YR1M1 Steek 'n Kyriazi op! 50-35-20 Rubriek voor vragen LEIPZIGER BONTHANDFJL, WOENSDAG 18 OCTOBER 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 6 TUINBOUW EN PLANTKUNDE. De afdeeling Haarlem en Omstreken van de Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde hield Dinsdagavond een vergade ring m Hotel .Dion d'Or". De voorzitter, de heer J. L. Bouwer, sprak een welkomstwoord, speciaal tot den heer Teunis, penningmeester, die van een langdurige ziekte hersteld is. Bij de mededeelingen deelde de secretaris, de heer R. M. v. d. Hart mede, dat hij een vergadering had bijgewoond van een comité, dat plannen beraamd heeft voor het houden van een bloemenweek te Haarlem. De bedoe ling is om een groot bloemencorso te houden, waaraan alle vereenigingen en scholen zou den moeten deelnemen. Elke school moest een aparte bloem vertegenwoordigen; de kinderen moeten dien overeenkomstig ge kleed zijn. Het comité wilde gaarne de mee ning van de afdeeling hierover vernemen. Haarlem heeft den naam van bloemenstad, aldus had men den heer Van der Hart ge zegd, maar die gemeente presteert op dit ge bied niets. Alleen met het voorjaar heeft men er de bloembollen. De voorzitter operde de vraag, of de kans van slagen wel groot zal zijn. Voor een tuin bouwer zal het moeilijk zijn, om niets voor een bloemenfeest te voelen. Maar de uitvoe ring van dit plan zal heel veel geld kosten. De heer Bolderdijk sprak een opwekkend woord om dit mooie plan te verwezenlijken. Als de tuinbouwers zich er enthousiast voor voelen, dan kan volgens hem het plan sla gen. De Haarlemmers staan er bekend voor, dat wanneer zij iets organiseeren, de uitkomst altijd goed is geweest. Vooral wanneer Aals meer medewerking wil verleenen. Aan dit laatste twijfelde de voorzitter, al hoopte hij dat hij zich hierin vergiste. Spre ker bleef echter vreezen, dat er geen geld voor gevonden zou kunnen worden. De heer Teunis was dit met hem eens. De heer Van der Hart wist nu, hoe de ver gadering er over dacht. Hij had begrepen- dat de leden wel willen medewerken, maar dat men vreesde dat 't geld niet bij elkaar te krijgen zou zijn. Spreker zou dit van de week aan het comité meedeelen. De heer Koper bezwoer de aanwezigen, om toch vooral optimistisch te blijven. Als het comité het geldvraagstuk slechts bijzaak vindt, dan moeten de tuinbouwers het steu nen.. De heer Van der Hart deelde mede, dat de burgemeester er ook heel enthousiast over is. Daarna volgde een bespreking over een te houden cursus voor opleiding tot tweeden knecht. De heer Van der Hart dankte de commissie, die zich er voor gespannen heeft. Hij sprak de beste wenschen voor het welslagen van dezen cursus uit en hoopte dat de werkge vers de jongelui zou opwekken om aan dien cursus deel te nemen. De voorzitter dankte eveneens de commis sie, maar ook den heer Van der Hart voor diens ijverige bemoeiingen in dezen. In de pauze werd een onderlinge tentoon stelling gehouden. De volgende punten wer den, toegekend; aan S. Pool en Zn. 10 punten voor twee Nephrolepus, 7 voor een Ficus, 9 voor een Dracena, 8 voor zes Cypripediums en 10 voor een Pandanas; aan J. J. van Cruy- ningen 10 punten voor twee Vandacerulius. Tenslotte werd in een huishoudelijke ver gadering een bespreking over den aanleg van een nieuwe begraafplaats gehouden. VEREEN. NEDERLAND SCH FABRIKAAT De afd. Haarlem en Omstreken van de Ver een. Ned. Fabrikaat houdt op Woensdag 25 October a.s. een buitengewone algemeene ver gadering in café-restaurant Brinkmann. Besproken wordt o.m. de agenda der buiten gewone algemeene vergadering der Vereeni- ging, te houden in Utrecht in December a.s. KENNEMER FOTOKRING Op Dinsdagavond 24 Oct. zal de Kennemer Fotokring een vergadering houden in de So ciëteit Vereeniging aan den Zijlweg. Hierop zal o.a. ir. G. M. Uitermark een lezig hou den over Röntgen-fotografie (met demon straties). FAILLISSEMENTEN. Door de arrondissements-rechtbank te Haarlem, zijn de volgende faillissementen uitgesproken op Dinsdag 17 October 1933. 