VV BAKHUIS' STA TEN- GENERAAL De parlementaire democratie verdedigd. A. PRINS PIANO- ORGEL- en THEORIELESSEN VISCHHANDEL T. HORST D. HESSELS GELDERSCKE ROOKWORST OURENS OSTER Drukwerk DONDERDAG 9 NOVEMBER 1933 H A A R L E M'S DAGBLAD 11 TWEEDE KAMER. In de zitting van Dinsdag hebben na de heeren Aalberse en Albarda nog gesproken de heeren Lingbeek, Westerman en Van Hou ten. 'Ds. Lingbeek (Herv. Ger.) zeide, dat te genwoordig iedereen democraat is, zelfs de Paus. Hij verklaarde zich zoowel tegen de democratie van het oogenblik als tegen het fascisme. Zoover zijn beginsel het niet ver biedt, zal de heer Lingbeek de regeering steunen. De heer Westerman (Nat. Herst.) zeide geen negativist te willen zijn. Hij wil, dat het individu niet ten nadeele van de gemeen schap werkt,-zooals tot dusver, doch als dra ger van de gemeenschap. Hij riep de regee ring op tot het omzetten van de geesten. Hij vroeg waarom sociaal democraten in re- geeringsposities blijven en fascisten uit de burgerwachten geweerd worden. Waarom worden de communistische partij en De Tri bune niet verboden? Ook sprak de heer Wes terman uit, dat bij hem eik geloof aan den Volkenbond ontbreekt. Hij noemde deze een N.V. tot verzekering van de oorlogsbuit. De heer Van Houten (Chr. Dem.) criti- seerde de regeering, omdat deze de beter ge situeerden niet genoeg zou aanpakken. Bo ven een gave gulden stelde hij de gerechtig heid. 8 November. De discussies over de Rijksbegrooting zijn vandaag voortgezet. Aan het woord zijn ge weest de heeren Schouten (a.r.), Bierema (lib.), Joekes (v.d.), J. ter Laan (s.d.) en Ver- voorn (PI.) Er zit thans in het debat minder spanning dan anders, de meeste spreker zijn het met elkaar en met de regeering eens. Dat wil zeg gen, dat er geen spanning zit in de dingen, welke besproken worden. Ieder weet wel anders. Van de spanning spraken de rede voeringen. De heer Schouten (a.r.) en later de hee ren Bierema (lib.) en Joekes (v.d.) ook hebben de noodzakelijkheid betoogd van een sluitend budget. De eerste zei, dat men aan het dekkingsplan der regeering alleen wikken mag, wanneer men gelijkwaardige en tevens minder bezwaarlijke equivalenten daarvoor in de plaats kan stellen. De begrooting sluitend te meer achtten de drie heeren, die op het leeuwendeel van den vergaderingstij d beslag legden, daartoe de noodzakelijkheid gegeven, wijl zij tegen vallers allerminst uitgesloten achtten. De heer Schouten wees op de spoorwegexploitatie, maar ook daarop, dat de commissie-Idenburg wel eens niet de bezuiniging zou aanbrengen, die men zoo gaarne bereiken wil. De heer Joekes (v.d.) noemde hier bezuiniging noodzakelijk. Voor zich zelf zag hij een eenvoudige veilig heidswacht als voldoende, maar ook wanneer men op ander standpunt staat is bezuiniging thans gewenscht. De heer Joekes wilde na drukkelijk van de regeering de verklaring hebben, dat zij de opdracht der commissie- Idenburg en de uitvoering-van haar rapport beschouwt als een -essentieel- deel van haar taak. De heeren. Schouten en Bierema hebben met ernst aangedrongen op versoberingsmaatrege len. De liberale spreker 'zag hïèt 'völdoéndé be zuinigd; vergeleken met verleden jaar zelfs geen vermindering van cijfers. Minister Oud had gewezen op'het opvangen van het natuur lijk accres der uitgaven 10 millioen maar gaat dit wel op, informeerde de heer Bierema? Is er toch niet in deze tijden van dalende.prij zen een natuurlijk decres?