WOENSDAG 18 OCTOBER 1933 H AARLEM'S DAGBLAD 8 HEEMSTEDE K.K. VROUWENBOND. De opkomst was dezen avond was niet groot, vermoedelijk door het slechte weer. De presidente, mej. Meiland Beentjes gaf een overzicht van de werkzaamheden in den ko menden winter. In November heeft een lezing over kruistochten plaats. In Januari wordt een avond gegeven, waarvoor Rector Boone kamp uit Beverwijk zal uitgenoodigd worden om een en ander te vertellen van de reis der 100 werkloozen per fiets naar Rome. In Februari wordt wederom een tridium ge houden, hiervoor is aangezocht kapelaan Van Nobelen uit Beverwijk. De Moedercursus be gint. 7 November en zal 6 weken duren, elke avond 2 uur les. Vervolgens kwam de geestelijk adviseur ter vergadering, hij werd door de presidente hartelijk welkom geheeten. De presidente feliciteerde kapelaan Perquin met zijn be noeming als geestelijk adviseur van den Vrouwenbond. Zij sprak den wensch uit, dat de samenwerking tusschen bestuur en gees telijk adviseur steeds prettig zal zijn. Hierna werd door mej. Diepenbroek een lezing gehouden.. Daar de penningmeestersse, mej. J. Schuyt, deze gemeente verlaten heeft moet 'n andere penningmeesteresse gekozen worden. Het be stuur had als candidaat gesteld mevr. Visser Hof, die dan ook gekozen werd. Hierna nam de geestelijk adviseur het woord, Hij zei, dat hij blij was was met zijn benoe ming en uitte de beste wenschen voor de toe komst van den bond. GEVONDEN VOORWERPEN Terug te bekomen bij: J. Woudenberg, Tal- mastraat 12. een manchester jas; W. Schoo, van Merlenlaan 44, een rozenkrans; J. v. d. Putten. Binnenweg 117 een rijwielpomp. Koopman, Borneostraat 4. een grijze ceintuur. J. L. de Graaf, Timorstraat 14, een grijze slip over. F. Teerink, Eikenlaan 4, een hamer. Concierge Bronsteeschool, een rood regen hoedje. Aardewijn, Borneostraat 50, een school etui. Philippo, Landzicht-laan 28, een rijwiel sleutel. D. Hoefgeest, Zandvoortschelaan 73, een portemonnaie met inhoud. Spanhoff, Ber kenrodestraat 40 Haarlem, een dames arm bandhorloge; J. A. de. Graaf, Meer en Bosch, een rijwielbelastingmerk. G. de Vries, Leid- schevaart 138 Haarlem, een bruine cein tuur. A. Verdonschot. Binnenweg 43, een rozenkrans. Bureau van poli tv. Raadhuisstr. een handschoen en een hondenhalsband met penning. HET R.K. VEREENIGINGSGEBOUW GERESTAUREERD. Het is nu ruim 25 jaar geleden dat door het R.K. Kerkbestuur aan den Heerenweg een gebouw werd gesticht, waarin de verschillende R.K. Vereenigingen haar vergaderingen en feesten konden houden. Dit gebouw, toen wel naar de eisch'en van dien tijd, maar nu ver ouderd, heeft een belangrijke vernieuwing ondergaan. De tooneelzaal is veel gezelliger geworden, deels door een stemmigere beschildering en een veel betere verlichting. Door het veran deren van het tooneelfront is het geheel rus- stiger geworden. De toegang tot het gebouw is geheel gemo derniseerd. Door een ruim portaal en een ruime gang, beiden door tochtdeuren afge sloten komt men in een ruime hal, die toe gang geeft tot de verschillende zalen. Een garderobe is aangebracht voor onge veer 400 bezoekers. Moderne toiletten hebben de oude vervangen. Gangen en hal zijn voorzien van een tegel- bedekking en loopers en karpetten, terwijl de lambriseering