Mm HEERENCOSTUUMS STOOMEN fflaverschnitdt FLINK MEISJE FLINK MEISJE DON CARLOS Zakbijbelbond Boven- en Benedenhuizen Vrij Bovenhui* f30 p. mnd. PIANO KOPPENMEISJE WOENSDAG 22 NOVEMBER 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 11 HEEMSTEDE RAADSVERGADERING Het nieuwe voorstel van B. en W, inzake tewerkstelling aangeno men. Behandeling der begroo ting. Een motie-Van Unen in zake pensioenverhaal verworpen De heer De Tello vraagt con centratie inzake sport. Vast recht voor gas. MIBDA GZITTIN G Vergadering van den Raad der gemeente Heemstede; op Dinsdagmiddag, onder leiding van den burgemeester, Jhr. J. P. W. van Doorn. Afwezig de heer Van den Heuvel. Tewerkstelling van werkloozcn Gestemd wordt over. het voorstel van B. en W. (waai/óver in de raadsvergadering van 26 October de stemmen staakten), de werlïloozen voor het steunbedrag te laten werken, nadat een amendement van den heer Attema, het loon voor., een halve week te bepalen op 14, was aangenomen. Het voorstel wordt met 10 tegen 4 stemmen verworpen. Vóór stemmen de heeren Van der Erf, van der Linden en de beide wethouders. De heer R ij k e s (V.B.) verdedigt nu zijn in ons blad vermeld voorstel betreffende de te werkstelling van werkloozen. Spr. zegt, dat zijn voorstel 18 pCt. goedkooper is dan dat van B. en W. Tevens zal cle beunhazerij tot een minimum worden beperkt en ontvangen de werkloozen een grooter weekbedrag. De heer Dissel koen (S.D.A.P.) is van oordeel dat het nieuwe voorstel van B. en W. m de practijk niets zal uitwerken. Met voor stel Rijk-es zal in ied-er geval het inkomen der werkloozen belangrijk minder drukken dan dat van B. en W. Ook is het uitstekend dat het voorstel Rijkes preciseert hoeveel er ge werkt zal worden. Het voorstel van B. en W. preciseert alleen die dingen, die ongunstig zijn voor de werkloozen. De bestrijding van het voorstel-Rijkes door B. en W. vindt spr. onbenullig. De heer Van Unen (V.B.) zegt dat alles afhangt van het feit of er werk is, geschikt voor werkverschaffing. Maar als er werk is, behoeft een zeker aantal werklieden niet aan den kant te staan. De heer Audretsch (Vrijz.) merkt op dat B. en W. van oordeel zijn, dat het onmo gelijk is om iedere week gedurende slechts l 'A dag een dubbele ploeg nuttig werk te la ten verrichten. Als dit zoo is, is spr. vóór het nieuwe voorstel van B. en W. De heer Jonc.kbloedt (R.K.) zegt dat het zeer moeilijk is, den eenen dag te werken met een ploeg, en den. volgenden met een dubbele ploeg. Spr. wil meegaan met het voorstel van B. en W. De heer Van dei' Erf (R.K.) is van oor deel, dat aanneming van het voorstel-Rijkes loondruk beteekent. Hiermee kan de heer Disselkoen het toch niet eens zijn. Wethouder Dr. Droog (R.K.) zegt, dat de heer Van Unen blijkbaar nog nooit met werk verschaffing te doen heeft gehad. Men heeft daarbij te doen met tal van ongeschoolden. Plotseling werken met een dubbel aantal on geschoolde werklieden geeft allerlei moeilijk heden bij de regeling. Dit is ook de meening van den Directeur van Openbare Werken en dit is een man van de practijk, wiens bezwa ren door den heer Jonc.kbloedt,:blijkbaa.i\ wor den gedeeld. Spr. betoogt verder, ida't.'het vast stellen van de loonen eigenlijk' niet' des Raads is, maar dat het is een zaak van B. en W. De heer R ij k e s (V.B.) betoogt dat het wer