PUROL er op! HET BRANDPROCES TE BERLIJN. WOENSDAG 15 NOVEMBER 1933 H AARLEM'S DAGBLAD 3 BUITENLAND. Rede van Paul-Boncour over de buitenlandsche politiek. „Zelfs het Saargebied scheidt Frank rijk niet van Duitschland." Vertrouwensvotum voor de regeering. Henderson motiveert zijn af treden als voorzitter der ontwapeningsconferentie. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS Frankrijk De Fransche minister van buitenlandsche zaken, Paul-Boncour, heeft Dinsdagmiddag in antwoord op eenige interpellaties, een re devoering gehouden over de buitenlandsche politiek. In het bijzonder besprak Paul Bon cour de Ontwapeningskwestie, de verhouding van Frankrijk tot den Volkenbond, het Vier- mogendhedenverdrag, de betrekkingen met Italië, de Kleine Entente, Polen en Rusland, het Donauprobleem, Duitschland en het Saar gebied. Ten slotte besprak Boncour de toe komst der Duitsch-Fransche betrekkingen. Hij verwierp het verwijt van een isoleerings- politiek tegen Duitschland. Frankrijk streeft er slechts naar de volken nader tot elkan der te brengen en te sterken degenen die be reid zijn te werken voor den vrede. Paul Boncour legde er den nadruk op, dat Frank rijk bereid is met Duitschland te onderhan delen, waarbij hij er op wees, dat het resul taat moet blijven binnen het kader van den Volkenbond. Wanneer men een diplomatieke voorbereiding der onderhandelingen wenscht, dan heeft hij, Paul-Boncour, daar niets tegen. Frankrijk heeft een ambassadeur te Berlijn en Duitschland een te Parijs. Ieder voorstel, dat langs dezen weg zou worden overgebracht, zou op de meest bereidwillige wijze worden onderzocht. Hitier heeft verklaard, dat Duitschland en Frankrijk door iets anders dan door het Saargebied worden gescheiden. Paul Boncour sloot zich bij dat standpunt aan. Hij verklaarde: Zelfs het Saargebied scheidt de beide landen niet. Ter motiveering van dit sta.ndpunt wees hij er op, dat het Saargebied internationale grond is en onder controle staat van den Volkenbond. Nadat Albert Sarraut nog het woord had gevoerd diende de plaatsvervangende voor zitter van de radicaal socialistische fractie de volgende motie in: De Kamer geeft uiting aan de vredelieven de gevoelens van het land. Zij is trouw aan principes van den Volkenbond, die beschouwd moet worden als hoeder van de vrijheid en het recht. De Kamer streeft er naar de vriend schappen van Frankrijk in stand te houden en uit te breiden. Zij valt de verklaringen van de regeering bij en vertrouwt dat zij zonder haar waakzaamheid op te geven een politiek zal volgen van internationale solidariteit, het geen er toe moet dienen, allen volkeren gelij ke veiligheid te waarborgen door hst verwer kelijken van een gecontroleerde en gewaar borgde ontwapening. Léon Blum verklaarde namens de socialisten dat zijn partij vóór de regeering zou stem men. Op voorstel van Flandin werd over de ra dicaal socialistische motie in twee deelen ge stemd. Het eerste gedeelte van de motie tot en met deverklaring betreffende het in stand houden en uitbreiden van de vriendschappen van Frankrijk werd aangenomen met 545 tegen 11 stemmen. Het tweede gedeelte vanaf het instemmen met de verklaringen der regeering tot aan het einde werd aangenomen met 395 tegen 194 stemmen. De daarop volgende stemming over de ge- heele motie, waarop de regeering de kwestie van vertrouwen had gesteld, gaf als resultaat 394 tegen 144 stemmen met 70 onthoudingen. Genève Arthur Henderson is gisteren te