STA TEN- GENERAAL Uitkeeringskorting voor gemeenten aanvaard Bescherming van noodlijdenden. Debat over de moraliteit. WIELRIJDEN. Heftig# incidenten in den afgeloopen nacht. 1/Het Uueeens op de baan gesmeten. - de (ueg geeft toe. - ónepoctieve daad van Quimbcetièee. G'A 3'A 2l/2 1 1 1 8 3'A WOENSDAG 22 NOVEMBER 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 6 TWEEDE KAMER. De Kamer heeft vanmiddag, zoowel het ontwerp aanvaard betreffende den steun aan noodlijdende gemeenten, als dat tot het horten op de uitkeeringen uit het gemeente fonds. Het eerste ontwerp werd aanvaard met 5623 stemmen (tegen de soc.-dem., de heer Sneevliet, de comm. en de c.d. Van Houten), het tweede met 5524 stemmen (tegen de soc.-dem., de comm., de heeren Sneevliet, Van Houten, IJsselmuiden en Kooi man). De discussie over beide ontwerpen in het algemeen bleek op Vrijdag voor het belang rijkste afg'eloopen, voorzoover de Kamer dis cussieerde in het algemeen. Toen heeft de Kamer de groote opponenten gehoord, die niet wilden weten zooals zij het zagen, maar dit werd door den minister bestreden van een overhevelen van de lasten van het Rijk op de gemeenten. Het laatste ontwerp namelijk bedoelde op de bij de wet van 1929 die betreffende de financieele verhouding van Rijk en gemeenten voor vijf jaar vast gestelde uitkeering aan de gemeenten te kor ten, in afwachting van nieuwe uitkeerings- bepalingen. Aan deze nieuwe uitkeeringsbe- palingen wordt door minister Oud gewerkt, met behoud van de beginselen van de wet van 1929. De groote opponenten hadden we dus Vrij dag gehad. Vandaag heeft de schepper der wet van 1929 zich aan 's ministers zijde gesteld. De heer De Geer n.l. verklaarde na de lezing van de memorie van antwoord en na de door minister Oud aangebrachte wijzigingen met het ontwerp te zullen meegaan, waartegen hij aanvankelijk wel bezwaren had gehad. Deze wijzigingen we mogen 't nog eens herhalen betroffen het uitschakelen van de bedrijfs winsten bij de bescherming van de gemeente lijke draagkracht en het milder behandelen van de limietgemeenten. De heer De Geer was verheugd over den inhoud van de Memorie van Antwoord, wijl het niet onverschillig kon zijn onder welk licht de herziening van de wet van 1929 zou worden ondernomen. Bij die herziening' wilde de heer De Geer niet alleen rekenen met de uitgaven eener gemeente, wijl 't met gemeenten net eender gaat als met particulieren. De een is tot meer uitgaven gedwongen dan de ander, waar door zijn draagkracht sterk vermindert. De heer De Geer wilde maar zeggen, dat de uit gaven-factor in de nieuwe wet veel voorbe reiding zal vragen: wegens de onvermijde lijke uitgaven, die in de gemeenten onderling zeer verschillen, zal de formuleering van dien factor niet gemakkelijk vallen. Voorts vroeg de heer De Geer naar de be- teekenis van een passage uit de Memorie van Antwoord. Daar werd gezegd, dat de ge steunde noodlijdende gemeenten eerst hunne uitgaven zoo sterk mogelijk hadden in te perken, daarna hunne belastingen zoo sterk mogelijk hadden op te voeren. Wanneer er dan nog een tekort overbleef, dan zou dit „uit de begrooting mogen gestooten worden". Wat beteekent dit? Wij voegen hier maar oogenblikkelijk des ministers antwoord in. De minister zeide, dat deze uitstooting alleen dit beteekende, dat de gemeenten dan het „uitgestooten" be drag aan den minister zouden moeten mede- deelen. De regeering zou dan met de positie van die gemeente rekening houden langs anderen weg. En wel voornamelijk