bestaat uit fraaie Hollandsche tegels. De oude cafézaal is veranderd in een repetitielokaal en het oude societeitslokaaltje een koffiekamer. Deze twee zalen zijn door een harmonikadeur van elkander gescheiden waardoor men hier één zaal kan maken van 19 bij 11 M. Achter deze zalen is een geheel nieuwe zaal bijgebouwd van 11 bij 10 M. Deze zaal is meer bedoeld als feestzaal, o.a. voor de ver schillende vereenigingen voor meer intieme feestjes, maar ook voor eventueele familie feesten. Aan deze zaal is een moderne keuken aan gebouwd, voor het verzorgen van diners e.d. Het geheele gebouw is centraal verwarmd met duro-radiatoren; de verlichting geschiedde met de nieuwste Philipslampen. In totaal bevat het gebouw na 9 zalen, waar onder de tooneelzaal plaats biedend voor 350 a 400 bezoekers. Naar wij vernamen ligt het. in de bedoeling ook niet-katholieken vereenigingen onder zekere voorwaarden toegang tot dit gebouw te verleenen. De kosten der verbouwing bedragen pl.m. f 30.000. Onder architectuur van de heer N. J. Nijman werd het werk uitgevoerd door de firma Gebr. v. d. Putten te Heemstede. Morgenavond zal de plechtige inwijding van het gebouw zijn, waarbij alle Katholieken van Heemstede zijn uitgenoodigd om dan tevens het gebouw te bezichtigen. BLOEMENDAAL BEBOUWINGSVOORSCHRIFTEN. B. en W. stellen den Raad voor, de voor- loopig door den Raad op 15 Juni jl. aangeno men verordening tot vaststelling van voor schriften met betrekking tot zoowel den aard van de bebouwing als het gebruik van gron den in de bebouwde kommen der gemeente gelegen, thans definitief vast te stellen, daal de ingekomen bezwaarschriften naar het oordeel van B. en W. geen aanleiding geven wijzigingen te brengen in het oorspronkelijk ontwerp. BURGERLIJKE STAND Bevallen: E. M. Beliën—van Bakel d. W. E, BoudewijnMuller von Czernicki d. M. Ree dijkVersterre z. Getrouwd: J. de Graaf en A. M. Sintenie; J. Schaap en M. Smektala. Overleden: E. M. Groenewegen—Beugelaar, 61 jaren. A. M van Lier op, 48 jaren. TOONEELUITVOERING „ST. GENESIUS" De R.K. Tooneelvereeniging St. Genesius te Overveen geeft een uitvoering op Zondag 22 October in hotel Vreeburg te Bloemendaal. Opgevoerd wordt: Een paardenmiddel, vroolijk spel in drie bedrijven door Gérard Nielen. De regie berust bij C. F. Wessels. The Jolly Jokers zullen muzikale mede werking verleenen. OVERVEEN EEN WANKELE KROON. Een boom op de Elswoutslaan, die in den strijd tegen wind en verrotting het, onderspit had moeten delven, middendoor geknapt was en met zijn kroon tusschen andere boom kronen was blijven hangen, maakte Maan dag de Elswoutslaan dermate onveilig, dat de Bloemendaalsche politie het publiek in bescherming moet nemen en het verkeer langs den Duinlustweg te leiden. Het kostte heel wat moeite de gevaarlijke en lastige boomkroon zonder ongelukken op den weg te krijgen. BENNEBROEK DE BEGROOTING VOOR 1934. GEEN BELASTINGVERHOOGING. B. en W. hebben den Raad de begrooting voor 1934 aangeboden. De samenstelling heeft dezen keer groote moeite gegeven. Immers als eerste post moest op de begroo ting worden gebracht het nadeelig slot van den dienst 1932 van f 4585,07. Bovendien moest rekening worden gehouden met een korting van 8% op de rijksuitkeering ingevolge de Wet