Hd Bdmfd&kdB Vingerdrukte. Dimitrof mag er weer bij zijn. 51e Jaargang No. 15450 Verschijnt dagelijks, behalve öp Zon- èn Feestdagen Zaterdag 4 November 1933 HAARLEM S DAGBLAD Directie; P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTENper week 0-25, per maand 1.10, per 3 maanden ƒ3.25, franco per post 3.55, losse nrs. 0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week f0.05, per maand 0.22, per 3 mnd. ƒ0.65 franco per post ,'0.72j4. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos.: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 ADVERTENTIëN: 15 regels 1.75, elke regel meer 0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Reductie bij abonnement. Vraag en aanbod 14 regels ƒ0.60, elke regel meer ƒ0.15, buiten Arrondissement dubbele prijs. Onze Groentjes (iederen dag) 13 regels 0.30. elke regel meer 0.10, uitsluitend a contant. Gratis Ongevallenverzekering voor Maand- en Weekabonnés. Levenslange ongeschiktheid en Overlijden f600.-. Verlies van Hand, Voet of Oog f400.-, Duim f250.- Wijsvinger f 150-, Elke andere vinger f 50.-, Arm- of Beenbreuk f 100.-. Idem voor Abonnés op het Gelll. Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid f2000—. Overlijden f 600—. Verlies van Hand, Voet of Oog f400—. Verlies Duim f75.-. Verlies Wijsvinger f75—. Verlies andere vinger f30—. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWINTIG BLADZIJDEN. DE H. O. V. Hoe het met de toekomst mogelijkheden staat. 6 OF 8 MAANDEN IN HET JAAR WERKEN? Het bestuur der H.O.V. stelt er prijs op uit een te zetten hoe de H.O.V. er momenteel voorstaat en hoe de toekomst-mogelijkheden zijn. Van den zomer heeft het bes turn- ge tracht om door een reorganisatie, waarbij de concerten tegen lagere prijzen toegankelijk werden gesteld en door de invoering van series, waardoor het mogelijk was abonne menten te nemen voor een aantal van 5 con certen af, de belangstelling bij de burgerij voor de H.O.V. op te wekken. 60.000 circulai res, vermeldende het volledige werkprogram ma, werden daartoe in Haarlem en omstre ken verspreid. Bovendien werden een 1000-tal aanplakbiljetten onder de winkeliers ver spreid, waarop vermeld stonden de abonne menten (met de daarbij behoorende prijzen.) welke genomen konden worden. Om het :t publiek gemakkelijk te maken, kon men ,bij deze winkeliers ook abonnementen bestellen en toegangsbewijzen koopen. Op deze wijze meende het bestuur de noodige aandacht op de H.O.V. te vestigen. Het resultaat van dit alles heeft echter in de verste verte niet aan de verwachtingen beantwoord wel traden meer leden toe' dan het vorige jaar, doch daar de abonnementen veel goedkooper zijn dan het vorige seizoen, waren de inkomsten geringer dan in 1932-1933. Door het mislukken van deze plannen is de financieele toestand der H.O.V. op 't oogen- blik uiterst zorgelijk, zoo zelfs, dat in overleg met de orkestleden besloten werd voorloopig door te werken voor 50% van het salaris, met dien verstande, dat de andere 50% niet prijs gegeven werden, doch dat deze zouden wor den uitgekeerd, zoodra de mogelijkheid zich daartoe voordeed. Intusschen zou getracht worden een basis te vinden, waarop de H.O.V. in stand zou kunnen blijven. Wanneer alle ■mogelijkheden onder het oog waren gezien en dus een overzicht verkregen was van de om standigheden, waaronder het jaar 1934 inge gaan zou moeten worden, zou een nader be sluit genomen worden, of aan de leden de liquidatievan de H.O.V. al dan niet zou moeten voorgesteld worden. Nu is het in ieder geval noodzakelijk voor het voortbestaan der H.O.V.. dat voor 1934 een sluitende begrooting opgesteld kan wor den. Immers dit is het bestuur ter