Dr. Sack bepleit vrijspraak voor Torgler. nare Hoofdpijn MAANDAG 18 DECEMBER 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 3 BUITENLAND Bewijs van zijn schuld niet geleverd. Van der Lebbe heeft niets meer te zeggen. Vonnis op 23 December. LEIPZIG, 16 December (Wolff). Als ik Tor gler wil verdedigen, aldus dr. Sack in zijn pleidooi voor Torgler in het brandproces dan wil hij daarmee echter niet beschouwd wor den als verdediger der communistische partij. In dit sensatieproe.es zijn in het begin groote fouten gemaakt bij het politioneel voorloopig onderzoek. PI. wijst hierbij op het getuigenis van minister Goering die zelf erkend heeft dat de politie zich ten tijde van den brand in een overgangstoestand bevond. PI. betreurt voorts dat men Torgler iedere kleinigheid aangerekend en zoo slecht mogelijk uitgelegd heeft, terwijl men een gelegenheidleugenaars als get. Gx'othe vrij heeft laten fantaseeren. Volgens Duitsch strafrecht moet de aan klager. de schuld van bekl. bewijzen en niet omgekeerd de beklaagde zijn onschuld. Tor gler hoeft niet te bewijzen dat hij's mid dags 27 Februari geen brand heeft voorbereid, de aanklager moet bewijzen dat hij dit wel heeft gedaan. Torgler's schuld niet bewezen. Ik vraag mij af, zoo ging dr. Sack voort, wat de scrupuleuze en zeer gedetailleerde be wijsvoering eigenlijk heeft aangetoondten aanzien van Torgler's hoogverraderlijke actie. Ik voor mij heb geen bewijs geleverd gezien. Als het getuigenis van Karwahne en Kroyer objectief juist is dan hebben Torgler en v. d. Lubbe 'S middags voor den brand met elkaar gesproken in een der kamers van de commu nistische fractie. Kan de aanklager bewijzen waarover zij gesproken hebben? 's Nachts op het bureau van politie hebben deze getuigen den reeds gevangen v. d. Lubbe pas herkend. Dit is een typisch geval van wederzij dsche auto-suggestie onder den in vloed van een sensationeele gebeurtenis. Kroyer en Frey zijn dan ook op hun verkla ringen teruggekomen; alleen Karwahne is bij zijn getuigenis gebleven. De man dien hij des nachts op het politiebureau gezien had was dezelfde als 's middags bij Torgler. Ge looft deze get. en gelooft de procureur heusch dat Torgler v. d. Lubbe bij zich in den Rijks dag zou hebben laten komen om de brand stichting van een paar uur later te bespre ken? En zich dan door gewezen communisten te laten herkennen? Voor medeplichtigheid van Torgler bestaat schijn noch schaduw van bewijs. Geen voorbereiding voor de vlucht. 4 Is het niet begrijpelijk dat Torgler den nacht na zulk een misdrijf niet naar het donkere Karlshorst is teruggekeerd, doch bij zijn vriend en partijsecretaris Kühne is ge bleven? Velen van zijn vrienden hadden hun terugtocht voorbereid, maar Torgler bezat geen valschen pas, had niet de minste voor bereiding tot de vlucht getroffen en is zich integendeel den volgenden dag zelf gaan aan melden. Ik zou haast zeggen als een goedaar dige sukkel. Torgler heeft tegenover mij steeds volge houden dat hij als Duitscber aan dat misdrijf part noch deel heeft gehad, en wanneer er eenige bekendheid tusschen hem en v. d. Lubbe bestaan zou hebben, had daarvan in deze 56 dagen .van de behandeling iets moe ten blijken. Maar geen enkel onvoorzichtig gebaar is een van beiden ontsnapt, omdat zij elkaar werkelijk niet kenden! Ik kan begrijpen dat een jongen van 16 jaar als v. d. Lubbe tot innerlijke bitterheid en wrevel komt, als hij 