UIT DE OMSTREKEN De dirigent der Harmoniekapel jubileert ZATERDAG 13 JANUARI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 11 I BEVERWIJK. Veertig jaren leider van het corps. De muziek-paedagoog van midden-Kennemerland. Veertig jaren directeur van de Beverwij k- sche Harmoniekapel ,,'t Kan wel zoo wat uitkomen", heeft de a.s. jubilaris gezegd en dus zullen we het op den datum van 15 Januari aanhouden. En wat doet het er ook toe, een of twee dagen, misschien een maand verschil op zoo'n be langrijk aantal jaren, meer dan een gemid- derdeh halven menschenleeftijd, gedurende welken dirigent Hofmeester over de Beverwijk sche Harmoniekapel den dirigeerstaf zwaait. En hij is in al die jaren een bekende Bever wij ksche figuur geworden, evenals de ver eeniging, die In den heer Hofmeester nu veertig jaren geleden den rechten man zag op de door bedanken van den heer J. J Zwart vrijgekomen dirigentenplaats. Bever wijk werd om zoo te zeggen zijn „tweede vaderland". Wie Hofmeester zegt, zegt ook Beverwij ksche Harmoniekapel, beiden zijn voor ons niet van elkander te scheiden. Waar de Harmoniekapel is, treft men ook zijn di rigent aan en zij samen vullen bladzijden in de geschiedenis van de oude Kennemermarkt- plaats. De beoefening van de blaasmuziek ge schiedde in Beverwijk reeds voordat de heer Hofmeester als musicus door het toenmalige bestuur van de Bever wij ksche Harmoniekapel „ontdekt" werd, toen hij als solo-pistonnist aan het Haarlemsche Stedelijk Muziekcorps, dat toen onder leiding stond van den heer Chr. P. W. Kriens, verbonden was. H. W-. HOFMEESTER, die thans veertig jaren over de Beverwijlcsche Harmoniekavel zijn dirigeerstaf zwaait en tevens arbeidde aan de muzikale opvoeding van de bevolking van Beverwijk en omgeving. Op een foto, dateerend van 1889 zagen wij reeds een Beverwij ksche Harmoniekapel af gebeeld ter sterkte van 18 a 20 leden. Diri gent wasde heer H. Burger, de latere wethouder van Beverwijk. Het was een corps met een zeer bescheiden bezetting', waarvan de heer Hofmeester in ongeveer 1894 de lei ding aanvaardde en de gebruikelijke aan hang van donateurs was ook heel bescheiden. Van subsidie van gemeentewege was al even min sprake, waaruit men dus kan afleiden, dat de toenmalige bestuursleden een verre van gemakkelijke taak hadden, om de „eind jes bij elkaar te houden". Maar de heer Hof meester liet zich daardoor geenszins be ïnvloeden en pakte de zaken met jeugdige energie aan. In 1894 werd reeds aan een con cours deelgenomen te Broek in Waterland en in 1895 te Bussum. In 1896 kwamen de eerste successen en van dien tijd af is het den diri gent altijd gelukt op de hoogste bekroningen en de fraaiste onderscheidingen deelachtig te worden. Maar deze hoogtepunten in zijn muzikale loopbaan werden bij tijd en wijle ook wel afgewisseld door „laagtepunten" in het vereenigingsleven. Een heel diep dal was wel de insluimering in 1908, toen gebrek aan financiën het onmogelijk maakte de repe tities en al wat daarmede samenging voort te zetten. Onder den naam van Beverwijk- sche Dilettantenclub bleef een bescheiden aantal musici bijeen en de heer Hofmeester handhaafde zich als leider. In 1912 herrees de Harmoniekapel krachtiger dan ooit te vo ren en weer was het, dat lag voor de hand, de heer H. W. Hofmeester, die zich met de leiding zag belast. En toen ging het crescen do. De Harmonie ka pel ontwikkelde zich on der de rustige en bekwame leiding van den heer Hofmeester tot een der eerste corpsen uit het land, dat op concoursen een terecht gevreesde tegenstandster was. Talrijke hooge onderscheidingen wist