Spc >rt Kort 5 VOETBAL ZATERDAG 6 JANUARI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD De wedstrijden voor a. s. Zondag. Zondag zal er, wanneer de voorteekenen niet bedriegen, wel v/eer gevoetbald worden en we gelooven wel te mogen zeggen, dat ve len er, na de onderbreking van een maand, reikhalzend naar uitzien. H. F. C. zet het nieuwe jaar in met een thuiswedstrijd tegen Z. F. C. Dat belooft aan de Spanjaardslaan wel iets moois te worden, want H. F. C. heeft met deze Zaandammers nog een geducht appeltje te schillen; zij zijn het immers geweest, die er in geslaagd zijn aan H. F. C. in dit seizoen de grootste neder laag toe te brengen. Dit geschiedde op 8 Octo ber. toen Z. F. C. in Zaandam met niet min der dan 70 zegevierde. Dat dient gewroken te worden! Op Nieuwjaarsdag lag het veld aan de Spanjaardslaan nog onder de sneeuw, maar dank zij den regen van de laat ste dagen is de witte massa geheel verdwenen en als er nu geen regen meer bij komt, dan zal het terrein morgen in een uitstekenden toestand verkeeren. Ook op het V. S. V.-terrein zal het spannen, want daar wordt de aantrekkelijke wedstrijd tegen Sparta gespeeld. Weliswaar gaat het niet om de eerste plaats, want daar staat op het oogenblik Ajax muurvast met haar zes- punten voorsprong, maar het gaat hier dan toch vrij zeker om de tweede. Bovendien koesteren de Velsenaren revancheplannen. want op 8 October werden zij op Spangen met 21 geklopt. Zij hebben trouwens tegen over hun supporters toch nog wat goed te maken, want als een onaangename Sint-Ni- colaassurprise kwam de 3—1-nederlaag tegen 't Gooi en nog wel op eigen veld. Het- is juist twee maanden geleden, dat er op het V.S.V.- veld gejuicht kon worden; dat was op 5 No vember, toen daar met 5—2 van A.D.O. ge wonnen werd. Het wordt dus wel tijd, dat de supporters, die niet in de gelegenheid zijn om een uitwedstrijd bij te wonen, op een over winning onthaald worden. Het is niet geheel onverwacht, dat de Stormvogels nog juist aan het eind van 1933 van de eerste ineens op de vierde plaats terecht zijn gekomen. Dit was het gevolg van de 51-nederlaag, die de IJmuidenaren op 24 December in Den Haag van H. B. S. te slik ken kregen. Reeds eerder is in deze rubriek opgemerkt, dat het spel van Stormvogels den laatsten tijd niet meer aan dat van een kampioenclub deed denken. Toch is lang nog niet alles verloren. In deze afdeeling is dit seizoen zelfs nog van alles mogelijk. Het verloren terrein kan nog gemakkelijk herwon nen worden en daarvoor is in de eerste plaats noodig, dat Stormvogels morgen den zwaren uitwedstrijd tegen K. F. C. wint. Op papier zijn deze twee partijen precies even sterk, La ten de IJmuidenaren morgen toonen, dat ze op het veld sterker zijn. R. C. H. moet nu laten zien, dat het haar ernst is om weer hooger op de competitielad der te komen. Zij eindigde het oude jaar op een schitterende wijze, door in het Heem- steedsche Sportpark met 31 van het ook in degradatienood verkeerende V. C. te win nen, waardoor de Racing op de achtste plaats is gekomen. Morgen speelt zij een tamelijk zwaren uitwedstrijd tegen Hilversum, die op 8 October de eerste ontmoeting met slechts één goal verschil wist te winnen De Heem stedenaren moeten zich nog eenige weken flink inspannen om definitief in veiligheid te zijn. Als zij met de gedachte hieraan de reis naar Hilversum aanvaarden, dan kan succes haast niet uitblijven. Haarlem gaat morgen naar Schiedam met een gewijzigd elftal. Op de belangrijke mid denvoorplaats speelt namelijk de16-jarige Tony de la Mar, een broer van den verdien