Verkeerd begrepen Menchik"heeftmMaandagS^^artTgespeeW Zeer Vele belangstellenden groepen heel den dag voor het paleis van H. M. de Koningin Moeder te den De nieuwe brug, die te Heemstede gebouwd over de Rtn^veert 1 tegen den Nederlandschen kampioen dr. M. Haarlemmermeer, zal binnenkort in gebruik worden Euwe. Tijdens de partij Haag sdmsn. Vorst van Waldeck, broeder van H M de Koningin Moeder, Is Maandagavond in den Haag aangekomen in verband met H M ziekte. Aan het station werd de vorst verwelkomd door Z. K. H. Prins Hendrik en H. IC H. Prinses Juliana len vrs^rteuto ls Maandagmiddag door twee tramwagens In de Ferd. Bolstraat te- Amfterd*ffl gekraakt, waarbij twee personen ernstig gewond werden. Da auto in haar benard* positie Wie zal nummer één zijn Hoog-gehoede belangstelling voor de jaarlijkscbe alhleüek- wedstrijden der leerlingen van de Westminster School te Londen. •- Er zit blijkbaar spanning in het nummer 100-yards hardioopen H. M. de Koningin en H. K, H. Prinses Juliana op het Lange Voorhout te den Haag op weg naar het paleis van H. M. de Kontngin Moeder FEUILLETON door RUBY M. AYRES. Vertaling van J. G. H. v. d. Bovenkamp Jr. 11) HOOFDSTUK IV. De verwaarloosde vrouw. Het was Jund toen zij in Onze Laan kwa men. Bundle, die al op den loer had gelegen van het oogenblik af dat zij gehoord had dat het laatste huis in de Laan nu ook verhuurd was. kwam ademloos den tuin instormen waar ik bezig was spit in mijn rug te krijgen over een bed geraniums om mij het belang rijke nieuws te vertellen. Ik zei „Oh", en knipte heel voorzichtig een dood blad van een van mijn mooiste plan ten. Bundle was echter te zeer in extase om op te merken, dat ik maar heel weinig belang stelde in de nieuwe laanbewoners. „Hij is een edit knappe jonge kerel", ging Bundie voort. „De aantrekkelijkste man dien ik ooit gezien heb u natuurlijk uitgezonderd en zij zij is net een pop". „Dat ia de gewone smaak van dergelijke mannen, Bundie ik uitgezonderd natuur lijk". Bundie keek mij een beetje wantrouwend aan daar een politieagent haar eens in den steek gelaten had voor een meisje met een poppengezichtje, zooals Bundie het noemde en ik geloof, dat zij mij er op dat oogenblik heel sterk van verdacht, dat ik haar daarmee wilde plagen. Maar op mijn ondoorgrondelijk gelaat lag geen enkele aan doening te lezen en daarom ging zij een oogenblik later weer enthousiast voort: „En een bagage! heele bergen en volgeplakt met etiketten van verschillende hotels. Aan de koffers te zien hebben, zij een reis om de wereld gemaakt". Ik wist, dat die nieuwelingen een huwe lijksreis van drie weken achter den rug had den, want dat had de vuilnisman, die alles scheen te vAten, aan Bundie verteld. Wij wister» ook uit diezelfde betrouw bare bron dat de bruid in kwestie een heel goed huwelijk had gedaan, terwijl de bruidegom weer? eens had aangetoond, dat mannen soms ver beneden hun stand trou wen „Zij moet van heel gewone familie zijn", had Bundie mij verteld „haar vader was gouverneur of zoo iets maar zijn vader millionnair!" Ik voor mij achtte het heel onwaarschijn lijk, dat een zoon van een millionnair in Ónze Laan zou komen wonen, maar daar ik oud was, besloot ik die meening maar voor mij te houden. De geheele week had onze Laan al vol spanning gekeken naar alle werkzaamheden die waren verricht in het huis dat door de Jonggehuwden zou worden betrokken en ik wilde er een lief ding onder verwedden, dat iedere vrouwelijke bewoonster van Onze Laan u had kunnen vertellen op welk tijd stip de nieuwe gordijnen in het hu-is voor de ramen waren gehangen en hoeveel die gordijnen per el hadden gekost. En nu waren zij dan werkelijk gekomen! Aan alle wachten was dus een eind ge komen en eindelijk zou men dus kunnen zien wie en wat die nieuwe bewoners waren. Na mij alles verteld te hebben wat zij zelf maar wist vertelde Bundle me dat de thee klaar stond en trok zich daarna naar haar eigen aparlementen terug. Ik verzorgde nog een paar minuten mijn geraniums en volgde dan haar voorbeeld. Door de achterdeur liep ik het huis bin nen. omdat ik. met mijn modderschoenen den gang niet wilde verontreinigen, maar Busdie zag ik daar niet. Een oogenblik latei- hoorde ik haar evenwel scharrelen op mijn slaapkamer en ik vermoedde dat zij daar op den uitkijk zat naar „den knappen bruide gom en het popperige bruidje". Bundle is al vijftig maar als het haar