1 TE KOOP ZWITSERSCHE ZORGEN. TAPIJTEN LOOPERS AU U eens wist Conrad Kenter LEVIS J.J.v. KOOTEN NOODHULP VRIJDAG 9 MAART 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 15 t'rontpartijen trachten onder de Zwitsers in Duitschland en Italië fascistische groepen te vormen (Van onzen correspondent). Genève, 5 Maart 1934. Tot dusverre hebben de staatsburgers van het democratische Zwitserland zonder eenige moeilijkheid ook in de fascistisch geregeer de landen, zooals Duitschland en Italië, kun nen wonen en leven. Niemand verlangde van hen een sympathiebetuiging met het haken kruis of met den fascistenstaf. Indien zij zich slechts ordelijk gedroegen, ondervond geen Zwitser eenige last van het behouden zijner eigen democratische overtuiging. Door de agitatie van de Zwitsersche fas- cistisch-gezinde frontpartijen dreigt in de zen toestand thans een verandering te ko men. De Zwitsersche „Frontisten", die bij de kantonale en gemeentelijke verkiezingen van het afgeloopen jaar, voor zooverre zij daarbij met eigen candidaten uitkwamen, moesten bespeuren, dat slechts een zeer kleine min derheid der in Zwitserland zelf levende be volking hun fascistische opvattingen deelt, hebben sinds enkele weken aan hun politieke actie een andere richting gegeven: zij trach ten thans eerst de in de fascistisch-geregeer- de staten wonende Zwitsers tot aansluiting bij hun partij te bewegen in de hoop dan door deze „Ausland-Schweizer" een machtige propaganda op hun medeburgers in Zwitser land zelf te kunnen uitoefenen. Zoo zijn sinds eenigen tijd zendelingen van de frontpartijen bezig de leden der Zwitsersche kolonies in Duitschland en Italië ertoe over te halen hun bewondering voor de nieuwe toestanden, die in het land van Hitler en in dat van Mus solini heerschen, te toonen door zich in groe pen aaneen te sluiten, die ook voor Zwitser land een „nationale herleving", een navolging van Hitler en Mussolini beoogen. De Zwitsersche regeering, die door de fron tisten in het eigen land op alle mogelijke wij zen aangevallen en beleedigd wordt, zag na tuurlijk met leede oogen, dat haar tegenstan ders zich nieuwe hulptroepen in het buiten land trachtten te werven. Er wonen duizen den Zwitsers in Duitschland en Italië. Van hen zou inderdaad, indien het plan der front partijen gelukken zou, een groote propagan distische kracht op de -Zwitsersche bevolking kunnen uitgaan. En waar menigeen natuur lijk min of meer onder den invloed zijner naaste omgeving staat, was het gevaar zeker niet denkbeeldig, dat de frontisten bij vele Zwitsers in Duitschland en Italië een gewillig oor zouden vinden. Er bestond echter nog een andere reden voor de Zwitsersche regeering, om de fron- tistische beweging onder de Zwitsersche ko lonies in Duitschland en Italië niet geheel lijdelijk te blijven aanschouwen Ongetwijfeld zijn er vele Zwitsers in deze landen, die, voor al bij vergelijking met de vroeger daar heer- schende onrust, sympathie voor Hitler's en Mussolini's heerschappij gevoelen Doch er zijn ongetwijfeld ook zeer vele Zwitsers, die hun traditioneelen democratischen vrijheids- gevoelens getrouw willen blijven of althans van oordeel zijn, dat, wat door den loop der tijdsomstandigheden wellicht voor Duitsch land en Italië nuttig geworden is, daarom nog allerminst voor navolging in Zwitserland in aanmerking behoort te komen. Deze Zwit- sers, die vermoedelijk nog de meerderheid vormen, zouden in een onaangenamen toe stand kunnen gebracht worden, indien zich thans bijzondere Zwitsersche groepen zouden j vormen, die uitdrukkelijk hun instemming met het in Duitschland en Italië heerschende regeeringsstelsel zouden