_ j De drie politieke mannen stemden alien met de regeering in, dat; de crisisuitgaven bij de gewonen uitgaven moesten worden onderge bracht. En evenzeer wezen ze tezamen af, de gedachte, welke gisteren de heer Albarda had geuit, om voor de crisis-uitgaven de helft te leenen. Zij achtten dit voor het staatscrediet niet wenschelijk. Zeker niet, concludeerde de heer Schouten, nu het zoo noodzakelijk ls, dat de vlottende schuld zoo spoedig mogelijk wordt geconsolideerd,' nu ook voor groote werken gaat geleend worden, ten bate der werkver schaffing. De heer Schouten, die al evenzeer als de heeren Bierema en Joekes van fascisme en nationalisme niets moet hebben, wees er op. dat zoowel Italië als Duitschland nog lang niet financieel gezond zijn. Willen we gezond, blijven, zeide de eerste, dan moeten we ook in onze monetaire politiek geen wijziging brengen. Een gave gulden dit gold den heer van Houten is ook een eisch van sociale rechtvaardigheid. Geen „be- heerschte" experimenten; de heer Schouten wees op zeer onbeheerschte gevolgen in Ame rika. De heer Bierama (lib.) dacht er wel wat anders over: hij vroeg of het handhaven van den gouden standaard, wanneer alle landen rondom ons den gouden standaard verlaten ook niet een experiment is. Hoe dit zij de heer Bierema stelde, zich achter de regeering. Right or wrong, my country! Het vertrouwen in de publieke geldmidde len moet behouden worden. „Geen verwar ring en verarming door. dansende valuta". Maar voegde de heer Schouten en na hem de heer Bierema daaraan toe: dan ook zal er daling van prijzen van loonen, van vaste uit gaven moeten plaats hebben Zeker, wanneer ons land zijn plaats op de wereldmarkt wil behouden. In dit verband verheugde Mr. Joekes er zich over, dat de regeering wil bij dragen tot verlaging van de woninghuren. De heer Bierema zag onze economische po sitie langzaam aan afbrokkelen. Gevolg van het verlaten van den vrijen handel zeide hij. Helaas, want wordt de vrije prijsvorming verlaten, zooals thans op velerlei gebied, dan raakt voor de economie haar veiligheidsklep verloren. De heer Schouten zag nog een an der bezwaar: hij vreesde, dat wanneer de regeering bij alles de leiding kreeg, de zelf standige kracht der maatschappij zou wor den ondermijnd. En tenslotte moet 't van die zelfstandige krachten komen! Niet alleen de landsfinanciën gezond, maar alle publieke financiën, ook die der gemeen te De heer Schouten had dan ook alle eer bied voor de circulaires Minister de Wilde. 1-Iij dacht, dat verder gaan zelfs mogelijk was: 'er zijn z.i. gemeenten, welke de werk loosheidsuitgaven wel geheel kunnen beta len. De heer Schouten drong er bij de regee ring op aan de 20 crisisopcenten op de suiker te laten vallen, wanneer de opbrengst dei- technische herziening van het tarief zou mee vallen. Maar de regeering is daartoe zelfs verplicht, volgens de toezegging in de Eerste Kamer. De a.