Circus Sarrasani in Amsterdam. STAATSGEHEIMEN. DE BURGEMEESTER VAN HILVERSUM, de heer J. M. J. H. Lambooy, opende Dinsdag de reizende vischtentoonstelling in zijn gemeente en proefde even van het geëxposeerde zeebanket. TENGEVOLGE VAN DE IEPENZIEKTE worden ïn bet VondeTparh te Amsterdam bonderden boomen geveld. Een kijkje bij de gesneuvelde boomen, EEN ONDERNEMEND JONGMENSCH te Blerick is bezig met den bouw van een... vliegtuig. De werkplaats is een schuurtje iit het dorp. DE MEER DAN 750 METER LANGE BRUG OVER DE IRRAWADDY in Britsch Indië, waarvan de bouw bijna tien millioen kostte en waarvoor tien duizend ton staal werd ver werkt, is door den gouverneur van Burma officieel geopend. De genoodigden worden na de plechtigheid op ververschingen onthaald. Op den achtergrond de brug. HET BEKENDE CIRCUS SARRASANI heeft Dinsdagavond te Amsterdam de eerste voorsteling gegeven. De olifantjes bij hun verrichtingen. MEER DAN VIERHONDERD DEMONSTRANTEN werden Maan- dagnacht bij de relletjes te Parijs gearresteerd. DE FILMACTEUR FELIX BRESSART ver toeft op het oogenblik in ons land De acteur in het Carlton Hotel te Amsterdam. FEUILLETON Naar het Amerikaansch bewerkt door THEA BLOEMERS (Nadruk verboden) 7) Ze on dei-zocht de revolver: een van de patroonkamers was leeg. Zij herinnerde zich wanneer zij den kogel afgeschoten had In de deur van de hall werd de sleutel om gedraaid: Addie kwam thuis. Mary legde haastig de revolver in de lade terug. Miss Colvin ging echter regelrecht naar haar eigen kamer. Mary zette zich op den rand van haar bed en peinsde over Addie's aandeel in de geschiedenis. Zou zij zwijgen? Natuurlijk zou zij dat! Had Addie zich niet in New-Orleans bij haar aangesloten, kort nadat zij Noord-Carolina verlaten had? Had Addie van hetgeen ze van de historie met Bevis wist, niet gebruik gemaakt om, zonder er ooit rechtstreeks over te spreken, haar om gang aan haar. Mary op te dringen je, om niet zeldvn haar kleine geldzorgen te verlichten? Zou zij dan nu haar positie in gevaar brengen door te spreken? Uiteraard had het voor Mary voor- deelen meegebracht, de oudere dame Miss Colvin was zeven-en-veertig als cha peronne te hebben. Maar meer dan eens had zij het ook als een last gevoeld. In New-Or leans was de rente van het kapitaaltje, dat zij van haar vader geërfd had, vermeerderd m etwat zij als stenotypiste verdiende, nau welijks voldoende geweest om In hun beider onderhoud te voorzien. Dat kwam, doordat Addie toendertijd weinig geld had. Over de stilzwijgendheid van miss Colvin hoefde zij dus het hoofd niet te breken en opnieuw dacht Mary Haskell aan Revis. Van avond zou zij dus naar zijn husi gaan. Als hij haar lastig viel, weldan had zij haar revolver! Haar besluit stond nu vast en een gevoel van onuitsprekelijke trots vervulde haar. Straks. Maar de man dien zij liefhad?Z ou hij het begrijpen als hij het hoorde? Waarom niet? Zij was altijd openhartig tegenover hem ge weest. Ze zou het nu ook zijn. Tot nog toe had zij dat altijd gedaan, onaangename din gen een paar dagen verschuiven ,maar ten slotte had zij toch steeds oprecht en eerlijk gehandeld. Ze was dapper Tom Malloy had het gezegd. En Grimes moest het weten, zelfs wanneer zijn vooroordeel zijn jalouzie.. Hoe lief had hij haar! Ze trilde van op winding bij de gedachte aan zijn machtige liefde. De menschen noemden hem koud. hoogmoedig, behoedzaam-sluw in de keuze van zijn woorden. Maar tegenover haar. Nauwelijks drie maanden geleden had hij haar leeren kennen op een der bureaux van het departement van landbouw, waar zij als secretaresse van een der hoofdambtenaren werkzaam was. Van het eerste oogenblik af had hij van haar gehouden, haar met bijna jongensachtige-enthousiaste attenties het hof gemaakt ze was doel en middelpunt van zijn leven geworden. En zij, die koesterend in het gevoel van veiligheid, dat zijn liefde haar gaf, geraakte onder de onweerstaanbare bekoring van het overwicht van zijn rijperen leeftijd en de rustige, gedecideerde kracht van zijn per soonlijkheid. Plotseling schrok zij op. De stem van miss Colvin riep haar tot de werkelijkheid terug. „Ik kom dadelijk. Addie", antwoordde zij. Met geweld moest zij zich tot zelfbeheersching dwingen. Zij huiverde, 't plotseling wakker- schrikken uit haar liefdedroom, de terug keer naar een realiteit, waarover de dreigende schaduw van haar afspraak met Revis viel, was haar een oogenblik te machtig. Ze schoof de lade, waarin zij de revolver gelegd had, dicht en weer kreeg de haat tegen haar kwelduivel haar te pakken. Toen zij haar gezicht in den spiegel zag, deed de afschuwelijke grijns, die haar strak-terugge- trokken lippen als van een spleet en haar tanden ontblootte, haar den jdem in de keel stokken. Een redelooze woede bezielde haar dat alleen de gedachte aan Revis haar zoo kon misvormen. Zij zou een eind maken aan zijn boozen invloed. Vanavond zou ze hem onbevreesd tegemoet treden en hem toonen, dat