uitspreken. Tot dus verre vroegen de Duitschers en Italianen niet, hoe de bij hen levende Zwitsers over de po litieke toestanden in het land hunner inwo ning dachten. De vorming van pro-fascisti sche groepen zou thans echter ten gevolge kunnen hebben, dat de Zwitsers, die om de een of andere reden zich bij deze politieke groepeering in den boezem der Zwitsersche kolonie niet willen aansluiten, als vijanden van het regeeringsstelsel van Hit-Ier en Mus solini zouden beschouwd worden en dat hun een minder welwillende behandeling van de zijde der Duitsche en Italiaansche autoritei ten en zakenmenschen zou ten deel vallen. Het is dan ook geen wonder, dat de demo cratische kringen van het Zwitsersche volk in heftige verontwaardiging tegen kolonel Fonjallaz en andere leiders der Zwitsersche frontpartijen, die in Duitschland en Italië propaganda voor de beweging voor „nationale herleving" maakten en fascistische groepen trachtten te vormen, geraakt zijn. Van som mige zijden werd zelfs aanbevolen, dat den in het buitenland levenden Zwitsers, die zich aan het hoofd der tegen den tegenwoordigen Zwitserschen democratischen staatsvorm ge richte beweging zouden stellen, het Zwitser sche staatsburgerschap zou ontnomen wor den. Zij wenschten, dat de democratie er niet tegen zou opzien in deze ongewone tijden zich zelf ook met ongewone middelen te verdedi gen, Degenen, die de democratie thans be strijden en een „sterke regeering" eischen, moesten tot hun eigen schade dan maar eens bemerken, dat ook de democratie sterk kan zijn en van zich af weet te slaan! De Zwitsersche regeering heeft het echter niet noodig geoordeeld zulke drastische te genmaatregelen reeds te treffen. Voor het oogenblik heeft de ministerraad zich er toe bepaald door tusschenkomst van de Zwitser sche gezantschappen te Berlijn en te Rome een brief aan de in Duitschland én Italië wo nende Zwitsers te doen toekomen, waarin de regeering een beroep op hun gevoel van so lidariteit doet en alle Zwitsers dringend u' - noodigt zich bij geen fascistische groep aan te sluiten, die politieke verdeeldheid onder de Zwitsersche kolonie zou brengen en die hervormingen zou bepleiten, die den gehee- len Zwitserschen volksaard vreemd zijn. Ook •de „Nieuwe Zwitsersche Vereeniging", die heel veel goeds juist voor de in het buiten land wonende Zwitsers heeft tot stand ge bracht en voortdurend met hen in nauwe verbinding staat, heeft in een oproep tot de Zwitsersche kolonies in Duitschland en Italië er tegen gewaarschuwd, om gehoor te schen ken aan het praten van hen, die zich thans tot hun landgenooten in het buitenland wen den. nadat zij in het eigen land geen succes hadden kunnen verwerven. Op het oogenblik is men in Zwitsersche regeeringskringen niet zeer bezorgd over het geen de Zwitsersche kolonies in Duitschland te wachten staat. De Duitsche regeering, die erkentelijk is. dat de Zwitsersche regeering het den politieken vluchtelingen uit Duitsch land niet veroorlooft in Zwitserland politieke agitatie tegen het Hitlerianisme te voej^h, heeft duidelijk te verstaan gegeven, dat zij de vorming van Zwitsersche groepen in Duitschland, die tegen de Zwitsersche staats instellingen ijveren willen, niet met sympa thie begroeten zou. Doch Mussolini, die zich misschien nog wel met ergernis herinnert, hoe in de eerste jaren van de heerschappij van het fascisme in Italië, de naar Zwitser land gevluchte antifascisten zich nogal le vendig geroerd hadden, schijnt de geboorte van Zwitsersche fascistische groepen in Italië met een welwillend oog gade te slaan. De Zwitsersche regeering heeft dan ook reeds overwogen, om met Mussolini, die