wees de bewindsman op de mogelijkheid van werk verruiming voor die gemeente o.a. in verband met de plannen betr. de uitvoering van groote werken. Bovendien overweegt de regeering in die gevallen voor het opmaken van de be grooting aan de betreffende gemeente en hulpbedrag toe te zeggen met de bedoeling, dat mocht de gemeente wat oversparen, zij dit zou mogen houden. We vermoeden, dat het steunbedrag voor het volgend jaar dan wel weer kleiner zal zijn. Behalve de heer De Geer hebben ook Dr. Bierema (lib.) en de heer Fleskens (r.k.) hun instemming aan het ontwerp gegeven. De heer Bierema vroeg de korting op de uitkee ringen uit het gemeentefonds voor noodlij dende gemeenten niet te doen plaats hebben. Men weet, dat de heer IJselmuiden verleden week hetzelfde wenschte. Vooral wees de heer Fleskens op die noodlijdende gemeenten, welke hun taak bleken begrepen te hebben maar door de ellendige tijdesomstandheden ook niet meer doen kunnen. Hier:op heeft Minister Oud geantwoord, dat er thans 130 noodlijdende gemeenten zijn dat daarvan 18 geen korting zullen krij gen, 34 maar 1 pCt., 21 niet meer dan 2 pCt., ting heeft. Slechts 12 zijn er bij die van 8—12 pCt. korting zullen krijgen op de uitkeering uit het gemeentefonds. De heer van IJsselmuiden wilde de ge meenten tegemoet' komen, welke op weg zou den zijn noodlijdend te worden; zoo lang mo gelijk moest men dat tegenhouden. En daar om stelde hij een amendement voor, dat bij de kortingen rekening wilde doen houden met het antwoord op de vraag of reeds in 1932 die gemeenten het uiterste aan belas tingheffing hadden bereikt. De heer Smeenk, gevolgd door den heer Oud, brachten daar tegen zooveel technische bezwaren in, dat de lieele commissie van Rapporteurs het amen dement afwezen. Het amendement viel: de heer IJsselmuiden en de s. d. fractie verklaar den zich voor. Ook de heer Bierema bleek door de wij zigingen in het kortingsontwerp daarvoor gewonnen. Minister Oud heeft het ontwerp verde digd. Daar gaat niets van af! Hij heeft de beide ontwerpen met vuur verdedigd, zich grondende in zijn overtuiging, dat de regeering niet anders kon, dat zij met haar voorstellen gekomen is wegens de ab solute onvermijdelijkheid. Wanneer de herziening komen gaat, dan zal niet aan de beginselen van de wet van 1929 mogen geraakt worden: de onredelijke verschillen in belastingdruk moeten blijven uitgeschakeld. Aldus de minister. De Kamer had gezegd, dat het Rijk de las ten wilde afschuiven. Hoe kan men dat zeg gen? vroeg de minister. In 1929 deed het rijk afstand van de Personeele belasting, van 3/4 der grondbelasting en betaalde de kosten van de garantiebepalingen. Gevolg van dit alles is, dat het overgroote deel der gemeen ten er na de wet-1929 veel beter aan toe is, dan onder de regeling van 1879. Wanneer nu de inkomsten in het Gemeentefonds door de ellende der tijden zoo gedaald zijn, als zij gedaald zijn, moet dan het Rijk maar blijven bijpassen, alsof er niets gebeurd was? Het wordt dan toch onredelijk van de gemeen ten om zich te blijven verzetten tegen eenige korting. Niemandvervolgde de bewinds man heeft in 1929 ooit kunnen denken, dat er zulk een geweldige wijziging in de op brengst van de fondsbelasting zou komen, als thans moet geconstateerd worden. Wijl nu echter niet het geheele systeem der wet van 1929 kon gewijzigd worden op korten termijn en men met het pijnlijke pro ces van de aanpassing der gemeenten niet wilde wachten, heeft de regeetring in af wachting der definitieve, thans