UIT DE OMSTREKEN ZATERDAG 30 DECEMBER 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 17 BEVERWIJK RAADSVERGADERING. Belastingverhooging aangeno men. Presentiegelden en wet houderssalarissen verlaagd. Vrijdagavond vergaderde de voltallige ge meenteraad onder voorzitterschap van bur gemeester mr. H. J. J. Scholtens. Benoemingen. Benoemd werd tot onderwijzer aan de O. L. school no. 3 de heer D. F. Noë, thans onder wijzer aan de Zuiderstraat te Westzaan. Vervolgens werden herbenoemd: de heer C. Dingier tot lid van de schoolcommissie; de heer C. Versteeg tot lid van de Instelling Maatschappelijk Hulpbetoon; de heeren W. Maters, N. J. Out en J. Eijking tot leden van de commissie van overleg voor de ambtena ren; mevr. Kemp-Haan en de heeren G. Welagen en C. Versteeg tot leden van de com missie van overleg voor de werklieden. De heer E ij k i n g maakte in verband met de benoeming voor Maatschappelijk Hulpbe toon bezwaar tegen het feit, dat in Maat schappelijk Hulpbetoon een lid zitting heeft, die zelf steuntrekkende is. De heer Welagen onderschreef dit be toog, waarna de heer De Bruin waar schuwde voor de consequenties, omdat ten slotte de organisaties geroepen zijn, om in dergelijke instellingen zitting te hebben. De Voorzitter zegde toe, te zullen on derzoeken of een dergelijke bepaling inder daad bestaat. Aanbieding begrootingen. B. en W. boden de gemeentebegrooting voor het dienstjaar 1934 aan met bijbehoo- rende stukken en stelden voor de stukken om advies in handen te stellen van de Com missie voor de financiën, die voor dit onder zoek met twee leden werd uitgebreid. Daar voor werden aangewezen mevr. Kemp-Haan en de heer C. Versteeg. De heer De Bruin verzoekt de verschil lende financieele voorstellen aan te houden tot bij de behandeling der begrooting, omdat de leden dan een beter overzicht hebben over de ontvangsten en uitgaven. De heer Bisschop wijst er op, dat som mige besluiten voor 1 Januari moeten zijn genomen. De heer E ij k n g is voor aanhouding. Wethouder S t e ij n merkte op, dat men bij de betrokken agendapunten kan besluiten tot aanhouding. Iedere aanhouding houdt de bezuiniging, welke wordt beoogd tegen. De Raad zal moe ten overwegen, wat daarvan het gevolg is. De heer Visser zou b.v. aanhouding van punt a (stenografisch verslag) wenschen, ten einde alsnog te overwegen dit voordeeliger te krijgen. De Voorzitter zegt, dat B. en W. een uitgave voor zoo'n verslag niet verantwoord achten. De heer De Bruin stelt voor de punten a, b, c, e en j aan te houden. De heer Out vestigt er de aandacht op, dat uitstel de bezwaren voor andere leden De heer De Bruin trekt zijn voorstel in, zoodat tot behandeling wordt besloten, dan den heer De Bruin niet opheft. Het stenografisch verslag. De heer De Bruin wijst nog eens op het belang van het verslag. Spr. stelt evenals de heer Visser voor dit punt aan te houden. De Voorzitter ontraadt dit sterk. De heer E ij k i n g verwacht meer belang stelling voor het verslag, wanneer het in de boekhandels verkrijgbaar wordt gesteld. Wethouder Steijn: „Als het geïllustrerd wordt!" De heer C. Versteeg, kan, hoewel voor stander van het verslag, geen vrijheid vinden f 750 daarvoor uit te geven, zoolang b.v. op de schoolvoeding f 1500 moet worden bezui nigd. De heer De Groot