DIAMANT Bak- en Braadvet VRIJDAG 22 DECEMBER 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 8 SPORT EN SPEL. VOETBAL DE PRINS NAAR EEN VOETBALWEDSTRIJD De voetbalwedstrijd die op tweeden Kerst dag te Rotterdam tusschen Sparta en Feijen- oord gespeeld wordt ten bate van den bloed transfusiedienst van het Ned. Roode Kruis, zal o.a. door Prins Hendrik bezocht worden. H.B.S.—STORMVOGELS. Waarschijnlijk komt Stormvogels Zondag a.s.: als volgt uit: De Waard, Haak Sr., Haak Jr., Bravenboer, Fyen, Van der Velde, van der Steen, Tol, Effern, Prins. De Waard. Z.F.C.—STORMVOGELS. Teneinde in training te blijven en mede te werken aan een sympathiek doel het steu nen van het Crisis-comité speelt Storm vogels op 31 December te Zaandam een vrieud- schappelijken wedstrijd tegen Z.F.C. QUICK BOYS—STORMVOGELS 2. Het tweede elftal van Stormvogels brengt op tweeden Kerstdag een bezoek aan de Quick Boys te Katwijk. R.C.H.V.U.C. A.s. Zondag verschijnt R.C.H. tegen V.UC met het volgende elftal: Kos, Krom, Prevost Sr., Hessels, Ruis, Prevost Jr., Hanse, Haukes, Ruygrok, Kok, Paape. ONDERLINGE WEDSTRIJDEN VAN „HAARLEM" Haarlem—Vitesse Op Zaterdag 23, Zondag 24 en Dinsdag 26 December a.s. houdt Haarlem haar jaarlijk- sche onderlinge wedstrijden. Op Zaterdag en Zondagmorgen komen de adsoiranten in" het veld en wel met zeven elftallen. Zondagmiddag te twee uur speelt Haarlem een vriendschap- pelijken wedstrijd tegen het Arnhemsche Vi tesse. waarvan zij indertijd met A—2 verloor De roodbroeken zullen ongetwijfeld revanche willen nemen, zoodat een aardige strijd ver wacht kan worden. Dinsdag zullen de seniores elkaar met tien elftallen bekampen. Voor den wedstrijd tegen Vitesse is het Haarlem-elftal als volgt samengesteld: Voogd, Van den Berg, Huysmans, De la Mar, Kammeijer, Vreeken, Iseger, De Winter, Bloemink, Smit, Van Polanen STEEDS HOOGER—T. H. B. T. H. B. verschijnt met: v. d. Berg, Spierdijk, Dijkstra, v. d. Horst, Oldenburg, Linthout. Lindeman, Nijssen, Aalpol, Veltmeijer, Vellinga. Deze wedstrijd wordt eersten Kerstdag ge speeld. H.F.C.ROBUR ET VELOCITAS. H. F. C. speelt op tweeden Kerstdag op haar terrein aan de Spanjaardslaan een vriendschappelijken wedstrijd tegen Robur et Velocitas. H. F. C.—OUD INTERNATIONALS. Zooals gewoonlijk speelt H. F. C. op Nieuw jaarsdag aan de Spanjaardslaan weer een wedstrijd tegen elf oud-internationals. VELOX—E. D. O. Op tweeden Kerstdag gaat E. D. O. voor den K. N. V. B.-beker naar Utrecht met het volgend elftal: Van Roon, G. Zandstra, K. Zandstra, Jansen, Koppen, Oomen, Nottrot, v, d. Putten, Goemaat, Perukel Jr., J. W. Koene. RUGBY DE WEDSTRIJD TE HEEMSTEDE. Het Amsterdamsche team, dat op tweeden Kerstdag in den Internationalen Rugbywed strijd tegen Rapid uit Düsseldorf zal uitko men, is als volgt samengesteld: Full-back: Bieger, Three-quarters: Nel, Addicks, De la Fuente en Rees. Stand-off: De Villiers. Scrumhalf: Vught. Forwards: De Jonge, De Haan, Hoogeboom, Alofs, Zwol, Smit, De Nieuwe en Meertens. STICHTING VAN EEN INT. RUGBY ORGANISATIE Uit Parijs: Op 2 Januari a.s. heeft te Parijs een vergadering plaats van vertegenwoordi gers van Rugbybonden van verschillende lan den. Het belangrijkste punt van de agenda is de stichting van een Internationale Rugby Or ganisatie. BILJARTEN. KAMPIOENSCHAPPEN HAARLEM EN OMSTREKEN. De vereenigingen in Haarlem en omstreken aangesloten bij den Ned. Biljartbond, hielden Donderdagavond een gecombineerde verga dering bij „Vriendenkring". Als voorzitter en secretaris van de com missie, die voor deze toumooien is benoemd, werden respectievelijk