i DE NIJENRODEZAAK. DINSDAG 27 MAART 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 4 Voor den Politierechter. Uit den stakingstijd. Het druppelt altijd nog na uit den tijd van de zeeliedenstaking te IJmuiden, waar aan niemand haast meer denkt. Nu moest er èen voor den politierechter verschijnen, om dat hij op 13 October 1.1. in „De Fakkel-', het orgaan der O.S.P.. een bericht had doen op nemen, dat een lid van een andere partij voor zich beleedigend achtte en de dagvaarding vermeldde dan ook, dat de verdachte, die voor den inhoud van het bericht aansprake lijk werd gesteld, dien ander opzettelijk had willen beleedigen. In dat bericht werd de aangevallene ge kwalificeerd als on tuig en van hem werd een persoonsbeschrijving gegeven, aanvangende: „onguur uiterlijk", terwijl zijn actie tijdens de staking als luguber werk werd aangeduid, Ook was in het stukje de uitnoodiging ver vat aan de Haagsche kameraden cm den be doelden persoon, die naar Den Haag zou ver trekken, daar te willen ontvangen, waartoe de persoonsbeschrijving diende en het is niet waarschijnlijk, dat der ontvangst was bedoeld als een feestelijke intocht of als een huldebetoon. De verdachte gaf toe het berichtje te heb ben ingezonden, maar hij kon niet inzien, dat dit een opzettelijke beleediging inhield. In de hitte van den strijd werden er, beweerde hij, in de partijorganen meermalen liefelijkheden als de aangeduide gewisseld; dat moest niet zoo zwaar worden opgenomen en als de auteurs elkaar spraken, bleek het, dat ze het zoo erg niet bedoeld hadden. De Officier en de rechter waren het er niet mee eens; zij vonden in uitdrukkingen als ontuig en onguur uiterlijk wel een beleedi ging en de eisch luidde dan ook f 50 boete. Verdachte vond dit te veel; als hij moest be talen of er anders voor moest gaan zitten, zou dit de ondergang van zijn kruideniers zaak beteekenen, maar de rechter deed er toch niet meer dan f 10 af. De gebroken ruit. Cornells had een glas gebroken voor aan de straat, juist zooals in het overbekende vers van vader Van Alphen, maar de Cornells uit het versje had een afschrik van het liegen en dat had deze Cornells we zullen hem zoo maar noemen niet, want toen de rech ter hem vroeg of hij 't gedaan had, zei hij boudweg: neen. Hij ging zelfs zoover te be weren. dat de twee getuigen, leden der Natio naal Socialistische Arbeiders Partij, m wier vereenigingsgebouw de brekerij had plaats gevonden, meineedigen waren. Nu kan je als verdachte wel veel zeggen en voor liegen word je niet gestraft, maar je mag toch geen getuigen beleedigen, hetgeen dé rechter Cornelis op korte duidelijke manier aan het verstand bracht en tevens wees hij erop. dat die ontkentenis hem zeer ver baasde. Toen draaide Cornelis eerst half bij door te zeggen, dat zijn elleboog bij onge luk door de ruit was gegaan, om later nog een halven slag verder te draaien, toen werd voorgelezen, wat Cornelis bij de politie ver- 't Stond dus vast: Cornelis had de ruit op zettelijk gebroken en daarmee was de kous af. zou men zeggen, maar Cornelis had in middels een soort verweerschrift te voor schijn gehaaid en wilde nu een politieke be schouwing gaan houden over de beginselen dei- genoemde partij, waarmee hij 't niet eens was en over de moraliteit der getuigen, die hem ook al niet behaagde. Het betoog werd .in de kiem gesmoord: de rechter weert de politiek uit de rechtzaal en zoodoende bleven alleen de glasscherven over. Cornelis kreeg f 20 boete, conform den eisch van den Officier van Justitei. Als de Fiscus dreigt. Een caféhouder in Heemstede had zijn be lasting niet betaald ondanks aanmaning en dwangbevel en er verscheen een heer, die