WAT ONZE EERSTE KLASSERS DEDEN. KON. NED. VOETBALBOND DE UITSLAGEN VOETBALNIEUWS DE OVERIGE EERSTE KLASSERS TWEEDE KLASSE MAANDAG 5 MAART 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 6 Stormvogels wint met den oneven goal van R. C. H. V. S. V. eindigt op de tweede plaats. H. F. C. stelt teleur tegen A. D. O. Haarlem wint voor de tweede maal van Feijen- oord. E. D. O. en Bloemendaal eindigen het seizoen met een overwinning tegen resp. Spartaan en B. F. C. Kinheim en 0. V. V. O. deelen de punten. Hilversum en Excelsior moeten een beslissingswedstrijd om de tiende plaats spelen. Haar lem II, Hengelo en Alcides moe ten degradatiewedstrijden spelen. Velocitas kampioen van Af dee ling V. AFBEELING L Eerste klasse: Z.F.C.—Ajax 42 Sparta't Gooi 15 FeijenoordHaarlem O1 V.S.V.—Hermes-D.V.S. 6—4 H.F.C.—AD.O. I2 Tweede klasse A WJ.C.-Alcm. Victrix 1—4 West-FrisiaAF.C. O5 D.W.S.H.R.C. 22 O. V.V.O.—Kinheim 2—2 ZeeburgiaZ.V.V. 43 Tweede klasse B' B.F.C.Bloemendaal 24 HerculesD.O.S. 15 E.D.O.Spartaan 43 Blauw Witr-T.O.G. 3—0 Derde klasse A: K.V.V.Purmersteyn 32 KennemersDe Metoor 61 Helder—D.W.V. 4—3 O.S.V.Hollandia 51 AssendelftMeervogels 51 Derde klasse B: ZaandijkS.D.Z. 20 Halfweg—Rodi 2—2 De VoïewijckersSchinkelhaven 14 ZeemeeuwenOosterpark 31 WatergraafsmeerZ.R.C. 01 Vierde klasse B: A.D.W.Beverwijk 18 S.CA.Westzaan 03 ZaanlandiaVerkade 73 ZilvermeeuwenQ.S.C. 23 Reserve eerste klasse: Zeeburgia 2—H.F.C. 2 15 Blauw Wit 2Hilversum 2 32 Haarlem 2E.D.O. 2 03 R.C.H. 2Stormvogels 2 51 Ajax 2—Z.F.C. 2 3—1 Reserve tweede klasse A: K.F.C. 2—Blauw Wit 3 3—1 Spartaan 2V.S.V. 2 01 H.R.C. 2—D.W.S. 2 1—1 A.F.C. 2—West Frisia 2 2—3 Alcm. Victrix 2W.F.C. 2 50 Reserve derde klasse A: Z.V.V. 2De Voïewijckers 2 00 Hollandia 2-O.S.V. 2 1—3 Ajax 4Helder 2 62 Alcm. Victrix 3Kennemers 2 01 AFBEELING II. Eerste klasse: D.F.C.V.U.C. 4—1 R.C.H.Stormvogels 01 H.B.S.Excelsior 41 HilversumXerxes 13 D.H.C.K.F.C. 3—2 Tweede klasse A V.I.O.S.—De Hollandiaan 2—7 S.V.V.—Quick 5—3 Alphen—C.V.V. 3—4 Unitas—R.F.C. 4^-2 H.V.V.—Olympia 4—1 Tweede klasse B: V.DX.O.N.A. 6—0 D.C.L.—B.E.C. 0—1 FortunaNeptunus 32 Derde klasse A R.V.C.U.V.S. 1—2 SchotenAlphla 32 A.S.C.—Laakkwartier 54 HillegomZandvoort 12 Vierde klasse TerlaakLeidsche Boys 51 L.D.W.S.R.C.L. 6—1 DunoT.H.B. 1—5 De Jagers—DV.S. 3—3 AFDEELING II' Eerste klasse: HeraclesHengelo 31 Ensch. BoysP.E.C. 12 VitesseGo ahead 24 TubantiaEnschedé 52 A.G.O.V.V.Wageningen 22 Tweede klasse A: RigtersbleekGolto 2—0 Zwolsche BoysBorne 24 Do toRobur et Velocitas 22 RodaZ.A.C. 1—9 Tweede klasse B: DoatinchemS.C.H. 1—2 N.E%.Arnhemsche Boys 43 RhedenQuick 02 ZutphaniaTheole 22 AFDEELING IV. Eerste klasse: N.OA.D.P.S.V. 2—0 Willem n—M.V.V. 3—2 EindhovenB.V.V. 31 Middelburg—N.A.C. 2—1 AFDEELING V. Eerste klasse. Be QuickVeendam 71 AlcidesVelocitas 2—5 FrieslandSneek 30. Achilles—Leeuwarden 22 Amsterdamsch ElftalHaarlem. Haarlem speelt Dinsdagavond op het ver lichte A.F.C.-terrein te Amsterdam een voet balwedstrijd tegen het volgende Amsterdam- sche elftal: Doel: Oerlemans (Spartaan). Achter: Wilders (Blauw Wit) en Caldenh.o- ven (D.W.S.) Midden: Van Deijck (Ajax), De Boer (Blauw Wit) en Schubert (Ajax). Vóór: Jonas (O.V.V.O.), Ten Have (Ajax), Van Reenen (Ajax), Slot (D.W.S.), en van jVijngaarden (Ajax). 