Nederland-Oostenrijk (0-1) VOETBALNIEUWS KEGELEN SCHAKEN MAANDAG 11 DECEMBER 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 6 VOETBAL. Een verdiende overwinning voor de Oostenrijkers en een eervolle nederlaag voor Oranje. Schitterend werk van den Oostenrijk- schen keeper. Van der Meulen neemt afscheid van de voetbalsport. P. Daar zaten we Zondagmiddag met z'n dikke dertigduizend in het Amsterdam- sche Stadion, terwijl we toch eigenlijk, met de ijzers onder, op het gestolde water hoor den te zwieren. Wij met z'n dikke dertig- duizend, of dertigduizend dikken, want het was een massa van uiterlijk weldoorvoeden die de tribunes bevolkte, dank zij aanwijs bare zware winterjassen en wollen dassen en vermoede machtige truien en andere wape nen tegen de koude. Zaterdag hoorde je van alle kanten, dat kaarthouders van hun toe gangsbewijzen trachtten af te komen, Zon dag op de tribune kreeg je den indruk, dat dit aardig gelukt was. Toch ik vermoed dat mijn medebezoekers het met me eens zijn het viel nogal mee. Heelemaal aan genaam was het weliswaar niet, maar dank zij het spel van het Nederlandsch elftal heb ben wij het nog betrekkelijk behagelijk kunnen hebben. 'Wat het terrein betreft, kon je wel aan de spelers zien, dat zij niet zoo gemakkelijk liepen als anders, maar het stroo, dat de geheele afgeloopen week het grasveld had beschermd, en nu in dikke laag langs de lijnen lag, had zijn werk goed gedaan. Uit verdere en zeker niet overbodige voorzorg had men in en vlak voor de goals een laag zand gelegd, om Van der Meulen en zijn collega aan de overzijde het languit vallen niet al te riskant te maken. Een uitstekende gedachte. Om op den wedstrijd te komen, moet onze totaalimpressie van dezen voetbalmiddag wel geweest zijn: Nou, die Oostenrijksche ploeg mag met den naam Wunderteam ver eerd zijn, er ontbreekt toch nog wel het een en ander aan de volmaaktheid van dit spel. Hoe heeft deze ploeg het tegen de Schotten te Glasgow kunnen bolwerken, als zij tegen Nederland niet meer dan één en dan nog een vrij prullig, doelpunt kon maken? Het antwoord op deze vraag is misschien niet zoo erg moeilijk. Deze Oostenrijkers spelen een soortgelijk speltype als de Schot ten. in stijl ontmoeten zij dezen op voet van gelijkheid. Maar op het uitgesproken open spel, zooals een Nederlandsch elftal dat speelt, en zooals het dit gisteren bovendien nog uitstekend speelde ook, hebben deze beroepsspelers niet zoo gemakkelijk vat, omdat zij er niet aan gewend zijn. En daar mee is tevens hun ernstige tekortkoming aangewezen. Het is toch ongetwijfeld een fout, dat deze inderdaad ware voetbalarties ten niet in staat zijn hun speelwijze te varieeren, of radicaal blijvend te wijzigen, wanneer de speelwijze van de tegenpartij dit wenschelijk maakt. En dan ze zijn gede cideerd zwak voor doel. Het heeft er veel van of zij slechts vreugde hebben in den prachtig geraffineerden opzet van een aan val, om dan vlak voor doel, als het op scoren aankomt, plotseling de belangstelling erin te verliezen. Hun doel lijkt mooi combinatie spel en niet, zooals bij de onzen, alleen en uitsluitend, het doel zelf. Bij het Oostenrijksche spel vergeleken, was dat van onze ploeg bepaald slordig, voor al wat het aangeven betreft, in mindere mate wat het positie kiezen aangaat. Maar de onzen zaten er op en niet eens maar ette lijke malen gebeurde het, dat een Oosten rijker dicht bij het Nederlandsche doel een mooie schietkans kreeg, die dan verijdeld werd door een der