GRATIS CM DONDERDAG 18 JANUARI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 7 ARROND.-RECHTBANK. Was de sloot wel diep genoeg? In hooger beroep stond voor de Haarlem- sche rechtbank terecht een ingenieur van den weg bij de Nederlandsche Spoorwegen uit Alkmaar, die door den kantonrechter al hier veroordeeld was tot een boete van f 20 subs. 10 dagen. Hij is belast met het alge meen toezicht op de baan, o.a. op het stuk UitgeestHaarlem, dat door den Wijker- broekpolder in Wijk aan Zee en Duin loopt. De Spoorwegwet schrijft voor, dat de spoor- sloot 70 c.M diep moet zijn, doch deze sloot in genoemden polder had een diepte va- rieerende tusschen 18 en 66 c.M. Er is een kalf uit de weide ontsnapt door de sloot en op de spoorrails gekomen, waar het door een trein is overreden. De verbalisant demonstreerde de door hem gebruikte meetlatten en zette duidelijk en uitvoerig uiteen, hoe hij de diepte van de sloot gepeild had. De eigenaar van het land naast de sloot en van het kalf bevestigde deze verklaringen. Op een vraag van een der rechters ant woordde deze getuige, dat er wel eens meer vee aan den overkant komt. De sloot werd bijna nooit uitgebaggerd, behalve een paar dagen geleden. De voorzitter van het polderbestuur heeft al eens geklaagd bij de spoorwegen, die toe gezegd hebben de zaken te zullen verbeteren. Een opzichter van weg en werken der Ned. Spoorwegen uit Beverwijk verklaarde, dat hij na het ongeluk de sloot gemeten heeft, en geconstateerd, dat de sloot de juiste maten had. De tweede getuige verklaarde echter, dat de opzichter geconstateerd heeft, dat de sloot de diepte lang niet had en dat ook gezegd heeft. Later heeft de opzichter nog twee me tingen gedaan, die toonden dat de sloot diep genoeg was. Verdachte gaf vervolgens een zeer uitvoe rige deskundige verklaring over het peilen en betoogde, dat bij het meten den vasten grond, waarop het dier een steun vindt, als basis genomen moet worden. De officier begon met te zeggen, dat „als het kalf overreden is, men pas begint de sloot te meten". Wat zijn de waterhoudende sloo- ten uit de wet? Met of zonder modder? De officier weet niet, wat de bedoeling is van de wet en moet, daar er een dubium is, vrijspraak vragen. Mr. P. Langeveld zei dat de bedoeling van de wet is om de paarden, koeien of wat er in de weide is te beletten weg te loopen. Het mag dus water met modder zijn. Pleiter con cludeerde tot vrijspraak. PI. heeft respect voor het werk en de meet- wijze van den verbalisant, doch ziet er iets onvolledigs in. De Spoorwegen hebben nog nooit dergelijke zaken bij de hand gehad, waaruit volgt, dat voor de slooten goed gezorgd wordt. Uitspraak over 14 dagen. UITSPRAAK. De Wormerveersche beleedigingen. De rechtbank deed heden uitspraak in de zaak tegen de smid uit Wormerveer en zijn oom. die zich schuldig gemaakt hadden aan bcleediging van een wethouder aldaar, door biljetten met beleedigende woorden voor hun ramen te hangen. De smid werd veroordeeld tot een boete van f 50 subs. 30 dagen, de oom tot een boete van f 75 subs. 45 dagen. Bovendien zijn beiden veroordeeld tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee maanden. De rechtbank nam hierbij in aan merking den geestestoestand, waarin ver dachten verkeeren door een voortdurende actie in verband met den brand van 1929. Voorts werd een civiele vordering van f 10 aan de beleedigde toegewezen, terwijl het vonnis in het openbaar