herkozen de heeren A. Kelderman en C. van den Berg. Daarna kwam aan de orde de toewijzing van het kampioenschap 2de klasse; hiervoor werd aangewezen „De Korenbeurs". De finale zal gehouden worden ongeveer half Februari. Het tournooi om het kampioenschap 1ste klasse werd ter organisatie toegewezen aan „Haarlem-Noord", dit zal gehouden worden omstreeks drie weken na het eindigen van dat der 2de klasse. DAMES-HOCKEY. DE ENGELSCHE HOCKEY-FILM Door de All-England Women Hockey Asso ciation is een belangrijke hockeyfilm uitge bracht, die momenteel een rondreis door Nederland maakt. Te Haarlem wordt deze film a.s. Zaterdag avond 8 uur in Hotel Lion d'Or afgedraaid voor mannelijke en vrouwelijke hockeyers, in troducés en belangstellenden. De bekende hockeyscheidsrechter Molhuijsen zal een in leiding houden, en inlichtingen bij de film geven. Behalve een klein teekenfilmpje aan het begin, dat enkele afbeeldingen over hockey en lacrosse laat zien, bestaat de film uit drie dee- len met prachtige opnemingen van foto's, die alle er toe bijdragen om een goed overzicht van het hockeyspel te verkrijgen. Er is aan dacht besteed aan teamverband, zoowel In aanval als in verdediging, demonstraties der verschillende slagen, inrollpn, passeeren, op drijven van den bal, het nemen, inschieten, in- en uitloopen van corners, enz. Bovendien ont leden de projecties met 't vertraagde toestel opgenomen de fouten en feillooze slagen tot in de kleinste bijzonderheden. Kortom een film die voor geheel hockeyend Nederland en alle belangstellenden in deze sport van groote be- teekenis geacht kan worden. V/EER EEN OSSENAAR VOOR HET GERECHT. ZES JAAR WEGENS DOODELIJKE MISHANDELING. De officier van justitie bij het gerechtshof te 's Hertogenbosch heeft in hooger beroep tegen een 29-jarigen arbeider te Oss, die in den nacht van 3 op 4 September te Oss G. van Lieshout opzettelijk van het leven heeft beroofd, wegens zware mishandeling met doodelijken afloop, zes jaar gevangenisstraf met aftrek van preventief geëischt. VERBINDING TE ARNHEM VERBROKEN. PONT OVER DEN RIJN KAN NIET MEER VAREN. Doordat de ijsschollen los raken en be ginnen te drijven is er bij de Schipbrug te Arnhem weer stagnatie ontstaan. Tot nu toe werd de verbinding onderhouden met een deel van de schipbrug, heen en weer getrok ken door een sleepboot. Dit brugdeel heeft men moeten opleggen, zoodat alle verbin ding met de Betuwe verbroken is. BLOEMENDAAL OUDERAVOND Donderdagavond werd in de U. L. O. school aan den Vijverweg den ouderavond van de scholen A en B. gehouden. De belang stelling was zeer groot. In een hoek van de gymnastiekzaal was een groote kerstboom geplaatst. Het hoofd der scholen, Dr. T. Popma open de met een woord van welkom. Spreker uitte woorden van dank aan 't adres van den directeur van de Faramout-film Mij. en aan den directeur der Bloemendaal- sche plantsoenen voor films en spar. Verder gaf de heer Popma eenige toelichtingen over het schoolfonds. Hieruit worden verschillende uitgaven bekostigd, die niet op andere wijzen zijn te vinden. Zoo werden een Sinterklaas- ccstuum, een aantal boeken voor de school bibliotheek, de kosten voor sprekers en filmoperateurs uit dit fonds bestreden. Spreker beval dit fonds in de belangstel ling van de ouders aan. Ook vestigde hij o.a. de aandacht op de Fransche cursussen welke buiten de schooluren gehouden worden. De candidaat van het bestuur, Ir. H. Strang, werd gekozen tot lid van de Ouder commissie in de vacature mevr. Thöne-de Vries van Doesburgh. Onder leiding van den heer P. de Nobel werd vervolgens door de