in het al gemeen Zwitserland heel gunstig gezind is, in gedachtenwisseling te treden, om toch een stokje voor het drijven der Zwitsersche fron tisten in Italië te steken! B. DE JONG VAN BEEK EN DONK. HET AALSMEERSCHE CONFLICT. EEN UITEENZETTING VAN HET VEILINGS- BESTUUR Het bestuur der Centrale Aalsmeersche Veiling (C.A.V.) heeft ons een communiqué toegezonden waara an wij het volgende ont- ieenen. De bolbloemenmarkt aan de C.A.V. werd tot voor kort voornamelijk vooralen door z.g. contractee-rende vereenigingen van bol- bloemenitrekkers. Deze vereend-gingen hebben aich nimimer voldoende kunnen ontwikkelen, omdat sedert jaren door eenige handelaren uit Rijnsburg en Beverwijk een clandestiene handel werd onderhouden, waarbij bedoelde handelaren wel profiteerden van de voor deden die de veilingkweekers van hun veiling hebben, maar daartegenover van verpliicJlrtangen die den veilingkweekers wor den opgelegd, niets wilde weten. Toen de Aalsmeersche exporteurs nog in hun eigen schuren pakten, was er niemand die aan dezen handel aanstoot nam en kon feitelijk van een clandestiene handel niet worden ge sproken. Ruim 6 jaar geleden weiden echter op verzoek van de handelaren bij den bouw der nieuwe veiling pakplaatsen voor de exporteurs in het gebouw aangebracht, met heit gevolg, dat de aanvoer van bolbloemen in het veiilongsgebouw plaats had en dat al spoedig werd overgegaan tot het venten van deze bloemen in dit gebouw. Toen werd terecht van olandestienen handel gespro ken. De meerbedoelde handelaren uit Rijnsburg en Beverwijk ontzagen zich zelfs niet om voor de tribunes, waar dus het product der veilingkweekers werd verkocht, hun waren ten verkoop aan te bieden. Dat deze toe standen hoogst ongezond werden genoemd, zal niemand verwonderen. Herhaaldelijk zijn door het veilingbestuur bezwairen tegen deze toestanden uitgespro ken, doch men heeft zich telkens laten over- eden door de argumenten van den Aals- meerschen exporteur en zich slechts bepaald tot maatregelen die de bedoeling hadden liet euvel voor den vellingkweeikér zoo min mo gelijk aanstootelijk te maken. Het is begrijpelijk dat de bovenbedoelde toestanden voor een behoorlijke en normale ontwikkeling der bolbloemenmarkt aan de C. A. V. niet bevorderlijk zijn geweest, waar bij dan nog kwam, het feit. dat de bolbloe- nienzenders het risico om duurdere soorten bollen te koopen niet aandurfden, omdat de kans op een behoorlijken prijs door den clandestienen aanvoer zeer ongunstig werd beïnvloed. Einde 1933 kwam van een der contrac- teeirende vereend gingen van bolbloemen- zenders bij de C.A.V. bericht in, dat zij geen nieuw contract met de C,A.V. zouden aan gaan, indien niiet met alle ten dienste staande middelen zou worden gepoogd aan den aanvoer van bolbloemen buiten de veiling om een einde te niaken. De C.V.A. had hier wilde zij niet op nieuw haar bolbloemenmarkt zien afbrok kelen geen keus, temeer niet, omdat voor het eventueel verlies dezer voreeniiging ais contractzendster, het bestaan van een in alle opzichten zoo ongewenschten toestand als hierboven bedoeld, niet als excuus tegen over de leden zou kunnen gelden. Het be stuur besloot dan ook de door meerbedoelde vereeniging gestelde voorwaarde te accep teeren en opnieuw een contract met haar aangaan. Op 2 Januari 1934 trad dit con tract in werking. Op denzelfden dag is aan den clandestienen handel mededeehng ge daan dat verscherpte maatregelen zouden worden toegepast cm den aanvoer van bol bloemen buiten de veiling om tégen te gaan. De C.A.V. heeft toen nogmaals gepoogd de meerbedoelde handelaren te doen besluiten om hun producten te veilen en beeft ben