VOOR EER EN GEWETEN Lord Mayor-dag te Londen» Een rede van Hitier te München. BIT DEN MOTORDIENST TE HAARLEM wordt aan een aantal rijksveldwachters de vereischte vaardigheid en kennis bijgebracht voor het besturen der nieuwe auto's van de Rijksverkeersinspectie» MET HET GEBRUIKELIJK CEREMONIEEL had Donderdag te Londen de installatie plaats van den nieuwen Lord Mayor, sir Charles Henry Collect. De st oec op weg naar de Law Courts. FEUILLETON CHARLES ALDEN SELTZER. 27) „Maar begon Hollis op het punt om zijn verwondering' uit te spreken over 't plot selinge besluit van zijn gast om te vertrekken. Maar hij zag Nellie Hazelton juist binnen de deur staan en de oorzaak van Ace's voor genomen vertrek was niet langer een ge heim. Hij was weg voor Hollis hem kon te genhouden en verdween snel in een stofwolk over het pad toen Hollis zich omkeerde en Nellie Hazelton hartelijk zag lachen. „Ik kon de verzoeking niet,weerstaan om naar buiten te komen", zei ze. „Ik schrok werkelijk bij de ontdekking, dat wij een ech ten dichter in deze streek hebben". „Er schijnt geen twijfel aan, te bestaan", antwoordde Hollis met een glimlach. Maar onmiddellijk werd hij weer ernstig. „Ace meent het goed", vervolgde hij. „Ik geloof niet dat het enkel eerzucht was, wat hem dreef om zijn gedichten te laten drukken; hij wilde mij helpen om de courant vol te krijgen". Miss Hazelton lachte. Hollis had zitten kijken op een der gedich ten, die hij in de hand hield. Hij lachte eigenaardig tegen Miss Hazelton toen hij, het uit had. „Hier heb je Ace's opvatting over de liefde ze; hij. Zij bloosde en bepaalde haar aandacht bij het gedicht. Het was getiteld: „De vrouw" en luidde (uit 't Engelsch in het Nederlandsch overgezet) „De vrouw heeft geen leermeester noodig, óf zij,schooljuffrouw is of voor het eten zorgt. Zij heeft zeer eigenaardige manieren, die een man aan haar doen twijfelen. Ofschoon het prettig is om. naar haar te [kijken Is zij heelemaal.niet'te begrijpen.- Ik geloof, dat zij de mannen aan het lijntje [had, al lang voor de wereld begon. Ik ontmoette eèn meisje in de kroeg- toen ik er mijn geld verteerde; Zoolang het geld reikte hield zij mij [gezelschap, maar toen het.op;was, liet zij mij schieten. Daarom zeg ik-zij'heeft geen leermeester [noodig of zij schooljuffrouw is, of voor het eten zorgt. Zij hield mij' voor den gek en stal mijn hart, wat mij de oógen' geopend en mijn ziel gewond - [heeft. Miss'Hazelton -legde het manuscript op haar schoot en lachte hartelijk. „Welk een vfeeselijke ervaring!" verklaar de zij. Hollis keek haar lachend aan. „Mij dunkt dat Ace's poging verdient om in de Kicker tekomen", zei hij. „Ik, twijfel er geen oógenblik aan, of velen, die het gedicht- lezen, zullen er veel waarheid in vinden misschien een weerkaatsing van hun eigen persoonlijke ervaring". Haar gelaat betrok en zij keek bem een beetje ernstig aan. „Van je zelf soms ook?" vroeg, zij., „Mis", antwoordde hij lachend. „Zie je, ik heb nooit tijd gehad om te besteden aan de studie .der vrouw; laat staan tijd om mij door haar voor den gek te'la ten houden. Misschien als ik tijd heb voor die studie, dat ik dan de waarheid kan vinden in Ace's product". „De vrouwen inte'resseeren je dus niet?" Zij keek naar het Coyote pad. „Wel, neen", zei hij, denkende aan de druk ke da-gen van zijn verleden, zonder iets te merken van de steelsche, veelbeteekenende blikken, die zij in zijn richting wierp. „Zie je, er zijn altijd zooveel belangrijke dingen geweest, die mijn aandacht trokken". „Hoe gelukkig!" zei ze spottend, na een pauze, waarin hij den tijd had gehad om te merken hoe vreeselijk onheusch hij was ge weest. Hij zag Ace's manuscript naar zich toe fladderen, zag haar opstaan en hoorde de veranda-deur achter haar dichtslaan. Ge durende het overige van den nüiddag werd hij alleen gelaten op d-e veranda om na te denken over de onheilen die aangericht kun nen worden, als men ondoordacht iets zegt. HOOFDSTUK XIV. Het Verbond. Misschien waren er enkele personen in Union County, die, bekend met de bijzonder heden van den aanval op Hollis,verwachten er een verslag van te lezen in de Kicker. Als er zulke waren dan werden zij teleurge steld. Er stond niets over den aanval in de Kicker evenmin sprak Hollis er met vreem den over. Ace's gedicht, getiteld „De Vrouw" had in de courant- gestaan en was oorzaak geweest, dat de dichter dagenlang na de verschij ning van zijn pennevrucht met een zeker hooghartig medelijden op zijn mede-cowboys had neergezien. Op den tw-eeden dag na zijn gesprek met Miss Hazelton over Ace's gedicht, was Hollis naar de Circle Bar teruggekeerd. Het was hem gelukt om Nellie te overtuigen, dat hij een ondoordacht antwoord had ge geven, toen hij haar zei dat hij geen belang stelde in vrouwen, en ofschoon zij hem hoog hartig verzekerd had, dat zij zich niet be- leedigd voelde, was