be slag leade op den inboedel, waarover de kaste lein zelf als bewaarder werd aangesteld. Hij vatte dat bewaren eenigszins eigenaardig op, want hij liet in het lateavonduur zijn boeltje uit huis halen en opslaan bij een vrachtrijder. Tot den boedel behoorde een radiotoestel en omdat hij daar toch geen muziek kon uit halen, als 't in een pakhuis stond, verkocht hij het. wat heelemaal niet mocht, want 't lag onder beslag van den Fiscus. De beslaglegger kreeg op een goeden dag de wetenschap, dat de caféhouder zijn huis had verlaten en den boedel meegenomen, doch hij liep niet terstond naar den Officier ran Justitie, wat men zou verwachten et wat zelfs de rechter doorkneed in recht zaken, ook verwacht had. De ambtenaar gaf een verklaring: hij had de wetenschap om trent de verhuizing niet opgedaan tijdens een ambtelijke handeling maar eerst, toen die ambtelijke handeling daar was, dat wil zeg gen, toen hij den boel zou verkoopen, waar van hij wist, dat die er niet meer was, toen eerst zag hij officieel dat er niets te verkoo pen viel, wat hij plechtig In een relaas neer legde, dat den ontvanger werd toegezonden, Er kwamen toen ambtelijke pourparlers, waarvan het resultaat eenerziids was. dat de gewezen caféhouder zijn schuld in gedeel ten mag afbetalen en anderzijds, dat hij voor den politierechter moest komen vanwege het ontrekken van de goederen aan het fiscaal beslag. „Vond u het niet wat verdacht vroeg de rechter aan den vrachtrijder, „dat U den ver dachten in den nacht moest verhuizen?" Neen. dat vond de vrachtrijder niet; er ver trekken er meer met de noorderzon en de menschen zijn er dikwijls niet op gesteld, dat buren precies zien. wat hun hebben en houden is. Van beslag wist hij niets en zoo doende ontweek hij elke medeplichtigheid. Ook de man. die het radiotoestel van f oO had gekocht en een paar dagen later ver kocht voor f 95, moest een opmerking slikken wist ook niets van een beslag en wat die transactie betreft: zaken zijn zaken. Die bleef buiten de helingkwestie. De officier van Justitie achtte een boete of een voorwaardelijke straf niet gewenscht: men moet goed begrijpen, dat het geen grapje is als de Fiscus beslag legt en hij eischte zes weken gevangenisstraf. De rechter zal later schriftelijk vonnis wijzen. PROF. WIRT MET DEN DOOD BEDREIGD? WASHINGTON, 27 Maart (Reuter). Professor Wirt, de bekende inspecteur bij het Onderwijs, die onlangs sensatie verwekte door te verklaren, dat de leden van den Brain Trust" in de Vereenigde Staten, net Communisme invoeren, verklaart thans een brief te hebben ontvangen uit Bufallo waar in hij met den dood wordt bedreigd. DE BEURS VAN „DE DAMES KRONIEK". Voor de eerste maal te Haarlem. EEN INTERESSANTE MODE-REVUE. De tijd begint nu zoo langzamerhand te naderen, dat de 44ste Beurs van De Dames kroniek, die van 6 tot en met 15 April in het Veilinggebouw te Haarlem gehouden zal worden geopend wordt en wanneer de voor- teekenen niet bedriegen zal deze tentoonstel ling stellig een bezoek overwaard zijn. Het is wellicht niet oninteressant te verne men, dat de tentoonstellingen, die „De Dames kroniek" te Amsterdam organiseert, door ruim 100.000 personen in tien dagen tijd wor den bezocht. Thans is het de eerste maal, dat „De Dameskroniek" een tentoonstelling hier ter stede organiseert en het is wel opmerke lijk, dat een groot aantal vooraanstaande fir ma's in Haarlem zoowel als in de overige dee- len van het land zich onmiddellijk bereid verklaard hebben tot deelneming en dan ook met een groot aantal fraaie stands, waaraan de uiterste zorg besteed wordt, het grootste deel van het Veilinggebouw in beslag zullen nemen. Afgescheiden