.Al $e Dimitrof er alweer uitgezet. BQUWE EGBERTS PAARSMERK VRIJDAG 3 NOVEMBER 1933 HAARLEM'S DAGBLA D 7 BLOEMENDAAI. INBRAKEN OP BENTVELD. DADER GEARRESTEERD. In de laatste weken was tot viermaal toe in gebroken in een leegstaande villa. Zuidlaan nr. 3, te Bentveld, toebehoorende aan den heer J. B. te Amsterdam die het huis alleen 's zo mers bewoont. Telkens werden een aantal voorwerpen ontvreemd; de totale waarde van het gestolene bedroeg reeds verscheidene hon derden guldens. De Bloemendaalsche politie is er tengevolge van een nauwkeurig en uitvoerig onderzoek in de villa in geslaagd, den dader te ontdek ken. Doordat hij met handschoenen aan zijn werk had verricht waren aanvankelijk geen vingerafdrukken te vinden, maar tenslotte vond men ze op een glazen sigaren-stopflesch. die de man met de bloote hand had aange raakt. Dit leidde tot de arrestatie van een be kend inbreker, die al zeventien ..kraken" op zijn geweten heeft en meermalen gevange nisstraf onderging. Hij werd vanmorgen in zijn woning in Haarlem-Noord gearresteerd. Wij vernemen dat hij bekend heeft. De inbra ken op Bentveld heeft hij blijkbaar in zijn eentje gedaan. Door l^ït volhardend en kundig optreden van de Bloemendaalsche politie is Bentveld bevrijd van een individu, wiens optreden veel onrust had gewekt. PERSONALIA. De heer E. M. A. Duyckink Dorner, onder wijzer aan school B aan den Vijverweg is ge- »laagd voor het examen wiskunde l.o. HEEMSTEDE ONDERSCHEIDING. Toegekend is de aan de Orde van Oranje- Nassau verbonden eeremedaiUe, in zilver, aan mej. D. Mozes, huishoudster bij de familie van Blankenstein, te Heemstede. IJMUIDEN MODERNISEERING VAN DE IJMUIDENSCHE TRAWLER- VLOOT. TELEFONIE-INSTALLATIE OP 8 TRAWLERS. Naar wij vernemen, zullen in den loop dei- volgende week 8 stoomtrawlers van de Vem met telefonie-, verzend- en ontvangappara ten worden uitgerust. De installatie geschiedt door de technische leiding der N.T.M. Radio Holland. MARKTPRIJZEN. Tarbot pea- K.G. f 0.75 Griet per 50 K.G. f 35—f 20 Tongen per K.G. f 1.50—f 0.70 MJiid'deLsehol per 50 K.G. f 29 Zetschol per 50 K.G. f 27.50—f 26.50 Kleine schol per 50 K.G. f 27—f 13.50 Middelsehelvisch per 50 K.G. f 40 Kleine middelsehel'visoh per 50 K.G. f 29 f 20.— Kleine scheilvisch per 50 K.G. f 19f 10 Kabeljauw per 125 K.G. f 43f 38 Gullen per 50 KG. (groote) f 19f 15 Gullen per 50 K.G. (kleine) f 14f 8 Leng per stuk f 0.55 Wijting per 50 K.G. f 9—f 6 Makreel per 50 K.G. f 11 Versche haring per kist f 4.90f 2.40 BESOMMINGEN. Trawlers: Eli Ghinvière IJm. 161, 230 manden f 2620 Oostzee IJm. 147. 40 manden f 1560. Logger: KW 154 f 560 Versche haring: Soh 56 f 1030; Sch 45 f 1130; Sch 84 f 2830; KW 176 f 450; KW 141 f 280 STORM OP DE KUST. LOS GESLAGEN SCHEPEN. De N.W.-storm heeft ook in de Buiten haven huisgehouden; de felle rukwinden de den trossen ais touwtjes knappen, zoodat de sleepbooten ais hulpvaardige dienaressen ontboden moesten worden om ernstiger ge varen te voorkomen. Het 8000 tpn groote Noorsche motortank schip „Noreg", dat Donderdagmorgen van Sta vanger te IJmuiden was binnengeloopen om 800 ton stookolie te bunkeren en bij het fort gemeerd lag, was een dankbaar object voor den storm. Gisteravond riep het sleepbootassisten- t-ie in, omdat enkele trossen gebroken wa ren en de kracht, welke op het voorschip uitgeoefend werd van dien aard was, dat een op den- wal bij het fort staande meerpaal ge heel uit den grond getrokken