RADIO TE HUUR H. J.van der Meer Selien Mok SIGARENZAAK SLAGERIJ Oproeping Het leelijke schrift Sukkel niet langer gratis onderzoeken WILD en 10T,88 GEVOGELTE bh „TILCO OURENS \OSltR Drukwerk VRIJDAG 22 DECEMBER 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 15 FEESTMAALTIJD VAN „DE NEDERLANDSCHE DAGBLAD PERS". Minister Verschuur spreekt. DE VOORZITTER ONDERSCHEIDEN. De herdenking van het zilveren jubileum van „De Nederlandsche Dagbladpers" is be sloten met een feestmaaltijd in het Carlton- hotel te Amsterdam. Tot de mede-aanzitten den behoorden Prins Hendrik, de ministers Marcharat en Ver schuur, burgemeester de Vlugt en de direc teur-generaal der P.T.T., Ir. M. H. Damme. Tafelpresident was de voorzitter der jubilee- rende vereeniging, de heer J. W. H e n n y. die een welkomstwoord sprak en een dronk uitbracht op de Koningin. Na dezen heildronk werd het „Wilhelmus' gezongen. In zijn tafelrede zeide de heer Henny o.m. dat het Nederlandsche Dagbladbedrijf tot nu toe zeer weinig werkloosheid heeft gekend. Verschillende bedrijven kloppen bij de regee ring aan om steun, welke wordt verleend, omdat de regeering er de billijkheid en de noodzakelijkheid van inziet. Wij zijn blij, al dus spr., dat de Nederlandsche dagbladpers dit. nog nooit heeft moeten doen en wij ho pen vurig, dat het ook nimmer noodig zal zijn. Blij, omdat men niet zal kunnen zeggen, dat wij afhankelijk zijn, want wij, dagblad uitgevers zijn onafhankelijke menschen en dit wenschen wij te blij ven. Persvrijheid wordt beschermd. Een onzer ministers heeft onlangs tijdens een anderen feestmaaltijd gezegd, dat de pers vrijheid in Nederland een groot en dierbaar kleinood is, dat beschermd behoort te wor den. Wij dagbladdirecteuren, zijn het hier volkomen mee eens wij verklaren hier, dat de Nederlandsche journalisten op een voortref felijke wijze dit kleinood bewaren. En zij doen dit op zulk een volkomen wijze, dat wij di recteuren nooit of bijna nooit van een recht ven veto gebruik behoeven te maken. Tot de ministers zeide spr., vervolgens, dat de dagbladen te allentijde klaar zijn om crisis comité's en comité's voor andere rampen te helpen. Deze paraatheid, aldus spr., sluiten wij niet af, wij zijn en blijven immer gereed om de regeering met dergelijke oproepen te steunen. Hulde aan dr. De Vlugt. Zich vervolgens tot den burgemeester der hoofdstad, dr. \v. de Vlugt wendend, zeide de heer Henny het op buitengewonen prijs te stellen, dat hij op het jubileum van de Dag bladpers aanwezig heeft willen zijn na zijn eigen jubileum op den dag hieraan vooraf gaande. Wij zijn op bijzondere wijze getrof fen, aldus spr. door de aanhankelijkheid welke de bevolking van Amsterdam aan haar hoog ste magistraat heeft betoond. Hierna richtte spr. hartelijke welkomst woorden tot vertegenwoordigers van bevrien de organisaties, die aan den feestmaaltijd mede aan zaten. Ten slotte zeide de heer Henny: laten wij trachten niettegenstaande de moeilijke tijden ons schip drijvende te houden, laten wij trach ten onze, bladen onafha&lkelijk te hfftiden/hiéfe alleen ten bate van eins 'zelf. maar'ten batë' van ons volk, dat absoluut gediend is van een onafhankelijke pers, zoowel redactioneel als financieel. Hierna bracht spr. een dronk uit op de gasten, op Prins Hendrik in het bij zonder. Minister Verschuur over de pers. De volgende