Er wordt gewerkt in Overveen. INGEZONDEN. Weer Griep? WOENSDAG 24 JANUARI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 7 Julianalaan en Zeeweg worden verbeterd. De Zeeweg is omgewoeld. Een 42-mefer breede verbinding Klever laanVogelenzangscheweg in hef verschiet..., Op verschillende plaatsen in Overveen wordt gewerkt aan de moderniseering der wegen. Eensdeels om werkloozen arbeid te ver schaffen, doch ook öm uitvoering te geven aan de plannen die sinds eeunigen tijd op verwezenlijking wachten. Dit laatste is vooral het geval met de Ju lianalaan, waarbij het wachten is op het verwijderen van de rails. Noch de gemeente Bloemendaal. noch de tram is schuld dat de staven nog niet weg zijn, daar de beslissing reeds geruimen tijd op het oordeel van den Raad van State wacht, want dit college heeft te beslissen over de bezwaren die door de Brockway Bus Maatschappij zijn ingebracht tegen bepaalde onderdeden van een bus concessie aan de N. Z. H. Toch wilde Bloemendaal niet langer wach ten en is korten tijd geleden begonnen een deel van de^ Julianalaan te herzien. Eenige boomen zijn reeds gerooid, wat een droeve noodzaak was wegens de heerschende iepen ziekte. die ook de boomen langs de Juliana laan heeft aangetast. Successievelijk zullen zij alle moeten vallen. De opzet is om het wegprofiel te veranderen, waarbij de totale breedte (gemeten van tuin tot tuin) onver anderd blijft. Van onteigening e. d. is dus geen sprake, en wanneer de weg gereed is, zal er aan weerszijden een voetpad liggen van twee meter breedte, daarnaast een rij wielpad, zoodat de fietsers van en naar Haar lem ieder hun eigen weg hebben. Dan volgt er een strook van ongevear 50 centimeter waarop linden geplant zullen worden, en daartusschen komt de weg van ongeveer 8 Meter breedte. Met het Zuidelijke voetpad maakt men nu een aanvang en zooals gezegd is, zijn enkele boomen reeds verwijderd, wat den weg een kaal aanzien geeft, vooral bij het Stoopplein, waar de-vlakte-zonder-boomen een indruk wekt alsof een wervelwind erover had ge streken. Loodrecht op de Julianalaan staat de Wil lem de Zwijgerlaan, die nu nog geen betee- kenis voor het verkeer heeft, maar eens een van de belangrijkste verkeersaders van Bloe mendaal hoopt te worden. Voor dat het zoo ver is zullen de linden, die de randen van de Julianalaan nog moeten versieren, waar schijnlijk menigmaal gebloeid hebben. De Willem de Zwijger laan is de laan met het vijvertje, dat in een grilligen slangvorm naar de Kleverlaan wijst, die t. z. t. door de Wil lem de Zwijgerlaan met de Julianalaan ver bonden hoopt te worden, zoodat de omweg over den Bloemendaalschenweg of het Kle verpark tot het verleden zal behooren Dan zal ook een viaduct gemaakt moeten worden onder den spoordijk van den trein Haarlem Overveen, om de geprojecteerde 42 Meter breede Willem de Zwijgerlaan doorgang te verleenen naar den Zijlweg. Ook daar zal het einde niet zijn. want men hoopt eens een directe aansluiting te maken van de Klever laan, over de Julianalaan en den Zijlweg naar de Westerlaan en dan naar de Van Vollen- hovenlaan, die beter bekend is onder den naam Doodweg. De Doodweg is het zandpad dat door de Naaldenvelden loopt en bij den Vogelenzangscheweg uitkomt. ToekomstmuziekOok de gemeente Haarlem zal doen moeten meewerken, want een niet gering gedeelte zal over Haarlemsch grondgebied moeten loopen. Nog ligt de Willem de - Zwijgerlaan met twee korte armpjes als een overgeschoten stukje asfalt tusschen de kale velden achter de julianalaan met de Klever laan als een fata morgana in het verschiet Ook de Zeeweg is omgewoeld, althans het begin met de aansluitende Spoorlaan. De Spoorlaan is de uitlooper van den Zeeweg naar den