-r. woordvoerder men ziet 't: in de redevoeringen van vanmiddag passeerde heel veel de revue geloofde, dat er met den steun aan den landbouw moeilijk zou kunnen worden voortgegaan, wilde men niet met de belangen van de industrie in botsing komen. Wat Mi'. Vervoorn vertegenwoordiger dei- Plattelanders niet met hem eens is. Hij klaagde over de ellende der boeren, waar tegenover hij het stedelijk leven scherp zag afsteken: wat bracht de tabaksbelasting niet op, wat de vermakelijkheidsbelasting? Er kan z.i. nog zeer. wel wat af van de salarissen dei- ambtenaren: deze hadden nog lang niet de daling van de indexcijfers verwerkt, meende de heer Vervoorn. De heer J. ter Laan (s.-d.) had vóór den heer Vervoom gesproken. Maar hij zag juist recht en gerechtigheid niet gevolgd bij wat de regeering voornemens is te doen t.o.v. de ambtenaarssalarissen. Dan moest er z.i. maar meer uit de belastingen komen, meer uit de heffing op de goederen in de doode hand, zeker 25 millioen uit de crisisin komstenhef fing, veel meer uit de couponbelasting. Over deze financieele maatregelen hebben de andere sprekers zich niet uitgelaten zij wachten liever op de behandeling der des betreffende ontwerpen. Ook lieten zij zich over de salarisvragen niet uit, nu deze ma terie in het Georganiseerd Overleg wordt be zien. De crisiswerkloosheid heeft de aandacht van de Kamer. Men is diep onder den indruk van het leed in vele gezinnen, diep ook on der den indruk van de jeugdwerkloosheid en is daarom verheugd, dat de regeering geld leenen wil voor groote werken. De heer Schouten wenschte dat de regeering paal en perk zou stellen aan den geest van intimida tie, welke in vele werkverschaffingskampe- menten leeft en waartegen de menschen blijkbaar heel moeilijk op kunnen. De heer Joekes wenschte vooral voor de jeugd veel te doen. want het gaat hier om de meest fundamenteele belangen van het volks leven. De critiek op het Parlement werd afgewe zen gewoonlijk komt deze critiek uit den mond van hen, die politiek nooit hebben medegeleefd, aldus de heer Schouten, die met de heeren Bierema en Joekes verdeelde critiek hebben uitgebracht op fascisme en nationaal-socialisme. De heer Schouten wraakte het staatsabso lutisme en critiseerde de rede van Mr. Wes terman, die eenheid wilde en daardoor vrij heid. Neen, zei de heer Schouten, eerst vrij heid en dan eenheid. Geen heerschappij van den Staat over 's menschen hart! De heer Joekes sprak al evenzeer over de inschakeling van den heer Westerman bij het nationaal-socialisme, hetwelk hij zeer verdedigd had. Hij daarentegen waarschuw de de regeering, met den heer Schouten, voor de N.S.B., waarin hij een duidelijke revolu- tionnaire tendenz zag. Voorzoover de Mus- sert-groep nog in een uitzonderingspositie verkeert, moest deze worden weggenomen. De heer Bierema wenschte vast te houden aan de parlementaire democratie, aan de handhaving van het algemeen kiesrecht, maar verre te blijven van dictatuur. Juist in de democratie kon z.i. de Staat en het gezag nooit een middel beteekenen om ieder tot dezelfde geestelijke uniformiteit te bren gen, maar moest het zich alleen in dienst stellen van recht en gerechtigheid. Onze constitutie aldus Mr. Joekes ha-ndhaaft- geestelïjke vrijheid. Geen der drie woordvoerders vandaag van de grootere groepen hebben om èen staats commissie gevraagd, welke ons staatsrecht aan een onderzoek zou moeten onderwerpen. De heer Joekes heeft gezegd, dat "er" "voor expansie ruimte genoeg is: er is immers de bedrijfsradenwet en ook is er art. 194 van de "Grondwet, -welke het instellen van orga nen met verordende bevoegdheid zeer wel mogelijk maakt. Geen der voordvoerders vroeg om een staatscommissie. Alleen de heer de Geer moet van de grootere partijen nog spreken, maar ook hij zal zijn we welingelicht om een staatscommissie niet vragen. De R.K. groep blijft dus de eenige fractie wat (constateerde de heer Schou ten). niet met het voorl. verslag klopte, wijl nog „verscheidene" andere leden medewer king hadden willen verleenen. Dit moeten de s. d. zijn geweest. Doch in het openbaar werd deze wil niet uitgesproken. De heer Schouten riep om handhaving van gezag, als de „schuldige roeping" van de overheid. De heer Joekes stemde met de re geering in, dat zij de s.d.a.p. had gerang schikt onder de revolutionnaire groepen, waaruit geen lid deel kon uitmaken van het regeeringspersoneel. Wat er een gezagson dermijnende uitdrukkingen in de Memorie van Antwoord geciteerd was, achtte hij zeer voldoende. De heeren Joekes en Bierema konden medegaan met de mededeeling der regeering aan de ambtenaren over het zich onthouden van actie tegen de regeering. Zij vatten dat op als plicht tot het zich onthou den van agitatie. Alleen vonden zij de woor den niet erg duidelijk, deze had nauwer be grensd kunnen zijn. Inderdaad! De heer Joekes sprak niet over de kwestie van volksvertegenwoordigers, die hun eed op de grondwet niet nakomen, nu er een commissie zal ingesteld worden, al wilde hij niet ontkennen, dat de taak der commissie zeer moeilijk zou zijn. De heer Bierema was dankbaar voor het instellen der commissie in studie. Veel hulde werd Dr. Colijn toegezwaaid voor zijn Londensch werk. Mr. Joekes wilde niet nog meer kransen hangen om het hoofd van Dr. Colijn, hij mocht eens in zijn werk daardoor gehinderd worden. Hij riep overi gens de regeering op, het Parlement te blij ven erkennen dr. Bierema maande tot wijze zelfbeperking door het citeeren van het oude woord: „In niets te veel''. Vermelden we nog tot slot, dat er van meerdere zijde, o.a. door Mr. Joekes op werd aangedrongen bij de crisisorganisaties het onafhankelijke regeeringselement duidelijk te doen spreken, ten einde den invloed van eenzijdige belangen te keeren. INTIMUS. DE LINDBERGH S TE GENèVE. GENEVE, 8 November (V.D.) Kolonel en mevrouw Lindbergh, die vanmiddag om 12 uur met hun vliegtuig van Waalhaven waren vertrokken, zijn om vier uur te Ge- nève aangekomen. Het toestel is gedaald op het Meer van Genève. HULDIGING VAN UTRECHT S BURGEMEESTER. De City, vereeniging van winkeliers in de binnenstad van Utrecht heeft particulieren en vereenigingen opgeroepen, om burgemeester dr. J. P. Fockma Andreae, naar aanleiding van zijn benoeming tot commissaris der Ko ningin in de provincie Groningen, te huldigen. Ook U zult verbaasd zijn als zoovele anderen, zoodra U ziet hoe snel en grondig PASTOL alle tandaanslag wegneemt en Uw i landen schitterend blank maakt. Neemt eens een proef op onze kosten. Gaarne zenden wij U j een gratis monster. PASTOL is j heerlijk frisch van smaak, laag in I prijs en Nederlandsch fabrikaat. i Doos 20 en 35 ct. Tube 35 en 60 cf. i j Nederlandsch fabrikaat. R f\ I voor een gratis monster DWIN P a s t o I In open env., waarop