Nederlandsche backs, die als een duivel voor den te laconieken schutter schoof. De Oostenrijkers speelden zeer fair en ik vermoed, dat een streng consigne van dic tator Hugo Meisl te dien opzichte, de effecti viteit van hun spel ook geen goed zal heb ben gedaan. Het verwonderde herhaaldelijk hoe zij onze backs en middenspelers vrij lieten trappen, wanneer een snelle aanval hun den bal had kunnen bezorgen. Dit gaf den indruk, dat zij geen zin hadden, zich in te spannen, maar ik geloof dat dit niet het geval was, want wanneer dit Wunder team althans dezen derden wedstrijd van zijn tournee niet gewonnen had, zou zijn ont vangst te Weenen niet prettig zijn geweest. Trouwens, erg voldaan zullen zij zelf en hun supporters te Weenen met dit resultaat ook niet zijn. Het was mooi spel, buitengewoon zelfs af en toe, maar het was weinig effectief en er werden ook nogal eens individueel fouten gemaakt, die men van een ploeg met een dergelijke reputatie niet zou hebben ver wacht. Telkens en telkens weer werden zij, wat de Engelschen plegen te noemen „taken out of their stride", uit hun gewone doen gebracht, door het enthousiaste en wel effec tieve spel van de onzen. In de tweede helft raakten ze zelfs gedurende een vijftal minuten zoo volkomen van de kook, dat onze voorhoede elk oogenblik leek te zullen scoren En toen won doelverdediger Platzer door zijn sublieme spel den wedstrijd voor hen. Wie gisteren gezien heeft hoe deze superdoel man een plotseling keihard schot van Vente ving, waarna hij op den bal bleef liggen, tot er een vrije schop wegens ongeoorloofd aanvallen van den doelverdediger tegen Nederland werd gegeven, zal dit wonderlijke staaltje van doelverdedigerskunst niet licht vergeten. Het eenige doelpunt drie minuten na de rust gescoord, tijdens een korte periode van volmaakt overwicht der gasten, was als doel punt al heel poover, want het volgde uit een foutje van Van Run, die een bal, dien v. d. Meulen gemakkelijk zou hebben gehad, aan raakte, waardoor Bican de kans van den dag kreeg en accepteerde, maar het was in de spelverhouding van dat oogenblik volkomen verdiend. Later zou een tegenpunt van de onzen evenmin in de spelverhouding mis staan hebben, maar het lukte niet en toen de Oostenrijkers zich uit de verwarring her stelden, was de kans verkeken. Het Nederlandsch elftal heeft alles gegeven wat het kon en dat was in zijn genre een heeleboel. Het eenige bepaald zwakke punt in de ploeg was Schoemaker, waardoor ook Mulders niet 'ot zijn recht kon komen. De middenlinie was als geheel het sterkste deel van het elftal en met name van Heel speelde wonderbaarlijk goed. Dit vergemak kelijkte 't werk voor de achterspelers en voor de voorhoede, maar vooral van Run en Diepenbeek waren er ook prachtig in en van der Meulen heeft zijn glorieuze carrière met een uitstekenden wedstrijd besloten. Het is nog niet duidelijk wie hem zal moeten op volgen, maar zeker is het, dat ons Neder landsch voetbalwereldje nog geen doel verdediger heeft, die hem kan evenaren. Van ons aller kant langs het lijntje bekeken, is en blijft zijn afscheid jammer als een ge decideerde verzwakking van onze oranje- ploeg. Ik wil hem nog op deze plaats van harte voor zijn medische carrière een gelijk succes toewenschen als hij zich in zijn ont spanning op het voetbalveld heeft- veroverd. Zoo hebben wij dezen met zooveel span ning verbeiden wedstrijd alweer gehad en we zijn een beetje teleurgesteld, een gevoelen dat verzacht wordt door een gerechtvaardig den