bevoeg- der plaatse zeer goed duidelijk gemaakt is dit niet mogelijk, dan zullen de lichamen, welke thans de subsidie nog verleenen, ze ker daartoe niet meer bereid zijn. En nu be hoeft het geen betoog, dat nu in 2 jaar tijds alleen de subsidie van de Gemeente al met f 10.000 verminderd is, hetgeen automatisch een vermindering van de provinciale subsi die tengevolge heeft en bovendien de tijds omstandigheden steeds ongunstiger worden, het onmogelijk is het orkest in stand te hou den op de wijze zooals dat tot heden geschied is. Op de tegenwoordige basis toch is noodig een bedrag van rond f 80.000, waarvan weder om rond f 65.000 aan orchestleden en dirigent als salaris wordt uitbetaald. Het bestuur hoopt nu echter toch een sluitende begrooting te kunnen opstellen, door het orkest niet voor een vol jaar doch voor een gedeelte daarvan 6 of 8 maanden te engageeren. Hier zijn echter niet alleen zakelijke, doch ook artistie ke bezwaren aan verbonden. Onderzocht wordt thans of deze bezwaren overwonnen kunnen worden. Het algemeen bestuur ver gadert hier Maandag a.s. over. Intusschen worden besprekingen gevoerd met verschillende instellingen buiten Haar lem om te trachten contracten af te slui ten. doch het spreekt van zelf, dat ook vele bezwaren uit den weg moeten worden ge ruimd. Nog andere plannen zijn geopperd om de H.O.V. aan de noodige contanten te hel pen. doch zoolang deze nog in onderzoek zijn, is het niet gewenscht hierover thans reeds mededeelingen te doen. Ook de mogelijke invoering van een radio belasting, waarvan de opbrengst gedeeltelijk aan de in Nederland bestaande orchesten zou moeten ten goede komen, is de noodige aan dacht waard. De burgerij kan nog het hare er toe bij dragen,! om de H.O.V. in stand te houden, door alsnog abonnementen, of wel z. g. n. knipkaarten te koopen. Reeds voor f 3 kan men een serie van 5 Zondagconcerten krij gen. terwijl een knipkaart recht gevende tot toegang voor 10 concerten meer personen mogen van 1 kaart gelijktijdig gebruik ma ken voor de Dinsdagavondconcerten f 10 kost en voor de Zondagconcerten f 5. Hoewel een beroep op de burgerij, zooals dit het vorige seizoen gedaan werd, niet we derom kan gedaan worden, blijven natuurlijk ook giften hoe klein ook - hartelijk wel kom. Deze giften kunnen gestort worden bij de Twentsche Bank waar de H.O.V. een re kening heeft of wel bij den penningmeester. Mr. A. Beets, Plein No. 8, gironummer 142822. Eenige giften, waaronder een belangrijke, kwamen reeds binnen. Immers behalve dat een sluitende begrooting voor het volgend jaar moet opgesteld worden, moet het be stuur ook nog rekening houden met het te kort ad ruim f 6000 over het afgeloopen 1 Het bestuur geeft ten slotte de hoop nog niet op het orkest in stand te houden, doch burgerij en overheid zullen daartoe de noo dige medewerking moeten verleenen. Het is en blijft jammer dat het. gemeente bestuur van Haarlem over het algemeen zoo bitter weinig voor de H.O.V. voelt en daar zoo bitter weinig voor over heeft, doch hieraan is blijkbaar niets te veranderen, zoodat het bestuur slechts zijn hoop kan vestigen op den gemeenteraad. Moge deze het belang van een orkest voor een stad als Haarlem inzien en er aan medewerken zooveel als in zijn ver mogen is, dit orkest in stand te houden. Be halve door bovenstaande financieele moei lijkheden wordt de H.O.V. bij haar werk thans ook nog gehandicapt door de ziekte van den dirigent, den heer Schuurman. Tot groote vreugde van het bestuur kreeg dit van ver schillende vooraanstaande dirigenten echter aanbiedingen om een concert der H.O.V. ge heel belangloos te dirigeeren. Zoo zal op Zon dag a.s. des avonds Eduard van