werd, zoodat de „Noreg" dreigde op drift te gaan. Drie sleepbooten van Bureau Wijsmuller zijn een groot gedeelte van den nacht bezig geweest het schip tegen den wal aan te houden, op dat in afwachting van handzamer weer be tere ligplaats gekozen kan worden. Qok in de Hoogoven-haven zijn van al daar liggende schepen (de Stad Arnhem, Stad Zwolle en Kifuku Maru) meertouwen gebroken. Met eigen hulp heeft men echter erger weten t? voorkomen. BEVERWIJK EEN PAARD AANGEVALLEN. Ongeveer een week geleden werd een paard van den landbouwer P. de W., alhier, dat in de weide liep, aangevallen door een manne tjes-varken (beer). Het paard werd door het woedende varken zoodanig toegetakeld, dat het verscheidene zeer ernstige verwondingen bekwam. Aanvankelijk koesterden men nog de hoop, dat de kwetsuren niet van zoo'n ern- stigen aard waren. Deze hoop bleek ijdel te zijn, want de eigenaar van het paard heeft het dier moeten laten afmaken. Oppassen en terstond in grijpen. Niets beter dan yiCKS w VapoRub (Advi Ingez. Med.) Eindelooze lijsten van getuigen. Breitscheid c.s. worden niet gehoord. Dimitrof wenscht Hollanders als getuigen. BERLIJN, 3 November Wolff bureau).— Na een dag rust is heden het proces hervat. Dimitrof was hedenochtend weer in de zaal aanwezig. Heden zal een groot aantal getuigen wor den gehoord, allen betrekking hebbende op de Bulgaren. Onder de getuigen bevinden zich twee vrou wen uit Moskou, die Popof in 1932 in Moskou hebben gekend. Bij het begin van de zitting deelt de voor zitter mede, dat het verzoek van dr. Sack om dr.. Rosenfeld, dr. Hertz en dl'. Breitscheid te hooren, is afgewezen. BERLIJN, 3 November (V.D.) Wel wor den gehoord de kleermaker Effner over den inhoud van het telefoongesprek tusschen Torgler en Oehme; het voormalige Rijksdag lid Kaspar over zijn en Torglers aanwezigheid te Wuhlheide, het voormalig lid van den Pruisischen Landdag Herf, over de gebeur tenissen op de communistische vergadering te Düsseldorf in 1925 en de rechercheur Helle te Berlijn, over de vraag of Torgler zich vrij willig heeft aangemeld en ten slotte de com munistische partijsecretaris Kuehne en het voormalig Rijksdaglid mevr. Reese. Voorts wordt nog gehoord de journalist Jacob Rosner, thans te Praag als getuige, of en wanneer hij met Dimitrof in het café Bayernhof te Berlijn kwam. Bovendien heeft de Senaat besloten de dossiers van de straf zaken wegens diefstal en roof van getuige Lebermann te raadplegen en inlichtingen te vragen bij het politiepresidium te Hamburg of Lebermann onder observatie van een over heidsinstelling in een gesticht was onderge bracht. Op verzoek van Dr. Sack zal worden nage gaan in wat voor Rijksdag- of commissiever gadering de Rijksdagafgevaardigden op ver schillende tijdstippen zijn geweest. Dimitrof verzoekt eveneens een aantal ge tuigen te willen hooren en stelt o.a. voor den leider der communistische partij Holland, het Nederlandsche Tweede-Kamerlid Louis de Vis ser als getuige te hooren over de houding van Van der Lubbe ten opzichte van de com munistische partij. Voorts wenscht hij dat gehoord zullen worden Van Albada en Vink, uit Leiden over de betrekkingen tusschen Van der Lubbe en de z.g. groep van internationa le communisten in Nederland. De Senaat zal later hierover beslissen. BERLIJN, 3 November (Wolff) Als eer ste getuige wordt mevrouw Weiss uit Moskou gehoord. Zij verklaart, dat haar echtgenoot een Bulgaarsch communist is, die thans als