zegt, dat geen goed keuring van deze begrooting is te verwach ten, wanneer dergelijke posten op de begroo ting staan. Het voorstel Visser-De Bruin tot aanhou ding wordt met 4 tegen 9 stemmen verwor pen. Het voorstel van B. en W. (afschaffing! wordt met dezelfde stemverhouding aange nomen. Wethouder Steyn dankt namens den Raad den stenograaf, den heer Bastiaans, die nu zijn laatste verslag maakt. (Applaus). Vacantietoeslag. Aan de orde kwam tijdelijk buiten werking stelling van art. 37, 4e lid van het werklieden reglement betreffende het verleenen van va- cantietoeslagen aan werklieden. De heer Welagen betreurt het, dat de commissies niet gecombineerd hebben ver gaderd. Indien hij op de hoogte was geweest van de in te voeren bezuinigingen, zou hij niet voor halveering van den toeslag hebben gepleit. Tot zijn spijt zal hij dan ook zijn standpunt; ingenomen in de vergadering van het Georganiseerd Overleg, niet kunnen handhaven. Spr. zal voor het voorstel van B. en W. moeten stemmen. De heer Versteeg zal voor halveering stemmen, omdat dit in het Georganiseerd overleg besloten is. De heer Maters merkt op, dat de heer Welagen zich zeer goed op de hoogte had kunnen stellen bij de leden van zijn fractie, die in de commissie voor de financiën zit ting hebben. De heer Welagen antwoordt, dat de com missie dit vertrouwelijk heeft behandeld. Mevr. Kemp had verwacht, dat de pro gressie in ieder geval gehandhaafd zou wor den. Spreekster zal niet voor het voorstel van B. en W. stemmen, ook haar fractie niet. De laagst bezoldigden worden de dupe. De heer Visser gaat accoord met het voorstel van B. en W.. maar hoopt, dat een herziening der loonen de laagst bezoldigden niet verder zal treffen. Na een uiteenzetting en verdediging van Wethouder Steyn wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Tegen mevr. Kemp en de heeren De Brum en Versteeg. Verlaging der wethouders salarissen. Behandeld werd een eventueele verlaging der wethouderssalarissen met 5 pet. en van het presentiegeld der raadsleden van f 5 op i f 3.50. Ook kwam aan de orde het voorstel de jaarweddeverlaging van den ambtenaar van den burgerlijken stand belast met de voltrekking van huwelijken en plaatsvervan gende diensten te brengen van f 6 op f 3 per huwelijk, om de jaarwedde van den ambte naar van den Burgerlijken Stand, belast met alle werkzaamheden met uitzondering dei- huwelijksvoltrekkingen, te brengen van f 600 op f 500. Den heer De Bruin heeft het gefrap peerd, dat het presentiegeld voor de raads leden met 30 pet. worden verlaagd, maar de wethouderssalarissen slechts met 5 pet. Spr. is van meening, dat de gemeenschap hem als raadslid zijn onkosten moet vergoe den. Nu moet hij er zelfs nog geld bijleggen. Aan de wethouderssalarissen is in ieder ge val wat te doen. De Voorzitter heeft zich om vele re denen met hand en tand verzet tegen verla ging der wethouderssalarissen. I-Iun taak is in deze tijden verdrievoudigd en bovendien bestaat in deze gemeente geen pensioenrege ling voor de wethouders. Het is op het oogen- blik zoo, dat naast het wethouderschap eigen lijk geen particuliere betrekking kan worden waargenomen. De heer V i s s e r acht het in het algemeen wel nuttig, dat de raad een voorbeeld tot versobering geeft al acht hij het beter, dat dit