Haar stralende schoonheid Hef brandproces te Berlijn. WOENSDAG 18 OCTOBER 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 3 Daladier's antwoord aan Hitler. „Voor geen enkel woord doof, maar evenmin blind voor de feiten". Trouw aan de politiek der samenwerking. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS De Fransche Kamer is gistermiddag na het zomerreces voor de eerste maal weer bijeen gekomen. Nadat de president der Kamer de tijdens het reces overleden afgevaardigden had herdacht, nam minister-president Dala- dier het woord voor het afleggen van een verklaring, welke ongeveer vijftien minuten duurde. Nadat afgevaardigde Delbos vervol gens namens de radicaal-socialisten een ver klaring van vertrouwen in de regeering had afgelegd, besteeg Daladier opnieuw de spre kerstribune ten einde de regeeringsvoorstel- len tot het sluitend maken van de staatsbe- grooting in te dienen. Hij legde er den na druk op, dat het aanblijven van de regeering afhankelijk is van de goedkeuring der be grooting. Daladier eischte directe behandeling van het voorstel, waarmede de Kamer met 470 tegen 120 stemmen instemde. Daladier. Daladier verklaarde, dat de Kamer bijeen geroepen is, niet alleen omdat de regeering haar woord wilde houden, maar omdat het gevaarlijk zou zijn het sluitend maken der begrooting nog langer uit te stellen. Ook de gebeurtenissen maken het noodzakelijk de financiën op regel te brengen, omdat anders een vaste politiek op langen termijn onmo gelijk zou zijn. De begrooting moet in de eer ste plaats sluitend worden gemaakt. Daladier legde voorts den nadruk op zijn wil de stabiliteit van den franc te handha ven, dit is evenwel slechts denkbaar, wan neer het deficit op de begrooting verdwijnt. Men moet niet meenen, dat de speculanten van de wereld zijn verdwenen. Het uittreden van Duitschland uit den Vol kenbond besprekende, verklaarde Daladier, dat dit een nieuwe situatie heeft gescha pen, waarvan de regeeringen de consequen ties moeten bestudeeren. De regeering is zich er van bewust, dat zij steeds opnieuw de po litiek der samenwerking heeft bevorderd, welke de veiligheid en de waardigheid van alle volken in gelijke mate heeft gewaar borgd. Wij zijn voor geen enkel woord doof, doch wij zijn evenmin blind voor de feiten. Vervolgens besprak Daladier de vraag, waar om Duitschland het te Genève voorbereide werkelijke ontwapeningsplan niet heeft wil len goedkeuren, indien het bereid is het laatste machinegeweer te vernietigen en den laatste soldaat te ontslaan. Frankrijk zal trouw blijven aan de politiek der samenwerking en in dezen geest den toe stand onderzoeken, welke niet alleen Duitsch land en Frankrijk interesseert, doch alle volken. Frankrijk zal, zooals is aangekondigd deel nemen aan de op 26 October te Genève te houden zitting. Na de financieele debatten zal men zich breedvoerig kunnen uitspreken over den toestand. Daladier heeft thans het woord willen nemen om onnoodige geruchten te voorkomen. Frankrijk is allerminst ge- isoleerd. Sedert het einde van den oorlog, heeft het nimmer meer vriendschappen ge had dan thans. Van alle'zijden ontvangt het bewijzen van vertrouwen. De regeering is vastbesloten een voorbeeld te geven van rust en koelbloedigheid. Zij is zich er van bewust, zoo besloot de premier, dat de verdediging van het grondgebied en van de vrijheid van Frankrijk i's gewaarborgd. Eitij Verwijten van Sir John Simon aan Von Nearath. De Engelsche minister van buitenlamdsche zaken, Sir John Simon heeft hedenavond voor de radio een redevoering uitgesproken over den door het- uittreden van Duitschland uit den Volkenbond geschapen toestand. Engeland heeft een recht tot spreken, want het heeft niet op de algemeene ontwapening gewacht, doch zelf een voorbeeld gegeven. Het heeft zelf zijn eigen bewapeningen ver laagd tot aan de grens van gevaar. Duitschlands toestand is allen bekend