9% B FEBRUARI 1954 loon droge Kuch ABDIJSIROOP HAARLEM'S DAGBLAD 14 NATIONAAL-SOCIALISTISCHE BEWEGING. REDE VAN DEN HEER SWEMMELAAR. Donderdagavond heeft In gebouw Flora aan het Pretoriaplein de N.S.B. een verga dering gehouden, waar de heer A. J. O. Swemmelaar uit Hilversum gesproken heeft De bijeenkomst stond onder leiding van den heer R. Venema. De heer Swemmelaar zei, dat als een firma onder leiding van een ondeskundig directeur, bijv. een medicus failliet gaat. dit zeer begrijpelijk is, doch als een lar.d bijna failliet gaat, omdat er 150 ondeskundigen in de Kamers zitten, men daarvan niets be grijpt. Nu komt er een beweging die geen import Is. Men houdt niet van Import: ook de s. d. a. p. niet, ofschoon Marx geen Nederlander was. Het fascisme is geen import. Het is geen uitvinding van een bepaald land. doch het leeft in hoofd en hart der menschen en komt dan ergens op als een logische reactie op een systeem waarvoor de tijd van gaan gekomen is. De N.S.B. is geen beweging die met leuzen leden wil winnen. Het leidend beginsel is hoofdzaak. Maar de N.S.B. zit niet vast aan een uitgewerkt partijprogramma. Toch bestaat er natuurlijk een programma, waaruit spr. onder instemming eenige pun ten aanhaalde. Doch ze zijn terug te bren gen op het leidend beginsel, dat een waar achtig socialisme geeft. Geen socialisme met klassenstrijd. Het waarachtig socialisme groeit niet met gesloten vuisten, doch met geopende handen, ook door de Italianen overgenomen van de oude Romeinen. Er moet geen parlement meer zijn zoo als het nu is. Men wil een deskundig par lement. In de corporatieven raad. waarin de belangen van den middenstand bijv. be hartigd worden door middenstanders en die van de boeren, door bekwame landbouwers, kunnen geen wettelijke regelingen worden getroffen als de ondeskundige door spr. geciteerde besluiten over het pluimvee o.a. Spr. vraagt of maatregelen tot tegegaan van Japansche fietsen en Russische textiel niet beter zouden zijn ook voor de arbeiders hier, dan een uniformverbod, dat in 14 dazen gereed was? (geroep: zeer juist!) Men kan alleen nog maar iets verwach ten van een systeem, waarin deskundigheid aan het woord is. De NB.B. komt niet met leuzen, doch werkt alleen voor een Neder- landsche volksgemeenschap met goed wil lende Nederlanders onverschillig of ze R. Katholiek. Protestant of Jood zijn. Zij wil een volksvertegenwoordiging met deskundi gen. Langs legalen weg wil zij komen tot zulk een parlement waarin personen zitten, die de menschen zelf er in willen hebben. De bekwaamsten zullen er in komen. Dan is het een eer om te zitten in de volksver tegenwoordiging van den corporatieven raad. „Wij praten nu eens niet ovei» de rechten van ons, maar over de plichten. En als wij dit gedaan hebben dan heeft de volksge meenschap plichten jegens ons: dat zijn onze rechten', (applaus). De heer Swemmelaar sprak vervolgens over het internationalisme. De arbeider ls gebonden aan zijn klein plekje land. Want als hij probeert arbeid te vinden in een ander democratisch land, wordt hij er uit gezet. „Wij willen den arbeider zijn land teruggeven", (applaus). Het is een leugen, zei spr., dat fascisme oorlog zou beteekenen. In 1914 had men nog niet van fascisme ge hoord. en toen gingen de democratische lan den elkaar te lijf. Duitschland ls ontwapend, doch Frankrijk, Brazilië, Zwitserland. Enge land, Amerika, Rusland, democratische lan den. bewapenen zich steeds sterker. Spr. ci