Tetterodeweg, die langs de spoor loopt. De gevaarlijke bocht, waarvoor ieder automobilist door de woorden „Pas Op" werd gewaarschuwd, is verdwenen. Aan den Zeeweg zelf wordt niet zooveel gedaan. Nog niet, want ook daar moet vol gens de plannen nog een en ander gebeuren. Maar de kwestie is dat de Zeeweg vier en een halve kilometer lang is en elke Meter kost geld! Voorloopig wordt er aan het rijwielpad ge werkt, en volgens den wethouder van Open bare Werken, den heer A. J. Prinsenberg, moeten dezen zomer twee rijwielpaden ge reed zijn: aan eiken kant een. Dat is dus ne gen kilometer fietsweg en daar zal men de handen wel vol aan hebben. Bovendien wordt er een klein stukje rioleering gelegd en het wegdek tot aan de waterleiding verbeterd. Het fietspad, dat tot nog toe in het midden lag, wordt tijdelijk voetpad, want eens zal naast de fietspaden ook nog een voetpad moe ten komen, wat dus weer negen kilometer weg beteekent. Ook zal het geheele wegdek herzien moeten worden, maar men kan onmogelijk alles te gelijk doen, zoodat het werk verdeeld moet worden. Dat er aan twee zijden een fietspad komt is ongetwijfeld een groote verbetering, waar door het gevaarlijke kruisen van den auto weg voor de fietsers aan het begin en het einde van den weg tot het verleden zal be hooren. Wanneer de Zeeweg na enkele jaren vol gens de plannen voltooid zal zijn, zal hij den gebruiker in staat stellen wellicht nog meer dan thans te genieten van het op vele plek ken ongerepte natuurschoon, van de duinen zooals zij zijn. Het laatste, niet geasfaleerde stuk van den Bloemendaalscheweg is nu ook onder han den: van het voormalig raadhuis tot aan den spoorwegovergang. Ook hier komen fietspa den ter weerszijden, en een asfaltweg in het midden, waardoor er (in Overveen althans) bijna geen stukje weg meer zal zijn dat niet van een topecadek is voorzien. Toch meenen wij dat het gemeentebestuur de overtuiging heeft dat nog niet alles is zooals het moet worden en men moet niet meenen dat deze werken de eenige zijn die op het program staan. Maar voorloopig zijn het de belangrijkste en vooral de verbetering van den Zeeweg moet ieder treffen die er langs komt. Er wordt gewerkt in Overveen en dat is, vooral tegenwoordig, veel waard! Het Adr. Stoopplein, een kale vlakte. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. „WEER WERK EN WELVAART" DE BROCHURE-DE HAAN. Mijnheer de Hoofdredacteur, Zoowel uw hoofdartikel als het uittreksel van de „Brochure tegen de Bezuiniging" ge titeld „Weer werk en welvaart" getuigen van goeden gemeenschapszin en hebben, als zoo danig niet alleen mijn, maar zonder twijfel ieders waardeering. Trouwens, elke poging, die gedaan wordt om verbetering te brengen in een niet-noodzakelijken en daarom schan- daligen toestand, verdient die waardeering en zoo mogelijk ook steun. Wanneer ik des ondanks meen eenige opmerkingen te moeten maken, doe ik dat uit vriendschap. Vriend schap voor U, die ik goed ken door uw hoofd artikelen, en vriendschap voor den heer de Haan, dien ik niet ken, maar die tenminste tracht iets te doen, waar zoovelen niets doen en den moed opgeven. Hieruit blijkt, hoop ik, dat ik niet behoor tot de soort, die er behagen in schept een an der af te kammen. Integendeel. Ware het mij mogelijk, ik zou niets liever willen, dan U beiden gelukwenschen met de nieuwe vondst. Dat genoegen beleef ik hiermede slechts voor een deel, met name ten aanzien van de bezuinigingsmaatregelen, die, zonder de ge ringste twijfel, het geval van dag tot dag erger moeten maken. En hier schijnen onze wegen zich te scheiden. Ik moge, mij baseerend op het uitreksel en zonder de brochure nog gelezen te hebben, het volgende opmerken: Indien „individualisme" „egoisme" en „Geldzucht" de drie oorzaken zijn, stelt de heer de Haan de diagnose zoo niet onjuist dan toch zeer onvoiledig. Is de verklaring van J, J. Schilkam die in het Bloemendaalsch Week blad van 12 Januari 1934 schreef: „dat deze crisis veroorzaakt is door een overproductie ten opzichte van de koopkrachtige vraag" De Willem de Zwijgerlaan, die Bloemen daal's grootste verkeersweg niet juister en meer de waarheid nabij? Pas wanneer dat gezegd is, kan men met ae an dere punten komen, die zonder twijfel óók tot de oorzaken behooren. De „beangstigende en bijna misdadige werk loosheid", schijnt mij. en vele anderen, een volkomen logisch gevolg van een stelsel, met name een financieel en crediet-stelsel, dat bewezen heeft ondeugdelijk te zijn. Dat stel sel verwacht, dat door middel van productie steeds voldoende koopkracht gedistribueerd kan worden om het totale voortbrengings- product te kunnen koopen. En dat schijnt niet te kunnen. Omdat dat blijkbaar niet kan en omdat de credietgevers uitsluitend op eigen belang uit zijn en géén gemeenschapszin hebben want zaken zijn zaken misbrui ken zij hun Macht, vastgelegd in hun cre- dietmonopolie, sinds jaar en dag. En uit deze twee hoofdpunten: overproductie tenopzichte van koopkrachtige vraag en het absurde cre- dietmonopolie, ontstaat, wat wij nu beleven, en wat wij voor het gemak crisis believen te noemen. Het is geen crisis. Het is een volko men normaal, logisch en consequent ver schijnsel. De heer van Oss, schreef over dat Crediet nog onlangs in een zijner artikelen in de Haagsche Post: „Dingen die komen", een hartig woord, dat aller aandacht ver dient. omdat het zoo treffend juist is. De andere middelen, die de heer de Haan aangeeft, liggen nog al voor de hand. Indien dit en indien datmaar wij moeten er wel mede rekenen, dat vooralsnog de tarief muren vrij stevig schijnen. Over de gedachte „prijs regeling" geeft het uittreksel geen bijzonder heden. Indien die prijsregeling zou inhouden het in overeenstemming brengen van den prijs met de koopkracht en niet tot doel heeft den ondernemer of kleinhandelaar te „massregeln", kan er veel goeds uit voort vloeien. De productieve arbeidsvoorziening is ook heel mooi. indien althans de overheid dien arbeid verschaffen kan uit nieuwe, en niet uit geleende middelen. Een tekort aan naastenliefde is een rek baar begrip. Ik kan niemand, die, wanneer het er werkelijk op aan komt. zijn naaste zal laten omkomen. Maar ik ken maar weinigen, die niet het eerst aan zichzelf denken. Kan men dat den mensch, met zijn inhaerente vrees voor den dag van mor gen, kwalijk nemen? Het is niet zijn schuld, dat hij in een wereld, waar bijna tastbare overvloed heerscht, door louter min of meer geniepige kunstgrepen (ook alweer voort vloeiend uit ons „gezonde financieei-stelsel") kort gehouden wordt. En dat hij zich dus blijft gedragen, precies zooals hij dat in het siteenen-tijdperk gedaan zou hebben. Door werk te verschaffen, lost men de „crisis'" niet op. Nietproductieve werkver schaffing dikt de schulden nog wat aan, wel productieve werkverschaffing levert meer goederen, die dan in de verhouding, zooals die*- ook nu geldt, eveneens onver koopbaar zijn. Zoodat een en ander uit draait op een schijnvertooning, die tijdelijk eenigszins werkt, maar die nooit afdoende kan zijn. Dat het geld „slechts ruilmiddel mag zijn" zooals de heer d. H. schrijft, zegt niet. dat. het dat ook is. Geld is goud, of wordt verondersteld inwisselbaar te zijn tegen goud en goud is niet een ruilmiddel, maar een handelsartikel. Overigens, hoe wel het wel waar zal zijn, dat er geld ge noeg is, als het er niet is, is er in ieder geval „crediet" genoeg en geld en crediet zijn het zelfde