ken met het tweeploegenstelsel slechts een quaestie van goede organisatie is. Het is spr.'s bedoeling geweest, den werkloozen wat meer te geven, maar dan moet er ook wat meer ge werkt worden. Spr. handhaaft zijn voorstel. Wethouder Van de Poll (C.H.) wijst er op, dat hier quaestie is van werken, in plaats van een steunuitkeering. De Raad vergete dit toch niet. Het nieuwe voorstel van B. en W. wordt aangenomen met 9 tegen 5 stemmen. Tegen stemmen mevr. Venhuizen en de heeren Dis selkoen, De Tello, Rijkes en Van Unen. Het voorstel-Rijkes vervalt hiermede. Ontspanning en ontwikkeling van werkloozen Z. h. s. wordt een subsidie van 2500 ver leend aan het algemeen comité voor ontwik keling en ontspanning van de werkloozen. DE BEGROOTING Aan de orde komen de begrootingen voor den dienst van 1934. Algeineene beschouwingen De heer Van Unen (V.B.) vraagt of Heemstede ook (als Bloemendaal) een mi nisterieel© aanschrijving heeft ontvangen in zake het niet-geoorloofd zijn van putten uit reserves, ten einde -belastingverhooging te voorkomen. DeVoorzi'tt e rr'Neen. Voortgaande zegt de heer Van Unen, dat hij niet voelt voor de verhooging der -re serves uit gas- .en electriciteitsbedrijven. De gemeentewerklieden ontvangen 3.60 meer dan die in Haarlem. Maar de bsgrooting was niet sluitend te krijgen, zonder 150.0Ö0 uit de reserves te putten. Hebben B. en W. daar bij niet eens aan de loonen gedacht? De ge meente-ambtenaren en werklieden hebben gratis pensioen; daarvoor is noodig 30.000. Moeten die 30.000 dan maar uit de reserves worden genomen? Spr. wacht hierop het ant woord, alvorens een motie iii te dienen. Hij meent dat de begrooting, om genoemd cijfer, misschien niet zal worden goedgekeurd. Men wachte toch niet op het rapport van de Com missie-Schouten De heer De Tello (S.D.A.P.) pleit voor samenwerking van krachten in een democra tisch staatsstelsel. Spr.'s fractie is bereid, daaraan mede te werken. De door B. en W. voorgestelde tariefswijziging voor gas stemt verheugend, al is hier slechts sprake van een bescheiden stap. Aangenaam is het, dat er eindelijk zekerheid is gekomen inzake de an nexatieregeling met Haarlem. Het nemen van 150.000 uit de reserves komt spr. redelijk voor. Spr. keurt het goed dat B. en W. niet denken aan een herziening op korten termijn der salarissen en loonen. Men vergelijke niet altijd met groote steden; in kleinere plaatsen toch moeten juist vaak de dienaren der ge meente veelzijdiger zijn dan in groote. De soc. dem. waarschuwen er voorts tegen, uit te gaan in de richting van. de Rijkssteunre geling. Spr. vraagt of een concentratie van alle sporten (tennis, bad-' en zweminrichting enz.) in de gemeente niet nieuwe baten zou kunnen afwerpen en een belangrijke vermindering der uitgaven ten gevolge zou hebben? De heer Van der Erf (R.K.) zegt dat be lastingverhooging, nu reedS) hem onredelijk zou lijken. Spr. betreurt het, dat B. en W. niet zijn gekomen met een verlaging van het stroomtarief. Daarmede zou gepaard kunnen gaan een geringe verhooging van de opeen- Jen op de gemeentefondsbelasting. De heer Attema (C.H.) vindt het de alge- meene bedrijfsonkosten, in 't bijzonder van Openbare Werken, hoog en vraagt van B. en W. die zoo laag mogelijk te houden. Wethouder Van de Poll (C.I-I.) beant woordt de opmerkingen. De korting van het