Nederland—Frankrijk 2-1. Nederland slaat België met 2—1 SCHERMEN BILJARTEN GYMNASTIEK. ZWEMMEN MAANDAG 12 MAART 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 8 HOCKEY Geen verdiende zege op een erbarmelijk slecht veld. (Vaai onzen specialen verslaggever) Brussel, 11 Maart. Op 'n meer dan slecht veld welke door voortdu- renden regenval*in een absoluten modder poel werd herschapen, waardoor 't water en de klei de spelers om de ooren vlogen hebben de oranjehemden met eenig geluk een kleine zege op de Belgen weten te behalen. Een overtuigende overwinning, gelijk de Neder- landsche voetballers hébben bevochten (we hoorden direct na afloop het resultaat) is het niet geweest en als onpartijdig beoordeelaar dienen we te erkennen, dat eerder den Belgen dan den gasten de zege toekwam. De Bel gen hebben in het bijzonder in de eerste helft een meerderheid gedemonstreerd en aan vankelijk waren ze sterker in de tweede helft. Eerst het laatste kwartier kwamen de oranje hemden opzetten en tien minuten voor het einde wist Schook te doelpunten waardoor de zege aan Nederland kwam. Ziedaar „in a nutshell" de 17e wedstrijd van de Nederlandsche tegen de Belgische hockeyers, die gespeeld werd op het terrein van de Leopold Club. 's Morgens was het in Brussel nog uitstekend weer, doch tegen een uur of twaalf werden de hemelsluizen open gezet en Pluvius liet het water neerplensen tot onmiddellijk na het einde. Zelden hebben we een landenwedstrijd gezien op een veld als dit. Stel u voor een zandveld met slechts aan de zijden als kostbare oasen voor de buiten spelers wat gras (dat dan ook door de vleu gels zeer is uitgebuit. Zeven-achtste van het terrein was evenwel een water- en modder poel en hoe meer de wedstrijd vorderde, hoe buitenissiger het veld werd. zoodat de ..note gaie" in dezen kamp nimmer heeft ontbro ken. Zeulpartijen van vijf meters door mod der en plassen behoorden niet tot de zeld zaamheden. Scheidsrechters werden af en toe tie oogen gesloten door opspattende modder en misschien daardoor werden ze zoo geïrri teerd, dat ze verkeerde beslissingen gaven óf dat ze het niet meer konden zien. Zoover het „oog reikte" stonden er op dit 7/8 gedeelte van het veld plassen en het is niet overdreven te zeggen dat de spelers den bal eerst uit het water moesten peuteren alvorens zij het kleine ronde ding konden wegschieten. Het is dus heel duidelijk, dat men in dezen kamp niet van hoogstaand technisch spel kon spreken. Men kan slechts opmerken, dat de eene partij zich beter aan de voor hockey on mogelijke terrein omstandigheden heeft aan gepast dan de andere. Die partij is de Belgi sche ploeg geweest, die vooral in de eerste helft in de meerderheid bleef. Vooral het linkergedeelte van het elftal t.w. Wellens, Putz en Portielje speelden, zoover men dat kan noemen, een schitterende partij. Feit is, dat alle Belgen in dezen kamp vaster in het stoppen en slaan waren. Het spel der onzen, dat meer gebaseerd is op samenspel dan dat van de Belgen, werd volkomen in de war ge schopt. Wel hadden de oranjehemden zich voorzien van hooge dopjes onder de schoenen, maar het kon slechts zeer gedeeltelijk bijdra gen tot vastere basis op het veld. Het is onder deze omstandigheden al bui