de dirigent te behalen, zocdat de drie vaandels nu, na een bloei periode van langer dan twintig jaren, de goud- en zilverschat niet kunnen bevatten. Hij bracht zijn corps in de voor dilettanten hoogst bereikbare afdeeling, namelijk de su perieure en ook In deze afdeeling. waarin soms eischen worden gesteld, waaraan be roepsmusici de handen meer dan vol zouden hebben, behaalde de Beverwijksche Harmo niekapel de hoogste bekroningen. Zeer zeker heeft'dit corps dan ook ontzaggeliik veel aan den heer Hofmeester te danken. Hij liet zich nooit ontmoedigen, door welke tegenslagen dan ook, hij ging rustig zijn weg, zonder zich uit zijn evenwicht te laten brengen. Dat kon ook trouwens het grootste succes niet doen. Hij bleef de bescheiden man, die zich liefst maar zoo spoedig mogelijk aan de soms da verende huldebetuigingen onttrok. En zoo werd de heer Hofmeester een stuk van ons Beverwijksche leven, al woonde hij dan ook in Haarlem. Iedereen, van klein tot groot kent den dirigent van de Beverwijksche Har- maniekapel en onder alle rangen en gezind ten der bevolking is hij, evenals het door hem aangevoerde corps, algemeen geacht en gezien. Want het is onze Harmoniekapei en onze Hofmeester. Zoo hebben de Beverwij- kers hem in den loop der jaren leeren zien. Zijn arbeid is voor Beverwijk en verre om geving van groote cultureele beteekenis ge weest en is het nog. Hij heeft tientallen men- schen oogen en hart geopend voor de schoon heid van de muziek, hij heeft hen een blik doen slaan in die wondere wereld van klan ken, hij heeft hen die klanken leeren ver staan. Dat waren de menschen die onder zijn leiding musiceerden. En nu zij die luisterden naar de talrijke concerten, welke hij met zijn kapel heeft gegeven. Langzaam heeft hij ze als het ware muzikaal weten op te voeren tot luisteraars, aan wie de muziek ook iets te vertellen heeft. Hij heeft een kring van toe hoorders opgevoed, voor wie de muziek niet beteekent een welkome gelegenheid om tot losbandigheid over te gaan, voor wie een bui tenconcert niet is het sein om „beurs" te houden, zoodra de eerste klanken maar over kwamen. De rustige luisteraars in de concert zaal en rond de tent op het plein, zij zijn den jubilaris dank verschuldigd. Men zal hem Maandagavond huldigen. Des avond wordt de jubileerende dirigent met muziek van den trein gehaald, om in feeste- lijken optocht op den gewonen repetitieavond naar het repetitielokaal te worden gereden. Daar zal men hem huldigen en hij zal er als altijd een hekel aan hebben. Maar de heer Hofmeester zal zich kunnen troosten met de gedachte, dat hem nooit te veel eer zal kun nen geschieden, omdat hij slechts de welver diende belooning in ontvangst zal hebben te nemen van dankbare menschen, die zooveel goeds en zooveel moois van hem hebben mo gen ontvangen. En nu. onze Hofmeester, ad muitos annos. Wees nog vele jaren van ons. Tp. R.K. ORATORIUM-VEREENIGING. Vrijdagavond werd in het K.S.A.-gebouw een vergadering gehouden van R.K. zangers en zangeressen met de propaganda-commissie van de R.K. Oratoriumvereeniging, gevestigd te Haarlem. Besloten werd tot oprichting van een onderaf deeling Beverwijk dezer Orato riumvereeniging over te gaan. Terstond-traden 21 leden toe. De repetities zullen in een nader 'aan te wijzen zaal op de Vrijdagavonden worden ge houden. Het ligt in de bedoeling, dat in Bever wijk alleen de partij repetities zullen worden gehouden onder leiding van Olivier Koop uit Overveen. De gemeenschappelijke repetities van de R.K. Oratoriumvereeniging vinden te Haarlem plaats onder directie van Hubert Cuypers. Medegedeeld