Hier heeft een groot volk onder het verdrag van Versailles ontwapend. „Wij, Engelschen, aldus zeide Simon, be grijpen Duitschlands gevoelens goed, Enge land heeft sinds toentertijd veel gedaan om Duitschland te helpen aan herkrijging van zijn positie en zijn waardigheid. Engeland ging in December van het vorig jaar bij het tot stand brengen van de door Frankrijk, Italië, Amerika en Engeland onderteekende verklaring, dat- Duitschland recht, gelijkheid in een regiem van veiligheid toegestaan kon worden, voor. Aan deze verklaring houden _wij vast". Over de gebeurtenissen in Genève zeide hij: Op 9 October hervatte het bureau van de conferentie nochtans zijn werkzaamheden. Henderson gaf onomwonden te kennen dat het onderling wantrouwen in Europa grooter geworden was. zoodat wij beter met onze werkzaamheden stapsgewijze konden trach ten voort te gaan. Wij waren het in beginsel eens geworden dat er controle op de bewapening zou moeten zijn en dat geen mogendheid nog types van wapens zou mogen fabriceeren, die eventuee1 later weer zouden afgeschaft worden. Duitschland had inmiddels verzocht intus- schen bepaalde typen van wapens „monsters wel te mogen maken. Wij vroegen en wij waren niet de eenige mogendheid wie deze informatie beloofd was welke soort wapens de Duitsche regeering bedoelde en in ant woord daarop kwam Duitschland's eisch tot herbewapening. Dat ging te ver. Geen ontwapeningscon ferentie kan beginnen met een der deelne mers herbewapening toe te staan en het spijt mij hier te moeten constateeren dat Von Neurath in zijn rede tot de buitenlandsche pers te Berlijn de feiten niet Juist heeft weergegeven. Ik ben bereid de gewisselde documenten te publiceeren, maar tot zoolang blijf ik beweren dat mijn verklaringen juist zijn en dat Duitschland geen reden had om de conferentie te verlaten, omdat wij voet stoots geen eisch konden inwilligen, van welken geen oogenblik sprake was geweest. Er is geen twijfel of de houding van de Duitsche regeering dezen Zaterdag heeft de conferentie een ernstigen slag toegebracht, zij heeft de breuk verwijd en al den wil tot samenwerking in gevaar gebracht, zoo niet onmogelijk gemaakt. Ik behoef geen woord van mijn rede te Genève van Zaterdag terug te nemen en Norman Davis die onmiddellijk na mij sprak, heeft mijn standpunt dadelijk in ieder op zicht kunnen deelen en het antwoordtelegram van Henderson op Neurath's aankondiging bevatte als laatste woorden den zin: „Ik kan daarom niet inzien dat de argumenten die u voor het verlaten der conferentie aangeeft steekhoudend zijn". Er was eenige oppositie tegen het geheele antwoord van Henderson, maar tegen dezen laatsten zin heeft niemand der 60 vertegenwoordigde staten eenig be zwaar gehad. Singapore versterkt zijn bewapening. Volgens de „Star" wordt, de bewapening van de Britsche vlootbasis te Singapore in den laatsten tijd belangrijk versterkt. Er zouden eenige politiebarakken zijn gebouwd, die in werkelijkheid dienst zullen doen als militaires kazernes. Voorts komt te Singapore regelmatig zwaar geschut aan, dat op de daartoe geschikte plaatsen wordt opgesteld. Ten slotte zijn er eenige vliegvelden aange legd en is er een verordening uitgevaardigd, waarbij alle Engelsche onderdanen tusschen 18 en 50 jaar moeten toetreden tot een vrij willigerscorps. Noorwegen. Winst voor de Arbeiderspartij. De Noorsche radio-omroep maakte in den loop van Dinsdagavond volgens Het Volk den volgenden verkiezingsuitslag bekend, die een groote overwinning van de Arbeiderspartij beteeken t: Arbeiderspartij 69 zetels (winst 22)Con servatieven 30 zetels (verl. 11). Liberalen 24 zetels (verl. 9). Boerenpartij 23 zetels (verl. 2) Vrijzinnigen 1 zetel (verl. 2). Radicalen 1 ze tel (ongew.) Gemeenschapspartij 1 zetel (winst 1). Christelijken 1 zetel (winst 1) In de stad Oslo is het de Arbeiderspartij gelukt een zetel van de conservatieven te