tengewoon moeilijk een oordeel over de oran jehemden weer te geven. Dit was een oppor- tuniteitsspelletje in optima forma. Elke mee genomen bal bleek strijk en zet in de mod der steken. De onzen hebben het geprobeerd maar steeds hard weg te schieten ten einde de geluksfactor uit te buiten, maar nimmer zijn we tenslotte in dien opzet geslaagd en voor rust liepen de oranjehemden bovendien vaak in de buitenspelval door sterk opdrin gen van de Belgische backs. De Nederlanders hebben in dezen kamp, waarin het vooral in de tweede helft soms forsch toeging (het publiek loeide voortdu rend) het beste gegeven, wat er te geven viel. Een homogene aanval is het natuurlijk niet geweest. Naar onzen smaak had het spel veel meer uit elkander gegooid moeten worden, maar ook dat was weer moeilijk omdat, de bal stikte in de modder. Zoo hebben we dus geen klaar oordeel kunnen krijgen over Hans Schnitger, de remplacant van Ernst v. d. Berg. De Enschedé'er heeft evenwel van de eerste tot de laatste minuut (als er werk aan den winkel was) hard gewerkt en na tien minuten was hij 't tenslotte, die Nederland de leiding bezorgde. Het was geen mooie goal, maar één, die een gevolg was van z'n stage doorzetten. Indien het veld beter was had hij zeker meer naar de vleugels gegeven. Hij deed er pogingen toe, maar de bal was niet uit het water weg te krijgen. De P. W.'er had in de tweede helft de pech een opspringenden bal tegen het gezicht te krijgen, waardoor hij vijf minuten uitgeschakeld werd. Een se- rieuse try is het dus voor Schnitger niet ge weest, maar het is toch wel duidelijk, dat hij als binnenspeler naast Ernst v. d. Berg een plaats in het elftal verdient. Gunning is in dezen kamp meer opgevallen dan Romeyn, die evenwel, vooral in de tweede helft, meer deed dan tegen West-Duitschland in Arnhem, ondanks modder en water. Maar Gunning leverde af en toe snelle rushes langs de lijnen. In het laatste kwartier kwamen er tal van gevaarlijke voorzetten van zijn stick, die ver warring stichtten in de Belgische achterhoe de. waar Wellens en Putz een prachtige partr speelden. Vooral Putz heeft in dezen kamp uitgeblonken en in de eerste helft kon Gun ning niet veel uitrichten en blonk Schook ze ker niet uit. Maas was als linksbinnen waarlijk niet slecht, maar door het te korte spel liep hij Schnitger vaak in den weg. In de middenli nie hebben Ter Haar en v. Lierop met het meeste succes gewerkt. Lob was minder goed, doch het kan wel aan het toeval geweten worden, daar hij slechter terreindeelen te ..be werken had". De Waal en Tresling hebben in ,aen modderpoel voor de doelen zoo goed en' kwaad mogelijk gewerkt. Men mag het hun niet als fouten aanrekenen, dat zij af en toe misten. Ze hebben de omstandigheden in aanmerking genomen, een uitstekenden wed strijd gespeeld. want de Belgische voorhoede was ditmaal zeer bewegelijk en deed naar verhouding gevaarlijker werk dan die van de Nederlanders. Vooral Portielje was de gevaar lijke man. Hij had eenige malen geen geluk toen Lob en Tresling op het laatste moment redden. Ook Seeldraayers was gevaarlijker dan in vorige wedstrijden. Het Belgische elftal als geheel vonden we ditmaal beter en men moet het slechts aan de verdediging der onzen