NATIONALE WEENEN IN OPROER. Rumoer in en om de Fransche Kamer, WOENSDAG 24 JANUARI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 3 LEVEN SVERZE KERING-BANK rotterdam BUITENLAND Henriot zet zijn aanvallen op de regeering voort. Chautemps blijft ook nu in de meerderheid. PARIJS, 23 Jan. De Fransche Kamer heeft hedenmorgen de debatten over het wetsont werp. dat een ieder, die wegens financieele fraude veroordeeld is het uitvoeren van finan cieele operaties verbiedt, voortgezet. De ver schillende fracties beraadslaagden over de mogelijkheden ter voorkoming van schandalen als de Stavisky-affaire. Tot nog toe valt ech ter nog niet na te gaan welke houding de meerderheid zal aannemen tegenover het voor stel tot instelling van een commissie van on derzoek of het plan tot oprichting van een eere-rechtbank van het volk. De Regeering blijft gereserveerd. Algemeen heeft men den indruk dat de eerste zuiverings maatregelen, die Chautemps heeft medege deeld, niet de gewenschte weerklank bij de publieke opinie hebben gevonden. Zelfs de in het geheel niet oppositioneel ingestelde bla den verklaren, dat dit slechts halve maatrege len zijn en dat de hoofdbeschuldigden rustig verder kunnen gaan. Afgevaardigde Henriot ondernam een nieuwen aanval op de regeering vanwege het Stavisky schandaal. Toen Henriot de sprekers tribune beklom maakte zich een geweldige op winding van het Huis meester. Er werd voort durend geschreeuwd en gefloten. In zijn redevoering heeft Henriot o.m. ver klaard dat Chautemps in 1932 rechtsbijstand heeft verleend aan generaal Barbier de Fou- ton, die lid was van den raad van beheer van een der ondernemingen van Stavisky. Henriot beweerde voorts, dat de minister van justitie Raynaldy met name wordt genoemd in een der effecten van een onderneming van Sta visky. De rechtzaken stagneerden, omdat in vloeden uit het parlement of uit de regeerings- kringen de rechtspleging schaadden. Deze op merking van Henriot ontlokte den radicaal so- cialistischen afgevaardigde Bouessé de inter ruptie: hoeveel betalen ze jou er voor? Hierop ontketende zich een geweldig fluit concert op de banken der rechterzijde. Tege lijkertijd begonnen de communisten de inter nationale te zingen. Het kabaal was ten slotte zoo groot, dat de plaatsvervangende Kamer president de zitting schorste. De publieke tri bunes werden ontruimd. De Kamer heeft des avonds met 367 tegen 201 stemmen een motie van vertrouwen in de regeering aangenomen door het terugzenden naar de commissie te verwerpen van de cre- dieten voor de gevangenissen hetgeen in den loop van de stormachtige zitting van heen geëischt was door Henriot. Chautemps had de kwestie van vertrouwen gesteld, waarbij hij zich krachtig verzet had tegen de aanval len van Henriot, er op wijzende, dat deze aan vallen gebaseerd waren op onjuiste gegevens en voornamelijk er in bestonden ministers, die advocaat waren geweest te verwijten in aanraking te zijn geweest met lieden van verdacht allooi hetgeen uiteraard inhaerent is aan de functie van advocaat. Chautemps zeide deze aanvallen een systematische uit buiting van de zaak Stavisky beoogden en legde nogmaals den nadruk op zijn wil koel bloedig zijn taak ten uitvoer te leggen. Opnieuw rumoer voor het Kamergebouw. Voor het Kamergebouw was het weer zeer rumoerig. Politie te paard patrouilleerde. Bij de kerk St.