INGEZONDEN. VRIJDAG 22 DECEMBER 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 11 Voor den inhoud dezer rubne/c stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. - Van ingezonden stukken, c/eplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. MET HOEVEEL PER MAAND KAN EEN INDISCHE FAMILIE RONDKOMEN? Geachte redactie, Onder bovenstaanden titel bracht het H.D. van 14 December 1.1. een oogenschijnlijk goed gedocumenteerd artikel, immers met gegevens van de „Vereeniging van Huis vrouwen" te Soerabaja. Het onderstaande is bedoeld als ernstige waarschuwing, dat men aan die gegevens weinig of geen waarde kan hechten. lo. Soerabaja is niet heel Java, en Java is niet heel Indië. Er zijn enorme afstands- verschillen niet- alleen, maar ook vele va rianten in verkeers e.a. mogelijkheden. Lon den. kan men niet vergelijken met Siddc- buren, Middelharnis niet met Leipzig, Venlo niet met Warschau.. Hiermede is de uiterst betrekkelijke waar de der gegeven cijfers al voldoende 'aange toond. Doch er is meer. 2o. Het gezin wordt verondersteld te be staan uit man. vrouw en twee schoolgaan de kinderen. Welke waarde heeft nu zoom veronderstelling? Zou dit moeten sugge- reeren, dat, als er geen kinderen zijn, of maar één. of twee niet-schooigaande, er nog meer gespaard kan worden, of dat men dan aan nog minder dan f 150 behoefte heeft voor een behoorlijk leven? En hoeveel gezinnen zijn er met twee kinderen? En maakt 't geen groot verschil of de kinderen nog op de L.-S. zijn of op de Mulo of H.B.S.? En zijn de twee kinderen van A niet veel meer sleetsch dan die van B? Of heeft A niet meer met kleine en groote ziektegeval len te kampen dan B? (Ik heb een geval meegemaakt, dat iemand in 5 jaar tijd 5000 gulden schuld had door ziekten, terwijl ik in 7 jaar ternauwernood 500 gulden aan den dokter had betaald). -Genoeg om aan te toonen, dat men ook aan- dit gegeven al bitter weinig houvast heeft. 3o. a. Men wenscht een behoorlijke wo ning; b. de kinderen wil men goed onderwijs laten geven; c. zij behooren netjes voor den dag te komen; d. de voeding, hoewel uiterst eenvoudig, moet absoluut voldoende zijn. (Let op de keuze der werkwoorden). a. Behoorlijk woning. Groep I betaalt f 40, groep II f 50 per maand huishuur. Ik neem aan dat daar een behoorlijke woning voor te krijgen is. (E-n ■ik zal nalaten om beschouwingen vast te knoopen aan de wanverhouding dat 1/3, een derde, van 't inkomen aan huur te be talen is. Ge voelt zelf al, dat daar iets niet klopt). De beschrijving van een behoorlijke" wo ning in Indië voert té ver. Maar behalve' de ap-endependentiën zijn daar in dit geval minstens vier afdeelingen aa-n 't hoofdge bouw, n.l. twee slaapkamers, een voorgalerij (zitje) en een achtergalerij (eetgelegenheid). Voor dat huis rekent men nu 100 Watt aan licht a f 5.50. Er moeten minstens 4 licht punten zijn. Straalt de zee van licht u niet tegemoet? Nu; dat mag ook wel. De kinderen kunnen- hun huiswerk toch niet maken bij slecht licht. Intusschen moest ik aan de- Aniem te Probolinggo al f 7.50 voor twee lichtpunten betalen. Dan heeft men in die behoorlijke woning één baboe. Moet je eens om komen in de Minahassa of op Ambon! Maar goed, een baboe. In een behoorlijke woning is behoor lijk wat te doen. Baboe zal de waseh doen en strijken, 't erf en de bijgebouwen onder houden, de bedden doen. Ze kan echter niet alles. De njonja