stelijken rechtshalf. De getrouwe bezoekers van het Haarlem-veld weten, dat De la Mar Jr. al sinds eenigen tijd heel behoorlijk op dezelfde plaats in het tweede elftal heeft ge speeld. Hij kan heel goed het spel verdeelen en beschikt bovendien over een flink schot, dat hij op de meest onverwachte wijze weet te lossen. We kunnen dus met gerustheid af wachten, wat deze ras-echte roodbroek in het eerste elftal zal presteeren. De mogelijkheid bestaat, dat Vreeken, die van de week ziek te bed lag. niet van de partij zal zijn. Dit zou wel heel jammer wezen, want Haarlem heeft alle beschikbare krachten noodig om uit de gevaarlijke zone te komen en de uitwedstrijd tegen Hermes-D.V.S., dat op 8 October reeds met 42 in de eerste ontmoeting zegevierde, kan maar niet zoo één-twee-drie gewonnen worden. We moesten ons maar op een kleine nedeiiaag voorbereiden. Misschien valt het mee. Zal dan eindelijk ook Kinheim weer eens een wedstrijd kunnen spelen? Het is wel te hopen, want ze moet zoo zoetjes-aan wel ge heel ongetraind zijn geraakt, met al de na- nadeelig gevolgen daarvan. Morgen heeft ze echter een mooie gelegenheid om weer wat van zich te doen spreken, want dan ontvangt zij in het Van Gelder's Sportpark bezoek van H. R. C. die met haar vijf punten nog altijd hopeloos onderaan bengelt. Deze twee par tijen hebben elkaar nog niet ontmoet, maar het zal toch al heel raar moeten loopen, als de twee punten niet in Velsen blijven. Op het terrein aan den Middenweg dat weer keurig in orde is, zal het tweede treffen tusschen E.D.O. en Bloemendaal plaats heb ben. Dat belooft een geweldig spannende ontmoeting te worden, want E. D. O., die de vorige week met 21 van B. F. C. gewonnen heeft, maakt weer een vrij goede kans op het kampioenschap. En zooals onze lezers we ten, mocht het aan Bloemendaal op eigen terrein op 19 Novem ber na een hartstoch telijken strijd geluk ken, met 43 den eer sten wedstrijd te win- ïen. De thuisclub komt met haar sterkste elftal volledig op, maar Bloe mendaal moet het met een paar invallers stel len. Eén van hen is deruim 36-jarige back IJfs, die nu C. Bakker niett kan meespelen zijn club in zulke zware uitwedstrijden niet in den steek wil laten. De stoere, veteraan zal stellig het in hem gestelde vertrou wen niet beschamen. Bovendien wordt Bloe- meldaal gehandicapt door de ziekte van haar doelverdediger Huisman. In zijn plaats speelt Metten. De papieren van E. D. O. staan dus ongetwijfeld het gunstigst. IJFS. H.F.C.—Z.F.C. Het H.F.C.-elftal heeft de volgende opstel ling: Van der Togfc, P. Jongeneel, A. van Baasbank, R. Jongeneel, Kruyer, Lamp, Höck, Kermer, Koper, Dorsman, Chapon. K.F.C.—STORMVOGELS. In dezen belangrijken wedstrijd komen de K.F.C.-ers volledig uit, dus met: Veen. W. Mol, Hille, Kaayk. Nieawenhuys. Bley, Wensveen, Bouthoorn, J. Mol, Visscher, Kruyver. De secretaris van K.F.C. deelt ons mede, dat bovengenoemde ontmoeting in tegenstel ling met Zaansche gewoonten niet te half drie. doch te twee uur begint. Hij deelde voorts nog mede. dat het terrein ongetwijfeld bespeelbaar zal zijn, wanneer er heden en morgen niet abnormaal veel water valt. In de Zaanstreek bestaat voor deze belang rijke ontmoeting veel belangstelling. T.H.B.R.C.L. T.H.B. verschijnt met: Van den Berg, Spierdijk. Dijkstra, v. d. Horst, Oldenburg, Linthout, Lindeman, Veltmeijer, Aalpol. Rootselaar, Vellinga. SCHOTEN—U. V. S. A.s. Zondag twee uur speelt Schoten op haar terein aan den Vergierdeweg tegen het Leidsche U. V. S. Het Schotenelftal is als volgt: Hoff, Oorthuis, Van Putten, Pieters, Van