tiléül DE BILT 1/osset* eu itkai\m H.D. VERTELLING. HENCELEN MAANDAG 5 MAART 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 2 VEREENIGING VAN VRIJ ZINNIG HERVORMDEN. intrede VAN ds. kaste IN. Zondagmiddag had in het gebouw van den Protestantenbond de intrede van ds. H. J. Kastien plaats, die des morgens door ds. H. H. Dorgelo bevestigd was als predikant van de Vereeniging van Vrijzinnig Hervormden te Haarlem, als opvolger van ds. A. Trouw. Nadat van Psalm 84 het 1ste en 6de vers waren gezongen, las ds. Kastein de verzen 1 tot en met 8 van den brief aan de Romeinen voor hoofdstuk 12. Als tekstwoord had hij gekozen uit den lsten Brief aan de Corin- then: Eén lichaam zijn wij. hoe talrijk ook. Wat Goethe zei over de twee zielen in ons leven, die het goede en die het kwade willen, waf Plato bedoelde met de twee paarden die voor onze levenswagen gespannen zijn, daar doelde Paulus ook op, toen hij sprak over den aardschen mensch en den in Christus her boren mensch. Paulus sprak over de nood zakelijkheid van bekeering en wedergeboorte. Hij wekte op tot "eensgezindheid, want in zijn gemeente; kwamen meeningsverschillen voor, scheuring en partijzucht, in plaats van dat men eenstemmig was. Spr. behandelde voorts de taak van den predikant, de behoefte, die in deze wereld ge voeld wordt aan een plaats om samen te zijn. In de kerk worden wij. aldus spr. gevormd om de wereld straks te vormen. Zij is niet een schuilplaats voor geestelijk zwakken, doch een opvoedingsgelegenheid, waar de mensch zich zijn dieper-ik bewust wordt, waar al tijd gesproken wordt van verzoening en ver geving. In de kerk heeft de wedergeboorte der wereld plaats. Hij riep vervolgens de mede werking in van de ouders voor de plaats der Jeugd in de kerk.. Hij roemde de milde geest in de kerkelijke verhoudingen in Haarlem. Onze gemeenschappelijke taak, eindigde spr. is de bestrijding van het ongeloof allereerst in eigen hart. Nadat gezongen was van gez. 99 vers 3 en 4, dankte ds. Kastein ds. Dorgelo voor zijn bevestiging, het bestuur der Vereeniging, ds. Trouw, die mede aanwezig was en ds. Van Peursum. Hij richtte zich voorts tot den ker- keraad en voogdij der Ned. Herv. Kers. waarbij hij hoopte dat de goede verstandhou ding bestendigd mocht blijven, 't hoofdbe stuur der Vereeniging van Vrijzinnig Her vormden en bet Provinciaal bestuur, de vertegenwoordigers der Doopgezinde, Remon- slrantsche en Luthersche Gemeente, de afd. Haarlem-Noord van de Ned Protestanten bond. Heemstede, Bennebroek, van Vrijz. Herv. uit Kampen, waar ds. Kastein gestaan hee.ft.. den organist den concierge en de le den. Hier na zong men gez. 237 vers 4. De voorzitter der vereeniging. mr. Hoog, en die van de Ned. Prov. Vereeniging, een lid van den kerkeraad van de Ned. Herv. Kerk en een der oudste vereenigingsleden spraken nog hartelijke woorden. Ds. Kastein dankte allen in het bijzonder den Kerkeraad der Ned. Herv. Kerk. Hierna was gelegenheid met ds. Kastein kennis te ko men maken. HET PARKEEREN OP DE GROOTE MARKT Over hét parkeeren met- auto's op de Groote Markt schreef ons een lezer, dat voor