klassen la en lb een viertal Kerstliederen gezongen, nl. II est né le divin enfant, Noël, Nu zijt wellecome en Stille Nacht. Tot slot werd de zeer interessante Indische geluidsfilm „Rango", gegeven. Deze film geeft een groot aantal schoone en spannende tafereelen uit de Sumatraansche jungle te zien. RAADSVERGADERING. Geen rap-port inzake den Plant soendienst. De Politieverorde ning aangehouden. Vergadering van den Gemeenteraad op Donderdagmiddag, onder leiding van den bur gemeester, J h r. M r. C. J. A. D e n T e x. Afwezig de heeren Witteman en Posthumus Meyjes. Na een geheime zitting van ruim 2 uur wordt te over 4 de openbare vergadering geopend. De Plantsoendienst. De voorzitter brengt in stemming de aanvrage door B. en W. van een rapport van experts inzake den Plantsoendienst. Het voorstel werd verworpen met 8 tegen 5 stemmen. De Alg. Politieverordening. De voorzitter deelt mede dat op ver zoek van enkele raadsleden de vaststelling van de Alg. Politieverordening wordt aangehou den tot de volgende vergadering. De parkeerterreintjes bij het strand. B. en W. stellen voor, afwijzend te beschik ken op een verzoek van J. Backhuys om de parkeerterreintjes bij het strand voor 1934 te mogen pachten en zijn garage te laten staan. (Eenige vergaderingen "geleden besloot de Raad de terreintjes in het openbaar te verpachten). De heer Cassée (V.B.) wil den betrokkene voor 1934 nog in het genot van de pacht laten. De voorzitter zegt, dat B. en W. hier tegen bezwaar hebben. De heer VanRiessen (AH.) wil de pacht ook nog voor 1 jaar verleenen. De heer Rinsenberg (R.K.) betoogt dat de ijzeren loods een gruwel in het landschap is. Zij moet weg. Het voorstel-Cassée wordt verworpen. Cumulatie van loonen en pensioenen. De motie van den heer Van Riessen (A.R.) (ingediend in de vorige raadszitting), waarin de Raad B. en W. verzocht mede te werken aan de opheffing van cumulatie van Iconen en pensioenen bij personen in dienst der gemeente, wordt aangehouden. De heer VERSTIJFD DOOR RHEÜMATIEK. Liet alle tanden trekken. Maar de verbetering kwam door iets anders. We hebben juist mededeeling gekregen van een zeer merkwaardig herstel van ernstige rheumatiek. De ernstige toestand van dezen man en den stap, die tenslotte leidde tot zijn herstel, heeft hij in den volgenden brief be schreven: „Jaren lang leed ik aan rheumatiek. Ik had al mijn tanden laten trekken. Een jaar gele den werd ik voor 14 weken opgenomen, zoo goed als verstijfd. Toen ik thuis kwam, ging ik door met medicijnen nemen, maar ik be gon toch weer achteruit te gaan. Een vriend van me liet mij Kruschen Salts probeeren en met vreugde kan ik nu constateeren, dat ik sinds dien tijd steeds vooruit ben gegaan." H. P. Geen middel kan blijvende verbetering brengen van rheumatiek, tenzij het drie ver schillende werkingen verricht. Deze zijn: a neutraliseering van het kwaadaardig urine zuur. dat de pijn veroorzaakt: b. verdrijving van het urinezuur uit het lichaam; c. voorko ming van verdere ophooping van urinezuur. De zes verschillende zouten in Kruschen nu verrichten alle drie genoemde functies Twee der ingrediënten in Kruschen vormen het meest werkzame oplossingsmiddel van urinezuur, dat de medische wetenschap kent. Andere zouten in Kruschen hebben een aan- sporenden invloed op de afvoerorganen en helpen zoodoende om het opgeloste urine zuur langs den natuurlijken weg te verwijde ren. Weer andere zouten voorkomen, dat voedselresten in de ingewanden zouden gis ten en maken daardoor onmogelijk, dat er weer een teveel aan kwaadaardig urinezuur kan ontstaan. Dat is de oorzaak van de blijvende verbetering door „de kleine dage- lijksche dosis"". Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten a f 0.90 en f 1,60 per flacon. Stralende gezondheid voor één cent per dag. Let op op dat het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rown- tree Handels Maatschappij Amsterdam voor komt (Adv. Ingez. Med.) van Riessen zegt toe, bepaalde gevallen te noemen. Ontheffing bepalingen der bouiv- verordening. Ontheffing van artikel 7 der bouwverorde ning wordt verleend aan: 1. Gebr. Lolkus, voor den bouw van twee garages aan de Acacialaan; 2. R. Oudes, voor den bouw van een garage aan den Westerduinweg; 3. S. B. van Santé, voor het vervangen der oude bekapping van perceel Bloemendaalsche- weg no. 72 door een nieuwe; 4. A. D. Huysman, voor verbouw van zijn tuinhuis aan de Teding van Berkhoutlaan. en geweigerd aan: 1. M. Honken Ogelwight, voor bouw eener villa aan den Zeeweg, daar de gevraagde af wijking. n.l. 32 M., te groot is. 2. fa. C. A. Ruygrok, voor bouw van 7 wo ningen en 2 winkelwoningen aan den Vogelen- zangscheweg, daar de gevraagde afwijking te groot is. Rondvraag. De heer Noorman (S.D.A.P.) vraagt, hoe het staat met de plannen, om te Bloemendaal een school voor M.O> te stichten. Wethouder Dr. Bornwater wil in de tegenwoordige omstandigheden liever af wachten. De voorzitter zegt nog, dat B. en W. diligent blijven. De heer Cassée (V.D.) klaagt over den slechten toestand van de trottoirs in de Busken Huetlaan. De voorzitter zegt, dat die trottoirs niet van de gemeente zijn. Wethouder P rinsenberg deelt mede, dat, nadat de voetpaden een paar jaar geleden op last van den heer Laan in orde zijn ge bracht, op last van den eigenaar, den heer Wilson, de verharding weer is weggenomen. De voorzitter zegt toe, dat B. en W. zich nog eens met den eigenaar in verbinding zullen stellen. Jhr. Quarlesva nUfford (V.D.) vraagt of de 8 1:2% salariskorting met 1 Januari in werking treedt. De voorzitter zegt, dat de zaak met Januari in het Georg. Overleg komt. Wethouder Prinsenberg (R.K.) weer legt de bewering, in de vorige vergadering door den heer Dorhout Mees gedaan, dat de besproeiing van rozen bij een bijz. school in Aerdenhout f 400 gekost zou hebben. De be sproeiing, niet alleen van de rozen, maar van het geheele terrein van 8700 M2., met alle gazons er bij, heeft f 150 gekost. De rozen zijn zeer onoordeelkundig geplaatst,niettegenstaan de het Hoofd van den Plantsoendienst nadruk kelijk gewaarschuwd heeft dat de plaats in quaestie niet geschikt was voor eenige beplan ting. Hierna sluiting. Zonder hoofdelijke stemming werden in den loop der zitting nog aangenomen de in ons blad vermelde voorstellen betreffende: het aangaan eener kasgeldleening; het onderwer pen aan arbitrage van het geschil met Haar lem inzake den gasprijs; aanvulling van de verordening op het brandblusschen; vaststel ling van de verordeningen voor de levering van gas en water; verzoeken om herziening van de vergoeding ex art. 101 L.O. wet 1920 over 1930; aankoop van grond voor verbree ding van den Boekenroodeweg; verhuur ter rein aan de Bloemendaalsche Voetbalclub (met de bepaling, dat de gemeente zorgt voor het onderhoud van het kleedhuis)verhuur van de garage aan het Kerkplein aan H. J. Cassée; verhuur van het „Huis te Bloemendaal" aan C. J. M. Uitendaal; verkoop van grond langs de Leidschevaart aan A. A. van Zanten; ver pachting van het strand. Aangehouden werd het voorstel inzake ver koop van grond langs den Bloemendaalscheweg aan J. P. de Josselin de Jong. HEEMSTEDE RAADSVERGADERING. De raad bespreekt