van deze stands, waar U tal- looze interessante en nuttige nieuwigheden op vrijwel elk gebied getoond worden, biedt deze tentoonstelling U nog tal van andere attrac ties; zoo wordt het achterste gedeelte van het gebouw ingenomen door een podium, waar gratis variété-voorstellingen gegeven worden en waar uitsluitend nummers met een wereid- reputatie voor U zullen optreden onder lei ding van onzen populairen conférencier en snelteekenaar Rodi Rioeters, die Woensdag en Zaterdagmiddags een speciale kinderma- tineé zal geven en voor de kleinen zal gooche len en hen verder op alle mogelijke manieren aangenaam bezig zal houden, terwijl ieder kind dan een aardig geschenk ontvangt. De stemming wordt verhoogd door de vroolijke muziek van een Haarlemsch orkest, dat zoo wel des middags als des avonds zal concer teeren. Verder is er de Mode-Revue, die geh.ouden zal worden door het bekende „Indanthren- huis" te Amsterdam; ook hier is gratis toe gang en in een fraai ingericht mode-paleisje zullen U de nieuwste voorjaars- en zomer- créaties door een aantal élégante mannequins getoond worden. Deze Mode-Revue is op zich zelf reeds, iets zeer aparts, want in een reeks van aardige tafereeltjes zult U de kennisma king van twee jongelui bijwonen, die aan het slot. tot een gelukkig huwelijk leidt. Zoo kunnen wij voortgaan met het noemen van attracties, zooals daar o.a. nog zijn ..Her Electro-Glashuis", een ware „woning der toe komst". geheel uit glas en ijzer opgebouwd en van ci< meest geraffineerde eleetrische vin dingen voorzien. Dit Glashuis werd te Am sterdam ook geëxposeerd en vond enorme be langstelling. niet alleen onder leeken maar ook onder vakmenschen. Het. is dan ook de eerste maal. dat een dergelijk wonder der techniek in Holland getoond wordt. Der gewoonte getrouw ontvangt op den openingsdag iedere bezoeker (ster) een ge schenk. terwijl gedurende de verdere dagen iedere 10de, 50ste. 100ste enz. bezoeker (ster) een cadeau ontvangt waaronder zeer fraaie en kostbare. Tenslotte noemen wij nog het optreden van „De IJsmenschen". Deze ÏJsmenschen zijn de laatste overlevenden van een uitstervend ras: dat der z.g. ..Albino's" Zij hebben roods oogen cn wit haar. Iedereen zal van deze zeldzame gelegenheid, om deze uiterst merkwaardige en interessante menschen te bezoeken, ge bruik willen maken. Zoo biedt de Beurs van De Dameskroniek „elck wat wils". LU C HTV'A ARTNTEUWS. De ..Pelikaan" op thuisreis van Bagdad naar Cairo. BUITENGEWONE LEDENVERGADERING V.A.R.A. De afdeeling Haarlem van de V. A. R. A. houdt hedenavond in het gebouw van den Protestantenbond een buitengewone huis houdelijke vergadering met als eenig agenda punt: „Bespreking ontslag Zwertbroek". FAILLISSEMENTEN. De Arrondissements-Rechtbank te Haarlem heeft heden de volgende faillissementen uit gesproken. J. H. C. Kruydenberg, handelsreiziger, wo nende te Haarlem. Heussenstraat 80. Curator Mr. A. Beets, Haarlem. J. J. Monné, schilder, wonende te Haarlem, van 't Hoffstraat 99. Curator Mr. A. Beets, Haarlem. A. H. Roosenhart, garagehouder, Haarlem, Nieuwe Gracht 6. Curator Mr. F. A. Davidson, Haarlem Jac. Mooy, caféhouder, wonende te Zaan dam, Zuiddijk 61. Curator Mr. H. Riepma. Edam H. D. Sluiter, bloembollenhandelaar, te Be verwijk. Curator Mr. H. J. M. Tonino. C. J. Duin, kioskhouder te Haarlem, Vooruit gangstraat 111. Curator Mr. J. H. C. Slots- maker. Opgeheven werden de faillissementen van: P. W. van Amersfoort, wonende te Veisen- Noord Curator Mr. A. W. Ilellema, IJmuiden. Fa. Polak en Van Es, en firmanten, geves tigd te IJmuiden, curator Mr. G. E. Mellema, Haarlem. S. Thuis, wonende te Hoofddorp, curator Jhr. Mr. L. U. Rengers