's morgens 6 uur al een paar centen moet helpen meeverdienen. Maar Torgler is het typische voorbeeld van. den autodidact die vooruit wilde. In de goede sporen geleid, zou deze man voor zijn prole tariaat veel hebben kunnen bereiken. In dit proces heeft de openbare aanklager vrijspraak gevraagd voor de drie Bulgaren. Hij heeft daarmee zijn eigen glazen reeds in gegooid, maar door Karwahne's getuigenis heeft hij althans nog geloofd de aanklacht tegen Torgler te kunnen volhouden en rnoti- veeren. De procureur heeft nog gezegd dat het niet bewezen is kunnen worden waar heen de andere daders gevlucht kunnen zijn. Daaruit trek ik de conclusie dat men mede plichtigen niet absoluut kan uitschakelen. Maar dan kan men niet zeggen „omdat de anderen niet gevonden zijn, moeten we Tor gler maar veroordeelen". Denkt u aan de woorden van Goering, toen Torgler zijn onschuld betuigde: „Ik neem deze verklaring voor kennisgeving aan; het is de taak van het hof te onderzoeken of u de waarheid spreekt". Niemand minder dan onze Leider heeft ge zegd: „Moge God er ons voor hoeden dat een Duitscher aan dit misdrijf schuldig of deel genoot is". Verzoek tot vrijspraak. Met deze woorden zal ik nog niet eindigen, want aan de hand van dit tot in kleinste, bij zonderheden uitgesponnen verhoor mag ik zeggen dat Torgler, volgens mijn eerlijke over tuiging, niet aan dit misdrijf schuldig is en daarom verzoek ik u hem vrij te spreken. Hiera volgt een pauze van twee uur. Het O. M. antwoordt. In de middagzitting antwoordt dr. Parisius, de plaatsvervanger van den proc.-generaal, kort op de uiteenzettingen van den advocaat Seuffert. De opvatting van dr. Seuffeurt, dat v. d. Lubbe niet schuldig is aan hoogverraad, is met de feiten, die tijdens het proces zijn vast gesteld. in strijd. Er is vastgesteld, dat de brandstichting niet door v. d. Lubbe alleen, doch door meerdere daders gepleegd moet zijn. Voor de kwestie van het hoogverraad is hét mededaderschap van anderen ook niet beslissend. Zelfs indien v. d. Lubbe alleen de dader was. zou hij toch schuldig zijn aan hc"" •"erv? ad._ Het O. M. komt verder op tegen de schil dering, die de verdediger van v. d. Lubbe's karakter gegeven heeft. Van der Lubbe heeft geen twijfel laten bestaan over zijn politieke motieven. Op de brandstichting in den Rijks dag moest volgens v. d. Lubbe dadelijk de ge wapende opstand volgen. Onder deze omstam digheden moet men de brandstichting' niet als voorbereiding tot hoogverraad beschou wen, maar als een handeling, waardoor het hoogverraad onmiddellijk tot uitvoering moest komen. Ten aanzien van deze misdaad zijn milde overwegingen niet op hun plaats. Vervolgens sluit dr. Werner, de proc.-ge- neraal, zich volledig bij de uiteenzettingen van den substituut aan. Van der Lubbe, zegt dr. Werner, wilde de massa opzweepen tot onmiddellijke actie. De proc.-generaal be spreekt verder de juridische argumenten van den verdediger en komt tot de conclusie, dat volgens de nieuwe strafrechterlijke bepalin gen alleen de doodstraf in aanmerking komt. De proc.-generaal richt zich vervolgens te gen de uiteenzettingen van dr. Sack. Indien het juist is, aldus de proc.