Het overlijden der Koningin-Moeder, De teraardebestelling. AT TIHimy S DINSDAG 20 MAART 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 2 LAATSTE BERICHTEN. Het einde nog onverwachts gekomen. De nacht in het paleis van H.M. de Koningin-Moeder werd in alle rust doorge bracht. Het paleis lag geheel in het duister. Geen lichtschijn blonk door de gordijnen heen. Langzamerhand werd ook de belang stelling minder. -Het voorplein werd geheel verlaten. De lantaarns werden gedoofd en niets wees er op, dat de nacht eenige ver andering zou brengen. De Koningin en de Prinses bleven den nacht in het paleis door brengen. Ook dr. De Jongh was aanwezig. Langzamerhand begon de dageraad te gloren en nog was er niets, dat er op wees dat de kalmte en rust welke over het Voor hout lagen, zoo spoedig gestoord zouden worden. Eenige minuten voor half acht werd de gordijnen opgetrokken en begon het paleis weer te leven. Precies half acht reed een auto het voorplein op. De Vorst van Waldeck stapte uit en ging het Paleis binnen. Direct achter hem aan kwam Prins Hendrik. Toen begrepen de omstanders, dat er iets bijzonders aan de hand was en dat de in druk, welke men van buiten af had gekregen dat er geen of weinig verandering in den toestand was gekomen, niet juist kon zijn. Het was immers bekend, dat Prins Hendrik in het Paleis Noordeinde nadere mededeelin gen zou afwachten en zich bij alarmeerende berichten dadelijk, naar. het Paleis Voorhout zou begeven. Het feit, dat zoowel de Vorst van Waldeck als Prins Hendrik op dit ongewone uur ten paleize verschenen, gaf het nog schaarsche publiek, den wachtenden journalisten en fotografen aanleiding om te vermoeden, dat er in de ziekte van H.M. een ongunstige v%"ending was gekomen. Dit vermoeden werd zekerheid, toen om streeks t;en minuten over half acht een com muniqué werd uitgegeven, waarin melding werd gemaakt van een rus eigen nacht, maar dat in het laatste half uur de toestand zoo danig was verergerd, dat de dokter de patiënte had opgegeven. Nauwelijks was dit bulletin bekend gewor- j den .toen Prins Hendrik het..Paleis verliet en zich per auto naar het Noordeinde begaf Hij had afscheid van H.M. genomen. Bij het ziekbed, dat haai' sterfbed zou worden, ver toefden de dochter, H.M. Koningin Wilhel- mirta, de Vorst van Waldeck en Prinses Juliana. De belangstelling van het publiek nam ge stadig toe. Enkelen hadden juist door de radio vernomen, dat de toestand van Konin gin Emma hopeloos was en dit vormde het onderwerp van gesprek. Op dit moment ging echter de nieuwe "tijding door de menigte: „De Koningin-Moeder is reeds overleden!" Diepe verslagenheid teekende zich op aller gelaat af. Als een loopend vuurtje ging het bericht door Den Haag. Dadelijk na het ver nemen van de droeve mare werd van vele huizen en gebouwen de vlag halfstok uitge stoken. De kranten verschenen spoedig met extra-edities. Om half negen werd de dood van H.M. de Koningin-Moeder door alle zenders omgeroe pen en werd tevens medegedeeld dat de muziekprogramma's niet verder zouden wor den uitgevoerd. De beide laatste bulletins. Het bulletin van hedenmorgen half acht omtrent den toestand van de Koningin- Moeder luidde: „De nacht was rustig, doch het laatste half uur is de toestand sterk achteruit ge gaan en wordt hopeloos geacht". Tweede bulletin: „Hedenmorgen te kwart voor acht is de Koningin-Moeder rustig ingeslapen. Aan het sterfbed bevonden zich de Koningin, Prinses Juliana en de vorst van Waldeck. Onze Haagsche correspondent seint nader: Om 9.50 uur hedenmorgen verlieten de Ko ningin, Prinses Juliana en de Prins van Wal deck, eerbiedig gegroet door de honderden omstanders, het Paleis. Geheel den morgen houdt de stroom van auto's met bezoekers aan. Tot de eersten, die van hun deelneming kwamen getuigen be hoorde de oud-hofprediker