teerde tot staving hiervan vele telegram men uit de pers. Doch Italië bezuinigt op de defensiebegrooting 12 pet. En dan durft men te zeggen dat fascisme oorlog beteekent! Spr. vergeleek Europa met een flat. waar vele gezinnen wonen die onderling en inwen dig steeds herrie hebben. Maar als men merkt dat de vader overal het hoofd is, komt er rust. En nu komt het nationaal-socialisme, dat volksvrede wil brengen, die vrede der volke ren wordt. (Applaus). Het is een politiek gemarchandeer, dat men dagelijks in de kamer kan zien. Een Natio- naal-socialist marchandeert nooit met zijn principes. Vrijdag over een week zullen in Den Haag en Amsterdam*, bijeenkomsten worden ge houden, waarin gesproken zal worden over de radio-rede van minister Marchant. De heer Swemmelaar haalde eenige voor beelden aan van cumulatie van functies, waar bij hij dit systeem bestreed. In een natlonaal-socialistischen staat is de ambtenaar volkomen verantwoordelijk voor de taak. die de volksgemeenschap hem heeft opgedragen. Spr. critiseerde de behandeling der onderwerpen in de gemeenteraden. Alles wordt verpolitiekt. In een nat.-socialistischen staat is het afgeioopen met de politiek daar kent men alleen deskundigen en de belangen der volksgemeenschap. De jeugd weet maar al te goed dat er van de democratie niets meer te verwachten Is De jeugd is beu van het materialisme van deze tijden waarin men allemaal gerationali seerd is, en een nummer geworden. „De erfe nis van de democratie zullen wij aanvaarden" zei spreker, en langs legalen weg het doel bereiken waarvoor wij dagelijks strijden met open vuisten. Schouder aan schouder zullen wij opmarcheeren tegen de vervallen burcht van de democratie". De nationaal- socialistische staat komt over de heele we reld, ook over Nederland. Doe uw plicht opdat gij straks zult kunnen zeggen: ik heb meegebouwd aan den staat der Nederlanden aan welks hoofd staat de Ko ningin der Nederlanden". (Bravo en Hou Zee-geroep.). Na de pauze werden de ingeleverde vragen beantwoord door den spreker. O.a. zei hij. dat in een Nationaal socialistischen staat de Ko ningin den minister-president benoemt. Deze toestand zal komen als de eenheid van het volk er is en afgerekend zal zijn met het partijsysteem. Dan zal de minister-president de vertrou wensman zijn van het heele volk, die ontsla gen kan worden door de Koningin. Nu verte- Y genwoordigt een minister slechts een gedeel te van het volk. Hij eindigde zijn antwoord met de verkla ring, dat de N. S, B. zich niet op den illegalen weg laat dringen. Zij zal alleen langs den legalen weg den leider voor de Koningin plaatsen. De avond werd gesloten met het zingen van het Wilhelmus, gevolgd door een driewerf Hou Zee! Op het plein was het den heelen avond zeer druk, doch alles verliep kalm. ARROND.-RECHTBAMK. UITSPRAKEN. Valschheid in geschrifte. De zaak van den jongeman, die terecht had gestaan, omdat hij op een werkloozenlijst valschelijk den naam van zijn broer had ge plaatst, werd aangehouden, de eisch was drie maanden. Gemeenschappelijk spaarpotje. De kapper, die te zamen met een juffrouw een spaarpotje had gehad en het geld daar uit genomen en die bovendien verdacht was geweest van diefstal van vier aschbakjes, werd vrijgesproken. Eisch was vrijspraak voor de aschbakjes en 3 maanden voor het spaar potje. Fiets na verloving te ruggenomen. De kellner die van een meisje, met wie hij verloofd was, een fiets had gestolen en ver kocht, kreeg 