erop gewezen, dat men elkander in de naaste toekomst last zou moeten veroorzaken. Deze poging had geen resultaat. In een vergadering met het dagelijksch bestuur der Aalsmeersche vereeniging van snijbloemenexporteurs d.d. 16 Januari 1934 waar de aanvoer van bolbloemen mede een punt van bespreking uitmaakte, is door het dagelijksch bestuur der C.A.V. gepoogd de medewerking van den Aalsmeerschen han del te verkrijgen, om aan den meerbedoel- den clandestienen bolbloemenhandel een einde te maken. Ook dit had geen resultaat, omdat men en terecht van exporteurszijde geen kans zag, zoolang de aanvoer aan de C.A.V. niet verbeterde, de bestellingen behoorlijk uit te voeren. Er bleef dus voor de C.A.V. maar één mogelijkheid, om aan den aan voer van bolbloemen buiten de veiling om een einde te maken, n.l. door zelf een vol doende hoeveelheid van prima kwaliteit aan te voeren. Het spreekt vanzelf, dat tegelijkertijd de clandestiene handel absoluut werd verboden Het veilingbestuur erkent volkomen het recht van den handel om producten die niet aan de veiling worden aangevoerd elders te betrekken. De door het veilingbestuur ge troffen maatregelen hebben dan ook alleen het doel het gezond maken van de toestan den aan de veiling, en beoogen op geenerlei wijze den handel te bemoeilijken. Niettemin achten de handelaren zich in hun vrijheid belemmerd en hebben derhalve tegenmaat regelen genomen die bestonden in de weige- ring om rozen en bolbloemen aan de C.A.V. te koopen. Het veilingbestuur heeft daarop aan alle leden der Ver. van Snijbloemen- Exporteurs den toegang tot de gebouwen ontzegd. Het veilingbestuur acht het ten eenenmale ontoelaatbaar dat een groep van koopers door middel van staking invloed zou kunnen uitoefenen op den gang van zaken n het veiWiggebouw om zoodoende intrekking van maatregelen af te dwingen of het nemen van maatregelen te voorkomen. De kweekers moeten onder alle omstandigheden baas in eigen huis kunnen zijn en blijven. LETTEREN EN KUNST HET TOONEEL. NIEUW LEVEN. DE DISTEL. Instede van het in het programma-boekje aangekondigde tooneelstuk „Materialisme" kregen wij gisteren van Nieuw Leven een op voering te zien van De Distel, het blijspel van Robert Saudek en Jan Fabricius, dat inder tijd bij het gezelschap van Royaards on dei' regie van Jan C. de Vos een aardige carrière heeft gemaakt. Wij leven snel, want het lijkt mij vrijwel uitgesloten, dat dit boerenstuk ook in dezen tijd bij het beroepstooneel het nog tot opvoering zou hebben gebracht. Toch heeft De Distel elementen, welke het op het dilettantentooneel een succes waarborgen, althans wanneer het met de noodige fantasie gespeeld wordt. Ik herinner mij tenminste een voorstelling van De Distel door Cremer nu al weer bijna 10 jaar geleden waarin dit blijspel een uitstekenden indruk op mij maakte. Gisteren bij Nieuw Leven was dit minder het geval. Nu moet ik erkennen, dat de opvoering van De Distel door Cremer in dertijd een der beste voorstellingen van deze vereeniging is geweest en Nieuw Leven gis teren niet bijzonder gelukkig was. Na de ver rassend goede laatste opvoering van De Heilige Vlam was deze voorstelling mij dan ook bepaald een teleurstelling. De spelers konden gisteren maar niet recht op dreef ko men en al had de opvoering bij het publiek dan ook een flink succes en al werd er her haaldelijk gul gelachen, ik meen toch te mogen zeggen, dat Nieuw Leven gisteren om een sportterm te gebruiken niet in vorm was. Nieuw Leven heeft herhaaldelijk bewezen, dat het tot beter in staat is dan wat het ons in De Distel heeft laten zien. De hoofdfout was, dat allen te mat speelden en er niet genoeg