De ijspret in Haarlem en Omstreken. SCHAATSENRIJDEN IJSHOCKEY. WANDELSPORT ZWEMMEN MAANDAG 11 DECEMBER 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 8 Overal waar het maar even kon werd gereden. Te Haarlem. Duizenden en nog eens duizenden menschen hebben Zaterdagmiddag en Zondag genoten van de heerlijke Hollandsche sport bij uitne mendheid. Vooral Zondag, toen de tempera tuur veel milder was, werd genoten tot in de late avonduren. Toen we Zondagavond laat de Groote Houtbrug passeerden, hoorden we nog steeds schaatsengekras van waaghalzen onder de brug. Op het ijs van alle singels werd bij het schijnsel van de straatlantaarns heer lijk van de ijssport geprofiteerd. Overal waar het maar even kon werd ge reden. Het was één gezonde en blijde uiting van vreugde en enthousiasme, vooral daar, waar een stukje muziek de vroolijkheid nog verhoogde, zooals bijvoorbeeld op den kmis- sen vijver van het Haarlemmerhoutpark. waar speciaal veel jeugdige persoontjes probeerden op de gladde ijzers weg te komen. In de stad was het zooals gewoonlijk het drukst op het ijs van den Klopper- en Scho tersingel. Daar krioelde het belde dagen alles door elkaar dat het een lust was om te zien. Op den Crayenestersingel en de Wester gracht was 't veneens zeer levendig, evenals op de Delft, den Kamper- en Gasthuissingel, maar ditmaal was het minder druk op den Raamsingel. Ook werd hier en daar op de Leidschevaart gereden. Veel vroolijkheid heerschte ook op het ijs van Burgwal en Garen kokerskade. Velen zullen uiterst vermoeiend en slaperig naar bed zijn gegaan, maar velen hebben on getwijfeld ook weer een flinke dosis gezond heid opgedaan. Op de IJsclub. Zelfs de traditioneele plas voor het hoofd gebouw van de IJsclub bleef ditmaal achter wege. En dat terwijl er toch voortdurend men- schen samenschoolden. Er was geen plekje nat aan het heele ijs Zondagmiddag en even min was er een scheurtje van beteekenis. Het was prachtig ijs. al stond de blauwe kolom in den grooten thermometer dan ook tegen de nul aan. Dat hebben wij wel eens anders gezien. Het is wel gebeurd, dat het ijs golfde als de cakewalk van de kermis onder de men- schenmienagte en dat er naar alle richtingen barsten door schoten, maar daarvan was heelemaal geen sprake. Niet dat het niet drux was! Hoe verder de middag vorderde, hoe meer de grcote kom zich vulde en gezien de con currentie door de buitenbanen was de opkomst zeer bevredigend. Het eenige nadeel was de Noordoost wind, die om den hoek blies. Hier bleek het duidelijk, hoezeer het achter de nieu we bebouwing gelegen stuk beschut is komen te liggen, de tegenstelling met het gedeelte, waar de vlaggen niet slap afhingen, maar klapten in den stijven wind, was groot. Er zijn op de ijsbaan altijd zoom beetje de zelfde gezichten de leeraar van de H.B.S., de dokter- van den singel, de jongens van den hoek en het meisje die en die, dat ze allemaal zoo aardig vinden. En zelfs de Zondag ver mocht in alle deze dingen weinig verandering te brengen. Het schijnt, dat wie eenmaal op de IJsclub rijdt, haar eeuwig trouw blijft en het nimmer op vaarten en kanalen zoekt. Ve len zijn ook schoonxijders. die zooveel ruimte niet noodig hebben en blijven rondzwieren in hun hoekje of op het hun toegewezen gladde middenveld, naast de ijshockeyers, die nim mer ontbreken. De samenscholingen voor het paviljoen wa ren