Genève aangekomen en bevestigde ..zijn voornemen, waaromtrent reeds tal van geruchten de ron de deden, om af te treden als voorzitter der On twapeningsconferentie. Naar verluidt zou Henderson in persoonlij ke gesprekken dit voornemen aldus hebben gemotiveerd, dat de groote mogendheden naai de commissievergaderingen slechts niet-ver- antwoordelijk-e ambtenaren hebben gezonden. Volgens andere mededeelingen zou Hender son echter zijn besluit hebben genomen naar aanleiding van de z. i. hopelooze positie waar in de Ontwapeningsconferentie is geraakt. Tijdens de jongste onderhandelingen hebben niet slechts Italië en Hongarije, maar ook Japan verklaard, dat in de huidige situatie zakelijke onderhandelingen en besluiten on mogelijk zijn. Aldus gezien beschouwt men Hpiidersons voornemen als een poging om druk op de groote mogendheden uit te oefe nen. Men legt ook verband tusschen Hender son's aftreden en zijn persoonlijke betrek kingen met MacDonald, die zeer gespannen zijn. In sommige conferentie-kringen neemt men hem zijn voornemen ernstig kwalijk en ver klaart men dat hij als president de laatste is die recht heeft het zinkende schip te verlaten. In een officieele verklaring en in persoon lijke gesprekken stelt Henderson vooral de Italiaansche regeering verantwoordelijk voor dén tegenwoordigen stilstand der onderhan delingen. Het aanstaande voornemen van Henderson vormt te Genève de sensatie van den dag en is het onderwerp van tal van gesprekken. gemaakt. Wat de buitenlandsche politiek be treft legt de regeering den nadruk op haar on voorwaardelijke trouw jegens de verbondenen. Bovendien wil de regeering met alle nabuur- staten de tot dusverre bestaande goede betrek kingen in stand houden. Als waar borger van deze politiek wordt Titostescoe genoemd. Om trent de houding der regeering ten opzichte van Duitschland werd niets medegedeeld. Wat het binnenland betreft zal worden opgetreden tegen extrimisme van links en rechts. De voornaamste portefeuilles zijn in handen van Titoelescoe (buitenlandsche zaken), In- culets (binnenlandsche zaken) en Dino Bra- tiance (financiën). Het Roemeensche parlement, dat oorspron kelijk Dinsdag zou bijeenkomen is ontbonden, terwijl nieuwe verkiezingen zullen worden uit geschreven. EhiitseMamd. Von Papen huldigt Hitier. In de Dinsdag gehouden zitting van het Rijkskabinet bracht vice-kanselier Von Pa pen namens het kabinet hulde aan Rijkskan selier Hitier. Uit historische perspectieven beschouwd, zal 12 November een keerpunt in de Duitsche geschiedenis zijn. aldus Von Papen, omdat de noodzakelijkheid van een vreedzame nieuwe ordening van Europa vol gens de wet van recht en gerechtigheid thans in een beslissend stadium is getreden. De wereld ziet thans tegenover zich een natie, welke meer dan ooit vastbesloten is te strijden voor haar recht en voor den vrede en voor de welvaart van Europa. Hitier bedankte de leden van het kabinet en daarenboven den Rijkspresident voor het vertrouwen, waarbij hij verklaarde, dat de al lerzwaarste arbeid van het Rijkskabinet, de innerlijke vorming van het volk zelf thans is gelukt. Vervolgens werd vice-kanselier v. Papen benoemd tot gevolmachtigde der Rijksregee- ring voor Saarkwesties. De rijksminister van justitie had drie wets ontwerpen ter tafel gebracht, aangaande be perking van eedaflegging bij strafprocessen, opheffing van misbruiken bij adoptatie en maatregelen tegen gevaarlijke gewoontemis dadigers. Ten slotte nam het