-Germain is het tot botsingen ge komen. De demonstranten, die voornamelijk be stonden uit leden der Action Fran?aise en de Liga der Belastingbetalers, hebben eenige donderbussen laten ontploffen. De betoogers rukten banken uit den grond, ontwortelden boomen en moesten wederom door de politie uiteengedreven worden. Er werden circa 150 arrestaties verricht. PARIJS, 23 Jan. V.D.) Het gerechtshof van het departement van de Seine heeft hedenavond telegrafisch opdracht gekregen van den met de zaak-Stavisky belasten rech ter van instructie in Bayonne wederom een bevel tot voorgeleiding uit te vaardigen tegen den leider van de verzekeringssmaatschap- pij „Confiance", den 53-jarigen Paul Guébin. Twee ambtenaren van politie hebben zich onmiddellijk naar de woning van Guébin be geven en hem gearresteerd. In Bayonne is het vooronderzoek met be trekking tot de schatting van de panden van de bank van leening bijna gereed. 1200 documenten verdwenen. Het aantal documenten, dat aan een der Stavisky-dossiers ontbreekt, blijkt volgens Reuter niet zooals aanvankelijk vermoed 150. doch in totaal 1200 te bedragen. Alles wat men op het oogenblik weet is. dat het dossier op 19 Februari 1932 nog compleet was. Amerika. Bouw van 120 oorlogs schepen? De Vlootcommissie van het Huis van Af gevaardigden heeft den waarnemenden mi nister van marine geadviseerd ten spoedigste een wetsontwerp in te dienen dat voorziet in den bouw van 120 nieuwe oorlogsschepen, waarvoor een bedrag van 616 millioen dollar zal noodig zijn. De voorzitter der commissie zegde toe het wetsontwerp terstond na de indiening te zullen behandelen. Als motief voor deze vlootuitbreiding voert men aan, dat Japan er naar streeft, in 1936 wanneer het vlootverdrag afloopt, een even- groote vloot te hebben als de Vereenigde Staten of Engeland. President Roosevelt zou zijn instemming met het plan reeds hebben betuigd, terwijl andere regeeringspersonen zouden hebben ge zegd. dat de Vereenigde Staten de rest van de wereld „niet langer als ontwapeningsvoor beeld konden dienen". Norman Davis voorloopig niet naar Genève. Volgens officieele berichten zal de ontwape ningsconferentie opnieuw worden uitgesteld om de besprekingen, welke thans worden ge voerd. niet te storen. Uit dien hoofde zal Nor man Davis voorloopig nog niet naar Genève terugkeeren. Bankierscommissie keurt de monetaire wet goed. De senaatscommissie voor het bankwezen heeft Dinsdag het wetsontwerp betreffende de valuta-hervorming bestudeerd en daarbij den duur van het stabilisatiefonds vastge steld op twee jaren. Ook de volmacht aan Roosevelt de waarde van den dollar te ver lagen werd door de commissie tot twee jaren beperkt. Deze beide wijzigingen werden even wel aangenomen met de beperking dat de periode van 2 jaren of ten gunste van Roose velt zal worden verkort, ow een jaar zal kun nen worden verlengd. De commissie heeft het ontwerp vervolgens in den ge wijzigden vorm goedgekeurd. Mexico. Japan. Araki wordt lid van den Generalen Staf. Uit Tokio: De keizer heeft de ontslagaanvrage van den minister van Oorlog Araki goedgekeurd. Araki is benoemd tot lid van den grooten generalen staf. Generaal Hayashide leider van het mili taire onderwijs, is benoemd tot minister van Oorlog. Hij wordt opgevolgd door den plaats vervangenden chef van den generalen staf. Misaki. JAPANSCHE PRINSES PLEEGT ZELFMOORD TOKIO, 23 Januari (Reuter) De 22-ja rige zuster van den Japanschen Prins Iwa- koea heeft zich van het leven beroofd. Zij was in het afgeloomen jaar gearres teerd. daar zij werd verdacht deel uit te maken van een revolutionnaire beweging. Als reden voor haar daad wordt opgegeven, dat de prinses na haar toetreden tot de Ja- pansche Communistische partij geloofde, dat zij daardoor haar familie had gecompromit teerd. Mislukte poging tot revolutie. Een