trots in wat onze spelers wisten te be reiken tegen de voetbalartiesten, die ditmaal te gast waren. Maar hadden wij het eigen lijk niet eenigszins moeten voorzien, met de herinnering aan den wedstrijd van het vorig jaar tegen Hongarije? Het beeld was weer hetzelfde. Het berekende, zuivere, maar wat indolente spel uit de technische voetbal- hoogeschool werd min of meer in de war ge schopt door het feller, slordiger werk van de opportunisten. En de tekortkoming van de eenzijdigheid kwam eens te meer duidelijk uit. Herr Hugo Meisl heeft nog veel werk voor den boeg, met de herinnering aan dezen wedstrijd, die een verdiende, maar uiterst kleine overwinning werd voor zijn ploeg en die een nederlaag had kunnen zijn, als Nederland eens wat extra geluk had gehad. Een dergelijke conclusie is wel wat erg mager voor de zelfvoldoening van een Wunder-team Spelers als Platzer, Seszta, Nausch en Schall zullen wij ons nog lang met gepast respect herinneren. DE WEDSTRIJD. Even voor twee uur kwamen de Oostenrij kers het veld binnen. Daarna volgden de Oranjehemden met doelman Van der Meulen voorop. Toen de fotografen en filmopera teurs hun werk gedaan hadden, riep scheids rechter Rudd (Engeland) de beide aanvoer ders tot zich. Van der Meulen was de geluk kige; hij liet zijn ploeg in de eerste helft tegen den wind in spelen. De ploegen stelden zich als volgt op: Nederland: Van der Meulen. Diepenbeek, Van Run. Pellikaan, Anderiesen, Van Heel, Wels, Vente, Lagendaal, Schoemaker, Mulders. Oostenrijk: Schall, Binder, Sindelar, Bican, Zischek, Nausch, Smistik, Wagner, Sesta, Cisar, Platzer. Te 2.04 bracht Sindelar den bal aan het rollen. In de eerste minuten was het spel vrij ver deeld, We noteerden een schot van Binder, dat naast ging en een schot van Pellikaan, dat in Platzer's handen belandde. De Oos tenrijkers kwamen niet zoo spoedig los; ze ker had Nederland het eerst gelegenheid om gevaarlijk te worden. Eenige snelle aanvallen op het Oostenrijksche doel waren het resul taat. Eenmaal kreeg Vente een prachtige kans, toen hij op een ver door Lagendaal vooruit gespeelden bal inliep, maar het schot van den Neptunus-man ginig juist naast. De Hollanders kwamen terug; het was Lagen daal, die van vrij grooten afstand laag in schoot. Platzer was echter op zijn plaats en kon het schot op fraaie wijze tot hoekschop verwerken. Deze corner (de eerste en eenige van Nederland in den geheelen wedstrijd) werd door Mulders goed voorgezet. Lagendaal ving op en „hakte" den bal in doel. Het leder kwam tegen de lat en sprong het veld weer in, waar de Oostenrijksche verdediging kon wegwerken. Deze zeer goed opgezette aanval len van ons team verrasten vriend en tegen stander. Niemand dacht meer, dat de Oosten rijkers met groote cijfers zouden winnen. Na een kwartier kwamen de Oostenrijkers er beter in. Van een overwicht was echter nog geen sprake, daarvoor ontbrak er nog te veel aan hun spel. Het plaatsen was niet af; van deze slor digheidjes profiteerde onze verdediging met succes. Maar van lieverlede vlotte het steeds beter bij de Oostenrijkers; gevaarlijk nader de hun voorhoede het doel van Van der Meu len. Eenmaal kreeg Binder den bal voor de voeten op enkele meters afstand van Van der Meulen; de laatste liep uit. Binder pas seerde doch het schot ging naast. Langzaam maar zeker werden de Oostenrij kers in het veld nu sterker; het was vooral de lange Binder, die gevaarlijk voor het Hol- landsche doel opereerde. Van Run. goed bij gestaan door Diepenbeek, weerde