6 maanden gevangenisstraf; de eisch was 8 maanden. VALSCHHEID IN GESCHRIFTE. Heden had zich voor de rechtbank te ver antwoorden een gewezen employé van de N.V. Grond- en Huizen Exploitatie Maat schappij Dominium Patriae, thans directeur, hem was ten laste gelegd, dat hij toen hij nog employé was le een brief aan de Rotter- damsche Bank had gericht betreffende over name van grond welke brief valschelijk door verdachte onderteekend zou zijn met de na gemaakte handteekening van den heer De Boer, indertijd directeur der N.V. 2e dat. hij valschelijk een cheque had uit geschreven en geteekend met de nagemaakte handteekening van den heer de Boer en op deze cheque f 3000 had ontvangen. Twee- employe's van het bijkantoor Haar lem der Rotterd. Bank getuigden, dat de cheque, die een stuk aan toonder was. aan verdachte was uitbetaald, nadat er advies was ingekomen. Verdachte erkende zonder opdracht van de Boer met diens naam te hebben geteekepd en ook, dat hij op 23 Aug. geen procuratie had. doch hij beweerde het geld in de kas der N.V. te hebben gestort. Getuige de Boer verklaarde, geen opdracht tot het schrijven van den brief en de uit gifte van de cheque te hebben gegeven, dat de handteekeningen door hem niet waren gezet en dat hij evenmin verdachte toestem ming had gegeven zijn naam te zetten. Brief en cheque hadden beiden betrekking op een aangelegenheid betreffende de firma S. te Utrecht. Dominium Patriae was financieel bij die firma betrokken en nu ging het er over of Dominium Patriae financieel zou bijspringen teneinde een faillissement der firma S. te voorkomen. De heer De Boer verklaarde dat hij per soonlijk tegen de transactie was, doch ver dachte was er voor, vandaar dat deze den brief schreef en de cheque inde om de trans actie mogelijk te maken. Getuige Schouten, commissaris der N.V. verklaarde, dat het hem bekend was, dat in spoedgevallen door ver dachte met den naam van de Boer werd ge teekend, waartegen hij, getuige, geen be zwaar had, maar hij wist eveneens, dat de Boer het plaatsen van zijn handteekening door verdachte niet goedkeurde. Men had toen het plan opgevat verdachte procuratie te verleenen. Getuige Roghuis, eveneens commissaris dier N.V. verklaarde, dat hij aan verdachte opdracht had gegeven om in spoed gevallen te teekenen met den naam de Boer, niet per procuratie, waarop de president opmerkte, dat dit een belangrijke verklaring was, want getuige zou zich daardoor eveneens aan een strafbaar feit hebben schuldig gemaakt. Deze getuige verklaarde verder, dat ten huize van verdachte besprekingen waren ge voerd, waar ook de Boer tegenwoordig was en toen zou het geval S. zijn besproken, waar mee- de Boer accoord ging. De Boer ontkende, dat hij aanvankelijk geen bezwaar gehad zou hebben; hij was altijd tegen het geval S. ge weest. Verdachte verklaarde, dat de Boer aanvan kelijk geen bezwaren had maar later wel, waarop de president vroeg of dit mogelijk is, de Boer zei, dat hij er nooit voor geweest is. De verdediger vroeg aan den laatsten ge tuige of deze, als commissaris de gestes van verdachte en de handeling met de cheque goedkeurde. Getuige antwoordde bevestigend. Een an dere getuige, die geen belang bij de N.V. had, maar als gast bij verdachte aanwezig was. toen daar aan de lunch ter sprake kwam, dat met de Rotterdamsche Bank in onderhande ling zou worden getreden inzake de firma S„ verklaarde, dat de Boer bij die besprekingen was en zich er volstrekt