tJ4 ct. port, aan Boldoot, Afd. Reclame, Amsterdam, zenden. Schrüf Uw adre» op achterzijde c6r. HD 224 De Heei' en Mevrouw DE VOOGD—RIENKS geven met blijdschap kennis van de geboorte van een DOCHTER. Haarlem, 9 November 1933 Byzantiumstraat 17 Heden overleed te Londen onze lieve Broeder én Zwager Cornelis Frederik Stoop in den leeftijd van 70 jaar. jaren. ADR. STOOP W. B. STOOP- VAN DEVENTER 7 November 1933 Bloemendaal, .,de Rijp" Heden is in zijn Heiland ontslapen onze ^gédjefdg Vader, Behuwd- en Groot vader Antonie Jacobus de Waal Malefijt weduwnaar van L. G. C. Bolkestein, eerder vaif~ C. G. S. van Riessen, in den ouderdom van 7S jaar. Hem was het sterven gewin. J. J. DE WAAL MALEFIJT G. H. M. DE WAAL MALEFIJT—GROEN en Kleinkinderen Overveen, 8 Nov;.--1933 Geen bloemen Geen bezoek Teraardebestellingop Za terdag 11 Nov. ten 3" ure op de Nieuwe Begraafplaats te Bloemendaal. Heden overleed onze lieve Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer Adriaan Wagemaker in loven Arts, in clen ouderdom van 70 jaar. G. WAGEMAKEE- KEYSER Middelburg: A. WAGEMAKER Groningen: Mr. E. A. RIETVELT- WAGEMAKER D. J. RIETVELT Hengelo (O.): H. C. JANSSEN- WAGEMAKER Ir. A, S. JANSSEN en kinderen Heemstede, 8 -Nov. 1933 Clivialaan 25 Bezoeken kunnen niet worden afgewacht Verzoeke geen bloemen De crematie zal plaats lebben te Driehuis-Wester- op Zaterdag H Nor vember a.s., na aankomst van trein 14.14 uur. Hierbij geven wij U ken nis van het plotseling over lijden onzer Tante, Mevr. de Wed. Giezen-Belt In den ouderdom van S3 jaar. Uit aller-.naam: Ga. J. CORTS De begrafenis zal plaats hebben te Amsterdam op de begraafplaats „De Vraag" Zaterdag 11 No vember des nam. één uur. Zeist, 8 Nov. 1933 NAAST onze bestaande perfecte methode van Chemisch reinigen thans Heerenkleeding stoomen volgens TARIEF A: Heerencostuum <2.25 Demi-saisonf2.25 Winterjasf 2,75 Deze behandeling niet te verwar ren met „Ontvlekken en Opper sen". Ook voor Tarief A geldt pns devies: Volstrekt eenige kennisgeving Heden behaagde het den I-Ieere tot Zich te nemen mijn innig geliefden Echt genoot en onzen Vader, Be huwd- en Grootvader, den Heer Reinier Boerkoel in den ouderdom van SO jaar. Zijn lijden w.'ft langdurig en zwaar, zijn geloof in Christus onwankelbaar. Hei is een troost dat hij in Jezus is ontslapen en door lijden tot Heerlijkheid *s ingegaan. Uit aller naam: Wed. CH. BOERKOEL. WESTSTRATE Haarlem, 9 Nov. 1933 Schouwtjeslaan 38 De teraardebestelling zal D.V. plaats hébben op Maandag 13 November om 11.45 uur a.s. op de Alge- meene Begraafplaats te Haarlem, ingang Schoter- Vertrek van het Sterfhuis Geen bezoek Geen bloemen Heden overleed na een kort doch hevig lijden onze lieve Zuster, Behuwdzuster en Tante Zuster Cornelia Hermina van deWardt in den ouderdom van 35 jaar'. FAMILIE VAN DE WARDT Bloemendaal, 8 Nov. 1933 Bloemendaalscheweg^ 107 De teraardebestelling zal plaats vinden Maandag 13 November a.s. op de Nieu we Algem. Begraafplaats te Bloemendaal. Vertrek van het sterfhuis te 12.30 uur. „RICHE" FOTO ART. ST. NI CO LAAS GESCHENKEN Ook voor uw familie in het buitenland. 169 GR. HOUTSTR. TELEF. 