zich magni fiek. Daarbij begingen de Oostenrijkers de fout, tot in het doel te willen combineeren, waardoor Van Run en ook Diepenbeek steeds een kansje kregen van een foutje in dit spel letje te profiteeren om te kunnen wegwerken, waarmede niet geaarzeld werd. En ook Van der Meulen weerde zich als van ouds, al was zijn werk voorloopig niet bijzonder moeilijk. Na een van deze gevaarlijke combinaties der Oostenrijkers kon Van der Meulen een bal nog net tot hoekschop wegwerken; de eerste corner der Oostenrijkers, die door heel wat zou worden gevolgd. Niet zonder moeite kon het gevaar, door dezen hoekschop veroor zaakt, worden afgewend. Daarna gingen onze landgenooten er weer van door, waarbij Ven te zijn schutterscapaciteiten liet zien, doch alweer ging het schot juist naast, Zoo verliepen de eerste twintig minuten doelpuntloos. Een tweede hoekschop voor Oostenrijk werd slecht door Zischek genomen. 0 Onder aanmoediging van de tienduizenden toeschouwers gingen de Hollanders er weer van door, doch eenig systeem zat er voorloo pig niet in. Mulders kreeg in de eerste helft heel wei neg te doen en daar kwam nog bij, dat Schoemaker nergens was en in het geheel geen schakel vormde tusschen Lagendaal en Mulders. Aan den rechter kant vlotte het beter. Wels had er zin in, rende eenige malen keurig langs de lijn en Vente toonde zijn goeden wil door veel en goed te schieten. De Oostenrijksche voorhoede deed het echter heel wat beter; Schall rende langs de lijn, zijn prachtige lage voorzet langs doel liet Sindelar tactisch loopen, daar Bican er heel wat beter voorstond. Diens schot knal de in doel, doch Van der Meulen hield den bal er mooi uit. Op den grond liggend gooide onze doelman den bal weg, maar Zischek was toege- stormd; deze bemachtigde het leder, een schotVan der Meulen had zich her steld en via zijn handen ging het leder cor ner. De geheele eerste helft verliep, zonder dat het spel bevrediging schonk. Binder kreeg weer eens een kans voor open doel, hij aar zelde even en Anderiesen pikte hem juist nog den bal voor de voeten weg. De zooveelste hoekschop werd op het Hol- landsche doel genomen, doch gevaarlijk werden deze situaties uit hoekschoppen nooit. Eenige schoten van Vente gingen al weer naast en een schot van Lagendaal van 20 Meter afstand hield Platzer uitstekend. Met blanken stand kwam de rust. Tweede helft. De Oostenrijkers begonnen met een druk op het Hollandsche doel uit te oefenen; het spel was als altijd weer kort. Door goed op stellen kreeg de Hollandsche verdediging steeds gelegenheid tot ingrijpen. Oostenrijk leidt. Oostenrijk nam vrij onverwacht de leiding. Bij een afgeslagen aanval kwam de bal weer terug bij Schall. Deze zette voor, in de Hol landsche achterhoede werd even geaarzeld, waarvan Binder profiteerde door met een klein tipje den bal onhoudbaar langs Van der Meulen te schieten. Een weinig fraai doel punt, waarvoor dan ook niemand in geest drift geraakte. (01). Dit doelpunt prikkelde de Hollanders zicht baar; onze voorhoede werd iets actiever, al wist Schoemaker nog steeds niet wat hij met den bal moest doen. Een schot van Pellikaan werd in stijl door Platzer gehouden. Na een botsing met Sindelar geraakte Anderiesen even onklaar, doch hij was spoedig weer fit. Nu men het met samenspel niet bereikte, ging de Hollandsche voorhoede het met verre schoten probeeren.Vari Schoemaker's en Ven- te's voet kwamen eenige welgerichte Schoten, doch bij een doelman als Platzer moet men heel wat in