gemeentefonds als die doorgaat zou beteekenen f 18.000 over het volgend begrootingsjaar. B. en W. hopen een voldoend bedrag te hebben uit getrokken voor werkloozenzorg, -Ook over de huurverlaging is nog niets bekend. B. en W. voelen er overigens veel voor. Heemstede heeft geen mededeeling van de regeering ontvangen inzake het putten uit reserves. En terecht, want het na de annexatie ont vangen bedrag is toegevoegd in het reserve fonds. Hieruit mag dus volgens spr. wèl ge put worden, want dat bedrag diende om I-Ieemstede in staat te stellen weer in zijn oude positie te komen. Staat de minister het putten uit de reserves niet toe, dan zal de f/jmeente natuurlijk de f 5000 van de be drijven niet in de reserves stoppen, maar op den gewonen dienst schrijven. Gezien deze begrooting wilden B. en W. wachten met een voorstel tot verlaging der salarissen en loonen, tot eventue-ele nadeel-en voor de -gemeente zullen komen. B. en W. hebben niet verder willen gaan. dan thans nocdig is. Misschien dwingt de harde nood zakelijkheid er nog toe. B. en W. zullen dan ook wel nagaan wat beter is, korting op de salarissen of op de pensioenpremie. Er zijn verschillende gemeenten, waarin de minima en maxima der loonen niet zooveel verschil len m-et die van -Heemstede. Het hebben van lage belastingen is voor de gemeente een gr-oot voordeel; dat trekt nieuwe inwoners. In den laats ten tijd zijn de nieuwe huizen aan de Heemsteedsche Dreef enz. als padde stoelen uit den grond gekomen. Wethouder Dr. Droog (R.K.) -geeft den heer Attema toe, dat d-e bedrijfsonkosten hoog zijn, maar dit heeft verschillende te motiv-eeren oorzaken. Spr. zo-u ni-et weten, hoe daarop te bezuinigen. Spor tconc-eiitra tie zou geen voordeel opleveren, naar spr.'s oor deel. Zij zou maar aanleiding geven tot ver watering. In den loop der volgende debatten zegt Wethouder Van der. Poll nog o.m. dat het denkbeeld der sportconcentrati-e kan overwogen worden. Wethouder Droog kan zich hiermede vereenigen. De heer Van Un-en (V.B.) dient een motie in, waarbij de Raa-d B, en W. ui-t- noodigt, ten spoedigste over te gaan tot verhaal der pensioenpremie van gemeente ambtenaren en -v/efklieden, -om-dat de loonen te Heemstede van -dien aard zijn, dat d-e betrokkenen de premie zelf kunnen betalen. De heeren Van der Erf (R.K. en Audretsch (Vrijz.) verklaren zich tegen dè motie. Ook wethouder Van der Poll De heer Van ddr Linden (R.K.) zal eveneens tegen de motie stemmen. De motie wordt verworpen. D-e 3 leden dei- fractie van den Vrijheidsbond alleen stem men vóór. Geldlecningen. De behandeling der begrooting wordt af gebroken v-oor de behandeling der in -ons blad vermelde geldleeningen eh de kasgeld- leening. Zonder hoofdelijke stemming worden d-eze 'goedgekeurd. v Të half zes-wordt g|-pauzeerd; tot 8 uur. AVOMDZITTING. In de avondzitting wordt begonnen met -de artikelsgewij-ze behandeling der be~ grootingen. Bij de begrooting van Maatschappelijk Hulpbetoon zegt de heer D1 i s s e 1 k o e -n (S.DA.P.) dat het bestuur dier instelling een vaste lijn moet toonen. Het heeft in het afgeloopen jaar niet altijd het vertrouwen der betrokkenen gehad. Spr. hoopt dat het bestuur van M. H. deze opmerkingen in eigen kring zal overwegen en zal toegeven dat zij juist zijn. Voorts ac-ht spr. het verkeerd dat geen vertegenwoordiger der