-generaal, dat Torgler eenige uren voor den brand met v. d. Lubbe op de plaats van den brand te za- men is geweest, indien het bovendien juist is, dat Torgler en v. d. Lubbe dit bestrijden, dan volgt daaruit noodzakelijk, dat zij samen iets gedaan hebben, wat met den brand ver band houdt. Ik kan het met de uiteenzetting van den verdediger, dat de aangevoerde bewijzen niet houdbaar zijn, niet eens zijn. Ik ben den plicht der objectiviteit in ieder opzicht na gekomen en heb ook vermeld, wat twijfelach tig is. Indien ik niet in die mate getwijfeld heb als de verdediger, ligt dat aan het ver schil van opvatting en daaraan, dat de taak van den verdediger is, juist deze dingen naar voren te brengen. Ik blijf verklaren, dat ik niet den minsten twijfel koester, dat Torgler subjectief de daad gewild heeft en als mede dader gehandeld heeft. De advocaten nogmaals aan het woord. Dr. Seuffert antwoordt, dat volgens zijn opvatting de deelneming van meerdere da ders niet vastgesteld is. Het is slechts een vermoeden. Indien volgens het vermoeden van den proc.-generaal v. d. Lubbe geen me dedader doch slechts „nevendaders" gehad heeft, dan kan hij voor de handelingen van deze neven daders" niet verantwoordelijk ge steld worden. Wat de juridische kwestie van de .toelaatbaarheid van de doodstraf betreft, houdt de verdediger aan zijn opvatting uit het pleidooi vast. Dr. Teichert verklaart, dat hij niets aan zijn pleidooi heeft toe te voegen. Dr. Sack stelt opnieuw vast dat het proces niets aan het licht heeft gebracht, wat wijst op deelneming van Torgler aan de uitvoering van hoogverraad. Zelfs indien men gelooft, dat Torgler werkelijk met v. d. Lubbe in den Rijksdag is geweest, is dat niet voldoende om de deelneming van .Torgler aan het hoogver raad te bewijzen. Van der Lubbe heeft niets meer te zeggen. Vervolgens zei de president: Ik richt me tot de beklaagden met de vraag of zij nog iets te zeggen hebben. v. d. Lubbe, die gedurende de heele zitting met diep gebogen hoofd heeft gezeten, zegt in het Nederlandsch: „Neen, ik heb niets meer te zeggen". Torgler verzoekt, na de Bulgaren te mo gen spreken. De president: Ik zie de reden daartoe niet m maar wij zullen uw verzoek aanvaarden. Beklaagde Dimitrof, hebt u iets te zeggen? Dimitrof verklaart in de eerste plaats, dat hij volgens art. 258 het recht heeft, om zelf als verdediger en dan als beklaagde te spre ken. De president: Ge hebt recht op het laatste woord en dat wordt u nu toegestaan. Dimitrof betoogt dan, dat de communisti sche partij noch aan den brand deelgenomen heeft, noch daarbij geïnteresseerd was en verzoekt tenslotte na herhaalde vermanin gen van den president.om tot de zaak te ko men, hem niet wegens gebrek aan bewijs, doch wegens bewezen onschuld vrij te spre ken. Als hij dit verzoek ook nog tot Popof, Tanef en Torgler uitbreidt en bovendien schadevergoeding vraagt voor zijn door het proces verloren geganen vrijen tijd, ont neemt de president hem het wooord. Popof leest vervolgens in het Bulgaarsch een lange verklaring voor, waarin hij zegt „dat hij zich als Bulgaarsch emigrant en communist niet om de politieke gebeurtenis sen in Duitschland bekommerd heeft en aan den brand in den Rijksdag volkomen on schuldig is. Hij wil niet wegens gebrek aan bewijs maar wegens bewezen onschuld vrij gesproken worden. Tanef legt een verklaring in denzelfden zin af. Torgler dankt dr. Sack. Torgler zegt dan, dat hij niet door het na gaan van de bewijskracht van de tegen hem aangevoerde feiten het pleidooi van zijn ver dediger wil verzwakken, wien hij in het open baar zijn warmsten dank betuigt als beklaag de en als mensch. De eisch van den procureur