zijn mars hebben om te kunnen scoren. Van Heel was er veel beter in dan voor de rust; hij liet eenige keurige staaltjes voet bal zien, die het pubhek in verrukking brachten Oostenrijk kwam intusschen weer in de meerderheid en wederom werden eenige hoekschoppen op het Hollandsche doel geno men, echter zonder succes. Toen Seszta hands maakte even buiten het strafschopgebied, vormden de Oostenrijkers een keurige haag, om den weg naar 't doel te versperren. Doch Anderiesen plaatste met een boogje naar links, waar Seszta den bal met het hoofd kon wegwerken. Holland's kans. Deze vrije trap was de inleiding van een serie goed opgezette pogingen van ons team om een doelpunt te scoren. Aangemoedigd door de toeschouwers kwamen de Hollanders enthousiast opzetten. De wil en.de geestdrift beheerschten nu het spel; er ontstonden eenige benauwde momenten voor het Oosten rijksche doel. Toen bij een doelworsteling Platzer uit het doel was geloopen, werd de bal ingezet, maar Cisar had zich op de lijn •opgesteld en wist te redden. Vente kreeg den bal toegespeeld. Diens kogel in den rech terhoek werd door doelman Platzer meester lijk gehouden. Op de lijn liggend verdrongen zich onmiddellijk eenige Oranjehemden om hem heen, doch scheidsrechter Rudd gaf een vrijen trap voor Oostenrijk. De korte maar duidelijke meerderheid van Holland was spoedig ten einde; met nog een kwartier spelen voor den boeg ging het spel weer gelijk op. In dat laatste kwartier kon den wij niet veel moois bewonderen. Het werd wat heen en weergetrap in de snel invallende duisternis. Vente deed nog een wanhopige poging met Wels om tot scoren te komen, maar de Oostenrijksche verdediging gaf geen kans meer. Schall was nog eens in ac tie, maar ook Van der Meulen wist met zijn schoten wel raad. Zoo kwam het einde met een kleine maar verdiende 1O-overwinning voor de Oostenrijkers. Diner in het Carlton Hotel. Na afloop van den wedstrijd Nederland Oostenrijk had Zondagavond in het Carlton Hotel een diner plaats. Hierbij waren behalve de spelers, de scheidsrechter, officials en vertegenwoordigers van de sportpers ook aanwezig minister Marchant, wethouder Boissevain en de Oostenrijksche gezant. Dr. Van Prooye heette alle aanwezigen har telijk welkom, in het bijzonder minister Marchant. Hij memoreerde dat het de eerste maal was dat de regeering officieel belang stelling toonde voor het voetbalspel, hetgeen hem zeer verheugde. Voorts sprak hij zijn waardeering uit over den fraaien wedstrijd. Minister Marchant zei dat de regeering waardeering voor het voetbalspel had, omdat daarbij zoo zeer de saamhoorigheid tot uiting gebracht werd. Elke speler is hierbij onder geschikt aan het geheel, hetgeen iets is wat ook in het leven zeer van pas komt. Door velen werd nog het woord gevoerd, o.a. door de heeren K. J. J. Lotsy, v. d. Meu len. Ebenstahler en Meisl. Van Oostenrijksche zijde werd nog medegedeeld dat men niet in staat was, Nederland in 1934 te ontvangen, doch men hoopte in 1935 in Weenen een returnmatch te kunnen spelen. VOETBAL IN ENGELAND Hoewel de weersomstandigheden in Enge land stellig niet beter geweest zijn, dan in ons land, heeft men daar Zaterdag toch weel lustig gevoetbald. Het daar gehuldigde sys teem: „spelen onder alle omstandigheden" is dus wederom gehandhaafd. Chelsea heeft haar traditioneele kleine nederlaag geleden (thans op eigen veld tegen Manchester City) en Tottenham Hotspur blijft haar opmarsch naar de eerste plaats voortzetten; ze is nog maar één punt ten