Roon, Steenbergen, Korf. Rootlieb. Kedde, Maas, Hetem. WERKLOOZEN-COMPETITIE. PROGRAMMA VOOOR 9 ,10 en 11 JANUARI. Dinsdag: NASASIJ, terrein ROH, scheidsrecht v. Gellies. DWSRoodwit, terrein TIJBB, scheids rechter Seubring. SchildersRCIJ, terrein NASB, scheids rechter Lefebre. RoodzwartMetaal I, terrein Vergierdeweg, scheidsrechter Perfos. DESTrekvogels, terrein DES, scheidsrech ter Walgien. Woensdag: BakkersBouwers, terrein Politie, scheids rechter Koning. Donderdag GraficusZW n, terrein Haarlem, scheids rechter De Tello. Metaal n-HW H, terrein HFC, scheids rechter De Wit. Steenzetters—Stormveld. terrein Vergierde weg. scheidsrechter Luijken. HVV IZW I, Sportpark Heemstede, scheidsrechter v. Lcenen. Zonder tegenbericht gaan de wedstrijden beslist door. HAARL VOETBALBOND Na enkele weken gedwongen rust zullen onze voetballers Zondag a.s. den strijd weer aanbinden ten minste wanneer de diverse vel den voldoende bespeelbaar zijn. Zoowel voor klasse IA als I B is een volledig programma vastgesteld. Het luidt als volgt: Afd. 1 A: Bloemendaal 2Schoten 2 10 uur. E.D.O. 5Damiaten 10 Spaarnestad—R. C. H. 4 10 Haarlem 3Kinheim 2 12 RipperdaE.D.O. 4 10 Afd.1 B: R. C. H. 3—E. D. O. 3 10 E. H. S.Stormvogels 3 10 D. I. O.Haarlem 4 10 I. V. O.Spaarnevogels 10 R. C. H. 5— H. F. C. 3 10 i 01 "f Hoe onsportiviteit in Engeland bestraft wordt; Wat moet een „gezeten" burger eten?; De sportieve waarde van de vrouw; Yvette Sadoux wint den Grand Prix; Een finale in Argentinië; Lawntennis-testmatch in Australië; Een Australisch Rugby-record; Vogel, waarheen is uw vlucht; Vreugde en leed in beroepsvoetbal; Elisha Scott; Gevaarlijk spel. De Schotsche magistraat Beel heeft voor de rechtbank te Glasgow door een simpele vraag 128 menschen verlegen gemaakt en duizenden anderen tot nadenken gebracht. Deze 128 personen waren gearresteerd, omdat zij als toeschouwers bij een voetbalwedstrijd onderling ruzie hadden gekregen met al de naargeestige gevolgen van dien. Toen de hee- ren den volgenden morgen, keurig naast elkaar, voor de groene tafel stonden, vroeg rechter Beel hun: „Zijn jullie sportsmen?" Het antwoord luidde eenstemmig bevesti gend. Waarop de rechter voortging: „Mijne hee- ren, wanneer ge mij een ontkennend ant woord hadt gegeven, zou ik u allen zonder twijfel hebben vrijgesproken, doch nu ge ver klaard hebt, sportsmen te zijn, is uw gedrag op het terrein onvergeeflijk. Daarom veroor deel ik ieder van u tot een boete van twintig gulden". En de bezoekers van de publieke tribune waren reeds lang weer op weg naar huis, voor dat zij van hun verbazing bekomen wa ren. Zoo men niet overtuigd was, dat het Hol- landsche voetbalpubliek zich steeds onfeil baar gedroeg, zou men geneigd zijn het spreekwoord te vermelden: wie zich aan een ander spiegelt, spiegelt zich zacht Wat moet een „gezeten" burger eten? Ziet hier een vraag, die, ware ze tijdens de Kerst dagen gesteld, antwoorden zou hebben opge leverd, die de amateur Athletic Union van de Vereenigde Staten van Amerika tot wanhoop hadden gedreven Thans kunnen we een dergelijk onderwerp even rustig bespreken. Allereerst, wat is een ..gezeten" burger? Daarmede wordt bedoeld een persoon van het mannelijk geslacht, die zijn tweede jeugd is ingegaan, den gan- schen dag op kantoor zit en desondanks er prijs op stelt fier en forsch, vooral zonder embonpoint of ischias, voor den dag te ko men. Bovengenoemd lichaam dan (niet van den manspersoon, doch van de A.A.U.) heeft het volgende menu op de wereldtentoonstelling van Chicago gepubliceerd en de lezer kan er in het nieuwe jaar zijn voordeel