1I!IIIIIII|!IIIIIII!IIIII1IIIIIIIIIII1IISIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII1IIIIUI1 iiiiniiiiiiiiiiuiniiiiiiiiiii iimoniiiuRiiiiiiiiiiHiiiiiiiimiiiinminiiNiiniiBiDiiiinniiiinnnniniiiHiiiniiuiiiiniiHuiii iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniuiiiiiiiiM H. F. C.-A. D. 0. (1-2) Na een uiterst gemoedelijken strijd heeft H.F.C. het met haar fantasie-elftal in den laatsten wedstrijd niet tot een" overwinning kunnen brengen, waardoor zij tenslotte na een slechte tweede helft het seizoen op de negende plaats beëindigd heeft. De voorhoede in haar nieuwe combinatie bleek ook ditmaal het zwakste deel, R. Jonge- neel verdeelde vóór de rust het spel wel aardig, voor den goal echter waren alle ballen voor den goed in vorm zijnden Weber een gewillige prooi. Zur Mühlen debuteerde als halfback heel verdienstelijk, terwijl Dorsman het op zijn oude backplaats ook nog niet verleerd bleek te zijn. Om twee uur stellen de volgende elftallen zich op: A.D.O.: Koek, Weber, Chaufser, Vogel, Van Maren, G. Tap, B. Tap, Loot, W. Tap, de Korte, Van den Brugge. HS.C.: Mr. Sigmond, Chapon, R. Jongeneel, Kermer, Höck, Lamp, Kruyer, Zur Mühlen, Van Baasbank, Dorsman, Jonker. H.F.C. begint met den wind in den rug en is dan ook de eerste periode iets meer in den aanval. Enkele goede centers naar de buiten spelers veroorzaken gevaarlijke momenten voor den A.D.O.-goal. Weber lost echter alle gevaarlijke situaties goed op. Onder leiding van Tap gaat de AD.O.-voor- hoede zich ook roeren; de H.F.C.-verdediging biedt goeden weerstand, zoodat Jonker, be houdens enkele harde schoten, niet veel moei lijks te doen krijgt. Na ongeveer een half uur spelen krijgt Ker mer na een scrimmage voor het A.D.O.-doel den bal vrij en tusschen een kluwen van spe lers door verdwijnt de bal in het net (10). Tap en Loot probeeren het met verre scho ten; die hebben geen succes. Aan den anderen kant heeft Weber absoluut geen moeite met de H.F.C.-aanvallen. De A.D.O.-spil Van Maren stuwt zijn voor hoede uitstekend, zij is echter tot de rust niet in staat om Jonker te passeeren. Ook Koek doet heele goede dingen, zoodat de rust ingaat met nog steeds een kleinen voorsprong voor de thuisclub. Na de hervatting hebben de bezoekers het voordeel van den wind: inderdaad buiten zij dit goed uit; hun aanvallen worden veelvul- dïger. Dorsman, die voor de rust reeds op den voor grond trad, breekt menigen aanval. De enkele aanvallen van H.F.C. zijn niet van gevaar ontbloot; een harden inzet van Jonge neel kan Koek nog maar net stoppen. Toch wordt A.D.O. sterker; na twintig minu ten heeft een snelle aanval van de linkerwing succes, linksbinnen De Korte passeert Jonker met een schot in den hoek (11). De binnenspelers van H.F.C. halen geen bal meer, en het is dan ook niet te verwonderen, dat de bezoekers de leiding nemen; Van Maren kopt een goed genomen corner langs Jonker (1—2). A.D.O. blijft in de meerderheid; zij krijgt enkele kansen, die echter door slecht schieten verloren gaan. HJ.C. verandert haar opstelling wel, het heeft echter evenmin succes; het tempo is er geheel uit. Er gebeurt niet veel bijzonders meer en spoe dig hierop komt dan ook het einde met een verdiende overwinning voor A.D.O. R. C. H.