achter op het leidende Ar senal, dat Zaterdag een bedenkelijke 3—0 ne derlaag tegen Sunderland geleden heeft. De uitslagen zijn als volgt: Aston VillaDerby Couty 02 ChelseaManchester City 12 HuddersfieldMiddlesbrough 21 Leicester CityWest Bromwich 01 LiverpoolSheffield Wednesday 13 PortsmouthEver ton 00 Sheffield UnitedLeeds United 21 Stoke CityBlackburn Rovers 20 SunderlandArsenal 30 Tottenham HotspurBirmingham 32 WolverhamptonNewcastle United 21 De ranglijst ziet er nu als volgt uit: gesp. Arsenal 18 Derby County 17 Tottenh.Hotsp. 18 Huddersf.TownlS Manch. City 18 Sunderland 18 W. Br. Albion 18 Blackb. Rov. 18 Portsmouth 18 Leeds Unt. 17 Wolverh. W. 18 Everton 17 Liverpool 18 Middlesbrough 17 Birmingham 18 Aston Villa 18 Leicester City 18 Newc. United 18 Sheff. United 18 Stoke City 18 Sh.Wednesday 18 Chelsea 18 ge.l verl. pnt. 5 3 25 4 24 4 23 6 22 6 21 6 20 7 20 6 19 7 17 7 18 6 16 8 17 9 16 6 16 9 16 8 15 7 15 10 14 8 14 10 13 v.-t. gem. 33—18 1.39 32—19 1.35 32—17 1.33 44—31 1.28 26—19 1.22 4424 1.17 29—33 1.11 38—37 1.11 22—18 1.06 30—30 1.— 29—39 1.— 28—25 0 94 35—37 0.94 34—40 0.94 20—18 0.89 32—31 0.89 26—29 0.83 26—25 0.83 28—35 0.77 18—36 0 7'7 22—45 0.72 22—44 0.44 Wie de doelpunten maakten. H. F. c. Dorsman Koper Kermer Chapon Hagenaar Höck Van Riemsdijk Twiss Tegenpartij Totaal 18 HAARLEM. gesp. gew. gel. verl pnt. v.-t. gem. Stormveld 5 5 0 0 10 314 2.— R. C. IJ. 7 4 1 2 9 25—13 1.29 Steenzetters 7 4 1 2 9 18—19 1.92 H. V. V. I 8' 4 2 2 10 30—27 1.25 Metaal I 8 4 1 3 9 20—16 1.22 Rood-zwart 8 4 1 3 9 28—29 1.22 Trekvogels 7 2 1 4 5 25—20 0.71 Z. V. V. I 5 1 1 3 3 11—14 0.60 Schilders 7 2 0 5 4 12—37 0.57 D. E. S. 8 1 0 7 2 9—38 0.25 AFD. B: D. W. S. 8 5 3 0 13 35—9 1.62 Z. V. V. H 7 5 1 1 11 31—12 1.57 Rood-wit 8 5 2 1 12 41—21 1.50 N. A. S. 8 5 1 2 11 26—16 1.38 Bouwers 7 3 1 3 7 23—22 1.— Bakkers 4 2 0 2 4 8—8 1.— Graficus 8 3 1 4 7 38—35 0.87 A. S. IJ. 9 2 3 4 7 25—29 0.78' Metaal II 8 2 1 5 5 27—41 0.40 H. v. v. n 9 0 0 9 0 9—61 0.— Oldenburg Verwaal Kammeijer Van Polanen De Winter Bieshaar Breeuwer Iseger De la Mar R. C. H.: Verkerk Martin Kok Haukes Meijer Van der Mey de btK Ruigrok Slot Totaal 19 STORMVOGELS: Effern Schoorl Van Pel Van der Steen Groeneveld Prins De Waard Tegenpartij V. S. V.: U. de Wolf Van der Lugt Sterk H. de Wolf Hillekamp Tegenpartij E. D. O.: Goemaat Perukel Jr. Nottrot De Bruin Van dei' Putten Koene Koppen Tegenpartij BLOEMENDAAL: De Bock Van Gelder J. Kohier Van Leuven Immer Kammeijer H. Kohier De Wilde Tegenpartij 15 14 5 4 2 1 1 1 KINHEIM: Groeneveld Michel Jr. Michel Sr. Ellen Raaymakers Stals Van Lint De Swastika-Koerier. We ontvingen No. 5 (eerste jaargang) van „De Swastika-Koerier", het orgaan van de Haarlemsche voetbalvereeniging „Swastika". Het bevat de volgende artikelen en rubrie ken: „Voor allen", door Z.; Ons Kerst- en Oudejaarsprogramma, door K.; De verdedi ger verdedigd, door Z.; Over protesten, door K.; Korte aanteekeningen, door Z.; Voetbal rechtspraak; Aan de Juniores (een rijm van Zj; een wedstrijd Swastika-Jun.—R. C. H. g; Onze Kerstwedstrijden; Officieele mededee- lingen, enz. Werkloozen-Competitie. Programma voor 10. 12, 13 en 14 December: De Liefdadigheidswedstrijd tusschen het Keurelftal en het Zandvoortelftal is tot nader datum uitgesteld. Dinsdag: N.A.S.—A.S.IJ., terrein R.C.H., scheidsrech ter Van Gelder; D.W.S.Roodwit, terrein T.Y.B.B., Lefebre. Schilders—R.C.IJ. terrein N.A.S.B., De Vries D.E.S.