iPEL Baby's Verkoudheid LUCHTVAARTNIEUWS fhes?cus?ius Havermout VRIJDAG 9 MAART 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 9 VOETBAL. KENNEMER-FLFTALHAARLEMSCH ELFTAL Men schrijft ons: Nauwelijks is de competitie voor onze om geving geëindigd of onze belangstelling wordt reeds gevraagd voor eenige interessante ont moetingen. Het H.V.B.-bestuur heeft b.v. de eerste de beste gelegenheid benut om Zaterdag een wapenschouw te houden over de beschik bare spelers voor het Haarlemsch Elftal. De samenstelling toch van dit elftal heeft dit jaar bijzondere beteekenis. Zooals bekend mag worden verondersteld, zal de H.V.B. deelnemen aan een tournooi tusschen de stedelijke elftallen van Amster dam, Rotterdam, Den Haag en Haarlem, dat direct na de competities zal worden georga niseerd ter gelegenheid van het 40-jarig be staan dier bonden. Haarlem moet in dat tour nooi een goed figuur slaan en dan kan als allen medewerken. Een eerste stap ter bereiking van dit be oogde doel is de organisatie v~n een wed strijd tusschen de spelers, die voor opneming in het stedelijk elftal in aanmerking komen en die Zaterdagmiddag te half vier op het terrein van Stormvogels te IJmuiden plaats hebben. De spelers uit het Noordelijk rayon van den Bond zijn samengebracht in het Kennemer Elftal en het Haarlemsch Elf tal is gevormd door spelers -uit: E.D.O. Haarlem, H.F.C., R.C.H. en Bloemendaal. Hoewel de uitslag van dezen wedstrijd van weinig belang is, belooft het een spannende ontmoeting te worden. Zoowel van de zijde van het publiek als van die der spelers bestaat voor dezen wed strijd zeer veel belangstelling: de spelers zul len zich ten volle geven om een plaats in het Stedelijk Elftal te veroveren. Het moet toch als een groote eer gerekend worden, juist thans in dit elftal te worden opge nomen. Voor zoover tot op heden bekend, is alleen v. d. Togt (H.F.C.) verhinderd zijn plaats onder de lat van het Haarlemsch Elftal in te nemen. Zijn opgeloopen blessure stelt hem daartoe niet in de gelegenheid. Wie zijn plaats zal innemen moet nog nader worden beslist. De leiding van dezen wedstrijd is toever trouwd aan een onzer beste K.N.V.B.-scheids- rechters, den heer Ch. Boeree, terwijl twee scheidsrechters van den H.V.B. als grens rechters zullen fungeeren. Voor de velen die niet in de gelegenheid zijn, den wedstrijd NederlandBelgië Zon dag te Amsterdam bij te wonen is deze ont moeting een waardevolle schadeloosstelling, welke goed voetbal te genieten zal geven. MEXICO SLAAT CUBA. In de v-oo rwedstrijden om het w-ereld- kamploensohap van de Midden-Amerikaan- sohe groep had een wedstrijd plaats tus schen Cuiba en Mexico,. Cuba, dat Haiti had verslagen, verloor echter van Mexico 3 2. ABATTOIR—VAN DER SLUYS. Ajs. Zondagmorgen -w-ordit op 'heit terrein Van T.LJ.B.B. aan den Vergiierdeweg een voetbalwedstrijd tusschen twee slagers- eüftailllen gespeeld, namelijk tusschen leden van liet personeel van het Abattoir en-"van de firma Van dear Sluys. WERKLOOZEN-COMPETITIE. LIEFDADIGHEIDSWEDSTRIJD. Het Haarlemsche werkloozen-elftal dat a.s. Zondag elf uur op het H. F. C. terrein tegen hét Kennemer elftal zal spelen ten bate der T.B.C.-bestrijding, is als volgt samengesteld: W. Hoff, P. Kaestner, K. Zandstra. A. Rootlieb (aanv.), Th. v. Putten, G. Zandstra, H. Nottrott. A. Molenaar, C. Prevost, E. Loos, P. Spek. Aan het terrein worden alleen kaarten a 25 cent verkocht. Zaterdagmorgen is er voor verkoop a 10 cent. De wedstrijd wordt geleid door den heer Van Loenen. „ADMIRA" SPEELT DRIE WEDSTRIJDEN IN ONS LAND. Naar wij vernomen komt de bekende Ween- sche profclub „Admira" eind Maart naar ons land voor het spelen van een drietal wed- strenden. Op Zaterdag 24 Maart speelt Adnn- ra te Rotterdam tegen het Rotterdamscn elftal, op Zondag 25 Maart zal het Haagsch elftal te Den Haag als tegenpartij fungeeren. Tenslotte heeft op Dinsdagavond 27 Maart te Amsterdam op het verlichte A.F.C.