de wielerbaan plannen. Na geheime zitting in principe tot toestemming besloten. Discussie over Zondagsrust naar aanleiding van een gemeentelijke gas-tentoonstclling. Donderdagavond vergaderde de raad van Heemstede, onder voorzitterschap van den burgemeester Jhr. J. P. W. van Doorn. Het belangrijkste punt der agenda was de kwestie over de wielerbaan. B. en W. hadden voorgesteld aan de N.V. Sportconcern, te Aalsmeer, een terrein te verhuren aan den Meerweg hoek Sportpark laan, voor f 500 per jaar. De heer Au.dretsch zeide dat de om wonenden vreesden last te zullen hebben van motoren. De Voorzitter antwoordde dat de baan ongeschikt zou zijn voor motoren. De heer Rij ks (V.B.) vroeg of de huursom wel voldoende was om alle kosten die voor de gemeente uit de verhuur zouden kunnen voortvloeien te bestrijden. De Voorzitter zeide dat met de in komsten de vermakelijkheidsbelasting alle kosten gemakkelijk kunnen worden bestre den. Daarna vroeg de heer de Tello (s.d.a.p.) een geheime vergadering aan. Na afloop der besprekingen met gesloten deuren deelde de voorzitter mede dat over de voorwaarden nog nader overleg zal wor den gepleegd. De raad heeft in beginsel zijn goedkeuring aan het voorstel van B. en W. gehecht, uit gezonderd de heer v. d. Heuvel (A.R.) De meerderheid heeft dus in principe tegen een wielerbaan geen bezwaar. De raad behandelde een ingekomen stuk van de gemeente Haarlem naar aanleiding van het contract dat Heemstede met Haar lem heeft aangegaan waardoor de Heemsteed sche slagers tegen dezelfde voorwaarden als de Haarlemsche gebruik kunnen maken van den Haarlemschen vleeschkeuringsdienst. Dit contract is nu afgeloopen en de slagers vreesden een verhooging van de keurloonen. Wethouder Droog zeide dat wanneer Haarlem voor de Haarlemsche slagers de keurloonen verhoogt zij ook het recht heeft dit voor de Heemsteedsche te doen. Heem stede had voorgesteld het contract niet weer voor 5 jaar aan te gaan, doch slechts voor een jaar, waartegen Haarlem bezwaar maak te omdat dit een te groote risico voor haar meebrengt. Derhalve werd besloten zich wederom voor vijf jaar te verbinden. De heer A u d r e t s ch vestigde de aandacht op het verzoek van de Heemsteedsche slagers om de prijs voor het vleesch-in-blik te ver lagen. De Voorzitter zeide naar aanleiding daarvan toe dat men zou onderzoeken of het vleesch in blik, dat den slagers voor 32 cent wordt geleverd, voor 31 cent kon worden ver kocht. Het betreft 't vleesch van de van de re- geeringswege geslachte runderen, dat den gemeenten voor 30 cent tvordt geleverd, die dat aan de slagers verkoopen. De slagers ver schaffen op hun beurt den w'erkloozen voor 35 cent tegen inlevering van een bon. Heemstede berekent dus 2 cent admini stratiekosten, terwijl sommige gemeenten slechts 1 cent berekenen, zeide de heer v. d. Erf (R.K.) Wethouder Droog zeide dat de gemeente geen bezwaar had den prijs voor de slagers te verlagen, die door deze vleeschverschaf- fing benadeeld worden omdat een gedeelte van hun clientèle verloren gaat. Het gaat slechts om een bedrag van 20 cents per slager, welk verlies de gemeente heeft te dragen. Besloten werd in werkverschaffing een ge deelte van de Franz Schubertlaan aan te laten leggen. Wethouder Droog deelde mede dat de kosten f 750 hooger zullen zijn wegens het laten uitvoeren in werkverschaffing. Besloten werd drie perceelen grond te ver koopen aan de Zomerlaan (terrein Valken burg) tot een gezamenlijk bedrag van f 16.610 Bij de rondvraag maakte de heer v. d. Heuvel (A.R.) er bezwaar tegen dat van overheidswege op een Zondag