13472 diploma Conservatorium A'dam Piano- en Theorielessen voor beginnelingen, gevorderei» en muziekstudeerenden TEMPELTERSSTRAAT 20 Telefoon 11221 MTTZIEKO XDERWIJZERES heeft nog eenige uren disponibel voor het geven van Br, no. 8167 bur. van dit blad. In den jare 1900 drie en dertig, den zesden November, ten verzoe ke van 1. Martina van Dijk, wo nende te Haarlem, weduwe van wijlen den heer Pleter Peek, in leven makelaar, wonende te Haar lem. die in eerste echt is gehuwd geweest met Maartje Otte. over leden te Haarlem. 24 Januari 1925: 2. Willem Peek, onderwijzer, wonende te Soerabaja (Neder landsch Oost-Indië), broeder van gedaagde; 3. Anthonle Peek, koopman, wonende te Amsterdam broeder van gedaagde; 4. Johan Stephanus Peek, bouwkundige, wonende te Haledon, New Yersey (U. S. A.) broeder van gedaagde: 5. Jacobus Scholten. candidaat- notaris, wonende te Overveen. ge meente Bloemendaal, in zijn hoe danigheid van bewindvoerder over den afwezige Pieter Peek, zonder bekende woon- of ver blijfplaats, daartoe benoemd bij beschikking der Arrondissements- Rechtbank te Haarlem, d.d. 4 Maart 1933, allen ten deze domi cilie kiezende te, .Haarlem, aan den Kruisweg no. 63, ten kantore van de advocaten en procureurs Mrs. J. H. J. Simons, A. Bruch en T. A. M. A. van Löben Seis, van wie Mr. A. Bruch ten deze door requiranten tot procureur wordt esteld, en als zoodanig voor hen In dit geding zal occupeeren; Heb ik Hendrik Heiloo, deur- aarder bij de Arrondissements- Reehtbank te Haarlem, wonende en kantoorhoudende te Purmer end; AAN: Pieter Peek, laatstelijk gewoond hebbende te Purmerend, doch thans afwezig en zonder beken de woonplaats, mitsdien mijn ex ploit doende door aanplakking van een afschrift dezes en van na te melden vonnis aan de hoofd deur van dfe vergaderplaats der Arrondissements-Rechtbank te Haarlem en aan het Huis der Ge meente te Purmerend, terwijl ge lijke afschriften door mij deur waarder zijn overgegeven aan den Edelachtbaren Heer Officier van Justitie bij gemelde Rechtbank, door wien het oorspronkelijk van dit exploit met „gezien" is getee- kend, terwijl eindelijk dit exploit zal worden geplaatst in Haar lem's Dagblad en het Algemeen Handelsblad; lo. BETEEKEND: een vonnis door de Arrondisse ments-Rechtbank te Haarlem d.d. 10 October 1933 tusschen requi ranten als eischers en gerequl- reerde als gedaagde gewezen; 2o. den gerequireerde Pieter Peek, voornoemd: GEDAGVAARD: om op Dinsdag, den dertienden Februari 1900 vier en dertig, des voormiddags tien uur, op de wij ze als door de Wet vereischt, te verschijnen ter terechtzitting van de Arrondissements-Rechtbank te I-Iaarlem, gehouden wordende in het Paleis van Justitie aan de Jansstraat no. 81 te Haarlem; TEN EINDE: Aangezien--gedaagde; broeder van de eischers sub 2, 3 en 4 en stief zoon van eischeresse sub lo. ge boren te Purmerend, 17 October 1892, geboren uit het huwelijk van Pieter Peek, in leven makelaar, wonende te Haarlem, en aldaar overleden op 30 December 1932, en Maartje Otte, overleden te Haarlem, 24 Januari 1925, in of omstreeks September 1910 zijn woonplaats, die laatstelijk was ge vestigd te Purmerend, heeft ver laten, zonder orde op zijn zaken gesteld of volmacht tot het waar nemen daarvan te hebben ge geven; Aangezien laatstelijk en wel in 1919 nog bericht van gedaagde is binnengekomen, en wel een brief uit Noord-Amerika, doch na dien ondanks alle nasporingen