een direet- werkende korting voorgesteld. Maar van een tegenstelling tusschen Rijk en gemeenten wilde de regeering niet hooren. De regeering erkent- natuurlijk zei Mr. Oud dat de gemeenten !t niet gemakkelijker hebben dan het Rijk, maar er is nu eenmaal de noodzakelijkheid om in te grijpen. Het Rijk kan zeide de bewindsman nu een maal ook niet alles. De bewindsman legde de belofte af, dat bij de nieuwe herziening van 1935 waarborgen van objectiviteit zullen worden in acht ge nomen Het speet den bewindsman, dat hij zoo laat gekomen was met het ontwerp. Het kon niet anders. En een jaar wachten, ook dat kon volgens de regeering niet. De minister waarschuwde ten sterkste te gen het scheppen van een tegenstelling tus schen het Rijk en de gemeenten. Samen heb ben ze het algemeen belang te dienen. Er moet een goede taakverdeeling zijn, er moet gevraagd worden: hoe krijgen we een bil lijke verdeeling van lasten. Maar daarbij moet duchtig overwogen worden, dat: de kosten van het bestuur niet komen uit de gemeentekas, maar uit de zakken der belas tingschuldigen. Er was gesproken van een zekere moede loosheid bij de gemeentebesturen, wanneer deze door het kortingsontwerp hun taak weer bemoeilijkt zagen. Wat moedeloosheid? vroeg de bewindsman wanneer wij over moedeloosheid gaan spreken, dan komen we er heelemaal niet: de tanden moeten op elkaar! Wanneer tengevolge van de korting- sommige gemeenten noodlijdend zouden wor den, dan zou niet de schuld daarvan bij het Rijk, of bij de regeering, maar bij de tijds omstandigheden moeten gezocht worden. Het Rijk behoeft de tekorten voor de gemeenten niet bij te passen, nu in het gemeentefonds zoo heel weinig vloeit. Gelijk gezegd de beide ontwerpen wer den met groote meerderheid aangenomen. De Kamer hamerde door: de heffing van opcenten op de gemeentefondsbelasting en de vermogensbelasting voor 1934 en 35 (ver lenging van de opcenten als voor '33'34), de voortzetting van enkele tijdelijke invoer rechten (paarden, verschillende vleeschsoor- ten, aardappels, zuidvruchten, suikerwerken) de voortgezette 'heffing van heffingen voor 't Leeningsfonds, welke anders met 1 Januari a.s. zouden moeten eindigen, de wijziging der Comptabiliteitswet (tengevolge waarvan de Rekenkamer van 5 op 3 leden wordt ge bracht). Voorts gaf de Kamer haar instem ming aan het voorstel om de storting der jaarlijksche uitkeeringen aan de Indische pensioenfondsen tijdelijk op te schorten. Ten slotte gaf de Kamer enkele machtigin gen voor petroleumopsporing, waarbij de heer Cramer een vraag deed over de benzine prijzen welke minister Colijn zal onder zoeken. Avondvergadering. De Justitiebegrooting. Heel veel sprekers hebben vanavond het woord gevoerd bij de Justitiebegrooting. De meeste dezer woordvoerders uiten hun groote waardeering voor 's ministers optre den. Zij verwachten veel van hem. De mi nister 'was er dankbaar voor, maar zette op den voorgrond dat hij niet al zijn eigen wen- schen zal kunnen vervullen, omdat hij ge bonden is aan de financieele mogelijkheden des rijks. Gelukkig heeft de minister de sub sidie voor de kinderbescherming niet behoe ven te verminderen. Hij hoopte dat 't zoo zou kunnen blijven, waarop de heer v. d. Heide (s.-d.) had aangedrongen. Hij hoopte te gaan, den weg dien Mr. Terpstra ook zoo gaarne wenschte te volgen: door doelmatige organi satie besparing. De dames Katz (c.-h.) en Bakker-Nort (v.