winnen en hiermee de meerderheid te ver overen. Van de zeven in Oslo te bezetten man daten krijgt de Arbeiderspartii er vier, ter wijl de conservatieven er drie behouden. Z11M» Amerika. Grensincident aan de Braziliaansche kust. Reuter meldt uit Buenos Aires: Een rivier-vaartuig der Argentijnsche poli tie. dat den smokkelhandel moet belemmeren zag een roeiboot van de Braziliaansche kust komen. De boot maakte zich gereed aan de Argen tijnsche kust stil te houden. Het politie-vaar- tuig gelastte te stoppen. In plaats van hieraan gevolg te geven, open den de smokkelaars het vuur. Het schip vloog bij de fusillade in brand waardoor twee matrozen en Protasio Vargas, de neef van den president, om het leven kwamen. De Argentijnsche regeering heeft een onder zoek gelast. Het schijnt, dat het incident in verband staat met de vlucht van den Brazi- liaanschen kolonel Cony. Men gelooft niet dat het grensincident po litieke gevolgen zal hebben, ofschoon de Braziliaanse^ vice-consul gearresteerd is. T sjecbo-Slowakije. Maatregelen tegen Staats- vijandige partijen. Het parlement van Tsjecho Slowakije is gisteren in herfstzitting bijeengekomen. De regeering heeft een wetsvoorstel ingediend, waarbij de ontbinding der nationaal socia listische partij en der Duitsch nationale par tij wordt gesanctionneerd. De wet bepaalt, dat een politieke partij kan worden ontbonden, wanneer zij -de zelfstan digheid der democratische republikeinsche staatsvormen of de veiligheid van den staat bedreigt. Alle insignes, uniformen en wijzen van groeten en alle andere symbolen van een ontbonden partij zijn verboden. Evenzoo worden alle vergaderingen verbo den, zoomede geldinzamelingen, de werving van nieuwe leden en het verleenen van iede- ren steun in het algemeen. De uitgifte van bladen, die met een ontbonden partij in re latie staan, kan verboden worden. Bij leden van een ontbonden partij kan het brieven- geheim, het telegram- en telefoongeheim worden verboden en de autoriteiten kunnen hun een bepaald verblijfsgebied aanwijzen. dankt zij voornamelijk aan het bezit van een onberispelijk gave huid: resultaat van het regelmatig gebruik der Palmolive zeep. Samengesteld uit de cosmetische olijf- en palmoliën, wordt Palmolive zeep door 20.000 schoonheids experts nadrukkelijk aanbevolen om de teint der jeugd te behouden. Pas daarom de beroemde Palmolivemethodetoe: mas seer 's morgens en 's avonds twee minuten gezicht, hals en schouders met het rijke schuim van Palmolive enl warm water. Daarna af-1 spoelen, eerst met warm, dan met koud water. Over de snelle resultaten zult U zich stellig verwonderen MOLIVE ZEEP PALMOLIVE ZEEP PALMOLIVE ZEEP PALMOLIVE ZEEP PALMOLIVE (Adv. Ingez. Med.) De leden van een ontbonden partij verliezen alle openbare functies. Hun mandaten kun nen niet door plaatsvervangers worden uit geoefend, tenzij deze lid zijn van andere par tijen. Bij nieuwe verkiezingen mag een ont bonden partij geen candidaten stellen. Par lementsleden of andere functionarissen van een verboden partij zijn voor den duur van drie jaren niet verkiesbaar. Het vermogen van een ontbonden partij wordt in beslag ge nomen en het overschot komt aan den staat. Overtredingen van deze wet worden bestraft met gevangenisstraffen tot zes maanden en geldboeten tot ten hoogste 50.000 kronen. De wet zal gelden tot 1 Januari 1935. Duitschland. Goebbels over Duitschland's houding. Een redacteur van de Scherl Verlag heeft aan dr. Goebbels gevraagd, waarom de uit treding van Duitschland uit den Volkenbond aanleiding tot het uitschrijven van nieuwe verkiezingen was daar toch ieder weet, dat het Duitsche volk aaneengesloten achter de nationaal-socialistische beweging staat. Göbbels' antwoord op deze vraag luidde als volgt: In Duitschland weet dit inderdaad ieder. Maar het buitenland trekt het in twijfel.Het beroep op het volk beoogt vóór alles, het bui tenland te