-Stormvogels (0-1) Krom gehuldigd. Alvorens scheidsrechter Israëls gelegenheid gaf om den strijd te beginnen, werd Krom door het bestuur van R. C. H. bij monde van zijn voorzitter, den heer H. Scheen, gehul digd met zijn 12^-jarig jubileum als eerste- elftal speler van R. C. H. in de eerste klasse van den K. N. V. B„ waarbij hem een fraaie foto van het huidige eerste elftal werd over handigd. Vervolgens huldigde Stormvogels hem onder aanbieding van een mand met bloemen. Daar na bood de voorzitter van den Haarlemschen Voetbalbond na een aardig speech je een zil veren cigarettenkoker met inscriptie aan. Aanvoerder Ruis schonk hem namens de eerst^-elftalspelers een gouden clubspeldje. Verder werden nog door verschillende bewon deraars bloemen aangeboden. Beide partijen hebben het elkaar echter niet buitengewoon lastig gemaakt. De voorhoeden schenen te wedijveren in het onbenut laten van kansen; zoo zag zelfs Prins kans om ge heel alleen voor Kos staande, den bal nog over te schieten. Het doelpunt van Stormvogels was feitelijk meer te danken aan een fout van den ver dienstelijk spelenden R. C. H.-doelman, dan aan eigen kracht. Van het begin af schijnt bij beide partijen niet de machtige wil om te winnen aanwezig te zijn. die noodig is om een spannende partij voetbal te maken, zoodat het spel, dat bij bei de elftallen vrij behoorlijk is, met Stormvo gels iets beter verzorgd positie kiezen, tamelijk gelijk opgaat. Na een kwartier maakt Kos een fout; van dichtbij wordt hij op eenvoudige wijze gepas seerd (01). R. C. H. schijnt nog niet doordrongen te zijn dat het ernst is en speelt te weinig met vuur om tot succes te kunnen komen- al dient de verdediging hiervan te worden uitgezon derd. De eerste helft verstrijkt zonder verdere doelpunten, zoodat de IJmuidenaren met een 10 voorsprong kunnen gaan rusten. Na de hervatting speelt R. C. H. met meer vuur en hoewel tegen den wind in, krijgt de Stormvogels-defensie heel wat meer werk. Nu ontbreekt echter toch nog de finishing touch, het afwerken voor het deel. terwijl het ste vige, doch faire spel van de IJmuider defensie bij enkele R. C. H.'ers zóóveel respect inboe zemt, dat er feitelijk weinig gevaar voor de Stormvogels dreigt. Verder is er nog de prima doelman Hollen- berg, die zich vooral op de hooge ballen bij zonder onderscheidt. Wel wordt enkele ma len tegen paal en doellat geschoten, daarte genover mag R. C. H. niet klagen als Prins voor open doel nog overschiet, en al blijft er spanning, als tenslotte de tijd verstreken is, heeft Stormvogels, verdiend met 10 gewon nen. De elftallen waren: R. C. H.: Kos, Krom. Prevost, Hessels, Ruis, Prevost, Paape, Houkes, Horst, Kok, Hartendorp. Stormvogels: De Waard, Ketting, Prins, van Pel, v.d. Steen, v. d. Velde. Tol, Feyen, D. Haak, K. Haak, De Waard. Doordat H. B. S. met 41 van Excelsior won, eindigt Stormvogels het seizoen wegens een slechter doelgemiddelde op de derde plaats. Door dezelfde oorzaak kon ook de Racing niet op de vijfde plaats komen. Feijenoord-Haarlem (0-1) Op werkelijk fraaie wijze heeft Haarlem haar competitieprogramma besloten met een weliswaar magere, maar niettemin verdiende 1—0 zege op het toch lang