fantasie was bij de spelers. Het bleef alles te veel op een zelfde niveau, er was te weinig dynamiek in het spel. En dan konden wij niet recht aan het boeren - milieu gelooven, omdat de spelers behalve Bart niet genoeg boeren waren. Pietje is een dankbare rol hij werd in dertijd door Constant van Kerckhoven ge creëerd maar hij stelt aan den speler zeer; hooge eischen. De heer Haga is een der beste spelers van Nieuw Leven en hij bewees ook" nu weer voor een dilettant over eens benij denswaardige gemakkelijkheid van bewegen op het tooneel te beschikken. Zijn handen- spel is zelfs dikwijls geestig en hij is dan ook een acteur, die heel wat kan. Hij had bij het publiek dan ook wel succes, maar deze rol vraagt toch meer fantasie. Uiterlijk was hij in I wel deze schooier en zijn spel kon men qua actie ook waardeeren, maar het kwam al les te weinig over het voetlicht. Deze Pietje was niet genoeg de fantast, die heel zijn om geving overrompelde. De figuur kreeg te wei nig relief. En in n was er zelfs van den „schooier en landlooper" al heel weinig meer over. Pietje was toen eigenlijk een dood-ge wone, fatsoenlijk dorpeling geworden. Ik weet wel, dat hiervan ook de schrijver gedeeltelijk schuld is, maar als Hendrik zegt: „Ik heb Pietje maar eenmaal ernstig gezien!" geeft hij hiermee toch een aanwijzing aan den acteur, hoe de rol gespeeld moet worden. Het spel van dezen landlooper was te mat, miste de noodige fantasie en brio. en dit was een van de redenen, waarom dit stuk niet vol doende tot zijn recht kwam. En dan waren wij ook niet ondanks de goede uiterlijke verzorging voldoende in het boerenmilieu. Ik weet wel, dat het moei lijk is zelfs voor beroepsspelers om op 't tooneel echte boeren te zijn en eigenlijk ge lukt dit alleen maar de Friezen volkomen. Gisteren kon alleen Bart Kok mij overtuigen. Hij was werkelijk een kantige, stevige boer en hij was dan ook feitelijk de beste van al len. Ik vond hem zelfs zeer goed. Bart Kok wist - ook in zijn spel sfeer om zich heen te scheppen en zijn spel kwam wel degelijk over het voetlicht. Kobus Kok moest het bij zijn broer afleggen en bleef teveel een too- neelboertje. Ook was zijn spel wat al te be scheiden. De oude Kees Kok had goede mo menten heel aardik was hij bijvoorbeeld in zijn gesprek met Klaartje in II en ik zou zijn spel hebbenkunnen roemen als Kees niet door den schrijver met een groote dosis koppigheid en hardheid ware begiftigd. Deze oude Kees is feitelijk een tweelingbroer van den ouden boer uit Onder één Dak. Van dat harde en koppige merkten wij veel te weinig. Dit was niet de oude vader, die ondanks zijn lichamelijke zwakheden zijn volwassen zoons nog om de ooren kletst, zooals de tekst feitelijk voorschrijft. Hendrik was lang niet onverdienstelijk, maar deze figuur biedt een speler toch nog meer komische mogelijkheden. Toch als ge heel een wel aardig gespeelde rol. Geesje is een al even dankbare rol en mevrouw Haga heeft er dan ook veel pleizier van gehad. Het werd alles wat te veel „gespeeld", en het werd daardoor wat te opzettelijk, maar het wa-s dikwijls voldoende komisch. Alleraardigst was bijvoorbeeld telkens dat manuaal met dien uitgestrekten duim, als zij haar goedi- gen Hendrik naar de deur wees En ook in haar spel met Pietje in I gaf zij veel goeds. Wat Klaartje gisteren scheelde, weet ik niet, maar dit meisje bleef wel het meest onder mijn verwachting. Mevrouw Kerkhof- Blokker. die als Nora, Dolly in De rechte Lijn, de verpleegster in De Heilige Vlam en zoo vele andere rollen getoond heeft tot de beste krachten van het Haarlemsch dilettaijten- tooneel te behooren, wist met deze rol blijk baar geen