wordt aangeplakt, waarin staat, dat de handelingen van de verdachten beleedigend waren voor den wet houder. De kosten van een en ander komen ten laste van den smid en zijn oom. HET VLEESCH VOOR WERKLOOZEN. DE KLACHTEN. In ons nummer van Woensdag maakten wij melding van een nieuwe klacht van een werk- looze over het goedkoope vleesch in blik. De directeur van het Openbaar Slachthuis gaf als zijn meening te kennen, dat hij vermoedde dat het betrokken gezin ziek geworden is door infectie die ontstaan is buiten het vleesch om. De werklooze komt nu tegen dezen uitleg op. Hij schrijft o.a.: Ik ben het niet met den directeur eens, dat wij ziek geworden zijn door een of andere infectie, maar deze moet wel terdege aan het vleesch in blik worden toe geschreven Het geval heeft zich als volgt toe gedragen: Vrijdagavond hebben wij bij een slager een blik vleesch gehaald. Dit blik werd bij ons thuis open gemaakt, waarna het vleesch in een schoone pan op het gas ver warmd werd. Vervolgens is het onmiddellijk bij de boterham gegeten. Mijn gezin bestaat uit 14 personen, 4 die van het vleesch gegeten hebben werden ziek. de 10 anderen bleven gezond. Daaruit blijkt dus wel. dat de oorzaak alleen bij het vleesch gezocht moet worden. Het is jammer, dat ik geen resten meer van het vleesch heb. In een volgend geval zal ik zoo mogelijk daarvoor zorgen." FILMAVOND NATIONAAL JONGEREN- VERBOND De afdeeling Haarlem van het Nationaal Jongeren Verbond houdt Maandag 22 Januari a.s. een filmavond in hotel-restaurant „De Leeuwerik", die de afdeeling is aangeboden door het studiecomité van de Vaderlandsche Club, dat zich o.m. ten doel stelt het ver spreiden en onderhouden van de kennis van Ned.-Indië. Op dezen avond zal een film wor den vertoond, die het leven in Lndië te aan schouwen geeft. DE N.B.A.S. EN DE LANDSVERDEDIGING. Het Centraal Comité tot waarschuwing te gen Eenzijdie Ontwapening heeft aan de rectoren en directeuren van scholen van Voorbereidend Hooger en Middelbaar Onder wijs een brief verzonden ter waarschuwing tegen den N.B.A.S. (Nederlandsche Bond van Abstinent Studeerenden). Vele ouders, zoo wordt in dezen brief ge zegd. laten hun kinderen tot dien bond toe treden. zonder dat zij zijn waar karakter ken nen: er bestaat nl. onder hen, die in dezen bond de leiding hebben, een geest van op standigheid tegen gezag, van anti-militaire gezindheid en van arrogantie. Het comité ci teert dan o.m. wat J. Brandt Coi*stius, mede namens den N.B.A.S. schreef in de brochure van de J(ongeren) V(redes) F(ederatie), ge titeld „Wij en de Vrede", in het hoofdstuk „Jeugdbeweging en Vrede". „Wij zullen de rustelooze bestrijders van elke oorlogsvoor bereiding. van eiken oorlog moeten zijn. hoe klein deel daarvan ook ligt op onzen weg, in ons werk. „Het anti-militarisme van alle dag", dat moet 't wezen. Als intellectueel, onder wijzer, leeraar, dominé, dokter, eiken dag oefenen wij geestelijken invloed uit. Die zal een anti-militaristische moeten zijn". „Dit is", aldus het comité, geen uiting van een vredelievende gezindheid, maar van een zuiver ,.anti-militair"istischen geest. Hieruit spreekt de haat tegen al, wat militair is. Let wel, het woord vrede komt dan ook niet in dit citaat voor Zij stellen verder niet de be strijding van den oorlog voorop, maar die van „elke oorlogsvoorbereiding". Het woordje ..elke" dient hier om te laten uitkomen, dat zij ook de landsverdediging willen