een tentoon stelling wordt georganiseerd. Het betrof een tentoonstelling van gastoestellen die in het midden van Januari zal worden gehoudep. Hij meende dat dit in strijd is met de al- gemeene Zondagswetgeving. De Voorzitter vond het niet zoo af- k"nrvmswaar15g daar het slechts een een voudige tentoonstelling is. De heer v. d. Heuvel antwoordde daarop dat het hem leed deed dat een bepaalde groep van de bevolking die toch alleszins aohter het gezag staat, steeds voor het hoofd wordt gestooten. De heer At te ma (C.H.) was het met den heer v. d. Heuvel eens, De heer de Tello (s.d.a.p.) vereenigde zich met het standpunt van B. en W. daar hij het gemeentebelang op den voorgrond plaatste .Hij meende dat een dergelijke ten toonstelling niet stootend kon zijn, daar B. en W. een ieder toch vrij laat de tentoon stelling te bezoeken, wanneer men wil of zelfs in het geheel niet te bezoeken en den Zondag door te brengen zooals men zelf ver kiest. Het gemeentebestuur treft geen blaam en hij verlangt dat anderen willen inzien dat er ingezetenen zijn die de Zondag anders willen doorbrengen dan de groep, die de heer v. d. Heuvel bedoelt zulks wenscht. De heer Jonckbloedt (R.K.) zeide dat hij in de gascommissie bezwaar zou heb ben gemaakt tegen een tentoonstelling die ook op een Zondag gehouden zou worden indien hij dit van te voren had geweten. Hij vroeg of de gemeente hiermede in het ver volg rekening zou willen houden. De heer v. d. Erf (R.K.) zei geen bezwaar tegen een tentoonstelling op Zondag te heb ben mits de tijden van openstelling niet zoo danig zijn dat de menschen hun kerkelijke plichten niet waarnemen. De Voorzitter zeide daarvoor wel te voelen als het betreft een tentoonstelling of iets dergelijks die de gemeente zelf organi seert. De heer Disselkoen (s.d.a.p.) vroeg of den ondersteunden dit jaar weer een Kerst- gave wordt gegeven. De Voorzitter antwoordde dat dit het geval is. Wethouder Droog deed desgevraagd eenige mededeelingen over bestrating van 'n gedeelte van de Heemsteedsche Dreef. Dit zal bij de begrooting van 1935 ter sprake komen De bitumeering van de Zandvoortsehe laan zal voorloopig nog niet aan de orde zijn. Het wegprofiel zal waarschijnlijk nog veranderd moeten worden mede naar aanleiding van een ophooging van de spoorbaan. Bovendien is deze weg nog niet geheel klaar daar er nog gebouwd wordt. OVERZICHT DER WERKLOOSHEID Bij het plaatselijk orgaan der arbeidsbe middeling kwamen in den loop dezer week 529 (517) aanbiedingen in, verdeeld over de volgende beroepen: 59 (63) grondwerkers, 27 (331) metselaars, 16 (15) schilders. 49 (41) timmerlieden, 23 (20) opperlieden, 140 (132) bloemistarbeiders, 112 (115) losse werklieden 11 (11) metaalbewerkers, 3 (5) kantoorbe dienden, 2 (1) bouwkundig teekenaars, 3 bakkers 1 (0) stukadoor, 83 (78) werkzaam in andere beroepen. De tusschen haakjes geplaatste getallen zijn die van de opgaven der vorige week. Het totaal aantal werkloozen bedroeg in hetzelfde tijdvak van het vorige jaar 385. Hierbij zijn pl.m. 150 werkloos als gevolg van den vorst. 