door hoogere bestuurscolleges moet ge schieden. De heer Eijking herinnert aan de vroe gere tijden en stelt voor het presentiegeld dei- raadsleden op f 3 te bepalen en de wethou derssalarissen op f 600 per jaar. De heer D e B r u i n wil het salaris der wet houders met 20 pet. korten, waarna de heer Eijking zich haast zijn voorstel in te trekken. De voorstellen van den heer De Bruin wordt met 3 tegen 8 stemmen verworpen. Vóór de heeren De Bruin, Eijking en mevr. Kemp. (Wethouders buiten stemming). Het voorstel van B. en W. wordt met de zelfde stemverhouding aangenomen. Omtrent opheffing van de betrekking van hulpbode wordt aangenomen, nadat de heer Eyking gezegd had te hopen, dat B. en W. den functionaris later opnieuw in gemeente dienst zullen nemen. Behandeld wordt intrekking van het raads besluit van 29 Aug. betreffende een tijdelij ke korting op de jaarwedden en loonen van het gemeentepersoneel en tot verhaal van de maximum-bijdragen voor pensioenen (8 1,2 pet.). B. en W. zullen een algemeene herzie ning der jaarwedden en loonen van het ge meen tepersoneel in studie nemen. Het voorstel wordt aangenomen. Tevens wordt aangenomen het voorstel van B. en W., om Ged. Staten te berichten, dat de Raad geen bezwaar heeft om te bepalen, dat boven de korting op de jaarwedden van burgemeester, secretaris en ontvanger gele genheid wordt geopend om een pensioenbij drage te heffen. Kleeding toelagen aan de politie. De toelagen worden voorgesteld op f 150. per jaar voor den inspecteur, flio.voor den brigadier en f 100.voor de agenten. Van gemeentewege zal de verstrekking van mantel en jekkers geschieden. Verstrekking van zomerkleeding zal in het vervolg achter wege blijven. De heer Visser is van meening, dat er ontevredenheid heerscht over het verschil in toelage tusschen inspecteur en lager perso neel. Spr. stelt voor deze te bepalen op f 100. per jaar. De heer Welagen wil voor den inspec teur f 125.beschikbaar stellen. De heer De Bruin kan als deskundige verklaren, dat het verschil in aanschaffings- kosten van kleeding f 5.bedraagt, f 150.— voor den inspecteur vindt spr. in dezen tijd te hoog. De heer E ij k i ng informeert naar de mo tieven van B. en W. die geleid hebben tot het voorstel om den inspecteur een hoogere toe lage te geven. De Voorzitter merkt op. dat hij per soonlijk dit overleg heeft geleid en dat de organisaties precies van het verschil op de hoogte waren. Er wordt nu eenmaal aan kleeding enz. van een inspecteur hoogere eischen gesteld. De heer Maters vindt het eigenaardig dat sommige raadsleden, die altijd krampachtig aan georganiseerd overleg vast houden, daar van nu afwijken. Ook in dit geval zijn de or ganisaties gekend en de bedragen zijn met haar goedkeuring vastgesteld. Het voorstel van den heer Visser, (gelijk bedrag op f 100) wordt in stemming ge bracht. Het resultaat is, dat de stemmen sta ken (6—6). Vóór stemmen Mevr. Kemp en de heeren De Bruin, Eijking, Visser, Versteeg en Welagen. HAARLEMSCHE JEUGDKERK VOOR OUDEREN, op ZONDAG 31 JANUARI, om 7.30 uur, in de Westerkapel, Leidschestraat. Spreker: Ds. MISKOTTE. (Adv. Ingez. Med.) Het voorstel van B. en W. tot afwijzing van de gevraagde verhooging en dekking van het tekort op de exploitatie boven f 500 van het badhuis wordt aangenomen. Aan het