Beinum een concert leiden, Albert van Raalte zal het le denconcert van Dinsdag 14 November leiden. Tenslotte zal Zondagavond 12 November prof. Felix Robert Mendelssohn als gastdirigent op treden. Laat de burgerij nu toonen dit te apprecieeren en laat zij morgenavond optrek ken naar de gemeentelijke Concertzaal. Laat morgen de Concertzaal te klein blijken te zijn om alle liefhebbers te ontvangen; voor -het bestuur zal dit een extra prikkel zijn om al zijn krachten in te spannen voor het be houd der H.O.V. en voor de overheid zal het een aanwijzing zijn dat het orkest nog alle reden van bestaan heeft. Ten slotte moet het bestuur nog mededee- len dat de H.O.V. een groot verlies geleden heeft doordat de bekwame solo-cellist Cor de Wilde met ingang van 1 November aan de K.R.O. verbonden is en de H.O.V. dus heeft moeten verlaten. Het bestuur betreurt dit vertrek bijzonder, maar begrijpt dat de heel de Wilde dit aanbod in de gegeven omstan digheden niet kon en mocht afslaan. Het is het bestuur een behoefte op deze plaats den heer de Wilde hartelijk dank te zeggen voor al hetgeen hij gedurende meer dan 12 jaar voor de H.O.V. heeft gedaan en voor het vele kunstgenot dat hij in dien tijd aan de Haar- lemsche burgerij heeft geschonken. DE LINDBERGHS „DOEN" NEDERLAND. N.V. TECHNISCH BUREAU RADIO SPECIALISTEN. Zijlstraat 87a Telefoon 11322. (Adv. IngezMed.) In vlug tempo door Waalhaven en Vredespaleis. VOOR INTERVIEWS GEEN TIJD. Het bezoek, dat het echtpaar Lindbergh Vrijdag aan Waalhaven bracht, speelde zich af in een vliegensvlug tempo. De heer Lind bergh had groote belangstelling voor de mo- torafdeeling en bezocht ook de Rotterdam- sche Aeroclub. Tegen de journalisten, die hem wilden interviewen zeide hij, dat hij geen tijd had. Mevrouw Lindbergh heeft 's morgens met een vrouwelijke employé van de K.L.M., die haar ter beschikking gesteld was, in Den Haag gewinkeld. In zijn hotel ontving het echtpaar Lind bergh bezoek van den heer Frank B. Kellogg, de Amerikaansche rechter in het Permanente Hof van Internationale Justitie, die de Lind berghs heeft rondgeleid in het Vredepaleis en geïntroduceerd in de zitting van het Per manente Hof. die de vliegers gedurende tien minuten hebben bijgewoond. Ook het bezoek aan het Vredespaleis ging in een zeer snel tempo. Kolonel Lindbergh heeft, met eenige Zuid-Amerikaansche rech ters kennis gemaakt. De algemeene secretaris van de Kon. Ned. Vereeniging voor Luchtvaart, de heer Walaardt Sacré. heeft. Vrijdagochtend kol. Lindbergh namens die vereeniging met enkele hartelijke woorden welkom geheeten en heeft hem, als souvenir aan zijn verblijf in Nederland, de vereenigingspenning, ge monteerd als pressepapier, overhandigd, waarna aan mevr. Lindbergh een doos Haag- sche Hopjes werd aangeboden. Kolonel Lindbergh toonde zich zeer inge nomen met deze, door haar soberheid zoo geheel in zijn stijl passende, attenties. De heer en mevr. Lindbergh hebben Vrij dagavond in hotel Witte Brug het diner ge bruikt, waaraan zij genoodigd hadden de heeren Plesman, van Hoogenhuijze en Aler van de K.L.M., den heer Mutters, dr. H. G. Cannegieter en luitenant Van der Giesen, laatstgenoemden beiden wegens de weerkun- (In Amerika is. met het oog op het bendewezenbesloten, van de ge- heele bevolking, zonder uitzonde ring, vingerafdrukken te nemen). Straks kan niemand meer ontsnappen In het groot Amerika, Want daar gaat hem de politie Daadlijk op de vingers na. Als hij ooit iets heeft misdreven. Wijst men eiken Amerikaan, Met een ware vingervlugheid. Met zijn eigen vinger aan. Geen. die van die vingerdrukte Zich onthouden mag of zal. Dikke, slanke, korte vingers. Lange vingers