buren betreft, is zij even nieuwsgierig als een schoolmeisje. Ik moet zelf eerlijk bekennen, dat ik veel belang stelde in de nieuwe bewoners, en daarom begaf ik mij naar mijn zitkamer, ging voor het venster staan en richtte mijn blikken op nummer 7. Het tuinhek stond open en voor het hek op den weg toonde een diep karrespoor aan waar het rijtuig dat hen naar huis had gebracht had stilgestaan, maar voor de rest was er aan het uiterlijk van het bewuste huis niets veranderd. Ik stond op het punt om mij om te wen den toen ik plotseling een jong meisje den tuin zag inloopen. Zij was geheel in het wit en zag er van dien afstand inderdaad „pop perig" uit. Zij keek om zich heen in den tuin, die door een bekend Londensch tuinier was aan gelegd en op een gegeven oogenblik bukte zij zich om een bloem te plukken. Het was een roode bloem en toen zij die met een speld bevestigde op haar witte kleedje juist onder haar hart moest ik onwillekeurig denken aan een groote bloed vlek, die gevallen was op een reine, witte - lelie. Ik ben niet bijgeloovig, maar even voelde ik toch de opwelling in mij opkomen om naar buiten te loopen en haar te zeggen die on heilspellende bloem van haa? oorgt te nemen wilde zij ten minste voorkomen dat haar leven niet ongelukkig zou wor den. Maar dan maakte die opwelling weer plaats voor een andere gedachte. Zij was zoo jong en frisch en kinderlijk, zooals zij daar in haar witte kleedje tusschen de bloemen stond, dat de gedachte in mij opkwam, dat ik haar een. groet zou moeten brengen op de manier waarop men een begroet van de buren, die een paar weken met vacantie uit de stad is geweest. Glimlachend keek ik in haar richting, maar toen zag ik. dat zij zich vlug omwendde haar echtgenoot was uit het huis te voor schijn gekomen en was naast haar komen staan. Bundle had niet overdreven toen zij hem een knappen man genoemd had, Met afgunst keek ik naar zijn breede borst en forsche armen. Het meisje scheen hem ook heel erg te bewonderen dat leidde ik tenminste af uit haar houding en op een gegeven oogenblik ging zij op haar teenen staan om hem de roode bloem, die zij geplukt had in het knoopsgat te steken. Zjj vormden een heel aantrekkelijk beeld en juist toen ik mij afvroeg of Bundie ook voor het venster zou staan, zag ik hoe hij haar met een forsche beweging op zij duwde en het huis binnenliep. Het was een duw zooals men die geeft aan iemand die u ergert. Het meisje bleef hem een oogenblik stil staan -nakijken en ik zag, hoe de roode bloem aan haar voeten op den grond gevallen was. Het scheen mij het symbool toe van wat hun leven zou zijn zij bereid om hem haar geheele hart- te geven haar leven zelfs terwijl hij haar onverschillig op zij zou duwen Ik geloof dat ik ëeri droomer ben en met eén ruk zette ik die dwaze gedachte uit mijn hoofd. Zij waren immers pas getrouwd en nog geen uur in hun eigen huis! Ik mocht niet zooveel waarde hechten aan kleinigheden maar toch dacht ik dien middag heel lang aan een verwelke bloem, die een schoone vrouwenhand mij eens in het knoopsgat stak. Wij leerden elkaar kennen natuurlijk gebeurde dat! Alle bewoners van Onze Laan hebben elkaar na verloop van tijd leeren kennen behalve de Wilsons, die nog familie zijn in de vijfde graad van iemand die den titel Baronet draagt en daarom achten zij zich natuurlijk verre boven ons verheven. Maar de nieuwe bewoners leerde ik al heel gauw kennen, want reeds den volgen den dag kwam het dienstmeisje bij Bundie wat brandhout ter leen vragen en waar de dienstboden het voorbeeld geven, moeten de meesters wel volgen. Dien zelfden avond werd ik over den muur van mijn tuin aan geroepen door den nieuwbakken bruide gom. De weg lag nog wel tusschen ons in maar op dergelijke kleinigheden letten wij niet in Onze Laan. Hij wilde graag weten of ik misschien ook een Zondagochtendblad bezat en als dat zoo mocht zijn, of ik er dan iets op tegen zou hebben om hem het ding een paar uur te leerden, daar hij vergeten had er zelf- een te koopen en blijkbaar niet in staat was die vergeetachtigheid af te leeren. Ik vroeg mij af wat het bruidje -met het Madonnagezichtje aan het doen zou zijn terwijl ik den weg overstak om hem mijn krant te geven. „Uw tuin ziet er fijn uit", zeide ik bewon derend. Onverschillig keek hij naar de keurig ver zorgde bedden. (Wordt vervoËgtf),

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 13