- terrein nog een wedstrijd plaats tusschen Admira en het Amsterdamsch elftal. ZATERDAGMIDDAG- COMPETITIE In verband met den wedstrijd Kennemer elftal—Haarlemsch elftal zijn bijna alle voor morgen vastgestelde ontmoetingen uitgesneld. Afdeeling B: Z. S. V.S. I. Z, O. Kennemerland 3Ulysses. Z. S. V.. is er den laatsten tijd geheel uit; zij verloor van de zwakste teams. Nu het ster ke S I. Z. O. in Halfweg op bezoek k-omt, be staat er o.i. al heel weinig kans voor Z. S. V. succes te behalen. Kennemerland 3 krijgt tegen Ulysses ver moedelijk een nederlaag te slikken. Beide wed strijden beginnen te drie uur. KRACHTSPORT OM DEN KIKKERTBEKER Zondag 11 Maart zullen de laatste gewicht hef- en worstelwedstrijden door de vereeni- gingen H, K. V. „Haarlem" en „Hercules" IJmuiden worden verwerkt en wel van 12 tot 5 uur, in het gebouw Olympia te Haarlem. Nog negen gewichtsklassen zullen worden verwerkt; het zal dan kunnen worden uit gemaakt, welke vereeniging voor één jaar in het bezit zal komen van den Kikk-erbbeker Het belooft nog een interessante sportdag te worden, omdat er athleten aan het werk komen van 75 tot 100 K.G., waaronder eenige kampioenen van Nederland. O.a. staan op het programma gewichtheffen: IJ. Boterbloem, kampioen van Nederland Midd-engew.; G. Doll idem zwaargewicht; N. Jonker. A. Bur ger. C. Vessies. A. Klappe, C. Blokker, P. Kruijer, A. Duiker, S. Frank en K. Smit. al len gewichtheffers van naam. Daarna zullen drie afd. worstelen worden verwerkt, waarbij D. Korver, vier maal kam pioen van Nederland zwaargewicht worste len, zal uitkomen tegen P. Zwart „Hercules" Amsterdam in Zwaargewicht. Verder mogen genoemd worden de gebr. Kossen, „Hercules" IJmuiden, Eckhardt, A. Melgers, Amsterdam en P. Braas en H. Duin Beverwijk. BOKSEN DE WEDSTRIJD CARNERA—LOUGHRAN. Uit New Vork: De wedstrijd Camera Loughran leverde een verlies op van 15.000 dollar. Ontvangen werden 44.587 dollar, waarvan na aftrek der belastingen, 39.361 dollar overbleef. Hiervan kregen Camera 16.000 dollar en Loutghran 4000 dollar. De totale onkosten bedroegen echter 60.000 dol lar. Teere maagjes kunnen niet veel inwendige medicijnen verdragen. Behandel daarom baby's verkoudheid „uitwendig" met Vicks VapoRub. Als U borst en keel met deze verdampende zalf inwrijft, zai de kleine dreumes spoedig beteren. VapoRub (Adv. Tngez. Med.) WANDELSPORT „PELIKAANMARSCH". De Leidsche Wandelsport Vereeniging heeft bet initiatief genomen op 24 Maart a.s. een 25 K.M. Pelikaanmarsch te houden, waar van de opbrengst ten goede komt aan het Pe likaancomité „Rijnland". De K.N.A.U., de plaatselijke autoriteiten en het Pelikaan Co mité hebben reeds hun medewerking toege zegd. De „SNIP" op thuisreis en de „PELIKAAN" op uitreis zijn te Bangkok ge land. OEHOE, uitreis, hedenmorgen van Schiphol. 1 cent per pondspak EENIG NEDERLANDSCH FABRIKAAT.' (Adv. Ingez. Med.) ARROND.-RECHTBANKL STRENGE EISCHEN WEGENS BEROOVING. ROYALEN BUITENMAN 200.- ONTROOFD. Een aannemer die een bezoek aan Haar lem bracht, ongeveer twee maanden ge leden, maakte kennis met enkele dames in een café, deelde rondjes uit en was spoedig ondier den invloed. La.ter in den avond kwam er een voorstel: per auto zou het gezelschap naar Amsterdam gaan. Wie er op di.t Idee gekomen was, was niet met zekerheid na te gaan, waarschijnlijk de royale zelf. Een auto werd gerequireerd, waarmede de damej vakier hebben gereden en in een bulteng; woon opgebogen stemming ging men naar de hoofdstad. Voor dat men Halfweg had bereikt werd de aannemer door een dier dames van zijn portefeuille ontdaan, die het ding door-gaf naar de tweede dame, die het op haar beur' weer teruggaf, maar welken