I JECOVITOL VRIJDAG 9 FEBRUARI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 23 SPORT EN SPEl VOETBAL R. C. H.—XERXES. R. C. H. verschijnt als volgt: Kos, Krom, Prevost Sr., Hessels, Ruis, Prevost Jr., Hanse, Houkes, Ruygrok, Kok, Paape. V. S. v.—H. F. C. De doelverdediger Van der Wint is voor- loopig verhinderd uit te komen. !De elftallen komen als volgt tegenover elkaar te staan: V. S. V.ï Michel, Van Zutfen, Van der Griendt, Den Boer, Van Zutfen, Kraak, de Wolf Sr. de Koning, de Wolf Jr., Sterk, Hillekamp. H. F. C.: Hagenaar, Dorsman, Höck, Kermer. Denijs, Lamp, Kruïjer, R. Jongeneel, Van Baasbank, P. Jongeneel, Van der Togt V. U. CSTORMVOGELS. Stormvogels komt als volgt uit: De Waard Sr., Haak Sr., Haak Jr.. Fijen, Prins. v. d. Velde, v. d. Steen, Van Pel, Tol, Ketting, De Waard Jr. VELOX—E. D. O. Voor den beker speelt E. D. O. Zondag in Utrecht tegen Velox met het volgende elftal: Fuchs, K. Zandstra, G. Zandstra, Koppen, Jansen, Oomen, Nottrot, N. N., Goemaat, J. L. Perukel, J. W. Koene. ZEEBURGIA 2E. D. O. 2. Zondagmorgen 11 uur speelt E. D. O. 2 met het volgende elftal in Amsterdam tegen Zee- burgia 2: H. de Waard. Boeree, v. Wee-ren, J. Steffens, Vreenegoor. J. Koene, Calland, H. Koene, A. J. Kollerie, v. Veen, P. Spek BLAUW WIT n—R. C. H. II R. C. H. 2 heeft het volgende elftal- Bergsma, Kaestner, Kors, Hunink, v. Eek, Waalewijn, Mai'tin, Slot, v. d. Horst, v. d. Meulen, Meijer. STORMVOGELS 2—AJAX 2. Stormvogels verschijnt met: Hollenberg, Jongsma. v. Gelder, Groeneveld, Sprayt, Rijkeboer, de Jonge, Spruyt, Effern, Schipper, v. d. Steen. BLAUW WIT 3—V. S. V. 2 V. S. V. 2 verschijnt als volgt: Douma. Broek. Oldenburg, Kok, Wey, Dammers, Buyck/Bouwens, Michel, Kruiswijk, Hamers. TERLAAK—T. H. B. T. H. B. verschijnt met het volgende elftal: Van den Berg, Spierdijk, Dijkstra. Van der Horst, Oldenburg. Linthout, Aalpol, Nijssen, Lindeman Veltmeijer Rootselaar. ZATERDAGMIDDAG- COMPETITIE De vorige week werden alle ontmoetingen, tengevolge van de vorst, uitgesteld. Voor morgen zijn de volgende wedstrijden vastgesteld: Vervolg eerste ronde Kennemerland-beker: V. V. R. A-V. V. IJ. VOOR DE COMPETITIE Af deeling A: KennemerlandTelefonia Tweede JeugdIjskegels ZeevogelsIJ. F. C. Af deeling B: V. V. IJ.2—Ulysses IJ. F. C. 2Kennemerland 2 V. E. W.—Z. S. V. Kennemerland 3S. I. Z. O. Af deeling C S. I. Z. O. 3Kennemerland 5 V. J. B.—S. I. Z. O. 2 V. V. IJ. zal niet veel moeite hebben, de volgende ronde om den Kennemerlandbe- ker te bereiken. Een kleine nederlaag zou voor V. V. R. A. een zeer eervol resultaat zijn. Kennemerland krijgt Telefonia op bezoek. De gasten hebben tot nu toe nog geen succes kunnen boeken; het zou ons verwonderen, als zij daarin morgen wel slaagden. Wij ver wachten een Kennemerland-overwinning. Tweede Jeugd ontvangt op haar terrein aan den Middenweg Ijskegels. In de eerste ontmoeting bleven de IJmuidenaren met 52 de baas. Nu de wedstrijd in Haarlem wordt gespeeld, geven wij aan Tweede Jeugd wel een kansje op gelijk spel. Zeevogels ontmoet IJ. F. C., een wedstrijd tusschen twee iJmuider elftallen, die elkaar niet veel toe zullen geven. IJ. F. C. moge be duidend verzwakt zijn. wij achten de kam pioenen toch sterker, dan hun gastheeren. Van de kampioenscandidaten uit afdeeling B hebben zoowel Z. S. V. als S. I. Z O. een gemakk^lijken uitwedstrijd, die zeker ge wonnen zal worden. Ulysses heeft het heel wat lastiger tegen V. V. IJ. 2. O.i- is de kans zeer groot dat de Haarlemmers in Santpoort een veer moeten laten. SCHAKEN. HAARL. SCHAAKVEREENIGING In de laatste vergadering van de Haarlem- sche Schaakvereeniging is de heer J. van Haarlem, alhier, gekozen tot commissaris van materieel. De voorzitter, de heer P. Egas. bracht een