Ds. Weiter. Hedenmorgen te kwartier voor 11 is met den Duitschen trein aangekomen Prinses Louise van Erbach Schönberg, de jongste zuster van de Koningin-Moeder. Alle theaters zijn in Den Haag gesloten, terwijl in de cafés de muziek is verboden. Vergaderingen van de Eerste en Tweede Kamer. Hedenmorgen komt de Koninklijke Bood schap bij de Griffie bij de Tweede Kamer binnen, die in de vergadering van heden middag om 1 uur wordt voorgelezen. Verwacht mag worden dat de voorzitter van de Tweede Kamer en de minister-presi dent namens de regeering daarop een rede uitspreken. De Kamer gaat vervolgens in de afdeelin- gen om een commissie van Redactie te be noemen. die een Adres van Antwoord zal sa menstellen. Dit Adres van Antwoord wordt door de Tweede Kamer in comité-generaal vastgesteld. De Eerste Kamer komt hedenavond bijeen. De president zal een rouwrede houden. Groote deelneming. Het overlijden van Koningin Emma is nog vrij onverwacht gekomen. Toen tegen 8 üur, de treurmare bekend werd, dat Koningin Emma kwart voor acht Tustig was ingeslapen teekende diepe versla genheid zich af op ieders gelaat. De doodstij ding ging als een loopend vuurtje door de re sidentie en overal, vooral in de binnenstad, werd van de gezantschapsgebouwen, rijks-, provinciale en gemeentelijke gebouwen en tal van particuliere woningen de vlag halfstok geheschen. Op de in de paleizen liggende registers werd druk geteekend. Onder de eerste, die op deze wijze van hun deelneming blijk gaven, waren de heer en mevrouw Colijn, terwijl voorts hun h ndteekening kwamen plaatsen: Sir Cecil Hurs', president van het Perma nente Hof van Internationale Justitie en ver schillende rechters van dat hof, vele gezan ten, luitenant-generaal Seyffardt. chef van den generalen staf. alsmede tal van andere hooge militairen, de oud-ministers Alting v. Geusau en Krauss en ir. De Vogel, president curator van de Technische Hoogeschool. Bij de paleizen was voorts groote belangstelling yan het publiek. Op de in de paleizen lig gende registers werd nog o.a. geteekend door dr. Loder, oud-president van het Permanent Hof van Internationale Justitie, Ir. Da mme, directeur-generaal der P. T. T., verschei dene directeuren van Rijksdiensten, de oud minister van Oorlog, de heer Bosboom, R, Zuyderhoff, voorzitter van de Algemeene Re kenkamer, verscheidene staatsraden, ds. Weiter oud-hofprediker. Naarmate het middaguur naderde, werd het steeds drukker in de stad. De meeste wandelaars gingen even bij de paleizen, waar de belangstelling zeer groot bleef kijken. De residentie, die steeds zoo meeleeft met het Koninklijk gezin, waar het feestelijke gebeurtenissen betreft, geeft thans ook weer blijk van een intens medele ven. nu dit gezin door een zoo droevig lot getroffen is. Koningin-Moeder door de Ara- sterdamsche Rechtbank herdacht. AMSTERDAM, 20 Maart In een plechtige zitting herdacht de rechtbank hedenmorgen het verscheiden van Hare Majesteit de Konin gin Moeder. De zitting, welke plaats vond in de Eerste Kamer der Rechtbank werd gepresideerd door Mr. J. W. van Roj'en en werd bijgewoond door een zeer groot aantal rechters, de leden van het parket en advocaten. Verschillende schouwburgvoorstellingen en concerten zijn afgelast. Waarschijnlijk in het begin der volgende week. Naar onze Haagsche correspondent seint, zal naar alle waarschijnlijkheid in verband met de reparatie van de Nieuwe Kerk te Delft de ter aarde bestelling in het begin der vol gende week plaats hebben. De directie van de begrafenis-onderneming Innemee, aan welke firma de bijzetting van het stoffelijk overschot van de Koningin Moe der zal worden opgedragen, heeft heden ochtend een voorloopige bespreking gehouden met den thesaurier jhr. mr. dr. A. G. Schim- melpenninck. Hij is vervolgens met den heer Innemee naar Delft vertrokken. De begrafenis van het