weg de twee honderd gulden die erin zaten nu precies zouden hebben gevolgd, was ook al weer niet na te gaan, want de verklaringen dei- dames klopten niet altijd. De zaken tegen de drie dames, tegen den chauffeur en tegen een kelner (die er ook bij waren betrokken) werden gescheiden be handeld, waarbij de verdachten na hun ver hoor al-s zoodanig, als -getuigen fungeerden. Ho-e het oiok zij. de aannemer was f 200 kwijt te-en men Halfweg was gepasseerd en toen begon hij te schreeuwen dat hij uit dien wagen wilde, wat -onmiddellijk werd toege staan. Hij wist nog van niets, zooals hij zei en ook hebben de dames hem er niet „uit gewerkt", zooals zij beweerden. De man wilde plotselilng we-g zonder opgave van redenen en het was de taak van den chauf feur hem die portefeuille terug te geven. Zoo geschiedde. De aannemer wandelde daarop maar na-ar Amsterdam, en heeft da-ar een kop koffie gedronken, „omdat men daar wel trek in De crickeMoefswedstrijden; Wisden's Almanack; Het echtpaar Bruinet3oly is onfortuinlijk; Een nieuwe fiets; De schoenen van Bob Kelly; lersche bladen over Ierland België; De waarzegster en de Chinees; De Cup semii-finals; Alec. Jackson; De Sheffield-clubs; Doelpunten-regen. De cricket-toetswedstrij den, welke dezen zomer tusschen Engeland en Australië ge speeld worden, trekken terecht een overwel digende belangstelling, omdat dit steeds het beste is, wat de koning der Sporten ons bie den kan Wat is er mooier, dan op een stra- lenden zomerdag op het prachtige Lord's ter rein in Londen de twee en twintig beste cricketers ter wereld het moeilijk spel van „bat and ball" te zien beoefenen. Is het een wonder, -dat reeds thans nagenoeg alle plaat sen zijn besproken? De Engelschen hebben in de laatste dagen enkele teleurstellende berichten gehoord, waardoor het twijfelachtig wordt of vier dei- beste spelers wel aan de testmatches zullen kunnen deelnemen. De uitstekende wicket- keeper Leslie Ames van Kent, die tevens een prima batsman is, moest vorige week plotse ling voor blindedarmontsteking geopereerd worden, welk lot eveneens den fastbowler G. O. Allen trof. Laatstgenoemde, een amateur, die voor Middlesex speelt, heeft bij den laat sten tour in Australië zoowel met de bat als met den bal, zeer van zich doen spreken en zijn kansen om, in plaats van Jardine, met het aanvoerdersschap belast te worden, zijn niet gering. Jardine toch heeft, zooals men weet, zich in Australië vele vijanden gemaakt en hoewel over zijn capaciteiten als captain niet dan met den grootsten lof gesproken kan worden, is hij. door zijn min of meer arrogant en ontactisch optreden, ook op de Engelsche velden niet bijzonder gezien. Intusschen is bekend geworden dat Jardine voorloopig in Britsch-Tndië blijft en dus niet beschikbaar zal zijn. Er wordt nu gesproken over Wyatt v-oor het aanvoerderschap. Dan bestaat er nog gegronde twijfel, of de fast-bowler Larwood. die aan een voet euvel leed, zoodanig herstel-d zal zijn, dat hij een z waren toetsweastrijd in zijn besten v-or-m kan spelen. Al met al, ziet het er voor -de Engelschen momenteel niet al te gce-d uit. Doch in drie maanden kan er nog veel gebeuren. De „Wisden's Almanack", een jaarlijksche uitgave, waarin men letterlijk alles over het Engelsche cricket kan vinden en waarin alle spelers van naam en alle bijzondere presta ties zijn opgeteekend, is zoo juist weer ver schenen. De uitgave 1934, die meer dan 1500 blad zijden telt, bevat, behalve de gebruikelijke rubrieken enkele bijzondere artikelen, zooals de volledige tekst van de leg-theory-bowling kwestie, bewerkt door den uitgever Mr. S. J. Southerton. een bijdrage over wijlen Ranjits- inhji, den Indischen prins, die als batsman groote triomfen vierde, en een opsomming van de wapenfeiten van den thans niet meer spelenden Yorkshire