DE BILT De Postjager vanavond Batavia? in ZATERDAG 30 DECEMBER 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 2 waarschijnlijk omtreeks 8 uur op Schiphol zal landen. Postpersoneel werkt mee. Het postpersoneel in Den Helder heeft vrij willig aangeboden om de post onmiddellijk na aankomst van de Pelikaan te bezorgen. 'Daartoe heeft de marine een automobiel be schikbaar gesteld, zoodat de post na aan komst per auto naar Den Helder zal worden vervoerd, om dan direct na aankomst van de auto te worden bezorgd. Koningin vertegenwoordigd. De Koningin zal zich op Schiphol laten vertegenwoordigen door den ordonnans-offi- tier Jhr. G. H. A. van Kinschot. Als het 's nachts wordl De K. L. M. heeft aan den K. R. O. ver zocht gedurende 6 uur voor het landen der „Pelikaan" op Schiphol, geregeld mede te deelen, waar het vliegtuig zich bevindt. Dit zal ook worden uitgezonden door de Phohi naar Indië. Indien het vliegtuig te midder nacht of omstreeks dat uur aankomt, zal de landing worden vastgelegd op gramofoon- platen en dan zullen deze Zondag worden uitgezonden, zoodat men toch de geheele landing en de huldiging der kranige piloten per radio zal kunnen volgen, meldt de Msb. De chef van den Generalen Staf. luite nant-generaal Seyffardt, is voornemens de huldiging van de Pelikaan-bemanning op Schiphol bij 'te wonen. Reeds te Napels? Volgens ingekomen radioberichten zou he denochtend de „Pelikaan" 9 uur G.M.T. in Napels gaan landen. MOEILIJKHEDEN BIJ OPERA STUDIO. DE TECHNISCHE OF FINANCIEELE. Naar wij vernemen zijn de opvoeringen van „Julius Caesar" door de pas opgerichte Opera Studio onder leiding van den heer Pella, welke Donderdag en Vrijdag resp. te Arnhem en Nijmegen zouden worden gehouden, afge last. Bij informatie te bevoegder plaatse deelde men aan V. D. mede, dat technische moei lijkheden en ziekte van een of meer leden van het gezelschap daarvan de oorzaak zijn. Van andere zijde vernam het bureau ech ter dat een en ander verband zou houden met financieele kwesties; bevestiging kon het echter niet verkrijgen. AFSCHEID VAN DEN RIJKS-ONTVANGER. PLECHTIGHEID OP HET BELASTINGKANTOOR. Het was heden de dag, waarop het hoofd van het Ontvangkantoor der directe belas tingen Klein Heiligland, wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd, af scheid nam van zijn ambt. Gedurende bijna 10 jaren had deze ontvan ger, de heer J, J. B. Laeijendecker, het be heer van dit kantoor, dat den len Mei 1929 werd uitgebreid met de gemeenten Heem stede. Bloemendaal, Zandvoort, Bennebroek en Haariemmerliede En nu de tijd gekomen was waarop deze hoofdambtenaar, wiens verdiensten het vo rige jaar door de Regeering werden erkend door diens benoeming tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau, uit de gelederen van zijn corps trad. kreeg het personeel aan het Be lastingkantoor de gelegenheid zijn beminden chef te huldigen. In tegenwoordigheid van alle bureau-amb tenaren sprak de aan het kantoor toege voegde ontvanger, de heer v. d. Wall, den ver- trekkenden ontvanger toe, waarna de chef de bureau, de heer In den Bosch, den heer Laeijendecker dank bracht voor hetgeen deze voor hem en het kantoor was geweest. Een fraai boekwerk werd den heer Laeijen decker thans aangeboden. Mej. Kranenburg- bood namens het personeel, den scheidenden chef een bloemstuk aan. Nadat nog vele ambtenaren hun dank aan den heer Laeijendecker hadden gebracht, bedankte deze voor de prettige samenwerking die hij in zoo ruime mate van allen mocht ondervinden. Vermelden we nog dat de hoofd-inspecteur van de Inspectie Haarlem, de heer Moolen- burgh, in treffende woorden den heer Laeijendecker