moet dus mee aanpakken. En hoe! Ze wil toch, dat haar huis er be hoorlijk uitziet; dat 't eten driemaal per dag behoorlijk op tafel komt. En dan 't stof fen. En naaien en verstellen en bakken etc.. En dat in die warmte. Gaan we daarom naar Indië? Het is zoo, dat iemand, die 150 gulden inkomen heeft naar een woning' zoekt van f 25 of minder. Elke cent boven dat bedrag komt ten nadeeie van voeding en kleeding, drijft, hem meer in 't pauperisme. (Nu spreek ik nog niet eens over wat 't leven van den ontwikkelde veraangenaamt). En iemand, die naar Indië gaat om er een toekomst te vinden, noemt dat geen behoorlijke woning of behoorlijk leven. b. Goed onderwijs. Nu, 't onderwijs in Indië mag er zijn, zoowel op de L. S. ais op Mulo en H.B.S. En voor de 150'ers zal het schoolgeld niet zulke schrikwekkende ver houding aannemen als bij de huur. Gelukkig! c. De kinderen behooren netjes voor den dag te komen. Is 't een omissie dat ove>- vader en moeder niet gesproken wordt? Nu, ook zonder dan zal de vale armoe wel van vaders witte pakken en moeders japon nen afstralen. Gelukkig maar, dat er niet •op bezoek is gerekend. Maar in ernst zijn dan alle moeders' maar zoo bedreven met de naald, dat ze japonnen en jurken en ook pakken voor vader kunnen maken? 150 gul den (120) voor kleeding (onder en boven); van vier personen in een geheel jaar. In Indië! Kousen en schoenen schieten er vast bij in. En nog meer. d. Uiterst eenvoudige, doch absoluut vol doende voeding. Deze bestaatt 't wordt gelukkig toegegeven voor een groot deel uit inheemsche gewas sen. Inderdaad, er zal niet anders op zitten. Men leeft dus voor een groot deel als een inheemsche. Bedenkt dat wel, gij die plan nen badt om op f 150 naar Indië te gaan. Was 't uw bedoeling tot het kampongleven af te dalen, of hadt ge u een eenigszins andere voorstelling gevormd. En dat 't groot-endeels inheemsch moet zijn is duidelijk, als ge ziet, dat men voor 4 Europeanen maar 1 poiid brood uittrekt, zelf gebakken: dat men die 4 menschen per maand voor 50 cent aardappelen laat ver brassen, wat zeggen wil dat ge hoogstens eens per week, laten we zeggen 's Zondags, 'n aardappel ziet. Was dat uw bedoeling? Bij groep I wordt voor 5 menschen (baboe is in de kost) één gulden per dag uitge trokken voor de voeding over 3 maaltijden, bij groep II 80 cent. Ziet u wel. meer huur, minder eten, net wat ik zooeven zei. Maar ga eens na: 5 menschen absoluut voldoende gevoed van 80 centen bij 3 maaltijden. Dat is 16 cent per dag per persoon voor de totale voeding! In Indië! Een onderofficier betaalt hier meen ik nog 42 cent per dag in de menage, zonder brood. Hadt ge 't u zóó eenvoudig voorgesteld? Wat zullen er straks toch een bende schat rijke lui uit Indië komen. De duizenden met 300 gulden en meer inkomsten. Huur en belasting (bedragen waaraan niet te tornen is) komen bij I op f 47, bij H op f 53.75 Blijft dus voor al *t andere bij I f 103, bij II f 01.25 p.m. Ga eens na 5 menschen be hoorlijk voeden, 4 menschen behoorlijk kleeden etc. etc. van f 91.25 p. m. In Indië! Voor bedienden (één baboe) en wasch gaat daar af, f 6.Ga nu weer eens na: le welk loon die eene werkezel wel per maand heeft; 2e hoeveel er dan nog p. m. voor de wasch overschiet. En dat in een land. waar je op de meeste plaatsen zooveel transpireert, dat er eiken dag (van 4 menschen, waarbij twee spelende kinderen) nog aardig wat wasch- goed is. Van 6 gulden een maand lang eiken dag wasschen en strijken en dan nog een bediendenloon er af! (om nog niet te spre ken van een eventueelen waschman, die de groote stukken haalt). Ik garandeer u dat die menschen niet behoorlijk gekleed zijn, want ze zullen onfrisch ruiken en goor on dergoed aan hebben. Zelfs water wordt karig toegemeten. 