openings-batsman Percy Holmes, „De vijf cricketers van het jaar", een ru briek. waarin telkenjare vijf bekende spelers besproken worden en voor wie het verschij nen van hun foto in „Wisden's" een groote eer beteekent, zijn: Walters (Worcester); Headley (West-Indië)Bakewell (Northants), Townsend (West-Indië) en Nicholls (Essex). Voor den waren cricketliefhebber is dit boek een mooi en waardevol bezit. Het echtpaar Brunet-Joly, de houders van het wereldkampioenschap kunstrijden op de schaats voor paren, hebben -kort geleden de gladde ijzers voor de ski's verwisseld en deze verandering is hun duur te staan gekomen. Terwijl de kampioen er met een gescheurde spier en een knie-letsel nog betrekkelijk goed afkwam, liep zijn echtgenoote een breuk van wervelkolom op. zoodat zij maandenlang moest rusten. Desondanks laat het echtpaar den moed niet zakken. Wanneer het Fransche kampioenschap in April gehouden wordt, ho pen zij gezond en wel hun kansen op den titel te verdedigen. Het is eigenlijk grappig, dat er elk jaar in vele landen van de wereld automobiel-ten toonstellingen worden gehouden, waarbij de nieuwste snufjes aan den volke vertoond worden, terwijl niemand er aan schijnt- te denken, het populairste vervoermiddel, de fiets, eens in het zonnetje te zetten. Welis waar heeft een rijwiel met zooveel onder- deelen, die voor verandering vatbaar zijn als een auto, doch het wil er bij ons niet in, dat er aan „het stalen ros" niets meer te vervol maken valt. In Frankrijk neemt men sinds ©enigen tijd proeven met twee modellen, waarvan er één meer op een kinderwagen dan een fiets lijkt Doch het andere is ook in Nederland al geprobeerd en de deskundigen zijn enthou siast over de mogelijkheden. Deze fiets biedt een ruggesteun men leunt behaaglijk ach terover en men trapt niet in de rondte, doch op en meer, ongeveer zooals een trom bone-bespeler zijn instrument met den arm uit- en inschuift. Het eenige nadeel bestaat hierin, dat het nieuwe model, juist door de gemakkelijke houding van den berijder, niet voor het vrouwelijk geslacht geschikt is, tenzij Doch laat ons niet de domheid begaan, ons in de gevaarlijke problemen der dames-mode te verdiepen. De lersche bladen zijn over het algemeen pessimistisch gestemd ten opzichte van de kansen, die het elftal van den Ierschen "Vrij staat heeft om aan het tournooi voor de wereldkampioenschappen in Italië deel te nemen. Woordelijk schrijft een der deskun digen: „Nu we er niet in geslaagd zijn België te verslaan, zijn onze vooruit-zichten ongun stig want het is nauwelijks denkbaar, dat we er de volgende maand in zullen slagen, van Nederland in Amsterdam te winnen". „Wat er aan ons elftal vorigen Zondag ha perde", zoo gaat hij voort, was, dat, zooals ik voorspelde, er niet gecombineerd werd. De keuze-commissie maakte de fout. de beste spelers op te stellen, zonder te overwegen, op welke plaats zij moesten spelen. Van de backs tot de voorwaartsen waren het spelers, die „als een kat in een vreemd pakhuis" stonden te schutteren. .De wegen van de keuze-commissie zijn ondoorgrondelijk. Op den dag vóór de inter nationale match speelden Glen en Gaskins, die voor Ierland gekozen waren, met Sham rock Rovers tegen Drumcondra. Glen liep een verwonding op, waardoor de aanvoerder van de Vrijstaat-ploeg den volgenden dag niet kon spelen". Waarschijnlijk zullen er vele veranderin gen voor den wedstrijd tegen Nedei-land wor den aangebracht, maar ik betwijfel, of dit veel zal helpen, ofschoon we wel een kans hebben, als de keuze-commissie er slechts f toe zou kunnen besluiten, de spelers op hun gebruikelijke plaatsen in de ploeg op te stel len". Zooals men ziet, kost het ook in Ierland moeite, een behoorlijk vertegenwoordigend elftal op de been te brengen, Bob Kelly, de. 42-jarige veteraan, destijds