toeschrijven, dat we de ontmoeting in een kleine overwinning hebben getransformeerd. Van der Does en v. d. Merghel hebben over het algemeen niet zoo heel veel te doen gekregen. De Belgische doelverdediger stopte in den beginne een heel hard schot van Hans Schnitger. Het is een van de weinige schoten geweest in dezen kamp. Tegen het einde werd het fluiten van den Belgischen scheidsrechter Rombout zeer hinderlijk, die voor alle futiliteiten strafcor- ners liet nemen.' Toen hij weer eens afge floten had trof een kogel doel, maar moest helaas worden geann. leerd. Deze ontmoe ting is opnieuw een pleidooi geweest voor het instellen van neutrale scheidsrechters. Na het bovenstaande willen we thans in het kort even het verloop van den strijd weergeven. Reeds onmiddellijk na het begin komen de Belgen opzetten en De Borman krijgt een kans voor het doel. welke v. d. Does onscha delijk weet te maken. Maas weet den bal voor het Belgische doel te krijgen, maar de eerste ervaringen doen reeds weten, dat het niet gemakkelijk zal zijn te doelpunten. De Belgen blijven het meest aanvallen. Wanneer De Waal gepasseerd is redt Lob op het nippertje. Dan is het de beurt aan Schnitger. die een fraai schot lost (een van de weinige in den geheelen kanvv doch v. d. Merghel stopt den kleinen bal in den uitersten hoek. De Nederlanders trachten het samenspel zoover mogelijk door te voeren. Voor rust blijkt, dat de Belgische middenlinie steunender beter werk doet dan de Holland- sche en de lichte meerderheid der gasthee- ren blijft. Ondanks dat heeft Hans Schnitger na tien minuten succes, wanneer hij den bal in het doel werkt. (01). Een prachtige uitval der Belgen, besloten door een schot van Seeldraayers heeft geen succes Vooral de linkervleugel der Belgen blijft gevaarlijk. Portielje speelt op het goede strookje grond een uitstekenden wedstrijd. Een keer heeft hij bijna succes als Tresling op het nippertje redt. Tenslotte maakt Rom- bouts na 25 minuten met een goed schot ge lijk. (1—1). Even blijven de Belgen ons doel belegeren. Maas en Schnitger loopen elkaar in den weg als er voor doel een kans komt! Onder voort- durenden regen komt de rust met gelijken stand. In het begin van de tweede helft zijn de Belgen weer sterker en als de Nederlanders uitvallen loopen zij in de buitenspelval die Wellens en Baudoux door sterk opdringen uit zetten. Het blijft een minder fraai technisch spelletje op het onmogelijke terrein. Telkens en telkens stikt de bal in de modder. De keepers krijgen intusschen weinig te doen. ,Af en toe komen de Nederlanders meer op zetten. Eerst een kwartier voor het einde neemt het overwicht van de gasten toe en met nog tien minuten te spelen zijn er twee strafcorners op het Belgische doel te nemen waarvan er één succes heeft Een schot van Ab. Tresling woi'dt gestopt, Schook rent toe en Vandermerghel ziet den bal het doel bin nen wandelen. (12). Intusschen is Baudoux uitgevallen wegens een kniewonde Var.demerghel krijgj, druk werk. ondanks het feit. dat er weinig wordt geschoten. Vijf minuten voor het einde komt er groote spanning en het. spel heeft even een ruw karakter, doordat de Belgische scheids rechter niet minder dan zes (waarbij veel dubieuse) strafcorners laat