einde der agenda memoreerde de voorzitter het veelbewogen jaar, dat achter ons ligt en herinnerde aan het over lijden van burgemeester Strick van Linscho- ten. Spr. meende in den geest van den raad te handelen, wanneer hij thans aan het einde van het jaar een woord van eerbiedige hulde bracht aan de nagedachtenis van zijn ambts voorganger. Vervolgens memoreerde de burge- meester het verdienstelijke werk van de Ge zondheidscommissie. die door bezuiniging werd opgeheven. Nadat de voorzitter ook nog het verdienste lijke werk van mej. Steinmetz had gememo reerd als hoofd der openbare Fröbelschool richtte spr. zich tenslotte tot de raadsleden. AANRIJDING. Vrijdagmiddag ontstond op den hoek Mo lenstraatKoningstraat een aanrijding tus schen een vrachtauto van J. Kloet uit Hoorn en een bestelwagen van den eieren- handel Wayer uit Krommenie De vracht auto, die van rechts kwam en dus voorrang had, kon den uit de Koningstraat komenden bestelwagen niet ontwijken Het gevolg was 'n aanrijding, waarvan de gevolgen beperkt bleven tot materiëele schade Van de vracht auto was oa. een der lampen vernield. De politie heeft van 't gebeurde procesverbaal op gemaakt. DE VERDWENEN SCHIPPER. Vrijdagmorgen heerschte aan den haven kant ernstige ongerustheid omtrent het lot van schipper Sluyter van de „Vrouw Aaltje'' en zijn echtgenoote, die men den geheelen morgen niet had gezien. De politie werd ge waarschuwd en onder veel bekijks werd een onderzoek ingesteld. De „Vrouw Aaltje" lag stil en verlaten voor den wal, aan boord viel niet het geringste teeken van leven te be speuren. Voor het gesloten roefje stonden twee klompen. Een onbestemde vrees, dat er iets ernstigs gebeurd zou zijn maakte zich van de talrijke belangstellenden meester. Bedwel ming door kolendamp bv. zou in het kleine woon- en slaapvertrek zeker niet tot de on mogelijkheden behooren. De politie besloot aan de onzekerheid een einde te maken. Een smid werd ontboden, die met eenige moeite de deur wist open te krijgen. De brigadier van politie daalde in het roefje af, om even later weer aan dek te verschijnen met de mededeeüng, dat de bewoners afwezig waren. Blijkbaar had de schipper met zijn vrouw den vorlgen avond voor een of andere aangelegenheid de plaats verlaten, zonder dat dit aan den havenkant was opgemerkt. Het roefje werd weer gesloten en korten tijd later was de rust op de „Vrouw Aaltje" weer gekeerd. R.-K. COÖP. TUINDERSVEREENIGING „KENNEMERLAND". 29 Dec. 1933. Boerenkool per kist 10—25 Sla per kist 5560 Andijvie per kist 30—85 Wortelen per bos 1316 Pieterselie per bos 56 Selderie per bos 610 Prei per bos 516 Witlof per K.G. 28—42 Uien per K.G. 34 Rocdekool per stuk 35 Gelekool per stuk 36 Spruiten per K.G. 1432 Groenekool per stuk 36 Knollen per stuk 35 DOOR DE GLADHEID. Ten gevolge van de gladheid kwam pastoor P. J. M. J. v. d. Pavoordt bij de kerk van O. L. Vr. van Goeden Raad aan den Arendsweg te vallen. De geestelijke bleek zich aan een der voeten zoodanig te hebben bezeerd, dat hij op advies van zijn geneesheer eenige da gen zijn kamer zal moeten houden. BEVERWIJK—WESTZAAN. Het bestuur van de v.v. Beverwijk verzoekt ons mede te deelen, dat deze week de trai- ningslessen door de gladheid van het terrein niet konden worden hervat. Op het oogen- blik wordt met