DE BILT WOENSDAG 18 OCTOBER 1933 HAARDE M'S DAGBLAD 2 25.000 DEMONSTRANTEN IN HET R. A. I.-GEBOUW. Massale meeting van S. D. A. P. en A. B. B. TEGEN VERLAGING WERKLOOZENSTEUN EN FASCISME. In de groote zaal van het R.A.I.-gebouw te Amsterdam is Dinsdagavond een massale meeting gehouden, georganiseerd door de Federatie Amsterdam der S.D.A.P. en den Amsterdamschen Bestuurdersbond. In deze vergadering die door 25.000 personen werd bijgewoond is geprotesteerd tegen verlaging van den werkloozen'steun. Tevens is het uit treden van Duitschland uit den Volkenbond behandeld. De bijeenkomst werd ge opend door den voorzitter der Federatie Amsterdam der S.D.A.P.. den heer S. R. de Miranda, die het doel van de meeting uiteen zette. Op zijn voorstel werd een telegram van sympathie aan de Weensche arbeidersbe weging gezonden. De eerste spreker de heer H. J. Meyer, voor zitter der A.B.B. deed een fel protest hooren tegen de voorstellen van de regeering om den werkloozensteun te verminderen. Een zware bedreiging noemde spreker de voorgestelde invoering van het stelsel van dubbel uitge- trokkenen in de steunregeling voor de vier groote gemeenten. Een eenheidsfront van alle arbeiders tegen deze maatregelen werd voorgesteld, doch stuitte af op den onwil van de confessioneelen. Het N.V.V. besloot de actie alleen te voeren. Van een actie der communisten is niets te bemerken, zij sparen blijkbaar hun krachten om naderhand den strijd tegen de moderne arbeiders fe kunnen voeren. Wij kunnen slechts op onze ge zamenlijke krachten vertrouwen. Onze op- ma rsch zal door niets worden belet. De tweede spreker, de heer F. v. d. Walle, 2e voorzitter van het N.V.V. zeide, dat de bezittende klasse thans alle pogingen aan wendt, om nog te redden, wat te redden valt. Het fascisme is de laatste poging om de ar beiders voor den kapitalistischen wragen te snannen. Duizenden en nog eens duizenden jonge mannen en vrouwen loopen zonder werk. In Duite'teand verdoezelt men zelfs de cijfers. Spr. deed een beroep op de heele naUe om saamhoorigheid met de hongerende werkloozen. De regeering moest zoo riep de heer v. d. Walle uit ir. Mussert maar liever aan het werk zetten om plannen uit te werken voor de uitvoering van groote werken door de werkloozen, dan hem als kon'ng over de straat te laten paradeeren. Als derde soreker voerde de voorzitter van de S.D.A.P., de heer J. Oudegeest het woord. Men roept aldus sr>r. om den sterken man. maar wat heeft Mussolini in Itailë gedaan? De loonen in Italië zijn uiterst laag, de inkomsten van de burgers loopen terug, de staatsschulden stijgen duizelingwekkend. In D"'t,'cMand is de sterke man nog grover en haatdragender dan in Italië. Ook daar is dé toestand uiterst slecht. Beter systeem is 'sï°ëhts"'dat"van voordeel voor de groot- kanitalisten, die ze voortbrachten. Meer en meer verzwakt het fascisme in Nederland, het komt in een verdedigende positie. Langzamerhand moet het met omlijnde programma's komen en dat is moeilijk. Het fascisme wordt in alle landen gekenmerkt door het dreigen van oorlog. Hitier heeft ziin mensrben teruggeroepen uit de ontwa peningsconferentie. Spreker ziet hierin echter nog geen onmiddellijk oorlogsgevaar. Hij ziet het gebeurde in Duitschland als een politieke manoeuvre. Dit neemt echter niet weg, dat iedere fascistische staat een gevaar voor den vrede is. De laatste soreker was de heer W. H. Vlie gen, lid der Tweede Kamer, die o.m. zeide, dat de angst van het communisme velen in de armen van het fascisme heeft gedreven. De strijd van heden gaat dus tegen fascisme en communisme omdat deze twee de demo cratie trachten te vernietigen. In een motie wordt er met klem bij de Reg?