-d.) spraken over de nationaliteit van de gehuwde vrouw. De minister deelde mede, dat hij zoo veel mogelijk een wetsontwerp zal bespoedigen hetwelk zal voorkomen, dat Ne- derlandsche vrouwen door huwelijk sta ten- loos zouden worden. De heer Brautigam (s.-d.) had gevraagd naar een spoedige verwerkelijking van de ar beidsovereenkomst van kapiteins en schepe lingen. De minister zeide heel veel voor de doorvoering te voelen, hij moest alleen reke ning houden met de bijzondere economische omstandigheden. Na het weinig vriendelijke Voorl. verslag over de rechtspositie van reizigers en han delsagenten moet de bewindsman over dat ontwerp serieuslijk studeeren: hij hoopt de Memorie van Antwoord niet al te lang te laten liggen. Wat niet kan met het brengen van een ontwerp betr. het exeeutierecht er moet op dit punt een noodvoorziening ge troffen worden: de verhoudingen zijn ver anderd. Daarmede moet rekening worden ge houden. Ook betreedt het ontwerp een epi- neus terrein: er moet rekening worden ge houden met de schuldeischers. Daaronder zijn de spaarbanken. Hieop wezen de heeren Goseling (r.-k.) en Terpstra (a.-r.) Een ontwerp betr. de inning van kleine vorderingen is gereed het heeft 's- minis ters sympathie. Maar de spreeksters op dit punt de dames Katz (c.-h.) en Bakker (v.-d.) wisten niet dat de uivoering onge veer twee ton zou vragen. De minister over weegt t.a.v. de kosten het nemen van een proef in één arrondissement. Ook overweegt de bewindsman, niet meer de Kon. goedkeuring wijl daarvan mis bruik wordt gemaakt aan een vereeniging VAN HOEK. Dinsdagmiddag'. Na het 86ste uur was afgelegd 1859.962 K.M. Om wat leven in de brouwerij te brengen worden er tien temporonden ingelegd. Hier bij wisten de Duitschers 12 punten, de Zwit sers 8 punten en BraspenninxVan Kem pen 10 punten in de wacht te sleepen. Van Hoek uit den strijd. Van Hoek, die re serve was, is inmid dels uit den strijd genomen, daar hij binnen den vast- gestelden tijd geen nieuw koppel heeft kunnen vormen. Omstreeks half 4 ontketende zich een jacht die werd in gezet door het Lim- burgsch koppel VluggenMuller. Het resultaat was, dat Adan—De Wolf drie ronden uitlie pen, VluggenMul ler twee en Guerra - Bresciani één. De jacht duurde ruim een kwartier. Het is intussehen half zes geworden, de tijd, waarop het publiek de zaal moet ver laten. Dit gaat natuurlijk niet zoo vlot als v/el gewenscht wordt, doch de politie is aan wezig en weldra is het gebouw dan weer leeg'. Dinsdagavond. De publieke belangstelling stijgt met den avond en den nacht. De financieele resultaten zullen zeker een groot succes opleveren. De neutralisatie van den vooravond wordt om ongeveer 8 uur opgeheven, niettemin zorgen de renners er wel voor, dat deze rust langer duurt en voor de avondklasse- mentsprints van 10 uur gebeurt er eiken avond niets. Na 94 uur waren afgelegd 2033.625 K.M. De "tijd voor het tien uursklassement was weer aangebroken. Om tien uur waren afgelegd 2063 K.M. na 95 uur rijden. Eerste sprint: 1. Muller. 2. Adan. 3. Jan van Kempen. 4. Bühler. Tweede sprint: 1. Wals. 2. Broccardo. 3. Guerra. 4. Vluggen. Derde sprint: 1. Loncke, 2. Pijnenburg, 3. Muller. 4. Bresciani. Vierde sprint: 1. Wals, 2. Guerra. 3. Aerts 4. Vluggen. te schenken, maar te volstaan met een ver klaring. Zooals de heer Terpstra had betoogd. De minister is voor vernieuwing niet oe- vreesd. De heer Duys (s.-d.) en mej. Katz (c.-h.) hadden gevraagd om sterke bekorting- van de valproeedure waaraan nu te veel tijd en vlijt wordt besteed. Op dit gebied acht ook de minister dat er heel wat onnoodige ar beid ter zake kan worden weggenomen. Ds. v. d. Heide (s.