stoffelijk overschot van de Koningin Moeder zal plaats hebben met den nieuwen lijkwagen, die op het ko ninklijk staldepartement is gemaakt. Deze wagen is van het gebruikelijke type in f.wart uitgewerkt met zilver beslag, dat afkomstig is van den lijkwagen, waarmee Koning Wil lem m in 1890 werd begraven. De nieuwe lijkwagen zal gereden worden door zes van den bok gereden paarden. Otrent den weg van Den Haag naar Delft wordt nader overleg gepleegd, vooral ook met het oog op de moeilijkheden welke de kleine bruggen in het oude Delft opleveren. Radiomededeelingen om 8 uur. De A.V.R.O. en de K.R.O. zullen hedenavond te 8 uur mededeelingen doen in verband met het overlijden van de Koningin-Moeder. Overlijden nog onverwachts. Hoewel niet onverwacht is het overlijden van de Koningin-Moeder toch velen in Den Haag en zelfs in de naaste omgeving van het paleis overvallen. Het bulletin van gister avond, waarin sprake was van minder hoes ten doch voortdurende zwakte, werd door velen als een teeken beschouwd, dat het wel licht nog ten beste kon keeren en in elk ge val had men er niet uit kunnen opmaken, dat het einde reeds zoo nabij zou zijn. Toch bleek reeds in den afgeloopen nacht, dat men niet algemeen gerust was. Uit de kringen van de hofhouding vernamen wij. dat de geneesheer juist het minder hoesten een ongunstig teeken had geacht. Daaruit viel af te leiden, dat de afmatting, van het lichaam steeds toenam. Deze uitputting werd gaandeweg erger, zoodat de dokter om 9 uur moest constateeren, dat er geen hoop meer was. Verschillende dames en heeren der hof houding hadden den geheelen nacht in het paleis doorgebracht en toen de dokter ver klaard had, dat het einde niet ver meer was, werden deze dames en heeren in de gelegen heid gesteld van Koningin Emma afscheid te nemen. Inmiddels was Prins Hendrik en de Vorst van Waldeck ten paleize gearriveerd. Nadat de Prins afscheid van HM. had genomen, trokken zich de Koningin, de Prinses en de Vorst van Waldeck terug in de ziekenkamer, die weldra sterfkamer zou worden. Ook de dokter en de beide verpleegsters waren aan wezig. De doodstrijd duurde slechts kort en was niet hevig. Zacht en kalm is de Ko ningin-Moeder te 7.45 uur ontslapen. De Koningin en de Prinses en de Vorst van Waldeck bleven nog geruimen tijd in het paleis, Toen reden ze naar het Noord einde. De Koningin was bleek en zag er slecht uit. maar schonk de aanwezige menigte een vriendelijken glimlach. Omstreeks 11 uur verlieten de bei-de ver pleegsters, die H.M. in haar laatste oogen blikken hadden bijgestaan het paleis. In middels was de Koninklijke standaard op het paleis halfstok geheschen en waren alle eordijnen neergelaten. Vanmiddag om 2 uur had in de sterfkamer een rouwdienst plaats, welke bijgewoond werd door alle leden van de hofhouding. De menigte voor het paleis groeit steeds aan. Betuigingen van deel neming. Ten teeken van -rouw zijn bij de verschil lende departementen de gordijnen neergela ten. Een aantal gezanten onder wie de deken van het Corps Diplomatique heeft een bezoek van rouwbeklag bij den minister van Buiten- la ndsehe Zaken gebracht. De Nederlandsche Journalistenkring heeft een telegram van rouwbeklag aan de Ko ningin gezonden Het hoofdbestuur van het Nationaal Jon geren ver bond heeft een schrijven gericht aan alle afdeelingsbesturen en correspondenten in den lande waarin met ingang van heden zijn afgelast, voor den tijd van een week alle cursussen en huishoudelijke bijeenkomsten, voor den duur van 14 dagen alle openbars bijeenkomsten, voor den duur van 1 maand alle bijeenkomsten, met een feestelijk ka rakter. DEN HAAG IN ROUW. MEDELEVEN MET DE KONINKLIJKE FAMILIE. DEN HAAG. Dinsdag. Om kwart voor acht hedenmorgen is de Koningin-Moeder zacht en vredig ingeslapen. Onmiddellijk ver spreidde de tragische mare zich door de