bovenal. Nauwlijks is een kind geboren, In dat vinigervaardig land, Of het reikt reeds de politie Voor een vingerdruk de hand Na 't ontdekken van een misdaad. Heeft men voortaan niet' te doen, Dan wat nazien, het is zeker Een van honderdtien millloen. Voortaan zal men daar dus zeker. Hoe vreemd het ook klinkt misschien. Wat men door de vingers zien kan, Niet- meer door de vingers zien. Als men zoo een heele natie Op de vingers kijkt, nietwaar. Moet het wel een bende wezen Met het bendewezen daar. Met die nieuwe vingeTzetting, Komt een heele nieuwe toon .In de harmonie van,'t leven En hij maakt die minder schoon De politie onderscheidt hier Nog het koren van het kaf, Zij blijft voorshands met haar vingers Nog van onze vingers af, P. GASUS. dige onderzoekingen, welke in het interna tionale pool jaar op Groenland zijn verricht. Kol. Lindbergh is van plan, hedenochtend naar Amsterdam te gaan om de Fokker fabrieken te bezichtigen en een bezoek te brengen aan Schiphol. Waarschijnlijk zal op Schiphol de lunch gebruikt worden, waarna het gezelschap in den namiddag weder in Den Haag wordt verwacht. GEREFORMEERDE KERK. EEN NIEUW KERKGEBOUW IN HAARLEM-NOORD? De Gereformeerde Kerk te Haarlem heeft twee vaste kerkgebouwen, namelijk aan de Ged. Oude Gracht en aan den Kloppersingel. Verder twee hulpgebouwen, de houten kerk in het Amsterdamscbe kwartier, terwijl ook kerk gehouden wordt in een schoolgebouw in Haar lem-Noord. Wegens sterke uitbreiding van het ledental in Haarlem-Noord zal getracht worden daar tot het bouwen van een kerk over te gaan. Daarvoor is f 30.000 beschikbaar, namelijk f 15.000 van een schenking, f 7000 van een le gaat. terwijl bij een rondgang in de gemeente f 7000 is opgehaald. Er zal een bouwcommissie benoemd worden om te onderzoeken of voor die f 30.000 een sober kerkje kan worden gebouwd, want het is niet de bedoeling, dat de rekening der kerk door verzwaring van lasten gedrukt zal worden. Omdat Goering getuige is. NA MACHADO'S VAL. Blik in een fort uit de Cubaansche hoofdstad Havanna. Een aantal politieke gevangenen, waaronder de officieren van het befaamde „Hotel Nacional". Bijzondere bewaking en groote belangstelling. (Zie ook pag. 3) BERLIJN. 4 Nov. (Wolff). In verband met het belang dat de verklaringen van minister president Goering voor alle betrekkingen bij het Rijksdagproces hebben, is aan beklaagde Dimitrof. die zooals gemeld is, gisteren voor drie dagein van de zittingen was uitgesloten, bij wijze van uitzondering toegestaan de proceszitting van heden bij te wonen. De controle bij het Rijksdaggebouw is he den aanzienlijk verscherpt omdat minister president Goering verhoord wordt als ge tuige in het Rijksdagbrandproces. De ge- heele omgeving van den Rijksdag is door een sterke politiemacht afgezet. De algemeene bewijzen van toegang zijn heden niet- geldig en zijn dan ook bij het einde van de zitting van gisteren ingetrokken. Ondanks dit is de toeloop bijzonder groot, daar een aanzienlijk aantal speciale toegangsbewijzen is uitge reikt. In d=* zaal zijn nog meer plaatsen voor be langstelenden gemaakt. De vijf groote pers tafels waren hedenmorgen geheel bezet. Ook zijn talrijke fotografen verschenen. Daaren tegen zullen geen filmopneaningen worden gemaakt. De getuigenlijst die heden aan de orde komt is zeer groot. Bovenaan staat minister Goering en dan volgen de namen van dertien andere getui gen. Rijksminister Dr. Goebbels is nog niet als getuige opgeroepen. Mededeeling van Slanpfer ten gunste van Torgler. Friedrich Stampfer. de gewezen hoofdre dacteur van de Vorwarts. geeft in zijn nieuwe te Karisbad verschijnend blad gesprekken weer, die hij indertijd met