Hora Siccama, Haarlem. J. de Jong wonende te Zaandam, curator Mr. P. Tideman Haarlem. H. Boedart, wonende te Velsen, curator Mr. Dr W. P. Vis. Haarlem. Wegens verbindend worden der uitdeelings- lijst zijn beëindigd de navolgende faillisse menten: J. P. A. W. Brokaar, te Haarlem, curator Mr. G. W. C. Pliester, Haarlem. E. van de Pol, te Oostzaan, curator Mr. D. de Jong. Haarlem. J. Schilpzand Hzn.. te Hillegom, curator Mr. Dr. F. A. Bijvoet, te Haarlem. J. Visser, Amsterdam, vroeger te HaarLem. curator Mr. C. Blankenvoort te Haarlem. KENNEMER PADVINDERS. Het bestuur der „Kennemer Padvinders" heeft de algemeene vergadering op de vol gende wijze samengesteld: Mr. J. Hoog, voorzitter, M. C. de Jong, dis- tricts-commissaris; W. G. Kuyck, penning meester, dr. J. Rinse, secretaris, W. Dorst, adj.-secretaris, A. Beekes, O. Th. Dantuma, Th. van der Kort, J. Vermaas. Het secretariaat is gevestigd Wald. Pyr- montlaan 15, Overveen. (Zitting wan Dinsdagmorgen) AMSTERDAM, 27 Maait (V.D.) De 19e zitting van het Nijenrode-proces is hedenmorgen reeds te negen uur begon nen. De belangstelling op de publieke tribu ne is slechts zeer matig. De officier Mr. van Dullemen begint met mede te deelen, dat hij nog eenige stukken in het geding wenscht te brengen betref fende de financieele positie van verdachte Onnes. Hierbij zijn o-a. een schoenmakers rekening en een rekening van een reisbureau voor geleverde reisbiljetten. Ook legt de of ficier verschillende brieven over, waarin ver dachte wordt aangemaand om te betalen. De verdachte merkt op dat hij altijd zijn rekeningen betaalde, doch dat het wel eens voorkwam, dat hij geen gereed geld had. Het getuigenverhoor wordt dan voortge- Een juffrouw, die vroeger hulp in de huis houding was bij den detective Johanknegt, vertelt het een en ander over haar onder vindingen in de woning van den speurder. Zij had den indruk gekregen, dat Johan knegt serieuze pogingen deed om het ge stolen goed op te sporen. Zij meende, dat Mees Gerritsen en Blesing hem daarbij hiel pen. Verschillende malen had zij Johan knegt met kostbaarheden zien thuis komen. President: „Waarmee?" Getuige's geheugen laat haar op dit punt in den steek. Wel weet getuige te vertellen dat het goed in kleine gedeelten in huis is gebracht. President: „Heeft Johanknegt ooit gezegd, dat hij wist wie de inbraken hadden ge pleegd?" Getuige: „Ja. Van het begin af aan heeft hij gezegd dat Maag. Van Binsbergen en een derde het hadden gedaan en dat de zaak ge fingeerd was". President: „Is Van der Dussen wel eens in het huis van Johanknegt geweest?" Het blijkt dat getuige zich het bezoek van Van der Dussen herinnert, omdat vlak daar na de kostbaarheden zijn ingepakt en in een auto werden vervoerd. De president informeert dan naar de bei de utrechtsche rechercheurs, die met Johan knegt hebben „samengewerkt". Zij waren in den huize Johanknegt zeer gezien; de hee- ren kwamen herhaaldelijk eten. President: „Werden er ook wel eens feest jes gegeven?" Getuige: „Ja. Hei was er soms erg vroo- lijk. Muziek, oesters en champagne!" President: „Werd de naam Koning wel eens door Johanknegt genoemd?" Getuige antwoordt bevestigend. President: „Hebt u Johanknegt wel eens geld geleend?" Getuige: „Ja. Aan geld en borgstellingen heb ik 2700 geleend". De juffrouw breekt in snikken uit als zij bijzonderheden vertelt. „Nu ben ik alles kwijt. Mijn meubels en alles wat ik had is weg!" President: „Heeft Van der Dussen u niets terugbetaald?" Getuige: „Neen, geen cent!" Het blijkt latex, dat deze zeer bedroefde dame van een gescheiden echtgenoot een ali mentatie van 325 per maand ontvangt, welke mededeeling het medelijden in de