residentie. Het was alsof een floers van rouw zich legde over de straten en de menschen, er lag iets dofs en zeer woemoedigs4" over de gezichten en stemmen die zacht het droevige nieuws bespraken. Vooral voor de beide Koninklijke Paleizen was de belangstelling groot. Voor het statige sterfhuis dat als een groot droef ding met witte gesloten oogen aan het Voorhout staat, hadden zich ontelbaar velen verzameld, als wilden zij door hun zwijgende aanwezigheid een laatste eerbiedige groet brengen aan de ontslapen vorstin, die, het bleek heden eens te meer, zulk een groote plaats in het hart van Nederland heeft ingenomen. Buiten op de gazons steken crocussen sneeuwklokjes hun kopjes boven het gras. als teeken van nieuw voorjaar en jong leven, binnen in het paleis is een oud en feeder le ven vervloden. Ook voor het breede witte huis aan het Noordeinde is een groote zwijgende belang stelling. Men gevoelt als het ware dat achter de witte gordijnen, die alle neergelaten zijn. diepe droefheid heerscht: een Koningin heeft haar moeder verloren, een prinses de grootmoeder van wie zij zoo innig veel hield. Bij alle departementen zijn de gordijnen neergelaten, het Plein, het centrum van des lands regeering, het stille Binnenhof, waar als steeds een politie-asent stil heen en weer slentert, de Hofvijver die grijs en wazig on der de grauwe Maartlucht ligt, geven wel zeer in het bijzonder een beeld van wee moed. Dit is het'middelpunt, het hart van Den Haag. Het 'hart klopt stiller dan ooit vandaag. Een zee van vlaggen hangt halfstok in den windloozen dag. Het is opvallend hoe vele particulieren op deze wijze van hun liefde voor het vorstenhuis hebben blijk gegeven. Een vlag-halfstok is altijd iets dat spreekt tot het hart. Wanneer lange straten huis aan huis op deze wijze rouwen is dat wel een zeer ontroerend beeld. In de Haagsche cafés is het opvallend stil. Den Haag is juist de stad waar het morgen- koffieuurtie zeer in zwang is. De vele Indi sche verlofgangers, de talrijken, die hun rust met eere in de schoone residentie genieten, komen iederen morgen in de serre van Cen tral, in de tnoenzaal van Lensvelt Nicolai, in de tallooze andere gelegenheden, die een geurig kopje koffie schenken bijeen, om hun vrienden en kennissen te ontmoeten. Vandaag heeft men daarbij blijkbaar niet de gewone lust toe. Het is geen gelegenheids- opmerking indien wij constateeren dat het sterven van de Koningin-Moeder een diepen indruk gemaakt heeft op de burgers van haar residentie. Den Haag rouwt zooals geheel Nederland. De Koninklijke standaard die steeds op het paleis-Noordeinde geheschen is, wanneer de Koninklijke Familie er vertoeft, is vervangen door een groote Nederlandsche driekleur, die halfstok hangt in den regen, die grauw en miezerig over de stad valt. Regelmatig klinkt de roep van de krantenloopers: „Extra editie", door de straten. Sombere klokken- klanken dreunen over de stad. Vele vreem de vlaggen van gezantschappen en consula ten hangen troosteloos halfstok. Op den dag der begrafenis zullen, zoo werd medegedeeld, alle winkels in Den Haag ge sloten zijn. De stad die haar woonplaats was rouwt om het verlies van de „liefste oude dame" onder haar inwoners.... MR. E. ELIAS. DONDERDAG 22 MAART IN DE GEMEENTE CONCERTZAAL Solisten o.a.: TO VAN OER SLUIJS, ANNIE WOUD, JAC. VAN KEMPEN, MAX KLOOS, LOUIS BOGTÏVIAN ORKEST U.S.O. KOOR DER C.^.V. (Adv. Ingez. Med.) Groote indruk in het geheele land. Het overlijdensbericht heeft in het heele land diepen indruk gemaakt. Bijna overal zijn muziekuitvoeringen en schouwburg voor stellingen afgelast, terwijl van zeer vele wo ningen de vlag halfstok is geheschen. De indruk in Indië BATAVIA.