niet zoo gemakke lijke Feijenoord- Het was overigens een zonderlinge wedstrijd, waarin aan beide zijden zeer veel kansen tot doelpunten zijn geweest, maar waarbij aan den eenen kant de international Van Male zijn reputatie eer aandeed, en aan de andere zijde de jonge Haarlemkeeper Voogd met eere genoemd moet worden; hij behoefde voor zijn collega aan de overzijde niet onder te doen. De elftallen zijn als volgt: Feijenoord' Van Male, Bul, Wursten, J. Pauwe, B. Pauwe. v. Ooyen, Burg, Vrauwdreunt, Luik, van Heel, Linsen. Haarlem: Hurkmans, Smit,' J. de la Mar, De Winter, Iseger, Vreeken, Kammeijer, H. de la Mar, Huysmans, Van den Berg, Voogd. Feijenoord begint met de eerste aanvallen, die door de Haarlem-verdediging worden afge slagen. Als dan Haarlem aan de beurt is, geeft Iseger een goeden voorzet, die bij het doel door Hurkmans wordt gemist, waarbij deze jonge roodbroek een knieblessure oploopt en het veld moet verlaten. Met tien man speelt Haarlem voorloopig verder, waarbij verschillende goede uitvallen worden gedaan. Van Heel krijgt een goede kans, maar hij schiet naast. Het duurt vrij lang voor een invaller komt. De veteraan Torringa komt het elftal com- pleteeren. Kammeijer speelt dan op den linkervleugel en De la Mar center-half. J. de la Mar schiet in, maar de bal komt tegen den paal. Aan den anderen kant ge beurt dit met een schot van Vrauwdreunt. Kammeijer gaat op Van Male af, maar de internationaal is op zijn post en stompt den bal tot hoekschop. Feijenoord krijgt dan de kans om de leiding te nemen uit een strafschop, maar Burg schiet naast. Voor rust wordt niet gescoord. De tweede helft begint Feijenoord direct het offensief: reeds bij den eersten aanval schiet Vrauwdreunt ineens in, maar Voogd was op zijn post. De Rotterdammers zijn nu wel eenigszins in de meerderheid, maar de Haarlem-verdediging staat uitstekend opgesteld tegen dit korte spel: herhaaldelijk wordt het gevaar gekeerd. De uitvallen van Haarlem verdienen ook veel aandacht van de Feijenoord-verdediging, want met open spel naderen de roodbroeken steeds gevaarlijk het Rotterdamsche doel, waar Van Male er dikwijls aan te pas moet komen. Een kwartier voor het einde snelt Iseger voor den zooveelsten keer langs de Feijen oord-verdediging; een afgemeten voorzet volgt en De la Mar Jr. kopt onhoudbaar langs Van Male (0—1). Van Heel wisselt dan met B. Pauwe van plaats. Feijenoord zet er nog eens alles op, maar de verdediging van Haarlem weet van geen wijken meer. Ook Haarlem doet nog gevaarlijke aanval len, maar gaat zich in het laatste gedeelte van den strijd op verdedigen toeleggen; zij weet de score blank te houden. Met 10 voor Haarlem komt het einde. Een speciaal woord van lof verdient het achtertrio van de roodbroeken; vooral Voogd heeft schitterend zijn doel schoon gehouden. V.S.V.