zaal aanmerkelijk tempert. Mr. Muller Massis brengt de schilderijen ter sprake. Getuige heeft ze nooit gezien. President: „Hebt u wel eens van de schilde rijen gehoord en heeft Johanknegt wel eens gezegd dat de schilderijen valsch waren?" De juffrouw antwoordt bevestigend, maar ook nu weet zij geen bijzonderheden. Mr. Muller Massis: „De burgemeester van Breukelen heeft ook eens bij Johanknegt ge geten, niet waar?" Getuige: „Ja, zeker". Mr. Muller Massis: „Heeft Johanknegt u niet gezegd, dat de burgemeester een stuk had onderteekend, waarin hij verklaarde, dat aan Johanknegt f3500 als belooning moest wor den uitbetaald" Getuige: „Ja maar ik heb dat stuk nooit ge zien." De zitting wordt dan wegens de begrafenis plechtigheid te 11 uur geschorst tot 3 uur hedenmiddag. BELANGRIJKE OPDRACHT AAN WERKSPOOR. Naar wij vernemen is aan Werkspoor N.V. opgedragen, het leveren van een bemalings installatie voor het Hoogheemraadschap Delfland. De installatie bestaat uit twee centrifugaalpompen, elk met een opbrengst van 400 M3. per min. bij een opvoerhoogte van 2.85 M., welke worden aangedreven door middel van tandradoverbrenging door twee Werkspoor-Dieselmotoren van het T.M.-type elk van 300 A.P.K. INTERNATIONAAL VERBOND VAN HANDELS- EN KANTOORBEDIENDEN EN TECHNICI. Van 21 tot 23 Maart vergaderde te Parijs het bestuur van het Internationaal Verbond van Handels- en Kantoorbedienden en Tech nici, onder leiding van den President, den heer J. Hallsworth, Manchester. De President herdacht in zeer gevoelvolle woorden den secretaris G. J. A. Smit Jr. Na uitvoerige beraadslagingen werd G. W. Spiekman, Amsterdam met algemeene stem men tot Internationaal Secretaris gekozen, terwijl tevens besloten werd het Secretariaat in Amsterdam te doen blijven. MARKTNIEUWS MARKTBERICHTEN. Purmerend, 27 Maart 1934. Kaas. Aanvoer 25 stapels klein, f 18.50f 21 per 50 K.G. c Boter. Aanvoer 1147 K.G., prijs f 1.35—f 1.50 per K.G. Vee. 622 runderen, waaronder zijn 210 vette en 30 stieren. 16 paarden f 70f 130 per stuk. 45 vette kalveren f 0.40f 0.80 per K.G. 1215 nuchtere dito ,f 3f 12 per stuk. 253 vette varkens f 0.34f 0.36 per K,G. 34 magere dito f 14f 23 per stuk. 264 biggen f7f 12 per stuk. 582 schapen- f 8f 27 per stuk. Kuikens f 0.7214f 2.20 lier stuk. Eieren kip-, per stuk f 2f 2.75. Vette koeien, prijshoudend f 0.54f 0.62 per K.G. Gelden koeien, prijshoudend f 80f 145 per stuk. Melkkoeien, prijshoudend f 120f 210. TERREURDADEN IN SPANJE. TOENEMENDE MISDADIGHEID. MADRID, 27 Maart (V.D.) Ten gevolge van sabotage van electriclteitsarbeiders was Valencia urenlang zonder licht. In den loop van den nacht waren de arbeiders der elec- triciteitswerken, gas- en waterleiding de sta king begonnen, welke door de regeering on wettig was verklaard. Studenten en Tech nische Hoogeschool en militaire technici trachtten vorloopig het bedrijf ter voorzie ning in de noodzakelijkste behoeften aan den gang te houden. Te Saragossa brachten syndicalisten voor een politiebureau een zware bom tot ontplof fing. Zij wilden de aflossing van het com mando van tezamen 25 man verhinderen. De bom ontplofte echter te vroeg en een kind en een voorbijganger werden gedood, terwijl 4 andere voorbijgangers ernstig werden ge wond. Te Barcelona neemt de misdagidheid toe. Eenige geldloopers van een bioscooptheater die een vry aanzienlijk bedrag moesten ver- ioeren en door een aantal rechercheurs wer den gevolgd, werden dor bandieten overval len die hei geldtransport in vier auto's had den gevolgd en plotseling uit automatische pistolen op de kasloopers en de rechercheurs begonnen te vuren. Twee rechercheurs wer den zwaar gewond en twee licht