—Trekvogels, terrein D.E.S., Koning. Metaal I—Roodzwart, terrein Vergierde- weg. Perfos; Z.V.V. I—H.V.V. I, terrein Zandvoort, Van Loenen. Woensdag: BouwersBakkers, terrein Politie, Hes sels. Donderdag: Metaal II—H.V.V. II, terrein H.F.C., Luiten. Graficus—Z.V.V. II, terrein Haarlem, De Tello. Steenzetters—Stormveld, terrein Vergierde- weg, Seubring. Standen tot en met 11 December. AFD. A: Uit deze ranglijsten blijkt, welk een span ning er in de Competitie heerscht. Alleen in afdeeling A heeft' Stormveld een mooien voorsprong op haar concurrenten, die onder ling niet veel met elkaar verschillen en zoo doende de spanning er nog wel in zullen hou den, om tenslotte als goede tweede of derde te eindigen. De onderste vier clubs schij nen wat zwakker te zijn; als zij hun elftal niet kunnen versterken dan is er voor hen weinig kans voor een betere plaats. In afdeeling B is de spanning grooter; daar gaan vier clubs aan den kop, die elkander weinig toegeven. Het beloven dus binnenkort spannende wedstrijden te worden, als zij el kander ontmoeten. Ook de clubs van de mid delmoot ontloopen elkaar niet veel; ook van hen kan men dus aardige wedstrijden ver wachten. Rest nog de „staart"; vooral met H. V. V. II die nog geen enkel punt wist te be machtigen, zal men weinig moeite hebben. Wanneer de vorst niet te lang duurt, kan men weer spoedig genieten van mooie en spannende wedstrijden. Voor deze week zijn de wedstrijden uit gesteld. Haarl. Kegelbond. De leden van den I-Iaarlemschen Kegel bond worden uitgenoodigd om deel te nemen aan de volgende wedstrijden, welke zullen plaats hebben op Zaterdag 16 en Zondag 17 December. Wildwedstrijd: Deze wedstrijd wordt ge houden op Baan H. over 15 worpen, 30 prij zen. Verrassingswedstrijd. Aan dezen wedstrijd kan naar verkiezing al of niet worden deel genomen; op iedere 4 deelnemers (sters) wordt een haas of een ham uitgeloofd. Consumptiewedstrijden op de banen F. en G. twee gelijkluidende, doch aparte wed strijden, Vrije Baanwedstrijden: Tenslotte nog twee vrije baan wedstrijden, nl.: Baan E. Vrije baan wedstrijd. Gewone telling: Baan I. Vrije baan wedstrijd. Hamburger telling. De prijsuitreiking zal plaats hebben op Donderdagavond 21 December in de groote feestzaal van het clubgebouw. Vischwedstrijd om Kerst-souvenirs, Rou lette om Kerstkransen, enz. Oude en nieuwe dansen. Orkest: The Musical Lunatics. EéndagswecJstriid te Sassenheim. Door de Sassenheimsche Schaakvereni ging wordt ter gelegenheid van haar 10-jarig bestaan een ééndagswedstrijd georganiseerd op 26 December (2e Kerstdag) in Hotel „Het Bruine Paard" met het navolgende program ma: Er wordt gespeeld in 4 klassen, n.l. Hoofd, le, 2e en 3e klasse. Deze wedstrijd is open voor iedereen en zal gespeeld worden in drie ronden, le ronde van 10 tot 1 uur, 2e ronde van 2 tot 5 uur, 3e ronde van 6.30 tot 9.30 uur, prijsuitdeeling onmiddellijk na de 3e ronde. Elke klasse wordt verdeeld in groepen van 4 spelers, zoodat ieder 3 partijen heeft te spelen. Voor iedere groep worden 2 prijzen beschikbaar gesteld, n.l. le prijs een draag- medaille met inscriptie, 2e prijs een luxe voorwerp. De hoofd- en le klasse spelen op tijd, n.l. met wedstrljdklokken. I-Iet noteeren der par tijen is voor iedere speler verplichtend, ook in de 2e en 3e klasse. Overigens gelden de gewone wedstrijdbepalingen. Om aan deze wedstrijden deel te nemen moet men zich opgeven vóór 15 December aan den wedstrijd leider: Nic. van der Poel, Julianastraat 96, Lisse.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 6