spreker was de minister voor economische zaken, mr. T. J. Verschuur. Al is het consent voor de spreekbeurt, aldus de minister met een verkeerden naam ingevuld (op het menu stond abusievelijk aangegeven, dat mr. Marchant, de minister van onderwijs het woord zou voeren), ach, ik, die weet, welke administratieve fouten worden begaan door de crisisbureaux van invoer, kan dat volkomen billijken. ik ben zeer tevreden, dat het con sent op mijn naam komt te staan. Deze in alle opzichten zeer vredige bijeenkomst geeft ons het gevoel, alsof wij verkeeren in den tijd, dat er van crisis nog geen sprake was. Ik hoop, dat elke crisisgedachte van avond ver van ons moge blijven. In geestige woorden schetste de minister daarop de positie van den directeur van het dagbladbedrijf, die naar spr. had gehoord, vele ietwat subtiele relaties heeft. Maar de direc teur is het die de verschillende krachten, die een dagblad vormen, tot een eenheid maakt. Komende tot de verhouding tusschen den directeur en den redacteur, zeide spr., dat hij zich daar liever niet in verdiepte, evenmin als in de verhouding tusschen man en vrouw in een huisgezin. Maar wel mogen wij ons ver heugen, aldus de Minister, in het hooge niveau van de Nederlandsche Pers, dat aan beiden, directeur en redacteur, te danken is, zoowel als bij het welslagen van een huwelijk elk der echtgenooten daartoe heeft medegewerkt. In de Nederlandsche Pers. aldus de Minister, zit een stuk nationale goodwill, dat wij niet hoog genoeg kunnen aanslaan. De Neder landsche pers excelleert niet alleen in haar be richtendienst, wij zien bij haar ook een_ hoog heid van gedachtenwisseling, een welwillend heid om een tegenstander het zijne te geven, een onpartijdigheid en een onkreukbaarheid, welke wij nergens ter wereld aantreffen dan in ons kleine vaderland. De regeering staat dit levendig voor oogen, de regeering waardeert dit. Wij beschouwen het hooge peil van de Nederlandsche pers als een nationaal groot belang van de allereerste orde. Zoolang de Ne derlanders een Nederlandsche pers verdienen, zoolang kunnen wij ons gelukkig prijzen. De heer Henny onderscheiden De regeering heeft aan Hare Majesteit voor gesteld. aldus eindigde Minister Verschuur om haar groote waardeering voor deze vereeni ging uit te drukken in een Koninklijke on derscheiding en het heeft de Koningin be haagd den "President der vereeniging het of- ficierschap van de Oranje Nassau-orde te ver- leenen. Het is met groote waardeering voor de Nederlandsche pers. voor haar directeuren en met groote erkentelijkheid voor den heer Henny, dat ik hem dit eereteeken op de borst speldt (applaus). Nadat de heer Henny voor de hem verleen de onderscheiding bedankt had en had ver klaard dat zij voor hem een spoorslag zou zijn om te doen wat hij kon, om onze pers op een nog hooger peil te brengen, dan zij reeds is. voerde burgemeester Dr. W. de Vlugt het woord. Waardeering van dr. De Vlugt. Ik maak geen verschil, aldus dr. De Vlugt, tusschen journalisten en directe uren. Zoowel de eene als de andere groep ben ik zeer er kentelijk voor de wijze, waarop zij mij deze dagen hebben behandeld Ik heb waardeering •gevonden in schier alle organisaties van de pers, die het Nederlandsche volk over mij hebben ingelicht, misschien wat overdreven, maar ik geloof, dat overdrijving hier niet schaadt. De Mii\ister