langer dan een kwartier parkeeren al f 0.25 moet betaald worden. Ook meende deze inzender dat de bewakers niet een behoorlijk loon ont vangen. Wij teekenen hierbij aan, dat de gemeente het parkeeren verpacht heeft en dat zij de tarieven en ook de bewakersloanen heeft vastgesteld, De tarieven luiden, naar de pachter ons mededeelde, als volgt: het eerste half uur is vrij (hieraan wordt zeer streng de hand ge houden), het volgend uur kost f f 0,25 en voor de daarop volgende 2 uur moet f 0.10 per uur worden betaald. Zoodat men nooit meer dan f 0.45 behoeft te betalen, ook al laat men zijn wagen veel langer dan 3 1,2 uur staan. De bewakersloonen zijn f 10 per week, be halve het verval. Voorts werd ons nog medegedeeld dat bij slecht weer en groote koude, de bewakers kunnen schuilen in een dan voor dit doel op de Groote Markt geplaatste auto. Er is aan het gemeentebestuur gevraagd, een huisje op de Markt te mogen plaatsen, maar de Schoon heidscommissie had hiertegen bezwaar. gunning. Aan de firma Penn en Bauduin, te Dor drecht is opgedragen: het vervaardigen, le- vere nen opstellen van den stalen bovenbouw voor enkel spoor voor den onderdoorgang van den provincialen weg nabij K.M. 8.380 van den spoorweg AmsterdamHaarlemmermeer Amstelveen voor de somma van f 9.270. JHR. DR. J. C. MOLLERUS EERE-VOORZITTER VAN DE HAARL. LUCHTVAARTCLUB. Aan Jhr. Dr. J. C Mollerus is het eere-voor- ziterschap aangeboden van de Haarlemsche Luchtvaartclub na afloop van zijn lezing die hij voor dit gezelschap heeft gehouden over zijn reis naar Indië per K.L.M.-vliegtuig. AGENDA MAANDAG 5 MAART Stadsschouwburg: Fritz Hirsch operette Wenn die kleinen Veilchen blühen. 8 uur. Schouwburg Jansweg: Cabaret en Klein Tooneel 8.15 uur. Haarl. Kegelbond: Kunstfilm Ludwig von Beethoven. 8.15 uur. Luxor Sound Theater: „De onzichtbare man". 8.15 uur. Cinema Palace: „Victor und Victoria'. Op het tooneel: The Overburry's, Musical Truck Dancers. 7 en 9 15 uur. Rembrandt Theater: „De Jantjes" (gepro longeerd) Op het tooneel: Damhofer „Weisse Rössl". Truppe Tiroler-ensemble. 7 en 9.15 u. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve "s Maan dags. Toegang vrij. DINSDAG 6 MAART Haarl. Kegelbond: Kunstfilm Ludwig von Beethoven. 8.15 uur. N.V. Nedèrlandsch Syndicaat. Jaarl. alg. vergad. van aandeelh. Kruisweg 70. 8 uur. Bioscoopvoorstellingen. Heemstede: Kunstavond Chr. Hist. Kiesvereen. Opvoering van „Naaman de Sy riër", Voorweg 34. 8 uur. HET LEDENTAL VAN „BLOEMBOLLENCULTUUR" vermindering IN 1933. Het verslag van den-toestand en werkzaam heden der Alg. Vereen, voor Bloembollencul tuur (waarvan het eerste gedeelte is opge- genomen in het Weekblad voor Bloembollen cultuur) vermeldt dat de Vereeniging op 31 December 1933 telde 9 donateurs. 