DE PREMIER VAN ROEMENIE VERMOORD. HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor lOct. ÉIWSlÜöfL 0& Neder!and§cfoeTcsnc!lgi®!§fa Finland. De Ontwapeningsconferentie in 1933. AGENDA ZATERDAG 30 DECEMBER 1933 HAARLEM'S DAGBLAD 3 BUITENLAND Na een bezoek aan den koning neergeschoten. Lid van de „IJzeren Garde" de dader. Een militaire dictatuur op komst? DUCA. BOEKAREST, 29 December (V.D.) Mi nister-President Duca werd hedenavond 10 minuten over 9 op het station te Sinaja door een student met 4 revolverschoten gedood. Duca was bij den Koning ge wee-1 op audiën tie en wachtte daarna op het station te Si naja op den trein naar Boekarest. Vermoe delijk is de dader lid van de z.g. IJzeren Garde, een fascistische organisatie. BOEKAREST, 29 December (VX>.) Mi nister-President Duca is Vrijdagavond om 10 uur 20 Oost Eur. Tijd (dus 8 uur 40 A. T.) op het station Sinaja het slachtoffer gewor den van een aanslag. Toen hij van een lang durige audiëntie bij Koning Carol in den trein wilde stappen, om naar Boekarest te rug te keeren, werd hij door een student door vier schoten in het hoofd geraakt. Hij was op slag dood. Zijn metgezel, de afgevaardigde Dr. Costinescoe, werd gewond. De dader werd direct gearresteerd. BOEKAREST, 29 Dec. (V. D.) Omtrent den moord op den Roemeenschen ministerpre sident wordt nog gemeld, dat de aanslag is gepleegd door een lid der IJzeren Garde. De daad wordt beschouwd als een antwoord op de ontbinding der Garde. Na den aanslag ontstond op het station een paniek. Niettemin gelukte het den dader, wiens naam nog niet bekend is, te arresteeren. Uit een afgenomen verhoor is gebleken, dat de jongeman tot de daad is aangezet. Hij weigerde echter, zijn opdracht gever te noemen. De daad heeft te Boekarest een geweldige opwinding veroorzaakt, te meer waar de ge volgen voor de binnen en buitenlandsche politiek niet te overzien zijn. Duca gold als de verdediger van de hechte vriendschap tot Frankrijk en in het binnenland voerde hij heftigen strijd tegen het radicalisme van links en rechts. Een later bericht meldt, dat bij den aan slag ook een handgranaat is geworpen, waar door oud-burgemeester Costinescu licht werd gewond. Bijzonderheden over Duca. De ministerpresident stamt uit een oude Bo- jarenfamilie. Hij studeerde rechten te Parijs en wijdde zich na zijn terugkeer in Roemenië uitsluitend aan de politiek. Op 28-jarigen leeftijd werd hij afgevaardigde van de libe rale partij, vier jaar later was hij minister. Hechte vriendschap bestond tusschen hem en Jonel Braiianu. Gedurende den wereld oorlog trad hij niet bijzonder op den voor grond. Duca is 52 jaar oud geworden. Naar militaire dictatuur? Het lijk van Duca is op bevel van den ko ning overgebracht naar het slot Peles. Tevens heeft de koning den te Boekarest verblij- venden minister van onderwijs Angelescu naar Sinaja ontboden en hem belast met de voorloopige leiding der zaken. Door den dood van Duca heeft de liberale partij een zwaar verlies geleden, want hij was onbe twist de leider. Het is niet onmogelijk, dat zeer scherpe maatregelen op het gebied der binnenland- sche politiek zullen worden genomen. Heden avond deden te Boekarest geruchten de ronde, volgens welke een militaire dictatuur zou worden afgekondigd. In ieder geval zal tegen de rechtsradicale beweging met alle middelen worden opgetreden. (Adv. Ingez. Med.) Jgf W wm) DOOS 20 CT. TUBE 35en 60 CT. PRODUCT VAN PHARM.FABRIEK A.MIJNHARDT, ZEIST. (Adv. Ingez. Med.) trieele doeleinden en voor het vervaardigen van kunstvoorwerpen. Verder voor het goudbezit (baren zoowel als goudcertïficatende Federal Reserve Banken of der Reconstruction Finance Cor poration en tenslotte voor goud, dat zich be vindt in de Amerikaansche bezittingen zooals de Philippijnen