zij stond boven alles, wat hij zou willen zeggen of doen. Ze bukte en overtuigde zich, dat de lade met de revolver erin, goed gesloten was. „Kom je. Mary?" liet de dunne, scherpe stem van Miss Colvin zich hoor en „,ik heb een idee over den dief van het document „Dadelijk", was het antwoord en Mary's stem klonk vast en helder. Ze liep de hall door, met een gevoel van kracht en onover winnelijkheid. V. In Revis1 huis. George Darden stond in den voortuin van het groote huis, dat Edward Revis, in de drei-en-dertigste straat in het pude gedeelte van de stad, gehuurd had. Hij bevond zich op een paar pas afstand van de gang, Bie naar de kelderverdieping voerde en was onzicht baar in de schaduw van een ceder, waarvan de 'fhangende takken sinister zuchtten en kra eten onder de stooten van den heftigen wind. Ofschoon het nog geen middernacht was, was er geen licht in het huis te bespeu ren. Buiten deed de electrische lantaarn een vluchtige schemering zichtbaar worden van de grauwe streep gevormd door den ongeveer twintig meter langen cementweg, welke van den vooringang van het huis naar de straat leidde. Vijf minuten gingen voorbij. De detective stond zonder overjas, geduldig, onbeweeglijk, schijnbaar ongevoelig voor de bittere koude. Hij keek strak in de richting van de straat. Zooals hij verwacht had, verscheen er een man aan het einde van den cementweg; zijn voetstappen waren onhoorbaar door het loeien van den wind. Toch verliet hij het pad en begaf zich over 't zachte, dorre gras veld naar het huis. Onderaan de stoep, waar op door een opening in de takken van den ceder flauw het schijnsel van de straat lantaarn viel, zag de detective een oogenblik het gezicht van den laten bezoeker. Dat was de eerste verrassing voor Darden. Deze man was voor hem in tegenstelling met hetgeen hij verwacht had, onbekend. Na een seconde begon de vreemde, wiens slanke figuur in de donkere schaduw van den ceder nauwelijks te onderscheiden was, snel en behoedzaam de twaalf treden van de hooge stoep te beklimmen. Bij de voordeur ge- gekomen, scheen hij zonder resultaat den knop en het sleutelgat te probeeren. Nu deed de detective de tweede ontdekking en slechts met moeite kon hij een uitroep van verras sing onderdrukken. Hij was niet de eenige. die den man daarboven op de stoep gade sloeg. Er stond iemand achter hem. slechts enkele centimeters van zijn elleboog ver wijderd. Ofschoon geen geluid hem iets verraden had, ofschoon in de ondoordringbare duister nis om hem heen zijn oogen hem van zoo weinig nut waren, dat hij evengoed blind had kunnen zijn. wist hij, dat die andere er was en pas moest zijn gekomen. Een bondgenoot van den man daar bij de deur. Zijn hart klopte hevig. Wat zou er gebeuren, als hij een plotselinge beweging maakte? Als hij zich eens omdraaide en naar de keel van deze. Een verdere ontdekking deed hem van zijn reeds half gevormd plan afzien. De per soon achter hem was een vrouw! Een schier onmerkbaar aroma, de geur van vrouwen haar, bereikte hem, gedragen door den wind. Waar had hij dien imuwelijk? merk baren geur, die aan seringen deed denken, als eens eerder bespeurd? Maar vergistte hij zich niet? Hij ademde langzaam, nog eens en nog eens snel, als in 'n impuls, geruischloos en onzichtbaar, bukte hij zich tot zijn gezicht nog slechts eenige centimeters van den grond was. Voorzichtig tastte hij om zich heen in alle richtingen; zijn vingertoppen hadden den zoom van een vrouwenrok aangeraakt! Toen hij zich weer oprichtte, raakte zij zijn arm aan, even boven den elleboog. Hij scheen te begrijpen, dat dit hem vertelde wat zij wenschte een verzoek om te mogen blijven of om hem te mogen volgen. Was het, vroeg hij zich af, alleen maar verbeelding, of zou het mogelijk zijn, dat in de zenuwachtige spanning, waarin zij beiden verkeerden, de kracht van haar gedachten de zijne be ïnvloeden? Hoe dan ook, er lag een onmiskenbaar ver zoek in den zachten, maar gestadigen druk van deze hand op zijn arm. Hij behoefde niet te twijfelen aan haar vriendschappelijke ge voelens jegens hem, of op zijn minst aan haar onpartijdigheid. Waarom had zij anders blijk gegeven van haar aanwezigheid! Bovendien, daar er deze vrouw zooveel aan gelegen was den man gade te slaan, die zich zonder vrees en met een eigenaardig talent om zich te verbergen, op dit uur en in deze koude buiten had gewaagd, was er alle kans, dat zij hem kon helpen" en hulp had hij noodig! Deze overweging deed hem een besluit nemen. Hij stak zijn linkerhand uit en legde deze met een kort, geruststellend drukje op de hand, welke zijn rechterarm had aange raakt een vluchtige ceremonie, die hun verbond bezegelde. Toen hij zijn hand weer wegnam, liet zij ook zijn arm los. Het was alles in een oogwenk gebeurd, een haast werktuigelijk reageeren der spieren op de tot het uiterste gespannen activiteit van de hersenen. XWordt rewolgdO

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 9