VOOR EER EN GEWETEN DE BEKLIMMING van Zwitserlands hoogste bergtoppen is voor den rasech- ten bergbeklimmer de verwezenlijking van zijn stoutste plan nen. Wintersport op de hellingen van de Jungfrau. LUITENANT ASJES (links) tijdens het famlliedlner dat Vrijdagavond in Lldo te Amsterdam gegeven werd vóór zijn vertrek met den Postjager naar Indië. DE VORST ALS SCHEEPVAARTBELEMMERING. - Het kostte heel wat moeite om de schepen, die In de Kingvaart van de Haarlemmermeer waren vastgeraakt, los te sleepen. De schuiten moesten eerst letterlijk uit het ijs gehakt worden. DR. W. H. COX, directeur van de Willem Arntsz Stichting te Utrecht en in den Dol- der, is in den leeftijd van 72 jaar overleden. ERICH KOCH, gouwleider en president van Oost Pruissen, heeft een officieel bezoek ge bracht aan de tentoonstelling van Huisarbeid te Berlijn. De hooge bezoeker bezichtigd de expositie. DE HEER M. V. D. WEIJSTte Alkmaar is benoemd tot in specteur van het gymnasiaal en middelbaar onderwiis. DE «POSTJAGER" is hedenmorgen van Schiphol vertrokken voor de reis naar Ned. Indië, met 271 K.G. post aan boord. Het inladen der postzakken. Links (met bolhoed) minister de Wilde, die door zijn tegenwoordigheid van zijn belangstelling blijk gaf. FEUILLETON door CHARLES ALDEN SELTZER. 51) HOOFDSTUK XXIX. De arm der wet. De lichten in de herbergen van Dry Bottom straalden helder toen Hollis door de straat reed en voor het gerechtsgebouw van zijn uit geputte pony steeg. Hij snelde met stijve bee- nen langs den zijkant van het gebouw en klopte luid aan een deur. Er volgde een korte stilte, daarna een beweging binnenhuis en Ben Allen stak zijn hoofd uit een raam. Hij zag duidelijk het opgeheven gelaat van den nachtelijken bezoeker en riep kortaf: „Wacht! Ik kom beneden!" Het duurde even en Hollis liep onderwijl ongeduldig heen en weer, toen verscheen Allen, geheel gekleed, aan de deur. Rechter Graney stond in een nachtpak achter hem. .Natuurlijk iets aan de hanJ", zei Allen toen hij de deur uitstapte, „of je zou de men- schen niet koriien storen. Wat is het?" Hollis verhaalde in het kort de gebeurte nissen van dien avond en besloot met de be wering, dat hij van plan was om de Wet te noodzaken, handelend op te treden. „Precies!" lachte Allen. „Zij moet nu han delen". Hij greep Hollis bij den arm en keerde hem naar een klein boschje katoenboomen, op ongeveer een halve mijl afstand. Een dozijn witte voorwerpen ln het boschje trok ken Hollis aandacht. Hij schrok op. „Soldaten!" riep hij uit. „Ik zou zeggen, dat je goed geraden hebt", zei Allen op gerekten toon. „Ik vroeg ze aan, omdat ik ze misschien noodig dacht te heb ben, als onze vriend Dunlavey het een of ander begint. Ik weet bij ondervinding, dat één detachement jongens van Uncle Sam, in geval van moeilijkheden het beste is, wat men hebben kan". „Maar je kunt ze in dit geval niet gebrui ken" merkte rechter Graney op, die naar buiten gekomen was en bijde beide mannen stond. „De instructies van den gouverneur wa ren dat zij alleen gebruikt mochten worden als een middel om het gerechtelijk bevel be treffende den verkoop van DunlaVey's vee ten uitvoering te brengen. De diefstal van het Circle Bar vee valt onder de rechtspraak van den sheriff. Als hij weigert te handelen". „Drommels"', viel Allen hem in de rede. „Wij weten, dat hij niets doen zal!" De rechter glimlachte even. ,,Ik geloof niet dat hij het doen zal" zei hij droog. Hij gaf Hollis een wenk. „Als rechter in dit district geef ik natuurlijk niet graag den raad om inbreuk te maken op de Wet. Maar als ik geen rechter was, zou ik voorstellen dat twee ster ke, energieke mannen zooals jullie schijnt te zijn „Hij boog zich naar voren en fluis terde Allen iets in het oor, waarop dat heer schap een schreeuw van plezier gaf en Hol lis haast om den hoek van het huis naar de straat sleepte, den rechter in de deuropening achterlatende. Een maal op straat, zette Allen er een raart in, die de twee mannen spoedig bij de deur van het kantoor van den sheriff brach ten. Een licht scheen door het raam en toen Allen de deur opendeed, zat Watkins naast zijn schrijftafel, ernstig een spel kaarten te schudden. Hij liet het vallen toen hij zijn be zoekers zag en maakte een snelle beweging met zijn hand naar zijn revolver. Maar Aliens wapen was al getrokken. „BUI" zei hij met zachte kalme stem, „wij moeten een bevelschrift hebben om Bill Dun lavey te arresteeren. Hij wordt beschuldigd van vee stelen. Natuurlijk zal je het afgeven," vervolgde hij beteekenisvol. Watkins' gelaat verbleekte langzaam. „Waarom begon hij. „Natuurlijk wist ik dat je het niet doen zou als ik het je vroeg", zei AUen met een ge vaarlijk vriendelijk glimlachje. „Daarom ben ik hier gekomen. Deze stad heeft een sheriff en heeft er geen. Het zou mij geen lor kunnen schelen als zij jou niet had. Er zijn massa's mensclien wie het ook niets zou kunnen sche len. Als jij dus een dergenen bent, wie het wel