bestrij den". Het Comité geeft den rectoren en direc teuren dringend in overweging, de propa ganda voor den N.B.A.S. zooveel mogelijk van hun school te weren en waar het te pas komt den ouders te wijzen op den geest, die onder de leden heerscht. OPRICHTING VAN EEN „BEVRIJDINGS- COMITé". Op de vergadering van 5 Januari j.l. van het Nederlandsch Comité van Kunstenaars en Intellectueelen voor den strijd tegen de Duit- sche terreur, is in beginsel besloten om naast dit Comité een „Bevrijdingscomité" op te richten, dat op breeder basis, dan tot nu toe het geval was, zich ten doel stelt te protestee ren tegen de gevangenhouding en foltering van tienduizenden menschen van verschillende richting in Duitschland. Het is volgens het Comité gebleken, dat dergelijke protesten een zeer grooten invloed op de wereldopinie heb ben. In Frankrijk hebben zich reeds 28 corpo raties bij het bevrijdingscomité aangesloten en als personen o.a. de bekende schrijvers André Gide en André Malhaux. Het Comité ver trouwt dat ook in ons land vele personen en vereenigingen zich aan zullen sluiten bij het „Bevrijdingscomité". DE VALSCHE ENGELSCHE BANKBILJETTEN. ZWARE STRAFFEN OPGELEGD. De rechtbank te 's-Gravenhage heeft he den uitspraak gedaan in de zaak tegen den 45-jarigen koopman L. B„ geboren te Novo- gradWolinsk laast wonende te Berlijn, en tegen den 49-jarigen koopman H de R„ com- missionnair, wonende te Rotterdam, thans beiden gedetineerd, die op 4 dezer hebben te recht gestaan wegens uitgifte van valsche Engelsche bankbiljetten. De rechter veroordeelde den eersten ver dachte wegens het opzettelijk in voorraad hebben van valsche Engelsche bankbiljetten, waarvan de valschheid hem bekend was, met het oogmerk om ^e als echt en onvervalscht uit te geven, tot zes jaren gevangenisstraf met aftrek van twee maanden voorarrest en den tweeden verdachte wegens het ver schaffen van inlichtingen en het bewegen van den ander tot afgifte van de bankbil jetten welke poging evenwel niet is geslaagd, tot vier jaren gevangenisstraf eveneens met aftrek van twee maanden voorarrest. De eisch tegen beide verdachten luidde 6 jaren gevangenisstraf. UIT DE OMSTREKEN ZANDVOORT MUZIEKKAPEL „ZANDVOORT" Woensdagavond gaf de muziekkapel Zandvoort onder leiding van den heer H. Bern. J. de Vries een concert voor haar leden in gebouw Centraal aan het Stationsplein, met medewerking van Tholen en van Lier. Met hun vroolijke en ernstige liedjes had dit tweetal uitbundig succes. Vooral na 't zingen van: „Mijn eigen mooie land" scheen er aan het applaus geen einde te zullen ko men. Het spreekt van zelf, dat bij het on middellijk daarop volgende: „Ik ga van 't jaar niet naar Zwitserland" de geheele stampvolle zaal, als één man, het refrein meezong. Niet aileen Tholen en Van Lier, ook de muziekkapel en haar energieke leider oogst ten dezen avond een welverdiend succes. 't Begin, ouverture „Sparnacum" van J. Preckher. was al dadelijk uitstekend. Ook de zeer moeilijke fantasie „Paljas" van Leon cavallo werd zeer goed vertolkt. Jammer, dat er bij een der overgangen even iets haperde. In „Luisa di Montfort" bepaalde het or kest zich meer tot het begeleiden van de cla- rinet-solo. Zeer goed waren hier de pianissi mo's. Een woord van hulde aan den heer J. Weber, die de clarinet-solo met bewonderens waardige vaardigheid uitvoerde. Voor de pauze eindigde de kapel met het vlot en gunstig uitgevoerde karakterstuk: „La parade des soldats de bois" van L. Jessel. Na de pauze werd het programma geopend met ouverture .les dragons de Villars" door J. Bonckel, gevolgd door „Totzen mocht' ieh!" door E. Kalman, wals naar motieven uit de operette „Die Csardasfürstin". Ook deze nummers werden, behoudens enkele kleine „onzuiverheden" zeer goed vertolkt. Het programma werd gesloten met de „Colonel Bogey <arsch door K. J. Alford. De correct gespeelde marsch vormde een mooi programma. In de pauze werd nog een collecte gehou den voor den aankoop van een saxophone die f 66 opbracht. In zijn openingswoord had de voorzitter, de heer P. Schaap, de nood zakelijkheid èn van den aankoop van de saxo phone èn van de collecte aangetoond. De heer Schaap deelde n.l. mede, dat het aantal jongelui dat zich als werkend lid van de muziekkapel opgaf, veel te gering was. Op voorbeeld van andere vereenigingen had het bestuur daarom besloten ook dames als werkend lid aan te nemen. Vooral voor het „houtwerk": clarinet, fluit en dwarsfluit, schenen de dames zelfs meer geschiktheid te hebben dan de heeren, De avond werd besloten met een gezellig bal onder leiding van den heer Du Mee, met medewerking van de „Zandvoortsche Vis- schers". PHOENIX. Zaterdag 27 Januari zal de tooneelvereen. Phoenix opvoeren: „De privé secretaresse" een blijspel in drie bedrijven door A. den Hertog. Na afloop is er bal, met medewerking van de „Monopoleband". Bekers in acht schitterende kleuren! Een zeldzame gelegenheid voor U I om een van deze praohtige Odol- "bekers te verkrij- i gen. U kunt kiezen uit acht kleuren! Om in het bezit te komen van zoo'n mooien beker, behoeft U slechts 1 tube Odol-tandpasta a 60 ct. te koopen, OF 2 tuben a 35 ct., OF 1 flae. Odol-mondwater vanaf f 1.25 Begin nog heden met de volmaakte mond- en tandverzorging! Met Odol - tandpasta houdt gij TJw tanden glanzend wit en gezond. De antiseptisohe eigenschappen van Odol be schermen Uw mond tegen ziektekiemen on be hoeden Uw tanden voor bederf. Vraagt steeds gratis een Odol-beker, wanneer U Odol-mondwater en Odol-tandpasta koopt. (Adv. Ingez. Med.) VELSEN RAADSVERGADERING. Gisteravond vergaderde de Raad dezer ge meente onder voorzitterschap van burgemees ter Rambonnet. Alvorens over te gaan tot het behandelen der agenda hield de voorzitter de volgende Nieuwjaarsrede. Als hoofdgebeurtenis wil spreker releveeren het bedroevende en betreurenswaardige feit, dat in 1933 het gemeentebestuur tot de over tuiging is gekomen, dat het niet meer in staat was, het financieele evenwicht te be waren en aan het Rijk een bijdrage in de huishouding der gemeente heeft moeten vra gen. Bij veel slechts, is aan deze zaak meer dan een lichtzijde verbonden en deze zijn: dat er meer en meer blijkt, dat de belde door den Raad in volle vrijheid genomen -groote bezuinigingsbesluïten, welke zooveel moeite en hartzeer hebben gekost, hoe langer hoe meer blijken het gevolg te hebben, dat men aan de zijde van het Rijk blijkt, het vertrouwen in het beleid en het beheer van het gemeente bestuur van Velsen te hebben behouden en daan-om waarschijnlijk aan VeLsen niet de eisch tot doorvoering der bezuinigingen of belastingverhoogingen in die absolute mate zal stellen gelijk dat het geval is bij gemeen tebesturen, die getoond hebben, den ernst der tijden niet te beseffen. En de andere licht zijde is, dat «r bij een schriele huishouding als thans in een gemeente als Velsen er een