-d.) had gevraagd om sterilisatie van mannen door castratie in ge vallen dat iemand het zelf wil, om af te ko men van dwangvoorstellingen enz. De heeren Terpstra (a-r.) en Goseling (r.-k.) waar schuwden daartegen, vooral om moreele over wegingen. Zij achten en de minister dacht er net eender over zulk een eigengewilde inbreuk op 's menschen volkomenheid een zedelijk kwaad. Bovendien wees de minister er op, dat men, om individueele gevallen niet moet generaliseeren. En ten slotte wees de bewindsman op een artikel uit de laatste af levering van de „Monatshefte für Strafwis- senschiït" waarin medegedeeld wordt dat een psychopaath door castratie een gevaar lijk homosexueel werd. Genoeg over dit teere onderwerp! De heer Zandt (St. G.) pleitte opnieuw voor de doodstraf. De heer Goseling (r.-k.) erkende en met hem de minister en de heer Terpstra (a.-r.) dat de overheid principieel het recht heeft om de doodstraf toe te pas sen. Maar thans eischt de rechtsorde het zeker niet. De heeren Drop (s.-d.) en de Visser (com.) wilden nooit of te nimmer van de doodstraf weten. De heer Zandt sprak ook over zedenver wildering. De minister zou dat woord niet willen gebruiken. Al verschilde hij wel van meening met den heer v. d. Heide (s.-d.), die van zedenverwildering niets meende te zien. De minister geloofde met de heeren Go seling en Terpstra aan een daling van de sexueele moreel. Vooral noemde hij de na tuurbaden verkeerd. Hij had daar wel eens zeer platte vertooningen gezien. Maar hier zullen de plaatselijke overheden moeten op treden. Van strafmaatregelen is nog niet lo gisch zedelijke vernieuwing het geval. Die moet uit de maatschappij zelf komen van vereenigingen, van de kerk, van het jeugd werk enz. Mej. Katz (c.-h.) vroeg een actie tegen straatrumoer de minister zal wanneer hij wat tijd over heeft daaraan zijn aandacht geven INTIMUS. J. VAN KEMPEN. Vijfde sprint: 1. Pijnenburg, 2. Bresciani 3. Van Nek, 4. Bühler. Daarna zette Braspenninx den spurt er in en tijdens de laatste sprint namen hij en Jan van Kempen een ronde. Er ontstond een geweldige jacht, waarin om beurten ronden gewonnen en verloren werdén. Uit deze jachten bleek wel, dat vooral Pijnenb urgWa Is, Br o ecardoiGukrubre tière en tot veler verrassing BraspenninxVan Kempen de meeste ronden wonnen. Na 12 uur werd het weer rustig en in kalan tempo cirkelden de rijders rond de piste. Een opmerkelijk feit van dezen avond was overigens wel, dat geen enkele valpartij plaats had gevonden. Plotseling kwam er echter een valpartij. Bij het aflossen wilde Richli tusschen Adan en zijn koppelgenoot Bühler door gaan doch juist had hij Biihier bereikt of hij kwam met Adan in aanraking; bedden vielen Voor den Amsterdammer werd ëen kwartier neutralisatie toegestaan, terwijl Richli spoe dig weer op de baan verscheen. Heftige incidenten. Jan van Kempen ging bij de jury protesteeren tegen doch dit scheen weinig te helpen. Na overleg met zijn maat staakten Van Kempen en Bras penninx den strijd uit protest tegen deze beslissing. Doch toen ging het publiek, dat nog steeds in zeer grooten getale aan wezig was, er zich mee bemoeien. Er werd gejoeld, ge huild, geschreeuwd er ontbrak, een la waai los, dat hooren en zien verging. De speaker trachtte tevergeefs de toeschouwers te kalme eren, doch kon boven de woedende elementen, die geen „menschen" meer ge noemd konden worden, niet uitkomen. Ook een gramofoonplaat moest het afleggen