S.D.A.P. i-n het be stuur v-an M. H. zitting heeft. Di-e partij wordt stelselmatig in M. H. geweerd. Bij eventueele vacatures zullen B. en W. hier mede rekening houden, hoopt spr. De Voorzitter antwoordt dat B. en W. geen bezwaren zullen hebben, in den geest van den h-eer Disselkoen te hande- len. De begrooting van M. H. wordt goedge keurd. Bij de begrooting van het Gasbedrijf wordt f 5000 geraamd voor storting uit -de winst in het Reservefonds. j De heer Van Unen (V,B.) stelt voor, dat bedrag niet in het Reservefonds te. storten maar bij de winst te voegen. Worden de gemeente van boven af geen. zware lasten gelegd, dan kan de f 5000 altijd in het fonds gestort worden. De Raad vereenigt zich hierme-de, Besproken wordt het voorstel van B. en W. inzake de gastarieven, D-e heer Audretsch (Vrijz.) zegt, dat velen aan het vastrecht niets zullen heb ben, n.l. zij die niet boven de 600 M'3. komen. Spr. stelt voor dat B. en W. eens zullen onderzoeken wat het de gem-eente zal kosten als die categorie óók van de verlaging pro fiteert door het vastrecht te verlagen op f 1.50 (in plaats van f 2.) De heer R ij -k e s (V.B.) zegt dat het voor stel van B. en W. voor de -gewone gebrui kers een klein voordeeltje beteekent. 53 pet. van de gewone -gasveribruikers (onder d-e 600 M3.) hebben er niets aan. Spr. heeft in de commissie voorgesteld het tarief voor dezen met bijvoorbeeld 1 cent te verlagen. Zijn verzoek om de financi-eele gevolgen hiervan eens na te gaan is niet Ingewilligd. B. en W. zeggen nu, dat het een te groot offer zou beteekenen maar niet, hoe groot dat offer zou zijn. D-e mu-ntgasvèrbruikers hebben al genoeg voordeel-en en worden de tarieven ook voor hen verlaagd, dan komt er een scheeve ver houding in vergelijking met de gewone gasverbruikers. Het zou zijn meten m-et twee maten. Spr. wil over de beide voorstellen van B. en W. afzonderlijk stemmen; n.l. over het vast recht van f 2 en een tarief van lil cent (niet als B. en W. voorstellen 1-0 cent) voor het mu-ntgas. De h-eer De Tello CS.D.A.P.) is al te vreden m-et den eersten stap die B. en W. willen nemen. De 53 pet., di-e beneden de 600 M3. blijven, zullen daardoor niet „zwaar belee-digd" worden. Spr. beveelt het voor stel van B. en W. aan. De heer M e e u w e n o o r d (R.K.) sluit zich bij den heer De Tello aan. De heer Van der Erf (IR.K.) zegt dat de muntgasver-bruikers een verhooging niet zullen kunnen betalen. De heer Van Unen (V.B.) stelt voor dat de ééne cent. die bij aanneming van het voorstel van B. en W. aan de muntgasver- bruikers wordt cadeau gedaan, ook werke lijk op de begrooting paraisseert. D-e Vo-oxzitter betoogt, -dat B, en W. bij 'hun voorstel aan een bepaalde grens gebonden waren. Wordt het vastrecht f 1,50 in plaats van f 2, dan zou dit f 26000 of f 31.000 kosten (het laatste bij gelijkstel ling' van gewoon- en muntgas) Plet voorstel van 1-0 cent, inplaats van 11 voor het muntgas heeft niet alleen een so cialen .ondergrond, maar er is ook bij in aanmerking genomen dat het muntgas te lijden heeft onder groote concurrentie van andere warmtebronnen. De beer Audretsch (Vrijz.) trekt zijn voorstel in. Hst voorstel betreffende f 2 vastrecht wordt z)h.s. aangenomen. I-Iet muntgas wordt hierbij ook betrokken, na-dat het terugge bracht is van 11 op 10 cent. Het voorstel van den heer