leden van het Russische gezantschap te Berlijn heeft ge voerd over de betrekkingen der sociaal-demo craten met Sovjet-Rusland en de Derde In ternationale. Deze besprekingen, aldus lezen wij in de N.R.C. zouden worden voortgezet in een onderhoud met Torgler en dr. Neubauer. Als dag voor deze ontmoeting werd de 28ste Februari bepaald en als plaats werd de Rijks dag aangewezen. Stampfer treedt hiermee als getuige a décharge van Torgler op; hij vraagt hoe de veronderstelling, dat Torgler den Rijksdag in brand zou hebben gestoken en daarmede zijn partij den strop om den hals zou hebben gelegd, te rijmen valt met het afspreken van een ontmoeting op den vol genden dag, waarbij hij, Torgler, voor zijn partij groote voordeelen had kunnen ver wachten Op de tribune worden heden opgemerkt de minister van justitie Kerrl, justitie-com missaris Frank, de Amerikaansche gezant en vele andere vooraanstaande personen. Om kwart over tien opent de voorzitter de zitting. Minister-president Goering is nog niet in de zaal aanwezig. Bij het begin van ae zitting verklaart de voorzitter dat wegens het liooren van den gewichtige getuige de senaat besloten heeft Dimitrof heden weer toe te laten. Verder verklaart de voorzitter dat de ove rige getuigen na de middagpauze zullen wor den gehoord. Dimitrof vraagt toestemming om een ver klaring af te leggen. De voorzitter staat du toe en Dimitrof zegt, dat hij reeds te Leip zig heeft verklaard, dat hij nooit bij de Roo- de Hulp is geweest. Goering verschijnt. Op dit oogenblik verschijnt Goering en de voorzitter verzoekt Dimitrof zijn verklaring later af te leggen. Allen heeten Goering welkom met den Duitschen groet. De voorzitter verklaart dan dat het ge recht den minister president en Dr. Goeb bels heeft uitgenoodigd te getuigen omdat men hun niet het recht kan ontnemen zich te verweren tegen beschuldigingen welke in het buitenland worden geuit. Vervolgens wordt Goering den eed afgenomen. Goering verklaart dan het volgende: Goering vindt zich zeer gewichtig. Mijnheer de president: U zeide zooeven dat ik als getuige werd opgeroepen om mij te rechtvaardi gen tegen de beschuldigingen welke in het buitenland tegen mij worden geuit. Ik zou echter den nadruk erop willen leggen dat ik mijn getuigenis in de eer ste plaats van een andere zijde opvat. Ten eerste beschouw ik mij als een getuige die voor het geheele verloop van de zitting uiterst gewichtig is, want ik ben een getuige dis ter plaatse is ge weest. Ook in mijn functie als voorzitter van den Rijksdag kan het in brand ste ken van dit gebouw mij niet onverschil lig zijn. Ten tweede moet ik als getuige wor den gehoord in mijn functie van Prui sisch minister-president op wien in de eerste plaats de plicht rust de orde en de rust in de Duitsc'ne landen te hand haven en derhalve kwam ik in de eerste plaats in aanmerking den strijd tegen de communistische beweging aan te bin den. De minister-president onparlementair. Voor zoover de verwijten in het bruin- boek ter sprake komen, is het zeker in Goering schetst de getuigen van het Londen- schc braiulproces als „geboefte". De presi dent roept hem tot de orde. Dimitrof van daag toegelaten. pag. 1 De Fransche Kamer heeft haar vertrouwen in de regeering Sarraut uitgesproken. pag. 3 Vrijdag is in Parijs overleden prof. Emile Roux, de bekende medewerker van Pasteur. pag. 3 Het echtpaar Lindbergh heeft het vliegveld Waalhaven en het Vredespaleis bezocht. Heden naar Schiphol. pag. 1 Hoe het met de toekomstmogelijkheden der H. O. V. staat. pag. 1 De koster van de Nieuwe Kerk te Amsterdam is gearresteerd verdacht van verduistering van f 10.000 aan collectegelden. pag. 6 De