rijkskabinet een wetsontwerp aan inzake bescherming van dieren, waarbij bijzondere straffen voor vivi sectie worden ingesteld. Massa-ontslag uit concentratiekampen. Wolff meldt uit Berlijn: Naar aanleiding van de geweldige verkie zingsoverwinning is gisteren een groot aan tal gevangenen uit de concentratiekampen ontslagen. Roemenië. D" "i°uwe regeering en haar program. Naar een verbod der socialistische partij? Bij de viering van het 15-jarig bestaan van de republiek hebben geen incidenten plaats gehad. De autoriteiten blijven echter op haar hoede en de politie moest ook gisteren nog specialen dienst doen. De staat van beleg, die Vrijdag j.l. is afgekondigd om een eventueele putschpoging der Nazi's bij een overwinning van Hitier bij de verkiezingen met kracht te kunnen onderdrukken, is nog steeds niet op geheven. Ofschoon deze maatregel der regee ring gericht is tegen alle vijanden van den staat, gelooft men, dat hij vooral gericht is tegen de socialisten. Er gaan zelfs geruchten, dat de socialistische partij zal worden ver boden Italië. „Economisch liberalisme moet begraven worden," zegt Mussolini. De discussie in den Raad voor de Cor poraties inzake de instelling van corporaties is besloten met een rede van Mussolini aldus meldt Reuter uit Rome. De Duce behandelde allereerst de crisis van het kapitalisme, waarmede vele politieke problemen vernikkeld zijn. De Raad voorde Corporaties is een bij uit stek politieke vergadering. Europa kan nog gered worden, maar slechts dan, wanneer het een minimum-formule vindt voor overeenstemming tusschen de volken. De beginselen van den Volkenbond zijn, in dien zij al goed waren, onmachtig gebleken. Daartegenover staat, dat ofschoon niemand over 't Pact van Vier spreekt, iedereen er aan denkt. De Duce deelde mede, dat de Kamer de in behandeling zijnde wetsontwerpen zal afdoen en daarna zal worden ontbonden. De Raad voor de Corporaties komt er voor in de plaats. Laten wij het economisch liberalisme be graven, corparatieve oplossingen dringen zich aan de wereld op, zoo besloot Mussolini zijn rede, die levendig werd toegejuicht. Engeland, DJJCAde nieuwe minister-president. Minister-president Duca, de leider van de nieuwe liberale regeering in Roemenië, heeft gisteravond zijn regeeringsprogram bekend Aanzienlijke uitbreiding der vloot. De Engelsehe minister van marine Eyres Monsell heeft in het Lagerhuis medegedeeld dat de Britsche regeering zal overgaan tot uit breiding van haar vloot-program. Na bestudeeing van de programma's der an dere naties in zake den bouw van kruisers al dus verklaarde de minister volgens Reuter en ingevolge de ongerustheid, welke er bestaat is de Britsche admiraliteit, zeer tot haar leed wezen, van plan het vlootprogram van 1933 te hevzien en nog twee kruisers van het nieu we type, van ca. 9000 ton en met grootere be wapening, alsmede een kruiser van 5200 ton te laten bouwen. De Engelsehe regeering zal er naar streven Als Uw Handen ruw zijn of gesprongen en Uw Lippen schraal en pijnlijk; maar vooral ook bij brand- en snijwonden, ontvellingen en allerlei huidverwondingen. Het verzacht en geneest. (Adv. Ingez. Med.) door middel van overeenkomsten het aantal schepen van grootere tonnage zooveel moge lijk te beperken en ook de maximumtonnage van de te bouwen kruisers te verlagen. De kos ten van het vlootbouwprogram voor 1933 be hoeven door den nieuwen bouw niet verhoogd te worden. Amerika. Onderhandelingen met Rusland mislukt? In