Revaluatie van den dollar tot 60 percent. HEVIGE AARDBEVING in Britsch Indië. DINSDAG 16 JANUARI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 3 BUITENLAND Boodschap van Roosevelt tot het Congres. Machtiging gevraagd tot in bezitneming van al het monetaire goud. Fluctuatie van den dollar binnen 10 percent. Amerika, Franklin D. Roosevelt. WASHINGTON, 15 Januari. (V. D.) Roose velt heeft vandaag bij het Congres een wets voorstel ingediend strekkende tot het ver- leenen van machtiging aan de regeering be zit te nemen van al het monetaire goud, dat Amerikaansch eigendom is. De betaling voor goud zal geschieden in goud-certificaten, die steeds zullen worden gegarandeerd door goud uit de schatkist van een gewicht en een ge halte als van tijd tot tijd zal worden vast gesteld. De president vroeg voorts autorisatie voor de stichting van een stabilisatiefonds tot een bedrag van 2 milliard dollars voor den han del in vreemde valuta, zoomede tot steun der regeeringsleeningen, voor het geval deze door speculanten aan de markt zouden worden gebracht. Roosevelt is van meening, dat een revalua tie van den dollar op meer dan 60 pet. van de waarde, zooals deze tot nu toe was vast gesteld, niet in het algemeen belang zal zijn. Hij beveelt derhalve het congres aan als uiterst toelaatbare grens voor de revaluatie vast te stellen 60 pet. Het zilver mag als factor in den wereld handel niet worden verwaarloosd, doch pre sident Roosevelt doet te dien aanzien geen enkele aanbeveling alvorens nader kennis te hebben gekregen van de Zilverovereenkomst van Londen en andere monetaire maatrege len. Bij de nieuwe wet ligt het niet voor terug te keeren tot de goudafgifte. Slechts indien de Vereenigde Staten een passieven han delsbalans zouden hebben, zou verscheping van goudstaven plaats vinden. Hij acht het evenwel niet waarschijnlijk, dat deze nood zakelijkheid zich zal voordoen. De bedoeling van de vaststelling van de grens van revaluatie op 60 pet. is het de be volking duidelijk te maken, dat de revaluatie van den 'vroegeren gouddollar niet boven 60 pet. en niet beneden 50 pet. zal plaats vin den. Hierdoor zou men verder bereiken, dat de prijzen in het binnenland zullen worden gestabiliseerd en dat het publiek zich een juist beeld zal kunnen vormen van zijn fi- nancieelen toestand. De waarde van den dol lar zal dus in de toekomst nog slechts kunnen fluctueeren binnen een kader van 10 pet. Uit het bezit aan goud van de federale banken verwacht Roosevelt een winst van 3.4 a 4.2 milliard dollar. Tenslotte heeft Roosevelt er den nadruk op gelegd, dat hij streeft naar een gezonde valuta met een zoo goed als stabiele koop kracht en niet naar inflatie. Instemming met Roosevelt's voorstel. WASHINGTON, 15 Jan. (V. D.) De goud- boodschap van Roosevelt wordt hier be schouwd als een fundamenteele breuk met de tot dusverre gevolgde traditie, daar de staat voortaan alleen het geldwezen contro leert en zelfs de zaken van de crtculatieban- ken. voor zoover deze betrekking hebben op den handel met deviezen, voor het grootste gedeelte op zich neemt. Men juicht den stap van Roosevelt toe als een groote stap in de richting van stabiliseering van den dollar en daarmede van opheffing der huidige groote onzekerheid over de waarde van den dollar. Genoegdoening gevoelt men er verder over. dat Roosevelt aan het goud de oude hoofd taak wil teruggeven en dat een aan de hui dige behoeften aangepaste goudpolitiek wordt gevolgd, die in grooten mate den huidigen stand van zaken legaliseert. Volgens den ont worpen wet wordt een nieuwe dollar gescha pen. die tegenover den vroegeren 40 pet. in waarde is verminderd. Doitsclhlaind. Von Papen over