nemen. Eenmaal treft een schot doel. maar dan heeft de Belg juist gefloten! Onder veel spanning breekt 't einde aan met een kleine zege van Neder land (1—2). De elftallen waren als volgt geformeerd: Nederland: Doel: Van der Does. A c h te De Waal. Tresling. Midden: Lob. Ter Haar, Van Lierop. Vóór: Gunning, Schook Schnitger, Maas, en Romeyn. België: Doel: Vandemerghel. Ach ter: Baudoux en Wellens Midden: Dekeuser, Rensburg, Putz. Vóór: Seeldraavers. Rombouts, Deborman Delheid en Portielje. Scheidsrechters waren Broese van Groenou (Nederland) en Rombout (België). NED. HOCKEY- EN BANDY-BOND De uitslagen. Landenwedstrij d BelgiëNederland (heeren) 12 COMPETITIE. Prom. degrad. Ie prom. kl. UtrechtTogo 31 Prom. afd. 2e kl. Bloemendaal 2Leiden 2e3e klasse: H.H.IJ.C. 2—Piijokkio Hilversum 3Togo 2 Utrecht II—T.H.C. '25 3e4e klasse: KraaienBe Fair 3 S.O.S.—Victoria 3 PROM. AFD. Vict.—M.H.C. 2e Klasse: MacobAlkmaar H.B.S.—D. St. H. C. Be-FairLaren Amsterdam 3—M.H.C. 2 B. Lyc.Gooi 2 3e Klasse: Bloemendaal 3H.B.S. 2 Gooi 3B. Lyc. 2 AM.V.J.De Vierde II AM.V.J.—Gooi 4 4e Klasse: Laren 4Gooi 5 S.O.S. 2—H.H.IJ. C. 4 H.D.M. 4—Te Werve 2 Hudito 2Dordrecht 3 H.H.IJ.C. 3—De Vierde 3 De Competitiestanden. EERSTE KLASSE WEST gesp.gew.gel. verl. v.-t. pnt. Amsterdam 14 11 2 1 52—8 24 Hilversum 14 9 4 1 35—11 22 H. D. M. 14 8 1 5 29—19 17 Gooi 14 6 1 7 24—14 13 H. O. C. 14 6 1 7 17—24 13 H. H. Y. C. 14 5 2 7 31—34 12 Bloemendaal 14 4 1 9 17—53 9 Togo 14 1 0 13 6-48 2 PROMOTIE-KLASSE Utrecht 14 9 3 2 29—13 21 M. H. C. 14 9 2 3 54—22 20 Amsterdam 2 13 8 2 3 31—17 18 H. D. M. 2 14 7 2 5 2832 16 Victoria 13 6 0 7 34—30 12 Hilversum 2 13 5 2 6 34—34 12 Kieviten 13 3 1 9 13—28 7 Bloemendaal 2 14 0 2 12 20—67 2 2f KLASSE 'A: Leiden 14 12 1 1 43—16 25 Alkmaar 13 8 2 3 30—15 18 H. B. S. 14 5 6 3 35—27 16 Strawberries 14 5 6 3 26—27 16 Delft 14 4 2 8 23—31 10 Vierde 14 3 3 8 25—34 9 H. O. C. 2 14 3 3 S 30—46 9 Togo 2 13 3 1 9 20—26 7 EERSTE KLASSE OOST P. W- 12 9 3 0 54—19 21 Deventer 12 7 4 1 47—17 18 Zutphen 12 6 1 5 26—17 13 Nijmegen 12 5 3 4 23—20 13 Arnhem 12 4 2 6 30—34 10 Hengelo 12 3 1 8 12—47 7 Wageningen 12 1 0 11 14—52 2 ,(De 1—3 4—2 3—1 4—1 5—0 1—4 2—2 6—2 1—4 3—2 3—2 0—5 4—0 0—1 0—6 4—0 1—1 1—2 12—1 Crt.) PROMOTIE-KLASSE. Victoria—M. H. C. (1—4) Op het gladde Rotterdamsche terrein heeft M.H.C. op allergenoeglijkste wijze een over winning behaald. De meerderheid van de gas ten werd eerst door Pondman met een doel punt aangetoond (01); Hooft vergrootte na ongeveer 15 minuten den voorsprong. Nog voor rust maakte Victoria van een M.H.C.-versiap- ping gebruik om een tegenpunt te scoren (12), maar Schmeink wreekte dit even voor half-time met een derde doelpunt (13). In de tweede helft werd het geheel nog meer een friendly game met vele val- en glijpartijen. Ongeveer een kwartier na rust scoorde Schmeink het vierde doelpunt. (1—4). Verder viel er geen bijzonders meer voor, zoodat het einde met 41 voor M.H.C. kwam. TWEEDE KLASSE. H. B. S.Delftsche Studenten (62) De thuisclub heeft drie invallers en moet zich eerst nog wat inspelen, in welke periode de studenten kans zien, al vast een doelpunt te maken (01). Na tallooze mislukte kansen maakt Sorg- drager voor H.B.S. gelijk (1—1). Een straf- corner, door H.B.S. genomen, levert indirect resultaat door inloopen van Sorgdrager i.21). Nog voor de rust brengt Schaafsma den stand op 3—1. In de tweede helft is H.B.S. sterker. Sorg drager en Van Ommeren bewijzen dit met twee doelpunten (51). Eenige strafcorners op het H.B.S.