een telegram uit New York aan het of ficieele Russische Tass-agentschap wordt de mogelijkheid erkend van een mislukking der onderhandelingen tusschen president Roose velt en Litwinof omtrent de formeele er kenning van Sovjet-Rusland door de Ver- eenigde Staten. De moeilijkheden zijn, naar gemeld wordt, ontstaan als gevolg van den eisch van pre sident Roosevelt tot bespreking van de kwestie der schulden van Rusland aan de Vereenigde Staten en van andere problemen alvorens tot diplomatieke erkenning over te gaan. LINDBERGH WIL ZONDER TUSSCHENLANDJNG NAAR NEW-YORK. VAN LISSABON AF. MADRID, 15 Nov. (V.D.) Gemeld wordt dat kolonel Lindbergh tegenover den consul der Vereenigde Staten te Vigo zou hebben verklaard, van plan te zijn van Lissabon naar New York te vliegen, zonder tusschendaling'. VREESELIJK ONGELUK IN BRAZILIAANSCHE HAVEN. 18 MENSCHEN DOOR HAAIEN VERSLONDEN. RIO DE JANEIRO, 14 November (V.D.) 18 personen werden in de Braziliaansche ha ven Maranhao door een vreeselijk lot getrof fen, toen zij in een kleine boot van een zee schip naar land werden gebracht. De boot sloeg plotseling om en de twintig opvaren den geraakten te water. Achttien hunner wer den direct door haaien gegrepen en verslon den. Slechts twee personen konden worden gered. O.m. de communistKasper gehoord. BERLIJN. 14 November. Tijdens haal verder verhoor in het Rijksdagbrandproces verklaarde mevrouw Kampfer, dat zij in Juli 1932 een keer de deur had geopend voor een vreemdeling; zij weet echter niet, of hij meer dan een paar nachten in haar woning heeft geslapen. Zij heeft niet op hem gelet; zij kwam in dien tijd ook dikwijls niet thuis, omdat zij een zieke moest verplegen, Verdachte Popof wijst er mevrouw Kampfer nog op, dat hij volgens officieele. inlichtin gen in Juli 1932 in Rusland is geweest. Getuige meent echter bij haar verklaringen te moeten blijven, waarop Popof opmerkt, dat haar man, Kampfer dus, heden een valsche getuigenis heeft afgelegd, ten einde uit het concentratiekamp te komen. Op opgewonden toon wijst Kampfer deze bewering van de hand; hij zegt juist bij zijn eerste verhoor gelogen te hebben, om dat hij niet in de zaak betrokken wilde wor den en omdat hij bezorgd was voor zijn familieleden. Hij koesterde dan ook het plan naar Frankrijk te vluchten, ten einde niet als getuige in het proces gehoord te wor den. Hij werd echter te Zweibrücken ge arresteerd en naar het concentratiekamp gebracht. Dimitrof: Is het gezien de duisternis in Kampfer's woning niet mogelijk dat een verwisseling heeft plaatsgehad met een man die op Popof lijkt? Kampfer: Dat zou dan een dubbelganger van Popof geweest moeten zijn. De Officier van Justitie stelt voor getuige Kampfer te beëedigen, doch dr. Teichert verzet zich hiertegen, omdat Kampfer, als zijn verklaringen juist zijn, verdacht kan worden van medeplichtigheid aan de brand stichting. De Officier van Justitie bestrijdt de juistheid dezer opvatting. Dr. Sack wijst er op, dat getuige volgens zijn eigen verklaring naar het buitenland wilde vluchten, ten einde niet de waarheid te moeten zeggen over een gebeurtenis, die hem sterk belast. Het gaat hier niet alleen om de brandstichting, maar ook om andere dingen. Doordat getuige niets wilde mede- deelen. heeft hij de anderen willen bescher men of begunstigen. Vervolgens wordt gehoord de bioscoop- bediende Pasewalk. Hij verklaart op 27 Februari aan den ingang van het Ufa- paviljoen aan de Nollendorfplatz te hebben