emigrant te Moskou leeft. In hetzelfde huis heeft ook Popof met zijn vrouw gewoond. Getuige heeft de Popofs in Januari 1932 leeren kenen, in Mei zijn zij ge zamenlijk een drietal maanden naar buiten geweest. Eind Juli was Popof met zijn vrouw naai de badplaats Soeksoe op de Krim vertrokken, vanwaar hij ongeveer tegen eind October te rugkwam. Mevrouw Weiss deelt mede dat zij Popof na zijn terugkeer te Moskou nog drie maal had ontmoet, doch niet meer wist, wanneer hij Moskou had verlaten. Dr. Werner: Ondier welken naam heeft Popof zich daar opgehouden? Get.: Te Moskou en ook in de voorstad on der den naam Petkof. Dat hij Popof heet heb ik eerst gehoord, nadat hij in Duitsc-h- land gearresteerd was. Pres.: Waarom droeg hij dezen valschen naam? Get.: Dat was de partijnaam. Dr. Werner: De echtgenoot van getuige is ook Bulgaarsch emigrant. Het is toch eigen aardig, dat er in het geheel niet over gespro ken is, wat Popof in Moskou deed. Uw man is toch ook communist? Get.: Ja, hij woont onder een partijnaam te Moskou. Dr. Werner: U moet hier toch den juisten naam opgeven. Hoe heet uw echtgenoot wer kelijk? Get. Dat kan ik niet zeggen. Dr. Werner: Wanneer u hier een valschen naam opgeeft, hebt u een meineed afgelegd. Pres.: Weiss is dus de partijnaam van iemand? Uw juisten naam wilt u niet zeg gen? Get.: Dat kan ik niet, Misschien komt- hij zelf wanneer zijn gezondheid het toelaat. Popof verklaart, dat de mededeelingen van mevrouw Weiss in hoofdzaak juist zijn. Zijn parfcijgenooten hadden zijn werkelijken naam geweten en ook een groot aantal emigranten had hem gekend, onder zijn werkelijken naam Popof. Andere emigranten kenden hem onder den naam Kamen. Popof deelt verder nog mede, dat hij onder den naam Karnen van 1929—1931 in Bulgarije illegraal gewerkt' heeft. Dr. Parisius vraagt get. Weiss of zij ook Di mitrof en Tanef kent. Get. antwoordt, dat zij Tanef in 't geheel niet kent. Dimitrof ge looft zij in Moskou te hebben ontmoet, doch zij heeft nog nooit met hem gesproken. Zijn naam was haar bekend. Met zekerheid kan zij het zich echter niet herinneren. Dimitrof stelt mevr. Weiss dan eenige vra gen, die hierop neerkomen dat de getuige bevestigt, dat in de Sovjet Unie gehuwde vrouwen wettelijk hun eigen naam kunnen houden. Iedereen kan zijn naam officieel en wettig laten veranderen. Dimitrof: Ik kan mij in Rusland vandaag Dimitrof en morgen Stojanef en overmor gen weer anders noemen. Ik hecht er groote waarde aan, dit te constateeren omdat ik ten zeerste verbaasd ben over het gebrek aan kennis van de toestanden in de Sovjet Unie bij het O. M. Pres.: Aanvallen op de justitie moet u ach- - terwege laten. U weet wat er anders dreigt. Dimitrof tot Dr. Werner: U moet nog veel leeren, meneer de Procureur-Generaal." De president maakt dan van zijn bedreiging werkelijkheid en na kort overleg met de ove rige leden van den Senaat deelt hij namens den Senaat mede: Beklaagde Dimitrof wordt voor vandaag en de volgende beide dagen wegens zeer grove onbehoorlijkheid van de zittingen uit gesloten." Dimitrcvf wordt luide protesteerend door twee Schupo-beambten weggeleid. Hij zal pas Dinsdag weer in de rechtzaal verschijnen BERLIJN. 