6M3. water voor 5 menschen in een heele maand waar ieder per dag minstens eenmaal baadt. 200 L. per dag voor 5 man. Op Maaicen moest men zuinig zijn met water, doch daar gaf men toch nog 110 Liter per man en per dag. Dat maakt voor 5 man 550L. of bijna driemaal zoo veel. Bedenk, dat met die 200 Liter alles wat maar met water ver band houdt, moet gedaan worden: baden, wasschen, koken, thee- en koffiezetten; erf en bloempotten besproeien,, huis dweilen, drinken etc. Diversen of onvoorzien krijgt bij I f 4.50 bij II f 4. Grappig dat 't juist f 4.50 is, zoodat men prachtig op f 150 uitkomt. Maar neem nu maar eens onverschillig welk huishoudboek je, hetzij hier, hetzij van een der dames te Soerabaja of waar dan ook en let dan eens op, hoe schrikbarend die post diversen kan oploopen. Vandaag een ditje, morgen een datje, nu dit speldje, dan die inteekenlijst, hier een zeemanszegel, daar een kerstgave. Ga maar door. Even grappig is ,'t volgende: De man met 40 gulden huur spaart, die met f 50 heeft verzekeringen a f 10. Wie van beide is nu de grootste levenskunstenaar? En nu nog de ongepaste weelde uitgave: Vacantieuitgaven f 2.50 (resp. f 1.50) p.m. Dat wordt f 30 (f 18) per jaar. Sla dat eens om over 50 vacantie-dagen en twee kinderen en twee volwassenen! Ik vrees dat de redactie al lang beden kelijk kijkt Hoewel ik nog veel meer zou kunnen aanvoeren. Ik resumeer: Met f 150 p.m. is uw woning slecht verlicht en zal op den duur ver vuilen, uw ondergoed wordt goor, uw boven goed is slecht of niet gesteven en gestre ken, ge kunt u niet naar welbehagen frisch baden, gardappelen, zijn een feestmaal, gé voedt u 'vérder "'ïnhèëihsch'fwaèrde 1/3 on derofficier). vrienden en kennissen kunt ge niet ontvangen, elke dag is een kwellende zorg over onvoorzien, dat je kan treffen, moeder de vrouw is van 's morgens vroeg tot 's avonds laat een sloof, van sparen komt niets, integendeel. Ge zakt af naar de kampong. Waarmee niets kwaads bedoeld ls van de kampong, maardaarvoor gaat ge niet naar Indië. A. J. LAGENDIJK, oud-Indischgast. HET FEEST VAN DE NED. DAGBLADPERS. EEN WOORD VAN HULDE. De lezers van -dit blad hebben elders ken nis kunnen nemen van het 25-jarig bestaan van de Vereeniging „De Nederlandsche Dag blad Pers". Nu ligt het voor de hand, dat de leden van de jubileerende vereeniging zeer zeker publiciteit zullen geven aan het groote werk, dat op velerlei terrein door de N.D.P. in de afgeloopen 25 jaren is verricht. Wat- deze vereeniging en hare leden voor het ad vertentiewezen hebben gedaan is bewonde renswaardig. 