-HermesD.V.S. (6-4) Als de oude heer Engelhart, de jeugdige grijsaard voor V. S. V. heeft afgetrapt, is al spoedig V. S. V. in den aanval. Binnen een mi nuut moet H. de Wolf al een hoekschop tegen de gasten nemen. De bal komt aan de over zijde bij Kruiswijk, die hem goed naar binnen speelt. En Up de Wolf staat mooi vrij en depo neert den bal langs Beun in het Schiedamsche doel. 10. De gelijkmaker zou bijna direct daarop ge komen zijn. Van der Vaart neemt een vrijen trap. Een fel schot recht op doel, maar het hoofd van van der Griendt blijkt een sta-in- den-weg en het gevaar is geweken. Er is weinig bijzonders te zien. Alleen blijkt de verdediging der thuisclub niet 18-karaats De Schiedammers blijven eenigen tijd meester van het veld, maar schoten van Van Oort en Van der Vaart komen of tegen, óf gaan langs den buitenkant van het houtwerk achter. Nadat Hermes-D. V. S. gedurende eenige mi nuten het heft in handen heeft gehad, waarbij wederom de verdediging van V. S. V. nu niet bepaald uitblonk, gaat H. de Wolf er met den bal van door. Goed samenspelend met zijn broer brengt hij den bal voor het doel der gas ten. Beun weet eerst den bal nog te stoppen. Na een schot van Sterk komt het leer dan bij Kruiswijk. Weer komt de bal bij H. de Wolf, die op fraaie wijze scoort. 20. Er is dan nog slechts een kwartier gespeeld. Een kwartier later komt, als de bal eenigen tijd voor het doel van V. S. V. zwermt, plotse ling v. d. Tuyn, die achter was gebleven aan rennen en hij ziet zijn enthousiasme met een doelpunt beloond 2—1. Het is dezelfde speler, die den gelijkmaker produceert 22. Maar dat is niet naar den zin van de ueod- witten. Even voor de rust brengt Sterk, na te hebben getoond, hoe handig hij is, den bal naar voren. Hij geeft over aan Van der Lugt en nadat deze handig de Bruin heeft ver schalkt, schiet hij den bal fraai langs Beun in het Schiedamsche doel. 32. Nog is het niet uit met den doelpunten- regen; zoowaar ziet Van Oort een minuut voor de rust kans, het zesde doelpunt en tevens voor zijn club den gelijkmakers langs Michel te deponeeren. 33. Bij de hervatting zien we Hillekamp de links-halfplaats bezetten, terwijl de Koning rechts-buiten speelt. Dit blijkt een verbetering want Hillekamp blijkt zich op de links-half plaats beter thuis te gevoelen dan op de plaats van H. de Wolf. Op deze plaats heeft hij meer malen goed werk verricht, zoodat we hem on getwijfeld nog wel eens vaker in de half- linie zullen terugzien. Eindelijk heeft V. S. V. succes als na eenige mislukte pogingen de Vries met een fel schot Beun passeert. 4.3. Er moet dan nog een kwartier gespeeld worden. Kruiswijk zet eenige malen goed voor. Een van deze voor zetten komt bij de Koning die voor het Schie damsche doel staat. Deze geeft door naar „Uppie", die de overwinning voor V. S. V. be hoorlijk conserveert. 53. Maar toch geeft Hermes-D. V. S. den moed niet op. En de gasten zien in de laatste mi nuut hun volhouden beloond, want als v. d. Griendt zich wat te ver van het doel heeft verwijderd, breekt Van Oort door. Hij geeft over aan v. d. Vaart en voor dat men het weet is de stand 54. De laatste minuut brengt dan, evenals de laatste minuut voor de rust, een verrassing. Na den aftrap komt het leer bij Kruiswijk. Deze zet nu eens niet voor, maar doet het zelf. Met een fel schot geeft hij Beun het na kijken. 