op de financieele verhouding tusschen Rijk en gemeenten. Toch is het B .en W. mogen gelukken de begrooting te doen sluiten zonder dat voor stellen tot belastingverhooging noodig waren. Belangrijke bedragen zijn weer geraamd voor werkloozensteun, armenzorg e.d. Voor kosten ziekenverpleging is evenals in 1933 f 2000 geraamd. Voor ondersteuning aan behoeftigen in geld is geraamd f 4000 tegen f 2000 in het vorig jaar, waarbij is overwogen dat in 1932 f 5400 is uitgegeven. Het crisiscomité was toen nog niet werkzaam. Uitgaven voor crisissteun zijn geraamd op f 4000; in 1932 uitgegeven f 3950. De post ondersteuning van werkloozen is thans gesplitst in uitgaven voor werkloozen (crisiswerkloozen) en idem voor niet-crisis- werkloozen. Het verlies van het Woningbedrijf wordt geraamd op f 1150. De belastingen zijn als volgt geraamd: Grondbelasting f 4000, in 1933 f 4000. Opcenten idem f 3800. in 1933 f 3800. Pers. belasting f 13000, in 1933 f 13000. Opcenten idem f 13500, in 1933 f 13000. Opc. Gem. fondsbel. f 7] 00, in 1933 f 7000. Classific. idem f 2400, in 1933 f 2460. Uit de reserves is een bedrag van f 5200 voor 1934 uitgetrokken. De post onvoorziene uitgaven is geraamd op f 2000, tegen f 2500 in 1933. KapitaaldienstGeraamd is f 20.000, voor den bouw van een nieuwe openbare lagere school en f 35.000. voor den verbouw van de school met den Bijbel. BURGERLIJKE STAND Getrouwd: C. Out en M. S. H. Linger. Bevallen: J. ZandvoortLangeveld, dochter BEVERWIJK ORGANISATIE VOOR JONGE MIDDEN STANDERS. Dinsdagavond werd in het K. S. A.-gebouw een vergadering gehouden, georganiseerd door de R.-K. Middensfandsvereeniging „De Hanze", om te komen tot oprichting van een R.-K. organisatie voor jonge middenstanders. De voorzitter van de Hanze, de heer N. J. Out, verwelkomde de niet zeer talrijke aanwezige jonge middenstanders, waarna de heer Lo- man een inleiding hield over de beteekenis van het organiseeren in het algemeen en van de jonge R.-K. middenstanders in het bij zonder. Spreker betoogde, dat het de bedoe ling is in deze organisatie van de jonge mid denstanders mannen van karakter te vor men door het ontwikkelen van den gods dienstzin, het houden van cursussen, het be vorderen van algemeene ontwikkeling. Spre ker wekte allen op om als pioniers werkzaam te zijn en in eigen kring de jonge midden standers aan te sporen op de volgende ver gadering aanwezig te zijn. Rector Timp uit Haarlem heeft vervolgens een toelichting gegeven en daarbij o.a. mede gedeeld, dat de jongelui van hun 15de tot hun 18de jaar aspirantleden zijn, waarna zij als volwaardig lid deel van de organisatie uit maken. Het lidmaatschap voor de jonge mid denstanders houdt op wanneer zij een zelf standige positie innemen of een huwelijk aangaan. Aan een voorloopig bestuur werd de taak opgedragen om de propaganda ter hand te nemen voor de over eenige weken te houden vervolgvergadering, waarin tot definitieve oprichting zal worden overgegaan. In het voorloopig bestuur hebben zitting genomen de heeren H. Kochx, Niesten, Meijer en Lan- gendijk. SUCCESSEN VOOR DE S. S. S. Op de te Haarlem gehouden gymnastiekwed- strijden heeft de R.K. Gymnastiekvereeniging S. S. S. twee prijzen verworven. De heeren verwierven den tweeden prijs, terwijl