heeft het zooeven over de moeilijkheden in een huwelijk gehad, daarbij doelende op de verhouding journalist-direc teur. Het is vcor een overheidspersoon moeilijk in een dergelijk verschil van mee ning te intervenieeren, maar het belet mij niet mijn groote waardeering uit te spreken voor de Nederlandsche dagbladpers, als wij daarin vinden, directeuren, eigenaars, uit gevers van dagbladen en mijn zienswijze zal zeker instemming vinden bij de journalisten, want zij weten, dat ik zeer groote waar deering vcor hen heb. Een goede journalistiek is naar mijn meening alleen mogelijk, wan neer zij kan worden verbanden aan een dag blad, dat goed wordt beheerd. Verder repte de heer De Vlugt van de moeilijkheden der directeuren. Er zijn vele moeilijkheden in het: leven aldus spreker. Om maar te noemen het huwelijk. De regeering aan den eenen kant en de gemeentelijke autonomie aan de an dere zijde. Men heeft de regeering. Men heeft de burgemeesters. Maar men kan ze toch niet alles laten doen. Men heeft ten slotte een alyemeen belang, men heeft een taak te verrichten, welke beleid en saam- hcorigheid vereischt. De wensch is gewettigd zoo besloot de heer De Vlugt, dat in uw kring bij het uitvoeren van uw taak saam- hoorigheid en bole id steeds de kenmerken mogen zijn. Andere lof. Hierna voerden nog het woord de heer H. Kuypers, voorzitter van de Katholieke Nederlandsche Dagbladpers, die gewaagde, van het gentlemen's agreement dat beide vereenigingen verbond; de heer D. Kou w e- naar, die sprak namens den Ned. Journalis tenkring en een dronk uitbracht op de sa menwerking tusschen directeuren en jour nalisten, de heer L. J. Stolwijk namens de Katholieke Journalistenvereeniging de heer H, G. D. Coppens, namens den bond van Erkende Advertentiebureaux, de heer F. J. A. M. Wierdels, eere-lid der vereeniging en oud bestuurslid, de heer A. Heldring namens de de leden en tenslotte nog de heer J. W. Henny, die een telegram voorlas van de Koningin, ontvangen in antwoord op het Haar gezonden telegram van aanhankelijk heid en trouw en die de verschillende spre kers in het kort beantwoordde. De maaltijd werd besloten met zingen van het Wilhelmus. OP DEN BERUCHTEN NIEUWEN RIJKSWEG. Alles botste tegen elkaar op. EEN DOODE, TWEE ZWAAR GEWONDEN. LETTEREN EN KUNST SCHILDERKUNST. li Op den nieuwen, berucht geworden Rijks- wég "tussclièn Delft en' Rotterdam, onder Overschie is opnieuw een zeer ernstig ver keersongeluk gebeurd. Woensdagavond omstreeks acht uur kwam, naar wij in de N. R. Ct. lezen, schipper M. Oostrom van de Nooit Volmaakt, welk schip te Rotterdam ligt,, per motorfiets uit Den Haag rijden. Even voorbij den Hofweg kreeg hij een defect aan zijn motor en hij stapte af, om het euvel te repareeren. Aangezien hij geen accu voor de licht-installatie had, doof den bij het stoppen onmiddellijk zijn voor- en achterlicht. Er hing op dat oogenblik een zware mist. Kort achter O. kwam een vrachtauto aan rijden, beladen met groenten en fruit, welke wagen op reis was van het Westland naar Klaaswaal De bestuurder van dezen auto J. v. d. Linden zag den schipper en zijn mo torfiets eerst op het allerlaatste oogenblik en hij remde uit alle macht. Op het spiegel gladde asfalt begon zijn wagen evenwel te slippen en de auto greep de motorfiets, wierp den schipper tegen den grond en zwaaide ten slotte dwars over