DE BLOEMENTENTOONSTELLING „FLORA" IN 1935. DINSDAG 19 DECEMBER 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 6 STADSNIEUWS. Samenvallend met het 75-jarig bestaan van „Bloembollencultuur". Het succes nu reeds verzekerd. Deze tentoonstelling zal die van 1925 verre overtreffen. De meesten onzer lezers zullen zich nog de prachtige bloemententoonstelling herin neren. die de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur in 1925 met zooveel suc ces in Groenendaal organiseerde. In 1935 van 9 Maart tot 19 Mei wacht den bloemenliefhebbers van binnen- en buitenland wéér een bloemenfeest in het welwillend door de gemeente Heemstede af gestane „Groenendaal": „Bloembollencul tuur" viert in dat'jaar haar 75-jarig bestaan o.a. door deze tentoonstelling die nog groot- scher van opzet is dan die van 1925 en waar van het succes, in weerwil van de benarde tijden, thans reeds verzekerd is. Verwacht mag worden dat tengevolge van de sanee- ringsmaatregelen in 1935 de normale ver houding tusschen teelt en afzetmogelijkheid zal zijn hersteld: dan is het dus een gunstig tijdstip om een overzicht te geven van de ge- heele cultuur. De voorpereidende werkzaamheden zijn onder leiding van het Uitvoerend Comité, be staande uit de heeren T. M. H. van Waveren als voorzitter, E. M. Krelage (voorzitter van- de Alg. Vereen, voor Bloembollencultuur) en H. J. Voors, tuinarchitect en secretaris van het Comité, in vollen gang. Boskoop en Aals meer en ook het buitenland hebben o.a. weer medewerking toegezegd. Wat den financieelen opzet betreft: er is een begrooting opgemaakt van f 200.000, die geheel gedekt zal worden door de entrees. Er wordt gerekend op 500.000 bezoekers (den vorigen keer waren er 400.000). Groote bedra gen zijn, zooals reeds gemeld is, toegezegd voor het Waarborgfonds. Een uitgebreide verkeerspropaganda wordt gemaakt. De samenwerking is reeds begon nen met de Ned. Spoorwegen, de N. Z. H. T M. de verschillende lichamen op verkeersgebied, „Horecaf" enz. Van alle zijden wordt groote sympathie getoond en medewerking toege zegd. Allen zijn bereid te bevorderen dat de vreemdelingenstroom in het voorjaar van 1935 naar de toon toonstelling wordt geleid. Nog andere manifestaties zullen gelijk met de tentoonstelling plaats hebben. Het is dan n.l. een geschikt oogenblik om het 3e eeuw feest van den regelmatigen bloembollenex port te vieren sedert 1636, het jaar van den tulpenwindhandel, die ook in 1635 al werd geconstateerd. Daarom zal een historische tentoonstelling in het Frans-Halsmuseum worden gehouden betreffende de ontwikkeling van de b'oembSllenteelt en -handel geduren de drie eeuwen en een kunsttentoonstelling in Tev'er's Museum van bloemstukken van alle tijden. Het terrein vergroot. Het tentoonstellingsterrein is ruim 20 H.A. groot en het meest imposante deel van het wandelbosch. De uitloopers van het sterk ge accidenteerde terrein, met zwaar hout be plant, omsluiten een 8 H.A. metende weide, die door vijver en vaarten is omzoomd. Door de beschutte ligging, de groene omlijsting en de goede grondsoort is het terrein van een der meest geschikte tentoonstellingsterreinen die in ons land zijn aan te wijzen. Vooral omdat in 1925 bleek dat voor mas sale beplantingen niet genoeg onbeboscht en dus voor alle beplantingen geschikt terrein beschikbaar was. is het noodig gebleken, om te zien naar vergrooting van het terrein. Dit kon op zeer gelukkige wijze gevonden worden in een 5 H.A. groot, aangrenzend, voor