4116 leden en 55 lid-leerlingen. Tezamen 4180 contri- bueerenden. Een jaar tevoren was het aan tal donateurs 10, het aantal leden 4781 en het aantal lid-leerlingen 56, tezamen 4847 contribueerenden. Hieruit blijkt, dat gedurende het jaar 1933 het ledental met 665 verminderde. (In 1932 met 1019). In hoofdzaak is dit terugloopen het gevolg van bedanken door hen. wier bloem- bollenbedrijf tot onyoldoende beteekenis was teruggebracht om het lidmaatschap der ver eeniging als onontbeerlijk te doen beschou wen. Het meerendeel der leden, die bedankt hebben, was aangesloten bij de jongste af- deelingen. Het aantal afdeelingen bleef in 1933 onge wijzigd (63). Het aantal der door het Scheidsgerecht voor den Bloemlbollenhandel in 1933 be rechte geschillen is belangrijk teruggeloopen. AAN3IELDING VOOR TEELT VERGUNNINGEN AARDAPPELEN. In aansluiting op de berichten betreffende de aanmelding voor het verkrijgen van een teeltvergunning voor aardappelen, wordt ons namens den Burgemeester medegedeeld, dat de Gewestelijke Aardappel Organisatie te Haarlem zitting zal houden voor het aan vragen van een teeltvergunning op Dinsda; 6 Maart 1934 des n.m. van 24 uur in het gebouw „St. Bavo" Smedestraat 22. Verdere aanmelding kan geschieden bij de secretaris van het district den heer B. Oversen te Slo- terdijk of bij den kantoorhouder J. Galjaard, Koudenhorn, hoek Donkere Spaarne alhier, uiterlijk tot 15 Maart a.s. DIE SPAERNE-SANGHERS. Het mannenkoor .Die Spaeme-Sanghers' heeft Zondag 4 Maart zijn derden verjaardag gevierd. Na de goed bezette repetitie heette de voorzitter, de heer L. Schoorl, de aanwe zigen t.w. behalve de leden en hunne dames, vele leden van het dit seizoen opgerichte Haarlemsch Dameskoor, welkom en dankte voor deze belangstelling. Hij herdacht den tijd van de oprichting af en sprak zijn vol doening uit over het feit. dat de vereeniging er in geslaagd was van de gemeente een lo kaliteit in huur te mogen ontvangen, die schitterend voor een groote zangvereeniging geschikt is. Hij hoopte, dat de vereeniging hier lange jaren gevestigd zou mogen zijn. Namens de dames bood mevr. Van Parree- ren een prachtig tafelkleed aan, dat de groo te tafel van de bestuurskamer zal versieren. De voorzitter bedankte allen, die meege werkt hadden om het repetitielokaal zoo prachtig in orde te brengen, en hij hoopte, dat een band van innige samenwerking zou groeien tusschen het dameskoor en ,Die Spaerne-Sanghers" tot heil van beide ver- eenigingen en van het muziekleven in Haar lem. INFORMATIEK OER SEN. (Medegedeeld door de Root. Bank Ver.) Londen 7.54 1/2—7.55 1/2. Berlijn 58.9058.95. Parijs 9.78—9,78 3/4. Brussel 34.62 1/2—34.67 1/2. Zurich 48.97 1/2—49.02 1/2. Rome 12.7512.80. New-York, 1.48 1/2—1.49. VOORBEURS TE AMSTERDAM ZEER GERINGE HANDEL. De beursstemming was hedenmorgen ter beurze van Amsterdam eenigszins verdeeld. De handel bleef evenwel van uiterst .geringe afmetingen. De Philipsaandeelen en Ko ninklijke Petroleum liepen een kleinig heid terug. Daarentegen waren HVA gevraagd waarschijnlijk in verband met den aanvang van de suikerconferentie te Londen. Weliswaar is men ten aanzien van het re sultaat der besprekingen niet erg hoopvol gestemd, maar wie weet, valt het tenslotte nog mee. Rubberwaarden trokken was aan, terwijl Redjang Lebong om de hoogste koer sen van Zaterdag schommelden. Ook Aku waren goed gedisponeerd, Unilever waren prijshoudend, 4 pCt. Oblig. Kon Petr. ver volgden de