gestaan maar hij kan zich niet herinneren Popof gezien te hebben. De „Kriminal-assistent" Kynasi verhaalt uitvoerig dat de confrontatie tusschen Popof en het personeel van het Ufa-paviljcen heeft plaats gehad. Daarbij heeft Popof precies de plaats aangegeven waar op 27 Februari Pase walk gestaan zou hebben. Laatstgenoemde gaf echter een geheel andere plaats aan n.l. bij den ingang, terwijl Popof een plaats m het parket had aangegeven. De kleermaker Effner. die op verzoek van dr. Sack is gedagvaard om te getuigen over de telefoongesprekken, di-e Tors-er den morgen na den brand bij hem heeft gevoerd, dee't mede, dat Torgler sedert vele jaren zijn cliënt is. Een polis volgens hei Ideaal-tarief, in 1933 gesloten, verzekerende; a) een uitkeering betaalbaar. In geval van overlijden t/m 1963 van Kost een 30-jarige I ƒ1000.- rente 's-jaars en bovendien slechts 294.- I b) een in elk geval in 1963 betaalbare som van 10.00Q.- ineens per jaar <Adv. Ingez. Med.) Hij heeft de gesprekken die Torgler voerde, niet gehoord; hij is echter wel verschillende malen door de kamer geioopen en vernam dat Torgler had gesproken met een advocaat, met het politie-presidium en met zijn vrouw. In elk geval heeft hij beslist gehoord, dat Torgler zeide, zich bij de politie te willen aan melden, doch in tegenwoordigheid van een advocaat. Torgler was zeer opgewonden. De volgende getuige is de gewezen commu nistische rijksdagafgevaardigde Wilhelm Kasper, die zich thans in een concentratie kamp bevindt. Volgens getuige Kunzack zou Kasper samen met Torgler deel hebben ge nomen aan communistische ontploffings experimenten in de Wuhlheide. De president maakt er Kasper op attent, dat hij zich zelf niet door zijn verklaringen behoeft te belas ten, maar kan weigeren op vragen te ant woorden. Kasper zegt daarop, dat de verklaringen van Kunzack, voor zoover zij hem betreffen, van a tot z onwaar zijn. Hij heeft nooit iets te maken gehad met ontploffingsexperimen ten en hij heeft ook nooit gehoord, dat Torgler zich daarmede beziggehouden heeft. In verband met een opmerking van rechter dr. Coenders erkent Kasper gelezen te heb ben. dat andere communisten zich explosie- stoffen hebben verschaft en deswege gestraft zijn. Hij heeft er zelf echter nooit recht streeks van gehoord. In antwoord op een vraag van dr. Sack be vestigt getuige, dat Torgler altijd zijn acte- tasch overmatig vol had met kranten. Hij ontkent overigens op den avond van den brand getelefoneerd te hebben met de frac tie-secretaresse mevrouw Rehme. In verband met een vraag van Dimitrof verklaart Kasper, dat de K.P.D. niet de indi- vidueele terreur of de voorbereiding van een gewapenden opstand wilde maar dat zij de arbeidersmassa's voor zich wilde winnen. Verder bevestigt hij, op 19 Januari 1933 met Torgler onderhandeld te hebben met den toenmaligen rijkskanselier von Schleicher, ten einde te verhinderen, dat de nationaal- socialistische betooging op de Biilow-platz tot bloedvergieten zou leiden. Kasper zegt voorts in antwoord op een vraag van Dimitrof, dat deze, voor zoover hem bekend, nooit heeft deelgenomen aan vergaderingen der Duitsche communisten. Aan het eind der zitting wordt medege deeld. dat getuige Kampfer niet beëedigd zal worden. Hij heeft door zijn vroegere verkla ringen, die hij nu zelf onjuist noemt, de ver denking op zich geladen medeplichtig te zijn aan de daad, zoodat hij niet onder eede kan worden gehoord. Dimitrof vraagt den politie-beambte