werd, dat in studie worden ge nomen de groote koorwerken „Le Délugue" van Debussy en „L'enfant prodigue" van Saint Saëns. De heer M. Uittendaal, Cornelis Amsestraat, alhier, verklaarde zich bereid nadere inlich tingen te verstrekken en nieuwe leden in te schrijven. KENNEMER ORKEST VEREENIGING. Vrijdagavond hield de Kennemer Orkest Vereeniging in de bovenzaal van Hotel „Oud- Meerenstein" haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer S. Waagmeester her innerde aan het zoo goed geslaagde vereeni- gingsjaar, waarvan het concert met Mevr. Treep—Cals zeker wel het hoogtepunt was. Des te meer stemde dit tot voldoening, omdat deze soliste zich gaarne bereid had verklaard zich bij een eventueel volgende gelegenheid, inplaats van door den vleugel, door de K.O.V. te doen begeleiden. Ook het jaarverslag van den secretaris, den heer E. Geldermans gewaagde van het succes volle jaar 1933. in de eerste plaats ook wel, omdat de K.O.V. is uitgegroeid tot een en semble van 40 leden. De secretaris bracht hulde aan den dirigent, den heer Louis Stiens voor diens zeer verdienstelijk werk. Met groote waardeering werd voorts gewag gemaakt van de welwillende medewerking, welke van de zijde dei' zustervereeniging, de ..Hoogoven kunstkring" mocht worden ondervonden. Uit het financieel overzicht van den pen ningmeester bleek, dat de ontvangsten f 956,06 hadden bedragen, de uitgaven f 800.26. Met inbegrip van het saldo van het vorige boekjaar kon hij onder daverend applaus mededeeling doen van een batig slot. groot f 155,80. Beide functionarissen hadden een woord van dank in ontvangst te nemen. Besloten werd aan de patiënten en het per soneel van de Provinciale Ziekenhuizen in de omgeving concerten aan te bieden. De aftredende bestuursleden, de voorzitter en de penningmeester werden bij acclamatie herkozen. Tenslotte werd nog medegedeeld, dat de jaarlijksche onderlinge feestavond voor de leden en hun dames op 14 April zal worden gehouden. Na een geanimeerde rondvraag werd de vergadering gesloten. VEREENIGING VAN VRIJZINNIG HERVORMDEN. In de Vrijdagavond gehouden algemeene ledenvergadering voor de vereeniging van Vrijzinnig Hervormden werden de aftredende bestuursleden mevr. N. GillisenAvenerius en de heeren H. Blom en C. II. van Wingerden herkozen. Door de heeren K. A. Wagemaker en A. Vis ser werd tijdens de vergadering medegedeeld, dat zij als bestuursleden bedankten. In hun plaats werden benoemd B. Jonker en C. de Boer. Vervolgens werden besprekingen gevoerd over de afwijzende beschikking van den Ker- keraad der Ned. Herv. Gemeente op het ver zoek der vereeniging van Vrijzinnig Hervorm den tot het verleenen van de gewone jaarlijk sche bijdrage uit de door de leden betaalde kerkelijke belasting. Omtrent de betaling van den kerkdijken omslag in de toekomst zal binnenkort een nader advies aan de leden worden gegeven. Aan het slot der bijeenkomst heeft de voorzitter, de heer H. Blom woorden van waardeering gesproken aan de scheidende bestuursleden en dank gezegd voor hetgeen zij voor de vereeniging hebben verricht. Noteering vair den 12en Januari 1934. Andijvie per kist f 0.40f 1.25 Koolrapen per zak f 0.65f 0.85 Wortelen per K.G. f 0.05 Bieten per K.G. f 0.02—f 0.04 Schorseneeren per bos f 0.06f 0.10 Aardappelen, klei per K.G. f 0.05f f <ri Idem zand, per K.G. f 0.08 Spruitjes per K.G. f 0 14—f 0.24 Boerenkool per bak f 0.20f 0.30 Roode kool per ICO f 5f 8 Savoye kool per 100 f 3f 7 Bloemkool per 100 f 25f 30 Uien per Kilo 0.03f 0.05 Prei per bos f 0.05f 0.10 Sla per kistje f 0.60 Pieterselie per bos f 0.05 Selderie per bos f 