den weg, precies tegen een luxe-auto op, welke uit de richting van Rotterdam kwam. Deze auto werd van voren geheel in elkaar gedrukt. In dezen wagen zaten de heeren T. A. van der Loeff en S. van Os, beiden uit Den Haag. De heer v. d. Loeff werd uit den auto geslin gerd. De heer Van Os raakte bekneld en eerst na veel moeite is het gelukt, hem uit den wa gen te bevrijden. De heeren v. d. Loeff, Van Os en de schip per werden bij dit ongeluk alle drie zwaar ge wond. Per ziekenauto van het Roode Kruis zijn zij nadat zuster W. A. Jorna uit Den Haag, die toevallig juist passeerde, de eerste hulp had verleend naar het ziekenhuis Eudokia te Rotterdam vevoerd. De heer Van Os is daar Donderdagmiddag overleden. De toestand van den schipper is zeer bedenkelijk. Na deze driedubbele aanrijding gebeurde nog een groot aantal ongelukken. Een auto uit de richting Rotterdam remde krachtig en draaide driemaal om zijn as op het gladde asfalt. Een vrachtauto, komend van Den Haag zag het stopsein van een hoofdagent te laat, slipte door het sterke remmen en reed tegen de auto van den heer Van Os van achteren aan, waardoor deze ook aan die zij de 'gehavend werd. De vrachtauto werd eveneens zwaar beschadigd. De hoofdagent knelde de rechterhand, een andere agent werd in den berm geworpen. Twee luxe-auto's uit de richting Den Haag slipten vervolgens door het remmen, vlogen tegen elkaar en werden ernstig beschadigd. Vermoedelijk is een der passagiers gewond. Ook nog andere auto's zijn op dit gedeelte van den weg geslipt en in den berm geraakt. De heer v. d. Loeff heeft een gecompliceer de been breuk en de linkerknie gebroken. Moderne Kunst bij Goudstikker te Amsterdam. Sinds eenigen tijd occupeert deze firma, die zich lauweren op het gebied der oude kunst placht te verwerven, zich ook met de kunst van het heden. Ditmaal mocht de criti cus Kasper Niehaus een verzameling bijeen brengen, die dan tevens zijn inzicht en voor keur mocht illustreeren. Deze idee van de heeren Goudstikker is zeker niet onaardig. Ze wil die nog verder in toepassing brengen en hoopt ook andere critici bereid te vinden tot een dergelijke manifestatie. Waarom ook niet! Alleen van de autoritaire positie van den modernen kunsthandelaar in eigen huis blijft niet veel meer over. Hij voelt zich bij de overstelpende en uiteenloopende pro ductie aan kunst niet meer sterk genoeg zijn eigen criticus te zijn en treedt meer en meer uitsluitend als exploitant van expositieruim ten op. Dat is een verschijnsel dat parallel loopt met ae huidige liefhebberij om iedere expositie door een inleider, voorredenaar of iets dergelijks te laten openen. Ook dat zal wel weer overgaan mettertijd, al is de kans ook groot dat de echte kunsthandelaar, die zijn leven en zijn duiten in zijn vak stak en zijn eigen criticus was, tot de verdwijnende soort behoort en veilig zijn memoires kan gaan schrijven. Ik ben vol belangstelling naar deze door Niehaus georganiseerde verzameling gaan kijken en ben dankbaar voor een paar nieuwe kennismakingen. De schilder (of schilderes) Röling was mij tot nu toe onbekend; het groote portret van een zittend meisje of jon ge vrouw in een fantastich landschap, waar van de détails toch van een charmante zake lijkheid zijn, en het geheel even aan den douanier Rousseau en zelfs aan Franz Mare (in de paardjes) doet denken, lijkt