-doel wor den goed weggewerkt; eindelijk gelukt het ook aan de gasten om te scoren (52). Kort voor tijd weet De Boer uit een strafcomer het halve dozijn voor H.B.S. vol te maken. Amsterdam 3M. H. C. 2 (32) M.H.C. begon al heel zwak, Amsterdam speelde overrompelend en behaalde in de eer ste helft een niet geringen 3—0 voorsprong. In de tweede helft kwam M.H.C. 2 wat meer opzetten. Eerst werd door Modlich gescoord en later nog eens door Scheffer. Maar de gelijk maker kwam toch niet meer, zoodat het einde met 32 voor Amsterdam 3 kwam. DERDE KLASSE. Bloemendaal 3H. B. S. 2 (06) Op mooie wijze heeft H.B.S. 2 haar laatste kans om het degradatiegevaar te ontloopen. benut met een groote zege op Bloemendaal 3. De gasten waren bijna voortdurend sterker, waardoor de rust met 20 in hun voordeel kon ingaan. In de tweede helft werd deze meerderheid nog grooter: nog vier goals werden aan het reeds gemaakte tweetal toegevoeegd. Uit voorzetten van Nieuwendijk wist Kramer tweemaal te scoren, terwijl Reintjes. Limborg Meyer, Hilarius en Zwartsveld de overige vier doelpunten voor hun rekening hadden geno men. Het einde kwam dus met 60 voor H.B.S. 2. DEGRADATIEWEDSTRIJD. Bloemendaal 2Leiden (14) De eerste degradatiewedstrijd is een teleur stelling geworden voor de Bloemendalers. De kans is, met nog drie wedstrijden voor den boeg, niet geheel verkeken, al moeten wij erkennen, dat het er donker uitziet voor Bloe mendaal 2. Kort na het begin scoorde v. d. Stadt (1—0). maar met de rust noteerde Bloemendaal 2 een 21 achterstand. In de tweede helft kwam de inzinking, tij dens welke Leiden zich veilig stelde met met nog twee goals, zoodat het einde met een 41 nederlaag voor Bloemendaal 2 kwam. BLOEMENDAAL-BEKER. AllianceHilversum (23) Het geheele Haarlemsche team speeldè een zeer goeden wedstrijd. Voor de rust wisten de gasten twee kansen te benutten; Alliance had met verschillende scho ten veel pech. Rust kwam dus met 0—2. Nadat Hilversum den stand op 03 had gebracht, kwam Alliance sterk opzetten, zoodat Hilver sum op eigen helft werd teruggedrongen. Uit een strafcomer scoorde Hemfling eindelijk een zeer verdiend tegenpunt. Er kwam spanning, toen Goosens een voorzet wist te benutten (23). Echter kwam met dezen stand het einde. Interlandwedstrijden. Zaterdag won Engeland met 72 van Schot land. Ierland klopte Wales met 30. DAMES HOCKEY. Een verdiende overwinning voor onze nationale ploeg. (Van één onzer medewerksters) De tweede ontmoeting tusschen de Neder landsche en Fransche dames, die in het Sport park te Ginneken werd gespeeld, heeft, even als de eerste maal in Parijs, waar de onzen met 32 zegevierden, een kleine overwin ning opgeleverd, die de verhouding in het veld goed weer gaf. Ten aanschouwe van een vrij talrijk pu bliek, betraden de volgende ploegen onder het spelen der volksliederen het veld: Nederland Molhuysen (H. O. C.) Th. Broese van Groenou (Kieviten) Rollin Couquerque (H. O. C.) Vreede (Rood Wit) Eilers (A'dam) Dubois (Breda) Polano (H. O. C.) S- Broese van Groenou (Kieviten) Kok (Hilversum) Bauduin (Zutphen), Hofland (Gooi) Frankrijk: de Fourneau Goy, Duchène, Hauet, Desueux, Faugoin, Branda, Douard, Matthews. Breugot, Pattin. Het begin kenmerkte zich door een groot overwicht van de Hollandsche dames, dat voornamelijk te danken was aan het su blieme spel van de vleugelspeelsters, Hofland en Polano, die de bal telkens met verrassen de snelheid op brachten en goede voorzetten gaven, die echter op onverklaarbare wijze door het binnen,trio gemist werden. Boven dien toonde de Fransche doelverdedigster zich in ongenaakbare vorm. Toch kwam er vrij spoedig een onverwacht Hollandsch doelpunt toen S. Broese van Groenou de bal uit een scrimmage ontstaan, doordat een hard schot van Mej. Polano onvoldoende weggewerkt werd. in het doel schöot (1—0) Dit doelpunt schudde de Fransche dames, die tot nog toe een vrij mat spel speelden, blijkbaar wakker, want een vinnig offensief werd op de Hollandsche veste ingezet, dat vcorloopig geen resultaat opleverde door het orillante spel van de Hollandsche aanvoer ster, Rollin Couquerque. Met de Franschen in den aanval brak de rust aan. Direct na de hervatting namen de Fran sche dames het spel in handen, hetgeen haar mogelijk was door het onvoldoende spel onzer middenlinie, waarin alleen H. Vreede af en toe verdienstelijk werk verrichtte. Onze achterhoede kreeg veel last van 't door den regen zwaar te bespelen veld en eenige ang stige momenten ontstonden voor het Hol landsche doel door missen der backs. Hiervan profiteerde Frankrijk slechts eenmaal, toen haar middenvoor Matthews alleen voor de Hollandsche keepster kwam en deze geen schijn van kans gaf met een welgericht schot (11). Hierna ontspon zich een spannende strijd om de leiding, waarbij beide doelen beurte lings in gevaar verkeerden. In deze periode kwam de zwakte van het oranje binnentrio wel zeer uit. de gemakkelijkste kansen ble ven onbenut. Het zag er naar uit, dat de stand onveranderd zou blijven, toen kort voor het einde onze eminente linksbuiten N. Hofland, een bal op het midden kreeg toe gespeeld. Zij passeerde diverse Fransche te genstanders en besloot haar fraaie rush met een hoog, onhoudbaar schot, waarmee zij de Hollandsche overwinning tot een voldongen feit maakte. Proefwedstrijd te Bloemendaal. Om in het team, dat Zondag een matige bevrediging schonk, eenige veranderingen aan te brengen, besloot de Elftalcommissie, alvorens den strijd tegen België op 24 Maart a.s. aan te binden, een proefwedstrijd te houden tegen de B. H. C. juniores op Zater dag 17 Maart a.s. te Bloemendaal. De opstelling hiervoor is als volgt: H. Andreas (B. D. H. C-) D. Roos (B. D. H. C.) G. Meevers (Gooi). A. de Vletter (B. D. H- C.) R. Bijvoet (O.K.) E. Leendertz iB. D. H. C.) T. Leeuwenberg (Rood Wit), O. Kok (Hilver sum), P. van Grinsyen (Nijmegen), M. v. Beeck Vollenhoven (Rood Wit) a. Arriëns (Zutphen). De uitslagen. NederlandFrankrijk 21 Tweede klasse: VictoriaRood-Wit 50* O K.Te Werve 21 AmersfoortBaarnsch Lyceum 22 Derde klasse: Hurley 2Rood-Wit 4 10 T.H.C.