tegen het gekrijsch om „Bras. Bras, Bras!!" De jury ging overleggen en de directie be moeide zich er mee. Kussens werden op de baan gesmeten programma's en papieren vlogen in het rond. Pijnenburg accepteerde dit niet; woedend protesteerde hij bij de fronttribune en de jury. Tenslotte moest de wedstrijdleiding toegeven en onder klate rend applaus maakte de speaker bekend, dat er drie koppels aan den kop lagen, m. a. w. Bras en Van Kempen lagen met PijnenburgWals en de Fransehen aan den kop. Toen eerst werd het publiek wat kalmer. Als van Kempen weer in de baan komt wordt hij luide toegejuicht. Een zeldzaam mooie jacht ontstond, wellicht de mooiste van den geheelen Zes daagschen strijd. Braspenninx en Jan van Kempen gingen de leiders achterna. Stuk voor stuk worden de andere koppels inge haald. In razend tempo gingen de beide Nederlanders, rond, ronde voor ronde, de Zwitsers en de Italianen werden na taaien strijd gelapt Meter voor meter werd ten slotte op Rausch—Hürtgen en Broccardo— Guimbretiere ingeloopen, vele ronden ging de zware strijd, de duizenden stonden vol angstige spanning mee te leven met deze monsterrace. En tenslotte werd het geheele veld genomen; Bras en van Kempen had den het tempo van Pijnenburg en Wals kunnen volgen met de grootste inspanning en kwamen daarmede ook aan den kop te liggen. Weer een incident. Doch toen vond plotseling een incident plaats. Hoog in de baan zwiepte Guimbre- tière plotseling voor Wals, die onmiddel lijk fel protesteerde tegen deze onsportie ve handeling, Voor de frohttribune haalde de Hagenaar den Franschman in en be strafte hem met de zelfde onsportieve daad. De Franschen kregen een waarschu wing van de jury. Wals was door een en ander dermate geïrriteerd dat hij luid pro- testeerend eenige ronden reed en de Fran- sche helpers dreigend waarschuwde. In de bocht voor de perstribune kwam Wals plotseling te vallen. Gelukkig liet het zich niet ernstig aanzien; hij kreeg een half uur neutralisatie. Woensdagmorgen, De stand Woensdagmorgen 6 uur bij de neutralisatie was als volgt: 1. PijnenburgWals 369 punten. 2. BraspenninxVan Kempen 183 punten. Met 1 ronde achterstand: 3. GuimbretièreBroccardo 103 pnt„ Met 2 ronden achterstand: 4. GuerraBrasdani 92 pnt. 5. Rausch—Hürtgen 70 punten, Met 4 ronden achterstand: 6. Richli—Bühler 219 pnt. 7. Aerts—Loncke 146 pnt. Met 6 ronden achterstand: 8. Van NekVan Hout 66 pnt. Met 11 ronden achterstand: 9. Vluggen-Muller 138 pnt. Op 16 ronden achterstand: 10. Adan—de Wolf 69 pnt. werkt antiseptisch, verfrïscht den mond, en houdt de tanden mooi, wit en gezond. (Adv. Ingez. Med.) GYMNASTIEK WEDSTRIJDEN TURNLUST. De Be verwij ksche Gymnastiek Vereeniging Turnlust hield wedstrijden voor haar adspi- ranten-afdeeling'en, uitgezonderd de kleuter- af deeling. Ruim 120 jongens en meisjes namen aan deze wedstrijden deel. Voor de jongste aspiranten waren 4 onder- deelen bestemd, n.l. een vrije oefening, twee toestel-oefeningen en een sprong. De oudste adspiranten' hadden bovendien nog twee toe stel-oefeningen te verwerken, beide naar keuze. De uitslagen luiden: Jongste meisjes: 1. M. Dangermond, 2. W. Reeuwijk, 3. G. Redeleer Oudste meisjes, le gelid: 1. R. Meijer, 2. D. Jongejans; 2e gelid: 1. J. Waterdrinker en C. Reijnders. 