25 jaar geleden begon het bij den Neder- landschen zakenman door te dringen, welk een groote reclamewaarde de advertentie ver tegenwoordigde. En zooals bij elke hausse lokte ook hier de mogelijkheid om geld te verdienen velen aan als bemiddelaar tusschen adverteerder en courant op te treden. Om advertentiebureau te worden behoefde men zich eigenlijk slechts een passend rubber stempel aan te schaffen! Tot welk een toestand dit leiden moest is begrijpelijk. Er werd met prijzen gemarchan deerd; de een betaalde te veel, de ander te weinig, zulks tot groote schade van den ad verteerder. de toenmaals 'bestaande bona- fide advertentiebureaux en de bladen. Het is aan het initiatief van de Vereeniging „De Neder landsche Dagblad Pers" te danken, dat spoe dig regelend en organiseerend werd opgetre den. De N.D.P. voerde het systeem der „of- ficieele erkenning"' in. waardoor het mogelijk werd het advertentiébedrijf van verkeerde elementen te zuiveren. Door strenge eischen te stellen aan betrouwbaarheid, kapitaal kracht en vakkennis, werd het mogelijk den adverteerder een waarborg te geven, dat zijn zaken door een erkend advertentiebureau ten volle zouden kunnen worden behartigd. Door het instellen van den „Uitvoerenden Raad", waarin thans zoowel dagbladdirecteu ren als de bureaux zitting, hebben, werd de mogelijkheid tot. controle geschapen. Gezien het feit, dat de Nederlandsche za kenwereld voor millioenen aan dagbladadver tenties uitgeeft, is het organiseerend werk van de Vereeniging „De Nederlandsche Dag blad Pers" van niet te onderschatten betee ken is. Nergens ter were'd vindt men een der gelijke regeling terug. Men heeft het gepro beerd, maar men kan de bestaande moeilijk heden niet overwinnen. Door de „Regelen voor het Ad-vei'tentie- Wezen" hebben de Nederlandsche bui-eaux zich. wat werkwijze en inrichting betreft, tot- een hoog peil kunnen verheffen. Vele adver tentiebureaux beschikken over een eigen stu dio en zij geven een zoodanige service aan den adverteerder, dat deze op economische en systematische wijze reclame kan maken. Hier wordt dus een belangrijk economisch belang gediend. Als voorzitter van de Vereeniging van Er kende Advertentiebureaux heb ik gemeend deze feiten eens ter algemeene kennis'te moe ten brengen. Een woord van hulde aan de N.D.P. en aan hare leden! Door de mooie, eendrachtige samenwerking is de regeling van het Nederlandsch adver- ter.tiewezen tot een model voor de geheele wereld geworden! HAN G. D. COPPENS. STEUN AAN VORST- WERKLOOZEN. Geachte redactie. Als „vorstwerklooze" wilde ik het volgende onder uw aandacht brengen. Sinds 4 December waren wij „uitgevroren" en nu hebben wij in deze periode ook nog een wachtweek moeten maken. Zaterdag' j.l. ontvingen wij onzen steun van f 17.90 met korting van 60 cent contributie, dus in 14 dagen f 17.30 met een huishouden van drie kinderen. Nu heb ik een dag gewerkt en f 5.60 verdiend, daar wordt nu nog van afgetrok ken f 3.70: 2/3 deel dus. z z z z z Nu vraag ik mij af als -modern georgani seerde of er nu niets aan gedaan kan wor den om dat te voorkomen. Wij hebben toch al genoeg van de werkloosheid te lijden. Ook krijgen wij geen kolenbijslag of niets, daar wij 2 12 week gewerkt hadden. Met dank voor de plaatsruimte, J. VOGEL, Hof v. Egmond 40. Haarlem, 19 December 1933. (Wij brachten deze klacht onder de aan dacht van een bestuurslid der afd. Haarlem van de Moderne Bouwarbeidersbond, die ons zeide, dat er aan deze quaes-tie niets te doen is. Voor „vorstwerkloozen" krijgen de ge meentebesturen geen subsidie van het Rijk; 't zijn geen crisiswerkloozen, daardoor ressor teer en zij onder Maatschappelijk Hulpbe toon, dat een werklooze steunt naar behoefte De eerste week is dit nu, naar het oordeel van het bestuurslid, wel wat onbillijk gegaan (Allen die langer dan een week gewerkt had den, moesten een wachtweek