STER TABAK SPQU1 li SPEL Ais ge daar STER TABAK in stept, resist ge de beste tabak, die veer geld te keep is. NIEMEIJER'S ds <&e£éef VRIJDAG 10 NOVEMBER 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 7 DAMMEN HOOFDKLASSE-COMPETITIE NED. DAMBOND. District Noord-Holland. Woensdagavond speelde voor bovenge noemde competitie de Damclub Haarlem tegen de Damclub Wormer. De uitslag luidt als volgt: Damcl. Haarlem Damcl. Wormer H. W. Zitman—G. Beets 1—1 F. A. BerkemeierP. Ofman 1- Th. van Wamel—J. Demmendaal 2- P. van Wamel J. Vredenburg 20 S. van DaalenS. Kuijper 20 G. P. HeckH. C. Busch 11 W. StrooJ. Fritz 11 Chr. F. VisseC. van Hattum 20 D. van DamD. van Hattum. 11 J. LycklemaS. Kraaijer 20 Totaal 15- HANDBAL HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. CONCORDIA—RAPIDITAS. (Dames.) Deze wedstrijd, van belang voor de bezet ting van de bovenste plaats, zal te twee uur aan den Middenweg beginnen.' CONCORDIA III—RAPIDITAS UI. De derde elftallen van deze clubs spelen te drie uur aan den Middenweg een vriend- schappelijken wedstrijd. RAPIDITAS IV—CONCORDIA. (Heeren.) Reeds nu heeft 's morgens negen uur de returnmatch tusschen deze ploegen plaats; evenals den vorigen Zondag zal het nu ook weer spannen aan den Middenweg (Politie terrein). RAPIDITAS UI—RAPIDITAS I. Het derde Rapiditas-heerenelftal zal een lesje komen nemen bij het eerste -elftal te half elf op het Politie-terrein. BILJARTEN. JUBILEUMWEDSTRIJDEN BIJ „HAARLEM NOORD." De nederlaagwedstrijden bij het jubileeren de „Haarlem Noord" werden Woensdagavond voortgezet in afd. B. Op bezoek was de B.V. „Haarlem". De uitslag was als volgt: C. v. d. Berg—N. N„ 100—46; Nieuwenho- ven--Kronenburg, 100-58; G. v. d. Hoek P. Groot 81100; Knijnsberg—Zijlstra, 100 87. De totaal-uitslag was: B. V. .Haarlem" 381 en „Haarlem Noord" 291. Vrijdag komt „B.C.H." op bezoek in afd. C. DAMES-HOCKEY. PROGRAMMA VOOR ZONDAG. In de eerste klasse wordt slechts één wed strijd gespeeld, n.l. Góoi-B.D.H.C. Beide clubs speelden reeds drie wedstrijden, waaruit Gooi geen enkel punt kon thuishalen, en 3 goals voor, en 8 tegen behaalde. Bloemendaal be haalde drie punten, met 3 goals voor, en drie tegen. Hieruit blijkt wel dat in geen der beide voorhoedes gevaarlijke schutterseapaciteiten schuilen. De Bloemendaal-achterhoede is echter sterker dan de Gooische, zoodat wij misschien geneigd zouden zijn om de gasten de beide punten te voorspellen, maar een uit wedstrijd op het Gooi-terrein is lang niet ge makkelijk. In de promotieklasse is meer te doen. H.H.Y.C. krijgt de Kieviten op bezoek. De vorige week verloor H.H.Y.C. na spannenden strijd van H.D.M. waardoor de Kieviten, die met 8 punten bovenaan staan, nu gevolgd worden door H.D.M. met 6 punten, en H.H.Y.C. eveneens met 6 punten. Waarschijnlijk zullen de Wassenaavsche dames zich wel weten te handhaven, maar H.H.Y.C. zal er zeker alles opzetten, om met de leidsters gelijk te komen. B.D.H.C. 2 speelt thuis tegen T.O.G.O. De gasten behaalden uit drie wedstrijden nog geen enkel punt, B.D.H.C. deed hier niet voor onder en verkreeg hetzelfde succes, echter uit 4 wedstrijden. Het valt Bloemendaal in deze sterke afdeeling nog lang niet mee. Technisch ontbreekt er niet zoo veel aan het spel, maar er worden te veel tactische fouten gemaakt, die in de voorhoede menige kans op niets doen uitloopen, en in de achterhoede niet-te-missen kansen aan de tegenpartij geven. Voor de tweede klasse A staan de ontmoe tingen Leiden—Victoria. Amsterdam 2—Te Werve en O.K.