huldigde, mede uit naam van de overige inspecteurs ter Inspectie Haarlem en dat de hoofdcommies, de heer Sehuuring, mede namens een. aantal deurwaarders aan het kantoor Haarlem verbonden, zijn toe spraak vergezeld deed gaan van een bloem stuk. DE OPVOLGER VAN DUCA. BOEKAREST, 30 Dec. (V.D.) Bij konink lijke beschikking, die vannacht te 4 uur werd onderteekend. is de huidige minister van on derwijs Angeiescu tot opvolger van den ver moorden minister-president Duca benoemd. Als le;van de liberale partij zal Duca op- gevolg orden door de minister van finan ciën DI..U Bratianu. Het lijk van Duca zal hedenmiddag worden overgebracht van Sinaia naar Boekarest, waar het in het Athenaeum zal worden opgebaard. De bijzetting zal Zondag geschieden. Onder de gearresteerde personen bevindt zich o.a. generaal Canatouzino Vranicerul die zich in den oorlog heeft onderscheiden en o.a. lid schijnt te zijn van de IJzeren Garde. NOODLANDING IN DEN MIST. Het militaire vliegtuig nr. 128, bemand met luitenant-vliegenier Wijnkamp en sergeant waarnemer van der Linden heeft Vrijdagmid dag door den mist op een vlucht van Schip hol naar Soesterberg op een weiland aan de Ouderkerkerlaan onder Ouderkerk aan den Amstel een noodlanding moeten maken. De landing geschiedde vlot. Zaterdagochtend zal, wanneer het weer zulks toelaat de vlucht naar Soesterberg worden voortgezet. EEN ZESDE RECHTER TE GRONINGEN. Naar het Handelsblad verneemt ligt het in het voornemen der regeering te bevorderen dat in de arrondissementsrechtbank te Gro ningen een zesde rechter wordt benoemd. In anderhalf etmaal vliegen van Athene. Het vliegtuig schiet snel op. De Postjager wedijvert in snelheid met de Pelikaan. Thans maakt ook dit vliegtuig een zeer snelle vlucht. Nadat het vliegtuig Vrijdag te 10.30 Green- wiehtijd van Basra was vertrokken, is de Postjager Boesjir, Bender Abbas, en Djask voorbij gevlogen, onmiddellijk naar Karatsji. Hij heeft den afstand van 2000 km afgelegd in 61/2 uur, dus met een gemiddelde snelheid van 300 km per uur. Te 4.30 Greenwichtijd. 4.50 Amsterdamsche tijd is de Postjager te Karatsji aangekomen. Te 7.50 Amsterdamsche tijd, dus drie uur later, is het toestel vertrokken. Te 12.30 kwam de Postjager te Allahabad aan. Jodpoer is dus voorbij gevlogen. Te 18.30 Greenwichtijd is hij uit Allahabad vertrok ken. Ook op het traject KaratsjiAllahabad heeft de Postjager met een snelheid van on geveer 300 km per uur gevlogen. Thans blijft nog af te leggen een afstand van ca. 4700 km tot Batavia, dus voor den Postjager onder normale omstandigheden ongeveer 16 uur vliegen. Zooals men weet werd Donderdag om streeks 2 uur 's nachts Greenwichtijd van Athene vertrokken. De afstand AtheneAl lahabad, 6000 km, werd dus in 20 vlieguren afgelegd, en AtheneBatavia zou 36 uur zijn. De Postjager zou, dit tempo volhoudende, dus Zaterdagavond in Batavia kunnen zijn. Rekenende voor de vlucht van Amsterdam naar Athene een etmaal, zou de tocht van Amsterdam naar Batavia volbracht zijn bin nen vier etmalen met vrij lange rustpoozen in verschillende plaatsen langs de route. AFSCHEID ADMINISTRATEUR W. J. DE MIK. Zaterdagmorgen 10 uur heeft in het feeste lijk versierde kantoor van het Gasbedrijf de huldiging plaats gehad van den scheidenden administrateur van het Gem Gasbedrijf den heer W. J. de Mik door het personeel. Als eerste sprak de directeur van het gas bedrijf. de heer J. A. A. Ochtman, die de wee- moedgevoelens van den heer de Mik schetste bij dit heengaan, doch ook zijn vreugde, rust te krijgen na een werkzaam leven in gezond heid met zijn familie, zoodat de vreugde over wegend is. De directeur betreurt