bollen- kweekerij sinds jaren in gebruik zijnd vlak terrein, dat naast de weide is gelegen, daar van afgescheiden door een breede gracht. Door deze gracht te overbruggen en den aan leg zoo te ontwerpen, dat het nieuwe gedeel te tot uitgangspunt van den geheelen aanleg werd genomen, is een volkomen natuurlijk schijnend gebruik van het terrein verkre gen. De weide met haar prachtige grasvlak te vormt de voorgrond voor het bloemen- paleis dat te midden van uitgestrekte en veel afwisseling biedende parterres komt te liggen. Van den - hoofdingang die geplaatst is bij het Watermolentje, dat den toegang tot het Wandelbosch bewaakt, nadert het publiek langs den Vrijheidsdreef en over de bloeien de bolllenweide, de brug die in de as van het hoofdgebouw is aangebracht. Breede wegen rondom een vijver waarin een forsche fontein spuit, voeren den bezoeker naar de bordessen die hem den toegang tot het gebouw ont sluiten. Rondom is het kleurtapijt. dat honderd duizenden met zorg gerangschikte bloembol len verschaffen kunnen. De tuinarchitect, de heer H. J. Voors, heeft voor het terrein een geheel van dat van 1925 afwijkend plan ontworpen: hij heeft er een zuiveren parkaanleg van gemaakt. Het mid denpark biedt plaats aan 30.000 tulpen; er zal een blijvende wildbeplanting zijn met 500.000 narcissen (Voor vernietiging bestem de narcissen zullen nu op deze wijze aan den handel onttrokken worden). Het nieuwbijgetrokken gedeelte zal ook des avonds open zijn en heeft zijn ingang in de Van Merlenlaan. Er zal zorg worden gedra gen voor een fantastische verlichting door 15 lichtzuilen en verschillende kleinere licht- zuiltjes, z.g. paddestoelen". Bij de entrée aan de Van Merlenlaan komen twee decoratieve lichtzuilen. De 20 M. hooge fontein in den vijver zal door zoeklichten onder water verlicht worden. Een dergelijke verlichting is op een bloe mententoonstelling nog nooit te zien geweest. Het Hoofdgebouw Het Hoofdgebouw, dat het nieuwe terrein aan de Westzijde afsluit, is ontworpen door den architect, den heer J. C. Brand, te Ben- nebroek. Het maakt den indruk, van_ steen opgetrokken te zijn en de vorm is zóó, dat het publiek er op drukke dagen snel „door heen kan trekken". Des avonds wordt het op moderne wijze door „schijnwerpers" verlicht. Op het bordes kunnen gemakkelijk 600 men- schen staan. Er komt verder een restaurant voor 500 en een biertuin voor 1000 menschen. De vijf tijdelijke tentoonstellingen worden in dit hoofdgebouw gehouden. Op het Directiegebouw komt een verkeers toren met telefonische verbindingen. Van dezen toren af kunnen de menschenmassa's op drukke dagen overzien en geleid worden. Wat de tentoonstelling geeft. Van elke toepassing die maar denkbaar is, zijn er voorbeelden; van elke terreinsomstan digheid is partij getrokken. De kleine tuin met de beperkte mogelijkheden is er te zien naast de imponeerende werking van de ver siering van groote ruimten en vlakken. Het zeer bijzondere van nieuwe nooit ge ziene kleuren, zal afwisselen, de demonstratie van de bij het publiek bekende soorten, waar van de waarde voor versiering van tuin en huis tot in alle lagen van de bevolking is doorgedrongen De tentoonstelling zal die van 1925 overtref fen. doordat sedertdien het aantal soorten en vormen zeer sterk is vermeerderd, omdat op nieuwe variëteiten zich de bloembollenkwee kers en hun collega's elders, in de laatste 10 jaar sterk hebben toegelegd Zij zal dus ook een studie-tentoonstelling zijn en in dit op zicht