-20 Maart (Aneta) Alsof het niet waar kon zijn, zoo reageerde aanvankelijk Indië op het ernstige bericht over de Ko ningin Moeder. Indië leefde mee met haar lot, leefde zoo zeer mee, dat elke wending ten goede met een zucht van verlichting werd ontvangen. Elk bericht omtrent de mogelijk heid van beterschap werd met vreugde ver nomen. Bij de opening van de vergadering van het college van gedelegeerden van den Volksraad releveerde de voorzitter, mr. H. J. Spit, ter wijl de aanwezigen zich van hun zetels ver hieven, de ernstige berichten over het ziekte verloop van de Koningin Moeder. Vervolgens las de voorzitter de laatst aanwezige tele grammen voor en sprak namens de aanwezi gen de hoop uit, dat de Koningin Moeder ge spaard mocht blijven en dar herstel zou in treden. Hierop is in den namiddag (Java-tijd) het bericht van overlijden ontvangen, waarop van alle openbare gebouwen en consulaten alsmede van veel kantoren de vlag halfstok werd geheschen, terwijl overal de muziek- uitzendmgen werden gestaakt. De Koningin-Moeder heeft tot de laatste oogenblikken haar be wustzijn behouden. Wij vernemen nog dat de Koningin Moeder tot vrijwel de laatste oogenblikken haar be wustzijn heeft behouden .Ook tpen Prins Hen drik en de Vorst van Waldeck het. vertrek betraden, gaf H.M. nog een teeken van her kenning. Dr. De Jongh is tot 9 uur in het paleis ge bleven. Eenige minuten na 11 uur is de Vorstin van Erbach, de jongste zuster van Koningin Emma in Den Haag aangekomen. Zij werd aan het S.S.-station begroet door den vorst van Waldeck en Prins Hendrik. Na eenige oogenblikken in het paleis Noordeinde te hebben vertoefd begaf de vorstin zich met Prinses Juliana naar het paleis aan het Voor hout om een laatsten groet aan het stoffelijk overschot van haar zuster te brengen. Om tien vóór één verlieten de Vorstin en Prinses Juliana het paleis om naar het Noordeinde terug te keeren. Te 12 uur vervoegde zich aan het paleis een deputatie van het derde departement hu zaren, waarbij zich ook bevonden kolonel Die- mont, ritmeester De Kruvff, adjudant,onder- officier standaarddrager Nolen en de oudste huzaar Alfrink. De deputatie bracht een groo te krans in het paleis, welke zij in de vestibule afgaf, Order van den minister van Defensie. De minister van Defensie heeft de volgen de order uitgevaardigd: In verband met het overlijden van de Ko ningin-Moeder bepaal ik het volgende: 1. Van alle onder het departement van Defensie ressorteerende gebouwen moet tot en met den dag van de begrafenis dagelijks van zonsopgang tot zonsondergang de vlag (zonder wimpel) halfstok worden uitgehan gen. 2. In de kazernes en in andere tot huis vesting van militairen aangewezen inrichtin gen van de Kon. Landmacht worden tot en met den dag van de begrafenis geen signalen voor den huishoudelijken dienst geblazen of geslagen. 3. Hoofdstuk 15 van het reglement op den garnizoensdienst, waarvan art. 119 bij leger order 1934 no. 77 is gewijzigd, is van toepas sing tot en met 20 Juni 1934. Ik draag den garnizoenscommandanten zoomede den hoofden van niet in garnizoens plaatsen gevestigde militaire diensten ieder hunner voor zoover hun betreffende op, on verwijld orde te doen stellen op de uitvoe ring van het vorenstaande. Voor de zee macht is een overeenkomstige order uitge geven. IN DE TWEEDE KAMER. HERDENKINGSPLECHTIGHEID VERHUIZING KANTONGERECHT OP 24 APRIL? REDE VAN JHR. RUYS DE BEERENBROUCK De Tweede Kamer kwam hedenmiddag in plechtige zitting bijeen. Nadat de leden zich van hun zitplaatsen verheven hadden werd de koninklijke boodschap, waarin mededeeling werd gedaan van het overlijden van H.M. de Koningin Moeder voorgelezen. Deze luidde: ,.Het heeft God behaagt door een kort ziek bed onze beminde Moeder tot zich te nemen. Met diepe droefheid geven wij van dit overlij den kennis. We houden ons overtuigd, dat ge heel ons volk in de smart, die ons trof, deelt. Verder bevelen wij U in Gode's heilige be scherming". De voorzitter, jhr. Ruys