0.08 Appelen per Kilo f 0.14f 0.28 Peren per Kilo f 0.14 Brusels lof f 0.28—f 0.32 IJMUIDEN BEDANKT. De heer J. W. v. d. Meene. hulpprediker te IJmuiden-Oost, heeft bedankt voor de toezeg ging van beroep naar de Ned. Hervormde Kerk te Kocksdorp (Texel). BENOEMING TIJDELIJK LEERAAR. B. en W. stellen den Raad voor. den tijdelijk leeraar aan de gemeentelijke Visscherijschool J. Stam wederom voor het tijdvak 1 Decem ber 1933 tot en met 30 November 1934 aan deze school te benoemen. De machtiging van den minister van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen is reeds ver kregen. B. DUKEL GEHULDIGD. Op den clubavond van de Damclub IJmui- den (D.C.IJ.) werd den heer B. Dukel bij mon de van den heer K. de Jong hulde gebracht wegens het behalen van het Kampioenschap van Noord-Holland. De aanwezige leden stemden van harte met deze huldiging in. Naar wij vernemen heeft de Beverwijksche Damclub het voornemen, den heer Dukel in Februari te huldigen. LEZING MET LICHTBEELDEN. Gisteravond heeft Jhr. Dr. J. C. Mollerus, secretaris van de Kamer van Koophandel te Haarlem, op uïtnoodiging van de winkeliers- vereeniging „Groot IJmuiden" in de kleine zaal van .„Thalia" een causerie gehouden over zijn reis per K.L.M.-vlïegtuig naar Indië. De zaal was geheel bezet. De vergadering werd geopend met een kort inleidend woord door den eere-voorzitter der vereeniging, den heer H. Homburg. Dr. Mollerus, hierna het woord verkrijgend, heeft op een wijze die tot luisteren dwong, de talrijke aanwezigen verteld van zijn reis per K.L.M. naar Indië en terug. Van Schiphol af voerde hij in gedachten zijn hoorders mee over een afstand van 28 500 K,M. eerst met de „Rijstvogel" heen, pm met de „Havik" te£jjg te keeven. De heen reis, met als bestuurder Smirnoff, heeft 9 en de terugtocht met So.er 7 dagen geduurd. Nadat Dr. Mollerus zijn causerie gehouden had, werd de tocht door middel van de film op het doek geprojecteerd. De filmvertoo- ning werd evenals de causerie met onver deelde aandacht gevolgd. In gedachten werd, door middel van het filmbeeld, over bergen, zee en woestijnen gevlogen en eenigszins bij benadering weer gegeven de moeilijkheden die aan zulk een tocht verbonden zijn. Het is een goede gedachte van de winkeliersver- eengiing geweest een dergelijken avond te or- ganiseeren. Het was een mooie avond. BENOEMING. Tot tijdelijk onderwijzeres (kweekelinge met acte) aan de Emmaschool van de Ver eeniging voor Chr. Volksonderwijs te IJmui den Oost is benoemd Mej. M. Jonge jan te Haarlem. VERGADERING VAN DEN VRIJZINNIG- DEMOCRATISCHEN BOND. Door de afdeeling IJmuiden van den Vrij- zinnig-Democratischen Bond zal op Dinsdag 16 Januari een groote openbare vergadering worden belegd in de groote zaal van „Het Wapen van Velsen" aan den Stationsweg bij den Zeeweg te VelsenIJmuiden-Oost. Sprekers zijn Mr. Dr. A. M. Joekes te Den Haag, leider der Tweede Kamer-fractie der Vrijzinnig-Democraten met het onderwerp: ..Economische crisis en democratie" en Dr. A. J. van Leusen, te Velsen. met als onder werp: ..Democratie als eisch van mensche- lijkheid". OPBRENGST BIO-COLLECTE. In het bioscooptheater De Pont bedroeg de opbrengst voor het bio-vacantieoord f 56.37 en in het Thaliatheater f 20.59 (vorig jaar f 23.18). De totale oobrengst in 1933 was f 49045, in 1932 f 33198.19. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 1.35—1.05. Griet per 50 K.G. f 33—16.50. Tongen per K.G. f 0.850.55 Groote schol per 50 K G. f 1916 Middelschol per 50 K.G. f 2119, Zetschol per 50 K.G. f 26—21 Schar per 50 K.G. f 15.509.50. Kleine schol per 50 K.G. f 249. Kleine schelvisch per 50 K.G, f 2518. Kabeljauw per 125 K.G. f 50—31. Gullen per 50 K.G. (groote) f 2015.50. Gullen per 50 K.G. (kleine) f 138. Wijting per 50 K. G. f 148. BESOMMINGEN. Trawlers: Hoop I IJm. 46 105 manden f 1440 Roode Zee IJm. 41 100 manden f 1750 Loggers KW 175 f 500: KW 3 f 970; KW 144 f 42. KW 28 f 650: KW 114 f 660; KW 91 f 570: KW 124 f 650; KW 43 f 910: KW 44 f 790. KW 42 f 880; KW 58 f 990; KW 60 f 570. ANSJOVISBERiCHT. (Medegedeeld door de Coöp. Ansjovis verkoop-Vereeniging.) Ansjovis. Verhandeld werden: 1931 er a f 11.50, 1932 er a f 10.50 11, 1933 er a f 9.50. Stemming iets vaster. VELSEN PENSIOENSVERHAAL OP DE JAARWEDDEN VAN DEN BURGEMEESTER, DEN SECRETARIS EN DEN ONTVANGER. Gedeputeerde Staten hebben medegedeeld, dat zij voornemens zijn, ten opzichte van de jaarwedden van den Burgemeester, den Secretaris en den Ontvanger de mogelijk heid van 't door de wet toegelaten pensioens- verhaai te openen. Genoemd College vraagt hieromtrent het oordeel van den raad B. en W. stellen in verband hiermede voor, hen te machtigen. Gedeputeerde Staten te berichten, dat de raad zich kan vereenigen met de toelating van het thans geldende maximum pensïoensverhaal van 3 pCt. voor eigen- en 51/2 pCt. voor weduwen- en weezenpensioen. B. en W. merken hierbij nog op, dat de op 1 Januari 1933 ingegane korting van 6 pCt waarbij f 1000 buiten de korting wordt ge laten, bovendien van kracht blijft. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: C. de Graaf en C. van Croo- nenborg. Getrouwd: A. H. van Leeuwen en M. M. van Groningen, Trompstraat 176, IJmuiden (O); H. A. Raspoort en A. G. Dijcks, Stephenson- straat 74. 'IJmuiden; P. Vernaat en J. A. Th. Slotemaker. Wijkerstraatweg 279, Velsen; L. Prins en E. J. W. van den Bos, Groeneweg 43, IJmuiden <0). Bevallen: P. C. Korver—Zonneveldt. z„ Doodweg 59, Velsen; A. E. Kouwenhoven— Boeker, d„ Kweekerslaan 13, Santpoort; L. A. KleinZwier, z., de Rijp straat 89 r., IJmuiden; J. Kraaijenoord—Koning, d., An- nastraat lb rood, IJmuiden; C. J. F. Schweit zerStomberg. z.; Walravenstraat 12, Velsen. Overleden: Wilhelmus Adrianus Maas, 67 j., echtgen. v. A. Kroone, Willemsbeeweg 18. IJmuiden (O).: Johannes Bernardus Marie Rijke. 52 j., echtgen. v. E. Kaas; Martinus Heijnis, 79 j., echtgen. v. R. Veldman; Ida Menger, 17 j., ongeh. d. v, M. J. Menger. WIJZIGING DER BEGROO TINGEN VAN 1933. ADMINISTRATIEVE BEZUINIGINGEN. B. en W. hebben van Gedeputeerde Staten terug ontvangen de begrootingen voor 1933 en 1934 met het verzoek, daarin, zooveel doen lijk, die maatregelen ter verbetering van de financieele positie dezer gemeente door te voeren, welke zijn vervat in een ter zake aan den Minister van Binnenlandsche Zaken uit gebracht accountantsrapport. Wat betreft den dienst 1933 hebben B. en W. na laten gaan, in hoeverre de posten, in verband met de werkelijk ontvangen en uit gegeven bedragen, nader kunnen worden ge raamd. Naar aanleiding hiervan stellen B. en W. den Raad voor, onder intrekking van het raadsbesluit van 19 December jl. vastgestelde le en 2e suppletoire begorotingen der ge meente, dienst 1933. alsmede van de le sup pletoire begrooting der R.-K, Burgerlijke in stelling van M. H. dienst 1933, de begrootin gen voor den dienst 1933 te wijzigen zooals in de bij de stukken gevoegde concepten is aangegeven. Voorstellen tot wijziging van de begrootin- 'gen voor 1934 kunnen t.h.t. door den Raad worden tegemoet gezien. RIJWIELVERGOEDINGEN. In overeenstemming met het advies der commissie van bijstand voor de financiën stellen B. en W. den Raad voor, te fekenen van 1 Januari 1934 af de bij de stukken ge voegde conceptbesluiten, behelzende een nieuwe regeling inzake rijwielvergoedingen, vast te stellen. Door deze nieuwe regeling worden voor 1934 de uitgaven van f 2005.op f 1460.