1. De Handelsvennootschap onder de firma K. en J. Baarse, Handelskweekerjjen geves tigd te Aalsmeer en hare leden KL Baarse en J. Baarse, beiden wonende te Aalsmeer. Curatoren Mr. L. G. van Dam te Haarlem en J. Mensing te Aalsmeer. 2. N.V. Zand- en Grinthandel v,h. A. C. Godschalk en Zn. gevestigd te IJmuiden gem. Velsen, Rijpstraat 91. Curator Mr. M. A. van Eek, alhier. 3. S. Schuyt, fouragehandelaar, wonende te Beverwijk. Oosterwijkstraat 23. Curator Mr. A. W. Hellema te IJmuiden. 4. J. P. A. W. Brokaar, kapper, wonende te Haarlem. Mr. Cornelisstraat 31. Curator Mr. G. W. C. Pliester alhier. 5. A. Hennekam. kleermaker, wonende te Haarlem, Amsterdamstraat 2r. Curator Mr. L. V. Hoog alhier. 6. Tj. van der Zee, garagehouder, wonende te Haarlem. Leidschevaart 342 rd. Curator Mr. M. van Toulon van der Koog alhier. 7. H. Ineke, groentenhandelaar, wonende te Haarlem, Lijsterstraat 36. Curator Mr. F. M. Hagemeyer alhier. Rechter-Commissaris in deze faillissemen ten Mr. S. J. Pit. Opgeheven werden de failissementen we gens gebrek aan actief van: 1. A. Kruisman wonende te Wijk aan Duin. Curator Mr. W. G. J. Veenhoven alhier. 2. A. Oudhoff wonende te Haarlem. Curator Mr. K. A. F. J. Pliester alhier. Geëindigd zijn de faillissementen door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst van: 1 De handelsvennootschap onder de firma Pharmaceutische Fabriek „Erica" gevestigd te Haarlem. Curator Mr. A. H. J. Merens alhier. 2 W. H. A. Ahling wonende te Zaandijk. Curator Mr. H. M. C. Dekhuyzen te Zaan dam. 3. C. Slijkerman wonende te Haarlemmer meer. Curator Mr. R .C. Bakhuizen van den Brmk alhier. AFSCHEID VAN DS. K. G. VAN SMEDEN. In de Chr. Geref. Kerk in Haarlem Noord nam Dinsdagavond Ds. K. G. van Smeden af' scheid van de gemeente. Ds. van Smeden ver trekt naar Enschedé waar hij den 29sten zijn intrede hoopt te doen. Nadat de aanwezigen het derde vers van psalm 42 hadden gezongen, werd gelezen Corinthe 3, 111, waarna men het eerste vers van ps. 87 zong „Wij hebben de droeve plicht nu van elkan der afscheid te nemen", aldus sprak Ds. van Smeden, „en wij hebben dit nu reeds lang ge vreesd. De vraag waarom hij het besluit had geno men te vertrekken, beantwoordde Ds. van Smeden dat hij God's wil heeft gevolgd. Vijf jaar geleden is Ds. van Smeden gekomen in „knechtelijke gehoorzaamheid". Deze vijf jaren zullen de beteekenis dezer woorden wel hebben geopenbaard Zijn arbeid der vijf afgeloopen jaren in de gemeente Haarlem-Noord, wilde Ds. van Sme den samenvatten in: „Want niemand kan een ander fundament leggen, dan hetgeen gelegd is, hetwelk is Jezus Christus" (1 Corinthe 3—11). De gemeente zong psalm 89:1 en 6, waarna Ds. van Smeden ter overdenking gaf: „Fun- damentwerk; het verliezen, het zoeken en het leggen", over welk onderwerp Ds. van Sme den uitweidde. De wereld heeft het funda ment van God's welbehagen verloren, en zon der dit fundament kunnen wij niet. De menschheid heeft zelf de fundamenten willen leggen, doch deze zijn slechts namaak. Wij kunnen geen fundament leggen, doch wij hoe ven ook geen fundament te leggen: God zelf heeft het gelegd; Jezus Christus, die de menschheid liefhad. In de menschheid een welbehagen. De gemeente zong daarna psalm 40:1 en 2. Tot de ouderlingen sprak Ds. van Smeden een afscheidswoord, waarbij hij den nadruk vestigde op de goede