de ad- spiranten op den derden prijs beslag wisten te leggen. HAARLEMMERMEER EEN KWARTEEUW BURGE MEESTER. HET JUBILEUM VAN ME. A. SLOB. '"1 Op Vrijdag 27 October a.s. zal het 25 jaar ge leden zijn dat Mr Adriaan Slob het burge meestersambt van de uitgestrekte gemeente Haarlemmermeer. de grootste plattelandsge- meerite van or,s land aanvaardde, dat hij nu gedurende een kwart,- k eeuw niet veel toewijding Msfa. en veel begrip var. de bc- hoef ten zijner gemeente heeft vervuld. Mr. A. Slob. Mr. Slob werd op 10 Mei -1876 te Giessen- Nieuwkerk uit een landbouwersfamilie gebo ren en voor de universitaire studie opgeleid aan het Geref, Gymnasium te Zetten. Hij stu deerde in de rechten aan de Gemeentelijke en ar/i de Vrije Universiteit te Amsterdam. Spoe dig na zijn promotie associeerde hij zich met Mi-, de Jong te Rotterdam, den lateren wethou der van Openbare Werken aldaar. Aanvanke lijk leek het, dat Mr. Slob een politieke carrière zou volgen. Hij nam actief deel aan het open bare leven in de Maasstad, was een der op richters van het A. R. Dagblad „De Rotter dammer", waarvan hij geruimen tijd presi dent-commissaris is geweest en maakte van 1906 tot 1908 deel uit van de A. R. fractie in den gemeenteraad van Rotterdam. Toen kwam er plotseling een einde aan de politieke loopbaan van Mr. Slob: in 1908 zag hij zich benoemd tot burgemeester van Haar lemmermeer en behalve ter gelegenheid van een Eerste-Kamerlidmaatschap van eenige maanden (tot aanvulling eener vacature: Mr. Slob nam nimmer zitting) is de burgervader van Haarlemmermeer zijn geheele verder leven buiten de politiek gebleven. Gedurende de eerste jaren van zijn burge meesterschap woonde Mr. Slob tijdelijk te Heemstede. Hij reisde tot 1911 toen hij zich voorgoed te Hoofddorp vestigde met „eigen gerij" heen en weer tusschen Heemstede en zijn. gemeente. Haarlemmermeer heeft een goeden naam op het gebied van de paarden fokkerij en ook in dit opzicht heeft de meente het met Mr. Slob goed getroffen: de burgemeester is altijd een groot liefhebber van de paardensport geweest, zooals trouwens ook zijn voorgangers: Mr. M. S. P. Pabst (1855 1863), Mr. P. Amersfoort (1863—1869); J. W. Lantzendorffer (18691908). Voor de fokkerij heeft de burgemeester veel gedaan: hoeveel belangstelling, vaii nabij en van verre, trekt ieder jaar niet het concours hippique te Hoofd dorp! Van 1911 af was Mr. Slob ook bijna voortdurend zelf eigenaar van eenige ras paarden. Groot zijn de veranderingen, die de gemeen te Haarlemmermeer in de afgeloopen 25 jaren heeft ondergaan. De bevolking heeft zich enorm uitgebreid. De Haarlemmermeer-spoor weg werd aangelegd. En buitengewoon veel ge noegen doet het den burgemeester, dat „Schip hol" in zijn gemeente ligt, op Haarlemmer- meerschen grond. Verder kreeg de gemeente electrieiteit en waterleiding en Haarlem gaat haar gas leveren. Provincie en Rijk namen de wegverbetering ter hand. Iemand die „aan den weg timmert" blijft meestal niet gespaard voor critiek en ook op het beleid van Mr. Slob is wel critiek geoefend. Maar dit neemt niet weg dat ieder, die den burgemeester in zijn gemeente aan het werk heeft gezien, moet erkennen dat Mr. Slob steeds gehandeld heeft in de eerlijke overtui ging. dat het zóó het beste