Zaterdag ingezette koersstijging. DOCTOR A. J. VERHAGE. Het weekblad voor Bloembollencultuur maakt melding van de promotie, dezer dagen te Rot terdam, tot doctor in de Handelswetenschap pen van den heer A. J. Verhage, adjunct secretaris der Alg. Vereen, voor Bloembollen cultuur. Dr. Verhage promoveerde op een proef schrift: „De handel in bloembollen" en stel lingen. GUNNING. De levering van 100.000 stuks trottoir-te gels, waarvan de aanbesteding heeft plaats gehad op 3 Februari j.l., is door Openbare Werken gegund aan. de N.V. Technisch Bu reau v.h. Nierstrasz te Haarlem en de N.V. Wernink's Beton Maatschappij te Leiden. DE HEER ANT. BOSSE OVERLEDEN. Op bijna 77-jarigen leeftijd is overleden de heer Ant. Bosse. oprichter van den be kenden Kantoorboekhandel in de Barteljoris- stxaat. De heer Bosse was een in onze stad zeer bekend middenstander. Een groot deel van .jong-Haarlem" placht zijn schoolbehoeften „bij Anton Bosse" te koopen en dikwijls kwam het voor, dat diezelfde jongelui, volwassen geworden, na buitenslands of in Indië te zijn geweest hun inkoopen, soms na 40 jaar, weer in de zaak kwamen doen en er hun vreugde over uitspraken dat zij daar nog steeds den zelfden eigenaar in volle gezondheid aan het hoofd van de zaak aantroffen. De heer Bosse was mede-oprichter van de afd. Haarlem van de R.-K. Middenstands^er- eeniging en is, gedurende 9 jaar, de eerste voorzitter dier organisatie geweest. De teraardebestelling is bepaald op Woens dag a.s. tusschen half 11 en 11 uur op het- kerk „St. Barbara" de fytooie Ulode in alle ft einzen don twecliedj. datneoldeedectnaUeuj. dadeHododc. Z6-ZS (Adv. Ingez. MecLJ meldt: Hoogste barometerstand 767.9 m.M. te Toulouse. Laagste barometestand 730.6 m.M. te Seidisfjord. en voorspelt: Matigen tot krachtigen Zuidelijken tot Westelijken wind. Meest zwaar bewolkt of betrokken. Af en toe regen. Aanvankelijk zachter. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind van de Bilt hedenmorgen om 9 uur aan de posten van Delfzijl tot Hoek van Holland: Weest op Uw hoede! Uit het Buitenland ZACHT WEER MET REGEN. Het hooge drukgebied over Frankrijk is verdwenen, dat in het Zuid Westen is weer afnemende en de depressie bij IJsland breidt zich steeds verder over het waarnemings gebied uit bij Groenland gevolgd door een koude Noord-Oostelijke strooming. Krachtige Westelijke winden waaien over de Britsche eilanden, krachtige tot stormachtige Zuide lijke winden over de Noorsche en de lucht is, behalve in Zuid—Frankrijk bijna overal zwaar bewolkt of betrokken, met veel regen of sneeuw in Scandinavië. Thans dringt de regen ook tot het vaste land door, afgewisseld door korte opklarin gen. In Zweden is de vorst plaatselijk weer streng geworden. In Oost-Duitschland is de vorst verdwenen. In Frankrijk en Zuid Duitschland kwam weer lichte vorst voor. Voorloopig is aanhouden van de Westelijke winden met vrij-zacht weer en af en toe regen te wachten. r ------ Barometer Stand van heden 761 m.M. Vorige stand 762 m.M. Neiging: Achteruit. Opgegeven door de FA. FEDERMANN, Opticien. Groote Houtstraat 37. Tel. 11059. Thermometer Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden tot 12 uur 48 F. 40 F. 46 F. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 5 Maart. Bevallen 2 Maart: C. E. LagerweijWar merdam, z.; M. J. van GennipSelhorst, z.; A. M. van Nieuwlandv. d. Meijden, d. Overleden 1 Maart: H. W. Wattel, 32 j., Mentawistraat; M. G. KettmannLouwe, 65 j„ Schoterweg; C. W. BoenderFritz, 30 j., Hazepaterslaan2 Maart: M. L. Blokker Vaal, 53 j., Zuid-Brouwersstraat; 3 Maart: W. H. M„ 3 j., d. v. H. J Felix, Linschoten- straat De bloempot DISTRICTSBUREAU VOOR ARBEIDSRECHT Het bestuur van het Districts Bureau voor Arbeidsrecht in jaarvergadering in het ge bouw de Centrale bijeen, benoemde met al- gemeene stemmen mr. H. O. Drilsma, als vast adviseur aan dit Bureau. De verslagen werden goedgekeurd. Het aan tal zaken en gegeven adviezen over het jaar 1933 bedroeg 2071. Aan den bediende G. Flameling Jr. werd dank gebracht voor zijn correcten arbeid voor het bureau verricht. AANBESTEDING De directeur van Openbare werken te Haarlem heeft Maandagmorgen in het Raad huis aanbesteed het ophoogen van straat- banen op een terrein ten Noorden van de Zo- mervaart. Ingekomen waren 14 biljetten. In geschreven hadden: N.V. Aanneming mij v.h. J. M. Strijland te Uithoorn voor f 52000 (400 manweken) J. L Groenewegen in Amsterdam f 47900 (590 manweken) Wed. H. M, Verheul Haarlem f 57000 (614 manweken), fa. Tames en van Maas Haarlem f 52700 (546) de Vletterschip- pers vereeniging te Haarlem D. E. V. f 53570 (950), fa. Samson te Leiden f 58000 (150 man weken gegarandeerd). N.V. Amsterdamsche Ballastmij f 47498 (349) J- C. Beenen en Co f 49990 (670) D. Blankevoort, Bloemendaal f 48070 (320) N.V. Land en Tuinbouw Mij. Duinexploitatie in liquidatie te Haarlem f 51200 (490) P. H van Essen te Halfweg f 53338 (400), G. T. C. Kroon Jr. te Haarlem f 52600 (500) en Jod. Rombout te Haarlem f 51900 (500) Een biljet was ongeldig. De gunning zal later bekend gemaakt worden. Meneer en mevrouw Klein zitten in de helder verlichte, vredige eetkamer onder de ïamp. Elk van hen heeft een deel van de ."ant voor zich op tafel liggen. Hun ademhaling, het omslaan van de ritselende bladen en het ge luid, waarmee meneer Klein af en toe met een houten tandenstoker tusschen zijn tanden wroet, is het eenige wat men hoort. Het raam staat open. Opeens zegt mevrouw Klein: „Zeg, het tocht!" ..Ik voél er niets van", bromt hij. „Jawel, ik voel het wel". Hij zwijgt onwillig. .Morgen ben ik nog ziek!" zegt ze. Nijdig staat hij op en sluit met veel lawaai het raam. Dat eeuwige gezeur van haar over tocht en het feit, dat ze na een huwelijk van ruim tien jaar nog steeds een zeker soort van hoffelijkheid van hem eischt, ergert hem. Meneer Klein laat zich weer op zijn stoel neer met een gesteun, dat den indruk wekt dat hij doodmoe van een uitputtende bergbe- klimming terug komt. Van de straat stijgt een vaag gemompel van stemmen naar boven. „Wat gebeurt daar beneden?" vraagt me vrouw Klein en heft het hoofd op. „Wat? Niets natuurlijk. Misschien hebben ze weer iemand opgepakt. Je had er nu zoo langzamerhand