3 Nov. (Wol ff bureau). Nadat Dimitrof uit de zaal verwijderd is wordt als getuige gehoord de 59-jarige vrouwelijke me dische professor Aubere uit Moskou. Ook zij heeft met Popof in een huis gewoond en wel in September en October 1932. Zij weet. stellig, dat zij hem in dien tijd her haaldelijk heeft gezien. De voorzitter leest vervolgens een stuk voor van de Duïtsche legatie te Moskou, waaruit blijkt, dat de. door Popof verstrekte opgaven van zijn verblijf buiten Moskou en in een sanatorium in de Krim, juist zijn. Vervolkens wordt de koekbakker Michalski uit Berlijn gehoord, die verklaarde steeds de drie Bulgaarsche beklaagden in het huis Lin- denstrasse 34 te Berlijn te hebben zien in- en uitgaan. De voorzitter wijst getuige er op. dat deze eerst verklaard heeft dat hij Dimitrof in het einde van den zomer .1932 tot begin 1933 heeft gezien. Popof wist hij zich niet te herinneren en Tanef heeft hij vroeger gezien. Getuige verklaart thans, dat hij Popof niet herkent. Tanef verklaart, dat getuige zich moet ver gissen. aangezien hij op den door getuige ge noemden tijd niet te Berlijn was, doch in Bulgarije en Rusland. BERLIJN, 3 Nov. (V.D.) Ten aanzien van Popof gelooft hij dat hij deze met een anderen kan hebben verwisseld. Popof en Tanef spre ken opgewonden met hun tolk die ten slotte voor hen vertaalt wat Michalski gezegd heeft. Beiden verklaren dat de mededeelingen van dezen getuige niet kloppen. Hierna wordt gepauzeerd ZIJ WERD EEN ANDER MENSCH en gaf het ook aan haar kleine meid. „Alles heb ik geprobeerd, omdat ik zoo be nauwd werd door hoestbuien, dat ik zelfs mijn bezigheden niet meer kon verrichten. Ik was kortademig en leed daarbij aan zware hoofdpijnen. Mijn man raadde mij aan Ab dijsiroop te koopen. Taaie slijm kwam bij het gebruik los, waardoor de ademhaling gemak kelijker werd. Ik heb de behandeling een tijdje voortgezet en kan verklaren met de Abdijsiroop een geheel ander mensch te zijn geworden. Ook voor mijn kleine meid gebruik ik het steeds met goed resultaat." Zoo schrijft ons Mevr. J. v. K. te M., wier origineele brief voor ieder ter inzage ligt. Iedereen die van borstbenauwdheden te lijden heeft, zal ver standig doen redding te zoeken bij de van ouds beroemde Akker's Abdijsiroop. Moeders vooral zullen goed doen Abdijsiroop. Moeders kinderen te geven als zij hebben kou gevat, en overdag of 's nachts beginnen te hoesten. Abdijsiroop heeft een zuiverende, verzach tende werking op de ademhalingsorganen, dank zij haar bijzondere samenstelling uit kruiden-extracten. Thans per flesch f 1. f 1.50 en f 2.75. Alom verkrijgbaar. Abdijsi roop-Bonbons („gestolde" Abdijsiroop) voor buitenshuis f 0.35 en f 0-60 per doos. (Adv. Ingez. Med.) HET INDISCHE RESTAURANT WORDT GEOPEND. ZATERDAGAVOND RIJSTTAFEL IN „DE LEEUWERIK Morgen, Zaterdagavond., wordt in hotel „De Leeuwerik" het Indische restaurant van De Indische Vereeniginig Haarlem en Om streken geopend. Een band zal reeds vroeg voor de noodige gezelligheid zorgen, en des avonds zullen ongeveer vijf en zeventig gas ten aan den openingsmaaltijd aanzitten. Deze eerste maaltijd is alleen voor leden en introducés, doch het ligt in de bedoeling oan voortaan eiken dag, op nog nader te bepalen uren het restaurant voor iedereen open te stellen, die Indische gerechten wenscht te gebruiken. De gerechten worden door een kokkie en een djongos bereid, die door „De Leeuwerik" speciaal zijn aangenomen. De vereeniging die veertien dagen geleden werd opgericht met een ledental van ruim 60, telt nu ongeveer 100 personen die lid zijn, Een zaal in „De Leeuwerik" is reeds in ge bruik als sociëteit, waar Indische lectuur te vinden is, een andere zaal is speciaal voor de dames-leden