°ring op aangedrongen niet over te gaan tot: a. Invoering van het instituut dubbel uit- getrokkenen in de steunregeling voor de vier gro^t-e gemeenten. b. Opheffing der toelage voor werkende kinderen. c. Afschaffing van het vrijlaten van de eerst? f 5.— verdienste der gehuwde vrouw met kinderen. In een tweede motie wordt de gansche be volking ongeroepen ter verdediging der demo cratische instellingen en van den vrede, waartoe aldus de motie aansluiting bij de organisaties, die zich scharen onder de vanen van S.D.A.P. én N.V.V. het krachtigste middel is. Een tweetal keeren moest de vergadering onderbroken worden, om rumoerige elemen ten. o.a. fascistische jongelieden, te doen verwijderen. Een groot aantal agenten en rechercheurs was in de zaal aanwezig. Tegen verschillende onruststokers werd proces- verba ?1 ongemaakt. Nadat de moties waren aangenomen, ging de vergadering onder het zingen van de Internationale uiteen. DE HEER W. H. SMIT OVERLEDEN. Dinsdagmorgen is hier ter stede overleden, op 60-Jarigen leeftijd, de heer W. H. Smit, administratief hoofdambtenaar bij den Rijks dienst ter uitvoering van de Zuiderzee Steun- wet. De heer Smit was eerst eenige maanden geleden gekozen tot secretaris der Sociëteit „Vereeniging", na het bedanken van den heer B. M. Serné. Ook was hij bestuurslid van de Biljartclub der Sociëteit- „Vereeniging". De heer Smit was een buitengewoon be kwaam biljarter en een hoogst verdienstelijk lid van het Hoofdbestuur van den Ned. Bil jartbond. Hij genoot in hooge mate de vriend schap en de achting van de leden der Socië teit. Niettegenstaande hij slechts kort als secretaris in functie was,had hij in dien korten tijd reeds een voorstel ingediend, waarvan een a.lgeheele reorganisatie van het beheer der soc'ëteit het gevolg is geweest. Zijn heengaan wordt door bestuur en leden der Sociëteit ten zeerste betreurd. De teraardebestelling is bepaald op Vrijdag 20 October a.s. te 12 uur op de Alg. Begraaf plaats, ingang Kleverlaan. (Adv. Ingez. Med.) DE WERKLOOZENSTEUN. Instelling van een commissie TEGEN VERLAGING VAN DEN STEUN. Het raadslid A. Mars (S.D.A.P.) heeft de volgende schriftelijke vragen aan het college van B. en W. van Haarlem gezonden: le. Is het aan het college van Burgemees ter en Wethouders bekend, dat in het besluit van den Minister van Sociale Zaken van 15 September 1933, o.a. wordt gesproken van een commissie van advies voor de steunverleening welke commissie dan zou behooren te bestaan uit een vertegenwoordiger van het gemeente bestuur, vertegenwoordigers van de Werkge vers- en Arbeiders-organisaties'? 2e. Indien vraag 1 toestemmend wordt be antwoord kan het college dan aan den Raad mededeelen, of het bereid is tot de samenstel ling van een dergelijke commissie zoo spoedig mogelijk hare medewerking te verleenen? 3e. Indien vraag 2 ontkennend wordt be antwoord kan het college dan mededeelen om welke reden dit niet geschiedt? Verder: le. Is het aan het college van Burgemeester en Wethouders bekend, dat met ingang van 1 October j.l. ingevolge een besluit" van den Minister van Sociale Zaken, een verslechte ring in de steunregeling voor de werkloozen werd ingevoerd? 