groot, en daarvoor was Zondagmiddag alle reden. Telkens tusschen twee platen in had het bestuur dte vriendelijkheid ons op ae hoogte te houden van den stand van den wed strijd Nederland-Oostenrijk. Het hield ons tot vier uur toe in een merkbare spanning en het liet geen -twijfel of de attentie werd gewaar deerd. Er was meer belangstelling voor dan voor de eigen wedstrijden van de ijsclub. Want het kan niet gezegd worden, dat de hardrij derij voor jongens, zoons van leden en de hockeymatchei veel belangstelling trokken. De eerste ook niet wat deelnemers 'betreft-. Dat was wel jammer van de attractie. Een echt-Hollandsch winterschen aanblik bood de ijsbaan niet onder deze grauwe sneeuwlucht, het had wat dat betreft tieriger kunnen zijn. Wij verwachten eigenlijk ieder oogenblik, dat een pak sneeuw ons ijs zou ko men bedekken maar het liep nogal los. Af en toe joeg de wind een stormpje van heel. heel fijne sneeuw over het ijsoppervlak en om onze beenen en dat. was alles. Zoo bleef het toch wel een genoeglijke middag, waarvan voor de meesten het besluit nochtans niet viel onder de groote booglampen, die te half vijf ontsto ken waren, maar in het theehuis, waar het gezellig was en warm. 's Avonds was de baan niet open. Voor wie daarover mepperen mocht zij gezegd, dat zij Zaterdagavond wel open is geweest en dat het bestuur toen te klagen bad over een zeer matige belangstelling. i'Intusscheni herinneren wij eraan, dat er Zaterdagavond twee feest avonden waren, waar de jeugd wel vertoefd zal hebben). Welnu, van het personeel, dat na afloop de baan nog in orde moet maken, wordt in zoo'n geval heel veel gevergd en nu de zaken zoo stonden vond het bestuur J daartoe geen aanleiding. Maar vanavond is de baan in elk geval weer wel toegankelijk. „Bij gunstig weer", zei het bestuur er bij. En wij gelooven, dat het nu dooit Te Heemstede. Zaterdagmiddag werd de nieuwe ijsbaan van „De Volharding" te Heemstede geopend. Tegen twee uur waren er reeds eenige hon derden belangstellenden, waaronder burge meester Jhr. J. P. W. van Doorn; de Gemeen te-secretaris de heer N. Vos; wethouder Jhr. A. van de Poll; de directeur van Openbare Werken de heer J. Schellings; de directeur der bedrijven ir. W. J. A. Duynstee en ver schillende leden van den Raad. Allereerst werd het woord gevoerd door den voorzitter, den heer L. J. Kooijman, die den burgemeester dank bracht voor zijn bereid willigheid om de ijsbaan officieel te openen. Vervolgens richtte spreker woorden van dank tot den directeur van Openbare Werken voor zijn groote hulpvaardigheid bij het aanleg gen der baan; tot den directeur der bedrijven voor de technische voorlichting, waardoor de verlichting zoo bijzonder goed is geslaagd; vervolgens tot allen, die hadden medegewerkt. En tenslotte een bijzonder woord van dank tot den Raad voor zijn daadwerkelijke hulp. Toen kreeg de burgemeester het woord. Eindelijk is de dag aangebroken", aldus spreker, „dat na dagen van spanning ons aller hartewensch in vervulling zal gaan. Gaarne wil ik U de verzekering geven van mijn vreugde over de totstandkoming van deze baan. Ik bied u daarvoor mijn geluk- wenschen aan. Na jaren van arbeid en vol harding is Uw werk bekroond. Ja, U draag't den naam van „Volharding" met eere". De burgemeester eindigde met den wensch, dat deze nieuwe baan moge bijdragen tot ver hooging der heerlijke