poging tot omverwerping der Mexi- caansche regeering is door de autoriteiten in den kiem gesmoord. Tien personen zijn gearresteerd. Het was de bedoeling den vroe- geren candidaat voor het presidentschap Vasconcelos president te maken. Het sein voor den opstand zou zijn de vermoording van den gouverneur van Sonora, Rodolfo Calles. Engeland. Bemiddelingsvoorstel tusschen de Fransche en Duitsche eischen? In de zitting der kabinetscommissie voor ontwapening zou zeer breedvoerig besproken zijn of de Britsche regeering niet een voorstel zou kunnen indienen, dat zou kunnen leiden tot een modus tusschen de Duitsche eischen inzake rechtsgelijkheid en de Fransche eischen inzake de veiligheid. Men gelooft dat morgen in de kabinetszitting een dergelijk voorstel nader zal worden besproken. FraeJsrijk. Het Duitsche antwoord niet gunstig ontvangen. In een officieus commentaar inzake het Duitsche antwoord op de Fransche aide- mémoire worden de Duitsche eischen niet bemoedigend genoemd. Het is niet onmogelijk, dat de Fransche regeering zich genoodzaakt zal zien, Hender son mee te deelen, dat de methode van recht- streeksche ontwapeningsbesprekingen helaas niet de gehoopte uitkomsten heeft opgeleverd en dat tor vergadering te Londen op 10 Februari van het Kleine Bureau der ontwa peningsconferentie het denkbeeld van Simon weer opduikt om een bijeenkomst te Parijs te beleggen van vertegenwoordigers van Duitschland, Frankrijk-, Engeland en Italië. Dit denkbeeld lijkt echter in Fransche krin- niet veel steun te vinden. In elk geval schijnt de halsstarrige houding aldus Reuter, van Duitschland de hoop op een aanzienlijke ontwapening te zullen ver ijdelen. Indien een algemeene ontwapenings conventie toch nog tot stand mocht komen, zou zij zich naar men te Parijs gelooft moeten beperken tot een overeenkomst om de bewapeningen op het huidige peil te hou den en bepalen dat de onderteekenaars hun vrijheid zouden terugkrijgen ingeval een hunner zich mocht gaan herwapenen. Cuba. Erkenning door de Vereenigde Staten. President Roosevelt heeft den Amerikaan- schen zaakgelastigde instructie gegeven de Cubaansche regeering mede te deelen, dat de Vereenigde Staten de regeering van den nieuwen president Mendieta erkennen en dat de persoonlijke vertegenwoordiger van Roose velt te Havana, de vroegere onderstaatssecre taris Gaffery. binnenkort zijn geloofsbrieven zal ontvangen voor de ambassadeurspost. De overige Amerikaansche republieken zul len Cuba eveneens binnenkort erkennen. 24.000 DOLLAR VOOR HET MANUSCRIPT VAN HET AMERIKAANSCHE VOLKSLIED. De bekende bibliophiel dr. A. S. W. Rosen- bach heeft voor de stad Baltimore het oor spronkelijke handschrift gekocht van het Amerikaansche nationale volkslied ..The Star- Spangled Banner" voor den prijs van 24.000 dollar. Het beroemde lied werd geschreven door Francis Scott Key aan boord van een Britsch fregat tijdens het bombardement van fort McHenry, aan de kust van Maryland door de Engelschen in 1814. Hij was tijdens een wapen stilstand aan boord gekomen en pas na afloop van het gevecht werd hij aan wal gezet. Twee achterkleindochters waren bij den ver koop van Key's manuscript aanwezig. Vraagt tarieven voor levensverzekering, gecombineerd met- -Invaliditeits-verzekering! (Adv. Itigez. Med.) BESCHERMING VAN HET WILD IN PRUISEN. GOERING WIL NATUURRESERVATEN STICHTEN. Het Pruisische staatsministerie heeft een nieuwe jachtwet uitgevaardigd, die omvang rijke voorschriften bevat over de jacht en ver bodstijden en den aanleg van beschermde ge bieden. In de provincie Oost-Pruisen is voor de