wel eens aan gewend kun nen zijn, dat er naast ons een politie bureau is!" Klein verschrikt: „O Gustaaf! Heb je de hangplant voor het venster weggenomen, toen je het raam dicht deed?" ,.Nee!" zegt hij, en kijkt haar ontsteld aan. .Gustaaf!" jammert mevrouw Klein. „Daar komt na tuurlijk dat lawaai beneden van! De pot is gevallen, toen je het raam dicht deed en op iemand's hoofd neer gekomen. Zoo dade lijk komt de politie hier om te vragen van wie die pot is, dat zul je zien. Ze vragen na tuurlijk aan ieder huis. En we kunnen toch niet zeggen, dat hij niet van ons is? Gustaaf! Zeg dan toch wat!" Hij is even ontsteld als zij; maar bij hem uit dat zich in een hardnekkig zwijgen. Hij staat op, gaat naar het raam en kijkt naai de plaats, waar eens de pot met de hang plant aan een paar ijzerdraden en een stevi- gen spijker hing: de spijker zit er nog in en de pot is werkelijk verdwenen. ,,Heb jij er idee van wat voor straf je voor zooiets krijgt? Heb je geen wetboek in je boekenkast?" vraagt mevrouw Klein ter neergeslagen. „Ik heb er geen", zegt hij mat. „Mijn va der had er altijd een in huis. Maar voor zoo iets zorgen doe je nooit, je gooit je geld ,-eel liever weg aan modeblaadjes. We moeten het dadelijk aan een advocaat vragen, op de derde verdieping woont er een. Het is wel al laat hoe laat is het? maar we moe ten het meteen doen. In spoedgevallen komt het er niet op aan, al is het midden in den nacht. Ja, ik ga mee ik zou bovendien voor geen geld van de wereld hier blijven. Als ze dan komen, en zo ondervragen me, en ik zeg wat verkeerds dat kun jij betel- doen. Trek gauw je schoenen aan. Ik ben zoo klaar, ik zet alleen even een hoed op". Samen gaan ze somber naar de slaapkamer, waar meneer Klein venijnig bromt, terwijl mevrouw haar schoenen aan trekt: „Dat komt nou allemaal alleen door jouw eeuwige gezanik over tocht!" Mevrouw kijkt op. „Je moet mij noodig de schuld geven! Die pot hebben we al jaren en jaren in huis, daar kun je nu toch zoo langzamerhand wel aan gewend zijn! Ik zal je eens zeggen, waar het door komt: door jouw eeuwige onvrien delijkheid, en je zeldzame onbeleefdheid te genover mij! Jij werd nijdig, toen ik je vroeg om het raam even dicht te willen doen, en je hebt het gewoonweg dicht gesmeten, zon der te kijken wat je deed. Maar. stil eens even! Ik hoor wat op de trap! Stil! Beweeg nou eens even niet!" Beiden staan doodstil te luisteren. Het geluid sterft weg. Ze slaken een diepe zucht van verlichting. Een paar minuten later loopen ze de trap op en bellen bij den ad vocaat, die al naar bed is. Ze zeggen tegen het slaperige dienstmeisje, dat het een dringend geval is en dat ze hem wakker moet maken, en ze wekt hem dus; en na verloop van tijd verschijnt hij in de wacht kamer. Meneer Klein krijgt van hem te hoo- ren, wat hij in zijn hart eigenlijk al ver wachtte en luistert geslagen toe, terwijl zijn vrouw den eenen uitroep van schrik na den anderen slaakt. De advocaat verklaart na melijk zakelijk: „In allen gevalle kan dege ne. wien het ongeval overkwam, of zijn fa milie, als de dood ter plaatse intrad of later