samenwerking en de goede raadgevingen die de ouder lingen hem vaak gaven. Ook tot de diakenen sprak Ds. van Smeden woorden van afscheid, en stelde in het licht dat men het werk der diakenen niet moet onderschatten omdat het op het materieele is ingesteld. Den broeder- consulent, Ds. Bijleveld, sprak den scheidenden voorganger ook toe, evenals den koster en de kosteres, daarna de orga nisten en voorts allen met wie hij heeft samen gewerkt, in het bijzonder de catechisanten. De vertegenwoordigers van de classis, Ds. De Vries en Ds. Driessen, dankte Ds. van Smeden voor hun tegenwoordigheid. Ten slotte nam Ds. van Smeden afscheid van de gemeente en dankte, ook namens zijn echtgenoote, voor de vele bewijzen van liefde die zij hadden ontvangen. De aanwezigen zongen nog ps. 74:12 en 2, en na het gebed sprak de heer Bottelier namens de ouderlingen. Den scheidenden predikant werd ps. 121:4 toegezongen. Ook Ds. Bijleveld richtte tot Ds. van Smeden het woord. Onder de hoede van Ds. van Sme den is de gemeente Haarlem-Noord groot ge worden. Ten slotte sprak Ds. van Driessen namens de classis-Amsterdam, waarna men nog zong ps. 119:76. Met enkele gevoelvolle woorden dankte Ds. van Smeden de gemeente. INT. VROUWENBOND VOOR VREDE EN VRIJHEID De afdeeling Haarlem van den Int. Vrou wenbond voor Vrede en Vrijheid hield haar jaarvergadering in gebouw „De Nijverheid". In haar inleiding wees de presidente Mej. Dr. M. A. Tinei op de noodzakelijkheid dat de Bond nationaal, zoowel als internationaal zijn verzoenende werk voortzet; bereikt moet worden, dat geschillen tusschen naties en bevolkingsgroepen opgelost worden langs vreedzamen weg, oorlog (massamoord) moet vervangen worden door Internationale Recht spraak. Hiervoor "kan niet genoeg propa ganda worden gemaakt, vooral door de vrouw. Het ledental is dit afgeloopen jaar belangrijk toegenomen. De afdeeling heeft aan alle vredesacties van den laatsten win ter deelgenomen en veel propaganda ge maakt in kleinen kring, In Federatief ver band met den Algemeenen Nederlandschen Vrouwen Vredebond, afd. Haarlem en O. werd mooi werk verricht, alsook met de N. M. O. F. afd. Haarlem en O. Wegens drukke werkzaamheden moest' de penningmeesteres haar taak neerleggen. Het bestuur is nu als volgt samengesteld: Mej. Dr. M. A. Thiel, presidente, Mevr. J. W. Dei- num-Buijs, secretaresse. Mevr. G. Bena- vente, penninmeesteres, Mej. J. S. Heyde- man, 2de secretaresse, terwijl van een, door de vergadering gekozen 5de bestuurslid nog een toestemmend antwoord verwacht wordt. Mej. L. J. Hartog, de afgetreden penning meesteres ontving den hartelijken dank voor haar flink beheer en prettige samenwerking Besproken werden de plannen voor de Alge meene vergadering der Nederlandsche afdee ling. die deze maand in Haarlem zal gehou den worden onder presidium van Mevrouw C. Ra mondtHirschman. lid van het Int. Hoofdbestuur te Genève en presidente der Nederl. Afdeeling. Ook het winterprogramma kwam aan de orde. dat ditmaal geheel in samenwerking met de andere vredesorganisaties in Haarlem zal worden uitgevoerd, op een enkele zelf standige actie na. Tevens wordt samenwer king gezocht' met de vereeniging voor Vrou- wenbelangen en Gelijk Staatsburgerschap op het gebied van te vormen studieclubs. Nadat het meerendeel der aanwezigen zich bereid had verklaard deel te nemen aan de te vormen werkgroepen werd de vergadering- door de presidente gesloten. BADHUIZEN WITTE KRUIS, HAARLEM. Het aantal genomen baden in de afgeloopen maand September was: Bladhuis Koudenhorn 1D96 mannen, 527 vrouwen, 111 baden werkloozen, totaal 1734. Badhuis Leidscheplein 1735 mannen, 870 vrouwen, 714 schoolbaden, 135 baden werk loozen. totaal 3454. Badhuis Schotersingel 2206 mannen, 1054 vrouwen, 752 schoolbaden, 190 baden werk loozen. totaal 4182. Badhuis Hofdijkplein 1852 mannen. 