het afscheid van den administrateur, die de heele admini stratie heeft opgebouwd. Spr. roemt de samen werking en is dankbaar voor wat gepresteerd is. De waardeering van het personeel uitte zich in een fraaie olieverfschilderij. De onderdirecteur De Hollander gewaagde van het voorrecht met den heer de Mik te hebben mogen samenwerken. Hij memoreerde het onverwoestbare optimisme van den heer de Mik. De hoofdboekhouder, de heer Bag german roemde de soepele en tactvolle leiding en is erkentelijk voor het goede voorbeeld van den heer de Mik. Ir. J. A. Reus, directeur van het G-E.B. dankte voor de samenwerking en wenschte den heer de Mik aangename dagen toe. Voorts spraken nog de heeren Lagerwaard, de oudste collega Luytingh, die zijn wen- schen in dichtvorm uitsprak en Borger di recteur Incassoddenst. De heer De Mik herdacht den stichter en eersten directeur der lichtfabrieken den heer Blom, waaraan spr. veel te danken heeft. Hij herinnerde aan de drie fluitstooten gister avond om half 6, toen het moment van scheiden aangebroken was. Hij dankt voor het prettige werk en zei, dat het hem moeilijk valt te scheiden van een. directeur die een vriend is geworden. De toewijding en mede werking der administratieve ambtenaren wa ren hem een steun. Eerst dankte hij de spre kers persoonlijk voor hun goede wenschen. Toen richtte hij zich tot allen en zei, dat hij zijn liquidatierekening heeft opgemaakt, die een batig saldo oplevert. Hoe groot dit is, valt niet te zeggen, daar het niet op geld waardeerbaar is. Spr. zal nooit vergeten de sympathie van allen om hem heen. „Houdt mij ook in herinnering", eindigde spr. Hierna had men gelegenheid den schei denden administrateur de hand te drukken. Aan mevr de Mik waren bloemen aangebo den. WAAR MOET DE POSTJAGER LANDEN? BANDOENG, 30 Dec. (Aneta). Gezien de mogelijkheid, dat de Postjager Zaterdag avond op Java zal kunnen aankomen, heeft het Bureau Luchtvaart van het verkeersde- partement aan den gezagvoerder van den Postjager geseind, dat het vliegveld Tjilitan bij Batavia ongeschikt is voor een nacht landing en dat de moesson een bezwaar vormt voor een nachtlanding op het vliegveld Andir bij Bandoeng. Te Rangoon. Naar het studiecomité Holland-Indië ons meedeelt, is de „Postjager" hedennacht te half één G.M.T. te Rangoon aangekomen en te 2 uur vandaar vertrokken. De afstand AllahabadRangoon is onge veer 1800 K.M., welke in 6 uur is afgelegd. MET EEN MOTOR VERONGELUKT. In een bocht van den weg van Borculo naar Eibergen is Vrijdag de hoofdagent van een verzekeringsmaatschappij uit Borculo in volle vaart met zijn motor tegen een vracht auto gereden. De man werd zoo ernstig ge wond, dat hij bijna onmiddellijk dood was. Hij laat een vrouw met tien kinderen achter. RUIM 10 MILLIOEN WERK- LOOZEN IN DE U. S. A. VOORAL DE INDUSTRIE HEEFT ONDER WERKLOOSHEID TE LIJDEN. WASHINGTON, 29 Dec. (Reuter)Groen, de secretaris van de Amerikaansche federatie van den arbeid, verklaart dat de werkloos heid in November en de eerste helft van De cember sneller is toegenomen dan in eenige periode sinds Januari. De werkloosheid in de industrie is zelfs grooter dan zij sedert liet begin der crisis ooit is geweest. Volgens schatting der federatie bedroeg het aantal vèerkloozen in Nevember 19.702.000 meldt: Hoogste barometerstand 777.8 m.M. te Vardö. Laagste barometerstand 735.6 m.M, te Torshavn. en voorspelt: Zwakken wind uit Noordelijke richtingen. Nevelig tot zwaar bewolkt. Weinig of geen neerslag. Temperatuur om het vriespunt in het Noorden, in het Zuiden lichte vorst. Uit het Buitenland ONZEKERHEID ALOM De depressie in het Westen is diep gewor den, maar