niet tegen verzette, dat verdachte aan de Rott. Bank zou schrij ven. Een andere getuige a décharge verklaarde, dat de Boer met veel lof tegenover hem over verdachte had gesproken, maar later zou in een onderonsje de Boer hebben gezegd, toen diens familie hem aanried voor verdachte op zijn hoede te zijn, dat verdachte dagelijks dingen deed, die hij niet mocht doen, dus dat hij hem altijd aan de jas kon trekken. Een volgende getuige décharge verklaar de, dat hij te Arnhem de Boer tegen ver dachte had hooren zeggen: ga je gang maar. 't is in orde. Dat de Boer tegen verdachte ge zegd zou hebben, dat deze zijn naam mocht zetten, verklaarde getuige niet, wel, dat de Boer zich er een keer niet tegen verzet had. dat verdachte de Boer's naam onder een stuk had gezet. Uit de verklaringen der verschillende ge tuigen a décharge bleek, dat verdachte in de N.V. een leidenden rol speelde, terwijl zij AUT0MOBIEL- TENTOONSTSU.IMC AiM5-fcf?DAM GEOPEND VANIOv.K.-5fiM.EN VAN S'J.M.-IOnJ-I. SLUITING ZONDAG 18 FEBR 5u.m (Adv. Ingez. Med.) ook allen met verdachte's beleid zeer waren ingenomen. Verdachte erkende de valsche handteeke ningen, maar hij beweerde te goeder trouw te zijn geweest in het belang van Dominium Patriae; eenig voordeel had hij er niet van genoten. De Officier van Justitie Mr. Andringa acht te de valschheid in geschrifte bewezen. Waar om had men verdachte geen procuratiehou der gemaakt, als men hem zoo vertrouwde en goed vond, dat, zooals een der commissaris sen verklaard had, verdachte de handteeke ning van den directeur plaatste? Dat was. omdat men verdachte toch zeker niet te best vertrouwde. Er is wel geen nadeel geleden, maar dit had volgens den officier het geval kunnen zijn en waar dit een ernstig feit is, eischte de offi cier 6 maanden gevangenisstraf. Mr. v. Löben Seis, de verdediger, betoogde, dat er niet alleen geen nadeel is geleden, maar dat er ook geen nadeel kon ontstaan, terwijl het zeer de vraag is of er waar het den brief betreft gesproken kan worden van een geschrift in den zin der strafwet, zoodat het eerste feit niet strafbaar zou zijn. Wat de cheque betreft, was pleiter van oordeel, dat verdachte het geld in handen had gekregen door met zijn eigen naam te kwiteeren, ofschoon natuurlijk de naam de Boer er ook op moest staan. Deze juridische bezwaren liet pleiter ter beoordeeling aan de rechtbank over. Theoretisch ja, kon er nadeel ontstaan, maar practisch niet en daarom achtte pleiter geen strafbare valsch heid in geschrifte aanwezig. Voorts wees spreker er op, dat de Boer veel aan verdachte heeft te danken en dat de klacht van De Boer berust op kift, vooral tusschen vrouwen. - Pleiter drong aan op een lichte en in allen gevalle geen vrijheidstraf, waar het hier gaat om een theoretische strafbaarheid; bij voor keur een voorwaardelijke straf. Diefstal van borstels. Een jongmensch, als reiziger in dienst van een in borstels handelende firma, had een monsterkoffer, waaruit hij niet mocht ver- koopen. Niettemin ontbraken na eenigen tijd eenige borstels en om dit tekort aan te vul len, putte hij uit den koffer van een collega, toen deze wegens ziekte den koffer eenige dagen in een bewaarplaats had gelaten. De collega sprak er hem over en hij wilde de schade vergoeden, waarvan niets kwam. Ter terechtzitting beweerde de benadeelde 16 borstels te missen, maar verdachte zei er slechts 5 genomen te hebben. De Officier van Justitie eischte 3 maanden