882 vrouwen, schoolbaden 1119. baden werkloozen 184. totaal 4037. Badhuis van Egmondstraat 1893 mannen 1114 vrouwen 902, schoolbaden 221 baden werkloozen, totaal 4130, Steek 'n Apis, 'n Special, 'n No. 1 of 'n Ferik op. De prijs kan nu geen bezwaar meer zijn. Deze heerlijke, wereldvermaarde kwa- liteits-sigaretten worden - ter her denking van het 60-jarige jubileum der Kyriazi-fabrieken - nu tijdelijk tegen nevenstaande sterk ge reduceerde jubileum-prijzen ver krijgbaar gesteld. Stap vandaag nog bij Uw sigarenwinkelier binnenl En geniet! Geniet van Kyriazil Kyriazi „tijdelijk" voor sterk gereduceerden prijs. APIS van 1GÖ cfs. voor SO cfs. SPECIAL van ets. voor 40 ets. No. 1 van ets. voor 34 ets. FERIK van ets. voor 22'/2 ets. (Adv. Ingez. Med.) Wat helpen, goed getrainde spieren, als longen en hart niet meewillen Hoofdvoorwaarde bij sportpres taties is een goede ademhaling. Keel en strottenhoofd moeten dus worden ontzien, want de geringste verkoudheid bemoei lijkt de ademhaling. Wybert behoort daar om tot de uitrusting van den sportsman. Verlaagde prijzen (Adv. Ingez. Med.) MANNENKOOR „KUNST NA ARBEID". BENOEMING VAN EEN DIRECTEUR. In een vergadering van het Mannenkoor Kunst na Arbeid" te Haarlem is met alge meene stemmen benoemd tot directeur de heer A. Bak. Nog deze week nemen de repetities een aanvang. KINDERVERZORGING EN OPVOEDING. Het bestuur der Vereeniging tot Bevorde ring van het Onderwijs in Kinderverzorging en Opvoeding zal in het „Huis voor Ouders", Tuchthuisstraat, van 18 tot en met 28 Oc tober, wetenswaardigheden over den kleuter leeftijd ter bezichtiging zetten, speciaal be trekking hebbende op den kleuter thuis. O.a. wordt een collectie handwerkjes en kin derbezigheden ingezonden door Mevrouw A. Mullervan Geuns, die op 19, 25 en 27 October 's middags een demonstratie zal geven van haar „sprookjespoppen" en zelf te maken daarbij behoorend materiaal. WELDADIGHEID NAAR VERMOGEN. „Janskamer" Jansstraat 38 rood. Och schenk ons uw gave, 't zij groot of wel klein. Wij zijn met zoo weinig tevreden, Er wordt, dat zoudt ge niet denken wellicht, Nog zoo heel veel armoe geleden. Postgiro 212793 Telfoon 13235 of 15445 COMITé VAN VERWEER GESTICHT. TEGEN REACTIE, OORLOG EN FASCISME. Men schrijft on£: In een gecombineerde besturen vergadering van O.S.P., R.S.P. en P.A.S. is de voorloopige samenwerking omgezet in een Comité van Verweer, in den zelfden géést als dat hetwélk voor het heele land is gevormd. Overleg met andere groepen vindt nog plaats; de-ze konden nog geen beslissing nemen. De gr-ondslag waarop het -Comité van Ver weer strijd zal voeren, is tegen reactie, oorlog en fascisme. Om tot dezen strijd te komen, zal het Comité een werkersvergadering van de bij de organisaties aangesloten leden uitschrijven, waar namens het Landelijk Comité gespro ken zal worden door J. de Kadt en D. Schilp. Het Landelijk Comité bestaat uit N.A.S., O.S.P., R.S.P.N,A.S-Vrouwenbond, R. J. B en S. J. V. Het algemeen bestuur bestaat uit: J. de Kadt, voorzitter, E. Bouwman, secretaris en P. Jacobs penningmeester. Toegevoegd zijn voor de R. J. B. Theo Dissel en voor de S. J. V. Jan Kooien. „JESUS EN DE ZIEL". Woensdag 1 November staat Haarlem een belangrijke gebeurtenis op muzikaal gebied te wachten. Voor de eerste maal zal hier in het Gem. Concertgebouw ten gehoore wor den gebracht de op een gedicht van Jan Luijken gecomponeerde muziek van Bernard van den Sigtenhorst Meijer, getiteld „Jesus en de Ziel". De uitvoering zal verzorgd worden door de sopraan-zangeres