—Rood Wit 2 op het program ma. O.K., Leiden en Amsterdam 2 staan res pectievelijk met 7, 4. en 4 punten bovenaan, en zullen zich geen van drieën door hun gasten een puntje afhandig laten maken. Of zou Te Werve er een ernstige poging toe wagen? In de tweede klasse B speelt Rood Wit 3 tegen Amersfoort; beiden hebben nog maar één punt behaald. Misschien brengt het ter rein-voordeel Rood Wit 3 de overwinning tot gelijk spel achten wij de Heemsteedsehe dames zeker in staat. B.D.H.C. 3 krijgt Be Fair op bezoek, wat lang geen gemakkelijke wedstrijd is. Mocht Bloemendaal kans zien hieruit twee punten te behalen, dan is het gevaar voor de onderste plaats hier zeer sterk verminderd. Maar ook een gelijk spel zou al een kleine op luchting geven. In de derde klasse B speelt H.B.S. uit tegen T.H.C. Beide elftallen speelden vier wedstrij den. waaruit T.H.C. 7. en H.B.S. 5 punten be haalde. Maar ook Gooi 2 en Amsterdam 3 heb ben uit 4 wedstrijden 5 punten behaald, en Laren 2 met 4 punten uit 3 wedstrijden mag niet geheel weggecijferd worden. Wint H.B.S. van T.H.C., en Gooi 2 van Laren 2, dan zal de spanning in deze afdeeling nog meer toene men, daar Amsterdam 3 zeker wel twee pun ten op Gooi 3 veroveren kan, zoodat hier dan 4 clubs met 7 punten uit 5 wedstrijden om de bovenste plaats vechten. In de derde klasse C staan Rood Wit 4 Hurley 2. B.D.H.C. 5—Amsterdam 4, en Straw berries—B.D.H.C. 4 op het programma. Rood Wit 4 zal waarschijnlijk wel kans zien haar gasten een veer te ontnemen, en daar door in de kampioensrunning te blijven. Bloe mendaal 5 en Amsterdam 4 zullen elkaar wei nig ontloopen, beiden hebben tot nu toe slechts één punt behaald. Misschien overweegt hier het terreinvoordeel, en blijven de gasten dan voorloopig de hekkensluiters van deze af deeling. B.D.H.C. 4 zal er wel in slagen om met een overwinning uit Beverwijk terug te keeren. VOETBAL. SAMENSTELLING NEDERLANDSCH A-ELFTAL. De Keuze-Commissie van den K.N.V.B. heeft het volgende A-elftal samengesteld voor den wedstrijd tegen het Rotterdamsch elftal op Zondag 19 November a.s. op het Spartaveld te Rotterdam om den Gouden Onafhankelijk heidsbeker. Doel: Van der Meulen (H.F.C.). Achter: Weber (A.D.O.), Van Run (P.S.V.) Midden: Pellikaan (Longa), Andei-iessen (Ajax), van Heel (Feijenoord). Vóór: Wels (Unitas), Adam (H.V.V.) Vente (Neptunus), Schoemaker (Quick), Mul ders (Ajax). Reserves: Pötgens (Miranda), Diepenbeek (Ajax), Breitner (A.D.O.), Slot (D.W.S.). STORMVOGELSR.C.H. Vermoedelijk komt Stormvogels als volgt uit De Waard, Haak Sr., Haak Jr., Fijen, Prins, v. d. Velde, v. d. Steen, Groeneveld, Van Pel. Effern, v. d. Kuijl. Het spelen van Prins en Effern is echter nog niet zeker. STRMVOGELS 2R.C.H. 2. Stormvogels beschikt over het volgend team: Hollenberg Jongsma, Van Gelder, Groen, A. Spruyt, Zwaan, De Jonge, Schipper, L. Spruyt, Rijkeboer, v. d. Steen. HERMES D.V.S.