voor heden en toe komst van zijn gemeente was. Mr. Slob had liever gezien dat de 27e No vember ongemerkt voorbij was gegaan, maar de waardeering van zijn gemeentenaren voor zijn arbeid bleek daarvoor te groot. Volgens zijn wensch zal den jubilaris geen geschenk worden aangeboden, maar men heeft de sympathieke gedachte gehad, een jubi leumfonds te vormen, waardoor het mogelijk zal zijn op den duur als nog meer bijdra gen zullen zijn ingekomen een Tehuis voor ouden van dagen te stichten, dat den naam .Burgemeester Slob Stichting" zal dragen. Op den feestdag zullen de schoolkinderen des morgens den burgemeester toezingen. Des middags wordt een bijzondere raadsvergade ring gehouden waarin Mr. Slob zal worden gehuldigd, waarna een receptie ten gemeente huize volgt. Ook des avonds zullen er nog eenige feeste lijkheden zijn. DE AANVAL OP HET CIRCUS. MEISJE NOG STEEDS IN ERNSTIGEN TOESTAND. Ten gevolge van de indertijd aan den Aal- smeerderdijk te Haarlemmermeer ontvangen sabelhouwen bij het op last van den burge meester van Haarlemmermeer optreden door den majoor der rijksveldwacht tegen het Circus Roberti, heeft de dochter van mevr. Rofoerti zich thans te Zaandam in het Sint Jan Ziekenhuis laten opnemen, daar de dok toren haar toestand zoodanig achten, dat bij niet onmiddellijk geneeskundig ingrijpen, al- geheele verlamming onvermijdelijk zou zijn, zegt de Telegraaf. BURGERLIJKE STAND Bevallen: A. van KerkhovenSchalk z. H. Selservan der Meer z. M. J.d e die le Clercq- van Egmond z. J. Vuijstden Haan z. K. Sta- venuiterRood d. H. MöhlenClement z. H. van 't LandToes d. M. Hopmanden Har- g z. E. C. SchoutenHemelaar z. Ondertrouwd: W. A. v. d. Hulst en M. P. Teeuwen, J. Tensen en G. Thomas, M. Meijer en T. de Groot, D. M. Kamstra en E. van Hooi donk, C. Cuvelier en G. J. van Veen, J. de Vries en H. D. Bras, J. A. van Bruggen en J. M. A. Vink. Gehuwd: G. Gravemaker en B. Stolp, S. Jongstra en M. Meijer, J. Hoogenboom en T. van Geffen. Overleden: Johanna Kors, 70 jaar, gehuwd met R. van Bruggen, Jannetje de Wit, 55 j„ wede van L. Vermeer; Goverdina Maria van Oosten, 41 j„ gehuwd met A. v. d. Veek; Jan de Groot, 73 j., gehuwd met J. Hoogeveen. MOTORONGELUK. Dinsdag wilde de bestuurder van een mo torrijwiel, de heer S. uit Den Haag, op den Sloterweg in Haarlemmermeer uitwijken voor een tweetal auto's. De heer S. wierp ter voorkoming van een bot-sing het stuur om, waardoor de motor naar den waterkant reed en onderstboven sloeg. Hij bekwam hierbij een ernstige been- kneuzing. Hij werd per auto naar zijn wo ning gebracht. VI CTO R IA- WATER Opwekkend en NEDERLANDSCHE MI J. NATÜDBMJK BRONWATER geneeskrachtig. Opgedicht 1887 (Adv. Ingez. Med.) DE STAKING BIJ DEN WEGAANLEG. AANNEMER KAN C. A. O. NIET OPGELEGD WORDEN. Op de vragen van den heer Drop betref fende de onder arbeiders, werkzaam bij den aannemer van den aanleg van den weg voor snelverkeer in den Haarlemmermeerpoldr van Kruistocht tot Venneperweg, uitgebroken staking, de door den Rijksbemiddelaar on dernomen pogingen tot oplossing van dat conflict en het bevorderen van regeerings- wege, dat genoemde aannemer tot aanvaar ding en naleving van de landelijke collec tieve arbeidsovereenkomst voor de bouwbe drijven wordt verplicht hebben de