toornen, dat het Duitsche volk niet slechts met betrekking tot deze kwestie, maar ten aanzien van alle voorname vraagstukken op het gebied der binnen- en buitenlandsche politiek, aaneengesloten achter Adolf Hitler en zijn regeering staat. Reporter: Meent u dat ernstige verwikkelin gen te wachten zijn? Dr. Goebbels: Geenszins. De Duitsche re geering heeft bij monde van den rijkskanse lier aan de wereld den vrede aangeboden. De kanselier heeft zelfs tegenover Frankrijk een grootsch gebaar gemaakt, zooals men tot dus ver nog nimmer had gezien. Duitschland heeft verklaard, den vrede te willen en het geweld van de hand te wijzen. Wij wenschen een vrede op basis van gelijkgerechtigdheid en wij zijn ervan overtuigd, dat een zich van zijn eer bewustzijnd en sterk Duitsch rijk een beteren waarborg vormt voor den vrede dan een verzwakt Duitschland. MOLESTATIES VAN BUITEN LANDERS IN DUITSCHLAND. MARXISTEN DOEN HET, ZEGT GOERING. BERLIJN, 17 October (V. D.) De officieele Pruisische persdients deelt mede, dat de Prui sische Minister van Binnenlandsche Zaken per radio een oproep heeft gericht tot de bevoegde autoriteiten, waarin het wordt voorgesteld, alsof de molestatie, waaraan buitenlanders somtijds blootstaan, het werk is van Marxistische of Communistische pro vocateurs, die het Duitsche prestige willen schaden en Duitschland in diplomatieke moeilijkheden willen wikkelen, en waarin de autoriteiten opdracht krijgen alles te doen, waardoor dergelijke incidenten vermeden worden. De Minister wijst nogmaals op den plicht der betrokken autoriteiten en ambte naren alles te doen voor de bescherming van buitenlandsche staatsburgers en indien po litioneel ingrijpen noodzakelijk is, met reserve, voorzichtigheid en hoffelijkheid op te treden. De plaatselijke autoriteiten moeten zich dan ook met S.A., S.S. en Stahlhelm in verbinding stellen om met alle middelen dergelijke molestraties te bestrijden in de gemeenschappelijke overtuiging, dat het de vanzelfsprekende plicht van elk nationaal- socialist is, de gastvrijheid te beschermen en te eerbiedigen. Twee schuldigen die niet Marxistisch zijn. BERLIJN, 17 October, (V. D.) De Berlijn- sche politierechtbank veroordeelde heden een glasblazer en een chauffeur tot zes maan den gevangenisstraf wegens mishandeling van den Amerikaanschen staatsburger Ro land Voeltz te Dusseldorf, omdat deze naar de meening van de veroordeelden zich bij het passeeren van een Hakenkruisvlag niet eerbiedig genoeg had gedragen. Hij had n.l. den Hitlergroet niet gebracht. DE BOM IN DE ST. PIETER. DRIE ARRESTATIES. ROME, 17 October (V. D.) De politie is er in geslaagd de dader te arresteeren van den aanslag welke in het voorjaar is gepleegd, toen in het voorportaal van de St. Pieters kerk bij de garderobe een bom was gedepo neerd, welke was voorzien van een tijdlont. Het zijn de gebroeders Redato en Aldo Cianca en een zekere Bucciglion. De drie gearresteerden zullen zich te ver antwoorden hebben wegens anti-fascistische en terroristische activiteit. Nog meer ar restaties worden verwacht, Goering en Goebbels zullen gehoord worden. OOK HEINES EN MELLDORFF ZULLEN GETUIGEN Na de pauze in de gisteren gehouden zit ting van het proces inzake den rijksdagbrand werd den portier van toegang H nog eens ge vraagd hoe hij de mededeeling van getuige Bogun kan verklaren, dat n.l. 