tijdstip moet komen, en wel binnen afzien- baren tijd, dat de gemeente aan het Rijk zijn welgemeenden dank voor de ondervonden steun kan brengen. Spreker wijst dan op de ééne wondeplek die de gemeente heeft, de werkloosheid en herinnert aan het conflict in het visscherij- bedrijf, dat een groote schaduw, speciaal op IJmuiden heeft geworpen. De bui'gemeester herinnert aan de contingenteering als maat regel om IJmuiden te helpen. Hij wijst op de uitvoering van eenige belangrijke werken enz. Verder herinnert spreker aan de wijziging- welke de Raad in den loop van het jaar heeft ondergaan en brengt hij hulde aan het corps ambtenaren en aan de gemeentepolitie Spreker zegt zich als goed vaderlander en uitgesproken Oranjeman te verheugen over de nationale opleving. Dit brengt niet met zich mede, dat elke op leving van deze gevoelens, in welken vorm ook, moeten worden toegejuicht. Het moet van de betrokken richtingen vaststaan, dat zij niet even verwoestend werken als het alles ondermijnende internationalisme. Ingevolge mijn eed van trouw aan de Koningin, zal ik steeds de door Haar gewezen richting volgen, aldus spr. Ik zal altijd en overal orde en recht handhaven, die voortspruiten uit het wettig gezag dat zijn oorsprong vindt in het Huis van Oranje. Oranje aan het hoofd van den Staat is de eenige waarborg voor het behoud van gewetensvrijheid, gerechtigheid en rechtvaardigheid. Dit is geen politieke geloofsbelijdenis, gaat de burgemeester voort. Maar hij meende den Raad verklaring schuldig te zijn. daar hem in den afgeloopen maanden is gebleken, dat over zijn gezindheid verkeerde meeningen :n omloop werden gebracht, die schadelijk zou den kunnen zijn voor de goede samenwerking met den Raad en alle goedgezinden in de ge meente. „Laten wij", zoo besloot de voorzitter, „op deze basis voortgaan in het werkelijke en welbegrepen belang der gemeente, waarvan het welzijn ons zoo zeer ter harte gaat. De heer Vermeulen (a.-r.) wil op ver zoek van eenige leden uit hun naam eenige woorden spreken. De heer Vermeulen prijst het in den voorzitter, dat hij het voorbeeld van anderen niet heeft gevolgd, de zitting zonder meer te openen. De heele raad sluit zich ongetwijfeld aan bij de woorden van deernis, door den voorzitter gesproken, over de werkloosheid en hij hoopt, dat spoedig de tijd weer mag aanbreken, dat allen in hun eigen behoeften kunnen voorzien. Over de visscherij sprekende, zeide de heer Vermeu len, dat in één opzicht de zaak er beter bij staat dan verleden jaar en wel omdat er tus schen de partijen overeenstemming is be reikt zonder dat het tot een conflict is ge komen. Het voorstel tot wijziging der verordening- op de heffing en invordering van de honden belasting wordt aangenomen. B. en W. stellen den Raad voor, hen te machtigen, aan Gedeputeerde Staten te be richten, dat de Raad zich kan vereenigen met de toelating van het thans geldende maxi mum pensioensverhaal van 3 pet. voor eigen en 5 1/2 pet. voor weduwen- en weezenpen- sioen op de jaarwedden van burgemeester, secretaris en ontvanger. Na eenige discussie wordt het voorstel aan genomen. De heer V i s s e r had B. en W. verzocht, te mogen interpelleeren over het besluit, den huurtoeslag aan werkloozen te beperken tot een huur van f 6 per week, over het vast stellen dér loonnormen, in het bijzonder die voor fabrieks- land- en tuinbouwarbeiders en over de uitvoering der steunregeling in het