instandhouding en de bescherming van den eland een beschermd gebied afgebakend. Ver der voorziet de wet in een reeks beschermde gebieden aan de Sleeswijk-Holsteinsche kust, ten behoeve van de robben. De verdere bepa lingen regelen o.a. den wildhandel en de jacht- bescherming en omschrijven de verboden jachtmethodes. Verboden wordt de bemachtiging van nuttig wild of roofwild door middel van klemmen. Verder voorziet de wet in de instelling van een eererechtspraak. Daarbij wordt vastgesteld, dat de jagers zelf diegenen moeten weren, die de grondgedachte van deze wet niet vermogen te begrijpen en tegen haar bedoeling handelen. Tot dat doel is aan eiken provinciejagermees- ter een eeregerecht toegevoegd. De nieuwe wet gaat van het principe uit, dat de jagers de vrije dierenwereld voor de ge meenschap moeten beschermen en in stand houden. Vérgaande en verscherpte bepalingen zorgen voor de bescherming van alle zeldzaam geworden diersoorten, b.v. de eland, de bever, de adelaar en verschillende andere dag- en nachtroofvogels. Op een persconferentie zei Goering, dat enkele uitgestrekte natuurreservaten moeten worden gevormd, die tevens groote wildparken zijn. Ze zullen een oppervlakte hebben van 150.000 morgen. Zulke beschermde gebieden zullen zijn de Schorfheide. Dars in Pommeren. de heide van Rominten in Oost-Pruisen en het groote elandengebied bij Tilsit. HARRY SINCLAIR TEGEN BORGTOCHT VRIJGELATEN. TULSEA (Oklahoma) 23 Januari «Reuter). Harry Sinclair, de olie-magnaat, die was gearresteerd in verband met de onregelma tigheden bij de Exchange Trust Cy beweert onschuldig te zijn. Hij is tegen borgtocht van van 4000 dollar voorloopig vrijgelaten. De zaak komt 5 Februari voor. GOED NIEUWS OPLEVING VAN DEN WERELDHANDEL Uit nieuwe door den Volkenbond gepubli ceerde statistische gegevens over den wereld handel blijkt, dat van Juli tot November 1933 de invoer is toegenomen met 2,8% en de uit voer met 6.8%. Duizenden nationaal-socialisten gearresteerd. Frappante staaltjes van verzet tegen Dollfuss. (Van onzen Weanschen correspondent). Weenen. De Italiaansche onderstaatssecretaris van buitenlandsche zaken Fulvio Suvich heeft zich gedurende drie dagen in de Oostenrijk- sche hoofdstad opgehouden om verschillende besprekingen met den bondskanselier dr. Dollfuss te houden. Gedurende deze drie da gen zag het er voortdurend in verschillende gedeelte van Weenen, vooral in de binnen stad uit alsof de stad in staat van beleg of in staat van oorlog verkeerde Het geheele politiecorps was gedurende deze drie dagen dag en nacht op de been. Negenduizend man van de politie moesten gedurende drie maal vier-en-twintig uur onafgebroken dienst doen en tal van straten en pleinen waren geduren de dien geheelen tijd door dichte cordons ge wapende agenten afgezet. Telkens wanneer de Italiaansche gast langs een zekere route door de stad zou rijden, waren de straten, langs welke zijn auto zou komen, voor het gewone publiek afgesloten. Bijna niemand heeft Suvich dus kunnen zien. Niettegen staande de politie dus buitengewoon veel voorzorgsmaatregelen getroffen had, hebben de nationaal-socialisten voortdurend op alle plaatsen van de stad tal van demonstraties in elkaar gezet en is het, daar er nu eens hier en dan weer daar papieren bommen ont ploften, buitengewoon luidruchtig toegegaan. Reeds op zijn reis van de Oostenrijksche grens naar Weenen heeft Suvich kunnen con- stateeren, dat de Oostenrijksche nationaal- socialisten druk in de weer waren geweest- om hem te toonen, dat zij nog steeds in actie zijn en dat zij hun campagne tegen de re- geering-Dollfuss