beroemd als rechtsbinnen van Burnley en het Engelsche elftal, die later voor Hudders- field uitkwam en thans nog met veel succes voor Preston North End speelt, heeft nooit het geluk gehad, een bekermedaille te win nen. Zaterdag jl. verloor zijn club onverdiend van Leicester met 01 en dat was Kelly's 53ste bekermatch. De eerste maal, dat hij aan zulk een wedstrijd deelnam, was in 1915 en hij heeft sindsdien 16 beker-doelpunten ge scoord. Kelly beweert, dat zijn successen grooten- deels te danken zijn aan ziin voetbalschoe nen. Sinds den aanvang van zijn loopbaan als beroepsspeler heeft hij steeds hetzelfde paar gedragen. Weliswaar is er door tallooze vernieuwingen en herstellingen van de oor spronkelijke schoenen niets meer over. maar het idee.Nu ja, u begrijpt het wel, Kelly is een tikje bijgeloovig. En niet alleen Kelly, maar geheel voetbal lend Engeland. Want had niet een beroemde waarzegster voorspeld, dat de eenige goal in de bekerfinale te Wembley dit jaar door een Chinees gescoord zou worden? En de eenige Chinees, die in Engelsch eerste klasse voetbal speelt is de rechtsbinnen van Stoke City, ge naamd Soo. Het onaangename van het geval is, zoowel voor Soo als voor de beroemde waarzegster, wier aandeelen op de voorspellersbeurs thans een smak van je welste hebben gemaakt, dat Stoke door Manchester City met 10 werd geklopt. En het is maar goed. dat ook Arse nal werd verslagen, want naar verluidt, had haar manager, George Allison, reeds het plan Poe-Ji in Mandsjoekwo te telegrafeeren, om den besten rechtsbinnen van dit nieuwe kei zerrijk over te nemen. In het bekertournooi zij it we thans tot de halve eindstrijden genaderd en het resultaat van de loting is, dat Manchester City met Aston Villa gepaard is, welke match op het veld van Huddersfield plaats vindt, terwijl Leicester en Portsmouth elkander op het ter rein van Birmingham zullen bekampen, ei wel op 17 Maart e.k. Een finale Manchester City-Portsmouth ligt in het verschiet. Immers, eenerzijds mag men verwachten, dat „Pompey" het zwakkere Leicester overwint, terwijl volgens het gezeg de: .Driemaal is scheepsrecht" Manchester dit jaar de trofee moet veroveren. In 1932 verloor de City den halven eindstrijd tegen Arsenal met den laatsten trap van de match met 01. in 1933 werd ze in de finale door Everton met 30 geklopt, dies zou het niet meer dan netjes van Vrouwe Fortuna zijn, als thans Manchester nog een stapje verder mocht gaan. Maar de laatste loodjes wegens het zwaarst. Alec. Jackson, de beroemde Schotsche in ternationale rechtsbuiten van eenige jaren geleden, die met Huddersfield in twee beker finales aan den verliezenden kant was en die later voor Chelsea speelde, heeft sinds zijn oneenigheden met het bestuur der Londen- sche club, voor een kleme beroepsclub in Lancashire gespeeld Thans wil hij trachten, van de F. A. permissie te krijgen, om als ama teur voor Streatham Town uit te mogen ko men Er is slechts één geval in latere jaren be kend, waar deze vergunning is verleend, nl aan den bekende Aston Villa- en Engeland aanvoerder Andy Ducat, toen diens loopbaan practisch ten einde was. Ducat speelde des tijds voor de Casuals als amateur. Het is onwaarschijnlijk, dat Jackson de verlangde permissie zal krijgen, daar voorals nog Chelsea rechten op hem kan doen gelden. Daar hij als employé der Londensche club ge boekt staat, kan Jacxson voor geen andere League-club spelen, zonder dat deze eerst de verlangde overdrachtsom aan de „rechtma tige eigenaars" betaalt. Sheffield United behaalde haar 51 over winning op haar stadgenoot© de Wednesday in de 131ste ontmoeting, die beide clubs te len elkaar speelden. Een mooi voorbeeld van de gelijke sterkte der League clubs geven de desbetreffende cijfers. Wednesday won 48 matches en United 45, zoodat er dus 