generaal tot de doodstraf treft hem als vol komen onschuldige. Ik heb. aldus Torgler, van het plan tot brandstichting in den Rijksdag niets ver moed, anders zou ik uit alle macht deze waan zinnige misdaad verhinderd hebben, omdat deze brandstichting slechts een gewel dige slag tegen de communistische par tij tengevolge kon hebben. Ik heb dezen v. d. Lubbe voor het eerst van mijn leven op 28 Februari in het politiepresidium gezien. Ik ben geheel onschuldig op deze beklaagden bank gekomen en verzoek u daarom om vrij- President Bünger sluit daarop tegen nege nen de verhandeling. De uitspraak. Het vonnis zal Zaterdag 23 December om ,9 uur 's morgens geveld worden. Lerroux vormt een republi- keinsche regeering. Zaterdag is Lerroux met de vorming van een nieuw kabinet belast, dat des avonds reeds gereed was. Lerroux verklaarde op- behoeft Uw dag niet te vergallen. Neem een "AKKERTJE" en Ge zijt er van af. Bovendien, Ge proeft niets Prettig innemen en onschadelijk. AKKER-CACHETS verdrijven spoe dig Hoofdpijn, Kiespijn, Zenuwpijn, Spierpijn, enz. Slechts 50 cent per 12 stuks en overal zijn ze verkrijgbaar. (Adv. Ingez. Med.) darcht gekregen te hebben tot het vormen van een zuiver republikeinsche regeering op de basis der radicale partij. De portefeuille van buitenlandsc.be zaken kreeg Pito Romera, Martinez Barrios oorlog. Helsche machine bij soc.-dem. leider bezorgd. De saciaakïemocratische „Volksstimme' meldt, dat een bomaanslag is gepleegd op den sociaal-democratischen leider Max Braun. Aan de woning van Braun werd een pakket afgegeven, dat bij opening een flesch met ontploffingsmiddelen en een electrisch ont brandingsapparaat bleek te bevatten. Door het transport was het apparaat defect ge raakt, zoodat de machine niet kon ontploffen Van sociaal-democratische zijde wordt ge zegd, dat de aanslag door nationaal-socialis- ten is gepleegd, terwijl men blijkens een be richt uit Berlijn, in nationaal-socialistische kringen aanneemt, dat Braun de aanslag zelf heeft geënsceneerd. Inmiddels is volgens "Wolff de afzender ontdekt en gearresteerd. Hij was in het bezit van een revolver en munitie en heeft reeds bekend. Frankrijk. Boncour en Benesj getuigen voor den Volkenbond. In een persconferentie te Parijs, waar Paul Boncour en de Tsjechische minister Benesj aanwezig waren zei Boncour dat het bezoek van Benesj een officieel bezoek is zooals dat gene, wat hij zelf weldra aan Praag zal bren gen. Het herinnerde eraan, dat Benesj tegen woordig was bij de -stichting van den Volkerf- bond en dat hij zelf sedert lange jaren naast Benesj in den Bond werkzaam is. Het is dus natuurlijk, aldus Boncour, dat de eerste quaestie welke wij hebben bestudeerd, die van den Volkenbond was, de „huidige crisis van den Bond", zooals sommigen haar noemen en de hervormingen, welke ons eventueel zou den kunnen worden voorgesteld. Wij zijn het erover eens, zeide hij, dat de beste dienst, dien wij den Bond kunnen bewijzen, in de eerste plaats is onze onwrikbare gehechtheid aan deze instelling te betuigen. Het is onze vaste overtuiging dat, indien wij hem lieten verdwijnen of verzwakken, het geheele nog brooze gebouw des vredes, dat echter het eenige bestaande is, hetwelk wij sedert jaren reeds hebben gepoogd op te bouwen, zou in eenstorten. Zoodat wij kunnen zeggen, dat indien Benesj en ik de laatste getrouwen zou den moeten wezen, wij dit ook stellig zullen ;zijn. (Reuter.) Ierland. Generaal O'Duffy gearresteerd. Generaal O'Duffy. Reuter meldt uit Westport d.d. 17 Dec.: Geraal ODuffy werd heden, toen hij in de uniform der Blauwhemden op een bijeen komst verscheen, welke tegen De Valera ge richt was, gearresteerd. Bij deze gelegenheid had er een geregeld gevecht plaats tusschen zijn aanhangers en de politie, waarin deze laatste echter de overhand behield. Omtrent de arrestatie van generaal O'Duffy kan nog worden gemeld, dat hij reeds een mijl buiten de stad, toen hij zich herwaarts begaf, door de politie werd aangehouden, doch toen door een honderdtal aanhangers weer uit handen der politie werd bevrijd, aldus V.D. Honderden politieagenten omsingelden toen het gebouw, waar de blauwhemden ver gaderden. De politie was hierbij voorzien van stalen helmen, gasmaskers, geweren, traan- gasbommen en auto's. Mannen te paard overweldigden de politie echter, droegen O'Duffy op de schouders naar een platform waar hij de menigte toeriep kalm te blijven „Wij zullen winnen, al zit ik ook in de ge vangenis", aldus O'Duffy. De politie be stormde op dat oogenblik het podium en, na'een hevige worsteling, werd O'Duffy ten tweeden male, doch ditmaal definitief ge arresteerd. Er werd geen schot gelost. Oostenrijk. Bondgenootschap van Chr.- Soc. stormtroepen en Heimwehr. De leidersconferentie der Christelijk-Sociale Stormtroepen heeft naar V.D. verneemt beslo ten, bondskanselier dr. Dollfuss het opperbevel over de Stormtroepen aan te bieden. Boven dien is tusschen Stormtroepen en Heimwehren een bondgenootschap in den vorm van een strijdgemeenschap tot stand gekomen. Hieruit blijkt, dat de verhoudingen tusschen beide organisaties, die in den afgeloopen zomer nog vrij scherp tegenover elkaar stonden, in alle opzichten zijn verbeterd. BRAND DOOR GEPEOE-LEDEN GESTICHT? Geruchten over brand- catastrofe te Moskou. GEVANGENEN ZOUDEN ER BIJ OMGEKOMEN ZIJN. Reuter meldt uit Warschau, dat volgens aldaar ontvangen doch nog niet officieel bevestigde berichten te Hoskou een brand- catastrophe heeft plaats gehad, waardoor het inwendige van het groote Gepeoe-gebouw volkomen verwoest is. Talrijke personen, die in de kelders van het gebouw waren opge sloten, zouden bij dezen brand om het leven gekomen zijn. De brand zou reeds op 3 December heb ben plaats gehad, doch de bijzonderheden zijn zorgvuldig geheim gehouden en publi caties er over waren verboden. Tijdens het blusschingswerk zouden uit het binnenste van het gebouw geweerschoten geklonken hebben. Een aantal gevangenen zijn in de vlammen omgekomen, daar zij niet meer bevrijd konden worden. De brand zou verband houden met de zuiveringsactie onder de Gepeoe-functiona- rissen, die door den openbaren aanklager Akoelof was begonnen en in verband waar mede reeds een tiental arrestaties heeft plaats gehad. Het vooronderzoek van den brand heeft aan het licht gebracht, dat de brand waar schijnlijk is veroorzaakt dooa- een aantal Gepeoe-ambtenaren, die in het gebouw wa ren achtergebleven om documenten, die hen en hun superieuren zouden kunnen compro- mitteeren te vernietigen. De Russische regeering heeft tot dusver het bericht van den brand tegengesproken noch bevestigd, terwijl ook van andere zijde nog geen bevestiging is verkregen. Moskou dementeert. Van officieele Russische zijde wordt ver klaard, dat de uit Poolsche bron afkomstige berichten aangaande een brand en een explo sie in het