man en macht gewerkt, om het hoofdterrein van de sneeuw te ontdoen, zoodat morgen de wedstrijd BeverwijkWest zaan waarschijnlijk doorgang zal kunnen vin den. Indien de weersomstandigheden het toelaten zullen in de komende week ook de trainingslessen weer doorgang kunnen vin den. VELSEN SCHOONHEIDSCOMMISSIE. De eerstvolgende vergadering der Schoon heidscommissie voor de gemeente Velsen zal worden gehouden op Woensdag 3 Januari 1934, ten kantore van het Bouw- en Woning toezicht te Velsen. Spreekuur der commissie van 1112 uur voormiddegs. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter openbare kennis, dat door hen de volgende Hinderwetvergunningen zijn ver leend: a. H. Aartsen te IJmuiden, tot het oprich ten van een brood- en koekbakkerij in het perceel Roggeveenstraat 2; b. de firma C. Hoek en Zonen te IJmuiden tot het uitbreiden van haar smederij in het perceel Middenhavenstraat 50; c. de N.V. Petroleum Maatschappij The Texas Company te 's-Gravenhage, tot het op richten van een benzinepompinstallatie aan de Palmenstraat te IJmuiden. BURGERLIJKE STAND. GEBOORTEN. C. E. de Jong-de Jager, z. James Wattstraat 59, IJmuiden: T. Wierenga-v.d. Struik, d. Achter Stationsweg 65, IJmuiden O.; J. Spaanderman-Rijke, d. Snelliusstr. 15, IJmui den. Ondertrouwd: A. Goossen en J. Scheffer: L. Prins en E. J. van den Bos: H. A. Raspoort en A. G. van Dijcks; P. Vermaat en J. A. Th. Slotemaker. Getrouwd: J. van Aalst en H. Wiegman de Ruyterstraat 58, IJmuiden 0; W. J. Vrij hoef en C. M. C. Zwanenburg, Berkenstraat 41, IJmuiden O.; M. van Geest en C. C. Boon stra. Jac. van Heemskerkstraat 25, IJmuiden; C. Stekelenburg en K. Wijker, Stephenson- straat 69, IJmuiden; J. Wartenhorst en J. H. Wiljouw. Jac. van Heemskerkstraat 69 IJmuiden; T. H. Punt en A. Groen, Varenius- straat 7. IJmuiden. OVERLEDEN. Elisabeth Stof fijn, 74 jaren. wede. van H. Meenderinck, Fr. Naereboutstr. 72, IJmuiden O.; Gerrit Bels. 62 jaren, ongehuwd, Kruger- straat 37, IJmuiden; Marijtje van der Werff, 6 maanden, d. v. G. v.d. Werff, Hagelinger- weg 152, Santpoort. HEEMSKERK AUTO-ONGELUK. Donderdagavond werd de fabrieksarbeider L. Kruit, wonende Dulnderwal, alhier, op den Communicatiewei van achteren aangereden door een luxe auto, doordat hij door de glad heid niet genoeg kon uitwijken. In de auto zaten 2 officieren uit Den Hel der, die Kruit naar Krommenie hebben ge bracht naar het ziekenhuis. Hij klaagde over pijn in rug en beenen. Na verbonden te zijn is Kruit naar huis gebracht. Zijn toestand is niet ernstig. HILLECOM JUBILEUM PASTOOR VAN LEEUWEN. Naar wij vernemen zal er Maandag van 13 uur in Huize St. Josep gelegenheid zijn om pastoor van Leeuwen te complimenteeren met zijn priester-jubileum. Pastoor Nieuwen- huizen. de eerste kapelaan der parochie, nu te Vijfhuizen, zal de feestpredikatie houden DE WERKLOOSHEID. Het aantal ingeschrevenen bij de Arbeids beurs bleef ditmaal gelijk aan dat der vorige week, namelijk 827. Hieronder waren 630 land en tuinbouwai-beiders en 83 in de bouwbe drijven. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig en te 'bevragen aan het bureau van politie alhier iederen werkdag van 7 tot 8 uur namiddag de volgende gevonden voor werpen: Een wollen handschoentje, een damsmuts. een dameshandschoen. Aanwezig en te bevragen aan de onder staande adressen de daarachter vermelde voorwerpen Perfors, Kortebachstr 14, een ijsmuts; J. Heeres, Havenstr. 