Nanda Gerritsen, het Kra- lingsche Vrouwenkoor o.l.v. Otto Glastra van Loon en den organist George Robert. SCHOUWBURG JANSWEG. Vrijdag 20 October zal door het Amster- damsch Tooneel (artistieke leiding Alb. van Dalsum en Defresne) in bovengenoemden Schouwburg een tweede voorstelling te Haar lem worden gegeven van „Schuld en Boete". Deze voorstelling is geheel gelijk aan die welke te Amsterdam worden gegeven; het draaibaar tooneel zal worden mede gebracht. R.K. REDERIJKERSKAMER „ALBERDINGK THÏJM" Deze tooneelvereeniging geeft Woensdag 30 October in den Jansweg-Schouwburg een do nateursuitvoering. Opgevoerd zal worden „Op afbetaling", comedie in drie bedrijven en een tusschenspel door Jac. Ballings en Gerard Nielen. Dit is de eerste maal, dat Ballings, de populaire auteur van „Amor in de pastorie" „De dorpspoëet". ..Het lammeke", enz een tooneelwerk schreef in samenwerking met een Hollandschen auteur. „Op afbetaling" is een spel in ernst en luim uit het burger-leven van dezen tijd. ESPERANTO-NIEUWS. De wintercampagne der esperantisten is over de geheele wereld met meer energie dan ooit te voren begonnen. Behalve vele cursussen van vereenigingen van verschillende richting, par ticuliere cursussen en de radiocursus zullen ook de „rondtrekkende" leeraressen en leera ren volgens de z.g. Cseh-methode weer vele plaatsen bezoeken. Op 31 December 1932 had dit instituut reeds 280 leerkrachten in 23 landen. In Polen wordt deze week een „Esperanto- week" gehouden met dagelijksche versprei ding van reclamebiljetten, lezingen in alle gymnasia, opvoering van een esperanto-revue, discussieavond in de universiteit met als on derwerp „Het probleem van een internationale taal", een esperanto-bal, volksspelen en ver loting. Door de radiostations in Esthland (Talinn en Tarta) zullen dit seizoen weder eenige uit zendingen in esperanto gedaan worden en wel voor het eerst op 22 October 18.30 M.E.T. over Esthlandsche volkspoëzie. In Zwolle werd een esperanto-tentoonstel- ling door 2000 personen bezocht; thans volgt een tentoonstelling in het oude stadhuis te Hilversum van 21 tot 25 October, welke dooi den burgemeester persoonlijk zal worden ge opend. DUIDELIJK GESTELDE VRAGEN van alle Abonnê's van Haarlem's Dagblad, worden door een specialen Redacteur en zijn talrijke medewerkers zoo mogelijk en ten spoedigste beantwoord. De vragen moeten worden geadresseerd aan de Redactie, Groote Houtstraat 93, met duidelijke vermelding van naam en woon plaats. Vragen, waaraan naam en adres ontbreken, worden terzijde gelegd. De antwoorden worden per auto GEHEEL KOSTELOOS thuis bezorgd. De namen der vragers blijven redactie geheim RECEPTEN. VRAAG: 1. Hoe bereidt men zoute stengels? 2. Hoe saucijsebroodjes? 3. Hoe appelbollen? ANTWOORD: 1. Benoodlgd: 1/2 ons harde bo ter, 1/2 ons bloem; 5 gram zout en wat water. Maak op de gewone wijze feuilletée, maai- doe bet zout er door. Rol den laatsten keer tot een dikte van ongeveer 1/4 c.M. en snij er reepjes va-n van 10 x 1/2 c.M. Bestrijk deze met eier dooier. die met wat water geklopt is en leg ze op een bakblik. Bak ze in heeten oven met on derwarmie 10 minuten lichtbruin en gaar. 2. Benoodigd voor het feunlletée: 125 gram harde boter; 125 gram Hongaarsch meel; iets zout en 3/4 d.L. water. Voor de vulling: 75 gram kalfsgehakt; 50 gr. varkensgehakt; 25 gr. oud brood, peper, zout en nootmuscaat. Rol (le feuilletée uit tot een vrij dunne !ap. Maak het ge hakt, dat nog eens overgemalen moet worden, klaar met iets meer kruiden dan gewoonlijk en maak er rolletjes van. Snij het feuillée in lap pen van 10 x 16 c.M. en leg op ieder een rolletje gehakt. Rol er het deeg omheen en plak het met