woord van dank aan den afgetreden com missaris, den heer W. van der Voort, voor de uitstekende wijze, waarop deze gedurende twee jaren zijn bestuursfunctie had vervuld. HOCKEY DE COMPETITIE. Na het goed geslaagde intermezzo van de Anglo Indians, thans weer de competitie. Het programma luidt als volgt: Eerste klasse: BloemendaalH.H.Y.C. Promotie-klasse; Utrecht—M.H.C. Tweede klasse: M.H.C. 2Baarn. Derde klasse: M.H.C. 3—Alliance. H.B.S. 2Amsterdam 4. Strawberries 2Bloemendaal 3. Vierde klasse: Bloemendaal 4M.H.C. 4 Bloemendaal ontvangt dus op haar veld achter Hotel Zomerzorg in Bloemendaal het oude Haagsch Lyceum, vroeger een gevreesd tegenstander; thans H.H.Y.C. geheeten en be langrijk aan sterkte ingeboet. Toch gelooven wij niet. dat Bloemendaal Zondag een succes zal hebben als tegen H.O.C. Toen had de sterke Bloemendaal-verdediging een zwakken aanval te weerstaan. Thans heeft de ver zwakte Bloemendaalsche verdediging (Donk zal immers wegens zijn oude knie-blessure wel niet medespelen) een levendige voorhoede tegen zich, met internationaal klinkende na men van Dupon, Maas, v. d. Haar. Wel is waar achten wij den verjongden en versterkten Bloemendaalschen aanval in staat om ook de Haagsche defensie te passeeren, maar het gevaar zal wel het meest van Haag- schen kant dreigen. M.H.C. heeft een zwaren uitwedstrijd tegen Utrecht. Stelt U eens voor, dat de Musschen hem wonnen? Dan zouden zoowaar nog kam pioensaspiraties gekoesterd kunnen worden, al kan Utrecht het dan misschien toch nog halen. Maar wint Utrecht, dan zijn de Stich- 't Is een kwestie van vitaminen! Ook ieder volwassene kan JECOVITOL gebruiken voor versterking. Deze zuivere, natuurlijke lever traan bevat minstens 50 eenheden Vitamine A. en 259 pvophyl. 125 internat.) eenheden Vitamine D. Geijkt door een NederL Profes sor. Voor Uw gezondheid! GEIJKTE LEVERTRAAN 5ROCAOES- STHEEMAN PHARMACIA (Adv. Ingez. Med.) niet zoo gemakkelijk zal blijken, zullen de Musschen wel weten en dus van het begin af goed aanpakken. Ook M.H.C. 3 speelt thuis een gelijksoortigen wedstrijd tegen Alliance. Hier is het winnen voor de thuisclub nog moeilijker; hier is het nog minder te verwachten, dat Alliance zou verliezen. Maar men kan niet weten, Mus schen Aan den Bergweg te Bloemendaal, even na het voetbalveld van Bloemendaal ontvangt H.B.S. 2 bezoek van Amsterdam 4. Voor be zetting van beslissende competitieplaatsen is deze wedstrijd van geen belang meer en daar beide teams even sterk geacht mogen worden, zal ook de wedstrijd wel een genoeglijkheids- karakter kunnen dragen. Bloemendaal 3 gaat naar Strawberries 2 achter Huis te Velsen aan den Hagelingerweg te Santpoort; de gasten zullen ongetwijfeld met de overwinning huiswaarts keeren. tenaren een goed eind op dreef en dan zitten de Musschen finaal aan den kant. Dat het zal spannen, is zeker en wil men een prognose: dan houden wij ons aan de thuisclub. M.H.C. 2 ontvangt in het Heemsteedsche Sportpark het Baarnsch Lyceum en zal goed doen te winnen, ten einde in the running te blijven en op een mogelijk struikelen van de topfighters bedacht te zijn. Dat het winnen DAMES-HOCKEY. IIET PROGRAMMA VOOR ZONDAG Voor a.s. Zondag staan in de eerste klasse drie wedstrijden op het programma, waarvan er twee zeer belangrijk zijn voor de bezetting van bovenste en onderste plaats. In den Haag zal H. O. C. het thans leidende Rood- Wit ontvangen. Rood-Wit behaalde 14 pun ten uit 8 wedstrijden, H. O. C- 11 uit 7 ont moetingen. Een spannende strijd is hier te wachten, waar de voorhoede der gasten door beter samenspel misschien Rood-Wit het kampioenschap zal doen veroveren. In Amsterdam wordt de strijd tusschen Amsterdam en Hilversum uitgevochten. Ver liezen de gasten dit. dan is