ijssport en tot vergroo ting der onderlinge vriendschap. Hiermee ver klaarde spreker de baan voor geopend. Volgde het overhandigen van de vlaggen en het hijschen van de standaardvlag. De voorzitter schetst hoe op een vergadering uit ae leden het voorstel kwam tot stichten van een vlaggencomité, dat er in geslaagd is een Clubvlag en nog enkele andere vlaggen te laten vervaardigen. De heer H. Mulder, als oudste lid van het vlaggencomité, bood hierna de vlaggen aan. De heer G. C. Botbijl, voorzitter van het Vaandelcomité sprak woorden van dank aan het adres van de vaste ijsbaancommissie, waarna de burgemeester de clubvlag heesch. Tegelijkertijd werden ook de andere vlaggen ;eheschen. Een driewerf hoera daverde over de baan, waarna de schaatsen werden ondergebonden. Er heerschte al direct een prettige stem ming op de baan. Wel was de wind vrij sterk, maar dit deerde niemand. Ook des avonds was er een zeer druk bezoek. In een aardig huisje is de eerste hulp bij ongelukken gehuisvest, waar gelegenheid be staat om eventueeel verbonden te worden. Zondag ontbrak het zonnetje, maar dat was voor de liefhebbers geen beletsel om naar hartelust te profiteeren. Dinsdagmiddag, ijs en' weder dienende, zul len de liefhebsters en liefhebbers van schoon- rijden hun kunsten kunnen vertoonen. De wedstrijd zal zijn voor dames, heeren en pa ren. uitsluitend voor leden der vereeniging. Het ijs in Groenendaal blijft ook veel be langstelling trekken. Het ijs is er best. Nu ..De Volharding" haar baan er niet meer heeft, kan men rijden van de Van Merlen- laan af tot het R.C.H.-terrein. Ook op den vijver in het Bronsteepark, Vondelkade en Crayenestersingel heerschte een gezellige drukte. Te Spaarndam. Zaterdag en Zondag was er weer groote be langstelling op de ijsbaan „Nova Zembla" te Spaarndam. Het ijs op die baan is dit jaar wel in buitengewone conditie. De schaatsen- liefhebbers bleven dan ook op beide dagen tot sluitingstijd hun baantje maken. De baan voor kunstrijders is ook spiegelglad en boven dien zeer ruim. Zoodoende komt er vrijwel nooit wrijving tusschen rondrijders en zij die met de handen op den rug het eene rondje na het andere rijden. Hedenmiddag hebben er op de baan wed strijden plaats. Zondag werd door de IJsclub „Nova Zembia" een ringrijderij voor paren gehouden om luxe- voorwerpen, waarvoor zich 28 paren hadden aangemeld. De prijzen werden gewonnen door de heeren D. Willemsen, J. Plas, H. Germans, en door de dames T. Dijksman, N. van Tol en H. Stam-Prévost. Op de baan waren 500 menschen aan wezig. Te Veisen. Het was weer een heerlijke ijs-Zondag, gisteren. Wel was er in den morgen nog een vrij straffe wind, maar deze nam latei" iets af en bovendien was de temperatuur slechts eenige graden onder nul, zoodat de rijders en rijdsters, die gisteren hebben geprofiteerd, geen last van de koude hebben gehad. Velen hebben weer de ijsbaan in den pol der, die dezen winter het monopolie heeft, bezocht. Vooral des middags was het buiten gewoon druk. Aan liefhebbers van tochten biedt onze omgeving nog weinig gelegenheid. Daartoe liggen de doorgaande wateren te ver af. Eerst wanneer kanaal B. berijdbaar is, kan er van het maken van een tocht van onze ge- meente uit, sprake zijn. Zij, die toch op de lange baan wilden, gingen per trein naar Uitgeest, waar op de vele slooten talrijke liefhebbers uit onze piaats