wat water vast. Leg ze, met de dichtgeplakte ran den naar beneden op het bakblik. Bestrijk de bovenkanten met eierdooier, dat met wat water geklopt is. Bak de broodjes in tamelijk heeten oven, waaronder een doorgegloeide briket ge legd is, 20 minuten lichtbruin en gaar. 3. Benoodigd: 6 appelen, 1 ons harde boter, 1 ons Hongaarsch meel; wat water, iets zout; 1/2 ons boter; 80 gram suiker en 1 theelepel ka neel. Bereid1 het feuilletée op de gewone wijze en rol het uit tot een dunne lap. Schil de geboor de appelen en leg ze op het deeg. Roer de boter tot room; voe ger de suiker en de kaneel bij en vul met dit mengsel de openingen der appelen. Sla er dan het deeg om en. plak het vast. Be strijk het. als onder 1 en 2 is aangegeven en bak ze in heeten oven niet onderwarmte ongeveer een kwartier lichtbruin en gaar. Neem ze van het blik en iaat ze bekoelen. VRAAG: Mijn zilverbrocaat avondschoentjes zijn van dansen rood geworden. Wat moet ik er aan doen om ze weer goed te krijgen? ANTWOORD: Daar is niets aan te doen. VRAAG; Hoe maakt men een gummijas schoon? ANTWOORD: Stevig af sponsen met een schoo- ne spons met lauw zeepsop, vooral de vuile plek ken. Spons met schoon water na en laat de jas drogen. VRAAG: Hoe ka<n men het beste eieren in leggen? ANTWOORD: Doe in een pot 1 deel waterglas op 6 deelen water en roer goed door. Leg er" voorzichtig een ei op. Blijft dit drijven, dan is" het mengsel te dik en meot er nog wat water brij. Zakt het naar beneden en blijft het op den bodem liggen, dan kunt gij er de andere eieren bij doen, maar zoo, dat ze alle onderliggen. Ook kunt gij garantol gebruiken. De gebruiksaanwij zing, staat- er op. Beide middelen zijn goed.- - VRAAG: Hoe kan men wijnrood fluweel op- frisschen? ANTWOORD: In stoom van hard kokend wa ter houden en af en toe met een schoenen borstel m den draad in schuieren en vooral de vlek ken er goed uitborstelen. Ben ander middel is tegen den draad in ste vig afwrijven met pe-troleu maether. Dit. moet buiten in de schaduw geschieden en vooral geen vuur of licht in de nabijheid! DIEREN. VRAAG: Ik heb een papegaai, maar hij kan niet praten. Nu heeft men mij gezegd, dat zijn tong geknipt moet worden. Is dat waar en door wien zou ik dat clan moeten laten doen? ANTWOORD: Neen. BELASTINGZAKEN. VRAAG: Mijn vermogen is 50461.48 en mijn inkomen is 3S88.72. 1. Hoeveel belasting moet ik betalen wanneer ik in Bloemendaal (Bentveld) woon? 2. Te Heemstede? 3. Te Haarlem? ANTWOORD: 1. Vermogensbelasting 127.50 Rijksinkomstenbelasting 105.Gem. fonds belasting 109.20. 2. Resp. 127.50; 105— en 130.20. 3, Resp. 152.50; 105.— en 182.70. DENKT AAN DE WEELDEBELASTING. Bontmantels, Bontkragen en Bontvellen zijn nu goedkoop. Gratis opzetten van bontkragen. Spoedreparatie-inrichting GROOTE HOUTSTRAAT 103, Telef. 10577 (Adv. Ingez. Med.) INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. TE SNELLE AUTO'S EN SLECHT VERLICHTE NUMMERBORDEN. Geachte Redactie, Naar aanleiding van de doödelijke aan rijding verleden week op den Wagenweg zou ik willen vragen: „bestaat er geen maximum snelheid voor auto's in de stad?" Vooral die kleine taxi's rijden voortdurend zeer snel, ont zien niets, en dit schijnt hier alles maar te mogen. Zoo erger ik me ook lederen avond, als ik op den Wagenweg loop, dat zéker vier van de vijf auto's geen behoorlijk verlicht num merbord hebben. Vaak ontbreekt alle licht. Dit zit me temeer dwars daar ik in den Achterhoek waar men 's avonds hoogstens een kip kan overrijden f 10 boete opliep omdat wel de cijfers maar niet de letter in z'n geheel op een afstand van plm. 10 M. goed te lezen waren. A.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 6