trekt hoofdzakelijk Noordwaarts, zoodat de hooge drukking in Noord-Scandi- navië nog slechts weinig afneemt en zich verder Zuidwaarts uitbreidt. Door de vrij sterke stijging van den barometer in het Zuid- Westen en in Frankrijk vormde zich nu een ondiepe depressie in Duitschland, terwijl die in de Middellandsche Zee minder diep werd. Indien de drukstijgmg zich verder over de Britsche eilanden uitbreidt blijft onze omge ving onder den invloed van Noordelijke tot Oostelijke winden. De warmere bovenstroo- ming hield om de Oostzee nog verdere ontwik keling van vorst tegen. Bij Hamburg viel zelfs lichte dooi in, maar de zeer lage temperatuur in Finland en de hooge drukking daar blijven een bedreiging vormen, zoodra krachtige Noord-Oostelijke winden doorkomen. Aan de Britsche Westkust waaien stormach tige Westelijke en Zuidelijke winden. Om de Oostzee en aan de Noorsche kust nemen de v/inden af. Nog steeds is vrijwel het geheele waarnemingsgebied betrokken, met lichte re gen in Duitschland bij temperaturen onder 0 graden en sneeuw in Scandinavië en Frank rijk. Barometer Hedenmorgen 10 uur 757 m.M. Stand van gister 751 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: CAREL VAN HUIZEN Opticien Kleine Houtstraat 13, Telefoon 14112 Thermometer 30 December: Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden tot 10 uur 36 F. 32 F. 33 F. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 30 December. Bevallen 23 December: M. A. Velthuizen v. d. Wiel, z.; 27 December: H. J. C, Hoger- vorstMolenbeek, d.; 28 December: H. H. M. LefeberNijman, z.: M. E. I. Hulseher Rühmland, d.; J. M. Smitsv. d. Nederend, d. Overleden 28 December: E. L. J. Schell Hazelhorst, 47 jArchipelstraat; C. E. v. d. AardwegKenselaar, 80 jaar, Rijpstraat; M. Wesseling—Rikkinga, 61 j., Heerensingel. HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE. Geboren: L. VerdonkFernhout, d. Getrouwd: H. J. Zigtema en E. J. Schekman. IR. MUSSERT TREEDT AF ALS AMBTENAAR. 3 Januari zal hij antwoord geven. WAAROM DE N. S. E. VERBODEN WERD. Nu de N.S.B. verboden is voor ambtenaren en de provincie Utrecht besloten heeft zich aan te sluiten bij de Rijksregeling, heeft de Tel. ir. A. A. Mussert, leider der beweging ge vraagd, hoe zijn keuze zal zijn. Ir. Mussert antwoordde, dat daarover geen twijfel behoeft te bestaan. Hij zal aftreden als hoofd-ingenieur directeur van den Provincia len Waterstaat, ten behoeve van zijn leider schap van de N.S.B. In de vergadering van 3 Januari te Amster dam zal hij zich hierover nader uitlaten. Hij wacht eerst de officieele bevestiging af en zal in die vergadering zijn antwoord geven, naar hij zeide. Uiteraard geldt het verbod ook voor den heer C. van Geelkerken, commies ter Provinciale Griffie van Utrecht, die een der vooraanstaan de figuren (secretaris-penningmeester) der Nationaal-Socialistisehe Beweging is. Wanneer dit geval zich zal voordoen, zal ir. Mussert zijn functie als hoofdingenieur van den Water staat prijsgeven. Naar het Handelsblad ter oore komt, berust de beschikking op het feit, dat uit een schrif telijke uitlating waarvoor de N.S.B. verant woordelijk is. gebleken zou zijn, dat deze be weging eventueel bereid zou zijn eerder aan een ander orgaan dan aan het wettig over heidsgezag te gehoorzamen. Op 15 November j.l. verklaarde de minister president in zijn repliek bij het algemeen be- grootingsdebat, dat hij een pamflet in handen had dat, naar het scheen, onder de auspiciën van de nationaal-socialistische beweging, al thans van een harer afdeelingen verspreid was. Hij zou laten onderzoeken hoe het met de verantwoordelijkheid voor dit uit