2e. Is het college ook niet van meening, dat de steunregeling zooals deze vóór 1 October j.l. geldend was, slechts een minimum bestaan aan de gezinnen der werkloozen verzekerde en dat iedere verslechtering, hoe gering ook. foutief is? 3e. Is het college bereid, zoo mogelijk in sa menwerking met andere gemeentebesturen, bij de Regeering aan te dringen op intrekking van dezen genomen maatregel? PERSONALIA. De heer J. van Lit te Haarlem is te 's-Gra- venhage geslaagd voor diploma C van het machinisten-examen MET „HAERLEM" NAAR ALKMAAR. Dezer dagen zijn een vijftigtal dames en heeren van de vereeniging „Haerlem" naar Alkmaar gegaan onder leiding der heeren Ta- dema en Dijkema. De heer N. J. M. Dresch, ge meente-archivaris van Alkmaar leidde zijn Haarlemsche gasten door de tweede hoofd plaats van Kennemerland. Een der bezoeken betrof het Hof van Sonoy. Het vormt met het er naast gêlegen „proven huis van Nordingen" aan de Lombarsteeg zoo wel uit als inwendig een zeldzaam mooi geheel. De wandeling ging ook langs de Kapelkerk. Natuurlijk werd ook het Waaggebouw, eertijds een kerk, nauwkeurig bekeken en het 17de eeuwsche pakhuis Vigelantie. Op de Oude Gracht werd het Wildemanshofje bezocht. Natuurlijk werden ook de schreden gericht naar den^Agcijpstorgïi,.. Ook de Remonétrantschë -Kprk aan, het Fnidsen op het Venelt'aanschë eiland kreeg een beurt. Den Iangstëh tijd verbleef het gezelschap op het Stadhuis en in.de Groote Kerk. In het stadhuis uit de eerste helft der 16e eeuw werden o.a. bezocht de Leeskamer, de Polderkamer (van de Schermer) met portret van Stadhouder Willem. III, de Raadzaal. Bur gemeesterkamer en wethouderskamer. De kerk kon niet in haar geheel bezocht worden wegens de restauratie, die al jaren aan den gang is. Des avonds keerde het gezelschap weer naar de Spaarnestad terug. WAAR ZIJN DIE BANKBILJETTEN? De Commissaris van Politie te Haarlem ver zoekt plaatsing van het volgende: De Officier van Justitie te Arnhem verzoekt opsporing van de navolgende bankbiljetten: 1 a f 100. no. A.E. 034482; 4 a f 25, nos. J.Q. 001696, J.K. 09864, J.Y. 045804, K.F. 017494. Deze bankbiljetten zijn te Seefeld in Tirol in het begin van Maart 1933 zoek geraakt. DE HEER P. J. RAAYMAKERS OVERLEDEN. De heer P. J. Raaymakers te Overveen, oud secretaris-generaal van de Rijks Verzekerings Bank, is hedenmiddag na een zeer ernstige ongesteldheid overleden. Petrus Johannes Raaymakers, werd 14 Maart 1847 te Wouw (N.-Brab.) geboren en bereikte dus den 86-jarigen leeftijd. In 1867 trad hij in 's Rijks dienst als klerk bij de Posterijen en Telegrafie. Hij klom op tot adjunct-inspecteur bij dezen dienst. In 1904 werd de heer Raaymakers benoemd tot secretaris-generaal van de Rijks Verze kerings Bank, in 1920 tot lid en in 1922 voor zitter van den Raad van Toezicht op ge noemde instelling. Voorts was de overledene commissaris van het Algemeen Bureau voor het pensioenfonds der R.V.B. en heeft hij zitting gehad als lid en algemeen secretaris in de Staatscommissie voor regeling der sala rissen van het militair personeel der land en zeemacht en als lid en voorzitter in de Staatscommissie tot regeling der salarissen van burgemeesters, ambtenaren en werklie den in dienst der gemeenten. In de laatste jaren woonde de heer Raay makers in Huize „Duinrust", te Overveen. VANAVOND HERHALING VAN HITLER'S RADIOREDE. BERLIJN. 