heeren Kalff en Slotemaker de Bruine, ministers van Waterstaat en van Sociale Zaken geantwoord dat het nakomen van collectieve arbeids-over- eenkomsten in de Waterstaatsbestekken niet wordt voorgeschreven, van dezen regel is voor het hlerbedoelde werk niet afgeweken. De pogingen van den Rijksbemiddelaar om dit conflict op te lossen, zijn inderdaad tot dusver zonder resultaat gebleven. Het is niet mogelijk, na de gunning van het werk aan den aannemer nog een verplich ting op te leggen, welke niet in het bestek is voorzien ZANDVOORT DE N.S.B. EN HET VREDESVRAAGSTUK. Dinsdagavond sprak Ir. W. J. G. Paarde- kooper in de Oude Bewaarschool over: de N.S.B. en het Vredesvraagstuk. Spreker zeide, dat de Nat. Socialisten de oiv gebondenheid willen beteugelen en de men- schen leeren datgene te willen, wat ze móéten, en zich te gedragen zooals door wet en zeden wordt voorgeschreven. De volksgenooten moeten volgens spreker, bezitten plichtgevoel ten opzichte van hun gezin, van het bedrijf, van 't volk, en van God; voorts werkelijkheidszin. De Nat. Soc. zijn geen aanhangers van een of ander abstract systeem, zooals bijv. Marx dat heeft ontwik keld. Zij komen op voor den corporatieven staat; tenslotte heroiek. Het uiteindelijk doel van de N.S.B. is de ver sterking van het nationaal gevoel; de instel ling van een minister-presidentschap, met groote macht bekleed; de afschaffing van het parlementaire stelsel; opheffing van den klas senstrijd en verbod van werkstaking en uit sluiting; bevordering van de goederenproduc tie en van de geestelijke ontwikkeling der natie. De godsdienststrijd zou ophouden door de politiek vrij te maken van den invloed van den godsdienst. Hierna kwam spreker tot het eigenlijke on derwerp van dezen avond: de N.S.B. en de vredesgedachte. Volgens spreker volgde het verband tusschen N.S.B. en de vredesgedachte onmiddellijk uit het programma. Hieruit blijkt toch dat de Nat. Soc. vredelievende mensehen zijn. Op grond van de realiteit konden ze echter niét aanne men, dat gedurende de eerste 50 jaren een duurzamen wereldvrede te krijgen zou zijn. De N. S. achten het niet mogelijk door het propageeren van hun ideeën bijv. een land als Japan, rijp te maken voor den wereld vrede. Om den vrede zoo goed mogelijk te hand haven streven de N. S.er naar het leger effec tief zoo sterk mogelijk te maken door een vol maakte bewapening. Door het sluiten van verdragen en bondgenootschappen tusschen de landen van Europa, moet eerst den Europee- schen vrede verzekerd worden. Daarachter staat dan het ideaal van den wereldvrede. Al zijn de N. S. nog niet in staat den wereld vrede te brengen, zij brengen wel den vrede des harten, door middel van de religie en de daad. De heer van Bever wees er na de pauze op, dat in den nieuwen corporatieven staat de sta kingen en den klassen strijd worden opgehe ven ,doch dat er niets werd gedaan om de be staande tegenstellingen op te heffen zoodat alle verschrikkingen van het tegenwoordige maatschappelijk stelsel zouden blijven bestaan. Alleen de groot-kapitalisten zouden er voordeel van hebben. Verder vroeg hij waarom de N. S. wel het groepsbelang ondergeschikt wenschten te ma ken aan het Nationaal belang, doch niet het nationaal belang ondergeschikt aan het