alle hoop op red ding verloren, terwijl ook bij een overwin ning de kans miniem klein blijft. iiiiiiuuiiiiniiiiiiiiB Voetbaltactiek; Al Brown en zijn managers; De handen van Jim Jeffries; Fietsen kan vermoeiend zijn; Een bijgeloovige zwemmer; De cricket-toetswedstrijden; De voetbalwed strijd BelgiëFrankrijk; Voetbalnieuws uit Engeland; Een trouwe huisknecht. Eenigen tijd geleden vermeldden we in deze rubriek het een en ander over de pogingen der Engelsche profs, om door tactische spel- wijzigingen de tegenpartij voor nieuwe en onvoorziene problemen te plaatsen en daar door een voordeel te behalen. Het is opmerkelijk dat in ons land over het algemeen genomen een dergelijk streven totaal afwezig is. Een hoogst enkele uitzon dering daargelaten (Ajax, A.D.O. en de twee de kiasser D.W.S.), schijnen de Hollandsche elftallen er zich in hoofdzaak toe te beper ken, voetbal met de beenen te spelen, waar door bijkans elke competitiewedstrijd volgens hetzelfde recept wordt, verwerkt, -Voor den neutralen toeschouwer is dat een teleurstel ling en men vraagt- zich te eeniger tijd ver wondering af, of een tea-m, hetzij voor de match in de kleedkamer, dan wel aan den vooravond in het clublokaal, nimmer tot een uitwisseling van ideeën, omtrent tactiek en ..plan de campagne" tegen een bepaalden tegenstander komt. Het aantal clubs in één afdeeling is zóó beperkt en de teams zijn in den regel zóó weinig aan wijzigingen onderhevig, dat elk der deelnemende ploegen wel ongeveer de speelwijze der anderen kent. Daarom ligt het voor de hand. dat men tevoren zich reken schap geeft van de te verwachten strategie der tegenpartij en tracht, daar een spel systeem tegenover te stellen, dat de meeste kans op succes oplevert. In een stad als Haarlem, waar o.a. twee clubs zijn die in dezelfde afdeeling uitkomen en waar dus elke tegenstander twee matches moet komen spelen, is toch gelegenheid ge noeg, door middel van een bestuurslid of lid der elftallencommissie eens poolshoogte te nemen aangaande de sterke en zwakke pun ten der diverse ploegen. Doch ook in het algemeen dus zonder re kening te houden met de verschillende tegen standers, zijn er punten, waaraan te weinig aandacht wordt besteed. Over de schaarste aan goede aanvoerders schreven we reeds, zoomede over de samenwerking tusschen linksbuiten en rechtsbuiten onderling, waar bij de één door snel naar binnen loopen de passes van den ander kan benutten. Er zijn oogenschijnlijke kleinigheden, die zelfs in eerste klasse voetbal verwaarloosd worden, in de eerste plaats het effectief „dekken" van den tegenstander bij een ingooi. In de tweede plaats het opstellen van de verdediging bij eén' hoekschop en .voorts het nemen van een „corner" (rechts met het linkerbeen en links met den rechtervoet). En tenslotte een groote Eout. die het tempo drukt; te weinig deel name aan het spel, wanneer men den bal niet heeft. Het zich in positie spelen, de juiste snelheid hebben op het moment, dat men het leder ontvangt, het misleiden van de tegenpartij door bewegelijkheid, het met „boogballen" op het vijandelijk doel voordeel trekken van een sterken wind, het zijn alle factoren, die op onze velden grootendeels ver waarloosd worden. En wij, voetbalsnoepers langs het lijntje, zouden zoo graag, juist in dezen koude- voetentijd, eens wat mooi en verstandig spel zien. Want waarom genieten de oud-inter nationals nog terecht een groote belangstel ling? Omdat zij door hun tactiek de handi cap der jaren overwinnen en ons doen smul len van voetbal, waarbij de hersens gebruikt worden. Men zou rneenen dat een bokser het aan stellen van een manager als een noodzakelijk kwaad zou beschouwen. Immers, in het gun stigste geval gaat laatstgenoemde met een derde van