gebouw der Gepeoe te Moskou van iederen grond ontbloot zijn. ONSCHULDTG BEVONDEN NEGER GELYNCHT. NU EEN LYNCHSCHANDEEL IN DEN STAAT TENNESSEE. De neger Cord Cheek, die beschuldigd was, van aanranding van een blank meisje, was na verscheidene weken in voorloopige hech tenis te hebben gezeten door de jury-recht bank te Nashville onschuldig bevonden en vrijgesproken. Kort nadat hij in vrijheid was gesteld vond men zijn lijk hangende aan een boom op een afstand van 5 K.M. van Oolumbië in den staat Tennesse. Hij was als zooveelste slachtoffer der „lynch - justitie" gevallen. De daders zijn niet ge vonden. WEER EEN SCHEEPSBRAND. DRIE DOODEN, 7 VERMISTEN. HALIFAX, 16 Dec. (V.D.) Van het Ame- rikaansche schip „Ellant Marshall", dat heden voor de kust van Nieuw-Schotland in vlammen is opgegaan, is de geheele bemanning van 26 koppen over boord gesprongen kort voordat de gasolinetanks ontploften. Het Deensche s.s. „Lars Kruse" kon acht man, onder wie de kapitein, redden. Acht andere opvarenden be reikten het land in volkomen uitgeputten toe stand. Drie menschen zijn verdronken en zeven personen worden vermist. De Canadee- sche regeering heeft schepen uitgezonden, om een onderzoek in te stellen. KORTE VRIJHEID VAN PROF. DESSAUER. Prof. Dessauer, die Vrijdag uit de voorloo pige hechtenis werd ontslagen, is thans weder voor eigen veiligheid, in arrest gesteld, aldus meldt Wolff uit München. Evenals de vorige maal is hij, wegens zijn wankelen gezondheidstoestand ook nu weder opgenomen in het Evangelische ziekenhuis. (Zooals bekend is dit proces aanleiding ge weest tot de uitzetting van een Nederlandschen journalist uit Duitschland). DOODSTRAF VOOR DE MOORDENAARS VAN NADIR KHAN. LYNCHPARTIJ TE KABOEL VOORKOMEN. KABOEL, 17 Dec. (Reuter). De beide per sonen die onlangs koning Nadir van Afgha nistan hebben vermoord, zijn ter dood ver oordeeld en reeds terechtgesteld. Twee hunner medeplichtigen kregen levenslange gevange nisstraf. De woedende volksmenigte, die ook de ter- doodveroordeeling van deze beide medeolich- tigeir eischte, trachtte zich van hen meester DE STORM VERi- ZAAKTE SCHEEPSRAMPEN. IN NOORD- EN OOSTZEE. Elf slachtoffers bij scheepsbotsing'. REVAL, 16 December. Op de Oostzee en de Finsche Golf woedt een zeer hevige storm Bij de Alands-eilanden zijn twee stoomsche pen vergaan, waarbij elf zeelieden om het leven zijn gekomen. Op het Peipu-meer in Oost-Estland zijn op een ijsschots 20 visschers met zeven paar den afgedreven. Over .hun lot is niets be kend. De hevige storm heeft in de Bocht van Riga 50 visschers, die zich op een ijsschots bevonden, naar buiten op zee gedreven, Den meesten hunner gelukte het, het vaste land te bereiken, maar 16 visschers dreven op de ijsschots af. Eerst later is het een ijs- breker gelukt ook deze visschers te red den. Schip met 14 man vergaan. GOOLE, 17 December (Reuter). Men heeft nog steeds geen bericht ontvangen omtrent het stoomschip „Broomfleet", dat met een lading steenkool en een bemanning van 14 koppen Woensdag van hier vertrok en Donderdag te Ipswich had moeten binnen loopen. Aan de kust van Norfolk zijn vier lijken aangespoeld, zoodat men vreest dat het schip in den jongsten storm met man en muis is vergaan. IJSBREKER TSJELJOESKIN ANTWOORDT NIET MOSKOU 17 December. Volgens een radiobericht uit Moermansk heeft de ijsbre- ker Tsjeljoeskin die in de Beringzee'in het pakijs vast zit Zaterdag niet