VOOR EER EN GEWETEN De vier groote omroepvereenigingen confereeren met minister de Wilde. Kleine mensehen. DE DEELNEMERS aan de marsch der mijnwerkers uit Noord Frankrijk naar Parijs kregen het met hun "voeten te kwaad en trokken hun schoenen uit, om ze voor sandalen te verwisselen HET SPORTFONDSENBAD TE AMSlERDAM is uitgebreid met een schoolkinder- en xwemsportschoolbad, dat omstreeks half December In gebruik zal worden genomen. Het was Ace. De dichter stond een oogen- blik te knipoogen tegen het licht, vervolgens grinnikte hij, toen zijn blik bleef rusten op de mannen, die in de kamer waren. Men wees hem aan, waar hij zijn stembiljet moest de- poneeren. Hij nam het stukje papier, dat Nor ton hem gaf, krabbelde er met een potlood, dat Norton van te voren op de tafel had gelegd „Allen" op en liet het papier in Dun- laveys hoed vallen. Hollis opende de achter deur voor hem, maar hij bleef op den drempel staan en keek met een breeden grijnslach om, de kamer in. Plotseling stond hij buiten, door Hollis de deur uitgeschoven en de deur werd achter hem gesloten. Hollis wierp een steelschen blik op Dunlavey en zag dat deze een zuur ge zicht zette. Hij dacht, dat hij een vraag zag glinsteren in Aliens oogen, toen deze laatste hem plotseling aankeek, maar hij glimlachte enkel en schonk zijn aandacht aan den vol genden man, die nu binnentrad. Deze laatste bleek Lemuel Train te zijn. Hij stemde kalm en norsch. Hij zei: Wat een dronken troep buiten. Hollis wist, dat Allen al zijn vrienden noo- dig zou hebben; geen hunner kon in deze crisis gemist worden. Hij glimlachte ongeloo- vig. Eet was nog slechts korten tijd geleden dat zijn mannen hem vergezeld hadden naar de deur van het kantoor Van den sheriff. Op dat oogenblik waren zij nog volmaakt nuch ter. Het was onmogelijk, dat een van hen „En Ten Spot is een kwade, als hij eenmaal begint" zei Train. „Ik heb hem meer gezien als hij uit den band sprong en dan is hij een ware duivel!" Allerlei gedachten woelden nu door de her senen van Hollis en hij deed machinaal zijn werk om man voor man de achterdeur uit te laten, waarbij hij ze nauwelijks zag. Hij was ztich bewust van een zonderlinge uitdrukking die in Dunlaveys oogen geko men was bij het noemen van Ten Spot's naam. Was Dunlavey er in geslaagd Ten Spot over, te halen om hem in den steek te laten? Hij had Ten Spot op de Circle Bar achter gelaten, hem niet gevraagd om mee te gaan naar Dry Bottom, omdat hij voelde, dat de laatste zich daar liever niet zou laten zien, nu hij Dunlavey had verlaten. En Ten Spot was toch naar de stad gekomen. Wat had dit te beteekenen? Beteekende het, dat Ten Spot gekomen was om Dunlavey te helpen met de verkiezing van Watkins en zijn nieuwen werkgever te verslaan? Hij fronste weer zijn wenkbrauwen en be studeerde een paar minuten ernstig Dunla- vey's gelaat. Hij was overtuigd dat de hou ding van den laatsten veranderd was. Het spottend glimlachtje, dat op zijn gelaat had gelegen sedert hij op het kantoor van den sheriff kwam, was vervangen door een bree den grijnslach blijkbaar vol verwachting. Ten Spot gevaarlijk, onverschillig, dron ken aan het hoofd van een aantal losbandige mannen, had het in zijn macht om een keer aan de zaken te geven, in geval hij op het kantoor van den sheriff kwam, met de bedoe ling óm Dunlavey te helpen. Hij had meermalen aan Ten Spot getwijfeld nadat hen hem gehuurd had. De vrees had zich van hem meester gemaakt, dat de ver schijning van Ten Spot in het huis der Ha- zeltons, zoo juist op tijd, deel uitmaakte van een complot van Dunlavey om een spion in zijn dienst te stellen. Zij hadden misschien met opzet Yuma opgeofferd. In het volgend kwartier schonk hij meer aandacht aan Dunlavey dan aan den geregel- den stroom mannen die door de kamer trok, ofschoon hij een groot getal herkende als vrienden, die hij in de laatste dagen van de droogte gekregen had. (Wordt vervolgd.). FEUILLETON door CHARLES ALDEN SELTZER. 45) „Nu, zei hij op scherpen toon, „de eerste, de beste die harder piept dan een fluistering, krijgt zoo vervloedig zijn deel, dat het hem geen zier meer zal kunnen schelen, wie sheriff wordt!" Hij sprak tegen Norton zon der zijn hoofd om te keeren. „Jullie tweeën nemen alle pistolen die de heeren bij zich heb ben, terwijl ik toekijk om iedereen te perfo- reeren, die niet bereid is ze te overhandigen." Norton stond op en naderde Dunlavey, terwijl Hollis op den sheriff toetrad en zich verzekerde van het wapen, dat in een holster op zijn rechterheup hing. Hetzelfde deed hij bij Greasy. Terwijl Norton Dunlavey van zijn waren bevrijdde opende de sheriff zijn lip pen om te spreken zijn blik twijfelachtig ge vestigd op een van Allen's pistolen. ,JDe wet" begon hij. Maar Allen viel hem met een grijnslach in de rede. „Zeker", zei hij, „de wet schrijft dit niet voor. Maar je hebt- Big Bill immers