doormaken), maar nu gaat het beter. De aftrek van 2/3 geschiedt volgens voorschrift van den minis ter en bestaat al jaren). STADSNIEUWS MET HOEVEEL PER MAAND KAN EEN INDISCHE FAMILIE RONDKOMEN? De heer Jacq. J. Damad, die 5 jaren in In- die heeft gewerkt en sinds 6 weken weer in het vaderland is, zendt ons een stuk naar aan leiding van het artikel van Jhr. dr. J. C. M-ol- lerus in ons .nummer van 14 December: „Met hoeveel per maand kan een Indische familie rondkomen?" Inzender zegt, dat zijn .'gegevens in het ge heel niet kloppen met die van Jhr. Mollerus en hij zet uiteen, dat er een groot verschil bestaat tusschen een „Indische familie" en een „familie in. Indië". Een Indische familie is een huisgezin waar van de vader en moeder bestaan uit Indo- Europeanen, althans uit menschen in Indië geboren. Uiteraard kunnen Indische men schen goedkooper leven dan Europeanen in Indië echter is het bedrag van f 150 per maand dan nog zeer klein, zelfs te klein. Een Europeesche familie kan van dit bedrag zeker niet leven. Een man heeft in Indië, om er behoorlijk uit te zien, pl.m. f 110 per jaar noodig en f 50 voor huisvesting is alleen mogelijk in kleine plaatsen als Madioen en Magalang. Wie slechts f 2,50 per maand kan wegleggen voor vacantie-uitgaven lean beter thuisblij- :n. Inzender heeft nog nooit een baboe gezien, die maar f 6 per maand verdient. De door Jhr. Mollerus opgegeven prijzen en hoeveel heden voor voeding zijn alle veel te gering. De heer Mollerus houdt verder in het geheel geen rekening met rooken, zeepgebruik, abon nementen op een krant, slijtage aan fietsen en banden, enz. GEMEENTERAAD Er wordt een vergadering van den Raad dei- gemeente Haarlem gehouden op Woensdag 27 December 1933 des namiddags ten 1.30. zoo noodig voort te zetten des avonds ten 8 ure, in de Statenzaal (Prinsenhof). Aan de orde zal worden gesteld: 1. Mededeelingen en ingekomen stukken Proces-verbaal opneming kas en boeken ge meente-ontvanger. Verzoekschrift mevr. E. W. P. Troll-van Schaik om ontslag als vakonder-- wijzeres in Nuttige Handwerken; alsvoren mej. M. G. Botman. 2. le Suppletoir kohier straatbelasting' enz. 1933. 3. Vrijstelling arta 29, 2a der Bouwverorde ning. 4. Opheffing Gezondheidscommissie 5. Subsidie bijzondere school buitengewoon L. O. Nic. v. d. Laanstraat. 6. Onteigening perceelsgedeelten Antonie- 7. Overdracht en ruiling grond nabij Ten Katestraat. 8. Aanvaarding van voor straat bestemden grond nabij Roerdompstraat. 9. Verkoop grond: a. Dolfijnstraat (fa. P. van Cittert en Zoon), b. Zaanenstraat (A. P. Win- nubst). c. Buitenrustlaan („Vlietsorg") d„ Van Nesstraat A. J. van Gijn), e. Neptunusstraat (H. Mulder). 10 Wijziging no. 6 vervangende detail 11 uit breidingsplan „Noord". 11. Uitbreiding leerplan Prot. Chr. Nijver heidsschool 12. Wijziging aantal Commissies tot wering van schoolverzuim. 13. Verzoekschrift J. H. Trijssenaar inzake toekenning uitkeering na ontslag. 14. Wijziging verordening keuringsdienst van vee en vleesch 15. Verzoekschrift afd. Haarlem Nieuwen Ned. Bond van Koffiehuishouders en Slijters inzake intrekking tapverbod op Zondagmor gen. 16. Wijziging tarief verpleegkosten St. Elisa beth's of Groote Gasthuis. 17. Wijziging verordening salarieering perso neel Buitengewoon L. O. 13. Opheffing functie reserve-onderwijzer Buitengewoon L. O. 19. Vermindering leerkrachten dagopenlucht school. (Adv. Ingez. Med.) ARRON D.