de wedstrijd-gage strijken en niet zelden bedraagt dat aandeel vijftig procent. De negerboksers schijnen daar anders over te denken. Destijds hebben we vernomen, hoe Battling Siki, die onmogelijke pias. die het intusschen tot wereldkampioen halfzwaar- eewicht bracht, in elk land, ja. bijna in elke stad, waar hij bokste, een anderen manager engageerde, met- het gevolg, dat de opbrengst van een wedstrijd reeds tevoren versnipperd was. Na, hem waren er andere negerpugilis ten. die in dit opzicht van een ruime keus blijk gaven. Thans is het de wereldkampioen Ai Brown die zich met één manager eenzaam voelt Deze Lumiansky genaamd, heeft werkelijk met groote zorg en kennis van zaken die mat ches voor Brown gecontracteerd, die voor den bokser het gunstigst waren en diens succes is daarvan voor een groot deel het gevolg. Brown is een fenomenaal bokser, het is zonder twijfel een attractie, dezen Cubaan in den ring te zien. En hoewel hij over Lumians ky tevreden kan zijn, heeft hij zich thans een viertal andere managers aangeschaft, die onderling hevige ruzie hebben, hetwelk niet zal nalaten, vroeg of laat ongunstigen in vloed op de prestaties van den kampioen uit te oefenen. Het is al jaren geleden, dat Jim Jeffries zich door de publieke meening en door ijdel- heid gedreven, liet overhalen, te trachten het prestige van het blanke ras in een strijd te gen den neger-wereldkampioen Jack Johnson te herstellen, een poging, die gedoemd was te mislukken en die voor Jeffries een pijn lijke afstraffing opleverde. Hoewel Jeffries in dit en vele andere zware gevechten heel wat stooten incasseeren moest kon men daarvan nimmer de gevolgen aan zijn gelaat of handen ontdekken. Men vroeg hem later eens, hoe hij het had klaar ge speeld, ondanks alles, zijn uiterlijk schoon" zoo goed te bewaren. Het bleek, dat hij eiker, dag gezicht en handen gedurende een kwar tier in een dikke vleeschbouillon baadde, waarna hij zich in de zon drogen liet. Voor eventueele Candida ten voor schoon heidskoningin onder de lezeressen, zij hier direct vermeld, dat we omtrent het recept geen andere inlichtingen kunnen verstrek ken, aangezien het gebruik van een kookboek ons vreemd is. Niet alleen Engelsche voetballers zijn bij- geloovig, ook de Japansche zwemmers gaan niet over één nacht ijs, wel te verstaan in figuurlijken zin. De Olympische kampioen 1932 in het num mer 100 Meter vrije slag, Myasaki, werd na zijn terugkeer in Japan zwaar ziek en na zijn herstel wilde de goede vorm niet meer ko men. Hoe hij ook oefende, de resultaten vol deden niet aan zijn verwachtingen en de jongeman werd mismoedig. Ten einde raad ging hij naareen waarzegster en deze deelde hem als opperste wijsheid mede, dat hij slechts zijn voornaam behoefde te veran deren, om weder de successen van weleer te behalen. Reden waarom Yasuje Mijasaki zich thans Takeyasu Mijasaki noemt (hetgeen wij trou wens veel mooier vinden) en vast overtuigd ls, in het komende seizoen het wereldrecord te zullen verbeteren. Intusschen zou bovengenoemde waarzeg-t ster in het vak menschenkennls, afdeeling' zelfvertrouwen, geen slecht figuur slaan. Nu Australië de zestien spelers heeft aan gewezen, die in den aanstaanden zomer de cricket-testmatches in Engeland moeten spe len, beginnen tallooze liefhebbers van „the King of Sports" in het moederland hun mee ning ten beste te geven aangaande de kansen van hen, die de Engelsche kleuren zullen ver dedigen. Alhoewel nog vier maanden moeten verloopen. alvorens de eerste toetswedstrijd te Nottingham begint (van 8 tot 12 Juni), treft men reeds thans in bijna ieder Engelsch blad ingezonden stukjes aan, behelzende elf namen van spelers, die volgens den schrij ver, beslist gekozen moeten worden. Zou men al