—V.S.V. V.S.V. komt als volgt uit: v. d. Wint, Van Zutphen, Van der Griendt, De Boer, De Koning, Kraak, De Wolf Sr., v. d. Lugt, De Wolf Jr., Sterk, Hillekamp. Het meespelen van Kraak is onzeker. KINHELM—O. V.V.O. Voor dezen wedstrijd waarvan de winnaar nog een kansje op den eeretitel be houdt, bestaat naar we vernemen ook in Am sterdam groote belangstelling. Kinheim komt volledig uit in dezelfde opstelling, als tegen West-Frisia, dus met- C. Druyven. Rozenmeyer, Stals. W. Groeneveld, P. Druyven, Schoo, Raaymakers, Michel Jr., Van Lint, H. Groeneveld, Ellen. Het Kinheim-bestuur stelt ook nu weer een aantal kaartjes voor werkloozen beschikbaar. Deze zijn verkrijgbaar aan het terrein op vertoon van de stempelkaart. V.S.V, 2—SPARTAAN 2. V.S.V. 2 komt als volgt uit: Douma, Wey, Oldenburg Outenaar, Zuurbier, Demmers, Kossen, Broek, Michel, Kruijswijk, Hamers. E. D. O. 2—HAARLEM 2 Zondagmorgen half elf heeft bovenge noemde wedstrijd plaats op het E.D.O.-terrein aan den Middenweg. Het elftal van ED.O. is als volgt: J. van Roon, Boeree, van Weeren, Jansen, Vreenegoor, J. Koene, J. W. Koene, v. Geemen. J. Steffens, H. Koene Calland. DAT is uitgemaakt door de duizen den, die Niemeijer's Ster-tabak rooken. Dit leger van fijnproevers heeft de beste tabak in haar prijsklasse ontdekt en is er natuurlijk bij gebleven. Die duizen den kunnen zich niet vergissen! Elke pijp geeft hun opnieuw 't bewijs, dat zij voor hun geld de volle 100°/o kwaliteit krijgen. Hoe eer der ge Uw pakje Ster tabak koopt, hoe eerder ge weet waarom dit Holland's populairste tabak is. O Verkrijgbaar vi 73 lol 5 cent per half ons. ('Adv. Ingez. Med.) SPARTAAN—E. D. O. Met het volgend elftal gaat E.D.O. naar Amsterdam: De Waard, G. Zandstra, K. Zandstra, Koppen v. d. Putten, Oomen, Nottrot, C. Bruin, Goemaat, Perukel, Veen. ZATERDAGMIDDAGCOMPETITIE. V.V.IJ heeft j.l. Zaterdag een lastigen con current voorloopig onschadelijk gemaakt: zij is er namelijk in geslaagd IJ.F.C. met 30 te kloppen en heeft daardoor de leiding in de eerste afdeeling behouden. De voorsprong op Kennemerland en IJ.F.C. bedraagt slechts één punt, zoodat elke misstap haar de boven ste plaats kan kosten. Telefonia bezet de onderste plaats, want dit elftal moest met 30 de meerderheid van Kennemerland erkennen. Zaterdag worden de volgende ontmoetingen Afdeeling A: Tweede JeugdIJ. F. C. IjskegelsKennemerland. Afdeeling B: S.I.Z.O.Kennemerland 3 Kennemerland 2Ulysses. Afdeeling C: Kennemerland 4S.I.Z.O. 2 IJ. F. C. 3Kennemerland 5 Zeevogels 2S.I.Z.O. 3 IJ.F.C. krijgt het niet gemakkelijk tegen Tweede Jeugd, een elftal dat tegen sterke tegenstanders altijd uitstekend speelt. Toch gelooven we niet, dat het aan Tweede Jeugd gelukken zal, IJ.F.C. een puntje afhandig te maken. Ook de andere kampioenscandidaat, Ken nemerland, heeft een moeilijke opgave tegen de IJskegels. De zwakke voorhoede der oran- jehemden zal moeite genoeg hebben om het hechte achtertrio der IJmuidenaren te pas- seeren. De leiders van afdeeling 