— teruggebracht, HEEMSKERK Geboren: Fredrik, zoon van Fr. van Lier en E. Beusman. Ondertrouwd: J. Wold en Chr. F. Penthum, beiden alhier. Gehuwd: W. Schellevis, 42 jaar. te Wijk aan Zee en Duin en A. M. Kraakman, 30 jaar al hier. BEVOLKING Vertrokken personen: M. J. Kuyper. zonder beroep, van M. v. Heemskerckstraat 30 naar 's-Gravenhage: H. J. Beentjes en echtgen.. arbeider, van Oosterstreng 42 naar Velsen. Ma. W. van Zanten, scholier, van Rijksstraatweg 17 naar Bergen (N.-H.) VERLOTING Aan de R.K. Voetbalvereeniging A. D O. al hier, is vergunning verleend tot het houden eener verloting tijdens de feestvergadering op Zondag 21 Januari a.s. BOUWVERGUNNING Aan C. Beentjes. Rijksstraatweg. alhier, is vergunning verleend tot het bouwen van een woon- en winkelhuis met landbouwschuur aan den Rijksstraatweg. HILLECOM GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: Broekhof, Looster- weg II 130, een huissleutel; Wanner, Hoofd straat 141, een bruine handschoen: K. H. Schafer, Emmastraat 1, 3 geldstukken: V. V. van Roode, Stationsweg 20. een wandje; Oud, Hoofdstraat 124, een lichtbruine hond: K. de Groot, Brouwerlaan 59, een veter van zweep: v. d. Lubbe. Emmastraat 21, een hond; H. Huis, Parallelweg 35, een zwarte portefeuille. Bureau van politie: een zakmes, een blauwe wand. een zakje camillen, een lichtblauwe handschoen (dames). VERKEERSONGEVAL. De motorrijder P. E alhier woonachtig, is 's avonds op den Haarlemmerstraatweg tegen een stilstaande vrachtauto opgereden, die van achteren niet verlicht was. De motor werd geheel vernield, terwijl de heer E ern stige hoofdwonden ouliep. Na door twee doc toren voorloopig verbonden te zijn werd hij per auto huiswaarts vervoerd. Proces-ver baal tegen den autobestuurder werd opge maakt. BENOEMING. De heer D. Noppen is voorloopig als nacht waker benoemd, terwijl binnenkort nog een tweede benoeming volgt. Door den raad zijn deze twee nachtwakers goedgekeurd ln plaats van de door den burgemeester verzochte uit breiding van het politiekorps met 1 agent. BOND VAN JONG LIBERALEN. Vrijdagavond had de Leidsche afdeeling van boven genoemden bond te Hillegom een propaganaa-avond uitgeschreven. Prof. Dr. B. D. Eerdmans sprak over 't onder werp: „De nieuwe nationale partijen en het Liberalisme". Spreker heeft zijn hoop gevestigd op het komend geslacht, cmdat dit in staat, zal zijn de wanverhoudingen in het politiek bestel te hervormen in liberale gedachte In de laatste 30 jaren ziet men een wed loop van kleine partijtjes, waardoor de geest van Nederland niet meer vatbaar is voor het begrip eenheid. Iedere partij tracht een over- heerschenden invloed op de staatsmachine uit te oefenen: het algemeen belang staat op den achtergrond. Het fascisme en nationaal-socialisme met de idee corporatieve staat werd uitvoerig be sproken: Voor Italië mag dit stelsel tot op zekere hoogte misschien goed zijn. maar voor Holland met zijn oude handelsgeschiedenis is dit fataal, aldus spreker. Het gesprokene op de A. R. deputaten vergadering bewijst hoe er in de laatste 25 jaren met politieke en handelsbelangen is gespeeld. Ook daar breekt de geest van Colijn over vrijhandel meer en meer door. De tweede spreker, Mr. H. L. van Zanten, had tot onderwerp: „Het Jong Liberaal pro gramma". Gelijk het liberalisme voor den grooten oorlpg welvaart had gebracht zou het dit nu, indien nu aan het roer, wederom kunnen