algemeen. B. en W. merkten naar aanleiding hiervan op, dat ofschoon zij principieel niet gaarne adviseeren, een interpellatie te weigeren, zij meenen. dat het onder de tegenwoordige om standigheden niet in het belang der betrok kenen is, de gevraagde interpellatie te hou den. De heer Visser ziet er geer. enkel be zwaar in. Na eenige discussie wordt over het verzoek gestemd. Met 16 tegen 9 stemmen wordt besloten, de interpellatie toe te staan. De voorzitter deelt mede. dat B. en W. in de volgende vergadering op de interpella tie zullen antwoorden. Over het besluit inzake den huurtoeslag sprekende, zegt de heer Visser, dat er mis schien motieven zijn, die dit besluit recht vaardigen, maar het gevolg is, dat vele werkloozen door het verhuizen voor een goed koopere woning op kosten worden gejaagd. Spreker noemt nog andere nadeelen van het besluit. Zoo verlangen de woningbouwveree- nigingen, dat twee weken huur vooruit be taald moet worden. Hoe staan B. en W. te genover deze gevallen, vraagt spreker Over de steunregeling (vaststellen der loonnormen) sprekende, vraagt de heer Visser o.a. hoe B. en W. zijn gekomen aan een norm van f 29 voor de metaalbewerkers. Overeenkomstig het gecontracteerde uurloon van 65 ets, komt spreker op een weekloon van f31,20. Ook voor andere vakken vond spreker foutieve normen. Erger dan anderen zijn de fabrieksarbeiders er aan toe, die zijn ondergebracht bij de losse arbeiders en als zoodanig uitgekeerd krijgen naar een loon Spreker meent, dat ook het begrip „recht hebbende" verkeerd wordt toegepast. Ook de opvatting van den toeslag is naar sprekers meening onjuist. Verder brengt de heer Vis ser nog andere bezwaren tegen de uitvoering der steunregeling door B. en W. ter sprake. De Voorzitter wil slechts opmerken, dat het standpunt van B. en W., in de vol gende vergadering op de interpellatie te ant woorden juist is. De heer Visser heeft zoo veel naar voren gebracht, dat het niet mo gelijk was geweest, daarop in de vergadering te antwoorden. Rondvraag. Mr. van der Flier (S.D.A.P.) vraagt, of het niet in het belang der gemeente is. den gasprijs te verlagen. De verhooging heeft een omgekeerd resultaat gehad als er van verwacht werd. Verder bespreekt de heer v. d. Flier de persconferentie over de maatregelen tegen de gevaren van een luchtaanval. Spreker acht het mogelijk, dat de bevolking hierdoor te licht over de gevolgen gaat denken. Maar het is absoluut onmogelijk, de bevolking te gen een luchtaanval te beschermen, meent spreker. De Voorzitter wil de zaak even anders stellen. Gesteld dat de gemeente stond op 't standpunt dat er toch niets aan te doen is en er zou een luchtaanval komen, welke verwij ten zou de gemeente dan te hooren krijgen. Spreker is van meening, dat op dat gebied al het mogelijke gedaan moet worden wat gedaan kan worden. De zaak is zeer serieus aangepakt, aldus spreker. Het komt er op aan te kunnen zeggen: „Wij hebben gedaan wat in ons vermogen is" De persconferentie is een onderdeel van de maatregelen. Zij had ten doel, de bevolking op de gevaren attent te maken. De gemeente bezit tal van „attracties" voor een luchtaanval. Al het mogelijke zal gedaan worden om de gevol gen zoo gering mogelijk te maken. Waarna de voorzitter de vergadering sluit. IJMUIDEN C. KLAP f Woensdagmiddag is te Soest overleden de heer C. Klap, oud-hoofd van een openbare school alhier. Meester Klap, die meer dan 4U jaar het openbaar