Hawai, enz. Cliina, Deitsclhlaed. Het Pariser Tageblatt over Von Hammerstein's aftreden. De Duitscbe bladen hebben op last van hoogerhand geen commentaar mogen leve ren op het aftreden van generaal von Ham- merstein als bevelhebber van de rijksweer baarheid, maar het Pariser Tageblatt, het or gaan van de naaf Frankrijk uitgeweken Duifc- schers, bevat er toch een beschouwing over van haar Berlijnschen correspondent meldt de N.R.Ct. Deze noemt het heengaan een verderen stap naar de totaliteit van den nat. soc. par- tijstaat en schrijft dan verder: „De rijks weerbaarheid gold bij velen nog als een corps waarover Hitier geen zeggenschap had. Het was ook geen geheim, dat von Hammerstem, die tot den vriendenkring van v. Schleicher behoorde, het Derde Rijk niet erg sympathiek gezind was. Op hem was derhalve nog veler (hoop gevestigd en in de afgeloopen maanden hebben tal van geruchten hieromtrent de ronde gedaan. Vast stond dat president Hindenburg zich geruimen tijd heeft verzet tegen den drang om v. Hammerstein aan den dijk te zetten en hem door een nazi-generaal te vervangen. Hammerstein's heengaan is stellig slechts een begin waarop nog ingrijpender maatrege len zullen volgen. Het einddoel daarvan is vermoedelijk de schepping van den post van rijksminister van verdediging. Voor dien post is Roehm, de chef van den staf der S. A. bestemd. In diens handen zullen dan alle mi litaire en semi-militaire krachten des rijks worden vereenigd, Oud-premier van Saksen gestorven Uit Dresden. 29 Dec.: De vroegere Saksi sche premier Heldt is heden overleden. Heldt. was de zoon van een onderofficier, werd opgeleid tot metaalarbeider en wijdde zich reeds vroeg aan vakbeweging en soc.- democratie. Gedurende den oorlog werd hij door koning Friedrich August benoemd tot staatsminister. Op 14 Nov. 1918 trad hij met het geheele kabinet af. Later werd hij mi nister van arbeid, terwijl hij van 1920 tot 1923 minister van financiën was. Van 1924 tot 1929 bekleedde hij het ambt van minis terpresident van Saksen. In het jaar 1926 stichtte hij met 22 afgevaardigden, die met hem uit de partij uitgesloten waren de oude soc.-dem. partij. In 1927 werd hij door de bur gerlijke partijen herkozen als ministerpre sident, welk ambt hij tot Januari 1929 bleef bekleeden. Meening van Von Neurath over leger en S. A. In een onderhoud met een vertegenwoor diger van de New York Times zei minister Von Neurath, dat Duitschland slechts een defensief leger eischt op zoodanige sterkte, dat geen sprake kan zijn van een bedreiging der andere staten. Wat de S. A. en S. S. betreft, hier gaat het om een zuiver politieke organisatie die steeds een interne zaak heeft te vervullen en die voor oorlogsdoeleinden noch zijn geoefend noch uitgerust. De- 2 1/2 millioen leden van S. A. en S. S„ die van alle leeftijden van 18 tot 70 jaar zijn, zijn bestemd voor de binnenlandsche poli tieke afweer van het marxistisch bolsjewis tische gevaar in Duitschland en als zooda nig onmisbaar. Zooals Rijkskanselier Hitier herhaaldelijk in zijn redevoeringen heeft verklaard, aldus Von Neurath, weigert Duitschland niet, het niet-militaire karakter der S. A. en S. S. in geval van het tot stand komen van een over eenkomst over wapeningskwesties te onder werpen aan een internationale controle, mits alle staten overeenkomstige verplichtingen op zich nemen, Duitschland is bereid zich aan een internationale controle te onderwerpen, mits deze controle voor alle staten geldt. Ierland. Majoor Cronin veroordeeld. De leider der blauwhemden en landelijk secretaris der Vereenigde Ierlandpartij. Cro nin, is Vrijdag door den Ierschen krijgsraad wegens lidmaatschap van onwettige organi saties veroordeeld tot drie maanden gevan genisstraf. De straf zal evenwel niet