Van Unen wordt verworpen m-et 9 tegen 5 stemmen. De begr-ooti-n-g van h-et gasbedrijf wordt vastgesteld, evenals die van het duinwater- bedrijf, het- electriciteitsbedrijf (de reserve zal op dezelfde wijze worden behandeld als bij het gasbedrijf), d-en reinigingsdienst. Bij de begrooting van Openbare Werken merkt de h-eer Van Unen (V.B.) op, dat deze dienst duur is, omdat de administratie kosten hoog zijn. Kunnen deze werkzaamhe den niet geschieden door menschen, die zs voor minder vergoeding graag willen doen? De -begrooting van O.W. wordt goedge keurd. Bij de begrooting van het Grondbedrijf vraagt de heer Disselkoen (S.D.-A.P.) de verklaring van B. en W dat het gemeente lijk grondbezit -niet verkleind, maar daaren tegen uitgebreid zal worden. Wethouder Van der Poll (C.H. be toogt -dat B. en W. vinden dat de gemeente niet speculante in grond moet zijn, dus -niet moet koopen niet de bedoeling met winst te verkoopen. Het grondbedrijf treedt alleen op, als het in 't -belang der gemeente nood zakelijk is voor doortrekken van straten enz. De heer Disselkoen (S.D.A.P.) meent dat het grondbedrijf speculatie van anderen moet verhinderen. Bij lage belastingen mo gen. niet te h-ooge grondprijzen komen. De gemeente moet dus zorgen, steeds ruim in haar grond te zitten. De heer Van Unen vindt dit geen de batten voor een openbare vergadering maar v-oor de commissie v-oor het Grondbedrijf. Wethouder Van der Poll (C.H.) merkt nog op te m-eenen, -dat de gemeente vol doend-en grond heeft. De begrooting van het Grondbedrijf wordt goedgekeurd. Na een door den lieer Van Unen aan gevraagde geheime zitting van een kwar tier wordt ook de begrooting van het Re servefonds goedgekeurd. Hier-na wordt de eigenlijke GemeentebeSfroo-thig" behandeld. Een voorstel van den heer Van U n e n (V.B.) het presentiegeld-voor de raadsleden van f 5 op f 3 te brengen (waartegen de heer Disselkoen zich verzette) wordt verworpen. Naar aanleiding van een opmerking van den" heer >V a n Unen, dat de verschillende algemesn-è 'bedrijfsonkosten te hoog zijn,'. zëgt^w#ho<uder Van der Poll toe, dat hierop gelet zal worden. Webhou-der Dr. Droog vindt dat Heemstede in d'it opzicht niet aan den hoogen- kant is, vergeleken bij andere plaatsen. Bij de post abonnementen op telefoon stelt de heer Mee u wen o-o-ord (R.K.) v-oor, d-en post van f 500 te stellen op f 630, zoodat ook de wethouders een bijdrage in de telefoonkosten krijgen. Wethouder Van dePoll (CH.) verklaart zich hier tegen. D-e h-eer Disselkoen (IS.D.A.P.) vindt het noodig dat een ambtenaar elk dienst- jespr-ek vergoed krijgt. Spr. wil den post op f 6-00 houden, zooals in 1933 was ge raamd. B. en W. raamden v-oor 1934 f 500. De ambtenaren maken' geen misbruik van de telefoon voor particuliere gesprekken. Het v-oorstel-M-eeuwenooi'd wordt verwor pen. Bij open-bare veiligheid vraagt d-e h-eer De Tello (S.D.A.P.) nu eindelijk eens te komen met een goede parkeerv-erordening, vooral in de omgeving van het Sportpark. De Voorzitter zegt dat de Politie verordening hierin voorziet. De heer De Tello: Niet voldoende. Er is niet bekend- gemaakt, in welke straten niet mag geparkeerd worden. Is dat wel be kend, dan moet beter worden toegezien. Bij den post „zwemvijvers" vraagt de heer De Tello (S.D.A.P.) de aandacht van den wethouder v-oor het feit, dat