hun hart hebben opgehaald. Te Halfweg Vooral in Halfweg' met zijn vele ijsclubs is een flinke gelegenheid om schaatsen te rijden, speciaal voor hen die er niet tegen opzien om een kouden neus te halen wam men krijgt hier den wind „uit de eerste hand!" Het was Zaterdagmiddag en Zonda; weer heel druk op de banen bij de Nieuwe Brug, de Liede en Zwanenburg. De liefheb bers van lange tochten vermaakten zich op de groote banen tusschen de veenderijen. Jammer was het, dat hier en daar het ijs niet al te fraai was. Hier zorgde een mef vlaggen versierd draaiorgel voor de ge wenschte prettige stemming. Het werd voor de schaatsenrijders uit Haarlem gemakkelijk gemaakt omdat de E.S.M. bij den ingang van de groote baan stopte. Velen maakten er een dankbaar gebruik van. Te Bloemendaal Bloemend-aal heeft Zondag rijkelijk zijn aandeel gehad in de ijspret. Op Caprera was het den heel-en d-ag druk ■en niet minder in Duin en Daal. Daar men nu langs het hotel kan rijden, is dit een baan v-an beteekenis geworden. In Overveen was de Brouwerskolk het cen trum; van hier maakten velen een uitstapje door de slooten tusschen de tuinen en geno ten daardoor mede van het prachtige land schap. Ook op de Polderslooten werd druk gereden. Te Hillegom. Zondagmorgen en -middag organiseerde de V.V. „Hillinen" schaatswedstrijden op de Nieu we Beek voor haar leden, die in alle opzichten geslaagd zijn. De deelneming was groot, er werd flink gereden, zoowel door jongeren als ouderen en er was tamelijk veel publiek. De prijzen, die uit kunstvoorwerpen bestonden, werden behaald als volgt; Junioren: 1. P. Fijma; 2. C. Freeke en 3. P. Marijnis. Grcoteren: 1. B. Fijma Jr.; 2. J. J. Potman; 3. W. Freeke; 4. F. de Feber. Heden Maandagmiddag organiseert „Hille gom Vooruit" een hardrijderij ten bate van behoeftige gezinnen. Er is Zondag zeer veel geprofiteerd door oud en jong; de talrijke slooten waren zeer goed berijdbaar; Te Lisse. Zaterdagmiddag werd op de ijsbaan van de IJsclub „Lisse" een hardrijderij voor jongens van 1418 jaar gehouden waaraan door 23 jongens werd deelgenomen. De uitslag was als volgt: le prijs Jan Buurman, 2e prijs Wil lem Montague, 3e prijs Jac. Kaak en 4e prijs B. Hoogendoorn. De ijsbaan was in schitterende conditie. De verlichting was zeer voldoende. Er was ook muziek. Te Haarlemmermeer. Zaterdag en Zondag hebben de liefhebber ter beoefening van de ijssport naar hartelust van het in vrij goede conditie verk-eerende ijs in Haarlemmermeer kunnen genieten. Op de ijsbaan in Hoofddorp werd Zaterdagmiddag onder veel belangstelling een goed geslaagde hardrijderij -gehouden voor leden van de IJs club. Zondag heerschte er een gezellige drukte ook op het ijs in de Hoofdvaart, alwaar hel vooral te Hoofddorp en Nieuw-Vennep krioelde van een groote menigte schaatsen rijders, w.o. vele liefhebbers uit omliggende steden, die op de pl.m. 20 K.M. lange baan een tocht door de Haarlemmermeer maakten. Sommigen waagden het, om onder de brug gen door te rijden, anderen daarentegen bon den bij aankomst aan een brug voorzichtig heidshalve even de schaatsen af en liepen lie ver een eindje. Op het ijs in de Ringvaart moet nog steeds de grootst mogelijke voorzichtigheid in acht worden genomen. Zondag ging er onder poli tietoezicht nog een ijsbreker door. die een reis had te maken van de Nieuwe Meer naar Lei den en die de vaargeul