mij buiten gewoon interessant. De Bergenaar Ten Holt exposeert ook zelden; zijn uitvoerige penbee- keningen van boseh en boomen bezitten de ouderwetsche distinctie van wie schroomval lig en met eerbied zich aan het kunstbedrijf overgeeft. Doch het mist de verveling van dien tijd en is arbeid van fijn gehalte. Wat Niehaus in Jan Zondag 'ziet- zal wel in diens teere kieurschakeeringen gezocht moeten worden, die inderdaad aangenaam zijn; de visie lijkt echter nog niet zoo geheel eigen en door herinneringen (aan Van Gogh) geleid. Niehaus' waardeering voor Sal Meijer is be kend. De Waterval bij Echternach is.een ty pisch staal van Meijer's werk. Het is een eenigszins eigenzinnige, bevroren kunst die echter ontegenzeggelijk karakter heeft. Het was aesthetisch interessant deze week een foto in de bladen van den brand bij Boon in Wormerveer te leggen naast de reproductie van Meijer's Waterval. Wat de vorst met het druipende water in Wormerveer deed, had overeenkomst met de visie van Meijer op een waterval. Ook de te Parijs wonende Ne derlander Philippe Smit behoort tot den kring van Niehaus' bewondering. Deze heeft hier een viertal schilderijen, waarin een ro- buste manier van schilderen is gekomen, die hij vroeger niet bezat. Coloristiseh is het sterk werk, dat echter, zooals het nu is, grooteren afstand ter beschouwing en betere belichting eischt. Als men er dichtbij komt te staan, v/'ordt de peinture grof. Dat ook M. J. Lau en H. Lugt hier weer eens iets van hun arbeid toonen is met genoe gen te registreeren. De sterk romantische stroom, die door Lau's landschappen vaart, is niet geheel door zelfbedwang beheerscht; er is iets toomeloos' in zijn vaart- dat bijna ver ontrust. Lugt daarentegen zegt nuchter, zui ver en positief wat hij te vertellen heeft, maar is minder opmerkelijk. Ik deed slechts een paar grepen omdat de overige genoodigden tot de méér-geziene be- hooren. Als wij bij hen b.v. o^k prof. Wol ter en mevrouw Westendorp en mejuffr. An- singh ontmoeten, dan lijkt het mij niet heel •duidelijk waarom Niehaus in zijn voorwoord Baudelaire's gezegde citeert, dat een eclecti cus een zwak man zonder liefde, ideaal, parti- prïs, leid-ster of richtsnoer zou zijn.In verband met de samenstelling van „zijn" tentoonstel ling zou daarover met den criticus een boom op te zetten zijn. 16 Dec. 1933. J. H. DE BOIS. DE „HERTOG HENDRIK'' TERUGGEKEERD. Hr. Ms. pantserschip „Hertog Hendrik" is Donderdagavond op de reede van Nieuwediep teruggekeerd. GEEN MELKBEZORGING OP EERSTEN KERSTDAG. De melkhaaidelarenvereenigingen Sint Jo zef en Onderling Belang hebben en behoeve van hun personeelbesloen om op dén eer sten Kerstdag geen melk te bezorgen. De winkels zullen dien da.? van 9 tot 12 uur open 2ijn. ie Heer en Mevrouw STOOP—FU CHS geven kennis van de geboorte eener Dochter NELLY Bloemendaal, 22 Dec. 1933 .Hllverheuvel" Verloofd: CORRY IvORT en JAAP VAN HOOFF Ind. jur. cand. KI. Houtstraat 17, l-Iaarlem Brouwersvaart 2-1, Haarlem Ontvangdag 26 December 1933 van 35 uur TAPIJTREINIGING Bij vonnis der Avrondissements- Rechtbank te Haarlem d.d. 19 Dec, 1933'is in staat van faillis sement verklaard: P. IW. vai Doorn, van beroep sigarenwinke lier, wonende te Haarlem, Groote Houtstraat 143. met benoemin: van den E.A. Heer Jhr. Mr. E. ■T. Strïck van Linschoten Reehter-Commissaris en van dergeteekende