38 on beslist bleven. De doelcijfers luiden 181 tegen 174 in het voordeel van de Wednesday. Het is leuker van een doelpunten-regen te lezen dan er één te zien, want het wordt een tonig- op den duur. Gorieston Albion won haar laatsten wedstrijd met 420, na twee weken tevoren slechts met 330 gezegevierd te heb ben. In het laatste geval was de voorhoede zeker niet zoo in vorm. De club scoorde ge durende dit seizoen 217 goals en kreeg er 20 tegen. Ze verloren één vriendschappelijke match met 45, doch toen speelden ze maar met 9 man. Doch hier is de beruchte keerzijde der me daille. St. James, eveneens een club uit de Yarmouth en district League, speelde acht matches, scoorde daarin 1 (zegge: één) doel punt en kreeg er slechts 172 tegen. Ware dit verhaal een sprookje, dan zouden we schrijven, dat de voorhoedespelers onder ling nooit „kankerden" en vol lof waren over het spel van hun hechte verdediging. Doch thans wagen wé dat niet, want he laas. het is de harde werkelijkheid. Denk eens aan, lezer, dat u de doelverde- diger van dat elftal was! Brrr! Men mag er niet aan denken. heeft na zoo'n avond, meende hij. Op het politiebureau heeft hij den nacht doorge bracht. De auto met dames was inmiddels naar de Botermarkt in de Spaavnestad terug gekeerd, waar een harer uitstapt© om een briefje van honderd te wisselen. De chauf feur ontving elf gulden en de kellner in het café ontving bij thuiskomst vijf en twintig gulden. De laatste had aan de afgebroken." autorit niet meegedaan. 's Anderendaags was oom Nik© (zooals de aannemer vertrouwelijk werd geheeten) weer in het café gekomen, nam een biertje want hij moest wachten tot dat alle be trokkenen weer bijeen waren, nam er waar schijnlijk nog een, en toen allen bij elkaar waren vorderde hij zijn geld terug. „Anders ga ik naar de politie zou hij gezegd heb!" De kellner zei echter dat oom Nico had ge- gezegd: „Dan ga ik naar de petitie", wat wat dus beteekenen zou, dat hij geenszins vooraf een belofte had gedaan alles blauw blauw te laten indien hij zijn geld maar terug kreeg, doch dat hij kwaad was opge staan teen de betrokkenen weigerden het geld terug te geven. De officier van justitie, die de houding van oom Niko natuurlijk afkeurde, zei dat het toch wel moedig van hem was geweest dat hij de zaak heeft aangegeven, en dat de justitie nu eindelijk eens gelegenheid heeft een dergelijk geval te bestraffen. De verdediging (die bestond uit mej. Mr. M. J. Kluitman. Mr. A. Beets en Mr. B. W. Stomps) was van oordeel dat de houding van oom Niko verre van lofwaardig was. Twee der dames gaven volledig toe oom Niko te hebben beroofd, ofschoon zij niet geheel eenstemmig waren, de chauffeur vertelde onder tranen, dat hij erg berouw had dat hij dien morgen het geld niet heeft teruggegeven en bezwoer dat hij niets heeft geweten van een beroovlng, omdat hij zijn aandacht had geconcentreerd op zijn stuur en barstte in snikken uit Koen de officier tegen hem ach1 maanden gevangenisstraf met aftrek eischte. De kellner zei ook niet te hebben geweten dat het geld op een der gelijke wijze was verkregen, wat de recht bank erg onlogisch vond. daar hij doe gedra gingen der dames moest kennen, althans van een, waarmee hij samenleefde. Tegen hem werd zes maanden gevangenisstraf met aftrek geëischt, en de derde dame beweerde onder gesnik heelemaal niets te weten en in de auto te hebben gezegd: „Niet doen, daar krijgen jullie last mee" of iets derge lijks. Toen zij echter zei ook het stilstaan op de Botermarkt niet te hebben begrepen en wilde doen gelooven dat alles langs haar heen was gegaan, vond de president dat een beetje te bar. Men moet niet te veel ont kennen De officier eischte tegen haar en tegen de beide andere dameseik een jaar gevangenis straf met aftrek van de preventieve hech" tenis. Bij