worden geëxecuteerd, wanneer Cronin binnen veer tien dagen belooft twee jaren lang geen land- vredebreuk te plegen. Amerika. Verplichte uitlevering van goud. De tijdelijke minister van financiën, Mor- genthau, heeft naar Reuter uit Washington meldt een decreet uitgevaardigd, op grond waarvan alle goud in de Vereenigde Staten aan de schatkist moet worden uitgeleverd. Het decreet is bedoeld als aanvulling van het decreet van Roosevelt, dat 2-8 Aug. jl. werd uitgevaardigd. Er zijn echter uitzonderingen] toegestaan. Zoo b.v. voor muntenverzamelaars, voor be dragen aan goud van minder dan 100 dollar, voor goud, dat wordt gebruikt voor indus- De regeeringstroepen veroveren Amoy. Uit Sjanghai: De strijdmacht der regeering heeft volgens een bericht van het strijdtoo- neel in Foekien de belangrijke haven Amoy veroverd. Evenzoo heeft zij andere belan; rijke steunpunten langs de kust bezet. Volgens een nog niet bevestigend bericht zouden de opstandelingen de hoofdstad Foetsjau hebben verlaten en zich hebben gevestigd te Tsjoetsjau in het zuiden der provincie. Foetsjau is ernstig door luchtaan vallen geteisterd. Volgens berichten uit Foe tsjau is de Chineesche bevolking zeer ver ontrust over de herhaalde bomaanvallen. Dui zenden Chineezen hebben de Chineesche wijk verlaten en begeven zich naar de bui tenlandsche concessies. Spionne erkent nog een moord. Reuter meldt uit Ilelsingfors: De dienstbode van kolonel Asplund, Jenny Anttile, die tot de ontmaskerde spionnage- organisatie behoorde, heeft bekend den ko lonel. die leider was van de Finsche staats- kruitfabriek, vergiftigd te hebben. Argentinië. Aanhangers der radicale partij verwekken onlusten. Reuter meldt uit Buenos Aires: Te Santa Fé trachtten benden aanhangers van den eenigen tijd geleden overleden ex- president Irrigoyen, oprichter van de radi cale partij, de onder-prefectuur van marine te bestormen, doch deze aanval werd afge slagen, evenals aanvallen op de brandweer kazernes en politiebureaux. Een groot aan tal personen is bij deze gevechten gewond. Volgens de laatste berichten is de orde hier hersteld. Uit Rosario wordt nog gemeld, dat in ver band met de reeds gemelde onlusten hier ter plaatse meer dan 80 personen zijn arresteerd. Een groep aanhangers van Irrigoyen tracht te hier nog een politiebureau te bestormen, door eei-st uit een vrachtauto met bommen te werpen, en vervolgens een bestorming te beginnen, doch de bezetting van het bureau wist door geweervuur den aanval af te slaan. 20 personen werden hierbij gedood. In Buenos Aires zelf zijn alle pogingen mislukt, aangezien de politie alle leiders kon arresteeren voor zij hun plannen konden uit voeren. Op verscheidene plaatsen van het land zijn de telefoonlijnen doorgesneden. PROF. BES SALTER IN VRIJHEID GESTELD. MUEiNCHEN-GLAD'BACH, 29 Dec. (V. D.) Van de zijde der politie wordt medegedeeld, dat prof. Dessauer in vrijheid is gesteld en naar zijn woning te Frankfurt am Main is teruggekeerd. FABRIEK ONDER EEN AARD- VERSCHUIYLNG. SOLO 29 December (Aneta) Ten gevolge van de zware regens der laatste dagen zijn 9000 kubieke meter aarde neergestort op de fabriek der Japansche Kopermijnen in het Wonagiri-sche. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Het tweede jaar der conferentie. Van crisis tot crisis. Onzekere vooruitzichten voor het derde jaar. GROOTE FIGUREN, DIE IN 1933 HEENGINGEN. Bovenste rij van linies naar rechtsKoning Feisal van Iralc; Nadir Klian koning van Afghanistan; de Fransche staatsman en wiskundige Paul Painlevé; Sir Edward Grey Engelsch minister van buitenlandsche zaken bij het begin van den wereldoorlog. Middelste rij: De vroegere -president van Amerika Calvin CoolidgeKnud Rasmussen, ontdekkingsreiziger in Groenland en het Poolgebied; prof. Calmetteberoemd