wel eens hooren zeggen, dat men de wet in zijn eigen handen had. Nu heb ik haar in handen. Maar ik geloof, dat dit jou uitsluit - je hebt hier n>ts mee te maken. De sheriff zwol op van woede, maar hij drukte zijn lippen stijf op elkaar. Toen Hol lis en Norton klaar waren met hun onderzoek naar wapens en het resultaat van hun on derzoek naast Allen op tafel hadden gelegd, zochten zij hun stoelen weer op. De laatste lachte norsrh en kalm. „Dat was ggn beetje onverwacht, niet waar Bill? zei hjj tot Dunlavey gericht. „Het is niet het soort politiek waaraan je gewend bent. Maar ik ben het zelf zoo'n beetje gewend. Moest het zelfde spelletje spelen daarginder in Colfax County toen ik de eerste maal candidaat was voor sheriff. En het hielp ook, omdat de mensehen, die er in betrokken waren wisten dat ik mij niet met opschepperij ophield". Hij keek Dunlavey aan met een effen, kal- men blik, terwijl zijn oogen koel glinsterden. „Als je denkt dat ik nu opschep schreeuw dan cm een van je bandieten om zich in dit spel te mengen. Ik zou maar al te graag mijn veldtocht-pistolen op jou richten!" Hollis had Dunlavey scherp in het oog ge houden. Er was geen vrees in de oogen van den man; zelfs de twijfel en de onrust, die er in geweest waren, waren nu verdwenen en de uitdrukking van zijn gezicht was nu vrien delijk spottend een vreemd contrast vormen de met het gedrag van Watkins die zicht baar geschrokken was en dat van Greasy die gemaakt lachte en zijn tanden liet zien als een roofdier, dat den dood voor oogen heeft. Het was duidelijk, dat Dunlavey den moed van den vechter bezat, dien ontembaren moed, die een man in staat stelt om iederen toestand onder de oogen te zien en nog zijn tegenwoordigheid van geest behoudt, die hem in staat stel om onbevreesd en onver schrokken den dood te aanvaarden.Ondanks de vijandschap, die van den beginne af tus- schen hen bestond, had Hollis Dunlavey altijd gerespecteerd om deze eigenschap pen en in de laatste paar minuten was dat respect nog toegenomen. Dunlavey's oogen glinsterden toen hij naar Allen keek. „Ik denk niet, dat je tegen mij aan het opschep pen bent, Allen", zei hij kalm. „Je hebt mij overrompeld, dat is een feit. Maar laten wij nu tot de zaak overgaan. Wat zijn je plan nen?" „Ik geloof dat dit een verstandige manier is, om de zaak te beschouwen", antwoordde Allen kalm. „Ik verwachtte wel, dat je het zoozouopnemen, _als je begon in. te zijn, dat ik eenige goede kaarten in handen had. Er is niets persoonlijks in deze zaak; ik wil eerlijk spel en ik zal zorgen, dat ik dit krijg. Ik wil, dat je begrijpt, dat ik vanavond dit spel zal leiden en dat ik dit eerlijk zal doen. Als ik genoeg stemmen krijg, ben ik de vol gende sheriff. Als ik niet genoeg stemmen krijg, zal Bill Watkins het zijn. Maar de stem men zullen echte stemmen zijn. Ik ben niet van plan, om jou bende hier den boel te la ten bezetten en mijn vrienden te beletten om te stemmen. „Ik zal je hoed op deze tafel zetten. Dan zal Norton de deur open doen en één man binnen laten. Die man zal stemmen op wien hij wil. Dan zal Mr. Hollis hem door de achterdeur uitlaten en Norton een anderen man weer door de voordeur binnenlaten. Er zal geen opschudding zijn. Jij gaat met Bill Watkins en Greasy hier zitten en houdt toe zicht op de stemming. Ik ga achter je staan met een van mijn pistolen onder je vijfde rib. Als jij of Watkins, of Greasey een kik geven, die beschouwd kan worden als een signaal aan den een of ander, om zich met ons spel te bemoeien, of als je vrienden iets beginnen, dan zal ik zoo vlug zes stukjes lood in je rib benkast pompen, dat ze met elkander krijger tje zullen spelen om binnen te komen. Je be grijpt mij zeker wel. En hiermr.de is ons ge sprek afgeloopen.' Hij stond op, greep Dunlavey's hoed van zijn hoofd, zette dien op tafel en ging ach ter Dunlavey tegen den muur staan. „Doe de deur open!" beval hij en keek Norton aan. HOOFDSTUK XXV. Toepassing der wet. Norton opende de deur op een kier en riep: „Een man tegelijk!" Buiten klonken eenige schorre kreten vermoedelijk van Dunlavey's vrienden. Toen trad de eerste man binnen. DE HEER B. B. F. VAN SLOBBE, gouverneur van Curagao, is Vrijdag met zijn echtgenoote en kinderen per „Simon Bolivar" uit Amsterdam naar de West vertrokken. Het l.aftst vaarwel aan boord. OP UITNOODIGING VAN MINISTER J. A. DE WILDE heeft Vrijdag te den Haag een conferentie plaate ge had met de vier groote ororoepyereeniqingen ip hfit gebouw y.aa het hoofdbesjuur der P.T.T. IN DE _NENYTO"-HALLEN TE ROTTERDAM wordt de 14e internationale tentoonstelling der Rotterdamsche Pluimvee- en l gecombineerd met de 40ste internationale tentoonstelling der Koninklijke Nederlandsche Vereeniging .Aviculture" gehouden. exemplaren op de expositie konijnenvereeniging, - Eenige pracht-

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 18