zeer belangrijk. Een prijsvraag zal worden uitgeschreven voor den aanleg van stadstuinen met bloem bollen'. Parkeerterreinen. Het autoparkeerterrein is gemakkelijk te bereiken van den Heerenweg af. Voor verdere parkeerterrein zorgt de gemeente Heemstede. Geen andere tentoonstellingen. Zij ten slotte nog vermeld, dat met andere vereenigingen, die wel belangrijke bloemen tentoonstellingen plegen te organ iseeren, is overeengekomen, dat zij de tentoonstelling „Flora-' geen concurrentie zullen aandoen. Zoo zal „Prima Vera'' te Rotterdam geen tentoonstelling houden; evenmin zullen die plaats hebben in Aalsmeer en Boskoop. KINDERVOEDING. De Vereeniging „Kindervoeding" reikte in de afgeloopen week uit in hare afdeelingen. Zoetestraat 1237 porties; Overton straal 1175 porties; Byzantiumstraat 744 porties. Bovendien werden dagelijks aan de scho len voor Buitengewoon L. O. 95 porties ver strekt. PERSONALIA. Voor het examen M. O. Nederlandsche taal en letterkunde is te Amsterdam geslaagd de heer C. van BaaiNn te Haarlem. V Lichtstraal bij KINKHOEST leder, wiens kinderen aan Kinkhoest lijden, moet gebruik maken van Akkers Abdijsiroop, op bijzondere wijze bereid met die bestanddeelen. die rechtstreeks op een Kinkhoest- aanval inwerken. Abdijsiroop werkt grondig, want ze bevrijdt de adem halingsorganen van slijm en andere ziekte-verwekkende stoffen. Akker's Abdijsiroop verruimt de ademhaling, neemt benauwdheden weg, heelt de aangedane en ontstoken plekken. Geef dus in vol vertrouwen aan Uw kleine en groote kinderen bij: Hoest-Griep-Bronchitis-Aslhma (Adv. ingez. Med.) „JACOB VAN LENNEP". HET 25-JARIG BESTAAN. De Haarlemsche to one el vere en ig ing „Jacob van Lermep" zal het eerste gedeelte van het zilveren Jubileum-seizoen a.s. Woensdag 20 December afsluiten met een gezelligen avond in het gebouw van den Haarlemschen Kegel bond. Een fraaie collectie prijzen is beschik baar gesteld voor den kienwedstrijd, die af gewisseld wordt met verschillende attracties en dansen. 16 Januari zal het 2de gedeelte van het internationaal concours worden ingezet met den derden wedstrijdavond. De Koninklijke Vereeniging „Litteris Sacrum" uit Leiden zal voor het voetlicht komen met Mejonkvrouwe De la Seigliere, blijspel in 4 bedrijven door Tules Sandeau. Voor dezen avond bestaat groote belangstel ling. daar deze Leidenaars gevreesde concur renten zijn. 31 Januari geeft „Jacob van Lennep" het jaarlijksche gecostumeerde kinderbal, waar aan dit keer bijzondere attr.acties zijn ver bonden. daar de kleintjes, ook het zilveren feest van de vereeniging niet zal worden onthouden. Het 25ste balmasqué zal 12 Februari plaats vinden. De groote vermaardheid, die de bal- masqué's Van Lennep in den loop der jaren gekregen hebben, zal naar verwacht wordt, er toe bijdragen dat deze avond een evene ment zal worden in de geschiedenis der ver eeniging. Op 13 Maart zullen de Belgen op het con cours verschijnen. .De Koninklijke Tooneel- maatschappij „De Gulden Palm" te Leuven zal opvoeren „De Galante Kavelier", blijspel in 3 bedrijven van Court Kraats en Max Heel. Deze vereeniging die reeds vele lauweren heeft behaald, zal een zware concurrent, in dezen wedstrijd zijn. Tot besluit van dit jubileumjaar volgt 19 April een opvoering door de werkende leden van Van Lennep, waarna de jury den uitslag van den wedstrijd zal bekend maken en de prijsuitreiking zal plaats hebben. Een en an der wordt gevolgd door een bal in de zalen van den Kegelbond. Voor de stad