gewond. De bandieten wisten met den buit van 20.000 peseta te ontkomen. De staking der metaalbewerkers te Madrid duurt voort. DE UITKEERING AAN DE AME- RIKAANSCHE OUD-STRIJDERS. VETO VAN ROOSEVELT. WASHINGTON, 27 Maart (Reuter). President Roosevelt heeft zijn veto gehecht aan he twetsontwerp betreffende de uit- keering aan de oud-strijders. HAD FROT DICTATUUR PLANNEN? VERKLARING VAN ROYALISTISCHE ZIJDE. PARIJS, 27 Maart (V.D.) De parlemen taire commissie van onderzoek naar de Fe- bruari-onlusten heeft een resolutie aangeno men, waarin een beroep op de regeering wordt gedaan onmiddellijk de noodige wette lijke of politiemaatregelen te nemen, om de bewapening van bepaalde vereenigingen on mogelijk te maken. Bij het verhoor van ooggetuigen over de gebeurtenissen op 6 Februari waren van be lang de verklaringen van den eere-voorzitter der royalistische Camelots du Roi, Maxime Real del Sarte, die mededeelde, dat een ken nis hem had verzocht den minister van bin- nenlandsche zaken in het laatste Kabinet Daladier, Frot, op te zoeken, want slechts Frot was in staat de noodzakelijk geworden dictatuur te verwezenlijken. Sarte had het voorstel afgewezen. Omtrent de bewapening zijner politieke vrienden verklaarde hij, dat waarschijnlijk en hopelijk zijn vrienden per soonlijk voor hun verdediging over een re volver en gummiknuppel beschikten. Wapen- voorraden bezaten zij echter niet, wat Sarte persoonlijk ten zeerste betreurde. LANDBOUWCONGRES TE PARIJS BEGONNEN. NEDERLANDER BEPLEIT SELECTIE VAN BEETWORTEL EN RIETSUIKER. PARIJS, 27 Maart (Reuter) Gisteravond is in aanwezigheid van den President der Republiek het Internationaal Technisch en Chemisch Congres voor den Landbouw ge opend. Uit naam der buitenlandsche gedelegeer den werd het woord gevoerd door den heer Hummelink, eere-voorzitter van den bond van Nederlandsche suiker-raffinadeurs. Na de plechtige opening voerde de heer Bernard, afgevaardigde der regeering van Nederlandsch-Indië, het voorzitterschap over een vergadering van den groep tot verbete ring van beetwortel- en rietsuiker door se lectie. HET 70STE SLACHTOFFER VAN DE ONT PLOFFING TE NEUNKIRCHEN. NEUNKIRCHEN, 27 Maart (V.D.) Als laatste slachtoffer van de gasontploffing van verleden jaar te Neunkirchen is thans de 41- jarige metaalbewerker Josef Hirmer overle den, nadat hij in het ziekenhuis meer dan 14 maanden vergeefs op herstel had gehoopt Door zijn dood is het aantal slachtoffers der ontploffing tot 70 gestegen. UNIFORMVERBOD IN FINLAND. HELSINGFORS. 27 Maart (V.D.) Na eer. debat van eenige dagen, dat soms tot opge wonden tooneelen leidde, heeft het Finsche Parlement in den afgeloopen nacht met al leen de stemmen der Finsche concentratie partij en der Vaderlandsche Volksbeweging tegen een z.g. blousewet aangenomen, waar door het dragen van politieke uniformen en insignes in het openbaar wordt verboden. De wet is in de eerste plaats gericht tegen de zwart-blauwe uniformen der Vaderlandsche Volksbeweging In besloten vergadering mag de uniform echter nog gedragen worden. DE STRIJD IN ARABIë. HONDERDDERTIG DOODEN ZOUDEN GEVALLEN ZIJN. KAïRO, 27 Maart (Reuter.) De troepen van Saudi zouden de stellingen der troepen van Yemen in gevaar brengen. Naar verluidt, zijn bij de eersten dertig en bij de laatsten 100 man gesneuveld. Het leger van Saudi is aangekomen op een plek, twintig kilometer over de grens. NOG GEEN UITBETALING IN GOUDEN DOLLARS. In verband met aanvragen, die de Ver- eeniging voor den Effectenhandel met be trekking tot het verschijnen der 1 Aprl-cou- pon „Koninklijke" hebben bereikt, deelt ge noemde Vereeniging, op advies van de Com missie voor de Goudclausules, mede, dat