deze namen noteeren, dan was er waar schijnlijk geen enkel cricketer in Engeland, die niet- tegen Australië in het veld zou ko men en dat zou voor de tegenpartij een tè zroote handicap zijn. Het heeft geen zin reeds thans gissingen omtrent de samenstelling van het Engelsche team te doen: voorloopig spelen we nog voet bal, rugby en hockey. De Fransche sportpers toont zich zeer ver heugd over de 3—2 overwinning, die de na tionale ploeg in den voetbalwedstrijd tegen België te Brussel wist te behalen. Vooral het binnentrio van de voorhoede, Liberatl, Ni colas en Rio, wordt geprezen, alsmede de doel verdediger Desfossés. Toch krijgt men den indruk, dat het Fran sche elftal niet op alle plaatsen van inter nationale kwaliteit was, hetgeen er op zou wijzen, dat België haar inzinking nog altijd niet te boven is en momenteel tot de zwakste voetballanden van West-Europa behoort. Het geen ons tot nadenken moet stemmen. In de plaats van wijlen Herbert Chap man heeft de directie van Arsenal een van haar leden, George F. Allison, tijdelijk tot zijn opvolger benoemd. Mr. Allison is vooral bekend door de voor treffelijke wijze, waarop hij voor de micro foon verslag deed van de beker-finale en de internationale wedstrijden. Zijn rustige en volkomen neutrale verhaaltrant gaf blijk van zijn bekwaamheid, het spel naar zijn mérites te kunnen beoordeelen, waarbij hij zich niet liet misleiden door voorkeur voor de een of andere partij (zelfs niet, wanneer het Arse nal betrof). In dit opzicht was hij een uit zondering onder voetbalradioverslaggevers over de geheele wereld. Ongetwijfeld heeft het bestuur van de Lon- densche club in haar mededirecteur een uit stekende keus gedaan. Het bericht, dat Peter McWilliam, de ma nager van Middlesbrough, na afloop van dit seizoen zijn betrekking zal verlaten, heeft groot opzien gewekt. Mc.William, Schot van geboorte en eertijds bekend speler van New castle United en Schotland, verwierf grooten naam als manager van Tottenham Hotspurs, welk team hij naar de eerste klasse loodste Een. aanbieding van Middlesbrough tegen een salaris van 15G0 pond per jaar, deed hem besluiten. Londen te verlaten. Thans zal hij zich geheel uit deze loopbaan terugtrekken, waarmede een deskundige van den eersten rang voor het Engelsche voetbal verloren gaat. Wat succes in het bekertournooi voor een club beteekent, blijkt uit het feit, dat Chel sea's vier Cup-matehes reeds meer dan 10.000 pond sterling hebben opgeleverd. Het vorige seizoen, toen Chelsea reeds direct door Brighton werd uitgeschakeld, ontving ze slechts de helft van 2100 pond. Ook Swindon heeft, ten deele door beter spel en ten deele door de gunstiger omstan digheden in dat district, meer financieel suc ces dan vorig jaar. Haar twaalf thuismat- ches hebben tot dusverre 6100 pond opgele verd tegen 2900 pond over hetzelfde aantal wedstrijden in het vorig seizoen. Dat een speler soms veel beter in het eene team speelt dan voor een ander elftal, heb ben we destijds met Halliday reeds gezien. Thans vinden we weder een voorbeeld in den middenvoor van Chester, Joe Mantle, die het vorig seizoen door Plymouth Argyle voor 250 pond werd verkocht. Nu speelt hij zoo goed. dat verschillende eerste klassers reeds 3000 pond geboden hebben, zonder nochtans den middenvoor te kunnen krijgen. Lambert, de ex-Arsenal middenvoor, die momenteel voor de Londensche tweede klas- ser Fulham zulk goed werk doet, heeft de aandacht van het Everton-bestuuv op zich gevestigd. Het is echter onwaarschijnlijk, dat Fulham dezen enthousiasten en nuttigen speler zal verkoopen. Nu Dixie Dean nog steeds niet voor het eerste elftal beschikbaar is. heeft Everton groote behoefte aan een goeden centre-for ward. Eerst was er sprake