er meer en meer navraag komt naar een -gelegenheid v-oor „familiebad". Dit kan ook een nieuwe bron van inkomsten zijn. Wethouder Droog zegt, dat het bestuur der Stichting er niet veel v-oor gevoelt: Velen in de gem-eente „vre-ezen voor exces sen „Familiebad" breidt zich gemakkelijk uit tot „gemengd bad". Te kwartier vóór 12 wordt de vergadering verdaagd tot Woensdagavond half 8. EEN GOUDEN BRUIDSPAAR Gisteren vierde het echtpaar Neeskens— Pronk zijn gouden huwelijksfeest. De Har monie ,.St. Michaël" zal een serenade brengen. Het corps vertrok om half 8 van het R.K. Vereenigingsgebouw, naar de woning van het gouden paar, Molenwerfslaan 86, GELDLEENINGEN B. en W. stellen den Raad voor, te beslui ten ten laste der gemeente een geldleening aan te gaan met de Alg. Friesche Levensver zekering Mij., te Leeuwarden, tot een nomi naal bedrag van f 265.000, tegen een rente van 41/4 pet., koers 100 pet., af te lossen in 58 jaren. Voorts stellen B. en W. voor een leening aan te gaan met de N.V. Rotterdanische Ver zekering Sociëteit (R. V. S.) te Rotterdam eveneens tegen 4 1/4 pet., koers 100 pet. een leening aan te gaan van f 112.000 af te los sen in de jaren 1934 tot en met 1959. CONCERT „EENSGEZINDHEID" Zaterdagavond 25 November zal de Har monie „Eensgezindheid" te Heemstede dir. de heer Joh. Th. Betz haar seizoenuitvoering geven in café Dreefziclit in den Hout. Mede werking zullen verleenen de humoristen Klara en Flora en de Eerste Haarl. Accordeon en Tango Band o. 1. v. L. M. Norde, die voor de muziek voor het bal na afloop van het concert zal zorgen. LEZING VAN DEN HEER H. A. J. BAANDERS Dinsdag 28 November zal in het' afdeelings gebouw van den Ned. Prot. Bond aan de Post- laan te Heemstede een lezing met lichtbeel den worden gehouden over een reis in Britsch Indië door den heer H. A. J. Baanders te Amsterdam. BLOEMENDAAL LEZING OVER VEGETARISME In Rusthoek hield de Afd. Haarlem van den Veg. Bond Maandagavond een vergade ring. In haar openingswoord deelde de voorzit ster mej. Pothoff mede, dat de buitenge meenten ditmaal nu eens niet naar Haarlem behoeven te komen, maar dat de afd. de be woners van Bloemendaal, Zandvoort en Heem stede komt bezoeken om haar ideeën te pro- pageeren. Voorts vestigt zij de aandacht van het publiek op den grooten rijkdom van bro chures over het vegetarisme. Het woord is nu aan den heer Kool, die en kele algemeene principes der vegetariërs de revue laat passeeren. Eerstens, wat iedere schooljongen weet, dat de vegetariër zich onthoudt van alle pro ducten van het gedoode dier en dat zonder vleesch en visch het leven zeer wel mogelijk is, wat iedereen dagelijks kan constateeren. Hiernaast de gewijzigde ideeën omtrent de voedingsleer en het verdiepte bgrip dat het opkweeken en daarna dooden van dieren Is af te keuren op ethische en godsdienstige motieven. Spreker vertoonde hierop een hon derdtal lantaarnplaatjes, waarbij hij ver schillende aspecten van het vraagstuk be lichtte. Het lot van hond, kat, paard, het op gesloten dier, het vervoeren van dieren, vivi sectie enz. Verder kreeg men lantaarn plaatjes te zien van bekende personen, o.a. van onzen plaatsgenoot wijlen den heer Daan de Clercq. Spr. wijst er op dat een vegetariër meer presteert dan een vleeécheter en dat wij te rug moeten naar een natuurlijke levenswijze, waarop