in het huidige stadium van de procedure tus- schen de „Koninklijke" en Jiaar, aanbieding door houders, ter betaling der 1 April cou pons, vooralsnog niet betaling op grondslag van gouden Dollars medebrengt. EEN ANNONCE-KWESTIE. De N.V. Maatschappij voor den verkoop van Petroleumproducten Petroduct N.V. te Aerdenhoub gemeente Bloemendaal, had in kort geding gevorderd, dat de N.V. Bataaf- sche Import Maatschappij, Verkoopkantoor van Koninklijke Shell-producten, gevestigd te Den Haag, zou worden veroordeeld om het plaatsen van advertenties en het aanbrengen van aanplakbiljetten te staken en de reeds aangebrachte te verwijderen, welke adver tenties en aanplakbiljetten betrekking heb ben op het in gele kleur schilderen van ben zinepompen. die niet van de Koninklijke zijn. De President van de Haagsche rechtbank oordeelde deze publicaties niet onrechtmatig en ontzegde de ingestelde vordering. In hooger beroep heeft Maandag het Haag sche Gerechtshof dit vonnis bevestigd. IN STAAT VAN DRONKENSCHAP ACHTER HET STUUR. In den afgeloopen nacht te twee uur zagen twee politieagenten op de Dreef een auto rij den. Zij oordeelden het noodig den wagen te doen stoppen. Het bleek, dat de 55-jarige be stuurder in staat van dronkenschap achter het stuur zat. Hij werd gedwongen uit te stappen. Van morgen mocht hij zijn wagen weer aan het politiebureau in de Smedestraat gaan ha len. DRIE COMMUNISTEN TER DOOD GEBRACHT DÜSSELDORF, 27 Maart (V.D.) Heden morgen zijn drie communisten ter dood ge bracht, beschuldigd van het organiseeren van een overval op een S. A.-huis in Juni 1932. zwakte. Bij het 15-jarig bestaan van de fascistische partij hield Mussolini een groote rede van het balkon van het Palazzo Venezia te Rome. De Duce neemt de huldiging van de enthousiaste menigte in ontvangst. UIT DE OMSTREKEN ZANDVOORT POSTDIENST Op den 2en Paaschdag a.s. zal er geen ge legenheid zijn tot het afhalen van corres pondentie zooals op gewone Zondagen. De aangekomen post zal worden bezorgd in de op dien morgen uit te voeren bestelling. Het kantoor is opengesteld als op gewone Zondagen van 8 tot 9 uur. LEZING Maandagavond sprak Ds. Padt in de Brug straat over: „Christus bij Rembrandt". Op interessante wijze werd naar aanleiding van een prachtige collectie lantaarnplaatjes aan het aandachtige gehoor duidelijk gemaakt, hoe Christus door Rembrandt werd uitge beeld, en hoe deze uitbeelding met het klim men der jaren en het rijpen van het talent steeds veranderde. WILLEM DE ZWIJGERFILM Maandagmorgen kregen de vier hoogste klassen van de scholen B en D vrij van school om de Willem de Zwijgerfilm te zien in de Hollandia bioscoop, 's Middags was voor school D en de U. L. O- school de gelegen heid opengesteld. Van deze gelegenheid werd een zeer druk gebruik gemaakt. Bij beide voorstellingen was de zaal geheel gevuld. EVANGELISATIE De filmmiddag en -avond, die oorspronke lijk was vastgesteld op Woensdag 21 Maart, zal nu gegeven worden Woensdag 28 Maart in Ons Huis. BEVERWIJK UITBETALING VAN STEUNGELDEN. Het bestuur van de instelling Maatschappe lijk Hulpbetoon verzoekt ons mede te deelen, dat in verband met den Goeden Vrijdag de afbetalingen van steungelden zullen geschie den op Donderdag 29 Maart op de gewone uren. CONCERT VOX HUMANA. Het concert van het Chr. Gem. Koor Vox Humana, het kinderkoor Klimop beiden te Beverwijk en van het kinderkoor Lentebloe men van Velsen Noord, dat in verband met het overlijden van H. M. de Koningin Moeder, moest v/orden uitgesteld, is thans gesteld op Woensdag 4 April in het Ned. Herv. Vereeni gingsgebouw aan de Oosterwijkstraat.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 6