zou ik den heer d. H. willen vragen: hoe kom je aan dat geld? Misschien kan daar een of andere bankier een antwoord op geven, indien hij een oogenblik niet verdiept is in zijn: In-De- Re-Flaiie puzzle. De heer de Haan prefereert een Christe lijke Democratie. Ik ook. Ik ga nog een stap verder: Gedraag u naar het Woord: „Ik ben gekomen, opdat zij het Leven en Overvloed zouden hebben" en begraaf voor goed en eeuwig de herinnering aan de Vloek van Adam die de mechanisatie den mensch, God zij dank, afgenomen heeft en welke waarheid die Mensch niet schijnt te kunnen erkennen. Tot slot een waarschuwing. Het schijnt mij niet juist over een systeem" Roose velt te schrijven. Dit systeem is blijkbaar nog al opportunistisch, en ondergaat voort durend wijziging. Maar afgescheiden daar van: het- is gevaarlijk te constateeren. dat Roosevelt het goed doet, voordat het bewe zen is. En, zelfs indien de Roosevelt maat regelen wél de beweerde goede werking zouden hebben, dan nog schijnt het mij fantastisch de Vereenigde Staten van Amerika die voor meer dan 90 pet. ..self- contained" zijn, als voorbeeld te stellen van de Nederlanden. Die vlieger kan niet opgaan. En eindelijk nog een waarschuwing: De Britsche Handelsat'aché bij de Legatie te Rome, rapporteerde he: volgende, waaruit nauwelijks blijkt dat de eerste van de reeks „sterke mannen" erin geslaagd is het moderne probleem op te lossen, ondanks alle éénheid, alle gemeenschapszins en alle naastenliefde, die we daar ook bij veron derstellen. Dat schreef hij: „De gemiddel de werkloosheid gedurende 10 jaren, is ge stegen van minder dan een half miliioen tot meer dan een miliioen, de levenskosien zijn gedaald maar de loonen zijn méér ge daald, faillissementen zijn er 5 maal zoo veelvuldig als in Engeland, en het Be- gróotingstekort is 70 miliioen tegen 23 miliioen tien jaar geleden. Ten aan zien van den buitenlandschen handel, is Italië nog steeds daarvan afhankelijk". Ook Mussolini kan blijkbaar water niet dwingen een berg te bestijgenen alle naastenliefde helpt hem niet, en helpt nie mand niet, wanneer en zoo lang er een defect is in het financieringsstelsel en prijs- stelsel. Hoogachtend, 17 Januari 1934. BIJSCHRIFT. Met het betoog van den heer Ko de Haan. omtrent de noodzaak van meer samenwer king en zelfopoffering, en met zijn daaruit voortvloeiend voorstel *-ot de instelling van plaatselijke Economische Raden. heb ik mijn instemming betuigd. Niet met zijn op vatting omtrent inflatie enz. Ik beschouw het bewuste voorstel als een p'oging om op korten termijn een zekere mate van ver betering te bereiken natuurlijk niet als een oplossing van net geheele economische vraagstuk. Aangezien de schepping van een betere maatschappij, op welke basis dan ook, voorloopig nog verre schijnt te zijn is er wel iets voor te zeggen, te beproeven alle individueele krachten die van goeden wille zijn te vereenigen en althans in deze omstandigheden zooveel mogelijk leniging van dear arbeidsnood te bereiken. Derge lijke middelen beschouw ik natuurlijk niet als een blijvende en nog minder als een volmaakte oplossing. Maar wat men er mee bereikt is onmiddellijke winst ter verbete ring van den toestand. Vandaar de warme aanbeveling. Ook geloof ik dat door der- igelijke acliviiait een psychologisch voor deel bereikt zou kunnen worden, namelijk een gedeeltelijk herstel van het overal ge schokte vertrouwen. R. P. DE OPEN BRIEF VAN HET NAT. JONGEREN VERBOND. Mijnheer de Redacteur. Naar aanleiding van bovengenoemden brief over het verhuren van de zaal der Protestan tenbond aan het Anti Oorlogs Comité meenen wij als bestuur van dit comité het volgende te moeten zeggen. Hoe is dit comité ontstaan In het voorjaar van 