mee doen: Ontbijt: twee koppen koffie, 100 gram melk, 20 gram suiker, 2 eieren, 3 broodjes en 20 gram boter. Voor hen, die het treintje naar Amsterdam moeten halen, zij opgemerkt, dat de koffie ook koud gedronken kan worden en dat de drie broodjes ook geen onoverkome- lijken hinderpaal behoeven op te leveren, al hebben de Amerikanen door „het versche cadetje" natuurlijk een zeer belangrijken voorsprong, zoowel in gewicht als in tijd. Aangezien het hier een sportcauserie geldt en het kookboek vooralsnog in deze rubriek een „quantité negligeable" is, moeten we u vele culinaire genoegens van het verdere menu onthouden en ons slechts beperken tot het tweede ontbijt (zoo men daar tijd voor heeft). Let goed op. 3 boterhammen (de broodjes zijn intus- schen tè hard geworden), 20 gram boter en 45 gram melk. We hebben oprecht vertrouwen dat alleen reeds het lezen dezer regelen den lezer tot machtige sportieve prestaties in staat zal stellen en ongetwijfeld zou na eenigen tijd een enquête wonderbaarlijke resultaten op leveren. Een andere vraag, die om begrijpelijke re denen voorzichtig behandeld moet worden luidt: Wat is de sportieve waarde der vrouw in vergelijking met die van den man. Het verheugt ons, dat de Engelsche professor Hill ons de moeilijke taak, dit probleem te beant woorden. van de schouders neemt. Genoemde professor heeft een statistiek samengesteld, waarin hij de verschillende mannelijke en vrouwelijke prestaties op al lerhard athletisch gebied in de open lucht vergelijkt. En hij komt tot de concusie, dat de sportieve waarde der vrouw 85 pet. van die des mans is. Slechts bij het zwemmen stelt hij beide seksen gelijk. Inderdaad lijkt deze opvatting juist te zijn; men behoeft daarvoor slechts aan de records van Willy den Ouden te denken. Maar hoe staat het nu b.v. met lawn-ten nis? Kan men de prestaties van een Lenglen en een Wills op 85 pet. van die van Cochet, Crawford of Borotra stellen? Lawn-tennis is een spel van gratie zoowel als van kracht. Schakelt men de intelligentie factor uit, dan meenen we toch, dat de gratie der vrouw evenveel sportieve waarde heeft als de kracht van den man en daar de sport ten doel heeft de lichamelijke oefening tot het hoogste peil op te voeren, moet men aan beide factoren gelijke waarde toekennen. Waarschijnlijk is professor Hill niet ge huwd, anders had hij het getal 85 in dit ver band nooit durven noemen. L'Académie des Sports heeft de Grand Prix d'Athlétisme voor vrouwen voor het jaar 1932 toegekend aan de uitstekende roeister Yvette Sadoux. Deze jongedame, die een per- fecten stijl aan een krachtigen slag paart, heeft niet minder dan 26 Fransche en Pa- rijsche kampioenschappen in de skiff ge wonnen. Vijf groote internationale overwin ningen stempelen haar welhaast tot de beste skiffeuse van Europa. Yvette is een waardig opvolgster van haar vader, die in 1890 het Fransche roeikam- pioenschap veroverde. Trouwens haar ge- heele familie voelt zich op of in het water m haar element, want haar tante was de eerste zwemkampioene van Frankrijk, terwijl een oom eveneens in de skiff lauweren oogstte. Met zulk een familie kan men tenminste nog eens uit roeien gaan. In een Duitsch blad komt een verslag voor van de finale voor het voetbalkampioenschap van Argentinië tusschen de clubs Boca Ju niors en River Plate, door eerstgenoemde met 31 gewonnen. Alhoewel de sympathie onzer Oosterburen voor de Zuid-Amerikaansche voetbalstaten sinds de Olympische Spelen van 1928 te Am sterdam niet bijster groot is en genoemd ver slag dus met een korreltje zout ..genuttigd" moet