doen, zei hij. De crisis is niet het gevolg van liberalisme maar van staatsinmenging; laat export en industrie vrij en de welvaart keert terug. De staat mag wel ingriipen in de ver deeling, maar niet in de productie. Particulier initiatief moet zoo vrij moge lijk gelaten worden; persoonlijke vrijheid moet geen bandeloosheid worden. Uit dit laatste is de N. S. B. voortgekomen en dit voert naar tyrannie, zei spreker. Nadat eenige vragen ever export beperking en de korting op Indische pensioenen waren beantwoord, sloot de heer Van Gulik de ver gadering. ZAND VOORT REDDINGSBRIAGDE Vrijdagavond verzamelde Dr van Fraassen in „Ons Huis" weer een groot aantal leden van de Z. R. B om hen in te wijden en ver der te bekwamen in E. H. B. O., speciaal in datgene, wat de leden noodig kunnen hebben bij het redden van drenkelingen. Vóór den cursus van Dr. van Fraassen was een andere groep leden van de Z. R. B bezig geweest met de seinlamp, waarmede op grootc-n af stand optische verbinding met in nood ver- keerende schepen is te verkrijgen Zoo worden gedurende hetwinterseizoen de teden der Z. R. B. geoefend om hun mooie werk zoo noodig met het meeste succes te kunnen verrichten. MUZIEKKAPEL „ZANDVOORT" Onder leiding van den heer H. Bern J de Vries geeft de muziekkapel Zandvoort op Woensdag 17 Januari een concert voor haar leden in gebouw Centraal. Medewerking wordt verleend door het duo Tholen en Van Lier. Na afloop dansen. HULDIGING JAN MUSCH. De tooneelgroep „Het Masker" onder de artistieke leiding van Else Miuhs, Jan Musch en Ko Arnoldi geeft Dinsdagavond 16 Januari in gebouw Centraal een voorstelling van „Elias weet 't beter". Het is dezen avond dat Jan Musch voor de 250e maal deze rol zal vervullen, terwijl bo vendien deze voorstelling hier ter plaatje ge geven wordt ter gelegenheid van het 40- jarig jubileum van Jan Musch. Burgemeester Van Alphen was terstond be reid om zitting te nemen in de huldigings commissie. HEEMSTEDE TENTOONSTELLING „HEEMGAS". Ook Vrijdag trok de jubileumtentoonstelling „Heemgas" een ongekend groote belangstel ling. Vooral in de avonduren was het een dringen om óe stands, waar ijverige exposan ten de werking der verschillende toestellen demonstreerden. Voor een stampvolle zaal hield des middags de heer Uiterwijk een lezing over: „Moderne kook- en braadmethode daarbij aanschou welijk demonstreerend hoe zuinig en econo misch gekookt en gebraden kan worden. Ook de filmvertooning mocht zich weer in een enorme belangstelling verheugen, zoo zelfs, dat vele bezoekers teleurgesteld moesten worden. Na afloop van de filmvoorstelling had de verloting plaats. De gelukkige winnaar van den hoofdprijs der tentoonstelling, een Medo- gasfornuis. was de houder van no. 2636. Ook heden- en morgenavond zal een gratis verloting plaats hebben, met als hoofdprijs een wannwater-doorstroom apparaat OVERVEEN R.K. MUZÏEKVEREENIGÏNG ..EUPHONIA". Donderdagavond 18 Januari zal bovenge noemde vereeniging. onderafdeelIng van den R.K. Volksbond te Overveen. haar jaarlijk sche muziekuitvoering geven in gebouw St. Bavo in de Smedestraat te Haarlem. De avond zal voorts worden opgeluisterd door het duo Busch. komische voordrachtkunste naars uit Amsterdam. BURCERLIJKE STAND BEVERWIJK. GETROUWD: S. W. de Vries en M. C. den Bakker. GEBOORTEN C. van der Mei]Markx, z.; W. M. Kluft- Smits, z.; A. de VriesJongejans, d. OVERLEDEN: J. Faber, 69 jr., wede. v. J. H. Valbracht; A. de Lange, 81 jr.. wede. v. A. Tak en L. Koomen; B. H. Simons, 82 jr., wedr. v. J. "Tims en van E. van der Lijn.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 11