17 October (Wolff). De rede. welke Rijkskanselier Adolf Hitler Zaterdag avond voor de radio heeft gehouden, zal op veelvuldig verzoek Woensdagavond 22.10 Duitsche tijd worden heiTiaald. Na de nieuwsberichten zullen de gramo- foonplaten, waarop deze rede is opgenomen, worden gedraaid. VOORBEURS TE AMSTERDAM. STELLE HANDEL De noteeringen konden zich hedenmorgen op db effectenbeurs lichtelijk verbeteren. De vaste tendenz van Wallstreet en op de Ame- rikaansche goederenmarkten maakten een goeden indruk, die echter aan den anderen kant weer geneutraliseerd werd door de her nieuwde daling van pond en dollar. De koersverbeteringen bleven daardoor be perkt tot pl.m. één pCt. De handel was zeer stil. meldt Hoogste barometerstand 767.— m.M. te München. Laagste barometerstand 736.8 m.M. te Reikjavik. en voorspelt: zwakken tot matigen. Zuidelijken tot Oos telijken wind. Gedeeltelijk bewolkt. Weinig of geen regen. Mogelijk nachtvorst. Weinig verandering in temperatuur overdag. Barometer 762 m.M. 757 m.M. Stand heden morgen 10 uur Stand gister Neiging: Vooruit. Opgave van: CAREL VAN HUIZEN Opticien Kleine Houtstraat 13, Telefoon 14112 Thermometer 18 October: Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden tot 12 uur 55 F. 46 F. 55 F. BURGERLIJKE STAND. HAARLEM. 18 October. Getrouwd 17 October: L. J. Versluijs en B. M. S. Luining. Bevallen 14 October: Jkvr. J. E. v. d. Brug- ghenv. d.jGoes, d.: 15 October: G. Snel— Woudenberg, d.; 16 October: H. van Driel Zomer, d.; C. P. Coers—Lucas, z.; M. Geer- lingsVervoort, d.; J. J. de Boe verWakka, d.: 17 October: C. D. KooijWoudenberg, d. Overleden 15 October: J. F. L. van Hasselt, 74 j„ Linnaeuslaan; 16 October: L. A. Cp- huijsen, 80 j., Zuidpolderstraat. BRAK HITLER'S ZILVEREN HAMER? De N.R.C. maakt melding van een voorval dat volgens sommige buitenlandsche bladen zou zijn gebeurd bij. de eerste steenlegging van het nieuwe museum voor Duitsche kunst te München. De zilveren hamer, die Hitier daarbij gebruikte en die het werk was van een Bei-erschen zilversmid, zou bij den eer sten klop gebroken zijn, wat de rijkskanselier zeer deed verschrikken. Een fotograaf moet 't geval op de plaat i hebben vastgelegd, maar hij zou met opsturing naar een concentratie kamp bedreigd zijn, als hij tot verspreiding van de foto's zou overgaan ORGELBESPELING in de Groote of St.-Bavokerk te Haarlem, op Donderdag 19 October 1933 des namiddags Van"- i4 uurdoor' den' 'heer GeorgeRobert met medeewrwing' vair me jAdèle Drees, zang". Programma 1. Passacaglia d kl. t., D. Buxtehude, (orgel) (1637—1707) 2. Kantate „Sicut Moses", D. Buxtehude (zang en orgel.) 3Choralvorspiele a. Lobt Gott, ihr Christen, allzugleich. D. Buxtehude. b. Nun komm' der Heiden Heiland, c. Nun freut euch, li-eben Christen G'mein. J. S. Bach (1685—1750) (orgel). 4. a. „Mein Jesu, was für Seelenweh". b. „Bist Du bei mir". J. S. Bach, (zang.) 5. Passacaglia c kl. t. J. S. Bach. (orgel). UIT DE OMSTREKEN BEVERWIJK VASTSTELLING LOONNORMEN Het bestuur van de burgerlijke instelling Maatschappelijk Hulpbetoon heeft voor Be verwijk onderstaande loonnormen vastge steld. Timmerman f 33, metselaar f 33, voeger f 33, stucadoor f 38, betonwerker f 33, beton- vlechter f 33, stucadoor-opperman f 35.50, opperman f 30.50, grondwerker f 30.50, beton werker-opperman f 30.50, schilder f 28.80, sto ker f 27, los arbeider (haven en transport) f 27. land- en tuinbouwarbeiders f 22, blikbe- werker