niets meer van gedaagde is gehoord, noch sedert dien eenig bewijs is Ingekomen, waaruit van zijn aan wezen of overlijden blijkt; Aangezien er alzoo sedert de laatste tijding van zijn bestaan meer dan vijf jaren zijn verloo- pen; Aangezien eischers belang heb ben dat er ten aanzien van ge daagde rechtsvermoeden van over lijden worde uitgesproken; Aangezien op de eerste dagvaar ding noch de gedaagde noch Iemand van zijnentwege is ver schenen, waarop het bij het ten deze beteekend vonnis verlof is verleend tot het doen eener twee de oproeping, loopende op een termijn van drie maanden, en bekend te maken als in de be schikking Uwer Rechtbank van 13 Juni 1933, aan gedaagde bij exploit van mij deurwaarder d.d. 23 Juni 1933 beteekend, be paald; Mitsdien ten aangewezen dage in persoon of door Iemand van zijnentwege van zijn aanwezen te doen blijken, bij gebreke waar van door eischers, na het vervul len der in deze voorgeschreven formaliteiten zal worden gecon cludeerd, dat bij vonnis worde verklaard dat er ten aanzien van den gedaagde sedert het jaar 1919 rechtsvermoeden van overlijden bestaat kosten rechtens. De kosten dezes zijn 29.25. (get.) H. Heiloo Red. en Expl. 2.50 Overh. Afschr. 0.25 Aanplakking 1.50 Leges 4.50 Zegels en Reg. 5.50 Distantie 14.00 Visa 0.75 Porto en Corr, 0.25 29.35 Geregistreerd te Purmerend, zeven November 1900 drie en der tig. deel 3 folio 4 nummer 134 twee bladen geen renvooi. Ont vangen voor recht een gulden vijftig cent. 1.50. De Ontvanger (get.) Onleesbaar Gezien en afschrift overgeno men door Ons. Officier van Justi tie hij de Arrondissements-Recht- nk te Haarlem, in dato ut supra. De Officier van Justitie voornoemd, (get.) R. van Lennep Het faillissement van do Naam!. Venn. „Bouwbedrijf voorbeen Meinema en Posina", gevestigd te IJmuiden, gemeente Velsen, is door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst geëindigd. Haarlem, den 7 November 19 33. Nieuwe Gracht 51. De Curator: Mr. A. H. J. MER ENS Wordt govr. in kl. gezin eer HELDER MEISJE bes'., in staat zc'.fst. de huïsh. zich to nemen, v. g. g. v. Br. S565 bur. van dit blad. Jongedame wonsoht' Fransche Conversatie lessen door Fransaise voor 2 uur p. weck Br. met prijsopg. no. 8564 bur. van dit blad. BLOEMEXDAALSCHEWEG 43 Telefoon 23424 Weekbericht per pond KABELJAUW 40 ct. TONG 60 ct. SCHELVTSCH 25 ct. SCHOL 2 0 ct. TONGSCHAR 35 ct. MAKREEL 20 ct. ZUÏDERZEEBOT.35 en 30 ct. HEILBOT 55 ct. Centrale Tandheelkundige Kliniek Kenaupark 26 a Haarlem, Tel. 12644 SPREEKUREN iederen werk dag 9-11, en 1-2; Dinsdags avonds 6.30-8.30 uur. Zater dagsmiddags geen spreekuur. Tan dheelkundi ge Kenaupark 26 PARTICULIER SPREEKUUR 12 -1 en volgens afspraak. Zater dagsmiddags geen spreekuur ALS BIJ DAGLICHT rijdt U met een ELECTRISCHE RIJWIELLAMP f 6.50 <7.50 <10.- Zwlteersch fabrikaat Verlangt dit merk Waarde voor uw geldt Reeds meer dan 100 jaar prijkt ECHTE OP DE MIDDAGTAFEL OOK BI] U??? ...ZOO NIET. Vraagt dan Uw winkelier naar deze delicatesse en let op het loodje „OLBA" - OLST N.V. BAKHUIS' OLBAFABR1EKEN Voor Vereen.-Drukwerk Handels-Drukwerk Familie-Drukwerk Massa -Oplagen Periodieken Uitsluitend goed verzorgd op den tijd dien wij beloven TEGEN BILLIJKE PRIJZEN

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 11