64. Dan 'fluit scheidsrechter Stassen, die cor rect leidde, het einde. Z. F. C.Ajax (42) De Amsterdammers zijn direct in den aan val, doch een uitval van Z. F. C. is noodlot tig voor Ajax. De Maar weet uit een voorzet van links mooi in te koppen (10)-. De gas ten blijven in den aanval doch zij beschik ken niet over voldoende schotvaardigheid. Na een half uur weet v. d. Kolff den voor sprong der gastheeren tot 20 te vergrooten. Even later maakt De Maar er 30 van. Na de hervatting zijn de Zaankanters over het algemeen in de meerderheid. Door een misverstand in de verdediging der gasthee ren komt het eerste tegenpunt. Volkers heeft maar voor het intrappen (31). De gasthee ren blijven in de meerderheid, doch plotseling weet Oudendijk er 3—2 van te maken. De Zaankanters verhoogen even later door een hoekschop van v. d. Oever hun voorsprong tot 42. Met dezen stand komt ook het einde Sparta't Gooi (15) Direct na het begin wordt er stevig ge speeld; de doelen verkeeren beurtelings in gevaar. De Rotterdammers hebben na tien minuten succes door een schot van Papen hoven (10). De Hilversummers gaan nu fanatiek ten aanval, doch zij hebben geen succes. Na de rust zijn de gasten steeds in den aan val. Zij houden het spel echter t« klein, zoo dat de Rotterdamsche verdediging steeds tij dig kan ingrijpen. Wentink weet gelijk te ma ken (11). Even later werkt Schut het leder in eigen doel. Het gaat den gasten nu ge makkelijk af. Anijs brengt den stand op 13 en kort voor het einde verhoogen Spaans en Cohen den voorsprong tot 15. D. H. C.—K. F. C. (3—2) Na 25 minuten bezorgt de Delftsche mid denvoor op fraaie wijze zijn club de leiding (10). Met dezen stand gaat ook de rust in. In de tweede helft is het spel van K. F. C. nog zwakker geworden. De thuisclub is dan ook volkomen in de meerderheid. De rechts binnen weet er na 20 minuten 20 van te maken, waarop het Mol is, die een tegen punt weet te scoren. Uit een kopbal weet v. Nellen den stand echter spoedig op 31 te brengen. Juist voor het einde scoren de Ko- genaren nog een tegenpunt. D. F. C—V. U. C. (4—1) De thuisclub is het eerst in den aanval; het doel van de bezoekers is herhaaldelijk in gevaar. Als er ongeveer een half uur gespeeld is, bezorgt Ruysch aan D. F. C. de leiding (10). Punt vergroot den voorsprong tot 2-0. Na de rust hebben de Hagenaars direct succes. Van der Wildt schiet van dichtbij in (2—1)! Het spel wordt nu eenigszins ruw; vijf minuten voor het einde wordt v. d. Meer het veld uitgestuurd. Ruysch weet den staïld nog op resp. 3 en 41 te brengen. H. B. S.Excelsior (41) Reeds dadelijk gaan beide partijen ener giek ten aanval over; de verdedigingen krij gen druk werk. De beide doelverdedigers we ten echter steeds waar zij staan moeten. Als er een half uur gespeeld is bezorgt Op- horst zijn club de leiding (1—0). Even later maakt v. Kesteren met een fraai schot er 2—0 van. Juist voor de rust scoort Bouter het tegenpunt (2—1). In de tweede helft krijgen de bezoekers de gelegenheid voor den gelijkmaker, maar Ver metten zorgt voor een corner. Het is nu d'Fonseca die er 3—1 van maakt. Doordat Hoogerstege een bal verkeerd beoordeelt ver dwijnt het vierde doelpunt over Lindeman in het doel. Het einde komt met een 41 over winning voor H. B. S. HilversumXerxes (13) In de eerste minuten zijn de Hilversum mers in de meerderheid, doch zij talmen voor doel. Daarna komen de Rotterdammers op zetten; dan komt het eerste doelpunt (01) Looyse, die een bal in de maagstreek kreeg moest eenigen tijd het veld verlaten. Als hij