Kerk en Staat. Vice-kanselier v. Papen heeft Zondag te Gleiwitz een rede gehouden over de Christe lijke grondslagen van het Derde Rijk. Verwijzend naar de vermaningen van den Paus tegen marxisme en communisme ver klaarde Von Papen dat de geschiedschrijving van de toekomst het nationaal socialisme dezelfde beteckenis zal geven als aan de heroïschen strijd der Duitschers om het be houd van de Christelijke cultuur tegen den stormloop van den Islam. De verheven principes van den paus zijn niet slechts erkend maar wat van veel meer waarde is, zij zijn in practijk gebracht. Zeker zijn er ook schaduwzijden. In het streven van zekere kringen om een Noorsch-Ger- maansche kerk in het leven te roepen hebben de bisschoppen hun standpunt bepaald. De katholieken hebben daaraan niets toe te voe gen. De liefde voor het eigen ras mag nooit ontaarden in haat tegen andere volken of rassen. In de kwestie van het vereenigingswezen zal men krachtens het cohcordaat een op lossing moeten vinden. H-: is zeker, dat de kerk nooit kan afzien van de confessionsele opvoeding en verzorging van de jeugd. Maar daarvoor zijn geen sport en iurnvereenigingen noodig. Deze kleine schaduwplekken, zeide Von Papen, geven het buitenland he'aas al te vaak aanleiding tot de bewering, dat de ver houdingen in Duitschland tusschen kerk en staat naar een breuk drijven. Niets is minder waar dan dat, hetgeen al blijkt uit het stem men van bijna alle Duitsche katholieken voor Hitier en zijn regeering op 12 November. Fraralkrsjk, Generaal Marchand overleden Te Parijs is op 70-jarigen leeftijd overleden generaal Jean Bapliste Marchand. Zijn naam is verbonden aan het Fransch-EngeLsche in cident van Fashoda in den Soedan. Toen hij daar na een moeilijke expeditie van twee jaar in 1898 de Fransche vlag plantte, kwam hij in conflict met Lord Kitchener, die het vertrek van de Fransche bezetting eischte, hetgen Marchand evenwel weigerde. De strijd werd verder op diplomatiek ter rein uitgevochten, waarbij het geschil zeer dreigende vormen aannam. Tenslotte trad ei- ontspanning in, toen Marchand van zijn re geering opdracht kreeg de vlag weer in te halen. Generaal Marchand heeft ook aan den wereldoorlog deelgenomen. Nu weer een financieel schandaal te Rijssel. Te Rijssel schijnt een groot financieel schandaal aan het licht te zijn gekomen. De bouwmaatschappij van Rijssel, die machtiging heeft gekregen tot den bouw van woningen op grond van de zgn. wet-Loucheur en met staats- en gemeentegeld werkt, moet een reeks bouwopdrachten hebben gegeven, maar de aannemers niet betaald hebben. Tot dusver zijn er 37 klachten tegen de maatschappij aanhangig. De eischen beloo- pen naar Reuter verneemt eenige tientallen millioenen francs. Geen ongeregeldheden bij den vestingbouw. De onderstaatssecretaris van het ministerie van Oorlog, die zich op een inspectiereis door de Fransche vestingreeks bevindt, heeft de door een Parijsch dagblad verbreide geruch ten dat bij den bouw der vestingwerken groote malversaties zouden zijn gepleegd, te gengesproken. De onderstaatssecretaris ver klaarde, dat hij integendeel zeer tevreden was over de uitvoering der werken en vooral met de voor de troep gebouwde onderkomens. China. Generaal wegens hoogverraad terechtgesteld. Uit Charbin, 15 Januari: Het agentschap Kokoezoe deelt mede, dat de vroegere opper bevelhebber van het Noord-Chineesche leger in Mandsjoerije, generaal Sjan Hai Pen, die later in dienst is getreden van de regeering van Mandsjoekwo. vandaag wegens hoogverraad bij Tsitsikar is terechtgesteld. Vóór de executie, waarbij 20.000 menschen aanwezig waren, verklaarde de generaal, dat hij met vreugde voor het vaderland