-RECHTB AN KL DE FRAUDE BIJ EEN ZAANSCHE VERFFABRIEK. STRAFFEN VAN 6 MAANDEN EN 2 JAAR GEVORDERD. Gedurende de jaren 1931, J32 ,en '33 werden ten nadeele van een firma té Zaandam tel kens goederen weggenomen: lijnolie, zinkwit, loodwit- terpentijn, enz. De directie heeft het personeel daarvoor al eens bij elkaar ge roepen en gewaarschuwd tegen dergelijke dingen. Het heeft niets geholpen, en bij on derzoek bleek, dat er een tekort was van 8 a 10.000 gulden inkoopsprijs, waarvan na aft-rek van overwicht, verstuiving enz. over bleef voor f 5000 aan gestolen waar. In Am sterdam zijn vele dier goederen teruggevon den en de koopman, die ze in zijn bezit had, werd wegens heling gedagvaard en hoorde Donderdagmorgen in Amsterdam een gevan genisstraf van een jaar eischen, gedeeltelijk voorwaardelijk. Het onderzoek bracht nader aan het licht, dat een fabrieksarbeider, die al jaren aan de firma verbonden was en een groot vertrouwen genoot, die goederen successievelijk heeft weggenomen, tot een belangrijk gedeelte van de genoemde f 5000. De vaten en balen wer den per schip naar Amsterdam gebracht door een tweetal booten, waarvan de respect, schippers met een knecht evenals den fa brieksarbeider Donderdag voor de rechtbank terecht stonden. De fabrieksarbeider vei'klaarde, dat de an deren bij hem gekomen waren met de vraag of hij niet wat voor hen had, want zij wisten een afnemer in Amsterdam. Voor een vat ter pentijn ontving hij eens f 15, later werd het bedrag niet van te voren bepaald. De Officier achtte hier geen enkele nood aanwezig: verdachte (de fabrieskarbeiden had een loon van f 31. een prijs uit de loterij gewonnen en een eigen motorboot met een ander. En dan nog stelen! Aan den diefstal van waren ten bedrage van f 5000 heeft ver dachte ook meegedaan, terwijl hij misbruik maakte van vertrouwen. Aan den anderen kant is verdachte nog nooit veroordeeld. Dp officier eischte een gevangenisstraf van 2 jaar met aftrek. Mr. H. J. M. Tonino pleitte voor een reclas- seeringsrapport. Een Amsterdamsch schipper en een Zaan- damsch schuitenvoerder hadden zich ver volgens te verantwoorden wegens heling der goederen. Zij verklaarden, dat juist de fa brieksarbeider bij hèn gekomen was met het idee. Zij hebben goederen voor hem ver voerd, wetende, dat deze van diefstal afkom stig waren en er geld voor opgestreken. De Officier noemde het feit zeer ernstig. Beide verdachten zijn niet werkloos, hebben een baan, waarnaar vele werkloozen snak ken. en doen dan zóó! Tegen elk hunner eischte hij een gevangenisstraf van 6 maan den. Mr. H. O.Drilsma betoogde, dat de ar beider de hoofdschuldige is. Hij vroeg voor zijn cliënt, den Zaanlandschen schippers knecht een reclasseerings rapport. Mr. A. P. H. Schreurs zeide. dat rekening moest worden gehouden jnet het blanco- strafregister van ziin client, den Amsterdam- schen schipper. En tenslotte kwamen nóg een Amsterdam mer en nóg een Zaandammer, beiden schip pers in het verdachtenbankje, eveneens wegens heling. Ook zii hebben goederen, van den arbeider afkomstig, vervoerd en er eeld voor ge kregen. Ook hier vroeg de Officier erii gp- 1 vangenisstraf van 6 maanden tegen e'k en ook hier vroeg rar, Drilsma een reclasseerings rapport. In deze zaken zal over 14 dagen uitspraak worden gedaan. UITSPRAKEN. Steekpartij in een slagerij. Op den avond van 19 Mei heeft in eer. slagerij te