onzer inwoning zal deze feest viering een bijzondere gebeurtenis zijn. Het feit dat tal van autoriteiten op allerlei ge bied het eerecomité gevormd hebben (Jhr. Mr. Dr. Röell heeft het eere-voorzitterschap en de Burgemeester C. Maarschalk het voor zitterschap aanvaard) doet verwachten, dat deze feesten groote belangstelling zullen trek ken. „FASCISTISCHE AFBRAAK- POLITIEK". DE HEER H. A. KORTHALS VOOR DE JONGE LIBERALEN. In De Leeuwerik sprak Maandagavond voor de afdeeling Haarlem van de vereeni ging voor Jonge Liberalen, de heer H A. Korthals, voorzitter van den bond van Jonge Liberalen, afdeeling Dordrecht, over: „Na- tionaal-socialistische en fascistische afbraak politiek". Het fascisme en het nat. socialisme zijn van Italiaanschen en Duitschen oorsprong en trekken in Nederland vooral de jongeren tot zich. Het is de taak der liberalen de fouten van deze stelsels te belichten. „Het treft", aldus de heer Korthals, „op welke wijzen het liberalisme verdacht wordt gemaakt. Bovendien blijkt het dat de leiders weinig begrip van het liberalisme, hebben. De liberalen willen de vrijheid gewaarborgd zien. vrije werking der maatschappelijke krachten, vrijheid van geest, ter wille van den vooruitgang. De vrijheid behoort tot het wezen van den mensch. Nat.-socialisme en fascisme willen dat den menschen ontnemen. Eerst als men de vrij heid verloren heeft, zal men de waarde er-- van erkennen. De fascistische stroomingen bestrijden eer> vrijheidsidee die zij de vrijheidsidee der libe ralen noemen, doch die de liberalen bande loosheid heeten. Bandeloosheid hebben de liberalen reeds lang bestreden, maar dit heeft niet te maken met vrijheid. Over het koningschap zeide de heer Kort hals dat de fascisten de koningin als „recla me-object" voor hun politiek zaakje misbrui ken. Het is een middel om bij Oranjegezinder in het gevlij te komen. In Italië is het Koningshuis immers ook op het tweede plan gebracht en ook in Duitschland is de fascistenleider nummer één en niet het staatshoofd. Zoo zou het ook in Nederland gaan. De liberalen zullen ook hier op de bres staan en het Koningshuis de plaats toe kennen die het waardig is. In een fascistischen staat is er geen con trole op xegeeringsdaden wat nu wel be staat waardoor fouten aan het licht komen waarvan het fascisme gebruik maakt. De fascisten spreken over „deskundigheid" en de heer Korthals vroeg welke waarborg een waterstaatkundig ingenieur op econo misch terrein kan geven. Ook het economisch program der N.S.B. toont overeenkomst met het Duitsche: autarkie.. Nederland is echter door den vrij handel groot geworden, en een bescherming zooals de N.S3. wil, zou een ongezond be drijfsleven scheppen. Het economisch program der fascisten biedt geen waarborg tegen werkloosheid. Italië is er een voorbeeld van. De fascisten zijn geen voorstanders van het vredesinstituut: den Volkenbond. Weder om zijn Italië en Duitschland er de voor beelden van. Ook een Nederlandsch fascis me zou de positie van den Volkenbond ver zwakken; hun uitlatingen zijn er een bewijs van. Tenslotte beantwoordde de heer Korthals enkele vragen. VIJFTIG JAAR JUBILEUM F. Vrijdag 22 dezer zal een bekend stad- .genoot, de heer F. C Kuipers Azn., het feit herdenken, dat hij 50 jaar tevoren aan de Amsterdamsche Uni versiteit het apothe kersdiploma ver werd. De jubilaris is te Dordrecht geborer. op 24 OctobeT 1861 en bezocht in zijn geboorteplaats de lagere school. Verhui zing naar Amsterdam bracht hem op de