f 28, metaalbewerker f 30, sigarenma ker f 29.50, los arbeider (hoogovens) f 26, Fa brieksarbeiders (Papierfabriek) f 28, los ar beiders (wegenbouw) f 24, chauffeurs f 27.50. Aan de vakcentrales is bericht, dat alle ge zinsleden boven 14 jaar van steuntrekkende;!, die in staat zijn werkzaamheden te verrichten verplicht worden zich te laten inschrijven bij de arbeidsbeurs, en moeten zorgen dat zij ingeschreven blijven, zoolang zij nog niet in loondienst zijn. Tevens werd bericht, dat het Comité voor Extra Hulp aan ondersteunde werkloozen in den loop van de volgende week een vergade ring zal houden. Alle aanvragen om steun moeten voor Dinsdag a.s. worden ingeleverd. HUUR VOETBALTERREIN. Den raad wordt voorgesteld aan de V. V. „Hillinen" het geheel in orde gebrachte oude terrein te verhuren voor 5 jaar tegen een jaarlijkschen huurprijs van f 480 met een tus- schentijdsche opzegtermijn van 2 maanden. Wordt door de gemeente de huur tusschen- tijds opgezegd zal een schadeloosstelling van f 50 voor elk jaar dat- van het terrein geen gebruik kan worden gemaakt door de ge meente worden vergoed. Zulks met het oog op de door de vereeniging aangebrachte ver beteringen. 25-JARIG JUBILEUM. De heer D. Bons. motordrijver aan de wa termachine van den Haarlemmermeerpolder ..de Leeghwater". hoopt op Woensdag 25 Oc tober den dag te herdenken, dat hij 25 jaren geleden bij dit waterschap in betrekking kwam. DE SPEELTUINVEREENIGING „BEVERWIJK". WAT ZIJ VOOR DE JEUGD DEED. Het feit, dat de speeltuinvereeniging „Be verwijk" in 1931 haar wensch in vervulling zag gaan met de opening van het speelter rein voor de jeugd aan de Baanstraat betee- kende een groote stap in de goede richting. Daarmede toch was een mooi en groot werk verricht, dat een periode van snellen vooruit gang inluidde. Het jaar 1931 werd dan ook in alle opzichten een recordjaar. Het bezoek aan den speeltuin varieerde van 100300 kinderen per dag. de belangstelling van de zijde der ouders overtrof de verwachtingen, bestuur en leden beijverden zich om een goeden en vlot ten gang van zaken in het speeltuinwerk te bevorderen, kortom er was een prachtige geest van actie vaardig geworden over allen, die zich met dit verdienstelijke werk bezig hielden. Helaas heeft 1932 in een en ander een wijziging gebracht. Het aantal dagbezoeken den speeltuin liep terug tot 25200 waaraan intusschen ook kde totstandkoming van een R.K. speeltuin niet vreemd was. Ook de moei lijke tijdsomstandigheden bleven niet zonder invloed. Het clubwerk, dat in de wintermaanden be. oefend werd. mag zich nog altijd in een be vredigend bezoek verheugen, ondanks de noodzakelijkheid, dat van de deelnemende kinderen een zij het ook bescheiden con tributie moet worden gevraagd. Ook nu is dit nuttige werk door de leiders en leidsters weer met enthousiasme ter hand genomen. Uit de tentoonstellingen is wel heel duidelijk geble ken. dat hun moeilijke arbeid vruchten heeft gedragen. De omstandigheden, waaronder werkt moest worden waren zeker niet gunstig te noemen en vooral de onvoldoende ruimte in het gebouwtje in den speeltuin vormt nog WINKELIERS VEREENIGING „EEÏQDRACHT MAAKT MACHT" Dinsdagavond hield de winkeliersvereeni- ging „Eendracht Maakt Macht" een goed be zochte algemeene vergadering in de boven zaal van Hotel „Ter Burg". De voorzitter, de heer G. W. P. Stoutenbeek wees in zijn ope ningswoord op de bijzonder moeilijke