2. B. Zijp; 3e gelid: 1. T. v. d. Veen en H. v. d. Veen, 2. B. v. Wijk; 4e gelid: 1. A. Hoogmoed, 2. T. Honig. Jongste jongens: 1. C. v. Vliet, 2. J. Zwart, 3. J. Jongejans en W. Middelbeek. Oudste jongens, le gelid: 1. C. Rijnders, 2. A. Schaap; 2e gelid: 1. J. Hout, 2. J. v. Vliet; 3e gelid: 1. C. Ooienvaar, 2. D. Honig. De wedstrijden beoogden overgang naar hoogere afdeelingen en voorbereiding voor de a.s. uitvoeringen. VOETBAL NEDERLAND—OOSTENRIJK. Volgens een mededeeling van' de „Sport kroniek" zal de Keuze-Commissie het Neder- landseh elftal voor den wedstrijd Nederland- Oostenrijk samenstellen op Zondagmorgen 26 November na afloop van een vergadering, die de Technische Commissie op het Bonds- bureau houdt met vertegenwoordigers van de Districtscommissies. ZEEMEEUWEN—ALKMAAR (0—1). Ondanks een sterk overwicht van Zee meeuwen, is het haar niet mogen gelukken om te winnen. Zelfs geen goal heeft zij kun nen scoren. De verdediging van Alkmaar verdedigt met man en macht en weet met succes de vele aanvallen van Zeemeeuwen te onderbreken. Zelfs de backs van Zeemeeuwen gaan mede ten aanval; de middenvoor van Alkmaar weet hier handig van te profiteerenen met een hard schot te scoren (01), Na de rust hetzelfde spelbeeld, waarbij nog al forsch gespeeld wordt. Eenige spelers van1 Zeemeeuwen moeten wegens blessures ver vangen worden. Wat de thuisclub ook probeert, niets wil lukken, zoodat Zeemeeuwen ten slotte met 1—0 verliest. SCHAKEN SCHAAKCLUB HAARLEM—NOORD Wij geven hieronder den stand van den wintërwedstrijd. G r o e pA;' D. Andréa gesp.gew gel.verl.pnt. gem. 2 2 0 0 2 1.— W. Mantel 7 6 1 0 0.93 H. J. Steenbergen 7 4 1 2 4/a 0.64 F. Abspoeld 6 3 1 2 0.58 C. P. Akkerman 6 3 0 3 3 0.50 W. A. Lindeman 5 2 1 2 0.50 C. E. Abspoel 4 0 2 2 0.25 S. J. Abspoel 5 1 0 4 0.20 J. Sterkman 5 1 0 4 0.20 Th. v.s\d. Bos 3 0 0 3 0 Groep B: A. Reijnholt 9 8 0 1 089 H. de Vries 4 3 1 0 0.87 Th. D. Hetem 5 3 0 2 3 0.60 P. v. Wieringen 4 2 0 2 2 0.50 A. Molenkamp 4 2 0 2 2 0.50 J. D. Ravensbergen 4 2 0 2 2 0.50 J. A. A. Hoeben 4 2 0 2 2 0.50 G. Suurendonk 8 3 1 4 3/2 0.44 A. de Koek 9 2 0 7 2 0.22 Rich. v. Drielen 5 0 0 5 0 UITSLAG VEILING. Uitslag der veiling, gehouden in het Alge meen Verkooplokaal op Maandagavond. Een huis, erf en tuin te Heemstede aan de J. C. van Oostzanenlaan 19, f 7000. J. W. G. Anschütz q.q. (fa. J. W. G. Droste) Een huis, erf en tuin te Haarlem aan de Iepenrodestraat 19 f 7600. C. P. Franken. Een huis, erf en tuin te Haarlem aan den Rijksstraatweg 234 f 5025. J. Wielders. Een huis, erf en tuin met garage te Haar lem aan de Zaanenlaan 67 hoek Populier straat f 7725. Stöpeti. De boerderij met aanhoorigheden aan den Kerkweg 20 te Spaarnwoude met stalling voor 40 stuks vee, erf en tuin, Boomgaard en eenige perceelen wei- en hooiland. De boerderij met aanhoorigheden f 3700. A. Th. Joosten. Twee perceelen weiland en drie perceelen weiland, opgeh. De villa genaamd „Wilhelmina met erf en tuin te Bloemendaal aan den De Genestet- weg 12, h. verlengde Koepellaan f 10.005. J. W. G. Anschütz q.q. (fa. J. W. G. Droste). Het villa-terrein (waarop kunnen worden gebouwd 2 villa's met daartoe behoorende bij gebouwen) gelegen in „Klein Bentveld" gem. Bloemendaal aan den Bentveldsweg hoek Westerduinweg, f 18.500. A. v. Dam. Een huis, schuur, erf en tuin te Haarlem (Overveen) aan de Hospeslaan 4, f 3750. W. Ende, Een heerenhuis met erf en tuin te Haarlem aan den Zijlweg 342 hoek Zandvoorterpad, opgeh. ANNIE WOUD NAAR PARIJS Annie Woud is uitgenoodigd haar mede werking als alt-soliste te verleenen aan de opvoering van Beethoven's Missa Solenmis te Parijs op een groot muziekfeest op 20 en 21 Januari

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 6