proefvluchten van Pander's postjager zijn hervat. pag. 6 Minister Marchant verklaart in een rede le Eindhoven, dat de regiering graag critiek hoort. pag. 6 A. N. IV. B. en K. N. A. C. vragen om auto matische seinen bij onbewaakte overwegen. pag. 6 Te Leiden is een monument voor prof. dr. II. A. Lorentz, onthuld. pag. 2 ARTIKELEN. ENZ. Jhr. dr. B. de Jong van Beek en Donk. De stand der ontwapeningsconferentie. pag. 3 Het Boven Digoelgebied. Sneltochlen van Papoea's pag. 13 A. Steup: Over records in het vliegwezen. pag. 14 J. Franse: Van een oude stad en een beroemd auteur. pag. 13 Financieele Kroniek: Betere stemming voor Nederlandsche staatsfondsen. Betaling der Duitschc scrips. pag. 6 Jhr. dr. J. C. Mollerus: Soerabaja, de grootste havenstad van Java. pag. 4 J. H. de Bois; Kantteekeningen „Carnaval". pag. 17 K. de Jong: Radiomuziek der week. pag. 17 K. de Jong: „Das Lied von der Glocke" door de R. K. Oratoriuinvereeniging. pag. 17 W. BZ.; Lectuur voor onze jeugd. pag. 17 Het Haarlemsche Stadsbeeld. pag. 17 het belang van Duitschland, dat dit al les nauwkeurig wordt vastgesteld, ten einde hét tegendeel te kunnen bewijzen. Ik persoonlijk hecht niet de geringste waarde eraan om de verwijten welke in het bruinboek tegen mij zijn gedaan, te weerleggen Deze zijn te belachelijk dan dat ik dat ■noodzakelijk acht. Door mijn vertrouwensmannen weet ik dat elke roode boef er in dien tijd een luceratief bestaan in vond, iets over den brand in den Rijksdag te beweren, dat mij kon belasten en dat in het buiten land te doen drukken. Verder weten wij dat speciale werf bureaux in Duitschland werkten, dat wervers rondgingen om de belangrijke getuigen uit de onderwereld op te diepen, die dan in de groteske pro cesbehandeling te Londen als serieuse getuigen optraden. Ik acht het niet doeltreffend mij te verdedigen tegen de verklaringen van zuik geboefte. Terecht gewezen. Voorzitter: „Mag ik u even onderbreken? U spreekt van geboefte." Goering: „Ik bedoel natuurlijk deze val- sche getuigen en ook een deel der pers." BERLIJN, 4 November 'Wolff) Minister president Goering verklaart verder: In groote trekken wordt in het Bruinboek beweerd, dat mijn vriend Goebbels mij dit plan aan de hand heeft gedaan en dat ik hem heb gehol pen den Rijksdag in brand te steken. Verder wordt beweerd, dat ik bij den brand heb toegezien. Ik geloof „gehuld in een blauw zijden toga" (hilariteit). Hieraan ontbreekt nog, dat ik als weleer Nero bij den brand van Rome op de lier heb gespeeld. Verder wordt in het Bruinboek beweerd dat ik den Rijksdag heb in brand gestoken, ten einde de communistische partij hiervan te beschuldigen. De brand in den Rijksdag kv.am voor mij even onverwacht als voor ieder fat soenlijk, weldenkend mensch. Wel hebben wij den strijd tegen het parlement aangebonden, doch van 1924 af is deze strijd wettig gevoerd. Het was voor ons dus in het geheel niet noo dig te toonen, dat wij den parlementairen staat vernield hadden, het was in het geheel niet noodig, dat ik den Rijksdag in vlammen liet opgaan, om te kunnen optreden tegen de communisten. Toen ik op 30 Januari werd geroepen de Pruisische portefeuille van bin- nenlandsche zsr?én te aanvaarden, stond mijn taak vast. Ik was geroepen het communisme te vernietigen met alle ten dienste staande middelen. Deze strijd ging sedert de laatste jaren niet meer tegen den Novemberstaat, doch tusschen twee wereldbeschouwingen. Dit waren de opbouw van het nationaal socialisme, en de vernietiging van het com munisme. Voor ons stond vast. dat het com munisme volledig vernietigd moest worden. (De zitting duurt voort.)

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 1