Ingericht om te bridgen, sohaken. enz. Ook wil men gezellige avonden voor de Jeugd organiseeren evenals interessante le zingen en voordrachten. Men wil een bridge-kring en een schaak kring. e.d. oprichten, en voorts is de vereeni ging reeds werkzaam op verschillend gebied, als bijvoorbeeld het verstrekken van inlich tingen aan hen die repatrieeren, het maken van propaganda ln In dié voor Haarlem als woonplaats voor hen die uit Iirdië terugkee- ren. In Batavia, Bandoeng, Djokja Karta, Semarang en Soerabaja heeft men reelds cor respondenten. Alle adviezen worden graitls verstrekt en men 'hoopt door den openingsavond nog meer leden te winnen. De heer J. Snuverink, politie-agent te Bloe- mendaal, is met ingang van 1 Jan. a.s. tot hoofdagent benoemd. DE RIJWIELDIEFSTALLEN. In de afgeloopen week zijn hier zestien rijwielen ontvreemd. NIEUWE INDUSTRIE IN EEN OUD GEBOUW De Nederlandsche Tank-apparatenfabriek vroeger te Schiedam gevestigd, die de leege Fordfabriek te Rotterdam heeft betrokken, heeft daar 70 arbeiders te werk gesteld, meldt het Handelsblad. INFORMATIEKOERSEN (Medegedeeld door de Rott. Bank Ver.) Londen 7.727.73. Berlijn 59.1559.19. Parijs 9.70 1 4—9.71. Brussel 34.58—34.61. Zurich 48.02—48.06. Rome 13.04—13.08. New York 1.59 1/4—1.60 1/4. JUBILEUM BROEDER KUHLEMAYER. BELOOND MET KONINKLIJKE ONDER SCHEIDING. Het was Woensdag veertig jaar cel eden. dat de heer S. H. Kuihlemayer als dv.acoon in dienst kwam op Meer en Boson te Heemstede. Na daar zeven jaar gewerkt te hebben, kwam hij te Haarlem om ln de wijk van Ds Van Lennep te arbeiden. Later werd dit de wijk van Dr. J. We ener. De heer Kuhlemayer was werkzaam als godsdienstonderwijzer en ziekenbezoeker. Ook wijdde hij zich speciaal aan het jeugd werk. Dat zijn werk gedurende die lange reek.s van Jaren gewaardeerd werd, kwam op zijn feestdag op treffende wijze tot uiting. Allereerst op de receptie, die hij 's middags te zijnen huize hield en dte 'druk bezocht werd. Hij ontving veel bloemstukken en fruitmanden. De eigenlijke huldiging had Woensdag avond in het wijkgebouw „Bethel" aan de Voorhelmstraat, plaats. Op initiatief van Dr. Weener had zich een comité van vrienden in en buiten de wijk gevormd, dat hem een tast baar bewijs van sympathie en waardeering wilde owenhandi.gen De heer Kuhlemayer en zijn familie wer den. terwijl de aanwezigen het tiende vers van Psalm 68 zongen, de met groen en bloe men versierde zaal b innen gel e?d. Dr. Weener sprak den jubilaris op harte lijke wijze toe: hij prees niet alleen den grooten ijver en toewijding van den heer Kuhlemayer. maar ook diens bescheiden heid. Het was spreker bijzonder aangenaam namens de Regeering te kunnen mededeelen. dat het HM. de Koningin behaagd had. aan den jubilaris de eere-medaïlle in zilver, ver bonden aan de Orde van Oranje-Nassau te schenken. Namens het comité schonk spreker hem een cadeau onder couvert. Ds. C. J. van Paassen overhandigde den heer Kuihlemayer een gesohenk namens de Vereeniging voor lijders aan vallende ziekte en dankte hem voor de aan deze stichting bewezen diensten. Nog vele personen deden verder nog van hun bsla7»:telling blijken, o.a. Jhr. Dr. M. F. van Lennep; de diac-onen De Haan en Oostenrijk; de heer J. H. van Leijden na mens de Commissie voor Godsdienstonder wijs uit den. Kerkeraad en de heer A. J. Bakker namens de algemeenc jeugdbewe ging. De heer J. Swaanswijk bood hem een geschenk namens ..Berg Opwaarts" aan. De