ook ons gebit wijst. Ons voedsel moeten wij zoo min mogelijk koken en ons er aan wennen, om dagelijks iets rauws te gebruiken. Smaak en voedings waarde gaan door koken verloren. Veel ziekten schrijft spr. toe aan een ver keerde voeding. Een praetisohe plantaardige voeding is hiervoor de natuurlijke genees wijze. Spr. eindigt met belangstelling te vra gen voor het vegetarisme. Mej. Pothoff sloot met een woord van dank. ZANDVOORT PROPAGANDA-FEESTAVOND Het bestuur van de Jeugdkerk van den Kring besloot, op Zaterdag 2 December een propaganda feestavond te organiseeren in de groote zaal van Zomerlust. Medewerking ver leenen dien avond de heeren Harry de Nobel en Harry van Oss. Het welverzorgde pro gramma zal zeker in ieders smaak vallen. GEMEENTE-SECRETARIS Op de aanbeveling voor de benoeming van een secretaris der gemeente Enkhuizen ko men voor als no. 1 de heer J. C. Haspels, hoofdcommies ter secretarie te Nieu-wer-Ani- stel. No. 2 J. de Bruin, hoofdcommies ter se cretarie te Zandvoort. Nog kunnen w-e ver melden, dat dit tweetal gekozen werd uit meer dan 160 sollicitanten. Getrouwd: WIM DE GRAAF Jr. semi arts en KICK TAYLOR De I-leer en Mevrouw DE GRAAF—TAYLOR bedanken, ook namens weder- iijdsche Familie voor de i hartelijke -blijken van belangstel ling, bij hun huwelijk onder vonden. Bloemendaal, 22 Nov. 19 33 Den 2don December 1933 hopen 0012e geliefde Ouders Jac. Stoelman Elisabeth Maria Klomp den dag t.e herdenken, dat zij vóór i jaar in het huwelijk traden. Hun liefhebbende kinderen EDDY ICO GERRIE PAULTJE Eenigc en algemeene kemüsgeving Heden overleed tot—onze grb'ót'è - dröefViditf,' 'h£l( voor-' .zien te zijn van de H.H. .Sacramenten der sterven- .den, onze innig geliefde .Man en Vader Johannes Hubertus Hoogesteijn, .in den ouderdom van 56 jaar. E. M. M. HOOGESTEIJN- WITTEVEEN en kinderen Heemstede, 21 Nov. 1933 Kerklaan 26 De H.H. Uitvaartdiensten .zullen gehouden worden .op Vrijdag 24 November »a.s. in de Parochiekerk van ,den H. Bavo te Heemstede; de gelezen I-I. Mis te half negen en te negen uur de gezongen II. Mis van Re quiem, waarna de begrafe nis aldaar. Bij vonnis v. d. Arr.-Reohtbank te Haarlem d.d. 14 November 1933 verklaard in staat van faillis sement M. DE VRIES stucadoor, wonende te Haarlem, Oude Gracht 4S -rood, met benoe ming van Mr. Th. Raedt tot Rech ter Commissaris en van onderge- teelcende tot Curator. Mr. W. VENLET Kruisstraat 3, Haarlem f3.- f2.25 Tijdelijk Tarief A bedient li het best IN DEN STILLEN TIJD emailleoren wij rijwielen 1ste klas roest.werende. grondlaag a 1.50 (schermen en biezen bij inbegrepen) in onze eigen email leerinrichting. A. KOELEMEIJER, Brccstr. 3 NET MEISJE evraagd, 16 a 17 jaar. van ot 5 uur, Botermarkt '13 rd. Gevraagd 1 Dec een zelfst. kunn. werken en ui-tst. ko ken. Hu-lp van werkster aanw. Z. ïond. get. niet aanm. Dr. Bak kerlaan 41, Bloemendaal Zoo spoedig mogelijk zelfst. kunn. werken en eenv. koken, Br. no. S664 bur. van dit blad Gevr. tegen Dec. in kl. gez. een NET MEISJE van 8.30pl.m .8 uur. Kunn, ko ken. Elndenhoutstr. 24 LSTADSSCHOUWBURG- HEDENAVOND S uur: HUWELIJK Net alleenst. pers., 31 j., P.G., niet onbemiddeld, zoekt kennism. met net alleenst. meisje. 