de Beerenbrouck, hield daarop de volgende rede: De hoop van geheel het land werd niet ver vuld. Wat gevreesd werd, dag en nacht, is over ons gekomen. Een zware slag treft het Vorste lijk Huis. Een zware slag treft ook de natie. Treffelijke gade, wijs bestuurster, in waren koninklijken eenvoud trouwe moeder, groot moeder vol van teere zorgen voor het beminde kleinkind, zoo zag de natie haar. Zij had haar lief. Wat zij gegeven heeft aan Nederland, gaf Nederland haar weer. Zij schonk ons gansch haar hart: ons volk gaf haar het zijne. De wee moed over dit verscheiden wordt omgloord door den glans der rijke gaven, die in haar geschonken werden. Wij buigen het hoofd en danken God, voor wat hij voor ons bestemde. We regeering, die op minister Kalff na, vol ledig tegenwoordig was heeft niet het woord gevoerd. RADIO UITZENDINGEN GESTAAKT. Te half negen hedenmorgen werd over de beide Nederlandsche zenders officieel het overlijden van H.M. de Koningin Moeder me degedeeld. De uitzendingen van beide zenders zijn daarop tot Woensdagochtend 8 uur ge staakt als teeken van rouw* Tevens is aan alle radiocentrales door de regeering verzocht om, zoolang de Neder landsche zenders hun uitzendingen staken, ook de radio-distributiebedrijven geheel stop te zetten- De radioraad verzoekt ons te willen mede- deelen, dat de radiouitzendingen morgen ochtend zullen worden hervat. Omtrent de te nemen maatregelen op den dag van de be grafenis zal de Radioraad nog nadere mede deelingen doen. De algeheele verhuizing van het Kanton gerecht, dat tot nog toe in het Paleis van Justitie in de Jansstraat gevestigd was, naar het oude Gouvernementsgebouw aan de over zijde van die straat, zal niet zoo lang meer op zich laten wachten, De archieven zijn reeds naar de nieuwe wo ning gebracht, ook dat van het oude kan tongerecht van Beverwijk, dat tot op heden in het Rijksarchief berustte. Men wil niet verhuizen, voordat de Water staat zijn intrek in het nieuwe gebouw ge nomen heeft, en dit zal vermoedelijk medio April zijn. zoodat men hoopt op 24 April over te gaan. De laatste zitting in het oude gebouw zal dan op 23 April plaats hebben en de eer ste in het nieuwe op 25 April. De griffie van het oude kantongerecht wordt waarschijn lijk advocatenkamer. Tot concierge van het nieuwe gebouw is benoemd de heer Reuser, concierge van de Middelbare Koloniale Landbouwschool te De venter, tot stoker de heer Kolderie uit Ber gen op Zoom. PERSONALIA De inspecteur van politie F. W- de Groot uit Wormerveer, is bij K. B. van 9 Maart tot commissaris aldaar benoemd. Dinsdagmor gen is hij als zoodanig voor de rechtbank te Haarlem beëedigd. HET COLLEGE VAN B. EN W. OVER DEN EVENTUEELEN OPVOLGER VAN Mr. M. SLINGENBERG Naar aanleiding van berichten in eenige andere couranten opgenomen omtrent de even- tueele voorziening in een wethoudersvacature te Haarlem verzoekt het bestuur van de afdee- ling Haarlem van den Vrijzinnig Democrati- schen Bond ons mede te deelen, dat het met die berichten niets uitstaande heeft en die voorbarige mededeelingen ten zeerste betreurt. Mr. L. G. van Dam bevestigt het bericht in ons blad van Woensdag, dat in de Vrijzinnig Democratische raadsfractie nog geen woord over de wethoudersquaestie gesproken is. Wan neer zijn naam (in andere bladen) in dit ver band genoemd is. berust dit op geen enkelen grond. Wegens zijn drukke advocatenpraktijk zou hij zich in deze omstandigheden voor deze functie trouwens thans niet beschikbaar kun nen stellen. DE ONTVANGDAGEN VAN MAARSCHALK Mevrouw Maarschalk-Coppenaal deelt mede dat van Donderdag a.s- af haar ge wone ontvangdagen niet kunnen doorgaan. FAMILIEDRAMA TE HARDINGSVELD. Een wanhoopsdaad? BOVEN-HARDÏN GS VELD20 Maart. In den afgeloopen nacht heeft in de buurtschap Boven-Hardingsveld een drama plaats ge had, omtrent de directe aanleiding