—Laren 2 52 PROMOTIE-DEGRADATIE. B.D.H.C. 4—Rood-Wit 3 1—2 Gooi 2Gooi 5 02 De Vierde—H.HJJ.C. 2 1—4 Hurley-Leiden 12 Wegens niet opkomen. NederlandBelgië. In het Amstel-hotel te Amsterdam had den Zaterdag de Internationale scherm wed strijden Nederland-België plaats, welke geor ganiseerd waren door den Bond van in Ne derland gevestigde sohermleeraren. Het pro gramma werd geopend met een match om tien treffers tusschen mej. J. J. de Boer en mej. T. v. d. Klaauw, welke na veel spanning door onze kampioene met 910 werd gewon nen. De landen wedstrijd degen eindigde met een flinke Belgische overwinning nl. 62 (1 double) evenals de sabelmatch, die door het Belgische team met 72 werd gewonnen. Voor Nederland kwamen de volgende scherm- ieeraren op degen uit: de heeren Spronk, Stam, van Mierlo. terwijl voor Sabel de heer Stam werd vervargen door den heer v. d. Nieuwe Giessen. De heeren Gijsberti Hodenpijl en Paape demonstreerden een floret assaut, resp. tegen de Belgen Mastbooms en Persijn Den gehee len avond werd zeer sportief schermen ge demonstreerd, hetgeen door de talrijke" toe schouwers ten hoogste werd gewaardeerd. Van LennepLa Rivière-beker. Zaterdagmiddag zijn de wedstrijden om bovengenoemden wisselprijs tusschen de bil jartclub der Sociëteit „Vereeniging" alhier en „K.R.A.S." uit Amsterdam voortgezet. Thans was de sterkste ploeg van 4 spelers van elke vereeniging aan de beurt. Elke spe ler maakte twee partijen; in het geheel wer den dus 8 partijen gespeeld. Op eigen ter rein bleken de Haarlemmers de sterksten te zijn, zoodat zij er niet minder dan 6 wonnen, waardoor de stand op het oogenblik gelijk kwam, daar van de reeds 24 gemaakte par tijen er iedere club 12 won. Om de zilveren fruitmand. P. de Leeuw wint. Zondagavond werd in het lokaal van B.C.H. de finale gespeeld om bovenstaande fraaien wisselprijs en wel 2 partijen. Uit de zeven sterke deelnemers aan dezen strijd waren er tenslotte nog twee, die een kans hadden op de overwinning, n.l.: V. Kap- pel van de B. V. ..Benoorden het IJ" en P. de Leeuw van H. E. T. E. IJ" beiden uit Am sterdam. Er begon een felle kamp om den begeerden beker, waarvoor begrijpelijk groote belangstel ling was. De uitslag was als volgt: pnt. brt. h.s gem. C. Keyser (Ben. het IJ.) 218 21 35 10,38 W. Damman (Insulinde) 350 21 65 16.66 pnt. brt. h.s gem. p. de Leeuw(H.E.T. E.IJ.i 350 11 70 31,89 V. Kappel (Ben. het IJ). 250 10 93 24. Met gebruikelijke toespraken werden de zil veren fruitmand en andere fraaie prijaen uit gereikt. 1. P. de Leeuw 2. V. Kappel 3. W. Damman 4. P. Kobus 5. H. Geestman 6. C. Keyser 7. L. Levert gew. brt. pnt h.s. gem. 6 79 2100 209 26,35 5 92 1990 164 21.62 4 126 1731 65 13,73 2 115 2003 143 17.39 2 103 1483 155 14.39 1 112 1389 83 12.40 1 117 1189 71 10.16 Vergadering K. T. K. Zaterdag vergaderde de Technische Com missie van den Kennemer Turnkring onder leiding van den heer B. J- Wieland Los. Medegedeeld werd, dat de selectie voor den wedstrijd HaarlemRest K. T. K. zal plaats hebben op Donderdag 22 Maart in de zaal aan de Badhuisstraat. Hieraan zullen 7 dames en 12 heeren deelnemen. De wedstrijd Haarlem- Rest. met v^n elke zijde 8 dames en 8 heeren, wordt gehouden op Maandag 26 Maart in de zelfde zaal. Naar aanleiding van laatstgenoemden wed strijd worden de K. T. K. ploegen samenge steld voor den op 