33. een handwarmer; H. Rikkers, Patrimoniumplein 25, een isolatie tang; L. van Berkel. Molenstr. 5. een sleutel tje ..No. 10, Ronco"; H. Streefland, Huize Vogelenzang te Bennebroek, een damestasch met inhoud; J. v.d. Jagt, Molenstr, ongeveer 11/2 pond vet; J. Corbee, Lapinenburgstr. een portemonnaie met inhoud; P. Prins, 2e Amerikadwarsstraat 18, een sleutel aan een touwtpe. SCHIETWEDSTRIJD. Voor den schietwedstrijd georganiseerd door den Bijz. Vrijwilligen Landstorm, alhier, en gehouden in café „Flora" bestond veel animo. De prijzen, bestaande uit medailles, wer den gewonnen door 1 A. Potman, 2 S. de Haan, 3 J. Warmerdam in afd. A; 1 J. Al ders, 2 C. Weyers en 3 H. J. Jansen in afd. B. Voorts had nog een wedstrijd plaats tus schen een 5-tal schutters van den B. V. L. en een dito der Hilleg. Burgerwacht, welke door laatstgenoemde werd gewonnen. Zij ontving zilveren draagmedailles. benevens een groote medaille als korpsprijs. Alle prijzen werden door den burgemeester uitgereikt. HAARLEMMERMEER DE LANDBOUW IN HAARLEMMERMEER. DE RESULTATEN IN 1933. Met betrekking tot de resultaten van den landbouw in Haarlemmermeer in 1933, werd ons van betrouwbare zijde het volgende me degedeeld. Uitgestrektheid der gronden van den Haar lemmermeerpolder: Bouwland 13461 H.A.: blijvend grasland «wei- en hooiland) 1840 H,A,; tuingronden 1306 H_A.; bosch 3 H.A.; dijken en bennen 560 H.A.; veld- en spoor wegen 425 HA..: onbelastbare eigendommen 610 H.A.: erven van gebouwen en lustplaatsen 310 H.A.: totale oppervlakte der gemeente 18525 H A, Bezette oppervlakte en geschatte opbrengst: Granen: Wintertarwe 4340 H.A.. (op brengst per H.A. 40 H.L.): zomertarwe 180 HA. (opbr. 37 HL.); Rogge 45 H.A. (opbr. 40 H.L.)Wintergerst 15 H.A. (opbr. 45 HL.) Zomergerst 135 H.A. «opbr. 50 H.L.); Haver 975 H.A. (opbr. 70 HL.). Totaal granen 5690 H.A. Peulvruchten: Veldboonen 320 H,A. (opbr. 35 H.L.); erwten 1640 H.A. (opbr. 40 H.L.)bruine en witte boonen 15 H.A. (opbr. 20 PIL.) totaal peulvruchten 1975 PI.A. Handelsgewassen. Koolzaad 10 H A. (opbr. 30 H.L.)bruin mosterdzaad 13 H.A. (opbr. 15 H.L.)geel mosterdzaad 178 H.A. (opbr. 25 H.L.): kavwijzaad 275 H.A. (opbr. 25 baal tjes a 50 K.G.)blauwmaanzaad 390 H.A. opbr. 1250 K.G.)vlas 58 H.A. (opbr. 7000 K.G.); kanariezaad 10 H.A. (opbr. 25 H.L.); andere zooals roode en witte kool enz., 113 H.A., totaal handelsgewassen 1027 H.A. Land- en tuinbouw/aden. Suikerbietenzaad 80 H.A.: spinaziezaad,470 H.A.; knol- en raap- zaad 1 H.A.; radijszaad 10 H.A.: andere zoo als koolrapen, boerenkool enz. 17 H.A., to taal land- en tuinbouwzaden 578 H.A. Knol-, wortel- en bolgewassen. Consump tieaardappelen 700 H.A. (opbr. 350 H.L.); sui kerbieten 2050 H.A. (opbr. 35000 K.G.)man gel wortels- en voederbieten 260 H.A.; kool rapen en knollen 13 H.A.; cichorei (witlof) 74 H.A. (opbr. 30000 K.G.): uien 14 H.A. «opbr. 600 baaltjes a 50 K.G.): andere zooals sjalotten, kroten enz., 95 H.A. Totaal knol-, wortel- en bolgewassen 3206 HA.. Groenvoedergewassen. Roode klaver 480 H.A. (opbr. 3000 K.G.); witte klaver 3 H.A.; Lucerne 6 H.A.; kunstweiden 423 H.A. (opbr. 2800 K.G.)andere, groen mais 35 H.A. To taal