heer Kuhlemayer dankte getroffen voor al deze blijken van 'vriendschap. De avond werd verder mot muziek, zang en voordracht doorgebracht. HET SANEERÏNGSPLAN VOOR DE BLOEMBOLLENCULTUUR. Samenwerking van ver leniging en. PERSOONLIJKE CREDIETEN GEVRAAGD. Enkele weken geleden zijn op uitnoodiging van het hoofdbestuur der Algemeene Ver eeniging -voor Bloembollencultuur vertegen woordigers van de besturen van alle orga nisaties, die zich in den loop van dit jaar met de saneringsmaatregelen hebben bezig ge houden, bijeengekomen teneinde, zoo moge lijk, tot overeenstemming te komen ten aan zien van wenschen of verzoeken die men ge meenschappelijk ter kennis van de Regee ring zou willen brengen in verband met de Regeeringsmaatregelen. Deze organisaties zijn. behalve de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur: de Bond van Bloembol lenhandelaren. het Hollandsch Bloembollen kweekers Genootschap, de R.K. Diocesane Land- en Tuinbouwbond, de Bond van Zuid- hollandsche kleine kweekers en de Neutrale Bond van Boeren, Land- en Tuinbouwers te Venhuizen. Na herhaalde besprekingen is overeenstem ming bereikt en is besloten een adres aan den Minister van Economische Zaken te rich ten waarin verzocht wordt le. het verleenen van persoonlijke credieten op den grondslag van het ingeleverde leverbaar aan degenen, die daarvan gebruik wenschen te maken, met dien verstande dat dezen zeiven verantwoor delijk zullen zijn voor de terugbetaling en 2e. om overeenkomstig het officieele communiqué van den Minister van 4 Mei j.l., de leverbare bollen op te koopen, die overgebleven zijn na den normalen verkoop en na de inlevering zonder vergoeding. De formuleering van dit tweeledig verzoek, dat in het adres nader wordt toegelicht, is tot stand gekomen als een compromis van verschillende stroomingen, waarbij men van verschillende zijden wat heeft moeten toege ven ten einde eensgezindheid te verkrijgen. Het is voor het geheele vak van groot be lang dat deze overeenstemming tusschen de zes besturen is bereikt, omdat daardoor voor komen wordt, dat elke vereeniging afzon derlijk zich met hare eigen wenschen tot de Regeering zou richten, zonder voorafgaand overleg en in strijd met eventueele wenschen van andere vereenigingen. Aan den Minister is een audiëntie aange vraagd waarin het adres door een deputatie uit de zes vereenigingen zal worden aange boden en nader toegelicht. Zoodra het adres ter kennis van den Mi nister is gebracht, zal het worden gepubli ceerd. VERKEERSLAMPEN IN DE LEIDSCHE- STRAAT ONTSTOKEN. De verkeerslichten in de Leidschestraat te Amsterdam zijn Donderdagmorgen ontstoken. Het verkeer wordt daardoor automatisch ge regeld voorloopig van de Heerengracht tot aan de Stadhouderskade. Regelmatig wisselt het groen, geel. rood, groen elkaar af. Toen een jaar geleden het Leidscheplein zijn automatisch verkeer kreeg, verdrong het publiek zich op het plein om dat nieuwtje te aanschouwen. Daar is nu geen sprake van. Een enkeling blijft eens even staan, maar er zijn geen opstoppingen, veroorzaakt door het publiek. Het verkeer gaat als gesmeerd. SLACHTOFFER VAN OVERVAL OVERLEDEN. De 67-jarige R. Tummers, die vorige week bij een overval in zijn woning ernstig werd gewond, is in het ziekenhuis te Sittard over leden. IKV*, to otiJb öb ouZ&KOLCVWC z cudrm" ïvoojux? ECHTE FRIESCKE HEEREN-BAAl VERSCHAFT U WOLKEN VAN GENOT (Adv. Ingez. Med.) HET ONDERZOEK WAS ONVOLLEDIG. NOG 7 GETUIGEN