1932 riepen verschillen de intellectueelen, waaronder H. Barbusse en R. Rolland, internationaal op tot het houden van een Anti-Oorlogscongres. Dit vond plaats in Aug. 1932 in het R.A.I. gebouw te Amster dam. Hieruit ontstonden de plaatselijke A. O. comité's. Reeds toen werd er gezegd dat dit congres communistisch was. Vanzelfsprekend namen aan dit congres afgevaardigden deel van de C. P. uit vele landen. En deze kwamen zeker niet met de slechtste voorstellen. Was daarom dit congres communistisch? Aan de ontwapeningsconferentie werd deel genomen door de Sovjet-Unie bij monde van Litwinoff. De voorstellen welke hij daar deed werden door de andere „ontwapenaars" ver worpen. Was deze conferentie door deze deel name communistisch? Is het Parlement en zijn de Gemeenteraden waar communisten zitting in hebben communistisch? Zijn de vakorganisaties communistisch om dat er communisten lid van zijn? Al deze vra gen zal men toch ontkennend moeten beant woorden. Wel wordt er aan gewerkt om de communisten uit Parlement en vakorg. te weren. Moeten de A.O.C. dit soms ook doen? Zoo bekrompen zijn wij niet. De A.O.C. zijn daarentegen organisaties waarin iedereen on verschillig van welke politieke of religieuze overtuiging hij is, opgenomen kan worden Hiermede is ook weerlegd dat wij Atheïsten zijn. Wij tarten ieder die op onze vergaderingen geweest is te bewijzen, dat wij gevoelens van geloovigen kwetsen. Het bestuur van het Nat. J. V. moest het op prijs stellen, dat het A.O.C. alles doet om ook de jeugd tot vredesgedachte te brengen. Vrij van nationalistisch en chau vinistisch drijven. Wat zeggen de leden van het N.J.V. hiervan? Zijn zij het wel eens met dezen open brief van hun bestuur? Wat verder de uitlating betreft over mislei dende en geraffineerde methodes van de vol gelingen van Moskou, laten wij die voor reke ning van de bekrompenheid van de opstellers van dezen open brief. Wij willen nog dit zeggen aan het bestuur van den Protestantenbond: Bij ons is het ge woonte om elke debater volkomen vrij uit te laten spreken, wat niet van elke organisatie of verbond gezegd kan worden. Daardoor zal er op onze vergaderingen nooit herrie ontstaan, tenzij er provocateurs aanwezig zijn. Waar bo vendien de Protestantsche Godsdienst o den vrede zegt na te streven, zou het ongehoord zijn als ons in het vervolg de zaal werd ge weigerd na deze brutale ophitsing van het be stuur van het Nat. J. V. Dankend voor de plaatsing, BESTUUR ANTI-OORLOGS COMITé HAARLEM. GEVAAR VOOR DE JEUGD. Geachte redactie. Op verschillende punten in Haarlem staan van die aardige knusse gebouwtjes, kiosken of consumptiehuisjes genaama, waar men zich behalve aan een kop chocolade of koffie te goed kan doen aan diverse soorten koek en andere eetbare waren. Oogenschijnlijk schuilt hierin geen gevaar; er toch zal U blijken, na lezing van het onderstaande, hoe veel gevaar deze ondernemingen ople veren voor de jeugd. Ondergeieekende durft zelfs te verklaren, dat de kiosken leiden tot verwildering der jeugd. De kioskhouders ontzien zich n.l. niet om aan jeugdige personen diverse hoeveelheden consumptie te verstrekken zonder contante betaling. Jongens van 15 en 16 jaar, dus op hun gevaarlijksten leeftijd, hebben in die ge legenheden de vrije hand om maar raak te borgen. Ten laatste kunnen zij hunne schul den niet meer betalen van hun zakgeld en dan (en hierin schulit nu het groote gevaar) ontzien zij zich niet; teneinde den kioskon dernemer tevreden te stellen, te betalen met andermans geld veelal het geld van den patroon, aangezien de beste klanten van dergelijke kiosken te vinden zijn onder de loopjongens. zTerwijl nu de Wet verbiedt, dat aan jeug dige personen zonder geleide