tot Curator. air. A. BEETS Plein S. Tandarts AFWEZIG tot »i Januari '34 Waarnemers I-I.H. Blankevoort, Pereira en Petri. AFWEZIG tot 2 Jai i,ri: J. C. DE GROOT Arts, HEEMSTEDE. Waarns. Drs.: v. Walsem, Laeyen- decker en Dippel, Aerdenhout Coöperatie MUZIEKONDERWUZERES heeft nog eenige uren disponibel voor het geven van PIANO-, ORGEL- EN THEORIELESSEN Br. no. S77S bur. van dit blad RIJKSEENHEID GEDACHTE. Het Haagsche Correspondentiebureau meldt Tijdens het tijdelijk verblijf hier te Lande van den voorzitter van het Indo-Europeesch Verbond, den heer De Hoog, hebben dezer dagen besprekingen plaats gehad tusschen vertegenwoordigers van het Indo-Europeesch Verbond en het hoofdbestuur van het Ver bond voor Nationaal Herstel. Die besprekin gen hebben geleid tot het tot stand komen van een regelmatig contact tusschen beide bewegingen. Dit contact; xwam tot stana op de basis van de handhaving van een sterk Nederlandsch gezag in Nederlandsch-Indie en de handhaving van de banden tusscchen Nederland en Nederlandsch-Indië (de rijks- eenheidgedachte) ZONDERLINGE AVONTUREN OP EEN IJSSCHOTS. VAN EEN ZEEMAN, DIE ZIJN VRIEND ZOCHT. In den nacht van Woensdag op Don- derdagL ontdekte een voorbijganger te Rot terdam, dat in de Onude Haven een man op een ijsschots ronddreef. Hij waarschuwde de politie, die er met veel moeite in slaagde den man op het droge te brengen. Hij vertelde, dat hij een zeeman uit IJmuiden'was, en "dat hij naar zijn vriend zocht, met wien hij samen de sterkte van het ijs was gaan probeeren. De vriend was echter plotseling verdwenen. Zijn naam kon de zeeman zich niet meer her inneren. Toen dreggen geen resultaat had, belde de politie de politie van IJmuiden op. om te vernemen of deze den naam van den vriend wist. Deze kwam te weten, dat de vriend vermoedelijk in de Schoonoordstraat te Rotterdam woonde. Men begaf zich naar het adres en vond den vriend slapende thuis. Hij had het zoo koud gekregen, dat hij was weggegaan, en blijkbaar had zijn kameraad zijn groet niet gehoord Bekwame verkoopster! gevraagd voor afd. stoffc-n en fournituren. Zij, die meerdere jaren in het vak zijn werkzaam :eweest, genieten de voorkeur. Brieven met opg. v. leeftijd, ref. en verl. salaris onder no. SSS1 bur. van dit blad NET DAGMEISJE gevr., 85 's avonds 2 x, Aanm, 5 uur Brakenbu rglistraat 29. In Bloemendaal of directe om- rev. alleenst. Huis direct v. eige- te huur of te hoop gevraagd Huurpr. S00 a 1000. Kooppr. 12.000 a 15.000. Br. no. SS71 bur. van dit blad Wij zijn kooper8 an alle soorten ongeregelde oederen. Ook heele winkels. Ge heimhouding verzekerd. Br. no. 9 bur. van dit blad Prachtige Heerenhuizen te I-Ieemstede en Aerdenhout te koop of te huur, modern comfort, uitstekende tram- én busverbin dingen. Koopprijzen vanaf 65-G0 Huren vanaf 54 0. Adres Bosma en Bovenkamp. Heemstede, Tel. S930 en 2S942. (spotkoopje) t. o. aangeb. 325, invent, en goed. inbegr. Huur 7 p. w. Zalcenbeurs, Garenkókers- kade GI. overn. (spotk.) 500 met nbegr. n.- koelkast, snelweger, kl. snijmach. worst-stopm. enz. Spoed Garenkokerskade 61. Voor Cactus-liefhebbers aangeboden gebruikt doch in. goe den staat zijn liefhebbers-kasje. 2 1/2 bij 4 3/4 M. m. verwarming Nadere inlichtingen bij K-weelte- rij ..De Teunisbloem", Overveen, Zijlweg 194. Tel. 13406. Mr. Cornelisstr. 