raad. Wij zouden de knappe speel ster. die zij anders is, nauwelijks herkend hebben. De groote scène in II tusschen Klaar en Pietje hoe voortreffelijk werd die in dertijd door Atie Kuiper en Henk Bakker ge speeld kwam dan ook in. het geheel niet tot haar recht. Mevrouw Kerkhof is een te goede actrice, dan dat zij niet in staat zou zijn ons haar dilettantisme van gisteren spoe dig te doen vergeten. Het tooneel zag er als altijd bij Nieuw Leven goed verzorgd uit en ook aan de verdere aankleeding was veel zorg besteed, a'. stel ik mij Pietje in II anders voor. De Diste! had zooals Ik reeds schreef ook in deze opvoering een flink succes, maar Nieuw Le ven mag daarmee niet tevreden zijn. Deze vereeniging kan het veel beter, zij heeft da: herhaaldelijk bewezen. Wanneer ik daarvan niet overtuigd was zou ik deze vereeniging niet een zoo strengen maatstaf in mijn kri tiek aanleggen. J. B. SCHUIL. HAARLEMSCHE BACHVEREENIGING Het zevende concert heeft plaats op Dins dag 13 Maart 1934, 8 uur in de Gemeentelijke Concertzaal. Het orkest van het Concertgebouw laat zich hooren onder den dirigent Fritz Busch. So list is Gaspar Cassado, violoncel. V^CP^EURS TE AMSTERDAM. KALME HANDEL. De koersverhetering in Wallstreet werd door de Amsterdamsche effectenbeurs heden morgen beantwoord door een overeenkomsti ge koersbeweging. De noteeringen liepen over de geheele linie op, waartoe werd bijgedragen door berichten, volgens welke aan het einde dezer week een nieuwe verklaring van de Engclsche en Ne- derlandsche regeering zou zijn te verwach ten in zake de rubberrestrictie. Volgens be richten uit Londen zou deze verklaring niet ongunstig zijn. Amsterdam Rubber stegen meer dan 1 pet. Hieraan aansluitend waren ook H. V. A. vaster. Aku zetten hun koersstij ging voort en waren ongeveer 1 pet. hooger. Redjans waren wederom gevraagd, nu de ge ruchten, dat 16 pet. dividend zal worden uit gekeerd tegen 15 pet. van verleden jaar. wor den bevestigd. De Philips aandeelen konden meer dan 2 pet. aantrekken. De handel droeg een kalm karakter. Heden overleed, in den ouderdom van S2 jaar, onze beste, onvergetelijke Vader, Behuwd- en Grootvader Jacobus NicoJaas Warnier tot voor kort deurwaarder bij de AiTondissemcnts- neehtbank te Haarlem. Uit aller naam: C. WARNIER Haai-lem, 7 Maart 19 34 Frankestraat 9 De begrafenis zal plaats vinden Maandag 12 Maart a.s., te 12 uur, op de Alge- in een e Begraafplaats te Haarlem. Firma Ph SLAGER, Houlplein 1, vraagt voor haar zaak een NET MEISJE ter opleiding. Aanmelden 68 uur. Fijnwasscherij HAAK, Mr. Cornelisstraat 3335, vraagt STRIJKSTER en MANGELSTER. Heden overleed na een langdurig en smartelijk, doch geduldig gedragen lijden, onze geliefde Vrouw, Moeder, Dochter, Behuwd dochter en Zuster Petronella Cornelia den Boer geboren Koer, in den ouderdom van 30 jaar. C. DEN BOER I.MAN CORNELIS J. F. KOER T. KOER-DE BOER D. KOER oh Verloofde J. F. KOER Jr. I. DEN BOER M. DEN BOER HEIJKOOP A. DEN BOER E. DEN BOER— FRIEDRISZIK Haarlem, S 'iraart 1934 Ternatestraat 33 De teraardebestelling zal plaats vinden Maandag 12 Maart a.s. ten 11 uur op de Alg. Begraafplaats te. Haarlem, Ingang Sehoter- machinaal stofvrij ma ken. Ook de grootste maten wor den in enkele dagen afgeleverd. hoe goedkoop onze schoon maakartikelen zijn, liep u er uren ver voor. Ook Email le, Zink- en Hout waren geven wij extra voor- deellg, zooals u nergens aantreft. Ziet vooral de étalages. Vergelijkt de prijzen. VIVAT, Barrevoetestr. 6 NETTE JONGEN GEVRAAGD als HULP-COLPORTEUR, niet boven 16 jaar. Stoomwasscherij „DE RUZENDE ZON", Brouwersstr. 