kan schelen dan blijf je netjes stilzitten en zegt niets tot mijn vriend hier naar het station is geweest. Hij fluisterde iets tegen Hollis. „Haast je", zei hij daarop luid, „en ge bruik mijn naam". Hij keerde zich met een glimlach tot Watkins. „Terwijl wij wachten, zal ik je een en ander zeggen", zei hij. „Maar als je ook maar een kik geeft, zullen die men schen wien het niet kan schelen of je hier in deze stad sheriff bent, alle reden hebben tot blijdschap". Hollos was een heel eind de straat in, op weg naar het station. Toen hij daar kwam, was het station donker blijkbaar was de chef al naar bed. Hollis klopte op de deur en spoedig deed de chef open, in zijn nacht hemd, een zwaar pistool in zijn hand. en knippende oogen. „Ik heet HoUis", zei deze uit de duisternis; ,je moet aan den gouverneur telegrafeer en". „Kom binnen". De agent verdween in huis, gevolgd door Hollis. „Dezen kant uit", wees hij aan, toen hij verdween door een andere deur, die naar het station leidde. „Wat wil je telegrafeeren?" vroeg hij, toen hij voor het instrument ging zitten en opkeek naar Hollis En voor deze kon antwoorden vervolgde hij: „Jij bent een vervloekte handige kerel, om den boel op stelten te zetten; ik heb er van mijn leven zoo geen gezien!" Hollis lachte grimmig, toen hij een formu lier greep en zijn bericht aan den gouverneur opschreef, „Veedieven op heeterdaad betrapt. Sheriff weigert te handelen. Stel voor, dat u mij tij delijk aanwijst. Ben Allen". De stationchef nam het telegram aan, las het en begon toen eentonig op zijn instru ment te tikken. Hollis kon met geen mogelijkheid stilzitten en daarom begon hij om der het verzenden van het telegram zenuwachtig de kamer op en neer te loopen. De chef was klaar en legde zijn hoofd slaperig op tafel. „Hij moet binnen een half uur antwoorden als hij thuis is", lichtte hij Hollis in. Waar op Hollis de deur uitliep en terugkeerde naar het kantoor van den sheriff, waar hij naar binnenkeek. Watkins zat nog aan de tafel en in een stoel naast hem zat Allen druk te pra ten. Hollis bleef een tijdje kijken en keerde toen terug naar het station, waar hij den chef slapende naast zijn instrument vond. Hollis had hem nauwelijks wakker gemaakt, toen het eentonige getik begon. Hij boog zich over den schouder van den stationchef en las het antwoord van den gouverneur, dat de stationchef slaperig opschreef. Toen hij daar aankwam, was Allen nog sheriff van Union County, in plaats van W. Watkins, die ontslagen is. Laat de rechter dit bekrachtigen." „Er Is zeker iets aan de hand", merkte de stationchef op. „Wat Is er met Bill Maar Hollis had het telegram uit zijn hand gerukt, was in een oogwenk op straat en snelde naar het kantoor van den sheriff Toen henij daar aankwam, was Allen nog aan het woord. Hij overhandigde hem het te legram, waarop de laatste opstond, glim- 'achend Watkins aankeek en het telegram on der zijn neus duwde. „Je kunt het lezen", zei hij. „Dan kun je naar huis gaan en je baantje als sheriff er aan gevennadat ik met Je afgerekend heb. Je bent naar het gerechtsgebouw geroepen Ik zal je er heen brengen, je beschuldigen vun medeplichtigheid aan het feit of zooiets. Het doet er niet toe, wat het is, jij gaat mee". Zijn stem klonk scherp en koud: „Sta op!" Rechter Graney was gekleed toen het drie tal aan het gerechtsgebouw kwam en Wat kins werd ruw de kamer ingeduwd, die be stemd was voor gevangenis. Toen ging de rechter Hollis en Allen voor naar de rechts zaal, waar hij Allen's aanstelling bekrach tigde. „Nu zal het ons geen moeite kosten om de soldaten te krijgen grinnikte hij. „Deze sheriff zal handelend optreden!" HOOFDSTUK XXX. Vriendschap. Om drie uur in den middag sloot Hollis zijn schrijftafel en zei tegen Potter, dat hij naar de Circle Bar ging. Potter keek hem met een zachten glimlach na, toen hij de deur uitstapte, het zadel op zijn pony legde, op steeg en in den middag-zonneschijn weg reed. De aanwezigheid van soldaten in de stad had opzien gewekt en de meeste inwoners der stad hadden zich verzameld om het ge rechtsgebouw, nieuwsgierig kijkende naar Dunlavey en verscheidene van zijn mannen, die in de vroege morgenuren in hechtenis waren genomen. Noch Hollis, noch Norton hadden deel mogen nemen aan de slot-scène, de kleine kapitein had hun kortaf gezegd, dat de aanwezigheid van burgers bij iets, wat een laatsten strijd beloofde te zijn, strikt verbo den was. Daarom was Norton teruggekeerd naar de Circle Bar, terwijl Hollis naar Dry Bottom was gegaan om een artikel voor de volgende editie van de Kicker af te ma ken. Het was dat sombere grauwe tijdstip ge weest tusschen duisternis en dageraad, toen Ben Allen en Hollis, die naast den dapperen kleinen kapitein aan het hoofd van het défcachement soldaten reden, aankwamen bij den rotsrand, waar Hollis Norton had ach tergelaten, om op zijn terugkomst te wachten. (Wordt vervolgd.).

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 10