gevangenisstraf. Mr. Stomps, de verdediger pleitte voor een voorwaardelijke straf, aangezien verdachte nooit te voren is veroordeeld. Oplichting van f 20. Verder moest terechtstaan een persoon, die er van beschuldigd werd een juffrouw door een samenweefsel van verdichtsels te hebben bewogen, hem f 20 te geven. Verdachte, die zwervende is, was niet verschenen. De juffrouw verklaarde, dat zij uit de Janskerk komende, door verdachte, dien zij niet kende, te zijn aangesproken. Hij ver klaarde dat hij opdracht had gekregen om de katholieke kerken op de N. Groenmarkt en op de Jansstraat te versieren, doch dat hij geen geld genoeg had om bloemen te koo- pen en dat de spaarbank gesloten was. Hij vroeg f 20 te leen. De juffrouw, die den man geloofde, verzocht hem mee te gaan naar haar woning, aangezien zij er met haar man over wilde spreken Dit gebeurde en ver dachte deed den heer des huizes hetzelfde verhaal. Deze geloofde het ook en de juf frouw gaf f 20. Later bleek, dat alles gelogen was. De Officier van Justitie eischte tegen ver dachte, die al eerder veroordeeld is, 3 maan den gevangenisstraf. Valschheid in geschrifte. Een man, die steun had van Maatschappe lijk Hulpbetoon, had schuld bij zijn huisbaas en met onderling goedvinden werd bepaald, dat wekelijks f 3 van den steun zou worden ingehouden ten bate van den huisbaas. De steuntrekker kwam echter na een paar dagen aan M. H. met een briefje, ondertee kend met den naam van den huisbaas, waarin stond, dat deze van de f 3 afzag. Men vertrouwde het zaakje niet geheel en bij onderzoek bleek de valschheid van het briefje. Thans moet hij daarvoor terecht staan, doch was niet verschenen. De huisbaas en ambtenaar van M. H. als getuigen gehoord, stelde de valschheid vast. Het O.M. eischte tegen verdachte die een specialiteit schijnt te zijn op het punt van valsche briefjes, 6 maanden gevangenisstraf. Een ongenoode verhuizer. Een heer te Bloemen daal, die wegens ziekte zijner vrouw tijdelijk ergens anders ging wo nen, liet een gedeelte zijner goederen in zijn garage achter, waaronder eer. waschmachine, een grasmachine, een kinderfiets, een stoel enz. Eenige dagen later constateerde de heer. dat de garage was leeggehaald. Als verdacht van diefstal stond een straat koopman terecht. Deze erkende de goederen te hebben weggehaald, doch meende daartoe gerechtigd geweest te zijn, omdat vóór de vérhuizing de dienstbode van den bewoner tegen een jongen, die bij hem woont, gezegd zou hebben, dat zij wat voor hem zou be waren, als er wat viel op te ruimen. Deze jongen was langs de villa gekomen en had toen reeds een paar leege flesschen gekre gen. Op den dag der verhuizing kwam de jon gen terug en vroeg aan den heer des huizes of er wat op te ruimen viel. waarop de heer hem verzocht weg te gaan. Hij ging met ver dachte naar het huis terug, toen de verhui zing was afgeioopen en toen namen ze alles wat in de garage stond mee. De jongen als getuige gehoord, heeft vroe ger verklaard, dat hij wel begreep dat de goederen in de garage geen oude rommel was; nu voor de rechtbank zegt hij, dat hij het wel als rommel beschouwde. De Officier van Justitie neemt niet aan. dat de goederen, die er goed uitzien, voor rommel werden aangekeken. Gelet op het ongunstig verleden, requireert hij een jaar gevangenisstraf met onmiddellijke gevange nisneming. De verdediger Mr. Slotemaker, is van mee ning. dat hier werkelijk van een misverstand sprake kan zijn want het dienstmeisje