stierf. Saargebied. Verwijten van het Duitsche front aan de regeerings- commissie. De fractie van het Duitsche Front van den landraad van het Saargebied heeft naar V.D. uit Saarbrücken meldt een door 19 leden on- óerteekende nota aan den Volkenbondsraad gezonden, waarin zij constateeren, dat het antwoord der Regeeringscommissie op het memorandum van het Duitsche Front van 19 December 1933 aan den Volkenbondsraad talrijke onnauwkeurigheden en onjuistheden bevat, waaromtrent het Duitsche Front als nog den Volkenbondsraad verzoekt een on derzoek in te stellen. De nota behandelt ver schillende gevallen van grens-incidenten, waarbij geconstateerd wordt, dat alles wat aan de Fransche grens geschiedt wordt dood gezwegen, terwijl van alles wat aan de Duit sche grens geschiedt zeer veel ophef wordt ge maakt. De nationaal-socialisten worden volgens deze nota voortdurend op zeer eenzijdige wijze behandeld en zwaarder vervolgd dan eenige andere groep. Het memorandum eindigt met. de wensch dat de regeeringscommissie zal begrijpen, dat zij in het Saargebied een Duitsche bevol king vindt die onder een gesloten Duitsche leiding geregeerd wenscht te worden. Engelsche meening over de a.s. volksstemming. De „Times" wijdt een hoofdartikel aan de werkzaamheden van den heden bijeenko- menden Volkenbondsraad en vestigt de aan dacht er op, dat de Raad opvolgers zal heb ben te benoemen voor den voorzitter en de leden der Regeeringscommissie voor het Saar gebied, wier ambtsperiode in Maart afloopt. Het blad schrijft, dat het juist thans van bij zonder belang is, dat de nieuwe Saar-regee- ring zal worden samengesteld uit mannen van onpartijdige gezindheid, aangezien de Saarkwestie in de komende twaalf maanden een der moeilijkste problemen zal zijn. De speciale correspondent van de Daily Mail" te Genève, Stafond Dolmer, meent te weten dat de Franschen te Genève zullen voorstellen de volksstemming in het Saarge bied uit te stellen. Hij betwijfelt echter of Duitschland daarmee accoord zou gaan. Om- ;rent den toestand in het Saargebied schrijft Dolmer, dat te Saarbrücken binnen het Fransche douanegebied de hakenkruisvlag van de daken wappert. Tweehonderd tacluig Duitschers worden geregeerd door een ouden Engelschman, Knox genaamd. Oostenrijk. De activiteit der Nat.- Socialisten. Van officieele zijde wordt het bericht in het Prager Tagblatt. volgens hetwelk twee ambtenaren van het Oostenrijksche ministe rie van buitenlandsche zaken onder verden king van nationaal socialistische activiteit zouden zijn gearresteerd, gedementeerd. 20 Nazis naar een concentratiekamp. Twintig nationaal socialisten zijn overge bracht naar het concentratiekamp te Woel- lersdorf. Rusland. Buitenlanders te Moskou gearresteerd. Onder beschuldiging van economische spionnage zijn een aantal employés van de ..Control Company" in Rusland, die reeds vele jaren deze maatschappij in Rusland ver tegenwoordigen, gearresteerd, aldus meldt Reuter uit Moskou. Het zijn de Belg Bernhardt, de Oostenrijkers Joseph en Karl Weinzetti, de Deen Larsen en de Duitschers Fleiscble en Rhoden. Aangezien nog geen officieele beschuldi ging tegen hen is ingediend, weet men nog niet wanneer een eventueel proces tegen hen zal worden gevoerd. Volgens den Russischen dienst zijn behalve de beide genoemden, nog eenige Duitschers gearresteerd. Gijzelaars voor Dimitrof? In Russische kringen te Berlijn vermoedt men naar deN.R.Ct. meldt,dat aan de vervolging van de Duitsche functionarissen van de Controil Company door de Russische regeering we gens oeccr omische spionnage verschillende motieven ten grondslag liggen, waarvan er echter één is. dat men Duitsche gijzelaars voor Dimitrof