H.B.S. in de hoofdstad en later op de Universiteit al daar. Reeds enkele weken na het behalen van zijn diploma kwam de heer Kuipers in func tie als apotheker bij den groothandel D. Veen Co. te Haarlem en 1 Februari a.s. zal hij 50 jaar aan die onderneming verbonden zijn. In 1886 werd hij lid van de firma, in 1908 directeur, na de omzetting in een naam- looze vennootschap. Weer later werd de firma opgenomen in den groothandel Schmaltz en Werlich en sedert 1 Januari 1922 is de heer Kuipers aan de nieuwe firma verbonden ge bleven als apotheker-scheikundige. Vermelding verdient nog het feit, dat de jubilaris tot de opi'ichbers van het departe ment Haarlem van de Nederlandsche Maat schappij ter Bevordering van de Pharmacie behoorde, van wie hij thans de eenige nog in leven zijnde is. Wij zijn ervan overtuigd, dat het den le- venslustigen en nog steeds zeer werkzamen jubilaris op zijn feestdag niet aan belang stelling zal ontbreken en voegen onze ge- lukwenschen gaarne bij de vele, die hem op dien dag zullen bereiken. ALG. VEREEN. VOOR BLOEM BOLLENCULTUUR. Het voorst ?l-V oor hout verworpen HEFFING VAN 1 CENT PER ROE VOOR HET WETENSCHAPPELIJK ONDERZOEK. Maandagmiddag vergaderde zooals wij meld den, de Alg. Vereen, voor Bloembollencultuur in het Krelagehuis. De openingsrede van den voorzitter, den heer E. H. Krelage, werd reeds in ons vorig nummer opgenomen. Het Hoofdbestuur stelde voor, art. 48 der Statuten zoodanig te wijzigen, dat leden die hun verplichtingen jegens de vereeniging niet nakomen, niet van de instellingen der ver eeniging zullen kunnen prof heeren, in 't bijzon der niet van het Scheidsgerecht, voor ?n aleer dat lid aan al zijn verplichtingen jegens de vereeniging zal hebben voldaan. Dit voorstel werd aangenomen met de stem men der afdeelingen Wassenaar, Sassenheim en Lisse tegen. Aangenomen z. h. s. werd het voorstel van het Hoofdbestuur, om de minimum contributie voor hen, die lid worden in 1935 te bepalen op f 10 en van hen, die lid-leerling worden in het jaar 1935, op f5. De begrooting voor 1934 werd .vastgesteld op een bedrag aan ontvangsten en uitgaven van f51.980. het ingeleverde gedeelte, berekend tegen de vastgestelde miniumprijzen 2e. indien de terugbetaling hiervan geheel of gedeeltelijk wordt verlangd, deze terugbe taling te doen geschieden door een Rce-belas- ting over een periode van plus minus 10 jaar. Voorhout zette nog uiteen dat de bedoeling der afdeeling is, te komen tot een steunrege ling. Het zal noodig zijn, dat het vak zich in zijn geheel verklaart vóór steun, die alléén zal moeten worden gebruikt voor voortzetting van het bedrijf. Details te regelen door een te benoemen commissie. Texel kon zich vereenigen met het eerst e gedeelte van het voorstel, maar niet met de voorgestelde wijze van terugbetaling. Daardoor toch zou het vak nog een jaar of 10 onder curateele van de regeering komen. Een uitspraak van het vak achtte spr. niet noodig; de minister zal er zich toch niet aan storen. SchotenVelsen ondersteunde het voorstel- Voorhout. Is er kans. een leening te krijgen van het Rijk, dan moet hiervan werden ge bruik gemaakt. In de geheele bloembollen streek is geld noodig. Lisse oordeelt, dat de door de regeering ge nomen maatregelen over 't algemeen bést zijn; het heeft sor. leed gedaan, dat de voor- zitW er zoo terren gesproken heeft. Hiliegom toonde zich vóór steun, maar tegen de vele jaren regeeringsbemoeiïng die aanne ming van het voorstel Voorhout zal mede brengen. Andiik