bestrij der der tuberculose; de Italiaansche lange-afstandsvlieger markies de Pinedo. Onderste rij: Kardinaal Frühwirth; de vermaarde Éngelsche auteur John Galsworthy; de Duitsche dirigent en componist Max von Schillings; de Duitsche dichter Stefan George. (Van onzen correspondent). GENèVE, December 1933. Een jaar geleden, aan het einde van het eerste jaar der op 2 Februari 1932 begonnen Ontwapeningsconferentie, waren de vooruit zichten op een bevredigenden afloop der con ferentie gunstiger dan op eenig oogenblik te voren. De „Conferentie van Vijf", onder Mac Donald's leiding te Genève gehouden, was t-och op 11 December er in geslaagd Duitschland tot den terugkeer ter Ontwapeningsconferen tie te bewegen. Weliswaar was, formeel be schouwd, hierdoor nog niets anders bereikt dan dat de conferentie weder tot haar uit gangspunt was teruggekeerd, zooals Litvinof in het begin van dit jaar met bijtende ironie opmerkte, doch de hoop scheen toch. gerecht vaardigd, dat de „Groote Vijf", die zich zoo veel moeiten gegeven hadden om aan Duitsch- land's staking een einde te maken, in het nieuwe, tweede jaar der conferentie zouden toonen te beseffen dat zij het verkregen suc ces van de herstelde conferentie-eenheid niet opnieuw in de waagschaal mochten stellen door voortdurend gebrek aan bereidwilligheid tot wederzijdsche concessies. Langer dan een paar weken in Februari duurde de goede wil, om inderdaad tot een ont wapenimgsc/onvenitie te komen, die, zooals op 11 December tusschen de „Groote Vijf" was overeengekomen, de rechtsgelijkheid zou moe ten verwezenlijken in een stelsel, dat allen volkeren veiligheid zou bieden, niet. De alge- meene discussies over het in het najaar 1932 door Herriot en Paul-Boncour ingediende „constructieve ontwapenings-en-veiligheids plan" liepen vast, doordat de Franschen wei gerden zich. uit te spreken over de toeken ning aan Duitschland van „rechtsgelijkheid" op het stuk van het oorlogsmateriaal, zoolang zij niet wisten, of hun veiligheidseischien zou den worden ingewilligd, terwijl omgekeerd de Duits chers niet nader op de Fransche veilig- heidschen wilden ingaan, zoolang zij niet wisten, wat voor concessies Frankrijk op het stuk van het oorlogsmateriaal zou willen doen. De af wii zen de houding van Engeland en Italië over het Fransche stokpaardje van een Euro- peesch Veiligheidspakt maakte de houding der Franschen nog des te stroever. De hierdoor ontstane crisis werd in Maart door MacDonald bezworen. Zijn indiening van een geheel nieuw ontwerp-conventie deed nieuwe hoop herleven MacDonald's onitwerp- conventie kwam aan Frankrijk's wenschen in zooverre tegemoet, dat- de door Herriot voor gestelde unificatie dor legerinrichting (veran dering van die Rijksweer in een leger met kor ten diensttijd) zou worden voorgeschreven, dat een internationaal toezicht op de nale ving der ontwapenïngsconventie zou worden georganiseerd en dat in geval van oorlogs dreiging alle tct de cntwapenlngsconveirtie toegetreden staten zouden biieenkomen. om te trachten den va-ede te handhaven en. als dit niet gelukte, den aanvaller vast te stellen. MacDonald's ontwerp-conventie kwam in zoo verre aan de Duitschers tegemoet, dat de voornaamste, bij het, verdrag van Versailles aan Duitschland verboden wapenen ook aan de andere staten zouden verboden en binnen vieir jaren zouden afgeschaft wouden en dat ten aanzien van de andere aan Duitschland verboden wapenen, die voorloopig voor de an dere staten nog zouden geoorloofd blijven, de mogelijkheid geopend werd. dat ook Duitsch land daarvan'een zekere hoeveelheid zou mo gen bezitten. Einde Maart, alvorens met Paaschvacantie te gaan, nam de Algemeene Commissie Mac Donald's ontwerp-conventie als „grond slag van discussie" aan. Dit