IN MIJDRECHTSCIIE ERFENISZAAK. Het gerechtshof te Amsterdam heeft een interlocutoir arrest gewezen in de zaak tegen den Mijdrechtschen kweeker, die door middel van valsche stukken zou hebben gepoogd de zeer groote erfenis van mevrouw Van Wierin- gen uit Mijdrecht te bemachtigen. De rechtbank te Utrecht had hem veroor deeld tot. 2 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. Het Hof bepaalde in het interlocutoir arrest dat op Vrijdag" 17 November nog zeven getui gen moeten worden gehoord omdat het on derzoek niet volledig was. CONCESSIE VOOR DE LUTINE VERLENGD. De concessionarissen voor de berging van net wrak van De Lutine. de Stoombootmij. Texel en de Scheepvaartmij. G. Doeksen Zn., deelen aan hun aandeelhouders mede, dat het Committee of Lioyds besloten heeft de concessie voor de berging te verlengen met twaalf maanden, tot 23 November 1934. PROF. Dr. D. VAN BLOM ONDERSCHEIDEN Ter gelegenheid van de herdenking van liet driehonderd en vijftigjarig bestaan heeft de universiteit van Edinburg het eeredoc toraat in de rechtsgeleerdheid verleend aan prof. mr. D. van Blom. rector magnificus van de Leidsche Universiteit. Buiten het Vereenigd Koninkrijk waren alleen de uni versiteiten te Leiden en Parijs tot deze her denking uitgenoodigd. MAATREGELEN TEGEN ONBEWAAKTE OVERWEGEN. TWEEDE KAMER VRAAGT ER WEER OM. Nogmaals heeft de Tweede Kamer blijkens haar Voorloopig Verslag op de Waterstaatsbe- grooting gesproken van het groote gevaar, dat de onbewaakte overwegen nog steeds en zelfs in toenemende mate opleveren. Het is reeds afdoende gebleken, dat het wegnemen van de belemmeringen in het uitzicht bij de overwe gen het gevaar niet op behoorlijke wijze kan keeren. Gevraagd werd daarom, of de toepas sing van het veiligheidssysteem-F'-ogef geen verbetering zal geven en men drong er op aan om in elk geval met dit systeem proeven te nemen. Gevraagd werd om opgavp van het aantal ongelukken, in 1933 bij de onbewaakte overwegen voorgekomen, en hoevele daarvan met doodelijken afloop waren. UIT DE STAATSCOURANT. RECHTSWEZEN Bij Kon. besluit is benoemd tot rechter in de arrona.-rechtbank te Breda mr. J. F. B. J. Godding, thans rechter in de arr.-recht- bank te Winschoten. BRUG BIJ ZALTBOMMEL 18 NOVEMBER OPEN. De minister van Waterstaat brengt ter ken nis. dat de brug voor gewoon verkeer over de Waal' bij Zaltbommel en de toegangswegen op Zaterdag 18 November te 13 uur voor het' verkeer zullen worden opengesteld. INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stélt de Redactie zich niet verajitwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. DE HYPOTHEEKRENTE. Geachte redactie, Nu mijn effectentrommel door de celebri- teiten op financieel gebied,is leeg geplun derd en ik dus aangewezen ben om mijn laat ste levensjaren van mijn perceelen te leven, geeft mij dit aanleiding, op U een beroep te doen. voor opneming van het volgende. Van alle zijden wordt aangedrongen op verlaging der huren en zeer waarschijnlijk zal daaraan gehoor worden gegeven. Maar dan zal het wenschelijk zijn dat ook de hypotheek rente verlaagd wordt. Ten einde een goede regeling daarin te brengen veroorloof ik mij de regeering in over weging te geven een fonds te stichten waar uit solide eerste-hypotheekh ouders hun hy potheeken kunnen inwisselen tegen een jaar- lijksche rente van 3 1/2 pet. Met dank voor de plaatsing. Hoogachtend, A. M.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 7