zijn plaats weer ingenomen heeft, trekken de Hilversummers opnieuw ten aanval; na 24 minuten maken zij gelijk. De Jong doet den stand daarop weer in het voordeel van de Rotterdammers veranderen (12). Na 35 minuten maakt Pollee het laatste doelpunt. Na de rust weet geen der partijen meer het doel te vinden. E. D. O.Spartaan (43) De rood-zwarten hebben het competitie programma besloten met een overwinning. Langen tijd heeft het er naar uitgezien, dat het voor E.D.O. een nederlaag zou worden, want de rust kwam met een 13-achterstand toch is E.D.O. de geheele eerste helft in den aanval geweest, getuige het aantal corners, dat zij forceerde. E.D.O. kreeg er zes, Spar taan niet één. Niettegenstaande deze meer derheid wist E.D.O. slechts eenmaal te scoren. Daarentegen waren de enkele uitvallen van Spartaan zeer gevaarlijk, waardoor zij haar voorsprong verkreeg. Het E.D.O.-elftal had de volgende opstelling: Fuchs. K. Zandstra, G. Zandstra, Jansen, v. d. Putten, Oomen, Nottrot. Bijvoet, Goemaat, Perukel, Kelder De thuisclub heeft het voordeel van den wind. Nottrot forceert den eersten hoekschop, die niet oplevert. Een hooge voorzet van Kel der veroorzaakt gevaar voor het Spartaan- doel, evenals een mistrap van G. Zandstra, voor den E.D.O.-goal, maar beide kansen blij ven onbenut. Bij een snellen uitval van de Amsterdam mers scoort Vis (01). E.D.O. is steeds sterker, maar weet de vele kansen niet te benutten. Kelder speelt bui tengewoon goed; vedschillende, goede scho ten en voorzetten hadden beter lot verdiend. Bovendien is Oerlemans in goede conditie. Kelder weet dan met een scherp schot via den paal den gelijkmaker te scoren. Weer weet de Spartaan door Hilster de lei ding te nemen. En tot overmaat van ramp kopt K. Zandstra in eigen doel. (13). De tweede helft is nauwelijks eenige minu ten oud. of de stand is gelijk. Eerst schiet Oomen uit een hoekschop van Perukel in. Direct daarop maakt Goemaat den stand gelijk. Een vinnige strijd ontstaat nu om de lei ding. Fuchs wordt eenige malen aan het werk gezet; hij doet dit keurig. Twee schoten van Perukel, van korten afstand gelost, weet Oerlemans te keeren. Een penalty door Nottrott genomen, stopt hij eveneens. Maar toch komt naar E.D.O. het winnende doel punt. Als Nottrot weer eens keurig werk ver richt, weet Goemaat den bal in het Spar taan doel te werken. (43). Nog eenige snelle Spartaan-aanvallen vol gen, maar de E.D.O.-verdediging weert zich kranig, zoodat met onveranderden stand het einde komt. B. F. C.Bloemendaal (24) Op alleszins verdienstelijke wijze heeft Bloe mendaal de competitie afgesloten met een 4—2-overwinning op B. F. C. Aanvankelijk wist de thuisclub meer enthousiasme in haar spel te leggen, maar de verdediging der witten bleek goed op dreef. Na een kwartier had de linksbuiten der gastheeren met een hard schot succes (10). In de aanvallen der witten ontbrak het zeker niet aan snelheid, maar de afwerking liet veel te wenschen over. Verder hadden Van Gelder en De Bock met enkele fraaie schoten niet veel geluk. Uit een misverstand in de Bloemendaal-verdedi- ging vergrootte B.F.C. den voorsprong tot 2-0. Bloemendaal liet het er echter niet bij zitten; J. Kohier zorgde met een onhoudbaar schot voor een