wil hebben, ten einde door middel van deze gijzelaars pressie op de Duitsche re geering te kunnen uitoefenen. FRANSCH INTERVIEW MET IR. MUSSERT. WAT HET NEDERT.ANDSCHE FASCISME WIL. PARIJS, 15 Januari (Reuter). In de Petit Parisien is een artikel verschenen, waarin wordt verklaard, dat in Nederland de Hitier-fase is ten nog een kleine minder heid vormen. Door zijn particularistischen geest en zijn loyaliteit bewaart de groote massa in Ne derland zich voor de ontgoocheling van de Nazi's. Een medewerker van het blad, Claude Blan- chard, heeft ir. Mussert geïnterviewd, en deze verklaarde hem, dat zijn fascisme noch Duitsch, noch Italiaansch is, doch Neder- landsch. Hij onderhoudt geen officieele be trekkingen met Hitier en wenscht Neder land te houden zoowel buiten Duitsehen als buiten Franschen invloed, teneinde het niet noodzakelijk te maken bij een eventueel con flict partij te kiezen en het Huis van Oranje zijn historische rol te doen bewaren. Hij wenscht verder op wettige wijze aan de macht te komen. HERMANN BAHR OVERLEDEN. MUNCHEN, 15 Januari Maandagmiddag is na een langdurige ernstige ziekte op 71-ja rigen leeftijd overleden de Duitsche dichter en schrijver Hermann Bahr. Bahr was een berucht anti-semiet. COMMUNIST PLEEGT ZELFMOORD IN ZIJN CEL DORTMUND. 15 Januari (VD.» Het pers bureau der justitie deelt mede, dat de commu nist Stefan Captur, die wegens moord op een S.S.-man op 6 December 1933 ter dood is ver oordeeld, zich Zaterdag in zijn cel heeft op gehangen. EEN DEMENTI VAN MEVR. STAY1SKY. PARIJS. 15 Januari (Reuter). Mevrouw Stavisky heeft heden aan de ..Matin" ver klaard, dat de berichten van sommige bla den. dat nog een tweede kogelgat in de ka mer, waar haar echtgenoot zelfmoord pleegde zou zijn gevonden, onjuist zijn. Vele steden geteisterd. Tot nog toe 25 dooden en ruim 200 gewonden. CALCUTTA, 15 Januari (V.D.) In geheel Indië is vandaag een sterke aardbeving waar genomen. Nadat het zich in den beginne had laten aanzien, alsof geen slachtoffers te be treuren waren, werd later gemeld, dat te Jamalpoer (Oostelijk deel van Indië) het station ten gevolge van de aardbeving was ingestort. Een aantal personen is om het leven gekomen. De aardbeving heeft haar haard in de pro vincie Bihar, ten N.W. van Calcutta. Te Patna aan de Ganges zijn acht personen gedood, terwijl in de stad Gaya 'provincie Bihar) negen personen om het leven zijn gekomen. Een groot aantal gebouwen is verwoest. Totnogtoe 25 dooden. BOMBAY 15 Januari (V.D.) Volgens al hier ontvangen berichten omtrent de groote aardbeving zouden 25 personen zijn gedood en meer dan 200 gewond. Men vreest echter, dat in feite het aantal slachtoffers veel grooter zal zijn. Vooral de steden Benares. Lucknew, Fatehpoer, Jamalpoer en Fatna zijn door de aardbeving geteisterd. In Fatna zijn 90 perso nen naar het ziekenhuis overgebracht. Tal rijke dooden liggen nog onder de puinen. Honderden huizen ingestort. LONDEN. 15 Januari (V.D.) Ten gevolge van de hevige aardbeving zijn te Cawnpoer 300 huizen ingestort, terwijl 7000 andere huizen ernstig werden beschadigd. Te Calcutta zijn verscheidene gevangenen uit de gevangenis ontsnapt tijdens de paniek we'ke door de beving werd verwekt. Zii spron gen over de traliehekken, doch slechts een is er in geslaagd in vrijheid te blijven. Het kwam. naar Reuter verder seint, tot Ben verwoed gedrang waarbij honderden ge kwetst werden. De menschen stroomden in het park en op de pleinen samen. Een sterke politiemacht was noodig om de orde te hand haven. Te'egraaf- en telefoonverkeer werden gedeeltelijk gestoord. Verscheidene bouwwerken o.a de torens van de katholieke kerk en het gebouw van het hoogaerechtshof