had eenige toezegging gedaan en de garagedeu ren waren opengebleven. Pleiter acht geen opzet aanwezig en ook geen termen voor gevangenneming. De rechtbank, na in raadkamer geweest te zijn wijst de gevangenneming af. Uitspraak in al deze zaken 22 Februari. UITBREIDING ZAAK FRANS P. VAN RUMPT. De heer Frans P. van Rumpt, handelaar in automobielen en motorrijwielen, heeft zijn zaak aan de Spaarnwouderstraat 103105 be langrijk uitgebreid. De showroom is veel groo- ter geworden, doordat het kantoortje, dat vroeger achter den winkel lag, verdwenen is. Hierdoor is voor de uitstalling van de motor rijwielen veel meer ruimte verkregen. En die had de heer Van Rumpt noodig. omdat hij niet minder dan acht merken verkoopt, o.a. de Velocette, het beroemde Engelsche merk, waar van een exemplaar in een aparte omlijsting in de showroom staat en dat 's avonds extra ver licht wordt. Ook staat er een curiositeit op het gebied van motorrijwielen, namelijk een 4-cylinder Ariël. Alle andere merken staan keurig in een rij geëxposeerd. De heer Van Rumpt heeft nu ook een veel grootere werkplaats gekregen, doordat de ga rage en het kantoor thans naar de achter zijde aan de Houtmarkt verplaatst is. De werk plaats is ook geheel gemoderniseerd. Alles bij elkaar genomen heeft de heer Van Rumpt nu een zaak, die terecht veel belang stelling zal trekken. We feliciteeren hem met deze uitbreiding. NED. REISVEREENIGING. DE REIS NAAR NOORWEGEN MET DE „VEENDAM". Onlangs namen wij een bericht op over de 10-daagsche reis van de leden der Ned. Reis- vereeniging per „Veendam" van de Holland- Amerikalijn, naar Noorwegen. Wij vernemen thans dat er gelegenheid is voor een aantal jongelui van 1620 jaar, deze reis mede te maken voor een zeer billijken prijs. Zij krijgen dan wat eenvoudiger maal tijden en eenvoudiger, maar natuurlijk goede, accomodatie. De deelnemers aan de reis gaan per trein diep het land in. Aan deze tochten kunnen de jongelui niet deelnemen; in plaats daarvan krijgen zij gelegenheid, onder goede leiding groote wandelingen te maken. Overwogen wordt, of zij nog zullen kunnen deelnemen aan een enkelen rit. „JACOB VAN LENNEP" Het jaarlijksche balmasqué van „Jacob van Lennep" zal a.s. Maandag 12 Febr. in alle zalen van den Haarlemschen Kegelbond worden ge houden. Dit balmasqué draagt een bijzonder karakter ter gelegenheid van het zilveren ju bileum der vereeniging. Bovendien is het voor de 25ste maal dat dit carnavalsfeest door Jacob van Lennen gevierd wordt. Het is steeds geweest een jaarlijks tevugkeerend evenement van feestvreugde. Ook nu zullen een 20-tal fraaie prijzen beschikbaar worden gesteld voor groepen, paren en personen. Twee or kesten zullen hun medewerking' verleenen. De jury is samengesteld uit da heeren H J. Wes- seling, kunstschilder, K. Visser, regisseur van „Jacob van Lennep" en Jo Josseaud, kunst schilder. In de zalen wordt een passende ver siering van kleur en licht aangebracht. DE OMGEKEERDE RADIOWERELD Een buitengewoon interessante statistiek brengt „Wireless World". Het blad zegt, dat 75 pCt. van het aantal luisteraars naar de kinderuurtjes uit volwassenen bestaat, terwijl omgekeerd thet auditorium der radio-dansmu- ziek voor drie kwart uit de Jeugd bestaat. Het aantal auto's In ons land verdubbelde zich in de laatste zes jaar en de groei houdt aan. Maar dit is dan toch geen tijd om brug- Sk genbouw en wegenver- Sx betering te vertragen! Fgpede wtGen. BP-crjccn vtiVA&ü' NIEUWS