Limburg afkomstige pamflet gesteld was en wanneer de juistheid van de herkomst zou blijken, zou aldus minister Colijn „voor de Regeering daarin aanleiding kunnen liggen om tot de overtuiging te komen, dat daardoor tegen de objectieve regelen, door de Regeering gesteld, is gehandeld". Heeft het blad het wel, dan is intusschen dit pamflet niet de aanleiding geweest, tot de nu voor de N.S.B. getroffen maatregel, doch een blijkbaar niet publieke, schriftelijke, uit lating. die volgens het geheim rapport, dat over deze zaak schijnt te bestaan, er op zou wijzen, dat de beweging van Mussert niet op het standpunt staat dat in elk geval steeds aan het wettig overheidsgezag gehoorzaam heid verschuldigd is. De heer Mussert begon zijn loopbaan als in genieur bij den Rijkswaterstaat te IJmuiden; was daar twee jaar werkzaam; werd in 1920 verbonden aan den provincialen waterstaat in Utrecht als ingenieur en zag zich in 1927 be noemd tot hoofdingenieur, als opvolger van jhr. Ram, die den dienst met pensioen ver- i liet, teekent de N.R.C. aan. IJMUIDEN DE HARMONIE „CONCORDIA" JUBILEERT. 1894—1934. SAM VLESSING. 't Moet gezegd, het seizoen 1933—1934 Js voor de plaatselijke vereenigingen wel een jubelseizoen. Na Nieuw-Hosanna, Wilhelmina, IJmuiden's Mannenkoor, is thans de oudste harmonie- vereeniging ter plaatse, het allen IJmuide- naren zoo welbekende Concordia, aan de jubileum-beurt. Wat eerbiedwaardigheid van lengte van dagen aangaat klopt dit jubileum alle andere. Dat zoo'n 40-jarig bestaan een feit van be- teekenis is, heeft ons de onthulling van een reeks muziekfestijnen in den vorm van een groot nationaal concours bewezen en dat met een feestconcert in Januari a.s. te geven, ge vierd zal worden. Als stichter en oprichter van het corps moge de naam van den heer L. Oostveen in leven muziekonderwijzer ter plaatse, genoemd worden. Twee leden zijn van Februari 1894 af nog steeds actief dienend (en dit in de volsten zin des woords). Het zijn de heeren K. Meyer de ijverige voorzitter en Jan Böhm. Daarnaast vallen in het corps nog meer merkwaardige feiten te memoreeren, De heeren Jan Dekker, Wm. Broek, Gl. Krab en Corn. Tol zijn dan 25 jaar lid terwijl de populaire dirigent, de heer Sam Vlessing een evenzoo langen tijd het leidersschap over Concordia voert. Voor hem heeft de jubïlaresse dirigenten gehad, wier namen in de ooren van Oud- IJmuidenaren een bekende klank hebben. Kort na haar oprichting ontviel de oprich ter, de heer Ocstveen. aan de vexeeniging. In den heer S. C. L. Reijgersberg vond zij toen den man, die zich interesseerde voor de goede ontwikkeling der jonggeborene en die met zijn stuwkracht, organisatie-vermogen, vol harding en groote liefde voor de instrumen tale kunst Concordia door de moeilijke kin derjaren heenhielp. waarvoor hij zich groote financieele opofferingen getrostte. De directeuren waaronder het corps, na schoorvoetend den voet op de eerste sport van Apollo's ladder gezet te hebben, gestadig omhoog klom waren de heeren J. Zwart uit Beverwijk, Nic. Gonlag van IJmuiden en H. W. Hofmeester uit Beverwijk. En daarna de huidige dirigent Sam Vles sing, onder wiens energieke leiding Concor dia beroemd werd en gevreesd als een der geduchtste kampioenen op concoursen en wedstrijden, waarvan Concordia nimmer met ledige handen huiswaarts keerde. Tijdens zijn directie werden alle zilveren lauwertak ken en kransen behaald, waarmede thans het vaandel „beladen" is. Welk een vereenigings-lief-en-leed ligt er verborgen tusschen het eerste concours, waarop Concordia het waagde in te schrij ven (Doesburg 1898) en de topprestaties op de concoursen van Beemster en