groenvoedergewassen 947 H.A.; braak land 18 H.A. Totaal bouwland 13461 H.A. Op brengst le snede hooiland 2800 K.G. per H.A. Eierveilingen. Op de in 1933 te Nieuwvennep gehouden veilingen van hoender- en eenden eieren, bedroeg de aanvoer pl.m. 711000. VEILINGEN. Op de te Hoofdorp in 1933 gehouden vei lingen van hoender- en eendeneieren bedroeg de aanvoer plm. 644000 stuks. Op de van wege de veilingsvereeniging „Haarlemmermeer" te Hoofddorp in 1933 ge houden veilingen van aardappelen, bedroeg de aanvoer ongeveer 487650 K.G. BLOEMENDAAL SNEEUW VERMAAK. Nauwelijks is de ijspret afgeloopen Maan dag en Dinsdag werd in Duin en Daal nog druk gereden of de jeugd vond een nieuw vermaak in de sneeuwpret. Het centrum hiervan is Kijkduin. De baan heeft wat geleden door den dooi, maar is voor het grootste gedeelte nog goed en waar te weinig sneeuw ligt wordt met man en macht gewerkt, om nieuw materiaal aan te dragen uit de bermen van den weg. Aan de vrooiijke gezichten kan men zien, hoe de jeugd zich amuseert en de lange tocht naar boven hebben zij er gaarne voor over, om de sensatie te ondervinden suizend naar beneden te gaan. Gevaarlijk vinden wij nog steeds de witte paaltjes in de buitenbocht die automobilis ten op het goede pad moeten houden, maar die voor hen, die op de slee liggen een ern stige bedreiging zijn. Kunnen die paaltjes niet tijdelijk opgeruimd worden? GEVONDEN VOORWERPEN. Gevonden en terug te bekomen bijD. Ver loop, le Zuidpolderstraat 39rood Haarlem 2 sparreboompjes; H. Siecker, Pentislaan 4 Aerdenhout, een nummerplaat G 43019; H. Eichhom, Middentuindorplaan 17 Haarlem, een rijwielbelastingmerk: E. Alandt, Bloe- mendaalscheweg 251 Overveen. een zakmes; J. H. Rolvers, Houtvaartpad 184 Haarlem, een verm, gouden bril; B. M. de Vries. Kinheimweg 51 Bloemendaal, een nappa handschoen; T. v. d. Huize, Zonnebloemlaan 19 Aerdenhout, een autohoes, merk D.K.W.: Odink. Potgie- terweg 15 Bloemendaal, verm. gouden da mesarmbandhorloge; J. H, Poelgeest, Voor uitgangstraat 83 Haarlem, een bril in etui; H. van Maren, Bentveldsweg 38 Aerdenhout, een actetasch met inhoud; van Wienen, Dr. Bakkerlaan 17 Bloemendaal, een rijwielpomp: aan den politiepost te Aerdenhout, een vul penhouder; aan het bureau van politie te Overveen, een portemonnaie met inhoud; een dameshandschoen; een vulpotlood; een zak mes. HEEMSTEDE OPENING DER WINKELS OP NIEUWJAARSDAG. B. en W. van Heemstede hebben, in afwij king der wet op de Zondagsluiting, toestem ming verleend om op Zondag 31 December (oudejaarsdag) de winkels open te mogen houden van 12 uur tot 10 uur n.m. OVERZICHT DER WERKLOOSHEID. Bij het plaatselijk orgaan der arbeidsbe middeling kwamen in den loop dezer week (529) 481 aanbiedingen in van werkzoe kenden, verdeeld over de volgende beroepen: (59) 57 grondwerkers; (27) 17 metselaars; (16) 16 schilders; (49) 43 timmerlieden; (23) 19 opperlieden; (140) 133 bloemistarbeiders; (112) 118 losse werklieden; (11) 9 metaalbewerkers; (3) 3 kantoorbedienden; (2) 1 bouwkundig teekenaar; (3) 3 bakkers; (1) 1 stukadoor; (83) 61 werkzaam in andere beroepen. De tusschen haakjes geplaatste getallen zijn die van de opgave der vorige week. Over hetzelfde tijdvak van het vorige jaar bedroeg het aantal werkloozen in totaal 372. Hiervan waren circa 100 arbeiders