2 330 j., bemiddeld g. vorolschte. Geen Duitsehe. Br. no. S662 bui', van dit blad DONDERDAG 23 Nov.. S.1.3: Comb. HET NED. TOONEEL Dir. Willem v. <1. Veer VOLKSVOORSTELLING In Boekhandel gevraagd NET MEISJE voor kantoor- en winkelwerk zaamheden. Aanvangssalaris l(i per maand. Br. no. S659 bur. van dit blad. Maar 'n droom Pr, 1.19. 1.00. OS2. 0,70 0,41 alles inbegrepen Uit de pers: Onze verwach tingen, die hooggespannen wa- zijn, zijn overtroffen. De volle zaal schaterde van den lach. GEVRAAGD een net dagmeisje ongeveer 16 jr. Mevr. LAMPE, Gierstraat 29. VOLKSUNIVERSITEIT Cursus: Kleine Italiaansche Steden (S. Gimiftiiano, Carrara, Siena, Perugia on Assist) (Lichtbeelden Oil Films) - door H. C. VERKRLYSEN Aanvang: Woensdag 29 November; I-Caarten a 2.min. aan de Openbare Leeszaal, Leeszaal Zaa- ïienlaan, Firma Vernout boelcli, Bloemendaal Programma's gratis bij den boekhandel WISKUNDE Bijwerken van leerlingen van I-I. B. S., G-ymn., M.T.S., door erv. leeraar M.O. (Drs. wis- en na tuurkunde). Privaatles 2.per uur. Brieven no. 8663 bur. van dit blad Gevraagd Colporteurs voor interessant Maandblad voor de Jeugd. Zeer goede condities. Aanm. Donderdag 26 uur Café Brinkman, Terstond gevraagd een NETTE JONGEN Liefst bekend met de schoenma kerij. Roosveldstraat 1 A. Te huur gevr. van Jan.Mei te Zandvrt., Aerdenhout-Bentvo-ld Gemeubileerd Huisje voor 2 personen. Br, met prijsopg. letter A adv. bur. A. 'Ver no ut, Warmoesstraat 10. Te huur aangeboden een gest. of genieub. suite, ook een zitk, met 1 of 2 slaapk. en een zit-slaapk. Wagenweg 60 en 62. Bad en tal. aanwezig. Gevr. d. dame, b.b.h.h., ged. gemeub. zit- en sl.kamer en kookgelegenheid, liefst bij da me alleen, bij voorkeur omtrek Zijlweg, Br. no. S660 bur. van dit blad. OLYMPIA lederen Donderdagavond DANSEN Jopie Kcizcr's Volcndaminers! Geen toegang voor personen beneden 18 jaar. Bij twijfel "bmtrent leeftijd verplicht ge boortebewijs mede te brengen TE HUUR GEVRAAGD gemeubileerd apartement bestaan de uit 2 slaapkamers, 1 zitkamer en 1 keuken met benoodigdheden, omgeving station of centrum. Br. met opgaaf van prijs no. 8666 bur. van dit blad UITSLAG VERLOTING Hoofdprijzen: 222S 1981). Ver dere prijzen: 15 141 336 575 579 704 S79 907 941 1280 1368 15S2 1813 1S35 1S33 1SS3 1926 2005 2024 21 38 21 43 2653 2661 26C2 2S04 2S42 2903 2946 TE HUUR een mooi Bovenhuis in de Pie- ter ICiesstraat, bev. 5 lt, 7 p. w. Woningbureau Gobr. SNOECK, Garenkokerskade 61, I-Iaarlem, Tel. 17145. Voor Pianostemmen W. BOEREE Schagchelstr. 16 WIE WIL met alleenst. financ. onafh. dame v. zeer g. h.. m. 1. HUIS HUREN te Haarlem of omgeving. Br. no. 2 572 Wensing's Adv. Bur. Tempe liersstraat 32. Mevr. Groeneweg u-it A'dam spreekt over 't werk van den Donderdagavond Bi'oederkerk vanaf 3.p, w. Te bevragen: Rozenprieelstraat 37 rood. 6-DAAGSCHE Weg. ziekte 2 plaatsen a 6.50 v. laatsten av. agb. Hoofmanstr. 37 Jaarsma Haard f 35 te koop, in prima staat 33. Bad en geyser 47.50. Gashaard 10 Kampersingel 42. ZANDVOORT ruim d'uinuitzicht Bljz. geriefelijk. Bez. dag. Zaïidv.laan 25 (nabij Tol) TE KOOP GEVRAAGD huis met ruime garage voor 4 a 6 wagens, omtrek Marnixstraat of Kleverlaan. Brieven met uitersten prijs en ligging no. S65S bur. van dit blad of kl. vleugel a contant te koop gevraagd. Br. met merk en prijs letter A. M. R. Nijgh en v. Dit- mar, Den Haag, gevr. Loon 5 m. vollen kost. Stationsrestauratie

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 11