worden, blijft er ondanks dat toch ge noeg „vuur" over, om den lezer in deze kille dagen te verwarmen. Luistert slechts: „De match was een der sensationeelste, die ooit gespeeld werd en werd door meer dan 50.000 menschen bijgewoond. Er werd in zulk een hoog tempo gespeeld, dat de centre-half van River Plate in de tweede helft enkele keeren van vermoeidheid flauw viel. Deson danks viel het uithoudingsvermogen, doch vooral de techniek te roemen, het meester schap over bal en lichaam was gewoonweg enorm. „Doch hier is de keerzijde der medaille. Men speelde volgens Zuld-Amerikaanschen stijl, d.w.z. met tusschenruimten, waarin de deelnemers de bokskunst boven de voetbal sport de voorkeur gaven, afgewisseld door trappen in den rug en arrestaties van de spe lers door de politie. „Toch was men zeer goed begonnen, want voor den aftrap had de scheidsrechter den rechtsback van River Plate, Basilico en den middenvoor van Boca, luisterend naar den schoonen naam van Varallo, bij elkaar ge roepen vooreen omhelzing, met het doel, hen een kleine oneenigheid, die de heeren in een vorigen wedstrijd hadden gehad, te doen vergeten. Helaas, oh, iornie van het lot kregen beide „sportsmen" na precies dertien minuten wederom verschil van meening. Ba silico sprong op om een bal te koppen, doch viel boven op Varallo. die voor de tweede maal in zes maanden tijds, zijn arm brak. Basilico werd na de match gearresteerd, even als twee andere spelers, die zich in het veld van een boksbeugel hadden bediend. „Het mag geen verwondering wekken, dat ook het publiek eenigszins onrustig werd. niet èrg, doch genoeg om met messen en stukken steen naar de spelers te gaan gooien, waarop de politie voor een waardig slot zorgde, door met traangas de aanwezigen tot schreiens toe te ontroeren. „Hét lijdt geen twijfel, dat een beslissende match voor het kampioenschap in Argenti nië een zeer bijzondere charme heeft". Na deze eenigszins vrije vertaling is eigen lijk commentaar overbodig. Het blijkt wel, dat we in ons land toch nog verre bij de Ar- gentijnsche attracties ten achter blijven. Want wat zou het niet een hartverheffenden aanblik opleveren, wanneer scheidsrechter Mutters b.v. Dijke van Feijenoord en Van Reenen van Ajax voor den wedstrijd voor een omhelzing te zamen riep, of, in een inter nationale match, den Duitschen ex-aanvoer- der Kalb met zijn Urugueenschen collega Nazassi. Een dergelijk schouwspel zou het gebruik van traangas totaal overbodig ma ken. Te Melbourne in Australië is de derde en laatste lawn-tenniswedstrijd tusschen Austra lië en Engeland gespeeld en evenals de twee eerste door het .thuisland' gewonnen, alhoe wel de kampioen Jack Crawford, titelhouder van Wimbledon 1933, niet van de partij was. Australië behaalde 9 overwinningen tegen de Engelschen slechts drie, waarvan Perry en Hughes ieder één enkelspel en Perry samen met Lee één dubbel. Men moet zich eigenlijk eenigszins ver wonderen over het feit, dat er nog steeds zoovele vooraanstaande tennisspelers zijn, vooral onder de Engelschen. die het- geheele jaar door slechts één tak van sport beoefe nen. Verscheidene kampioenen hebben daar voor reeds leergeld betaakt immers, het kan op den duur niet uitblijven, dat zulk een speler overtraind raakt en zijn vorm verliest, terwijl het tenslotte toch een twijfelachtig genoegen moet wezen, week in, week uit, zich op één bezigheid toe te leggen, zelfs als „amateur". Een vergelijking met onze „zomer voetballers" valt nog ten gunste van laatst genoemden uit. In den internationalen Rugbywedstrijd voor beroepsspelers