onderwijs heeft gediend, was een zeer bekende en geziene persoonlijk heid. Hij was laatst hoofd van de school m de Krugersfcraat en woonde in het huis naast de school. Ook was hij indertijd commandant van de Burgerwacht. De verassching van het stoffelijk overschot zal plaats hebben a.s. Zaterdagmiddag na aankomst van trein 13.14 uur. ONGEVAL AAN BOORD VAN DE RHENANIA. Aan boord van het van Amsterdam komende Duitsche stoomschip Rhenania geraakte de eerste stuurman met zijn linkerbeen bekneld, waardoor dit ernstig gekneusd werd. Het stoomschip maakte in de binnenhaven vast, waar dr. van der Kooi de eerste hulp verleen de. Vervolgens werd de gewonde met het bootje van den Rijkswaterstaat aan land ge bracht om te worden opgenomen in het zieken huis. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 1.20—1.15. Tongen per K.G. f 0.950.61. Groote schol per 50 K.G. f 2522.50. Middelschol per 50 .G. f 26.5024. Zetschol per 50 K.G. f 28—25. Kleine schol per 50 K.G. f 3016.10. Schar per 50 K.G. f 22—18. Vleet per stuk f 1.12. Kleine poon per 50 K.G. f 17. Middelschelvisch per 50 K.G. f 5046. .Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 38 f 31. Klein schelvisch per 50 K.G. f 27—13. Kabeljauw per 125 K.G. f 9868. Gullen, per 50 K.G. (groote) f 27.50—25. Idem (kleine) f 22.5010.50. Leng per stuk f 3.751.80. Heilbot per K.G. f 1.15—0.75. Wijting per 50 K.G. f 15.—9.50. Koolvisch per stuk f 1.500.75. BESOMMINGEN. Trawlers: Rotterdam IJm. 112 300 manden f 4110. Vios II IJm. 134 55 m. f 1990. Leentje IJm. 155 65 m. f 1390. Koentoeng IJm. 131 90 m. f 1910. Loggers: K.W. 127 f 1090. K.W. 78 f 1050 BEVERWIJK ONEERLIJKE STEUNTREKKERS. Opnieuw heeft de politie proces-verbaal opgemaakt tegen twee steuntrekkende werk loozen ter zake oplichting van een bedrag ten nadeele van de instelling Maatschappe lijk Hulpbetoon. Zij hadden onjuiste opgaven verstrekt van hun totale gezinsinkomsten. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. De 78-jarige S. Duinker inwonende in de Westerburcht alhier die Dinsdagavond bij het plotseling oversteken van den Velserweg ter hoogte van de buitenplaats Scheybeeck door 'n sneltaxi werd aangereden is in het Roode Kruis ziekenhuis alhier aan de gevol gen overleden. HAARLEMMERMEER GEARRESTEERD. Woensdag werd door de politie in Haar lemmermeer een aardappelcontroleur ge arresteerd, in verband met gepleegde om- kooperij. TE WATER. De 64-jarige J. B. had Woensdagavond door de duisternis misleid en tengevolge van den hevigen wind het ongeluk in de Hoofd vaart te geraken. Op zijn hulpgeroep kwam een tweetal van een erf komende personen toesnellen, die er in slaagden den ouden man uit z'n benarde positie te bevrijden en hem in een vlakbij gelegen woning brachten, al waar hij van droge Heeren werd voorzien. Per auto werd hij daarna naar zijn woning gebracht. HALFWEG HALFWEG HEEFT GAS! MET EENIG CEREMONIEEL HET VERDEEL- HUIS IN GEBRUIK GENOMEN. Woensdagavond is te Halfweg het verdeel- huis in gebruik genomen dat het van Haar lem betrokken gas over de gemeente zal distribueeren. Dit ging met eenig ceremonieel gepaard, doch de voorgenomen ontsteking van een gasverlichting vóór het raadhuis kon niet doorgaan daar de storm als spelbreker op trad. De gemeente Haarlem was vertegenwoor digd door den directeur van het gasbedrijf, den heer J. A. A. Ochtman. Wethouder Mn, M. Slingenberg was verhinderd. De gemeente Haarlemmermeer was verte