inter nationale-, aan het menschenbelang. Wat het eerste betreft kreeg hij ten antwoord, dat hij de realiteit vergat en voortbouwde op de ab stractie van het Marxisme. Wat het tweede betreft. Door de taal, enz. waren de N. Soc. wel gedwongen bij het Na tionaal belang op te houden. De heer De Ru meende dat het groot-kapi taal voor een belangrijk deel de schuld droeg, dat de onderlinge -verhouding der staten zoo weinig vriendschappelijk was. Spreker was het hiermede voor een goed deel eens en daarom wenschten de N. S. aan de groot-kapitalisten niet meer die groote macht te laten, maar hen terug te dringen naar de plaats waar ze hooren. Op enkele vragen van heer Harpman ant woordde spreker dat de N.S.B. niets met Duitschland heeft te maken, en zeker niet anti-semietisch is. De heer Elffers vroeg o.a. hoe 't mogelijk was de godsdienst los te maken van de politiek. De innerlijke overtuiging van een mensch is toch niet los te maken van de politiek? De N.S.B. wil den staat maken tot een mid del om de burgers religieus te richten. Zoo iets is onmogelijk, daar de staat de religie zal moeten ontleenen aan de burgers. Daar oorlogvoeren menschonwaardig is, kan 't nooit mogelijk zijn, dat God oproept om oorlog te voeren. De N.S.B. zal den vrede des harten brengen. Met militair gedoe bereikt men dat zeker niet. Met nadruk vroeg de heer Elffers tenslotte wat spreker onder religie verstond. De heer Paardekooper beantwoordde de laatste vraag door te zeggen dat hij als zijn religie beschouwde, wat hij in 't leven als hoogste innerlijke overtuiging had veroverd. De heer Mieras maakte spreker er een ver wijt van, dat hij tegenover alle bestrijding zoo goed als geen verdediging stelde. Om ongeveer 11 uur ging de vergadering rustig uiteen. OP HOOP VAN ZEGEN. Voor de tooneeluitvoering van de tooneel vereeniging Herman Heijermans op Donder dag 19 October zijn voor werkloozen kaarten tegen verlaagden prijs verkrijgbaar. IJMUIDEN MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 0.75f 0.45 Griet per 50 K.G. f 33—f 20 Tongen per K.G. f 1.50f 1.05 Middelschol per 50 K.G. f 30—f 27 Zetschol per 50 K.G. f 34f 22 Kleine schol per 50 K.G. f 28f 6 Schar per 50 K.G. f 12—f 8 Rog per 20 stuks f 14f 12.50 Vleet per stuk f 1.40 Kleine poon per 50 K.G. f 6f 5.50 Middelschelvisch per 50 K.G. f 43f 30 Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 27.50 -f 15 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 18f 5.50 Kabeljauw per 125 K.G. f 78f 42 Gullen per 50 K.G. (groote) f 20—f 12.50 Gullen per 50 K.G. (kleine) f 16f 3 Leng per stuk f 1.16 Heilbot per K.G. f 1.10—f 0.90 Wijting per 50 K.G. f 6.10—f 3.60 Koolvisch per stuk f 1f 0.19 Makreel per 50 K.G. f 11—f 3.20 Idem per kist f 7.50f 6.50 Klein middelhake per 50 K.G. f 43 Kleine hake per 50 K.G. f 27.50f 26 BESOMMINGEN. Trawlers: Claesje Ro 46, 805 manden f 3960 Alma IJm. 44, 310 manden f 2490 Derika 7 IJm. 417, 345 manden f 3400 Ewalt IJm. 48 250 manden f 2450 En vant IJm. 8, 550 manden f 2430 Protinus IJm. 85 245 manden f 2450 Neptunus IJm. 87, 100 manden f 1810 IJszee, IJm. 167, 300 manden f 2240 Roode Zee IJm. 41, 110 manden f 1770 Limburgia IJm. 54, 710 manden f 2640 Gezina Catherina IJm. 50 90 manden f 1650 Perseus IJm. 45, 100 manden