2, S.I.Z.O. uit Hil- legom, hebben geen lastige taak; het zal hun niet veel moeite kosten om het zwakke Ken nemerland 3 met een flinke nederlaag huis waarts te zenden. UITBREIDING OP HET KINHEIM- TERREIN. Het nieuwe Kinheim-terrein, dat er weer buitengewoon fraai uitziet, heeft een nieuwen ingang met ingebouwde loketten gekreger). Deze verbetering is niet alleen zeer ten ge rieve van het publiek, doch geeft bovendien aan den ingang van het terrein een mooien indruk. Nog een verbetering is het aanbrengen van een uitgang aan de Melklaan. Het publiek, dat gebruik maakt van dezen uitgang, mag echter niet over het speelveld loopen. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIL De emancipatie van de vrouw gaat snel en wanneer men thans de jonge dames op hockey- en tennisveld, op de athletiekbaan en in het zwembassin in actie ziet, om nog maar te zwijgen van motorfiets, auto en vliegtuig, dan zal het moeilijk zijn, zich voor te stellen, dat het nog niet zoo lang gele den als hoogst onwelvoegelijk gold, wan neer een jong meisje in het openbaar op de fiets reed. De tijden, dat een ongehuwde vrouw slechts onder de adelaarsblikken van een statige chaperone een menuet of walsje mocht dansen, zijn voorgoed voorbij. Thans neemt het „zwakke" geslacht in bij na eiken tak van sport een vooraanstaande plaats in. En aan moed en doorzettingsver mogen ontbreekt het haar ook niet. Dat heeft Miss Elinor Smith destijds wel bewezen. Elinor was nog pas 18 jaar, toen ze. nu drie en een half jaar geleden een nieuw hoogte-wereldrecord voor vrouwen vestigde. Toen ze met haar vliegtuig 30.000 voet boven de aarde zweefde, haperde ge lijktijdig de motor en het zuurstoftoestel, waardoor de pilote het bewustzijn verloor en haar machine in steeds sneller vaart naar beneden schoot. Nadat het toestel een tui meling van 5000 voet had gemaakt, kwam Miss Smith weer tot haar positieven, wist de machine weer onder controle te krijgen en toen zag ze op de hoogtemeter, dat ze het wereldrecord met 6000 voet gebroken had. Wie nu gedacht heeft, dat Elinor Smith het welletjes vond. vergist zich. Inplaats van netjes te dalen, een kopje thee te drinken en haar neusje te poederen, ging de jeugdige pilote eens probeeren. of ze niet een tikje hooger dan die onnoozele 30.000 voet kon komen. En als haar benzine-voorraad niet te kort was geschoten, was ze daar zeker in geslaagd. Wie herinnert zich niet Suzanne Lenglen: de Pavlova van de tennisbaan. Welk een gra tie van bewegen; welk een volmaakte tech niek, gepaard aan bijna mannelijke kracht, waardoor haar spel een klasse op zichzelf vormde en slechts de beste spelers in staat waren, zich met kans op succes tegen haar te meten. En toen haar ster verbleekte, nam de stoïcijnsche Helen Wills haar plaats in. De flegmatieke Amerikaansche, wier on bewogen gelaatstrekken haar den bijnaam va n„Poker Face" bezorgden, behield zes jaar lang den fel omstreden titel van tennisko- ningin. zooals Suzanne dat van 1919 tot 1926 had gedaan. Zal Helen Wills, die op dokters advies voorloopig niet mag spelen, er in sla gen, de alleenheerschappij te behouden? Of zal een nieuwe