over een afstand van meer dan 40 K.M. open maakte. Hoewel de gezagvoerder vreesde op sommige punten „be kogeld" te zullen worden, hadden er geen on geregeldheden plaats: het vaartuig is overal ongehinderd gepasseerd. Te Zandvoort. Ook in Zandvoort heeft men wel geprofi teerd van den zeldzamen ijs-Zondag. Zoowel de baan bij Rinko als naast Hotel d'Orange werd zeer druk bereden. Niet minder druk werd op het Zeemeeuwen terrein gereden. Dooi de belanglooze medewerking van verschillends leden gelukte het n.l. het voetbalterein in één nacht om te too veren in een uitstekende ijs baan, die zeker, wat afmetingen betreft, niet behoeft onder te doen voor verschillende ba nen in de omgeving, 's Avonds was deze baan op doelmatige wijze electrisch verlicht; den geheelen dag zorgden eenige harmonica-spe lers voor gratis muziek. Ook op de baan bij Rinko werd gereden met opluistering van muziek. Hier had de heer Gussendam door de plaatsing van een enorme luidspreker voor de muzikale begeleiding gezorgd. Wat de verlichting beti-eft had men hier iets nieuws toegepast. Een groote schijn werper, die op het dak van een der huizen aan de Oranjestraat was geplaatst-, overgoot de geheele baan met een zee van licht. Zoo duurde de ijspret voort tot laat in den avond. Te Beverwijk. De ijsbaan „De Volharding", te Heemstede, werd Zaterdag door den burge meester, Jkr. J. P. W. van Doorn, (vierde van links) officiéél opengesteld. De ijsvreugde vierde hoogtij gisteren op alle banen, tochten en slooten van het vlakke pol derland. dat de geestgronden aan den Oost kant afsluit. Dit werd de ijs-Zondag voor Kennemerland en de lijnrechte afstammelingen van het stoere volk der Kaninefaten hebben de schoo- ne gelegenheid niet onbenut gelaten. In de eerste plaats waren er de ijsbanen te Bever wijk, die na den hernieuwden aanval van ko ning Winter met spiegelgladde ijsvloeren uit den strijd waren gekomen. Vooral de ijsbaan achter het gemeentelijk Sportpark trok veel belangsteling van degenen, die zich met baan tje rijden tevreden stelden. Een pierement hield er de stemming in en was onvermoei baar in het produceeren van populaire wijs jes. Het was maar gelukkig, dat de man aan den zwengel zoo nu en dan eens kon worden vervangen. De ringvaart van den Zuidwij kermeerpol- der vormde een goede en gezellige baan, waar van dan ook een druk gebruik is gemaakt. Het gebeurt niet veel, dat het bekende, oude cale „De Klomp" zoo in het middelpunt dei- belangstelling staat. Maar nu was het er dan toch van gekomen en zoo gebeurde het, dat vele Beverwijkers misschien voor het eerst van hun leven in de wijde polderlanden ver zeild waren geraakt. Op de ruime grachten rondom de forten waren mooie breede banen uitgezet waarop de goede rijders nog eens de beenen konden uitslaan. En verder krioelde het op de pol derslooten van krabbelaars, die de drukte van de banen ontvlucht waren en op de tochten en slooten een rustiger terrein vonden voor hun vreemdsoortige capriolen. Zoo gleed heel midden-Kennemerland op de gladde ijzers. Velen maakten ook van deze gelegenheid ge bruik om weg te zwieren naar de wijde ver ten, waar de fabrieken en torens van de dor pen langs de Zaan opdoemden aan den hori zon, die den ganschen dag in een grauwe nevel gehuld bleef. Die richting uit was het rijden overigens geen onverdeeld genoegen want maar al te dikwijls moet