volgde of volgen zal, schadevergoeding eischen en in het ergste geval aanspraak maken op éen geregelde uitkeering voor levensonderhoud. Of veroordeeling tot een gevangenisstraf volgen kan, kan ik niet met zekerheid zeggen". Ale de eerste ontzetting voorbij is. wil me vrouw Klein nog van alles en nog wat weten, en maakt den advocaat buiten zichzelve van ongeduld en prikkelbaarheid. Meneer Klein zegt niets. Geslagen verlaten ze ten slotte de derde verdieping. De eerste phase in de verschrikkelijke geschiedenis is achter den rug. Het honorarium, dat de advocaat voor de nachtelijke conferentie berekende, was bo vendien ook niet gering. „Nu zullen we in den vervolge voortdurend aan het betalen kunnen blijven!" zegt meneer Klein. „Tot we niets meer hebben!" Ze betreden hun woning weer, die er zoo vredig en vriendelijk uit ziet. Als ze voorbij de keuken komen, zien ze Anna, het meisje, dat haar uitgaansavond had en blijkbaar intus- schen thuis is gekomen. Somber schuiven ze de eetkamer binnen en kijken donker naar het ongeluksraam, dat Anna tijdens hun af wezigheid weer open gezet heeft. Als aan den grond genageld blijven ze staan. De hangplant hangt met pot en al weer aan zijn spijker. Anna wordt geroepen. Ze ver klaart dat ze hem 's morgens, nadat ze hem water gegeven had, in de keuken heeft laten staan om uit te lekken en dat ze hem zoo even weer op zijn plaats gehangen heeft. WILHELMINA BALTINESTER VIJF DAGEN WERKEN IN DE MIJNEN. Het zou. volgens de „Limb. K.", in de be doeling liggen om geleidelijk te komen tot een werkweek van vijf dagen op die mijn ondernemingen, waar op het oogenblik méér dan één verzuimdienst per week moet wor den ingelegd. Daar men echter voorloopig niet verwacht, dat de afzetmogelijkheid der Limburgsche mijnen zal stijgen, zal het door voeren van dezen maatregel waarschijnlijk gepaard gaan met ontslag voor nog enkele honderden arbeiders door de particuliere mijnondernemingen. INSPECTEUR KR A XK ZIXXIGEX WEZEN Tot derde inspecteur van het Staatstoezicht op krankzinnigen en krankzinnigengestichten wordt dezer dagen benoemd arts J. Wessels, geneesheer-directeur van de Stichting Veld wijk te Ermelo. Bond van Hengelsportliefhebber® voor Haarlem en Omstreken. Zondagmorgen hield deze bond een wed strijd om den wisselbeker, geschenk van den heer D. Pirovano. Er werd gevischt op baars in de Ringvaart tusschen Bennebroek en Hillegom. De vangst was niet slecht. Na tweemaal anderhalf uur gevischt te hebben, was de uitslag aLs volgt: le prijs, de Wisselbeker, De Vereenigde Vis- schers, 2. De Grundel, 3. De Ruischvoorn, 4. De Dageraad. „Held van den dag" was Chr. Duits, lid van het collega De Grundel, met 10 stuks baars. Na afloop begaf men zich naar het club lokaal van het college D. V. V. in de Doel- straat, waar door den voorzitter van den Bond, den heer B. Larsson, met eenige toe- oasselijke woorden de prijzen werden uitge reikt. SCHEEPVAART BERICHTEN VERLAGING WERKVERSCHAF- FINGSUURLOONEN. VOOR ROTTERDAM EN AMSTERDAM. De minister van Sociale Zaken heeft naar Het Volk meldt bepaald, dat in de hoofdstad evenals in Rotterdam, het uurloon bij de werkverschaffing met vijf cent wordt ver laagd. Het zal nu 45 cent bedragen. Het dagloon, waarover het ziektegeld wordt berekend, wordt verlaagd van f 3.75 tot f 3. wat beteekent, dat de uitkeering geen f 3. 