geantwoord op radioseinen. Alle radiostations hebben in verband hiermede instructie gekregen te trachten met den ijsbreker in contact te komen. POLITÏESCHANDAAL IN BELGIë Geraffineerde oplichterijen van politie-autoriteiten O.M. DE HOOFDCOMMISSARIS VAN BRUSSEL GEARRESTEERD. BRUSSEL, 17 Dec. (V.D.) Te Brussel is he den naar aanleiding van een politieschan- daal hoofdcommissaris van politie Anger- hausen gearresteerd. Deze arrestatie werd spoedig gevolgd door die van den com mandant van de zesde sectie van Brussel. Verder is een commissaris van politie te Ant werpen gearresteerd. Het politieschandaal wekt in geheel België groot opzien, te meer daar bekend is geworden dat nog meer ar restaties zullen worden verricht. Inzake de arrestatie van Angerhausen ver luidt, dat deze en de andere gearresteerden met een gepensionneerd commissaris van po litie, die na zijn uittreden uit den dienst een zaak in benzine en olie had geopend, een overeenkomst gesloten hadden, dat tegen een provisie van 10 pet. klanten zouden worden aangebracht. Zij gingen daarbij buitengewoon geraffineerd te werk. Steeds meer chauffeurs kwamen in den laatsten tijd „in aanraking- met de politie." Er werden dan uitvoerige protocollen opgemaakt, waarbij terloops te verstaan werd gegeven, dat een uit den dienst getreden collega een handel in olie en ben zine had geopend, en dat het raadzaam was daar inkoopen te doen. Vele chauffeurs von den het dan inderdaad raadzaam een derge- lijken wenk na te komen, waarna de proto collen weer verdwenen, en het zaakje ..met een sisser" afliep. De gepensionneerde politie man, Pauwels geheeten, zit met zijn beide zoons reeds achter slot en grendel. V. D. meldt tenslotte nog, dat ook de com missarissen van politie van Ukkel en Schaerbeek gearresteerd zijn wegens mis bruik van ambtsbevoegdheden. DE LINDBERGHS TE MIAMI GEDAALD. MIAMI, 17 December (V.D.) Het echt paar Lindbergh is gisteren om 6 uur 41 n.m. te Miami gedaald. NIEUW OPONTHOUD VOOR POSTJAGERPOST IJSVOGEL VERLOOR TWEE DAGEN TE LYON. De Ijsvogel, die de post van den Postjager te Caïro zal overnemen, en die wegens slecht weer en niet aanslaan van de motoren te Lyon moest blijven, waarna de Uil met technisch personeel te hulp gezonden werd, is Zaterdag morgen van Lyon vertrokken. Om 10.28 kwam het vliegtuig te Marseille aan en te 11.10 is het vandaar vertrokken. AGENDA MAANDAG 18 DECEMBER Gemeentelijke Concertzaal: Uitvoering Co median Harmonists. 8 uur. Gebouw Protestantenbond: Rede Ds. A. M. Berkhoff, uit Sneek. over: „De Christus- Triumphator" 8 uur. Hotel „De Leeuwerik": Rede H. A. Korthals voor De Jonge Liberalen. Rembrandt Theater: „De Man met de was sen beelden Op het tooneel: The Juwels, rol- schaatsen-sensatie. 7 en 9.15 uur. Palace: „42nd Street". Op het tooneel Mitzi Mayfair, Sport-act, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater; „Nagana". 8.15 uur. Cabaret La Gaité. Raaks 1—3: Optreden van Ellen Rakte, solo-danseres, en Margare- the Dania, Vortragkünstlerin. DINSDAG 19 DECEMBER Schouwburg Jansweg: Opvoering van „Spreek met Robbie en 't komt in orde", door Het Nieuwe Schouwtooneeï. 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen. - Teyler's Museum, Spaarne 16 Geopend op te maken, om hen te lynchen, maar de politie I werkdagen van 11—3 uur behalve 's Maan- wïst dit te verhinderen. dags. Toegang vrij.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 3