voortzetten. De spoorlijn werd aan beide kanten door gendarmen be waakt. maar hier en daar hoorde men nazis „Heil Mussolini, Heil Hitler. Nieder mit Doll fuss!" schreeuwen èn op tal van plaatsen brandden reusachtige hakenkruisen tegen den donkeren nachthemel. Toen Suvich aan den Südbahnhnf te Wee nen aankwam, ontploften er vier bommen tegenover het station en woeien er op eens dr'e bakenhuisvlaggen van het stationsge bouw. De weg van het station naar hotel Im perial, waar Suvich zou afstijgen, was geheel door gewapende politle-agenten afgezet. Er waren in de Prinz Eugenstrasse en op den Schwarzenbergplatz minstens drieduizend agenten. Men had al verwacht, dat de nazis er in zouden slagen hier en daar hakenkruisvlag- gen aan te brengen, en daarom was er dan ook al des morgens om zeven uur een half uur voor Suvichs aankomst, een hooge ladderwa gen op het plein voor het station aanwezig. Gedurende de drie dagen, dat Suvich hier was, zag men onophoudelijk ladderwagens over de Ringstrasse rijden om nu eens hier en dan weer daar dundoeken met het swas- tikakruis naar beneden te halen. Reeds op den avond voor Suvichs komst en op den morgen, waarop hij zijn intrek in hotel Imperial had genomen, werden daar door den portier honderden brieven in ont vangst genomen, die aan Suvich gericht wa ren en waarin nationaal-socialistisch voelen de bewoners van Oostenrijk zijn hulp infie- pen en hem op de in den lande heerschende toestanden wezen. Ongeveer dertig opgeschoten jongens, die het rood-wit-roode lintje van Dollfuss' Va- derlandsche Front in het knoopsgat droegen, trokken in burgerkleeren „Heil Dollfuss, Hitier verrecke!" roepend, van het station naar de Kamtnerstrasse. De politie dacht, dat het nazis waren, die „Heil Hitler. Dollfuss ver recke!" riepen en sloeg daarom met gummi stokken op het groepje los. Des namiddags was het voor de opera zwart van de menschen. Ettelijke duizenden nazis demonstreerden tegen de regeering. Er ontplofte een rookbom vóór het operagebouw en tegelijkertijd ontploften aan verschillende kanten papieren bommen. De politie jaagde de menschenmenigte den kant van de groote staatsmusea uit. waar een paar duizend men schen met omhoog geheven rechterarm het „Deutschland, Deutschland über alles...." en het Horst Wessel-lied zongen. Ook in de buitenwijken hadden verschil lende demonstraties plaats. Op den eersten dag van Suvichs bezoek werden 940 pei'sonen gearresteerd. Des avonds om elf uur waren er nog 300 in een betrekkelijk klein vertrek in het gebouw der Polizeidirektion aan den Schottenring opgesloten. Zij moesten toen nog verhoord worden. Er was bijna geen plaats om te zitten en allen zongen geza- menliik onophoudelijk luidkeels het Horst Wessel-lied en het Deutschland-lied. Op den tweeden dag werden de betoogingen voortgezet en werden er ongeveer 2000 perso den in hechtenis genomen. Hotel Imperial was dag en nacht door een vierdubbel politie- cordon omsingeld. Ook de omgeving van het Bundeskanzleramt was gedurende de drie da- gen en nachten door politie afgezet. Het huis. waarin Dollfuss woont, werd eveneens streng bewaakt. Enkele straten en pleinen leken gedurende den geheelen tijd op een reusachtig politie- kamp. Bovendien reden er voortdurend auto's en autobussen met gewapende agenten dooi de stad, die nu eens hier en dan weer daar opdoken, en raasden er telkenmale agenten op motorfietsen over de Ringstrasse. Op den morgen van den tweeden dag woeien er op eens niet minder dan acht hakenkruisvlag- gen van het gebouw der technische hooge- school. vier aan den voorkant en