de Zaan (1926—1928). Het festival te Doesburg bracht voor het toen nog in de kinderschoenen verkeerend corps, dat door den heer Gonlag werd geleid, reeds een succes: men behaalde als eerste prijs in de laagste afdeeling harmonie een „aanmoedigingsmedaille", „omdat men van zoo heel ver kwam!" Toch is deze thans bijna onoogelijke me daille, die nog prijkt tusschen de schitterende triomfen van lateren tijd, het symbool van moedhouden geweest en de spoorslag naar hooger doel en inniger vereenigingsleven. Die medaille vroeg om een plaats en het was aan de onvermoeide pogingen van mej. L. Slegtkamp te danken, dat dit symbool de hem toekomende eereplaats kon innemen op een vaandel, dat kort daarna bij een te den Haag gehouden vaandel wedstrijd bekroond werd en ondanks de toenmalige groote af metingen thans toch te klein geworden is om alle overwinningstropheeën een plaats te kunnen bieden. De concoursen, welke Concordia in den loop der jaren ter viering van diverse lustra uitschreef, zijn altijd hoogtepunten van mu zikaal genot geweest. Wij herinneren slechts aan de jaren 1919 en 1929, toen meerdere corpsen van naam in de wedstrijden mede dongen. Ook thans tracht zij zich van de medewer king van verschillende harmonie- en fan farecorpsen te verzekeren, opdat het in Augustus a.s. te geven festijn in alle opzich ten slagen zal. Dat in het corps het vereenigingsleven bloeit en een sterke band de leden van Con oor-dia bindt, bewijst wel het zelden voorko mend geval, dat zij gedurende de 40 jaren van haar bestaan slechts drie voorzitters verkozen heeft. Het zijn de heeren S. C. L. Reygersberg, Adr. van Vrede en K. Meijer geweest, die haar met den dirigent geleid hebben zoowel door tijden van voor- als tegenspoed. De crises zijn Concordia, als zoovele zuster- corpsen, niet gespaard. Maakte Concordia in 1914, het jaar der mobilisatie, en de daar aan volgende 4 jaren werkelijke rampjaren mede, zij kwam dezen downslag schitterend te boven. Zoo-ook in 1930, toen van de 48 leden door aanhoudend bedanken slechts ongeveer 15 man overbleven. Maar deze kern hield, ondanks trieste opheffings-voorspel- lingen, kranig stand en heeft, daarin ge steund door de leiders het ensemble dat zich weder gestadig uitbreidt, de oude glans terug gegeven. Want IJmuiden kan een corps als Con cordia niet missen. Nooit deden Oranjever- eenigingen, liefdadigheids- en sportorganisa ties tevergeefs een beroep op haar medewer king. Altijd ging Concordia vooraan! Ook haar Willemsplein-concerten in dien goeden ouden tijd, dat IJmuiden nog in meerderheid uit een muziekminnend publiek bestond (slechts 10-15 jaar jaar terug!) en geen politie-toezicht noodzakelijk was om de herrie tijdens de openluchtuitvoeringen te voorkomen, brachten haar met de burgerij in nauw contact, deden haar in het plaat selijk muziekleven een belangrijke positie in nemen. Dat zij die „the goed old" is die plaats nog lang met eere mag blijven bezetten! W. LAATSTE BERICHTEN POSTJAGER VANNACHT TE BATAVIA? BATAVIA, 30 December (Aneta). De Post jager wordt morgenochtend 9 uur Javaanscna tijd (vannacht ongeveer 2 uur Hollandschen tijd) te Batavia verwacht. De belangstelling is enorm. ZAANDAM MAG NIET BOYCOTTEN. RAADSBESLUIT VERNIETIGD. Bij Kon. besluit is vernietigd het besluit van den raad der gemeente Zaandam van 10 October 1933, tot het boycotten, bij eventuee- len aankoop van goederen, van Duitsche waren. Het besluit overweegt, dat het algemeen belang eischt, dat de lagere organen zich er van onthouden, zich ter zake van bepaalde handelingen een algemeene gedragslijn te stellen, stuitend voor een mogendheid, met welke de Nederlandsche staat vriendschap pelijke betrekkingen onderhoudt, en dat der halve het besluit van den raad der gemeente Zaandam in strijd is met het algemeen belang. IJSBAAN KLEVERLAAN. De banen van de IJsclub voor Haarlem en Omstreken aan de Kleverlaan zullen heden van 's middags één uur tot zonsondergang geopend zijn. Zondagmiddag zal op diezelfde banen een ijshockeywedstrijd gespeeld worden tusschen twee teams, waaruit de ploeg zal worden sa mengesteld, die het later tegen België moet, opnemen. 