er bij zijn vertrek een licht in haar oogen geweest, dat verried, dat lang op de veranda nadat hij afscheid van zij dankbaar was voor zijn berouw. Zij stond lang op de yeranda nadat hij afscheid van haar genomen had, hem na te kijken toen hij langzaam wegreed over het pad en om een bocht verdween. Toen glimlachte zij spij tig, zuchtte en ging het huis-binnen. Hollis' terugkeer naar de Circle Bar was niet in het oog loopend en geheel in overeenstem ming met zijn wijze van handelen. In de eerstvolgende paar dagen ontmoette hij ver scheidene mannen van de Circle Bar en er werd gemopperd tegen Dunlavey, maar Hollis ontraadde handelend optreden, terwijl hij den mopperaars verzekerde, dat zijn oneenigheden met Dunlavey geheel van persoonlijken aard waren en dat hij van plan was, om het al leen uit te vechten. Zijn wonden genazen snel en binnen twee weken was hij zijn gebroken pols uitgezon derd' weer even goed als ooit. Ondertus- schen was Potter .er in geslaagd om de Kicker op tijd te laten verschijnen, ofscljoon de artikelen opmerkelijk weinig aanvallends hadden. Voornamelijk was dit het geval met de artikelen, die. betrekking hadden op den toestand in Union- County. Hollis had eenige daarvan gedicteerd, maar zelfs die welke hij gedicteerd had, schenen- iets te missen. Van Dunlavey werd niets gehoord het scheen, dat hij zich na den aanval op Hollis terugge trokken had om 'den eerstvoigen-den zet van dezen laatsten af te'wachten. Maar Hollis had geen haast-; hij had iets verloren van het enthousiasme, dat zijn hou ding in het begin kenmerkte maar zijn enthousiasme was vervangen door vastbe radenheid. Hij begon te merken, dat hij in Dunlavey een tegenstand-er had gevonden, die zijn krachtigste inspanning waard was. Hij had besloten, dat er geen herhaling zou ko men van den op hem gepleegden .aanval en daarom had hij gedurende zijn herstel uit Las Vega-s een repeteer-geweer laten kernen en dat droeg hij bij zich op zijn tochten naai en van Dry Bottom.* Intusschen hield de droogte aan, De lucht was onbewolkt, de vluchtige briesjes, die over de vlakten veegden, verschroeiden alles, wat groeide, joegen dwarrelende wolkjes van'fijn, scherp alkali-stof op en verspreide deze over de oppervlakte der wereld. De storm, die Hol lis overvallen was op het pad van Dry Bot ton;, had slechts korten tijd geduurd en toen hij voorbij was, was het land weer even droog als tevoren. Rabbit-Ear-Creek was de eeni-ge van alle rivieren in de buurt van Dry Bottom, die niet droog was. Van alle kanten werd het v,ee naar de RabbitEar gedreven, waar het zijn dorst leSchte en niet meer weg wilde. Ge bruinde ruiters op loome ponies reden er om heen, joegen het op en probeerden om hun kudden bijeen te houden, maar slaagden hier niet in. Overal heerschte verwarring. Mijlen ver in beide richtingen werd Rabbit-Ear- Creek een reusachtige lange drenkbak. Er werden tijdelijke kampen gemaakt; provisie wagens ratelden er naar toe, beladen met voorraden voor de cowboys en ratelden weer terug naar de afgelegen rancho's om meer te halen. Er waren meer tijden van droogte geweest, maar deze kwam onverwacht on voorbereid. Er was altijd overal een beetje water geweest. Nu bevatte Rabbit-Ear-Creek al wat er was. Alleen de kleine veehouders leden onder de droogte. Ruiters vertelden, dat er overvloed van water was in de Canadian, de Cimarron en de Ute. Carriso bevatte ook een beetje.-In werkelijkheid schenen al de groote rivieren in het gebied van de groote ranchers over vloed van water te bevatten. De kleine eige naren, wier kudden kleiner en aantal cow boys bijgevolg beperkter was, waren blijkbaar voorbeschikt' om geruïneerd te worden. Voornamelijk werd er gemopperd tegen Dunlavey, toen de eigenaars der kudden de boodschap kregen, dat de rentmeester van de Circle Cross al het vreemde vee van de Rab- bit-Ear zou verjagen, als er niet binnen tien dagen regen kwam. Hij verkoos zijn eigen kudden geen, gebrek te laten lijden om de hunne te redden, zei hij. (Wordt vervolgd.). EEN GEDEELTE van de wielerbaan en-tribune in Bet R. A.!.-g«Bouw fce Amsterdam, alwaar van 17—23 November de tweede zesdaagschü wieierwedstrgd verreden- worden. AD OLF HITLER tijdens de rede, welke hij hield tot rijn oude makkers op den eeredag der nationaal-socialisrische beweging te München. DE LAATSTE WERKZAAMHEDEN voor de opening van de groote nieuwe-verkeersbrug over de Waal bij Zaltbommel. DINSDAG 14 NOVEMBER a.a. gaat in den Jansscbouwburg te Haarlem de eerste voorstelling door „De Operette- sanghers", directeur Dick Weiman. Een scene uit „Het Loterijnummer" van. Jacques Offenbach. DE EERSTE 's-HERTOGENBOSSCHE SIERDUIVBNGLÏIB houdt op het oogenblik in Hotel Centraal te den Bosch een duivcnclubtentoonstelling, waar voor kenners vele mooie exem plaren te bewonderen rijn.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 18