vier aan de zijgevels. Alle studenten, die zich in een zaal bevonden, werden en bloc gearresteerd. De Weensche couranten mochten niets over de gebeurtenissen schrijven. Op den avond van den eersten dag heeft er in het Bundes kanzleramt een soirée ter eere van Suvich plaats gehad. Verschillende buitenlandsche journalisten waren uitgenoodigd. maar ver schillenden hunner hebben aan de uitnoodi- ging geen gevolg gegeven. Temidden van de feestelijkheid hoorde men nu op eens in een van de fraaie zalen van het paleis, waarin eens Mettemich. de ..koetsier van Europa" getroond heeft, de melodie van het Horst Wessel-lied weerklinken. Het bleek, dat nazis er in geslaagd waren in het hol van den leeuw, het gebouw, waarin Dollfuss heerscht, een speeldoos aan te brengen, die in een staande klok bij een der buffets was neerge zet en die nu opeens dat nazi-lied ten gehoore begon te brengen. Den volgenden avond had in het Burgthea ter een gala-opvoering van Mussolini's drama „Hundert Tage" plaats. Aanvankelijk zou deze voorstelling voor het publiek toeganke lijk zijn geweest, maar later had men het toch maar beter gevonden het gebouw alleen maar door uitgenoodigde personen te laten betreden, zoodat de reeds verkochte kaarten voor dien avond voor ongeldig werden ver klaard. De omgeving van het Burgtheater leek reeds lang voor het begin van de voor stelling en gedurende den geheelen avond op een groot politiekamp. Cordons agenten ston den om het gebouw heen. een flink gedeelte van de Ringstrasse was voor het verkeer ge sloten en de trams, die nog mochten rijden, moesten de halte voor den schouwburg pas- seeren zonder te stoppen. Auto's met agen ten stonden bij het gebouw. Niettegenstaande het plein en de Ringstrasse en enkele zijstra ten geheel afgesloten waren, brandde er op eens aan den gevel.van een zich tegenover het Burgtheater bevindend huis een reus achtig hakenkruis. Ook op den derden dag van Suvichs opont houd hebben zich voortdurend tal van de monstraties voorgedaan en ontploften er nu eens hier en dan weer daar met geweldig la waai papieren bommen. Des avonds om tien uur heeft Suvich Weenen verlaten. Wederom was de geheele omgeving van het station door een sterke politiemacht afgezet. Suvich heeft van Weenen niet veel meer gezien dan bijna geheele leege straten zonder eenig verkeer en duizenden politie-agenten die hem dag en nacfct omringden. W. M. BEKAAR. HET HANDELSVERKEER NEDERLAND—BELGIë. BESPREKINGEN TE BRUSSEL. Sedert eenigen tijd worden aan het Mi nisterie van Buitenlandsche Zaken te Brussel besprekingen gevoerd tusschen een Neder- landsche en een Belgische delegatie ter re geling van aangelegenheden het handelsver keer tusschen beide landen betreffende. Leider van de Nederlandsche delegatie is de heer A. Th. Lamping, directeur van den economischen voorlichtingsdienst. De Belgi sche delegatie staat onder leiding van den heer Suetens, directeur van de handelsafdee- ling van het Belgische Ministerie van Buiten landsche Zaken. Van Luxemburgsche zijde maken drie hoofdambtenaren deel uit van de delegatie. DONDERDAG 25 JANUARI. HILVERSUM 1875 M. 8.Avro. Gramofoonmuziek. 10.Mor genwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Vioolrecital door Boris Lensky. a.d. vleugel Egbert Veen. 11.Herman Felderhof leest fragmenten uit ..Over Holland" door Karei Tsjapek. 11.30 Zang door het solokwartet De Toonkunst te Eindhoven. 12.— Gramo foonmuziek .12.30 Omroeporkest o.l.v. Nico Treep. 1.Gramofoonmuziek. 2.Zuid-Afrl- kaansche gedichten door Stephanie Faure. 2.30 Omroeporkest o. 1. v. Nico Treep. 