15 DOODEN DOCR DE KOUDE IN CANADA. OTTAWA, 30 Dec. (Reuter)Alle koude- records zijn gisteren in verschillende steden van Canada geslagen, o.a. te Ottawa, waar een temperatuur van 37 graden F. onder nul werd geregristeerd. Dit is de laagste tempe ratuur sedert 44 jaar. Er zijn 15 personen ten gevolge van de koude overleden. AUTOBUSDIENST IJMUIDEN—SCHEVE- NINGEN AFGEWEZEN BESTAANDE VERKEERSMIDDELEN VOLDOENDE Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben afwijzend beschikt op het verzoek van J. Korbee te Ncordwijk om vergunning voor een autobusdienst van IJmuiden .over Zand voort, Noordwijk aan Zee en Katwijk aan Zee naar Scheveningen en terug, voor zoover het in Noord-Holland gelegen gedeelte be treft, aangezien de bestaande verkeersmid delen voldoende in de behoefte voorzien. VERGADERING AMBTENAARSBOND Op Vrijdagavond 5 Januari zal in café Brinkmann aan de Groote Markt een openbare vergadering worden gehouden van het pro vinciaal personeel van Noord-Holland, uit gaande van het hoofdbestuur van den Centra- len Nederlandschen Ambtenaarsbond. Als spreker zal optreden de heer H. Schipper, hoofdbestuurslid van dien bond over: Het Ambtenarenreglement, het georganiseerd overleg en de rechtspositie der verplegenden. GEEN NOTA VAN ENGELAND AAN DUITSCHLAND? LONDEN, 30 Dec. (V.D.) De Londensche bladen deroenteeren de uit Parijs afkomsti ge berichten, dat Engeland voornemens zou zijn Duitschland een nota te zenden in zake de ontwapeningskwestie. L' AMI DU PEUPLE IN ANDERE HANDEN PARIJS, 29 December (Reuter). In de Po pulaire deelde de socialistische afgevaardigde Leon Blum mede dat het door den bekenden parfumfabrikant opgerichte blad Ami du Peuple in het begin van de volgende maand zal worden verkocht. De oplage van het blad bedraagt 400.003 exemplaren en het aantal abonnés 80.000. RIVIERWATER VERGIFTIGD PARIJS. 39 Dec. (Reuter). Het water van de rivieren de Leie en de Bourre in het Noor den is door onbekende daders vergiftigd. Vrij dag zag men duizenden visschen dood aan de oppervlakte drijven. Het onderzoek der poli tie heeft nog geen resultaat opgeleverd. STAAT VAN BELEG IN ARGENTINIë BUENOS AIRES. 29 Dec. (Reuter.) De re geering der provincie Santo Fe heeft de ar restatie gelast van ex-president Alvear. Een Een communiqué van het ministerie van Marine deelt mede, dat de rebellen van Paso Libre een schip trachtten te overmeesteren, maar met talrijke gewonden werden terug-, geslagen. In de gelieele republiek is de staat van be leg afgekondigd. Twee hoofdofficieren en een aantal gewone officieren zijn gearresteerd. HERMANN THIMÏG NAAR NEDERLAND. Hermann Thïmig, de wereldvermaarde acteur en filmster die door intrekking van zijn verlof door de film-maatschappij, waaraan hij verbonedn is, in October niet met het Reinhardt-gezelschap naar Neder- lan dkon komen, waardoor de voorstellingen moesten worden uitgesteld komt volgen de maand onder auspiciën van impressario Ernst Krauss naar Nederland en zal in de Re i n ha rd t ngal a - vo ors tel 1 i n g en onder per soonlijke leiding van Prof. MJax Reinhardt optreden.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 2