tusschen Wales en Australië, te Wembley gespeeld en door de Aussies met 51 tegen 19 punten gewonnen, slaagde de Australische centre-three quarter Brown er in, het persoonlijke wereldrecord voor gescoorde punten in één seizoen, met 236 op zijn naam te brengen. Het vorige re cord was 223 door den Engelschman Sullivan Vogel, waarheen is uw vlucht? Deze vraag is gewettigd ten opzichte van Dave Halliday. een Engelsch beroepsvoetballer. Halliday werd slechts enkele jaren geleden door Ar senal voor hoogen prijs van Sunderland over genomen en men koesterde groote verwach tingen van hem. Zijn stijl stemde echter niet overeen met dien van de overige team-ge - nooten en na korten tijd werd Halliday aan Manchester City verkocht. In den aanvang had hij daar meer succes, tot een verwon ding het bestuur noodzaakte, den linkshalf Tilson op zijn plaats te zetten. Deze nood sprong bracht een onverwacht succes, waar van Halliday het slachtoffer werd. Nadat hij eenigen tijd in de reserves gesoeeld had deed een Iersche club pogingen. Dave naar Dublin te krijgen, doch de geboden prijs was de dierctie van Manchester City te laag. Ten slotte is Halliday nu naar den Londenschen derde klasser Clapton Orient verkocht en het is thans de vraag, hoe lang hij daar zal blijven. De Arsenal-spelers, die mede hielpen, ge durende het Kerstmis-programma, drie ach tereenvolgende overwinningen te behalen, hadden als belooning voor hun inspanning aan het einde dier week een bedrag van 14 pond sterling in ontvangst te nemen, nl. acht pond loon en drie keer twee pond als bonus voor een gewonnen wedstrijd. Een mooie Kerst-verrassing. Doch ook hier naast de verugde het leed. De leiders van de Noordelijke derde divisie. Chesterfield, wisten slechts één punt uit de laatste drie matches te halen, terwijl daar entegen de hekkesluiters van die afdeeling. Darlington, drie punten veroverden. Darlington is de stad, waar het Neder- landsch elftal in 1909 met 91 van Engeland verloor. De samenstelling van onze ploeg was: Beeuwkes, Peltzer en Nieuwenhuyzen, Gonsalves, de Korver en Heyting, Welcker, Snethlage, Tonny Kessler, Thomee en Man- nus Francken. De loopbaan van den beroepsvoetballer is kort. Slechts enkele slagen er in, zich jaren lang tegen de jongeren te handhaven, zooals de linksbuiten van Huddersfield Billy Smith, die reeds 20 jaar meeloopt en de voortreffe lijke doelverdediger van Liverpool, Elisha Scott, die van Nieuwjaarsdag 1913 af zijn plaats behouden heeft. Scott is nog steeds een der beste doelver- dedigers ir. de League en wordt nog geregeld in het Iersche elftal gekozen, welk team hij in den laatsten wedstrijd tegen Schotland aan een overwinning hielp, door een straf schop te stoppen. Scott heeft meer dan 400 competitie-matches voor Liverpool gespeeld en is 27 maal voor Ierland uitgekomen. Docll het is hem nooit gelukt een bekermedaille te winnen. Tenslotte een waarschuwing voor voetbal- ballers. Een bekend speler kwam bij den dok ter die een ernstige verwonding aan het scheenbeen constateerde en den raad gaf. voorloopig niet te spelen. De patiënt ant woordde echter, dat niet het voetbalspel de schuld droeg, doch dat hij de verwonding bij het bridgen had opgeloopen. toen hij. met zijn vrouw als partner, vergat „groot slem" te bieden. Zoo dreigt het gevaar overal! Afd. 2 A: V. O. G.Zandvoort 3 Zeemeeuwen 3T. H. B. 2 H. F. C. 4—Kenau Hillegom 2E. D. O. 7 VijfhuizenD. W. O. Afd. 2 B: RozenprieelV. S. V. 4 D. S. K.