wilde ook geen schuldenlast voor 10 jaar. zonder dat het zeker is dat, men aan zijn vemlichtineen zal kunnen voldoen. De voorzitter zeide dat wanneer er een cre- diet eregeven zou worden, dit gebeuren zou volgens de Landbouwcrisiswet. De regeering zou dan maatregelen tot terue' betaling moe ten nemen, gegrond on die wet. Het Hoofdbe stuur heeft het zijn plicht geacht te' waar schuwen tegen eventueel e gevolgen van aan neming van het voorstel Voorhout. Van deze plaats is méér gewaarschuwd en men heeft toen die waarschuwing in den wind geslagen. Later heeft men betreurd, niet naar de waar schuwing geluisterd te hebben. Het voorstel-Voorhout werd hierna verwor pen met 192 tegen 94 stemmen. Een motie van „De Narcis" van dezelfde strekking als het voorstel-Voorhout werd ver volgens verworpen. Verkiezing Hoofdbestuur. De verkiezing van twee leden van het Hoofd best"ur fvafórcureg W. Jonkheer en W. A. Philippo) leverde als resultaat op, dat werden gekozen de heeren T. M. H. van Wa- voren, te Bennebroek en J. W. A. Lefeber te Lisse. Na afloop der vergadering deed de h°er T. M. H. van Waveren. medi0d'oe1ingpn over de plannen voor de groote tentoonstelling 1935, (Zie elders in dit nummer). KINDERFEEST A. J. C. De Arbeiders Jeugd Centrale zal op den tweeden Kerstdag een kinderfeest organisee- ren in den Jansschouwburg, aanvang 10 uur. Het programma vermeldt o.a. zang en lee- kespel voor kinderen. TENTOONSTELLING VOOR DE STADS EVANGELISATIE. De dameskrans „Bid en Werk" van de Stadsevangelisatie, die arme ouden van da gen en kinderen van de Zondagsschool een Kerstfeest wil bereiden, houdt een tentoon stelling vah het d'óör de d'ahies vervaardigde werk. De tentoonstelling zal geopend zijn'óp 19 en 20 dezer eiken middag van 2 tot 5 uur in het gebouw Lange Heerenstraat 6. De Stadsevangelisatie hebben zeer veel aanvra gen om steun bereikt, maar de kas is leeg, zoodat hulp zeer te stade zal komen. Verder zijn er Zondagavond en alle Kerst dagen bijeenkomsten van de Stadsevangeli satie. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij; Heexen. Haarlemmer straat 39, Halfweg dames-armbandhorloge; Steensma, Garenkokerskade 62, armbandhor loge; Wanrooy, Vosmaerstraat 61. actetasch; Bur. v Pol. Smedestraat 9 autodop. hand schoen. Smoeke. Dr. Leijdsstraat 71. ceintuur; Haak, Fabriciu.sstraat 25. das; De Bie. Gen. de la Reystraat 18, zaklantaarn; v. Es valt. Loots- straat 33, nummerplaat; De Jong, Fabricius- straat 35, portemonnaie; Van Huizen, Kam perstraat 34, radiospoelen; Dirkmaat, Graaf schapstraat 13, pakje scheermesjes; Heynes, Djambistraat 21, kinderstoeltje; De Brouwer, Goningstraat 13, vulpotlood; v. d. Berg, Era- makade 13. zakkam in etui en sleutel; Hus- flage, J. van Kampenstraat 29. Heemstede, handschoen; Homan, Friezenstr-aat 4, hand beschermer; Vrolijk, 2e Zuidpolderstraat 36, handschoen; Wanrooy. Vooruitgangstraat 134, idem: De Gooyer, Vooruitgangstraat 134, hondje; Jonker. Zomerlaan 6. heeren horloge; Oud Schoterboschplein 5, handschoen. De*e afbeelding geeft het hoof dbeplantings plan en de indeeling van het terrein naar het ontwerp van den heer H. J. Voors. tuin-architect-secretaris der Tentoonstelling. 1 Gebouw der tijdelijke tentoonstellingen. 2. Vijver met verlichte fontein. 3. Restaurant met groot terras. 4. Directiegébouw. 5. Weideterrein. 6. Terrein Sparrenlaan met Narcissen-wild- beplanting. 7. Hoogvlakte terrein en omgeving kleine vijver. 8. Wedstrijd model-stadstuinen in het voorjaar. 