Beverwijk een steekpartij plaats LEEUWARDEN- (Adv. Ingez. Med.) gehad, waarbij een slagersknecht door een 23 jarigen bakkersknecht in Wijk aan Duin met een mes ernstig in den arm gewond is. De Officier van Justitie heeft twee weken geleden tegen den bakker een voorwaarde lijke gevangenisstraf van 4 maanden ge- eischt met onder toezichtste'.ling, een boete van f 75 en toewijzing van de civiele vor dering van dokterskosten. De rechtbank wees de civiele vordering toe en veroordeelde den knecht tot een boete van f 75 Dierenmishandeling Een 33-jarig veehouder uit Lisse heeft door het neustusschenschot van twee zijner koeien die melk zogen een stok gestoken na er een gat in geboord te heben met een gewoon mes Ter dier zake vroeg de Officier van Justitie een geldboete van f 400 subs 50 dagen hech tenis Mr. W. de Rijke was verdediger. De rechtbank zond de zaak terug naar den Rechter-Commissaris, om als getuige prof. Wester, hoogleeraar in Utrecht te laten hooren. Het verkeer van rechts. Op den Provincialen Weg te Zaandam reed een auto, waarvan de bestuurder uit Wor- merveer geen rekening gehouden zou hebben met het verkeer van rechts, een wielrijdster, aan die gevallen is en 'n enkel gebroken heeft De chauffeur hoorde een boete van f 400 tegen zich eischen. Mr. Ybes trad als ver dediger op. De rechtbank veroordeeld verdachte, die hc»ogst roekeioos heeft gereden en weinig belangstelling voor het slachtoffer getoond heeft, tot een hechtenisstraf van 1 week. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Velthuysen, Zijlweg 53, act-etasch met schoolboeken; Droog. v. Oosten de Bruyn- straat 4, autoglas; Bur. van Politie. Sme'de- straat 9, autowieldop, armband, couvert met foto's, halsketting, potlood: Boekhorst, Oos terstraat 46, ceintuur: Brouwer, Saenredam straat 95, els: v. Leeuwen, Nachtegaalstraat 106, jas; v. d. Vlugt, Pleiadenstraat 25, jas; Kennel Fauna, Parklaan 119, 1 grijze en l zwarte kat; Jongbloed. Spaanschevaartstraat 37. muts; v. Dam. Baljuwslaan 28, portemon- naie: Traksel, Lange Raamstraat 34, idem; Vroom en Dreesmann, Groote Houtstraat, id., Dekkers. TImorstraat 176, idem; v. Dijk. Lu cas Meïjerstraat 16 rood, idem; Van Schie, Kloosterstraat 1, sleutel; Kennel Van 't Hoff- straat S3, zwarte hond; Kuver.er. Schalkwij- kerweg 31. horloge met ketting; Heesterbeek, Wagenweg 265, dameshandschoenen; Wau- maker, N. Raamstraat 7 rd„ idem: De Graaf, Jacob Geelstraat 18, kinderhandschoen. Franco. Aelbertsbergstraat 61, armbandhor loge. Koeiers, Oostvest 2rd., armband, v. d. Boogaard. Borneostraat 23. bril. Dekker, Am- sterdamschevaart 64, bril in étui. v. Egmond, Riviervischmarkt 1. 2 boorden, v. Wezen, Hee rensingel 91, leesboek. Verkerk, Nijlstraat 27, muts. Buis, Barendsestraat 1. pantoffel. Bur. v. Politie, Smedestraat 9, portemonnaie, schaat- senhouder, kinderhandschoen. Oolders. Pla- dellastraat 8, schaatsen, v. Zeeland, L. Begij nestraat 20a, transportrijwiel. Burgers, L. Veer- straat 6., damestasch. Benjamin, PleiadensTaat 79, kolenzak, Boudewljn, Timórstraat 72. hand schoen. Siegrist, Hodsonstraat 17 idem. v. d. Velde, Gen. de la Revstraat 111, idem. Vorme- noy, Ted. v. Berkhoutstraat 26, idem. Heester beek. Wagenweg 256. idem. Kaandorp. Olmen straat 30rd„ idem. Wesseling, Seringenstraat 11, kinderhandschoenen.. Spook, Pijnboom straat 99, pyp.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 11