werkloos als gevolg van de vorst, j BelastingvoorsteIlen. Voorstel tot verhooging van het aantal op centen op de hoofdsom der personeele belas ting van 120 130 tot 120 180. Voorts verhooging van het aantal opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting van 80 op 100 en ten slotte rangschikking van de gemeente in de 3e klasse ten aanzien van de gemeentefonds belasting. Deze belastingvoorstellen worden met alge meene stemmen aangenomen. Vermindering vakonderwijs. Voorstel tot vermindering van het aantal men vakonderwijs aan de openbare scholen, aan de Openbare u.l.o. school met één, aan de bijzondere u.l.o.-scholen met twee. Aldus wordt besloten. Voorts besluit de raad tot het aangaan eener kasgeldleening voor 1934 groot maximaal f 100.000 rentende ten hoogste 112 pet. boven het promesseconto der Ned. Bank. Ingekomen stukken. Voor kennisgeving' worden aangenomen: missives van Ged. Staten houdende mededee üng van de goedkeuring der begrooting 1933 en van een suppletoire begrooting 1932. Een adres van den R.K. Dioc. Land- en Tuinbouwbond, den Neutralen Boeren- en Tuindersbond, en van den Christeüjken Boe ren- en Tuindersbond met verzoek om beschik baarstelling van meststoffen ten behoeve van noodlijdende tuinders wordt ter afdoening in handen gesteld van B. en W. Vervolgens stelt de voorzitter alsnog aan de orde de destijds aangehouden verzoeken van het Witte Kruis om een subsidie tot een bedrag van f 606,50 ter dekking van het tekort op de exploitatierekening over 1932 en van het Wit- Gele Kruis om het subsidie voor 1933 op f 1350 te bepalen. CREMATIE E. O VERBOSCH. Onder veel belangstelling heeft gister middag in het crematorium op Westerveld de crematie plaats gehad van het stoffelijk overschot van den heer E. Overbosch. ouö- entvanger der directe belastingen alhier. Aanwezig waren de heeren N. Levenkamp, directeur der Twentsche Bank te Haarlem. Ir. J. H. Telders, F. W. Dekker, directeur der Bevenvijksche conservenfabriek: F. H. Wijnveldt, Mevr. de Wed. A. A. van Hattum- Dekker, Jonkvr. Strick van Linschoten, allen alhier; T. Bruyn Pz., notaris te Haarlem e.a. Allereerst sprak een zwager van den overledene, die er op wees, dat men voor enkele dagen nog niet dacht aan het eind van den overledene, dat plotseling gekomen was. Spr. herdacht den overledene als een vriendelijk en beminnelijk mensch. die een zeer gelukkig leven mocht hebben. Uit naam van de weduwe en de drie aanwezige be jaarde zusters dankte spr. den overledene voor alles, wat hij gaf in zijn leven. Daarna sprak een ran de oudste vrien den van den overledene. Spr. memoreerde hoe de overledene hem opvolgde als ont vanger in Den Haag, hoe hij was een plichtsgetrouw ambtenaar, man van groo- fcè accuratesse. Op de sociëteit had men zijn vriendschap leeren kennen en waardeeren. Nadat de kist onder orgelspel was gedaald, dankte een zwager voor de belangstelling DE POST OP NIEUWJAAR. De Directie van het postkantoor verzoekt ons er de aandacht op te willen vestigen, dat het postkantoor op den Nieuwjaarsdag ge opend zal zijn op de uren van den dienst op Zondag. Op dien dag zal één postbestelling worden uitgevoerd. Op 2, 3 en 4 Januari zal voor alle wijken de middagbestelling vervallen.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 17