UIT INDIE. VRIJWILLIGE AFVL EIING AMBTENAREN. BATAVIA, 8 Febr. (Aneta). In een brief van de Regeering wordt medegedeeld dat ambtenaren, die voor vrijwillige afvloeiing in aanmerking wenschen te komen minstens 40 jaar dienen te zijn wanneer zij behooren tot de b- of c-groepen en 45 jaar, wanneer zij behooren tot den a-groep, terwijl zij 10 voor penaten geldende dienstjaren moeten hebben, waarbij hoogstens 5 jaar en uiterlijk tot het tijdstip, waarop zij in het genot van vermin derd of hooger pensioen kunnen worden ge steld, wachtgeld wegens overcompleet wordt verleend. NEGARI-HOOFD ALS BRANDSTICHTER. PADANG. 8 Febr. (Aneta). Het Negari-kan- toor te Ajer Ban gis (afdeel ing Loeboeksika- ping) is afgebrand Het Neg ar i-hoofd beken de zich brandstichting te hebben schuldig ge maakt, om de bewijzen van een door hem ge pleegde verduistering van f 2000 te vernieti gen. Zijn oppasser, die vermoedelijk mede plichtig was aan deze brandstichting, pleegde zelfmoord. Het Negari-hoofd werd gearres teerd. Zoo'n blaffende, doffe, pijnlijke hoest, die Uw borst verscheurt en U niet al leen overdag, maar vooral 's nachts zoo kwelt, wordt veroorzaakt door slijm, die zich heeft vastgezet en niet wil loskomen. Die raakt Ge binnen 24 uur kwijt, als Ge Akker's Abdijsi roop neemt. Abdijsiroop woelt die slijm los en bevrijdt Uw luchtpijpen van ziektekiemen. De Abdijsiroop be strijdt met kracht dé gevolgen van ge vatte koude, voorkomt ernstiger aan doeningen. Neem vandaag nog bijs Hoest-Griep-Bronchitis-Asthma V Bovengenoemde prijzen worden verhoogd met Bijslag-zegel voor Omzetbelasting. (Adv. Ingez. Med.) INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantiooordelijlz. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet. teruggegeven. DE RESTAURATIE DER DELFTSCHE KERK. Het dagelijksch bestuur van het comité tot inzamelen van geld voor de restauratie van de Nieuwe Delftsche Kerk maakt met groote er kentelijkheid melding dat het netto bedrag, dat is afgedragen aan de penningmeesteres van het Delftsche comité, mevrouw C. Lim- singh WichersDoorman, bedraags f 1235,10. Aan allen, die hiertoe hebben medegewerkt, zoowel degenen, die zich veel moeite getroost hebben met geldinzamelen op de kaarten als aan hen die hun milde bijdrage geofferd heb ben, onzen recht h artelij ken dank. Het dagelijksch bestuur: Mevrouw A. A. RöellBar.esse de Vos van Steenwijk, eere-presidente. Mevrouw J. W. M. Maarschalkvan Cop- penaal, presidente. Mevrouw J. C. H. Slingenberg—Wessels, vice-presidente. Mevrouw J. MouthaanZimmerman se cretaresse. Mejuffrouw H Knottenbelt, penningm. IHercursus Havermout cent per pondspak EENIG NEDERLANDSCH FABRIKAAT"/ -i- (Adv. ingez. Med.) AGENDA Heden: VRIJDAG 9 FEBRUARI Stadsschouwburg: Uitvoering door de Opera Italiana. 8 uur. Gem. Concertzaal: Uitvoering van vier Bachcantaten. 7.45 uur. Nassauplein 8: Theosofische Vereeniging. 8 uur. Volksuniversiteit. Cursus: prof. v. d. Bergh van Eysinga Luxor Sound Theater: Carnavals-program ma. De revue-film „Moonlight and Melodies" 8.15 uur. Cinema Palace: „Raspoetin en de Keizerin" 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Die Sonne geht auf" Op het tooneel: Recha, de groote illusionist. 7 en 9.15 uur. ZATERDAG 10 FEBRUARI Stadsschouwburg. Wilsonsplein: Opvoering van „Caroline", door de tooneel vereeniging „Vondel" van Zaandam. 8 uur. Cabaret La Galté, Raaks; Bal Masqué. 8 u. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 14