voorbaat had hij reeds gezegd niets te willen weten van een voorwaardelijke ver oordeeling ook al omdat toezicht houden op de gedragingen van de dames onmogelijk was. Mej. Mr. Kluitman, zeide bij haar pleidooi dat zij dit wél mogelijk achtte, als er maar voorwaarden werden gesteld. Ook zei zij (en later ook de andere verdedigers) dat het duidelijk was gebleken uit verschillende feiten dat er geen plan was opgemaakt om den aannemer te berooven. Men had hem bijvoorbeeld zijn beurs laten behouden. Bovendien moet de manier van doen van oom Niko, zijn royale rondjesgeverij, deze mensehen wel In de verleiding hebben ge bracht. daar men niet mag vergeten, dat zij het door de werkloosheid die in hun omge ving heerscht, niet breed hadden. Mr. Beets die voor den chauffeur pleitte, was van oordeel dat de man genoeg ge straft was door de twee maanden voorar rest en vroeg onmiddellijke invrijheidsstel- ling, wat de rechtbank weigerde. Gezien zijn verleden meende de verdediger om een straf te moeten vragen die gelijk was aan het voorarrest. In de zaak van den kellner zei Mr, Beets dat hij niet geloofde dat het be wijs van heling was geleverd. Hij achtte de gevorderde straf te zwaar en vroeg weer een straf gelijk aan de preventieve hechtenis, of zoo noodig een reclasseerinigsrapport. Ten slotte zei hij dat hij het onaangenaam vond dat de verdachten als getuigen werden ge hoord, wa.t de verdediging bemoeilijkte (Mr. Stomps merkte later het zelfde op) en hij geloofde bij de rechtbank ontstemming te hebben geconstateerd over de onwilligheid van de getuigen bij het afleggen van hun verklaringen, wat hij aan het wisselen ver- da chte-getuige toeschree.f daar de betrok kenen waarschijnlijk niet beseften dat de verklaringen die zij als getuigen aflegden in hun zaak waar zij verdachte zijn, niet bezwarend kunnen zijn. Bovendien was er geen reden meer om den kellner langer in hechtenis te houden, daar in de stukken stond dat dit alleen was geschied o>m te voor komen dat de kellner en de chauffeur kon den overleggen. De rechtbank wees het ver zoek tot in vrijheides telling af, uit vrees voor herhaling van het misdrijf. Mr. Stomps vroeg aan den aannemer: Hebt u wel eens meer zulke genoegelijke avondjes?" De president stond deze vraag niet toe. Daarop vroeg de verdediger: „Bent wel eens meer onder den invloed ge weest?", welke vraag beantwoord werd met: ,Nog nooit heeft een rechtbank me ervoor veroordeeld!" Mr. Stomps vroeg verder aan een der dames-.getuigen hoe zij kon weten dat de da me-verdachte 100 gulden uit de porte feuille had genomen, daar het innmers don ker was! Er kwamen toen weer tegenstrij dige verklaringen voor den dag, waarvan de verdediger acte vroeg. Het feit dat deze ver dachte in Amsterdam in preventieve hech tenis heeft gezeten was oorzaak dat de ver dediger haar niet had gesproken. De recht bank wees Mr. Stomps er op dat de verdachte op rijkskosten naar Haarlem ge bracht had kunnen worden indien hij dat had verzocht. Met deze bepaling was hij echter niet op de hoogte geweest. Voor de derde dame-verdachte vroeg Ml\ Stomps vrijspraak omdat zijns inziens het wettig en overtuigend bewijs niet was geleverd met onmiddellijke invrijheidstelling, waartegen de officier zich verzette. De rechtbank stond dit verzoek niet toe en bepaalde de uitspraak •in ad-Ie zaken op 22 Maart. IJmuidensche fietsendieven. Drie fietsendieven uit IJmuiden stonden terecht. Zij hebben ettelijke fietsen gestolen zooals een zeide: op aandringen van de kost- juffrouw, die de vrouw is van een hunner. Deze kostjuffrouw moest wegens heling te recht staan, doch haar zaak is uitgesteld. Tegen elk der drie fietsendieven werd ander half jaar gevangenisstraf geëischt met af trek van voorarrest.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 15