tegenpunt (21). De Bloemendaal-voorhoede liet verder eenige kansen onbenut. Kort voor rust kreeg De Bock het leder goed toegespeeld; hij bracht met een kalm geplaatst schot de balans weer in evenwicht. (2—2) In de tweede helft ls de meerderheid der witten opvallend groot geworden; het ver wekte dan ook heelemaal geen verworderlng dat J. Kohier den stand op 23 bracht. Het spel der thuisclub is er daarna niet beter op geworden; de verdediging der Bus- summers werd dan ook met werk overladen. Doelman Vos vooral verrichtte uitstekend werk, maar kon toch niet verhinderen dat De Bock met een volkomen onhoudbaar schot de overwinning der witten tot een voldon gen feit maakte (24). Wel gaven de gast heeren het nog niet gewonnen, maar de Bloemendaal verdediging wist het de matige attaques der B. F. C.-voorhoede wel raad. ter wijl in de laatste instantie doelman Kersten volkomen voor zijn taak berekend bleek. Bloemendaal verdiende de overwinning door haar veel beter spel na rust. Zij speel de met het volgende elftal: Kersten, Jonkergauw, Immers, De Wilde, Beijk, B. Huisman, Kammeijer, De Bock, J. Kohier, Van Gelder, Leuven. O. V. V. O.—Kinheim (2—2) Op het ongelijke kleine terrein kon Kin heim langen tijd haar vorm niet te pakken krijgen. Vooral de Kinheimspil kon er maar niet inkomen. O.V.V.O. liep hard van stapele zocdat ze al spoedig twee kansen kreeg, doch die niet benutte. Na 20 minuten plaatste Ellen toen hij gehinderd werd om voor te zetten, terug naar Schoo die met een hard schot via een back doelpuntte (01). De O. V. V. O.-midvoor Jonas trachtte een paar maal door te breken, doch het lukte hem niet; toen hij echter bij een scher mutseling voor het Kinheim-doel een kans kreeg was het 11. Even voor de rust liet dezelfde speler een keurig staaltje van zijn kunnen zien; toen hij den bal toegespeeld kreeg, snelde hij langs een paar spelers om daarna een schot in den bovenhoek te lossen. Druyven stopte het schot nog, doch de bal was het doelvlak gepasseerd, wat scheidsrechter Visser niet ontging. (21). Na de rust eerst geruimen tijd eenzelfde spel. Langzamerhand begon Kinheim zich meer thuis te gevoelen op het terrein. O. V. V. O. werd tenslotte geheel teruggedrongen, maar alle schoten gingen over en naast of werden door den O. V. V. O.-keeper gestopt. Toen 12 minuten voor het einde Michel Jr. een voorzet vrij voor het doel kreeg, had hij geen moeite om den stand op 22 te bren gen. Het zag er toen nog donker uit voor O. V. V. O. Kinheim was nu sterk in de meerderheid Het O. V. V. O.-doel ontkwam enkele malen ter nauwernood aan een doorboring. De O. V. V. O.-doorbraken onder aanvoering van Jonas hadden evenmin succes, zoodat de stand 22 bleef Scheidsrechter Visser floot goed. VOETBAL IN ENGELAND De uitslagen van de Zaterdag gespeelde voetbalwedstrijden luiden als volgt; VOOR DE COMPETITIE. ChelseaBlackburn Rovers 30 Huddersfield TownDerby County 20 LiverpoolMiddlesbrough 62 Sheffield Utd.—Sheffield Wed. 5—1 SunderlandNewcastle Utd. 20 Tottenham H.—Everton 30 WolverhamptonBirmingham 20 VOOR DEN BEKER. AsenalAston Villa 12 Bolton WanderersPortsmouth 03 Manchester CityStoke City lo Preston North EndLeicester City 01

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 10