9. Warerihuis (onder glas in bloei komende bloembollen). 10. Bierrestau rant. 11. Autoparkeerterrein. 12. Rijwielstalling. i Het 2 cent per Roe fonds. Behandeld werd verder het voorstel van het Hoofdbestuur, om de leden die bloembollen en aanverwante artikelen kweeken. voorzoover be treft de heffing voor 't teeltjaar 1933 34 vrij te stellen van de bij hun bij besluit der 151e al gemeene vergadering opgelegde verplichte contributie van 2 cent per Rijul. Roede ten be hoeve van het weten^oVnpOpMiv ondo'-^ök er de onpersoonlijke reclame, onder voorbehoud d:at de andere b:; het Centraal Bloembollen Comité aangesloten vereenigingen hetzelfuP standpunt innemen, en Ingekomen was een voorstel van de afd Haarlem (door ons vermeld) een fonds te stichten uit vriiwilliae biidragen van de Wen De afd. SchotenVdsen had voorgesteld qp heffing niet langer on te schorten, maar die vast te stellen op 1 cent. De afd. Wiitlenes wilde dit jaar weder 2 cent per Roe heffen, maar dan over een tijdvak van 2 jaar verdeeld. Hillegom wilde 2 cent per Roe heffen. Het wetenschappelijk onderzoek kan niet gemist worden Voorhout ging geheel mot het voorstel van het Hoofdbestuur, de heffing 1 jaar op te schorten, mede. Lisse zou 1 cent per roe willen heffen. Langcndiik wilde alle 1700 bloem kweekers van het land laten nWebetz'en, niet alleen de leden van Bloembollencultuur. De voorzitter was het aangenaam zóó te hooren aetuiaen van liefde voor het weten- schaoneliik onderzoek, die ook het I-Te of cl be stuur gevoelt. Maar d>° tiidsomstand.igheder ma^en dat tal van loden 2 cont «r roe nie+ kunnen betalen. Doch het Hoofdbestuur wil het voorstel SchotenVelsen. overnemen, dit. iaar te heffen 1 cent per roe. De inningskos- ten zullen zoo laag mogeliik wordien gehouden. Dit voorstel werd aangenomen met 251 te gen 36 stemmen. TerMobeta'iiur van ïno-<->T«vcd „leverbaar" De afd. Voorhout stelde voor; le te trachten betaling te krijgen van alle leverbare bloembollen, het surplus zoowel als INGEZONDEN Voor den i?ihoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukkemgeplaatst of niet geplaatstwordt de kopij den inzender niet teruggegeven. OUDE SCHAATSEN HEBBEN WAARDE. Geachte Redactie, U was zoo vriendelijk op Vrijdag 8 Dec. een stukje van mij onder dien naam op te nemen. Met vreugde deel ik u en allen lezers mee. dat reeds op Donderdag 14 Dec. het vijf en zeventigste paar werd opgehaald. Op het oogenblik genieten honderd en zestig kinde ren met schaatsen, die anders ongebruikt op zolder lagen. Voor degenen, die niet onmiddelliik een. briefkaart schreven en daardoor misschien ons adres kwijt raakten, herhalen we even. Wij vragen gebruikte schaatsen om ze uit te leenen aan Haarlemsche schoolkinderen, wier ouders ze niet koopen kunnen. Na afloop van den ijstijd halen we ze weer op om ze volgende jaar opnieuw te kunnen uitleenen.' Een gebrek aan de schaatsen is geen bezwaar. Wij zorgen voor reparatie. Als u eens de verhalen kon hooren van de kinderen, die op deze schaatsen van het ijs genietenU liet ze niet ongebruikt op zolder liggen, maar stuurde direct een brief kaart: N. Tuindorplaan 23 Ovefveen, w~ -> ma de schaatsen met spoed worden afgehaald en in orde gemaakt. Stel u voor ,dat er in de Kerstvacantie ook nog ijs is! Aan allen die meehielpen het getal ge schonken paren van ver Wen jaar (70) te overtreffen, hartelijk dank. J. H. KULING, Postrek. 61607, APOTHEKER. C. KUIPERS.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 6