'meer is, doch f 2.40. HOLLAND-AMERIKA LIJN Blommersdijk Rotterdam n. N.-York 2 (8.8 v.m.) 87 mijl W. van Land's End. Narenta Vancouver n. Rotterdam via L'pool 2 (8.23 v.m.) 300 mijl Z.W. van Land's End Nagara Vancouver n. Rotterdam 4 (9 n.m.) te Havre verwacht Nictheroy Vancouver n. Rotterdam 2 (n.m.) te Londen Delftdijk Rotterdam n. Vancouver 2 (n.m.) van Swansea HALCYONLIJN Stad Dordrecht 3 v, Rotterdam naar Bagnoli Stad Amsterdam Vlaardingen naar Stockholm p. 3 Holtenau HOLLAND-AFRIKA LIJN Nijkerk (uitr.) 2 van Dar-es-Salaam- Springfontein (uitr.) 3 v. Kaapstad. Klipfontein 3 van Hamburg te Amsterdam HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN Reggestroom 3 v. West Afrika te Amsterdam IJstroom (thuisreis) 2 te Liberia Helder (thuisreis) 2 te Acca Eemland (uitreis) 1 van Kaap Palmas Maaskerk (uitreis) p. 2 Dungeness HOLLAND-OOST-AZIë LIJN Arendskerk (thuisreis) 2 van Port Said Waalkerk (thuismeis) 1 van Manilla Zuikerkerk (uitreis) 2 (12.59 n.m.) 25 mijl Z. van Niton Ouderkerk (thuisreis) 1 te Osaka Gaasterkerk (uitreis) 2 van Singapore HOLLAND-BRITSCH INDIë LIJN Tarakan (uitreis) p. 1 Gibraltar HOLLAND-AUSTRALIë LIJN Serooskerk (thuisreis) p. 3 Gibraltar KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Oberon Pto. Barrios n. Amsterdam 2 (1.14 n.m.) 200 mijl Z.Z.W. van Valentia. Venezuela W.-Indiè n. Amsterdam 2 (2.18 v-m.) 1000 mijl Z.W. van Valentia. Costa Rica 2 v. Curacao n. Pto. Cabello. Hebe Lissabon n. Malaga p. 2 Gibraltar Hermes 2 van Varna n. Constantza. Iréne 3 van Catania na.r Venetië Juno 2 van Tarragona naar Valencia Orpheus 3 van Amsterdam te Kopenhagen. Rhea 3 van Amsterdam te Rotterdam Stuyvesant 2 v. Paramaribo n. Amsterdam Trajanus 3 van Faro te Genua Venus 2 van Fiume naar Bari Vesta 2 van Cadix naar Lissabon Boskoop Amst. n. Chili 1 v. Buenaventura Cerec 3 Maart van Rotterdam naar Tanger: Fauna 3 Maart van Rotterdam naar Oran Perseus 3 van Amsterdam naar Kopenhagen Aurora 3 Maart v. Amsterdam naar Hamburg KON. HOLLANDSCHE LLOYD Waterland 3 v. Amsterdam n. Hamburg Montferland 3 v. Amsterdam n. B.-Ayres ROTTERDAMSCHE LLOYD Kota Baroe (thuisreis) (11 n.m.) te Londen Kertosono 3 v. Batavia n. Rotterdam Kota Tjandi 3 van Batavia n. Rotterdam Kedoe (thuisreis) 2 (n m.) van Port Sudan Soekaboemi (uitr.) p. 2 (9 n.m.) Dover ROTTERDAM-ZUID-AMERIKA LIJN Alchiba thuisreis) 2 Maart van Buenos-Ayres STOOMVAART MIJ. NEDERLAND Johan v. Oldenb. (uitr.) p. 2 Gibraltar Poelau Tello 3 v. Amsterdam te Batavia Johan de Witt (thuisr.) 2 van Singapore STOOMVAART MIJ. OCEAAN Alcinous Batavia n. Amst. p. 2 Gibraltar Calchas Japan n. Rotterdam 3 te Penang Helenus Japan n. Londen 1 v. Colombo Phrontis Amsterdam n- Batavia 2 v. Padang Memnon Japan n. Rotterdam 28 te Osaka Atreus Rott. n. Japan 1 (8.33 v.m.) 20 mijl Oost .van Niton

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 2