f 1470 Amstelstroom IJm. 91 200 manden f 1580. Proef II IJm. 24 230 manden f 2130 Zeehond IJm. 70 100 manden f 2110. Maria Elisabeth IJm. 14, 130 manden f 1790 Raaf IJm. 432 110 manden f 2010. Walrus IJm. 28 135 manden f 1760 Kotter: MD 383 f 1150. Loggers: KW 162 f 540, KW 3 f 540. .Pekelharing: KW 52 f 673 (ged. lading). LISSE GEVONDEN VOORWERPEN. Een sigarettendoos met inhoud, een schop, een ceintuur, een glacé dameshandschoen, een zilveren potlood. HILLECOM NUTSAVOND. Dinsdagavond werd door de afdeeling Hille- gom van het Uut de eerste. Nutsavond georga niseerd. De zaal was geheel gevuld. Het bestuur had geëngageerd den bekenden goochelaar Larette, die de aanwezigen aange naam bezig hield en hen in verbazing deed staan over zijn toeren en- trucs. In zijn openingswoord wekte de heer van Lingen, de voorzitter, de aanwezigen op hun best te doen onder familie en vrienden nieuwe leden te winnen, daar het ledental zeer is achteruitgegaan. VERHOOGING SUBSIDIE BURGERLIJK ARMBESTUUR. Het Burgerlijk Armbestuur komt, doordat de steunverieening in verschillende vormen door het steeds grooter wordend aantal per sonen grooter wordt, niet uit met het toege kende subsidie ad f 30.000. De geldmiddelen der Kerkelijke instellin gen van liefdadigheid zijn ook sterk inge krompen, waardoor mede aan het B. A. grootere eischen worden gesteld. Behalve een stijging der uitgaven door ziekenhuisverpleging moet met groot leed wezen worden geconstateerd, dat verschillen de middenstanders zich noodgedwongen om ondersteuning tot hot B. A. hebben moeten wenden. Om deze redenen wordt verzocht een bui tengewoon subsidie van f 8000 toe 'te kennen. Het Nationaal Crisis-Comité heeft voor kleeding en schoeisel f 875 beschikbaar ge steld, onder voorwaarde dat de gemeente eenzelfde bedrag bijpast. Dit bedrag is onder deze f 8000 begrepen. B. en W. stellen den raad voor het verzoek in te willigen. ONTSLAG. Wegens het bereiken van den pensioen gerechtigden leeftijd wordt op nader 'te be palen datum eervol ontslag verleend aan den lfeer P. v. d. Zwart, die sedert zeer langen tijd de functie van doodgraver en opzichter der algemeene begraafplaats bekleedde. B. en W. stellen den raad voor den lieer G. Bruin, thans stoker aan de gasfabriek, over te plaatsen in deze vacature bij Openbare Werken daar laatstgenoemde bij de aanstaan de reorganisatie der gasfabriek op wachtgeld zou worden gesteld. BURGERLIJKE STAND VELSEN Geboorten: I. RasKramer z. Ahorn straat 9 IJmuiden-O.; J. M. Prins—de Jong d., Ber kenstraat 29 IJmuiden-O., G. Tromp—Ver dikt z., Beverwijk. C. C. M. Olivier—Mors z., Willemsbeekweg 102, IJmuiden-O., G. Kom- deurBroekema d„ Engelmundusweg 62, IJmuiden-O., H. M. Brasservan Egmond, d. Gr. Houtweg 180, Velsen; M. Smit—Witziers d„ Wijk aan Zeeërweg 51, IJmuiden-O.. A. den Heijer—Kleijn, z. Vleetstraat 14, IJmoii- den. N. Wolzak—de Graaf z. Wij kerstraat- weg 297, Velsen. Overleden: Carolina Maria van der Wal, 27 jaar, de Rijpstraat 12, IJmuiden. Johannes de Jong, 61 jaren, Rotterdam; Willem van Toor 93 jaren, Zandersstraat 53, IJmuiden-O.; Neeltje Wichmann, 7 d., Driehuizerkerkweg 54 Velsen; Arie Andries de Waard, 70 jaren, Wijkerstraatweg 139, Velsen.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 8