—E. D. O. 6 Afd. 2 C: Zeemeeuwen 2— VI. Vogels Zandvoort 2—Haarlem 5 DrosteE. T. O. Hillinen 2—V. V. H. Afd. 2 D: T. H. B.3—Kinheim 3 Spaarnevogels 2Ripperda 2 Beverwijk 2Spaarndam V. S. V. 3-D. I. O. 2 R. C. H. 6Stormvogels 4 Afd. 3 A: Hillegom 4Spaarnestad 3 E. D. O. 9—Kennemers 7 V. V. H. 3Zeemeeuwen 5 Kinheim 5DeCeO 4 E. H. S. 5—V. V. B. 3 Afd. 3 B: Schoten 3Swastika 2 DeCeO 2Kenau 2 D.I.O. 3—V. S. V. 5 Afd. 3 C: H. F. C. 5Spaarnestad 2 V. O. G. 2Beverwijk 4 D. O. A.—R. C. H. 8 Afd. 3 D: BrederodeI. V. O. 2 Kinheim 4Spaaxndam 2 Haarlem 6—VI. Vogels 2 Afd. 3 E: D. W. O. 2Kennemers 8 Brederode 2Bloemendaal 4 T. H. B. 4Ripperda 3 57 min, uitspelen 20 H. F. C. 7—D. S. K. 2 Afd. 3 F: Kennemers 9E. D. O. 8 E. H. S. 4—D. W. O. 3 Heemstede 2—V. V. B. 2 D. O. A. 2— R. C. H. 11 Afd. 3 G: Schoten 4Rozenprieel 2 Damiaten 2Kennemers 10 Haarlem 8—V. V. B. 3 Afd. 3 H: E. D. O. 10—Hillinen 4 Halfweg 2—T. H. B. 5 R. C. H. 9—Hillegom 3 D.I.O. 4Schoten 5 H. S. V.—Kenau 3 Afd. 3 J- E. T. O. 2—Droste 2 Bloemendaal 5DeCeO 3 I. V. O. 3—Heemstede 3 Halfweg 3-D. K. T. 2 Hillinen 5—H. S. V. 2 Afd. 3 K: Halfweg 4Bloemendaal 6 D. K. T.Zandvoort 4 Swastika 3E. H. S. 3 Kenau 4—H. F C. 6 Spaarndam 3VI. Vogels 3 Afd. 3 L: Spaarnevogels 4V. O. G. 3 Ripperda 4n S. K. 3 Haarlem 7—Vijfhuizen Zandvoort 5Zeemeeuwen 4 JUNIORES. Afd. A: E. D. O. a—R. C. H. a H. F. C. aStormvogels a Stormvogels laHaarlem a Afd. B: Stormvogels b—V. V. H. Kennemers a—R. C. H. b Spaarndam—Beverwijk a Afd. C: DeCeOHalfweg DrosteZeemeeuwen Zandvoort aT. H. B. E. D. O. bHaarlem b Afd. D: D. W. O.Haarlem c R.C.H. d—H. F. C. e I. V. O.Bloemendaal c Afd. E: Rozenprieel—V. S. V. c R. C. H. fBrederode Haarlem dE. D. O. c R. C. H. e—D. 1. O. Afd. F: E. T. O.—Hillegom SwastikaHillinen HeemstedeZandvoort b SpaarnevogelsR. C. H. h R. C. H. g—V. O. G. 10 10 10 10 10 10 12 2 10 10 10 10 12 10 10 12 10 10 12 10 12 10 2 12 10 10 12 12 10 2 10 2 12 10 10 10 10 2 2 10 2 2 12 12 2 10 10 lö 2 10 12 12 2 2 10 2 12 2 12 12 12 2 12 12 2 12 12 KORFBAL NED. KORFBALBOND Daar morgen de eerste ontmoetingen plaats hebben voor den Zilveren N. v. d. Dagbal. is het gewone competitie-program- ma klein; bovendien moest om bijzondere redenen de ontmoeting S.V. IHaarlem I afgelast worden. Animo I heeft dan ook het rijk alleen. Het ontvangt 's middags op het Gemeentelijke Sportterrein aan de Oosten de Bruynstraat K.V.D. II uit Amsterdam. De ploeg met de minst' stijve ledematen na de enkele weken rust gaat met de overwinning strijken. HAARL. KORFBALBOND. Het ijs-intermezzo schijnt voorloopig ge ëindigd te zijn. zoodat Zondag het groene veld, zoover niet onbespeelbaar, weer in ge bruik genomen zal worden. De H.KB.-com- petitie kon een klein oponthoud wel hebben, dank zij het vlotte verloop in 1933. Met den wensch, dat de rest van de com petitie even goed zal worden gespeeld, gaan we 1934 vol vertrouwen in. Morgen komen in de le kl. acht twaalftal len in 't veld. De T.H.B.-ers ontvangen S.S.H., zeker een spannende ontmoeting. Osno I, dat er nog niet goed in. is gaat naar De Zilver meeuwen, die we een overwinning voorspel len. De Kennemers I krijgen het derde Haarlem op visite: voor de bezoekende ploeg een moei lijke strijd. Oosterkwartier II—Ons Genoe gen I kan met een thuisoverwinning eindi gen. De andere klassen geven: 2e kl. A: De Thorn I—Excelsior I, Meerle- bosch I—De Kennemers II, Tempo I—S.S.H. u 2e kl. B: Flora I—Oosterkw. m, Ons Ge noegen II—Palvu I, T.H.B. n—D.S.V. I. 3e kl. A: Tempo UT—Alw. Ready II. Haar lem IIIDe Thorn n, Palvu ÏIMeerle- bosch n. 3e kl. B: Alw. Ready III—Tempo n. Ons Genoegen Hl—T.H.B. m, Animo UI—Meer- lebosch m.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 9