werden beschadied. Een juist in het hooggerechtshof geopende zaak in hooger beroep inzake een doodvonnis tegen den terrorist Majoemtar moest worden ge staakt. Na de aardbeving werd de zitting voortgezet, waarop het doodvonnis bevestigd werd. Ook de Imperial Bank kreeg scheuren in den gevel. Vele huizen begonnen op hun grondvesten te schudden. De aardbeving brak enkele seconden na dat de onderkoning met zijn echtgenoote op het station Howah was aangekomen, uit. Zij konden echter hun reis ongestoord voort zetten. Bii de instorting van het station Jamalpoer werden de vrouw en de kinderen van den Engelschen directeur der sooorwegwerkplaat- *en gedood. Eén goederentrein werd gehee door de puinhoopen bedekt. In Travacoer in het Zuiden werden twee vrouwen door vallende steenen gedood. Te De Bilt geregistreerd. De aardbeving is te De Bilt waargenomen Gisterm'ddag om 8 uur 54 minuten. Green wich tijd, werd n..l aan het Meteorologisch Instituut te De Bilt een buitengewoon sterke aardbeving geregistreerd op een afstand van 7000 K.M. VETE SLACHTOFFERS BIT DE OVFR STROOMING EN IN BRITSCH GUYANA GEORGETOWN (Britsch Guynea), 15 Jan. (Reuter). Tengevolge van de overstroomin gen, waardoor suikerplantages vernield wer den, zijn 16 menschen gedood. Honderden zijn dakloos. DE CUBAANSCHE PRESIDENT SAN MARTIN AFGETREDEN. HAVANNA, 15 Januari (V.D.) De presi dent van Cuba, prof. Ramon Gran San Martin is afgetreden ten gunste van generaal Carlos Mendieta. GEESTELIJKE IN FRANKFURT GEARRESTEERD. FRANKFURT a. M.. De deken van Lorsch de priester Heimstadt is wegens beleedigende uitlatingen jegens den staat door de geheime staatspolitie gearresteerd en naar de gevan genis te Darmstadt overgebracht. Onder geweldige belangstelling is de eerste spade in den grond gestoken voor den bouw van de nieuwe Graaf Spee- Rijnbrug bij Duisburg. A. N. W. B. EN OPENBARE KASSEN. PROTEST TEGEN NOODELOOZE BEZUINIGING. Te Amsterdam is een vergadering gehou den van het algemeen bestuur van den A.N. W.B. De bondsvoorzitter, de heer Edo J. Bergsma, heeft daar een rede gehouden, waar in hij in den breede heeft gewezen op het groote werk. door den A.N.W.B. thans reeds tientallen jaren verricht in het algemeen be lang. Werk, -dat eigenlijk overheidszorg is, doch waarvoor de bond uit eigen kas niette min reeds zeer veie tonnen gouds nuttig heeft besteed. Behalve bij den staat vond zulks ook bij de provinciale en tal van gemeentelijke besturen zoodanige erkenning, dat de bond daarvoor een zij het bescheiden geldelijken steun ontving. „Nu, zoo vervolgde spreker dan. komt de periode, die groote bezuiniging eischt bij de openbare kassen. Sommigen daarvan kunnen haar steun niet meer geven, anderen valt het moeilijk, weer anderen echter schrappen in het wilde weg, ten onrechte denkend, daar mede een goeden indruk te geven van haar beleid. Ik zal over hen. die steun niet geven, of steun introkken, omdat de omstandig heden dit absoluut of grootendeels noodig maakten, geen kwaad woord zeggen. Maar.nu ik verneem, dat in menig openbaar bestuur dat afvoeren van een klei nen post; ten bate van den A.N.W.B. daarop voorkomende, wordt goedgepraat met het argument „dat die bond toch zoo rijk is".... nu wil ik toch daartegen een woord van pro test laten hooren. Wanneer de A.N.W.B. niet noodhidend is, tengevolge van altijd volge houden behoorlijk en zorgvuldig financieel beleid en groote waakzaamheid bij zijn uit gaven, dan moet hem dat niet voor de voeten worden geworpen Dit wil echter niet zeggen, dat de Bond zwemt in het geld ook niet. dat hij allen steun ontberen kan, wil hij dat gedeelte van zijn taak, dat hij onverplicht vervult, ten dienst van het algemeen, kunnen blijven vervullen". In deze vergadering moet voorts, volgens de Tel., zijn besloten tot aanvaarding van den grond aangeboden door de gemeente Rheden voor den bouw van een bonds- museum RADIO-PROCRAMMA PROGRAM3LA VOOR WOENSDAG 17 JAN. HILVERSUM 1875 M. 8.