's avonds laat een man uit toegang II gekomen is. Getuige verklaart dat die man niet alleen in het bezit van een nachtsleutel moet ge weest zijn, maar ook binnen in den rijksdag helpers moet hebben gehad, die naderhand van binnen de deur net zoo gesloten zouden hebben, als zij haar hadden gevonden. De bedrijfsingenieur van den Rijksdag Risse geeft eenige technische verklaringen. Op de vraag van een deskundige of in de zaal een luchtbeweging te constateeren is, ook als de ventilatiekleppen gesloten zijn, antwoordt de ingenieur, dat dit van de windrichting af hangt. Dr. Sack vraagt getuige of er in de kelders kisten hebben gestaan, waarvan opgegeven was, dat zij acten zouden bevatten, terwijl er in werkelijkheid brandmateriaal inzat. Getuige ontkent dit. In de machinekelders stonden alleen oude kisten met zeep, soda en oud ma teriaal. Het zou zeker opgevallen zijn, als daar vreemde kisten tusschen gekomen waren. Op de vraag van dr. Sack of het personeel van het huis van den president van den rijks dag, als het in het rijksdaggebouw wil komen, van de onderaardsche gang moest gebruik maken, antwoordde getuige ja. Dr. Sack: „Wanneer nu in het huis van den president permanent een z.g. stafwacht van dertig man had gelegen, hadt u of hadden uw mannen, dat moeten zien, of hadt dit u kun nen zijn ontgaan?" Getuige verklaart dat hem dat zou kunnen ontgaan zijn, maar misschien zou de 1ste ma chinemeester Mutzka daar meer inlichtingen over kunnen geven. Getuige ontkent dat hij onder zijn personeel onbetrouwbare menschen zou hebben. Op de vraag van Dimïtrof of sinds Januari nieuwe arbeiders zijn aangesteld, antwoordt getuige, dat in het geheel twee personen zijn aangenomen die hem zeer voldaan hebben. Als volgende getuige wordt de chef van de machinekamer Mutzka gehoord. Deze ver klaart, dat de onderaardsche gang niet van den Rijksdag naar het paleis van den presi dent leidt, doch van den Rijksdag naar het machinehuis. Later is een zijweg gebouwd naar het nieuw gebouwde huis van den president, teneinde ook dit gebouw te kunnen verwar men. Wanneer het machinehuis gebruikt wordt, zijn beide deuren van de gang geopend. De president verklaart vervolgens, dat een onderzoek in loco zal plaats hebben, ten einde beter over de noodige gegevens te beschikken voor de verdere besprekingen over de onder aardsche gang. Op de vraag van den president of hij op 27 Februari iets bijzonders in de gang heeft be merkt, antwoordt getuige ontkennend. Ver volgens verklaart Mutzka, dat eens een sleutel is verloren en dat deze ook niet meer terecht is gekomen. Dit is echter heel lang geleden gebeurd. Het was getuige niet bekend dat in het paleis van den president een S.S.- of S.A.-man is geweest. Ook weet hij niet of president Goering indertijd in het paleis woonde. Dr. Werner betoogt daarop uitvoerig, dat in het Bruinboek zonder eenige poging tot be wijsvoering beweerd is, dat door de onder aardsche gang. onder leiding van den „Polizei- praesident" Heines (uit Breslau), luitenant Schulz en graaf Helldorff, S. A. in het Rijks daggebouw zijn binnengedrongen en daar brand gesticht hebben; voor iederen leider was de plaats nauwkeurig aangegeven, waar hij aan het werk moest gaan. Den dag tevoren was een generale repetitie gehouden. Van der Lubbe was mede van de partij geweest. De brandstichting was in enkele minuten beëindigd en de stichters gingen denzelfden weg terug, als zij gekomen waren. Van der Lubbe bleef alleen in het gebouw. Goebbels en Goering worden gehoord. Hoofdcommissarissen van politie Heines en Helledorff zullen Vrijdag a.s. als getuigen ge hoord worden. De ministers Goebbels en Goe ring zullen later ook als getuigen worden ge dagvaard. Ik stel voor, vervolgde dr. Werner, om als getuigen te dagvaarden den hoofdcommissaris van politie van Breslau, Heines, politieluite- nant Schulz en den hoofdcommissaris van politie van Potsdam, graaf Helldorff, teneinde hen te hooren verklaren, dat zij met deze zaak niets te maken hebben. Voorts stel ik voor om als getuigen minister president Goering en rijksminister Goebels te hooren. In het Bruinboek wordt het ongehoor de beweerd, terwijl nooit een poging is gedaan om het te bewijzen, dat minister Goebels en minister Goering de indirecte daders van de brandstichting zijn. Het is een plicht om als dïrgeflijke ongehoorde en onbewezen ver dachtmakingen geuit worden, den heeren de mogelijkheid te geven zich over alles