te hooren die Kampfer eenige dagen geleden heeft ondervraagd, doch dit verzoek wordt afgewezen. Wel zal een vrouwelijke getuige worden gedagvaard, die inlichtingen zal ge ven of Tanef het vorig jaar onafgebroken te Sofia is geweest. Het verhoor van den jour nalist Job Zimmermann van de „Völk. Beobachter" wordt niet noodig geoordeeld. Bij de Rijksverzekeringbank te Amsterdam zal geinformeerd worden of v. d. Lubbe in October 1932 persoonlijk zijn rente heeft af gehaald. De zitting wordt daarna tot Woensdag verdaagd. LEGDE BAILEY STEWART EEN BEKENTENIS AF? VERKLARING VAN DEN MINISTER VAN OORLOG. De financieele onderstaatssecretaris van Oorlog, Duff Cooper, heeft, blijkens een be richt in de Tei.. in het Britsche Lagerhuis verklaard, dat luitenant Bailey Stewart, de officier van den Tower, kort na zijn ver oordeeling een volledige bekentenis heeft af gelegd. Deze mededeeling geschiedde in antwoord op een vraag van het lid McGovern, die vroeg, of het ministerie bereid was de kwestie der bewijsvoering in de affaire over te leggen aan een juridische commissie van leden van het Lagerhuis. Duff Cooper zeide, dat het hem niet bekend was, dat er zich nieuwe ge zichtspunten hadden voorgedaan. McGovern vroeg vervolgens, of het hem bekend was, dat vier generaals, negen kolonels en 61 andere officieren reeds een document hadden onder teekend, waarin zij uiting geven aan hun overtuiging, dat luitenant Bailey Stewart on schuldig was en dat Bailey Stewart zelf ab soluut heeft ontkend, dat hij een bekentenis heeft afgelegd en nog steeds zijn onschuld volhoudt. Het antwoord hierop luidde: „Mij is hiervan niets bekend". De moeder van luitenant Bailey verklaarde in verband met het bericht, dat haar zoon bekend zou hebben, dat dit een leugen was. 100.000 HANDELSBEDIENDEN STAKEN. BARCELONA 14 November (Reuter). 100.000 Handelsbedienden, die aaneengeslo ten zijn in een bond hebben beslo ten hedenochtend in staking te gaan. aange zien zij niet tot een bevredigende overeen stemming konden komen met de werk gevers. De gouverneur verklaarde, dat deze sta king onwettig is. NOBELPRIJS VOOR DEN VREDE NIET TOEGEKEND OSLO, 14 Nov. (V.D.) De Nobelprijscom missie heeft besloten dit jaar den Nobelprijs voor den vrede niet uit te keeren. DE TERUGKEER VAN DEN HEER VLIEGEN NAAR GENèVE. ITALIAANSCH JOURNALIST VERBANNEN. ROME. 14 November (V.D.) De journalist en schrijver Curzio Suckert Malaparte die be gin October is gearresteerd na anti-fascisti sche betoogingen is veroordeeld tot verban ning naar het eiland Lipari voor den duur van 5 jaar. „KLAP IN HET GEZICHT VAN MR. DECKERS". Het lid der Tweede Kamer de heer W. H. Vliegen heeft over zijn weer zitting nemen in de Nederïandsche delegatie naar de ont wapeningsconferentie aan Het Volk medege deeld, dat voor den minister, die het verzoek deed de kwestie moeilijker was dan voor hem. Als de heer Vliegen geweigerd had, zouden de sociaal-democraten in het vervolg altijd bui ten dergelijke delegaties blijven. Bovendien had hij zijn ontslag aan een vorige regeering aangeboden. De taak der conferentie is trou wens allereerst geworden: den oorlog te voor komen. Maar van groot belang, aldus vervolgde de heer Vliegen, 'is ook. dat dit een klap in het gezicht is van mr. Deckers. De sociaal-demo craten zijn „onbetrouwbaar" ende re geering stuurt zoo'n sociaal democraat naar Genève. Mijn protest, dat ik in Februari uitte, is van volle kracht gebleven. De regeering is daarvan op de hoogte. Ik hoop in Genève nog een en ander te kunnen doen voor de zaak van de ontwapening. BEELDFNSTORM^RS IN FRANKRIJK. PARIJS, 14 Nov. Nadat in den nacht van Vrijdag op Zaterdag j.l. het monument van Briand te Trebeurden door leden der royalis tische vereenigïng is vernield, heeft gisteren een 31-jarïg arbeider het Zaterdag te Pacy- sur-Eure onthulde monument van Briand be schadigd door zwavelzuur over de bronzen ge denkplaat te gieten. PARIJS. 