was een winst. Want tot dusverre was nog géén ontwerp- conventie, ook niet dat van de voorberei- dingscommissie-Loudon, als grondslag van discussie algemeen aanvaard. Begin Mei wa ren de discussies echter opnieuw vastgeloo- pen. Duitschland wilde zich niet over de le- gerunificatie uitspreken, zoolang Frankrijk niet' de voorstellen over het verboden oor logsmateriaal zou hebben aanvaard, en om gekeerd. Ditmaal bracht Hitler's Rijksdagrede, ge volgd door de ontwapeningsboodschap van President Roosevelt, de crisis ten einde. Hit- Ier aanvaarde de voorgestelde legerunificatie en legde bovendien zulke vredelievende ver zekeringen af, dat de algemeene interna tionale atmosfeer iets werd opgehelderd. Doch de Franschen bleven ook na de hervat ting der Conferentie weigeren stellige toe zeggingen inzake de vernietiging van het zwaarste oorlogsmateraal te doen, indien zij niet grootere veiligheidswaarborgen verkre gen. Hun lievelingsdenkbeeld van het Vei ligheidspakt gaven zij echter vrijwel op. Zij verlangden thans een duidelijke definitie, welke staat als aanvaller zou beschouwd wor den, en voorts een verscherping van Mac Donald's voorstellen over het internationale toezicht en bovendien een internationaal toe zicht op den wapenhandel en de wapenfa- bricatie. De tegenstand van Engeland, Italië en Japan ook tegen deze verzwakte Fran sche veiligheidseischen werd de oorzaak, dat de Algemeene Commissie weliswaar na de eerste lezing MacDonald's ontwerp-conven tie van „grondslag der discussie" tot „grond slag der te sluiten conventie" verhief, doch tevens vaststelde, dat nog zooveel moeilijk heden moesten overwonnen worden, dat het verkieslijk was met de tweede lezing te wach ten, totdat die moeilijkheden door vooraf gaand diplomatiek overleg zouden zijn uit den weg geruimd. Zoo was de stand van za ken, toen de zomervacantie te Genève begon. De Fransche regeering nam het initiatief tot diplomatiek overleg, waarbij echter Duitschland werd ter zijde gelaten. De Fran schen hoopten door het totstandbrengen van een eenheidsfront van Engeland, Frankrijk, Italië en de Vereenigde Staten van Amerika de Duitsche regeering tot toegeven te bewe gen. Bij de Parijsche besprekingen werd de „proeftijd" als compromis-formule uitge vonden: gedurende vier jaren zou een inter nationaal toezicht moeten vaststellen, dat de staten niet tot bewapeningsvermeerdering zijn overgegaan; daarna zou dan de bewa peningsvermindering van het ontwerp-Mac- Donald geleidelijk in toepassing worden ge bracht. Op 14 October deelde Sir John Si mon in het Bureau der Ontwapeningsconfe rentie dit resultaat der Parijsche besprekin gen mede. Een uur later kwam uit Berlijn de onaannemelijkverklaring, vergezeld van de mededeeling. dat Duitschland thans zoo wel de Ontwapeningsconferentie als den Vol kenbond verliet. De laatste maanden van het jaar 1933 zijn rijk geweest aan ministersreizen ter bespre king van de nieuwe en heftigste crisis, die thans ook een Volkenbondscrisis geworden is. Toenadering is echter nog niet verkregen, nóch over den inhoud der te sluiten conven tie, nóch zelfs over de verdere methode van arbeid. Engeland en Italië, vaststellend dat het compromis-denkbeeld van den proeftijd niet tot het beoogde doel heeft kunnen lei den, trachten Frankrijk te bewegen deae proeftijd-gedachte weder op te geven en de bepalingen van het ontwerp-MacDonald over de vernietiging van het oorlogsmateriaal te aanvaarden, in ruil voor welke Fransche con cessie dit land dan zijn wenschen over de verscherping van het internationaal toezicht en over de aanvallersdefinitie verwezenlijkt zou zien. De Franschen toonen echter nog weinig genegenheid hierop in te gaan. Boven.' dien worden de Éngelsche en Italiaansche bemiddeliingspojgïngen