van, dat Gallagher van Chelsea zou worden overgenomen, doch deze 32-jarige wildeman is niet zoo heel erg geliefd bij de clubdirecties. Bob Glendenning's oude club, Barnsley, dat na een verblijf van 29 jaren in de tweede divisie, twee jaar geleden naar de derde klasse degradeerde, schijnt promotieplannen te hebben. Ze won althans den uitwedstrijd tegen Accrington met 09. een merkwaardig resultaat voor League-voetbal. De mogelijkheid is niet geheel uitgesloten, dat enkele League clubs, die geen kans op promotie of degradatie meer hebben, haar lersche spelers beschikbaar zullen steller voor de matches van den Ierschen Vrijstaat tegen Nederland en België. Bij een cricketwedstrijd op een groot land goed was een der umpires niet verschenen en de heer des huizes riep den huisknecht, om deze functie waar te nemen. Toen „meneer zelf" aan bat was. appelleer de eer. der bowlers plotseling voor „leg before wicket" en de umpire-huisknecht antwoord de rustig: „Meneer is niet thuis". Dat antwoord verbaasde de spelers zeer en meneer zelf" vroeg dan ook eenigszlns knor rig, wat er mede bedoeld werd. „U is uit. meneer", zei de umpire die zelfs onder deze omstandigheden de gebruikelijke termen van zijn vak beleefdelijk naar voren bracht. In Bloemendaal komt Gooi op bezoek, wat vermoedelijk, zij het klein, een overwinn.ng voor B. D. H. C. oplevert In de promotieklasse krijgt B. D. H C. 2 bezoek van H. II. IJ. C. en T. O- G. O. van Kieviten. In beide gevallen hebben de gasten de leiding van hun afdeeling, en nemen de gastvrouwen de onderste plaats op de rang lijst in, zoodat normaal gesproken deze on derlinge verhouding wel zal blijven bestaan In de tweede klasse A is de spanning weer toegenomen, daar Leiden tegen Te Werve ge lijk gespeeld heeft. Zondag as. gaat Amster dam 2 de strijd aanbinden In Rijswijk tegen Te Werve. en wanneer ook deze ontmoeting in een gelijk spel of overwinning van Te Werve uitloopt, zou Leiden, dat tegen Victo ria twee punten gaat thuis halen, weer een aardige kans maken. Rood-Wit 2 krijgt de Vierde op bezoek, en wordt in de gelegen heid gesteld zich in veiligheid le stellen waar door De Vierde degradatiewedstrijden zal moeten spelen. In afdeeling B speelt Rood-Wit 3 thuis to gen Hilversum 2. dat vermoedelijk met de overwinning zal gaan strijken, zoodat Rood- Wit 3 groote kans behoudt, op de onderste plaats te blijven. Blcemendaal 3 krijg: bezoek van Amersfoort, en zal hier vermoedelijk de eer opeischen. Hurley heeft een mooie kans haar kampioenschap tot een feit te maken, door in Baarn Baarnsch Lyceum te kloppen, hetgeen echter wel een van de sterkste te genstanders is. Voor de derde klasse B staan vier viedstrij- den op het programma. H. B S. gaat Laren 2 op eigen veld bekampen, en er twee punten binnen halen. Gooi 2 en Amsterdam 3 spelen beiden uit, respectievelijk tegen T. H. C. en Alkmaar. Beiden zullen er wel voor z:rg- dragen geen punten te verspelen, en daar door hun kampioenschap.skans te behouden. In de derde klasse C spelen de beide Bloe- mendaalelftallen thujs, het vierde tegen Hur ley 2. het vijfde tegen de Strawberries. B. D. H. C. 4. als kampioenspretendent zal zich zeker niet door de hekkesluRer Hurjey 2 een punt laten afsnoepen, maar B D. H. C. 5 zal meer moeite hebben om het tegen de Beverwijkers tot een overwinning te brengen. H. B. S. 2 ontvangt bezoek van Rood-Wit 4, een wedstrijd tusschen twee gelijkwaardige partijen, waar het terreinvoordeel misschien den doorslag kan geven voor een kleine over winning. 