ster aan den horizon verrijzen? Onder de huidige pretendenten voor het tenniskoninginneschap er wel niemand, die in staat geacht mag worden, ,.all corners" te weerstaan.. Daar is Helen Jacobs, kampioene van Amerika 1933, doch verslagen in Frank rijk en op Wimbledon. Daar is de Engelsche Peggy Scriven, kampioene van Frankrijk 1933. doch zij faalde in Amerika en in eigen land. Dorothy Round, finaliste van Wimble don, kon haar vorm in Amerika niet hand haven. Vooralsnog blijft de tennishemel nog duis ter, geen ster van de grootte van Lenglen of Wills doet haar stralen schitteren. We spraken hierboven over luchtvaart en onwillekeurig denkt men dan aan de drie groote records op dit gebied, die binnen en kele maanden door andere landen aan Groot- Brittannië werden ontnomen, n.l. het snel heids-, afstand- en hoogterecord. In Enge land gaan er stemmen op, om te trachten een fonds bij elkaar te brengen, groot ge noeg, om liefhebbers in staat te stellen, deze records voor de Britten te herwinnen. Doch de kosten vormen niet de eenige moeilijk heid. Want we moeten ook denken aan de weerstandsgrens van het menschelijk orga nisme ten opzichte van de enorme snelheden en hoogtes, die reeds bereikt zijn. De houder van het hoogterecord voor vliegtuigen is momenteel de Franschman Lemoine met 44.820 voet, waardoor hij de prestatie van den Engelschman Unwin van 43.976 voet met ongeveer 300 meter verbe terde. Natuurlijk is aan dergelijke bravour- staalt-jes groot gevaar verbonden. Behalve Elinor Smith ondervond de Fransche Leger- piloot Guignard dit ook. Hij verloor op 33.000 voet hoogte het bewustzijn en viel met zijn machine ruim zeven kilometer naar bene den, alvorens hij tot bezinning kwam. Ge lukkig slaagde hij er in, een goede landing uit te voeren. Doch ook op de aarde worden staaltjes van moed en uithoudhigsvermogen geleverd. Wat te zeggen van den Amerikaan Jen kins, die het snelheidsrecord voor automo bielen gedurende een onafgebroken rit van 24 uur verbeterde. Slechts vier keer stopte hij. om zijn benzine-reservoirhetwelk een inhoud had van 450 liter, te laten bijvullen. Het oude record, dat in 1927 door drie Fran- scben gevestigd werd, die om beurten den wagen bestuurden, stond op 4383 K.M. Een behoorlijk eindje om in één etmaal te rijden. Het Internationale Olympische Comité heeft op de eerste pagina van de zoo juist verschenen propaganda-brochure een inte- i'essante vragenlijst afgdrukt. met het doel, zoowel speler als toeschouwer zichzelf te doen afvragen, of hij aan alle voorwaarden, noodig om een goed „sportsman" to zijn, vol doet. Deze voorwaarden luiden voor den speler aldus: le. Speelt ge uit liefde voor de sport? 2e. Speelt ge voor uw ploeg en niet voor uzelf? 3e. Gehoorzaamt ge aan uw aanvoerder zonder tegenspraak en zonder critiek? 4e. Accepteert ge blindelings de beslissin gen van den scheidsrechter? 5e. Overwint ge zonder opschepperij en verliest ge zonder te „kankeren"? 6e. Vei'kiest ge verliezen boven een over winning, verkregen door oneerlijke midde len? Zoo ja, dan zijt ge op den goeden weg een „sportsman" te worden. Voor den toeschouwer gelden de volgende vragen: le. Weigert ge het goede spel van de te genpartij te beapplaudisseeren? 