in een koffie huis of café iets wordt verstrekt, dus het gevaar daarmede bezworen wordt, kunnen bovenaangehaalde treurige voorvallen vrije lijk plaats vinden, aangezien de kiosken of consumptiehuisjes blijkbaar niet onder die Wet vallen, en neemt dit euvel steeds groo- tere afmetingen aan. Ik hoop dat lezing van het bovenstaande de autoriteiten aanleiding moge geven, in de zen handelend op te treden. Ook gij, ouders wijst uwe kinderen op het gevaar aan een en ander verbonden en neemt deze waarschu wing ter harte Met dank voor de verleende plaatsruimte. Hoogachtend, R. SCHOUTEN. Rillerig, koortsig en onbehaaglijk Stuit die aanval direct. Ga naar bed en gebruik "AKKERTJES". Ge zult verbaasd en verheugd zijn de bijzonder krachtige werking van AKKER-CACHETS te ondervinden. Voordat Ge 't weet is alle narigheid vergeten. Ze kosten slechts 50 cent per 12 stuks. Overal verkrijgbaar. (Adv. Ingez. Med.) FAILLISSEMENTEN Door de arrondissements-rechtbank alhier zijn de volgende faillissementen uitgesproken: 1. H. L. Jeroe, kleermaker, wonende te Zandvoort, Groote Krocht 24a. Curator M. M. Toulon van der Koog, alhier. 2. E. Rus, destijds winkelier in manufactu ren, thans zonder beroep, wonende te IJmui- den-Oost, Kastanjestraat 44. Curator Mr. A. W. Hellema te IJmuiden. 3. Jb. de Jong c:féhouder wonende te Zaan dam, Zuiddijk 137. Curator Mr. P. Tideman, alhier. 4. Carl Leger, koopman, wonende te Haar lem, Raamsingel 46. Curator: Mr. A. Bruch, alhier. 5. A. J. M. Seveke, winkelier in luxe leer- waren etc.. wonende te Haarlem. Barteljo- risstraat 20. Curatrice Mevrouw M. E. A. J. ScheltemaConradi. alhier. iHet verzoek tot surséance van betaling werd afgewezen). Rechter-commissaris is Mr. A. L. M. van Berckel. Opgeheven zijn de navolgende faillissementen 1. H. Pot te Zaandam. Curator Mr. H. M. C. Dekhuyzen te Zaandam. 2. A. van 't Hoff te Beverwijk. Curatrice me vrouw S. M. Kool de Bruyn. te IJmuiden. 3. A. J. Hoes. te Haarlem. Curator Mr. J. H. van Gelderen alhier. 4. G. v. d. Meer te Vogelenzang. Curatrice: Mej. Mi-, J. Kluitman, alhier. 5. P. J. C. HaarKlok te Haarlem. Curator: Mr. H. E. PrinsenGeerligs. alhier. 6. M. Rutte te IJmuiden. Curator Mr. J. A. B. Sanders, te Beverwijk. 7. P. Klopper te Oost-Knollendam. Curator Mr. H. M. Riepma, te Edam. 8. H. J. Voorn, te Haarlem. Curator Mr. L. V. Hoog, alhier. Geëindigd zijn de navolgende faillissemen ten wegens het verbindend worden der uit- deelingslijst: 1. F. J. Jansen te Zuid-Schalkwijk. Curator W. G. J. Veenhoven, alhier. 2. W. Dop te 's-Gravenhage. Curator: Mr. W. M. Nathans Den Haag. 3. D. de Vries, te Haarlem. Curator Mr. J. H. J. Simons, alhier. 4. J. C. Roorda, te Santpoort. Curator: Mr. G. E. Mellema, alhier. 5. de N.V. Tabak en Sigaren Exploitatie- Maatschappij „Tesem" te s-Gravenhage. Cu rator Mr. G. W. C. Pliester. alhier. 6. M. J. Zandbergen, te Hillegom. Curator Mr. J. v. d. Vegt, alhier. 7. C. Schenkel te Vijfhuizen Haarlemmer meer. Curator: Mr. H. O. Drilsma, alhier. 8. P. J. de Swart te Amsterdam, curator Mr. F. M. Hagemeijer, alhier. 9. W. Dienaar, te IJmuiden, Curator Mr. H. O. Drilsma alhier. In het faillissement C. van Splunter te Sant poort werd heden in plaats van Mevr. S. M. Kool de Bruyn tot curator benoemd Mr. L. V. Hoog, alhier. PROF. JESWIET VOOR DE NEDERLANDSCHE NATUURHISTORISCHE VEREENIGING. Vrijdag 26 Januari houdt in Brinkmann de bekende Wageningsche hoogleeraar en oud stadgenoot Prof. Dr. J. Jeswiet voor de Neder- landsche Natuur Historische Vereeniging een lezing over Atjeh. meer speciaal over de bns- schen en de dennenbosschen van Atjeh. De voordracht zal door lichtbeelden worden ge ïllustreerd.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 11