62-JARIGE AMSTERDAMMER VERSTIJFD DOOR RHEUMATISCHE PIJNEN. Loopt nu weer „als de beste" „Ik ben op het oogenblik 62 jaar oud en leed al sinds lange jaren aan rheumatiek in de beenen, die hoe langer hoe erger werd. Ten slotte was het zoo ernstig, dat ik vanaf mijn 60e tot voor kort als het ware verlamd te bed moest blijven. Daar ik zeer levenslustig ben, werd alles geprobeerd, doch niets hielp. Ein delijk kwam op raad van een kennis, die goed succes heeft gehad met uw middel, ook Kruschen Sants aan de beurt en zie, 3 maan den reeds nadat ik begonnen was Kruschen Salts te gebruiken, kon ik in de kamer loopen met een stok. en daarna ging het zienderwijze vooruit. Tegenwoordig maak ik eiken dag een ochtendwandelingetje door de Amstellaan. en als de beste hoor! En dit ailes schrijf ik uit sluitend toe aan Kruschen. Dank, dank, dank ei-voor! S. Z. te A. De oorzaak van rheumatiek is een teveel aan urinezuur in het lichaam, hetgeen ontstaan is door te trage werking'der inwehdige organen (o.a. ingewanden en nieren). En indien deze organen niet beter gaan werken, hoopt dit kwaadaardig urinezuur en andere afvalstof fen, die uw gezondheid kunnen benadeelen, zich steeds meer in uw lichaam op. De zes verschillende zouten in Kruschen nu. sporen deze afvoerorganen tot betere werking aan, zóó dat alle opgehoopte schadelijke afvalstof- men uit het lichaam verwijderd worden. De pijnen worden nu gestild, gezwellen slinken, verstijfde ledematen worden weer lenig. Daarna zal „de kleine dagelijksche dosis" U inwendig schoon houden, vrij van afval stoffen, overtollig urinezuur en dus ook vrij van rheumatiek. Kruschen Salt is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f 0.90 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Stra lende gezondheid voor één cent per dag. Let op dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam voorkomt. (Adv. Ingez. Med.) GYMNASTIEK UITVOERING VAN S. S. H. Donderdagavond gaf S. S. H. te Velsen- Noord onder leiding van den heer J. Wage- mans een uitvoering in „De Prins'. Na den opmarsc'n. waarbij de jongens ont braken (een dergelijke afdeeling wil bij S. S. H. nog steeds niet tot bloei komen), kwamen de kleuters voor het voetlicht Dank zij een juiste keuze van de oefenstof werd dit nummer een groot succes. Daarentegen hinkte de leider bij de samenstelling van de vrije oefeningen voor meisjes, en eenigszins ook van de walsfantasie en den vlinderdans voor dames, op twee gedachten: oude en nieuwe vormen waren hier gemengd, zoodat geen stijlvol geheel werd verkregen, o.a. bij deze nummers hadden wij ge!egenhe:d op te merken, dat de zaal-restauratie van ..De Prins" de S. S. H.-uitvoeringen zeker ten goede is gekomen. Dat overigens de u tvoe- ring van nieuwe vormen bijzondere moeUiik- heden biedt, bewezen vooral de knotsoefe ningen, waarbij de heupbeweging te zeer ontbrak. Delspringriet-oefeningen (naar oud mo del) liepen evenwel keurig, en ook de meeste andere aan de oude gymnastiek ontleende nummers gaven reden tot groote tevreden heid. Daarvan zijn in 't bijzonder te noemen het toestelturnen en het springen van de dames en het toestelturnen van de heeren, wat te meer te loven is, omdat het werken met kleine af deelingen, zooals S. S. H bezit, zijn eigenaardige moeilijkheden met zich brengt. Na de uitvoeringen van Bato te Haarlem en Turnlust te Beverwijk hebben de demon straties van S. S. H. bewezen, dat het laag- rek-turnen ongetwijfeld geëigend is ook voor de vrouwelijke jeugd, zeker in niet minder mate dan het brug- en paardwerk. De opvat tingen over deze kwestie gaan zich blijkbaar wijzigen. Als geheel gaf de uitvoering blijk van een friseh en opgewekt turnleven: zij bewees, dat S. S- H. in den heer Wagemans een leider heeft gevonden, die de vereeniging in juiste banen tot hooger peil zal voeren. De parterre-acrobaten „The Williams" le verden nog een intermezzo, dat veel suc ces had.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 15