7 SPERCIEBOONEN per 1/1 blik ny2 ct. ANDIJVIE per 1/1 blik 20 SPINAZIE per 1/1 blik 20 ROZIJNEN zonder pit, per pond 10 BLOEM, beste kwaliteit, per pond 7 KERSTKRANSJES, per half pond 14 ZALM per 1/1 blik 23 ZALM per 1/2 blik 14 CHOCOLADE KERSTKRANSJES met Musketzaad, per ons 10 GEDROOGDE APPELTJES per pond 31 SCHIJFJES APPELTJES per pond 32 PRUIMEN per pond 20 KWETSEN per 1/1 blik 29 NOn NÏFT Aï F doch wel zeer vele woningzoekenden "UU /1L.L.L. komen bij y d WALLE'S Bouw- en Woningbureau. Deze heeft HUIZEN TE HUUR en TE KOOP. Ook goed verhuurde huizen in Haarlem en Heemstede, voor geld belegging Prinsessekade 18 A. Telefoon 14628. Degenen die onvermogend zijn en aanspraak meenen to kunnen maken op een uitlceering uit het legaat van wijlen GRIKTJE JANS VAN SLOOTEN, huisvrouw van Willem Pieterse Kemperman, d.d. 10 Mei 1701. worden opgeroepen zich vóór 1 Maart 1334 schrifte lijk te melden, met overleggin: der benoodigde bewijzen, bij der. ondergeteekende. Admïnistrateur van voornoemd legaat. J. VAN BEMMEL Lanckhorstlaan 11' Heemstede, (post Haarlem) Heemstede, 22 Dec. 1933 van een oude, versleten machine maakt steeds een slechten indruk. KOOPT NU een nieuwe Portable schrijfmachine, in „min proof"- koffer. Prijzen reeds vanaf 35. KOOPT NU RADIO. Gloednieuw toestel met ingeb. luidspreker van 140 - voor f 8 Overjarige PHILIPS- en TELEFUNKENTOESTELLEN 45.-. HEEMSTEEDSCHE DREEF 250, bij Blauwe Brug. Heer zoekt Zit- en Slaapkamer :em. of ongem.. op goeden stand. Heemstede of Haarlem, nabij tramhalte, m. gebruik van tel. en bad. Br. met prijsopg. m. en pension onder no. 246 Boek handel Stap. Haarlem. Mooi woonhui» te huur a. d. Garenkokedskade, huurprijs 500 per jaar Spoedig te. aan aarden, Br. no. SSS2 bur. van dit blad Goedkoop buiten wonen Nog 2 vr. hulzen te huur a 30.- m. Kerkweg Santpoort; riant 6 k.. keuken, schuur; voor- en achtert., balcon, waranda, v. wascht. Bevr. Duinlustparkweg 33 A. AANGEBODEN Ongem. Etage. Koninginneweg 32 Haarlem Gevraagd Zit-Slaapkamer v. li, Br. no. S8S5 bur. v. d. blad LAAT UW LAMPEN hu Schagchelstraat 7 en Cronjéstraat hoek Scholerweg Wij leveren alle merken met ZEER HOOGE KORTING zooals PI)Illps, Record. Fotos. Marathon, Thermion, Tungsram enz., niet onze bekende solide garantie Haten Fazanten Duinkonijnen Jonge patrijzen Eendvogels Talingen Braadkippen Poulardes Soepkippen P. VAN DER STAD POELIER 136 Kleine Houtstraat 136 Dón P°* K\>p'*n9,_ ne® eer s\aond roer* ,Pve9 \ie* ve n vo f,uP"A Sto»'- „e''^e'„a."ee° Faillissementsveiling op Zaterdag 23 December'33 des namiddags twee uur in het Verkooplokaal „De Ridder", Rid derstraat te Haarlem, ten ver zoeke van den curator Mr. J. II- van Geldercn. van een partijtje roode wijn, port, jenever, likeuren Bezichtiging Zaterdagmorgen van 1012 uur. J. HOLLEXBERG deurwaarder HAARLEM ZIJLWEG 157 TELEFOON 17156 HALT! HALT! Menschen weest wijs. Als 'je' Kerstboomon koopt, let op den prijs, vanaf 1 M. groot 20 cent. Wederverkoopers reductie. Standplaats Hoek NASSAULAAN aan Bankgebouw JAC. VAN MARIS WELFSCHOENEN Barrevoetestraat 19 Tel. 15051 (Haarlem's Dagblad) Mij. voor Courant-Uitgaven en Algemcece Drukkerij N.V. HAARLEM Voor Vereen.-Drukwerk Hand els-Drukwerk Familie-Drukwerk Massa-Oplagen Periodieken Uitsluitend goed verzorgd op den tijd dien wij beloven TEGEN BILLUKE PRIJZEN

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 15