een dam met soms een hek er bovenop, worden „genomen". Het Uitgèéstermeer oefende als steeds een groote aantrekkingskracht op de schaatsen rijders uit. Het ijs was vrij goed en men had de ruimte. Zoo heerschte alom de ijspret. Het weer hield zich goed, want menigeen had met een bedenkelijk gezicht de grauwe luchten bekeken, waaruit men eigenlijk ieder oogen blik de witte vlokken verwachtte. Gelukkig bleef het bij een dreigement. Op het buiten water bleef het tot den avond gezellig druk en lang nadat de duisternis gevallen was, ont moette men nog hier en daar van die dolende ridders, die met omzichtigheid hun weg naar huis zochten. En in de avonduren flapten op de ijsbanen „binnen de stadsmuren" de lich ten aan, in welk schijnsel nog talrijke lief hebbers bleven rondcirkelen, tot ook zij ein delijk genoodzaakt waren af te binden. Op den dag had ook nog menigeen gepro fiteerd van het schilderachtig gelegen baan tje op den vijver van „Scheybeeck". De' Roode Kruis Transportcolonne had op verscheidene plaatsen hulpposten uitgezet, om bij eventueel-e ongevallen onmiddellijk behujo zaam te kunnen zijn. Gelukkig deden zich geen ernstige ongelukken voor Het was over het geheel een zeer geslaag de ijs-Zondag, waarop de liefhebbers van de schaatsenrij derssport naar hartelust hebben genoten. De dooi ingetreden. De weerprofeten zeiden het Zondagavond al, dat de vorst weer afgeloopen is. En in derdaad, hedenmorgen is de dooi voor des tweede maal ingetreden. Toch werden heden de banen aan de Kleverlaan nog opengesteld, want het ijs verkeerde in een goeden toe stand. Maar nu de dooi dan toch gekomen is, waarschuwen wij nog eens met nadruk tegen het rijden op het ijs van de open wateren. Hedenavond blijven de banen aan de Kleverlaan gesloten. IJsongelukken. Zondagmiddag had op de Heemsteedsche ijsbaan van „De Volharding" een ongeval plaats. De heer B., wonende te Haarlem, was bezig met kunstrijden; bij het springen over eenige stoelen had hij het ongeluk te vallen, waarbij hij met het hoofd op het ijs terecht kwam. Dr. T. en Dr. v. d. L., die zich op de ijsbaan bevonden, verleenden de eerste hulp, waarna hij per ziekenauto eerst naar zijn wo ning en daarna naar een ziekeninrichting is vervoerd. Zaterdag- had op het ijs in Hoofddorp mej. H. het ongeluk, in een scheur te rijden en voorover te slaan. Uit een wond aan het hoofd hevig bloedende werd ze opgenomen en onder geneeskundige behandeling gesteld. Op het ijs in de Hoofdvaart kwam Zondag middag de 17-jarige G. S. zoodanig met een anderen schaatsenrijder in botsing, dat hij onderstboven sloeg. Met een ernstig gekneus- den arm werd hij van het ijs en per auto naar een dokter gebracht. Hardrijderij aan de Kleverlaan. Voor de h.ardrijder*ij op de baan aan de Kle verlaan bleek een behoorlijke animo te be staan. De buitenbaan langs de spoorlijn was daartoe afgezet. Er werd in twee klassen gereden, een klasse voor jongens van 15, 16 en 17 jaar en een klasse voor jongens van 18, 19 en 20 jaar. Voor beide af deelingen was de baanlengte circa 150 M. Reeds in de klasse van de jon geren kwam het tot een feilen strijd. Voor een beslissing moest tweemaal gereden worden, omdat na de eersten rit beide can- didaten gelijktijdig de finish passeerden. Toen werd W. de Jong eerste en R. van Manen tweede. Ook in de oudere afdeeling werd stevig ge reden, al behoefde