3. Nederl. Begrafenis-Genooisch., Dir. F. G. POTHOFF Jr., Bijkantoor voor Haarlem en Omstreken: RIJKSWEG No. 484, SANTPOORT. Telefoon 23135. zoekt voor onderst, plaatsen vertegenw,, voorl. op prov.basis: Haarlem, Bloemend., Overveen, Velsen, Driehuis en Spaarndam. Voor goede werkers alleenverteg.w. in vooruitzicht. Persoonlijke aanmelding ZATERDAG, tusschen 2 en 5 uur. CEVRAACD een flinke SLAGERS-HALFWAS OF SLAGERSBEDIENDE MODEL-VLEESCHHOUWERIJ Zijlweg 130 ZANDVOORT. Bovenged. vrijst. Villa met ap. opgang te huur f35.- p. m. p. j. Zandv.laan 227, nabij halte Waterleiding Electr. Tram. Bevragen: GEERLING, Wilhelminaweg 5, Telef. 301, Zandvoort. 2 MIDDENSTANDSHUIZEN, gelegen Haarlem-Noord, aan mooi plantsoen, met blijvend vrij uitzicht. Koopsom 14.000.Brieven onder nr. 9501 aan het Bureau van dit Blad. MODERNE VILLA'S te ZANDVOORT in de TRAMSTRAAT no. 9 en KOSTSCHOOLSTRAAT, no. 29. Resp. bev. 6 kam., keuken, tuin en badk., vaste waschtafel etc. en 5 kam., keuk., tuin, badk., etc- Huurprijs f 650 p. j. Te be vragen: Groote Krocht 20b, te Zandvoort Tel. 18. TE KOOP AANGEBODEN: w PAKHUIS of WERKPLAATS met groote, moderne bovenwoning, nieuwbouw. Ligging centrum, aan vaarwater. Inlichtingen te vragen onder nr 9503 aan het Bureau van dit Blad. TE KOOP een mooi dubb- WOONHUIS te Santpoort (dorp) ook afz., bev. 5 kamers, vestibule, keuken, W.C., zolder, schuur, vaste waschtafel, voor en groote achtertuin. Koopsom f 4100 per woning, vrij op naam. Te bevr. A. TH. KR1EUGER, Hoofdstraat 41, Santpoort (dorp) LIEFHEBBERS WATERSPORT!! In aanbouw helft dubbele Villa met Garage, groote tuin aan het water. Ruime kamers. Koopsom 10.000.-, eigen grond. Inlichtingen bij N.Y. Heemstede's Woningbureau CORNS. L. KWAK, Heemst. Dreef 276, Telef. 28236, Zandv.laan 151, Telef. 26829. Advocaat f 1,45 per maathoudende flesch, uitslui tend van eieren en brandewijn. N.V. Wijnhandel W. JAGER GERLINGS Spaame 86 Telef. 1.0.1.1.2. de ideale SPORTMOTOR Compl. vanaf f 475.— PLEIN 22 Tel. 12000 gevr., goed k. koken en ■werken, v. 15 Mrt.—15 Apr. REEMERS, Kruisstraat 35. Mevr. L. POORT VAN INGEN heeft steeds plaatsing van en voor degelijk Huish. Dienstpersoneel Flornpleln 7 Telefoon 1221" Tweede Juffrouw gevr, in 1ste kl. banketbakkers winkel. Leeft. pl.m. 20 jaar. Br. no. 9 515 bur. van dit blad, TE KOOP aan den Bloemend, straatweg te SANTPOORT: WINKELHUIZEN vanaf 7500.en Woonhuizen vanaf 5800..Alle comfort aanwezig. E. BELLAART, Timmer-, Metsel, en Betonwerken, Garenkokerskade 1, Telefoon 13467. WIJ HEBBEN ONTVANGEN, d%enleuwM: HOEDEN, waaronder mooie aanneemhoeden. GROOTSTE SORTEERING. LAAGSTE PRIJZEN. Modehuis GROEN, Kalverstraat 4648, IJmuiden-Oost. Begijnestraat 1616 a, Beverwijk. RADIOKOOPJES. Eenige nieuwe toestellen van f 140.- met ingebouwden luidspreker voor 0.Overjarige Philipstoestellen f 45. HEEMSTEEDSCHE DREEF 250, bij Blauwe Brug. MUZIEK In" èn verko°P van alle muziekinstru- menten, ook ruilen en verhuren Repara ties spoedig en billijk onder garantie. Platen huren per week, 10 platen f 1 of ook 50 c. Muziekhandel JOII. KIEKENS, Breestraat 24. RUNDVLEESCH. Ossenlappen doorregen Gehakt en Poulet Ossenlappen, mager Rosbief en Rib Lende Baklap La nislappen Lamscarbonade 35 Lamslappen z. b. Lamsbout z. b. Lams vet 40 ct. p. p. 45 ct. 50 ct. 60 ct. 65 ct. 70 ct. 25 ct. 30 ct. 40 Ct. 60 ct. 30 ct. VARKENSVLEESCH. Carbonade Rib en Haascarb- Magere Lappen Fricandeau 2 pond Fricandeau Reuzel Kalfslappen Fricandeau Kalfskluifjcs 3 pond Kalfsgehakt 3 pond gehakt halfom P P. 40 ct 50 ct. 50 ct. 60 Ct. 110 Ct. 35 ct. 40 ct. 60 ct. 10 ct. 100 ct. 65 ct. D. SCHOUTSEN, Schagchelstr. 4, Tel. 13474,

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 3