3. Verv. Knipcursus door mevr. I. de Leeuw van Rees. 3 45 Overschakeling naar Kootwijk. 4.Mevr. Ant. v. Dijk spreekt voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Aansluiting met Café Rest. „Pschorr" te Rotterdam. Lily Pataky en haar Hongaarsch ensemble. 5. Radiotooneel voor kinderen. „Hoe het Tifer- nand verder ging. 5.30 Omroeporkest o.l.v. Nico Treep. 6.30 Sportpraatje door H. Hol lander. 7.Omroeporkest. 7.30 Engelsch voor beginners door Fred. Fry. 8.Vaz Dias 3 15 Aansluiting met het Concertgebouw te Amsterdam. Concertgebouworkesv o.l.v. Ed. v. Bei num. Jan Smeterlin. piano. In de pauze gramofoonmuziek. 10.30 Gramofoonmuziek. 11-Vaz Dias. 11.10 Aansluiting mest Rest. ..Haeck' te Den Haag. Bela Kiss en zijn orkest. 12.— Sluiting. HUIZEN 301 M. 8.K.R.O. Morgenconcert 10.NCRV. Gramofoonmuziek. 10.15 Morgendienst door Ds. Joh. J. v. Petegem. Vrij Evang. Predikant 10.45 Gramofoonmuziek. 11.KR.O. Gramo foonmuziek. 11.30 Godsd. halfuurtje door kapelaan J. H. A. Hendriks. 12.— Politiebe richten. 12.15 KRO. Orkest o.l.v. Mar. van 't Woud. 2.NCR-V. Fraaie handwerken door mej. G. Ablij. 3.Vrouwenhalfuurltje. 3.30 Rustpoos. 4,Bijbellezing door Prof. J. W. Geeks. 5.Handenarbeid voor onzen jeugd door H. J. Steinvoort. 5.30 Vioolrecital door Louise Wijngaarden, a.d. vleugel Joh. Ligtelijn. 6.30 Gramofoonmuziek. 6.45 D.N.V. Kwartiertje. J. Schipper 7.Politieberichten 7.15 Ned. Chr. Persbureau. 7.30 Udtz. van het groote vocale concert uitgaande van den Ring Utrecht van ren bond van Chr. Zang en Oratoriumver. in Nederland, uit gebouw Tivoli ite Utrecht. 8.45 Spreker Mr. D. O. A. Schut: ..Zeggen kinderen in rechtzaken wer kelijk de waarheid?" 9.15 Vervolg concert. 10.30 Vaz Dias 10.40 Gramofoonmuziek. 11.30 Sluiting. LUXEMBURG 1191 M. 7.— Duitsche avond: concert o.l.v. Henrt Pensis. 7.30 Duitsch Connert. 8.20 Precital. 9.05 Kamermuziek. 10.Gevarieerd Concert 10.20 Dansmuziek. BRUSSEL 448.4 M. 1 30 Gramofoonmuziek. 5.20 Het Omroep orkest o.l.v. Karei Walpot, 8.20 Het Omroep- symphonie-orkest o v. Arthur Meulemans. 10.30 Gramofoonmuziek. KALI NDBORG 1261 M. 11.20 A. Bendix' ensemble in restaurant ..Wivex" 2.05 Dansmuziek. 7 30 He:- omroep- svmphonieorkest o.l.v. Fritz Busch. 10.15 Erik Tuxens jazzband speelt. BERLIJN 357 M. I.55 Ged. uit .„Arabella" van Rich. Strauss •gramofoonplaten). 2.40 Gramofoonmuziek. 6.29 Populair concert door het omroeporkest o.l.v. Heinrich Steiner. 10.20 Pianorecital door Fréderic Lamond. HAMBNRG 332 M. 12 40 Gevarieerde muziek. 1.55 Gramofoon muziek. 5.20 Gramofoonmuziek. LANGENBERG 456 M. II.20 Gramofoonmuziek. 12.55 Het orkest van den West-Duitschen omroep o.l.v. Ktihn 2.35 Kamermuziek. 11.20 Gramofoonmuziek. DAVENTRY 1500 Dl. 12.20 Het Rutland Square en New Victoria Orkest o.l.v. Norman Austin. 5 35 Dansmuziek door Svdney Kyte. 8.40 Variété-programma. 11.05 Het B.B.C. dansorkest o. 1. v. Henry Hall. PARIJS EIFFEL 1446 M. 7.50 Gramofoonmuziek. PARIJS RADIO 1796 M. 12.50 Gramofoonmuziek. MILAAN 369 M. 7.30 Dansmuziek. 5.15 Gramofoonmuziek. 8.— Gramofoonmuziek.. 8.20 Operauitzending ROME 421 M. 4.20 Concert. 8.20 opera uitzending. WEENEN 507 M. 6.25 Neder-Oostenrijksche volksliederen. 7.40 Het omroepsymphonieorkest o.l.v. Anton Konrath. 9.35 Het omroeporkest o.l.v. Josef Holzer. WARSCHAU 1411 M. 4.15 Populair concert o.l.v. Z. GorzynskI 7.55 Het Omroeporkest o.l.v. J. Ozimniski. 9.20 Opera-aria's. 9.50 Dansmuziek. 10 25 Zigeunermuziek. BEROMÜNSTER 540 M. 5.50 Gramofoonmuziek. 7.15 Vocaal con cert, 8.30 Het omroeporkest o.l.v. H Hof- mann.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 5