2e. Fluit ge den scheidsrechter uit, wan neer hij een beslissing geeft, waarmede ge het niet eens zijt? 3e. Wenscht ge uw ploeg te zien winnen, wanneer deze het niet verdient? 4e. Zoekt ge ruzie met toeschouwers, die de tegenpartij toejuichen? Zoo ja, dan zijt ge geen „sportman." Pro beer het dan te worden. Een mooie gelegenheid voor ieder, die dit leest, een klein gewetens-examentje af te leggen. Gordon Richards, de Engelsche kampioen jockey, heeft Zaterdag j.l. het stoute stukje volbracht, het record, door Fred Archer in 1885 gevestigd, te evenaren. Hij behaalde op het paard El Senor zijn 246ste ovenvinning in dit seizoen. Daar Richards nog een aan tal race-dagen tot zijn beschikking heeft, is de kans groot, dat hij de 250 zal halen. Een eweldige prestatie! WANDELSPORT DE WANDELTOERIST A.s. Zondag 19 November houdt de H. W. S. V. „De Wandeltoerist" haar eersten nationa- len afstandsmarsch van 30 K.M. Deze marsch is open voor iedereen die den leeftijd van 14 jaar heeft bereikt, al of niet aangesloten bij de K. N. A. U. De inschrijving staat; open tot een half uur vóór den start 's morgens 10 uur van „De Korenbeurs". BRIDGECLUB „HAARLEM" Na de reorganisatie, die op de algemeene vergadering in September 1.1. haar beslag ge kregen had. heeft het bestuur van de Bridge club „Haarlem" voor het seizoen 1933—1934 een speelplan ontworpen, dat behalve de clubavonden, die 's Woensdags van 8 tot 12 uur in hotel .De Leeuwerik" gehouden wor den, zes wedstrijden in clubverband bevat. Bovendien zullen er diverse wedstrijden met zusterverenigingen gehouden worden. De eerste Drive had plaats op 8 November 1.1. volgens Scheveningsch systeem, met dien verstande, dat in de oneven lijn dames en in de even lijn alleen heerenparen speelden. De leiding berustte bij de heeren Uriot en Hof man. De animo onder de leden was zeer groot. Twintig paren waren ingeschreven, zoodat er aan 10 tafels gespeeld werd. Omstreeks middernacht was het spel ten einde. Het volgende resultaat werd 'bekend gemaakt. Groep A. 1ste prijs de dames van Gooi en Parlevliet; 2de prijs de dames Sluiser en Kluit. 1ste prijs de heeren Ruys en Vreem, 2de prijs de heeren Walter en Blankensteyn, Groep B.: lste prijs de dames Wafelaar en Kramer. 2de prijs de dames Stoutjesdijk en Veugen. lste prijs de heeren Stoutjesdijk en veugen, 2de prijs de heeren Van Gooi en Verbruggen. Een extra prijs voor het koppel dat het hoogste bod van den avond annonceerde en haalde werd gewonnen door mevr. Logtens en mevr. Maars. In tegenstelling met de andei-e prijzen, die uit kunstvoorwerpen bestonden, was de prijs voor dit koppel een lot in de Staatsloterij Na de prijsuitreiking werd deze bijzo-der goed geslaagde avond met een gezellig samen zijn besloten. WIELRIJDEM. H.S.V. „DE KAMPIOEN". A.s. Zondag houdt de H.S.V. „De Kampioen" trainxngswedstrijden op home-trainers in het clubgebouw, café Sportlust aan dc Kleine Hoxxtstraat. Zondag j.l. hield De Kampioen een sprintx'ace voor A. en B'. klassers. Allereerst werd een uitgestelde finale gereden, welke door B. van Dijk werd gewonnen vóór Fabel, Wester en Molendijk in welke volgorde men over de streep kwam. Hierna werden aan de series be gonnen, welke niet zonder moeite door B. v. Dijk, Molendijk en Fabel werden gewonnen. De finale bracht een verrassing want Molen dijk slaagde erin B. v. Dijk gedecideei-d te kloppen. Uitslag 1. Molendijk. 