wat met het gebeurde in verband staat- te uiten, in het bijzonder ook over de politieke situatie en de maatregelen, welke daardoor noodig waren te nemen. Na een korte bespreking besluit het ge recht om aan het verzoek van dr. Werner gehoor te geven. Getuigen Heines, Schulz en graaf Helldorff zuilen reeds Vrijdag gehoord worden; de ministers Goering en Goebels op een later be bepalen dag, als met de politieke besprekingen zal woeden begonnen. Over een voorstel van Dimitroff om hem het Bruinboek ter beschikking te stellen, zal moi'gen worden beslist. Dr. Sack vestigt de aandacht op een tele gram van den hoofdcommissaris van politie Heines uit Breslau, waarin hij verklaart van 26 Februari tot begin Maart in Gleiwitz ge weest te zijn. Dr. Sack verzocht dit door ge tuigen uit Gleiwitz te laten verklaren, niet omdat hij aan de betrouwbaarheid van Heines twijfelt, maar omdat de mentaliteit van het buitenland dit eischt. Ook luitenant Schulz heeft schriftelijk meegedeeld, dat hij in dien tijd in Tutzing ziek lag. Dr. Sack stelt voor om ook dit door getuigen te laten bewijzen. Daar het O.M. hiertegen geen bezwaar heeft deelt de president mee. dat aan het verzoek van dr. Sack voldaan zal worden. De zitting wordt daarop tot Woensdag verdaagd. AUTOBUS STORT IN EEN BERGKLOOF. TWAALF ZWAAR EN VIJFTIEN LICHTGEWONDEN. BOEKAREST, 17 October (V. D.) In de nabijheid van Klausenburg stortte een geheel bezette autobus in een 20 Meter diepe kloof. Van de 27 inzittenden werden 12 ernstig ge wond, terwijl 15 lichtere verwondingen op liepen. AUTO IN EEN RAVIJN GESTORT. MILAAN. 17 October (V. D.) Te Imperia bij Genua stortte een auto met vijf personen door onbekende oorzaak in een bocht van den weg in een 15 Meter diep ravijn, waar de wagen bleef liggen op de spoorlijn, die door het ravijn loopt. Vier inzittenden waren op slag dood: de vijfde werd ernstig gewond naar een ziekenhuis overgebracht. SNEEUWVAL IN ENGELAND. NORTHAMPTONSHIRE, 17 October (V.D.) Vandaag heeft het over een groot gebied ge sneeuwd TWEE VLIEGEROFFICIEREN OMGEKOMEN? LONDEN, 17 October (V.D.) Het mi nisterie voor de luchtvaart maakt bekend, dat te Calshot een vliegongeluk heeft plaats gehad, bij dienstvluchten. Twee officieren zijn gewond: gevreesd wordt dat de mecani cien is verdronken. VIER MIJNWERKERS BIJ ST.-ETIENNE VERONGELUKT. PARIJS, 17 October (V.D.) Op de mijn Lhana.in de buurt van Beaulieu bij St.- Etienne heeft Dinsdag een ongeluk plaats ge vonden, waarbij vier mijnwerkers om het le ven zijn gekomen. BLOEDIGE STRIJD BIJ BANGKOK. 500 DOODEN, 1000 GEWONDEN BIJ DE REBELLEN. BANGKOK, 17 October (V. D.) In den nacht op Dinsdag en Woensdag hebben in de omstreken van Bangkok hevige gevechten plaats gevonden tusschen de Siameesche regeeringstroepen en de insurgenten. De opstandelingen, wier verliezen worden aan gegeven op 500 dooden en 1000 gewonden, trekken zich in Noordelijke richting terug. Het Noordelijke deel van de hoofdstad is door de buitenlanders ontruimd. Voor het overige heerscht te Bangkok rust. AGENDA WOENSDAG 18 OCTOBER Protestantenbond: Voordracht door B. v. d. Meer uit Amsterdam over methode Coué. 8.15 uur. Luxor Theater: Jubileum-programma: „De wereld zonder mannen". Op het tooneel: Paul Duval's Dans Intermezzo, zeven personen. Gedurende de geheele feestweek: Behendig heidswedstrijd, 2.30 en 8.15 uur. Palace: De Paramount Radio-revue: „The Big Broadcast". Op het tooneel: Bel-Argay, komische beeldhouwer. 2.30. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: De superfilm operette „Walzerkrieg". Op het tooneel: The Dewills, acrobatiek, dans. 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags, toegang vrij. DONDERDAG 19 OCTOBER Groote Kerk: Orgelbespeling 34 uur. Stadsschouwburg: Fritz Hii*sch Operette lm Weissen Rössl. Gala-première. 8 uur. Bioscoopvoorstellingen.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 3