45 cis p. pond - 22; cis p. hal! pond O.V.0.C (Adv. Ingez. Med.) (Adv. Ingez. Med.) SANTPOORT NAAR 'T CONCOURS. Ons plaatselijk gemengd dubbel kwartet, dat 4 November j.l. met zoo'n mooi succes aan den zangwedstrijd te Sliedrecht deelnam, trekt Zondag a.s. naar Amsterdam, alwaar het uitkomt op het concours.van Harmonie", het in de zangerswereld zoo bekende man- nenkwartet van Keereweer. TUINDERSVEREENIGING „ONS BELANG". Bovengenoemde R.K. Coöp, tuindersvereeni- ging hield Donderdagmiddag in café „Rozen- stein haar jaarvergadering. De heer J. P. Nijssen opende de vergade ring en besprak in het kort de crisis, welke ook de leden van „Ons Belang" heeft getrof fen. De rekening en verantwoording van den penningmeester werden goedgekeurd. Vervolgens werd de balans vastgesteld. In behandeling kwam een voorstel van het bestuur om het verlies over het boekjaar 1932- 1933 voor zoover dit niet door het reserve fonds werd gedekt, om te slaan over de leden der vereeniging, zoodat ieder lid daarvan een gelijk aandeel zou hebben te betalen. Dit werd aangenomen, alsmede een voorstel om het bestuur te machtigen om bovenbedoeld verliesaandeel zoo noodig in rechten op te vorderen van die leden of uitgetreden leden, die tot betalen om het treffen eener behoor lijke regeling niet bereid zouden zijn. Hierna werd de heer J. P. Nijssen wederom tot voorzitter herkozen. Tot bestuursleden werden de heeren A. v. d. Bronk en W. Moo- lenaar herkozen tot lid van den Raad van Toezicht de heer F. Heeremans. VELSEN UITSLAG AANBESTEDING. Ten gemeentehuize vond de aanbesteding plaats voor den aanleg van den verlengden Terrasweg enz. te Santpoort, voor rekening der gemeente. Ingekomen waren twaalf biljetten n.l.: 1. N.V. Bouw- en Exploitatie Maatschappij „Santpoort" f 15.413. 2. A. Bruisschaart te IJmuiden-Oost f 14.749. 3. D. Esser H.M.zn., te Delft f 14.597. 4. H. Bakx en H. Steenkist te Haarlem f 13.780. 5. G. den Adel te Veisen-Noord f 13.150. 6. Firma De Moei en Hermes te Alkmaar f 12.878. 7. A. Bijl te Amsterdam f 12.250. 8. W. H. Klos te Houkes (Wieringen) f 12.000. 9. G. Oosterwal te IJmuiden-Oost f 11.995. 10. Firma Joh. Dienaar en Zonen te IJmua- den-Oost f 11.492. 11. G. Hulsebosch te Bloemendaal f 11.407. 12. P. Groenewoud te Amsterdam f 10.990. IJMUIDEN MARKTPRIJZEN. Tarbot per kilo f 1.50f 1.10 Tongen per kilo f 1.15f 0.58 Groote schol per 50 kilo f 6f 11.50. Middelschol per 50 kilo f 17f 14. Zetschol per 50 kilo f 19f 14. Kleine schol per 50 kilo f 20f 8.50 Schar per 50 kilo f 10. Rog per 20 stuks f 9f 8. Vleet per stuk f 1. Kleine poon per 50 kilo f 4.60f 3.10. Groote schelvisch per 50 kilo f 32f 33. Middelschelvisch per 50 kilo f 30f 28. KI. middelschelvisch p. 50 kilo f 23.50—f 19 Kleine schelvisch per 50 kilo f 23f 7.60 Kabeljauw per 125 kilo f 26f 20. Gullen (groote) per 50 kilo f 7.50f 6. Gullen (kleine) per 50 kilo f 4.80f 3.30. Leng per stuk f 1f 0.20 Heilbot per kilo f 0.90f 0. 76. Wijting per 50 kilo f 7.50f 2. Koolvisch per stuk f 0.830.10. Versche haring per kist f 4.90f 2.80. Groote hake per 125 kilo f 75. Kleine middel hake p. 50 kilo f 30. Kleine hake per 50 kilo f 20. BESOMMINGEN. Trawlers: Protinus IJm. 85 140 manden f 1420. Azimuth IJm. 195 290 manden f 2430 Penelope IJm. 64 70 manden f 1540 Zeehond IJm. 70, 50 manden f 1100 Logger: KW 158 f 930. Kotter: E 269 f 510 Versche haring: Sch 180 f 296; KW 73 f 616; KW 33 f 267; KW 97 f 383; KW 125 f 192; KW 130 f 286; KW 50 f 477; KW 110 f 501; KW 122 f 622; KW 176 f 1091; K 151 f 722; LT 1262 f 616;. LT 655 f 1154; LT 627 f 936; LT 340 f 632. GEEN INTERIM-DIVIDEND TWENTSCHE BANK. VERLEDEN JAAR WAS HET 2 Naar wij vernemen zal de-directie van de Twentsche Bank geen gebruik maken van haar bevoegdheid tot uitkeering van interim dividend per 31 December. Directie en commissarissen wenschen hun standpunt ten aanzien van de al dan niet uitkeering van een dividend onder de be staande economische omstandigheden niet eerder te bepalen, dan noodig is. Over 1932 is 2 pet. interim-dividend en totaal 4 pet. uitgekeerd.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 8