2. B. v. Dijk 3 Fabel. KON 'S MORGENS NIET AAN 'T WERK omdat het hoesten hem 's nachts zoo had afgemat. „Door een verwaarloosde verkoudheid kreeg ik het op mijn borst, waardoor ik het ver schrikkelijk benauwd had. Ik kon 's mor gens niet naar mijn werk gaan, omdat ik 's nachts niet sliep van benauwdheid. Na 't gebruik van Abdijsiroop trad een algeheele verandering in. Ik kon weer rustig diep adem halen, mijn werk verrichten en slapen. Ik voel mij nu zoo goed als nooit tevoren en dank dat mijns inziens alleen aan de Abdij siroop". Zoo schrijft ons de heer J. H. te B„ wiens origineele brief voor ieder ter inzage ligt. De op bijzondere wijze samengestelde Ab dijsiroop werkt heerlijk slijmoplossend. ver zachtend, hoeststillend; verruimt Uw adem haling en tast Uw hoest in de grondoorzaak aan, vei-mijdt etterige slijmvorming en ont steking. Door Abdijsiroop te nemen hebt Gij iets bijzondei-s voor borst en keel en op iede- ren leeftijd kunt Ge Abdijsiroop gebruiken. Thans per flesch f 1.—, f 1,50. f 2.75. Ge be spoedigt Uw genezing door buitenshuis Abdij siroop-Bonbons („gestolde" Abdij-siroop) te (Adv. Ingez. Med.) ACCOUNTANT BEHOUDT „14 DAGEN". MINISTER DONNER BELEEDIGD. Het gerechtshof te 's-Gravenhage heeft arrest gewezen in de zaak tegen den 45-jari- gen accountant, gewezen hoofd van den Rijksaccountantdienst die door de rechtbank aldaar wegens beleediging van den oud-mi- nister van justitie Mr. J. Donner is veroor deeld tot 14 dagen gevangenisstraf. Het gerechtshof heeft met vernietiging van het vonnis van de rechtbank den verdachte schuldig verklaard aan eenvoudige beleedi ging van een ambtenaar in de uitoefening van zijn functie, en het vonnis wat de straf bevestigd. VRIJZINNIG HERVORMDE MEERDERHEID IN DE WIERINGERMEER. Bij de verkiezingen voor de Ned. Herv. Kerk in den Wieringermeer zijn de vrijzinnige can- didaten in den kerkeraad gekozen met een meerderheid van 2 stemmen. KIND LIEP NAAR DE MOEDER. DOOR AUTO OP SLAG GEDOOD. Woensdaemiddaa: te omstreeks 2 uur reed mevrouw Heerschot op de fiets over den Kasteelweg te Eindhoven in de richting van haar aan dezen weg gelegen woning. Daar zag haar driejarig zoontje haar aankomen en plotseling stak het kind, dat op zijn moeder wilde toeloopen. den rijweg over. Op hetzelfde moment naderde een drietons vi-achtauto. bestuurd door den chauffeur W. van Gerven uit Winterlo. Deze trachtte nog een aan rijding te voorkomen door uit te wijken en sterk te remmen, hetgeen niet gelukte. Het kind werd aangereden en op slag gedood. DE HEER PLESMAN NAAR BALBO. De heer Plesman, directeur van de K.L.M. zal zich moi-gen naar Rome begeven om on derhandelingen te voeren met luchtmaar- schalk Italo Balbo, die is benoemd tot 2:011- verneur van Lybië.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 7