— VARA, Gramofoonmuziek. 9.30 Onze keuken door P. J. Kers Jr., 10.— V.P.R.O. Mor genwijding. 10.15 VARA. Uitzending voor de arbeiders in de continubedrijven. De Noten krakers o.l.v. Daaf Wins, Gramofoonmuziek. 12.VARA Klein orkest o.l.v. Hugo de Groot. 2.Gram. muziek. 2.15 VARA-Kn:pcursus door mevr. A. v. Blanken—van Kuyk. 3. Voor de kinderen. Joop Carlquist, banjo en guitaar; Jan Vogel, piano; Ary van Nierop ver telt. Oom Henk, vragen uurije. 6.— De Flie refluiters o.l.v. Jan v. d. Horst. 7.Athle- tiek, 7.20 VARA-orkest o.l.v. H. de Groot. M. m. v. Elisabeth Schumann, sopraan. 9.Het ty Beck draagt voor 9.20 Elisabeth Schumann, sopraan. 9.35 Vaz Dias. 9.40 De Notenkrakers o.l.v. Daaf Wins. 19.10 Gram. muz. 10,30 Muzi kaal allerlei. Joh. Jong, orgel. Jan Vogel, piano; Joop Carlquist banjo, en hawaiian- guitaar; Eug. Charman, zang en accordeon: Jan Muller, saxofoon en viool, Jul. Hagenaar trompet. 11,30 gramofoonmuziek. 12.Slui ting. HUIZEN, 296 M. 8. N. C. R. V. Schriftlezing en meditatie. 8,15 Gramofoonmuziek, 10.30 Morgendienst, 11.HarmoniumJbespeling door M. F. Jur- jaans; mej. G. Koeman, zang, 12.— Politie berichten; 12,15 Gramofoonmuziek; 12,30 Mid dagconcert. 2.Concert door Greta de Knegt- ter Haar, zang; Emile van Amersfoort, viool; Rie Beute. piano. 3.45 Rustpoos. 4. Orgelspel woor S. P. Visser. 5.— Kinderuurtje. 6. Landbouwhalfuurtje door J. de Vries. 6.30 Onderwijsfonds voor de binnenvaart. 7. Politieberichten. 7,15 Ned. Chr. Persbureau. 7.30 C. Kousemaker Buys Ballot 1817—1889. 8.— Onze zang- en muziekvereenigingen. Geref. Evangelisatie Zangkoor Willem II te Utrecht o.l.v. A. H. Willemse. 9.Ir. J. Kooy- rnans „Krop, jodium en drinkwater''. 9.30 Or gelspel door M. Stretomini. 10.30 Gramofoon muziek. LUXEMBURG 1191 M. ..7.50 Kinderconcert: 8.40 Concert. 9.20 Vo caal concert door Nicolas Schurman, I.50 orkestconcert. BRUSSEL 484 M. II,20 Kleine orkest van den Westduit- Leemans; 1,30 Gramofoonmuziek; 5.20 Om roeporkest o.l.v. Franz André 7.20 Gramofoon muziek; 8.20 Omroeporkest o.l.v. Franz An- lré; 9.20 vervolg concert;: 10.30 Gramofoon muziek. KALUNDBORG 1261 M. 11.20 Concert; 1.20 Gramofoonmuziek: 2,20 Teddy Petersen's orkest; 7.20 Operettemu ziek; 3.40 populaire muziek; 9.35 Omroepor kest o.l.v. Emil Reesen. BERLIJN. 357 M. I.55 Gramofoonmuziek; 2.40 idem; 8.20 Om roeporkest: 9.50 Omroepkoor. 10.20 Gra mofoonmuziek. HAMBURG 3.1'. M. 10.50 Concert o.l.v. Steiner. 11,40 idem, 12.40 Gevarieerde muziek; 1,35 Wagnerconcert; 9.50 Politiek overzicht. LANGENGERG 456 M. II,20 Kyeine orwyest 'van den Westduits- schen omroep o.l.v. Leo Eysold. 2.20 Kamer muziek. 6.20 Soldatenmuziek; 10.20 viool. DAVENTRY 1500 M. 12.20 Orgelconcert; 1.05 Western Studio-or kest o.l.v. Frank Thomas; 3.20 pianospel. 5.05 Gramofoon muziek; 8.20 symphonic concert; door het Radiokoor en het B. B. C.-orkest; 11,15 Roy Fox en zijn Band. PARIJS EIFFEL 1446 M. 12.50 Concert. 7.50 Kamermuziek. PARIJS R. 1725 M. 8.05 Gramofoonmuziek; 12.35 Gramofoon muziek; 12.50 Orgelconcert; 1,25 Gramofoon muziek; 9.05 Symphonieconcert o.l.v. Pa- ray. MILAAN 369 M. 4.30 Vocaal concert; 7.30 Gramofoonmu ziek. 8.idem. ROME 421 M. 4.30 Omroeporkestconcert.. 8.20 Opera-uit zending. WEENEN, 507 M. 6 40 Omroeporkest. 10.15 Gramofoonmuziek. WARSCHAU 1411 M. 3.— Populair concert. 7.20 Lezing, 7,30 Concert, 10.- Dansmu ziek.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 5