hier niet overgereden te worden. Maar de verschillen waren niet groot. Eerste werd hier S. Kamstra en tweede P. Blom. De eerste prijzen bestonden uit Noorsche hardrijders: de tweede prijzen waren ijs- hockey-sticks. En daarna werden weer „baantjes" getrok ken en op de ïjshockey-banen werd druk ge oefend. Een prettig week-end van ijspret, dat de wintersporten te land deed vergeten en bijna zelfs de voetbalmatch Nederland-Oostenrijk, ware het niet, dat deze werd omgeroepen, ook op de ijsbaan, zoodat we al rijdende precies wisten hoe het in Amsterdam ging. Wedstrijden te Oud-Karspel. Uit Oudkarspel: Provinciale kampioenschappen van Noord- Holland over 500. 1500 en 5000 Meter op de banen van de IJsclub „Volharding", georgani seerd door den K. N. S. B. 500 Meter: 1. P. Hooftman. LTsselmonde :.2 sec., 2. K. Schenk, Anna-Paulowna 48.3 sec.. 3. W. Keetman. Winkel 49,1 sec. 1500 Meter: 1. W. Keetman 2 min., 42,4 sec., 2. K. Schenk 2 min. 44.3 sec., 3. J. Langedijk Oud-Karspel 2 min. 48 sec. 5000 Meter: 1. J. Langedijk 9 min. 33.3 sec., 2. W. Keetman 9 min. 52,2 sec., 3. v. d. Ruit, Amsterdam 9 min. 55.1 sec. Totaal-klassement: 1. W. Keetman, kam pioen 162,55 p., 2. K. Schenk 165.49 p., 3. J. Langedijk 165.93 p. Kampioenswedstrijden te Sneek. Uit Sneek: De IJsclub te Deersum hield Zaterdagmid dag een hardrijderij voor mannen om het kampioenschap voor Nederland korte baan. De uitslag luidt als volgt: 1, prijs B. van Veen te Warga, 2e prijs J. J. Slof te Joure. 3. Joile de Jong, Snikzwaag, 4. P. Eisinga, Grouw. Hooftman geen beroepsrijder. Uit Oud-Karspel: Er gingen in den laat- sten tijd geruchten, dat de bekende schaat senrijder Hooftman (IJsselimonde) beroeps rijder zou worden. Tijdens de kampioenswed strijden van Noord-Holland, welke te Oud- Karspel werden gehouden, deelde Hooftman ons mede. dat deze geruchten onjuist zijn en dat hij geen beroepsrijder zou worden. IJshockeywedstrijden op de banen aan de Kleverlaan. Alom heeft ijs en schaats gezegevierd in den lande, dus ook in Haarlem en niet het minst op de banen van de IJsclub voor Haar lem en Omstreken aan de Kleverlaan. Het hoogtepunt; lag in den Zondag, toen in de morgenuren een sterk Haagsch ijshockey- team aan onze Haarlemsche spelers een lesje kwam geven. En verder in de middaguren van den Zondag toen door het actieve be stuur van de ijsclub een hardrijderij voor zoons van leden was georganiseerd. Maar Zaterdagmiddag hadden reeds eenige scli o ol - ij s h o ckey - we disfcr ij d en plaats. Hiertoe..waren twee zestallen van het Baarn- sche Lyceum te gast gekomen. Het eerste team speelde tegen een combinatie van het Chris telijk en Gemeentelijk Lyceum. De meer ge routineerde gasten wonnen met 31. Terzelfder tijd speelde het tweede team van Baarn tegen het Haarlemsche R.K. Lyceum. Hier waren de gasten wel zoo sterk, dat een voortdurende doelpuntenregen op het Haar lemsche doel neerviel. Het aantal goals is on bekend, doch ging ver in de dubbele cijfers. De Baarnsche Lyceïsten reden veel sneller, hadden veel meer controle op de platte schijf en wisten de gloednieuwe spelregels goed toe te passen. Daartegenover speelden de meeste Haarlemmers voor het eerst onder de nieuwe regels, welke een geheel andere speelwijze vra gen en het juiste opstellen en een goed team verband als eerste eischen voor eenig succes voorop stellen. Na afloop van