genwoordigd door den burgemeester, Mr. A. Slob en den secretaris, den heer Jansonius. De adviseur van Haarlemmerliede. Ir. Wen- tink uit Den Haag was natuurlijk ook aan wezig, toen de burgemeester van Haarlem merliede, de heer J. H. Simons een herden kingsrede uitsprak over de afgeloopen 25 jaar waarin voortdurend pogingen werden gedaan om tot een gasvoorziening voor Haarlemmerliede te komen. Bij de ingebrirk neming van den gasverdeeler. die achter de Openbare Lagere School staat, was ook het geheele gemeentebestuur aanwezig. Na afloop kwamen de verschillende ge- noodigden in het raadhuis bijeen. De muziekvereeniging „Eensgezindheid" zorgde voor een muzikale opluistering. HEEMSTEDE VERGADERING R. K. VOLKSBOND De afdeeling Heemstede van den R. K. Volksbond hield Woensdagavond de eerste ledenvergadering in het nieuwe jaar, die door den voorzitter, den heer H. A. Meeuwen oord, op de gebruikelijke wijze geopend werd. Hij hield hierop een uitvoerige propagandis tische rede. Medegedeeld werd, dat een be dragje was gezonden aan de R.K. Reclassee- ring dat de jaarvergadering zal worden ge houden op 14 Februari. Den heer C. van der' Erf bracht woorden van dank aan de commissie van steun der R. K. werkloozen voor de Kerstgave. die voor vele gezinnen heel welkom was. Vervolgens hield de heer Meeuwenoord een causerie over het onderwerp: „Het spreken de trilbeeld". Inleider gaf een uitvoerig beeld van de voorgeschiedenis der moderne film om tenslotte in woord en beeld de aanwezi gen duidelijk te maken de werking van de filmapparaten. Het was een zeer interessante avond. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bijJ. Piet, Lombokstraat 44 boven, een aktentasch met inhoud C. J. Behage, Molenwerfslaan 158. een heeren handschoen P. de Graaf. Borneostraat 22, een grijze kinderschoolG. Otten. Bankastr. 75, een heeren Nappa handschoen: J. C. Hei horst. Lombokstraat 28. een hamer; P. van Bakel. Jan v. d. Bergstraat 19. een duif: J. Jansen. Havenstraat 19. een kruisje van een rozenkrans. W. van Zanten. Leidschevaart- weg 51, kwitantiezegels: Brinkman. Borneo straat 65. een konijn. J. Preijde. Kerklaan 55. een vulpotlood. Balvoort. Heemsteedschedreef 81. een etui met schrijfbehoeften. Bureau van Politie Raadhuisstraat, handschoenen en een sleuteltje. BLOEMENDAAL TUINBOUW EN PLANTKUNDE. Dinsdagavond hield de afd. Bloemendaal en omstreken van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde een ledenvergade ring in Rusthoek. Uit het verslag van den secretaris, den heer P. L. van Bueren, bleek dat de afdeeling het jaar 1934 inging met 169 leden. Een waardeerend woord werd in het Ver slag gewijd aan wijlen den oud-voorzitter dr. W. Posthumus Meijjes. De rekening 1933 sloot nog met een klein batig saldo. Voor het sluitend maken der begrooting 1934 was het bestuur evenwel ge noodzaakt het reservefonds aan te spreken. Na de pauze werd de film „De Wonderen der Natuur" vertoond, een film der Multl- film Mij., toegelicht door den heer J. C. Mol. Het financieel verslag van den penning meester den heer P. W. Waller, was in een zeer pessimistischen toon gesteld. Het is voor de afdeeling noodzakelijk, dat het ledenaantal vergroot wordt. De gewonnen bekers werden met een toe passelijk woord door den heer Hirschfeld aan de winnaars overhandigd Ter opluistering had de heer Hardeman een Amaryllis ingezonden.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 11