14 Nov. Het schijnt dat in Frankrijk de standbeelden van staatslieden meer en meer voorwerp van vernieling door tegenstanders beginnen te worden. Thans hebben als protest tegen de verminking van twee standbeelden van Briand twee jongelui te Parijs het standbeeld van Paul Déroulëde beschadigd. Déroulède is de in 1914 overleden oprichter van de Lique Patriotique. De daders konden gearresteerd worden en begonnen in de gevangenis, waarheen zij tijdelijk werden overgebracht, onmiddellijk met een honger staking. Zij verklaarden, de herinnering van Aristide Briand te hebben willen wreken. Een hunner heeft reeds gevangenisstraf ondergaan wegens militaire dienstweigering. Na zijn in vrijheidstelling sprak .liij op verschillende plaatsen in Frankrijk in pacifistische verga deringen. De patriottische jeugdorganisatie heeft haar aanhangers opgeroepen om heden voor het vernielde standbeeld te demonstreeren. EEN REMBRANDT IN ZWEDEN ONTVREEMD. „JERE3IIAS BEWEENT DEN ONDERGANG VAN JERUZALEM". STOCKHOLM, 14 Nov. (V.D.) In den af- geloopen nacht hebben dieven zich toegang weten te verschaffen tot de bekende Zweed- sche Kunstverzameling van Ingenieur Rasch, en behalve vele andere kostbare voorwerpen en kunstschatten Rembrandt's schilderij ,.Je- remias beweent den ondergang van Jeruza lem", gestolen, dat alleen reeds een waarde van 400.000 kronen heeft. Het schilderij werd door de inbrekers uit de lijst gesneden. Ingenieur Rasch sliep tijdens de inbraak in het huis. De dieven waren zoo brutaal, dat zij de juweelen die in een lade van een kast, die naast het bed stond, lagen geborgen, eveneens meenamen, zonder dat de eigenaar ontwaakte. Men neemt aan. dat de inbraak is gepleegd door een Internationale dievenbende, die eeni ge dagen geleden eveneens inbrak bij den kan selier der Universiteit, oud-minister-president Trygger. KRONIEK DER MOLENS. De eenig overgeblevene van het zestal mo lens te Makkum, de oliemolen, wordt afge broken. (N.R.Ct.) AGENDA WOENSDAG 15 NOVEMBER Stadsschouwburg: Mij tot Bev, der Toon kunst. Annie Woud, alt, Felix de Nobel, aan den vleugel. 8 uur. Gem. Concertzaal: Voordracht Leo Strauss. .Goetlies Faust". 2.30 uur. Schagchelstraat: Leger des Heils, huwe lijksinzegening. 8 uur. Gebouw Protestantenbond: Lezing dr. W. Banning voor de Ver. van Vrijz. Hervormden 8 uur. Luxor Sound Theater: „Cavalcade", de ge schiedenis van één familie. 8.15 uur. Palace: „Baroud" (Marokkaansche liefde). Op het tooneel: de humorist Dumas. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „De Zilveren Dollar". Op het tooneel: Tummers, liedjes aan den vleugel. 7 en 9.15 uur. Teylers Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur. behalve 's Maan dags. toegang vrij. DONDERDAG 16 NOVEMBER Schouwburg Jansweg: Psychometrische en experimentenavond door Madame Dupois. 8.15 uur Nieuwe Kerk: Comité tot behartiging van de belangen der Russische Christenen. Spre ker Pastor Jack. 8 uur. Bioscoopvoorstellingen.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 3