14 April in Krommenie te houden wedstrijd tegen den Zaanschen Turn kring en tegen den turnkring Noord-Holland's Zuiderkwartier. De Kennemer ploegen wor den getraind op de Donderdagen 29 Maart en 5 en 12 April onder leiding vun de ploeg- aanvoerders de heeren J. M. Berrevoets (da mes) en J. J- van Doorn heeren). Vastgesteld werd de regeling van de a.s. athletiek-competitie en van de athletiekwed- strijden voor adspiranten. Er zulien dit jaar 4 K. N. G. V. marschen voor üaines worden gehouden en 5 voor hee ren. Vouits hebben plaato 3 gemeenschappe lijke wandeltochten. Ten sic i te werden vastgesteld de verplichte meisjes-r cfeningen voor de a.s. gymnastiek- weastrijdf" adspiranten. Jaarverslag K. N. G. V. Verscheden zijn de jaa" -rs'cgen van het K. N. G. V. Daaruit blijkt o.a.. dat het Ver- oond weinig van de crisis t-. lijden heeft. Vermeld wordt, dat het Bondsbestuur over weegt hei contact met ti? andere landelijke gymnastiekbonden te verbreken wegens de geringe belangstelling van deze. De Technische bestuursleden kondigen aan, verbetering te willen brengen in de leiding op hpt gpbied van vrouwenturnen- Reeds 140 handbalploegen blijken te zijn ge registreerd. Jaarvergadering Kring Haarlem Kon. Ned. Zwembond. De Kring Haarlem van den Kon. Nederl. Zwembond hield in café-restaurant Brink- ma nn zijn algemeene jaarvergadering. In het openingswoord memoreerde de voor zitter. de heer A. J. Braam, het groote ver lies. dat de kring in het afgeloopen jaar had geleden door het bedanken van Dr. M. J. Huizinga als voorzitter, en van den heer E. W. Venema als voorzitter van de zwemcom- missie. Beide heeren, die wegens te drukke werk zaamheden voor hun functies moesten be danken, hebben bijna van de oprichting van den kring af deel uitgemaakt van 't bestuur. Als zoodanig hebben zij in den loop der jaren zeer veel voor den kring gedaan. Het voorstel, om beide heeren tot eere-lid te benoemen, werd onder luid applaus aan genomen. Het jaarverslag van den secretaris-pen ningmeester getuigde van een gezond bonds- leven en van een aangename samenwerking tusschen de verschillende commissies en de vereenigingen. Aan ed nieuw toegetreden vereeniging Hillegom werd een hartelijk welkom toege roepen. Hierna had de verkiezing van 't bestuur en polo- en zwemcommissie plaats, waarin door het zich niet meer beschikbaar stellen van enkele leden eenige verandering kwam. De samenstelling werd als volgt: Bestuur: voorzitter A. J. Braam: secretaris penningmeester Th. Hölsl^en. leden mej. D. Rodrigues Pereira, J. Bongertman Sr. P. Borst. A. H. de Bruyn, J. A. Cardol, W. Cor- nelissen. Polo-commissie: voorzitter A. J. Braam, secretaris-competitieleider V. Visser! A. J. Glatz. Zwemcommissie: voorzitter P. van Goor, secretaris Mevr. Knuyt—van Laar. leden J. J. Aufderheyde. J. Bongertman Sr.. G. R. Hem- sing. Th. Hölsken, J. C. Veldhoff, G. L. Vriend. 'L» Jij, -7 Rotterdam p'aats bedden. hef" de Pot- f^rdamsche ploeg het N^dpvlandsch record op bet nummer 5 maal 50 M vrije slag dames verbeterd en gebracht van 2 min. 42.6 sec. op 2 min. 40.8 sec. De ploeg bestond uit de dames: Hoogeweg, Baumeister, Timmermans, Brouwers en Willy den Ouden.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 12