bemoeilijkt, doordat' Duitschland niet langer tevreden is met het cijfer van 200.000 man dat het ontwerp- MacDonald genoemd had voor het Duitsche gereorganiseerde leger met korten dienst tijd. Duitschland vraagt thans 300 000 man en wil bovendien niet meer tevreden zijn met een beperkt aantal van de zoogenaamde „defensieve verboden wapenen" (de bij Ver sailles aan Duitschland verboden wa"penen, wier bezit de ontwapeningsconventie echter aan de andere staten nog zou blijven toe staan) Duitschland verlangt omtrent deze wapenen dezelfde vrijheid, die de conven tie den anderen staten zal laten. Zal Sir John Simon's vacantie op Capri hem zulke geniale gedachten brengen, dat de Éngelsche minister een succesvolle be middelaar wordt? Vooralsnog moeten wij vreezen, dat de Algemeene Commissie, op 22 Januari weder bijeenkomend, zal moeten vaststellen, dat nog steeds groote moeilijk heden zijn blijven voortbestaan. Dan zullen wij een nieuwen strijd om de arbeidsmethode krijgen: voortzetting der Ontwapeningscon ferentie zonder Duitschland. zooals Frank rijk, de Kleine Entente en Polen wenschen, of nieuwe verdaging in de hoop op meer suc ces bij voortgezet diplomatiek overleg? In een gevoel van groote onzekerheid over het toekomstige lot der Ontwapeningsconferentie gaan wij het nieuwe jaar tegemoet! D. DE JONG VAN BÈEK EN DONK. Heden: ZATERDAG 30 DECEMBER Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Hermas' Poppenkast, 2.30 uur. Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Heijer- mans' „Allerzielen". 8.15 uur. Palace: „Ontwakende jeugd". Op het too- neel: Liesl Löffler, harp-virtuose. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Het verliefde hotel". Op het tooneel: 4 Kadex, de groote attrac tie. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Als het hart spreekt" en „De Auto-race". 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZONDAG 31 DECEMBER Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Rozekruisersgenootschap, Bakenessergracht 13: Sluiting van het jaar, nam. 7.15 uur. MAANDAG 1 JANUARI Stadsschouwburg: Nieuw Schouwtaoneel: „Kinderen van ons Volk 8.15 uur. Schouwburg Jansweg: Ensemble Esther de Boervan Rijk: „Opoe" en Nieuwjaars- wensch. 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen. DINSDAG 2 JANUARI Stadsschouwburg: Tooneelgroep „Het Mas ker": „Marius" (Volksvoorstelling). 8.15 uur Bioscoopvoorstellingen. ROOSTER VAN APOTHEKEN. (Samengesteld door den Inspecteur der Volksgezondheid.) Voor de apotheken die toestemming" ge vraagd hebben om 's avonds, 's nachts en Zondags te sluiten, is door den Inspecteur der Volksgezondheid een sluitingsrooster op gemaakt. Van Zaterdag 30 December des avonds 8 uur tot en met Zondag 31 December zijn de volgende apotheken tot 8 uur 's avonds ge opend C. J. Fischer, firma Grijseels en Van Hees, Lange Veerstraat' 14. Tel. 11000. Apotheek Loomeyer, Zijlweg 34. Tel. 12495. F. C. Kuipers Azn., Schoterbosch-Apotheek Rijksstraatweg 19. Tel. 12711. W. P. Woutersen, Apotheker, Koninginne weg 3, Tel. 12038. Van Zondag 31 Dec. des avonds 8 uur tot en met Vrijdag 5 Januari zijn de vol gende apotheken op Zondag 's avonds na 8 uur en 's nachts geopend. I. Koster, Apotheek Bosch en Vaart, Bosch en Vaartstraat. 26. Tel. 13290. H. Cohen, Firma H Remmers en Zn., Kruisstraat 6. Tel. 10354. B. K. Blommendaal, Nolf's Goedkoope Apo theek, Kruisstraat 26. Tel. 1117'4. W. P. Woutersen, Apotheker, Koninginne weg 3. Tel. 12038. (De apotheek W. P. Woutersen, Konin ginneweg 3. Tel. 12038 heeft geen verlof tot sluiten gevraagd en is dus altijd geopend). B K. Blommendaal, Nolf's goedkoope apo theek, Kruisstr. is eiken Zaterdag en eiken dag voor een feestdag geopend tpt 10 u. 's av.

Haarlem's Dagblad | 1933 | | pagina 3