tijden, welke de middenstand op het oogenblik te doorworstelen heeft, nog des te moeilijker, doordat van regeeringswege absoluut in geen enkel opzicht eenigen steun wordt verleend. Daarentegen zijn wel allerlei maatregelen ge troffen, die den Middenstand bemoeilijken, Spr. vestigde er de aandacht op, dat saam hoorigheid nog de eenige kans biedt, om het dragelijk te maken. Nadat de notulen waren vastgesteld hield de heer De Vries een inleiding over een door hem te houden cursus in siersehrift en plak kaatschilderen. Met verscheidene voorbeelden toonde spreker het nut van een dergelijken cursus aan. Het resultaat van deze bespreking was, dat de cursus reeds a.s. Dinsdag zal aan vangen. De leden van E. M. M. worden in de gelegenheid gesteld deze serie van vijf les sen tegen betaling van tien gulden te volgen. Reeds ter vergadering gaven zich zestien le ien op. Voor de niet ter vergadering aanwe zige leden bestaat aan het secretariaat alsnog gelegenheid tot inschrijving. Vervolgens wer den besprekingen gevoerd over de a.s. St. Ni- colaas Reclame campagne. De voorzitter me moreerde in de eerste plaats, de succesvolle campagne van het vorig jaar en deelde ver volgens het nieuwe plan van het bestuur mede. Het bestuur stelde zich voor ditmaal voor het publiek een puzzle-wedstrijd te or- ganiseeren, -.-waarvoor: fraaie prijzen beschik- baar zuile'ii worden geételd. Tien dagen achter een zal het 'publieF"kuhnen „puzzelen", waar aan dan weer de bekendeuitgifte van bon nen zal zijn. Ter bestrijding van de kosten verbonden aan den aankoop van cadeaux enz. zou, even als het vorige jaar, door de deelnemende win keliers weer drie pet. moeten worden betaald. Natuurlijk vormt ook de traditiöneel-e intocht van St, Nicolaas een onderdeel van het pro gramma. De prijzen zullen ook nu weer in het daartoe in te richten „prijzenhuis" wor den geëtaleerd. Over het percentage werden nog eenige vragen gesteld. De voorzitter wees er bij de beantwoording op, dat E. M. M. in het a.s. voorjaar 25 jaren zal bestaan. Ook voor deze herdenking zal geld beschikbaar moeten zijn, zoodat een eventueel overschot van de nu te organiseeren campagne goed besteed zal zijn. De met St. Nicolaas te ont plooien actie zal ook thans: worden gevoerd in samenwerking met de R.K. Middenstandsver - eeniging „De Hanze" Na deze toelichtingen besloot de vergade ring met algemeene stemmen het voorstel van het bestuur te aanvaarden. In de commissie, belast met de uitvoering der plannen, namen zitting de heeren C. Dingier, P. Cloeck, K. Tegel, G. W. P. Stouten beek, D. Slecht, D. M. G. Botterop, G. v. d. Wel, D. Minkema en P. Rijken. Ook van de „Hanze" zullen acht leden in deze commissie van uitvoering zitting nemen. Voor de te Amsterdam te houden voortge zette algemeene vergadering werd het bestuur gemachtigd afgevaardigden te benoemen. Nadat van de rondvraag nog door enkele leden gebruik was gemaakt sloot de voorzitter met een woord van dank voor de vruchtbare samenwerking de zeer geanimeerde vergade ring. ZANDVOORT V. V. s. u. Op Donderdag 19 October houdt de V.V.S.U. een openbare vergadering in de zaal van de Leeuw, in de Stationsstraat. De heer Kriesels uit Amsterdam zal spreken over: „Wat zag een R-K. binnenschip in de Sovjet-Unie". Daarna vertooning van de film: De vrouw aan den arbeid in de Sovjet-Unie. GESLAAGD. De heer Ton Paap slaagde te Delft voor het candidaats-examen