deze wedstrijden, welke te vens als een soort selectie-wedstrijden wer den beschouwd, werd in de bestuurskamer bet Haarlemsche team vastgesteld voor „den" wedstrijd tegen Den Haag. Het Haarlemsche team kwam Zondag aldus op de baan: De Kadt, Visker, De Visser, Van Olphen, Bosschart, Pliester, Reserve: Miiller. Maar weer leden de Haarlemmers tegen het veel sterkere Haagsche team een fiksche ne derlaag. De Hagenaars wisten wat ijshockey was. Snel rijden, controle over de schijf, goed team verband, tijdig terug na een aanval, waaraan het geheele aanvals-trio na goed en snel op rijden had deelgenomen. Vooral dit was een zwak punt bij de Haarlemmers. Niet tijdig en niet snel genoeg meerijden als een aanval werd ingezet. Soms was het Van Olphen,,. dan weer De Visser, die zoo'n aanval leidde,' maar zij kregen geen voldoenden steun van hun me despelers en alléén was het niet mogelijk om de Haagsche defensie te passeeren, waar" bo vendien een goede keeper enkele schoten goed uit zijn doel hield en goed wegwerkte. Daarom was het wel zeer jammer, dat de Haarlemsche keeper nog niet ingespeeld bleek; niet snel genoeg reageerde bij dit snel le Haagsche spel. Het einde kwam met 80 voor Den Haag (3—0, 3—0, 2—0). B'ij Haarlem mogen Van Olphen en De Vis ser als de besten genoemd worden. Zij hadden de juiste „feeling" van het spel goed te pak ken en zouden in het Haagsche team goed meegekund hebben. Bij de Hagenaars viel speciaal de selle Dupon weer op, die vaak alleen het geheele Haarlem-team passeerde en keeper De Kadt vrijwel geen kans gaf. Inderdaad is deze Ha genaar een speler van klassen met als onmid dellijke opvolger zijn clubgenoot Maas. Het geheele Haagsche team sloot als een bus; het zou de moeite waard zijn dit zestal eens tegen een buitenlandsch team aan het werk te zien bijvoorbeeld tegen een Belgisch zestal. Wellicht dat Jhr. Boogaert, de energie ke ijshockey-leider hier te lande, een derge lijke match op de Haarlemsche baan zou kun- nen organiseeren. HaarlemAmsterdam en terug. RECORD DOOR J. D. KOOPMAN VERBETERD. •Ondanks het zeer koude .weer op j.l. Zondag, is het aan den Haarlemschen wandelveteraan J. D. Koopman gelukt, boven- genoemden afstand Van 32 K.M. in den tijd van 3 uur en 11 minuten af te leggen. In 1929 bedroeg deze tijd 3 uur 33 min. Dit beteekent dus een tijd verbetering van 22 minu ten. Precies te 10.25- uur startte Koopman aan de Amsterdamschepoort en had er niettegenstaande den vinnigen tegenwind dadelijk een flink tempo in. Te 12.15 uur werd door hem reeds het keer punt aan de Admiraal de Ruyterweg te Amsterdam bereikt. Toen ging het met den wind in den rug weer op Haarlem aan. Daar werd de finish te 1.36 bereikt, De heer J. J. van Kooten stelde voor deze bijzondere prestatie een keurige herinneringsmedaille met inscriptie beschikbaar. Een fraai bekertje werd bovendien aangeboden door den heer J. Willemse. Het was zeer zeker een kranige prestatie van dezen 58-jarigen wandelaar. J. D. Koopman. De Zwemrevue. We ontvingen No. 7 (eerste jaargang) van „De Zwemrevue", het orgaan van den Haar lemschen Zwemkring en van de zwemvereeni- gingen in Haarlem en Omstreken. Het bevat de volgende artikelen en rubrieken: Spelre gels Waterpolo; Johnny Weissmuller; Ver- eenigingsnieuws; „Wie?" (een rijm); Offi- cieele mededeelingen, enz.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 8