waarvan men nog in het duister tast. Aan den dijk woont het echtpaar Vogel, een gezin met drie jonge kinderen. In den af geloopen nacht hebben buren wel eenig ge stommel gehoord, doch men heeft hierop geen acht geslagen. De kinderen van het echtpaar zijn ziek, zoodat eenig geloop zeer wel verklaarbaar was. Groot was dan ook de ontsteltenis, toen men hedenmorgen aan de achterzijde van het huis het lijk vond van de vrouw van den sigarenmaker Vogel. Het huis ligt aan den hoogen dijk, zoodat de vrouw, die aan de achterzijde uit het raam is gevallen of ge worpen. dit staat nog niet vast, een val van 4 meter heeft gemaakt. De vrouw bleek met een mes zeer ern stig te zijn gewond. Deze wonden hebben vermoedelijk reeds eerder den dood ten ge volge gehad. De man van de vxouw, die ook zelf uit het raam is gesprongen, kon heden morgen slechts onsamenhangende mededee lingen doen. Het parket uit Dordrecht is te half twaalf aangekomen om een onderzoek in te stellen. De man was den laatsten tijd zeer zwaar moedig. In hoeverre deze geestesgesteld heid aanleiding tot zijn daad is geweest, staat nog niet vast. De vrouw was ongeveer 33 jaar oud. BAZAR IN HET DIACONESSENHUIS. Heden, Dinsdagmiddag zou de bazar ten bate van het Diaconessenhuis worden ge opend. De groote bazar toont dit keer een uitgebreide verscheidenheid en een aantal- rijke mooie en nuttige voorwerpen is geens< zins gebrek. i Ook zijn er vele attracties, als het raden naar den naam van een pop, het touwtrek ken-met-den-prijs, de-druk-op-den-knop- installatie en nog meer. In verschillende vertrekken is het moois ondergebracht, waarbij wij een aparte plaats voor de vele bloemen zagen en een kamer waar de vruchten een belangrijke plaats in namen. Doch ook voorwerpen van anderen aard zijn op den bazar vertegenwoordigd: nuttige zaken op het gebied der huishouding en luxe artikelen, die het comité van den bazar alle ten geschenke heeft ontvangen. De bazar is behalve heden ook op Woens dag en Donderdag geopend. MARKTNIEUWS PURMEREND, 20 Maart 1934. Kaas. Aanvoer 21 stapels kleine f 1822 per 50 K.G. Boter. Aanvier 1051 K.G., prijs f 1,351.40 per K.G. Vee, 518 runderen, waaronder zijn 190 vette en 23 stieren. 16 paarden f 60—130 per stuk. 20 Vette kalveren f 0.40—0.60 per K.G. 1022 nuchtere dito f 313 per stuk. 268 vette varkens f 0.330.36 per K.G. 42 magere dito f 1422 per stuk. 232 biggen f 712 per stuk. 884 schapen f 1028 per stuk. Kuikens f 0.77 1/22,15 per stuk. Vette koeien prijshoudend f 0.520.60 per K.G. Gelden koeien prijshoudend f 80135 per stuk. Melkkoeien, prijshoudend f 200250 per stuk. WANDELSPORT DE WANDELTOERIST. Zondag j.l. hield de H.W.S.V. „De Wandel- toerist" met andere Haarlemsche wandelver- eenigingen een trainingsmarsch van 60 K.M. naar Alkmaar. Op enkele uitvallers na vol brachten allen den tocht in 8 1,2 uur. DE AANRANDING OP HET STRAND. Zooals we reeds eerder gemeld hebben is de vorige week op het strand tusschen IJmui- den en Zandvoort een vrouw, die daar fietste, door een man aangerand, die haar bovendien nog geld afperste. Nader vernemen we van de Bloemendaalsche politie, dat de dader, die voorloopig in de gevangenis te Brugge is opgesloten, bij het verhoor een bekentenis heeft afgelegd. VOETBAL. DE WEDSTRIJD ZWALUWEN—ROODE DUIVELS AFGELAST. DEN HAAG, 20 Maart. De wedstrijd Zwa luwenRoode Duivels, welke morgen Woens dagavond op het verlichte V. U. C.-terrein zou worden gespeeld is in verband met het over lijden van Hare Majesteit de Koningin-Moe der afgelast. Vermoedelijk zal deze wedstrijd nu gespeeld worden op Woensdagavond 28 Maart en anders op Woensdagavond 11 April. BOKSEN JACK DOYLE—FRANK BORRIN Uit Londen: In Albert Hall won de zwaar gewicht Jack Doyle door knock-out in de eerste ronde van Frank Borrin.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 2