mijnbouwkundig inge nieur. VELSEN VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD. REORGANISATIE DER POLITIE IN BEGINSEL AANVAARD. Gisteravond vergaderde de raad der ge meente, onder voorzitterschap van burge meester Rambonnet. Een oude bekende terug. Het centraal stembureau had als opvolger van den heer C. v. d. Steen benoemd ver klaard den heer H. Groeneveld, die voorheen gedurende langen tijd lid van den raad was. De nieuw benoemde werd nadat zijn geloofs brief was goedgekeurd en hij door den heer N. van Heijst was binnengeleid, door den bur gemeester geïnstalleerd. Verschillende voorstellen gingen vlot onder den hamer door. Bij het voorstel tot verkoop van grond te Santpoort hield de heer Enze- rink (V.B.) een pleidooi voor het behoud van een aantal boomen die wellicht zullen, moeten vallen. De heer Dunnebier wethouder, antwoordde dat met het oog op de zoo noodi- ge verbreeding van d-en weg op het bedoelde punt eenige boomen zullen moeten vallen. Er zal echter getracht worden zoo weinig mo gelijk te rooien. Het betreffende voorstel werd nog aangehouden. Reorganisatie der politie. Het plan van den burgemeester tot reor ganisatie der politie ondervond weinig prin- cipieele bestrijding. Alle sprekers, behalve de heer van Woensel (C.P.), die meende dat er politie te veel was, waren het er over eens, dat uitbreiding zeer noodzakelijk is. Alle sprekers, behalve de beer Vermeulen waren echter niet voor het voorstel, het hoofdbu reau over te brengen naar Velsen, hetgeen de voorzitter echter verdedigde. Een vraag van leden of men er zeker van was, dat het rijk de meerdere kosten zou betalen, beantwoordde de voorzitter met voor lezing van een brief van den minister, waarin deze te kennen gaf. dat de reorganisatie niet om financieele bezwaren mag worden uit gesteld. Ten slotte werd hoofdstuk I der verorde ning, waarin de reorganisatie tot uitdruk king komt, aangenomen. De vergadering werd daarna verdaagd tot a.s. Dinsdag. AMSTERDAMSCHE BEURS WOENSDAG 18 OCT. 1933 OPGEGEVEN DOOR DE ROTTERDAMSCHE BANKVREENIGING KANTOOR HAARLEM Staatsl. Binl. •1 1/2 pCt. Nedeid. 1917 5 pet. Ned. 1919 4 1/2 pet. Nederl. Indië 1930 II Staatsl. Buitenland. 5 1/2 pet. Duitschl. 1930 (Youngieen.) 7 pet. Duitschl. 1924 (Damesleen.) Schecpv. Mijen. Aude Vaart Oude Boot Scheepv, Unie Stoomv, Mij. Ned. Industrieën Binl. Accoustiek Alg-. I-C.zijde Unie N. I. E. M. (Nat. Bezit) Berkei's Patent G'alvé Delft- Nedeï'l. Ford Ned. Ind.' Gas (Nat. Bezit) Gem. Bez. Philips Unilever N.V Industrieën BuitL Anaconda Copper Associated Gas Bethlehem Steel Centr. Publ. Serv. Cities Service General Aviation Intern. Nickel Nevada Copper North Amer. Cy. 3. Steel Banken Binnenl. Koloniale Bank Cert. Handel Mij, Indische Bank Banken Buiten!, Deutsche Reiclisb. Fransche Banken Petrol. Mij. Binl. Kon. Petroleum Perlalc Petroleum Buitl. Continental Oil Shell Union Cultuur Maatsch. II. V. A Java Cultuur S. U. Vorstenlanden Mijnbouw Mij. Alg. Exploratie Billiton II Boeton 427/e 43V? 23i< 211 206 g 81^-SlVs m-6% 2on~2oyf 28 - 27% 67H 167A» 96 53/8 1"8M 168 Tabak-Maatsch, Deli Batavia Tabak Deli Maatsch Besoeki Senembah Rubber Maatsch. A'dam Rubber Deil Bat. Rubber Ned. Ind. Rubber Koffie Ver. Ind. Cultuur Ondern Spoorw. Buitenl. Comm. Milwaukee Missouri Kansas Texas Wabash Railway Union Pacific Prolongatiekoers H6g 108 OlVe 2»/g 1%

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 2