m SCHAAKRUBRIEK KB i i fa §1 ÜS i i 11 SI m S AKKER.CACHETS VRIJDAG 30 MAART 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 7 Oplossingen, "bijdragen, vragen, enz. te zenden aan den Schaakredacteur van Haar lem's Dagblad, Groote Houtstraat 93, Haarlem PROBLEEM No. 737. (No. 5 van den wedstrijd, 27e ladder). Mat in twee zetten. Stand der stukken: Wit: Ka8, De8, Td4, Tgl, Lbl, Lg5, Pe4, Pg8 Zwart: Kf5, Dhl, Tb5, Tc2, Lb8, Pa7, Ph7, b4, b6, c7, d7, f4. „Een schaakfeest zonder dames kan worden vergeleken met een schaakpartij zonder Ko ninginnen, de partij kan interessant zijn, maar mèt dames is er gewoonlijk meer leven in." J. W. TE KOLSTé. PROBLEEM No. 738. (No. 6 van den wedstrijd, 27e ladder). Mat in twee zetten. Stand der stukken? Wit: Kcl, Dc8, Tg4, Lgl, Pe5, Pe7, b4, f2. Zwart: Kd4, Th4, La7, Ldl, Pe4, Pf7, c3, h6. PARTIJ No. 798. Zooals men weet, maakte de Oostenrijk- sche meester Hans Kmoch een tournée van 2 1/2 maand door ons land. Behalve simul taan- en blindséances, speelde hij enkele vier kampen en kleine matches. Van de 17 ernstige partijen, won Kmoch 16 en maakte er één remise! Hier volgt de partij, gespeeld in den vierkamp te Utrecht, 9 Februari 1934. De aan- teekeningen zijn naar die van den winner. Wit: Ed. Spanjaard (Utrecht). Zwart: H. Kmoch (Weenink). 19 . 20. Pd4-f3 20 .Ld5Xb3ü Op hetzelfde oogenblik, dat Wit ook het nog afzijdig staande Paard voor den Konings- aanval naderbij wil brengen, brengt Zwart een geheel correct en verrassend Dame-offer, waarmede hij de rollen omdraait. 21. TdlXd8 Te8Xd8 22. g2-g3? Daarmede is de werkzaamheid van den wit ten Koningstoren in deze partij geëindigd. De eenige verdediging met kans op red ding was nog 22. Kgl—hl <Td8—dit; 23. Pf3— gl). Zwart wilde na 22. Kglhl voortzetten met Lb3xa2 en zijn pionnen op den Dame- vleugel ten spoedigste tot hun recht doen komen. 22 .TdS-dlf 23. Kgl—g2 Lb3—c4 24. Pf3-d2 Tegen de matdreiging Lc4fl t, enz. kon alleen ook nog 24. Pf3gl en dit zou op het zelfde neerkomen als in de partij, na 24. Lc4d5f; 25. Pglf3 (niet 25. f2— f3?, Tc8c2 t) 24 .Lc4 d5f 25. Pd 2—f3 Na 25. f2f3 is, behalve Tc8c2, ook 25.Pf8—g6! zeer sterk. 25 .Tdl d3 26. Lf4-e3 Tc8—c4 Zwart bemerkt, dat hij op die manier de vijandelijke Dame kan vangen en zoekt niet naar snellere wegen om te winnen. B.v. 26. Tc8—c2!, met de dreiging Td3e3 Daartegen kon Wit alleen spelen 27 Kg2 gl (27. Dg4f4. Pf8g6i en nu heeft het witte Paard een gewichtige dekking verloren: 27. Tc2c4!; 28. Dg4h5, g7g6 en wint spoedig, 27. Dg4-h5 Ld5—e4! 28 b2—b3 Le4—gó 29. b3Xc4 Lg6Xh5 30. Th3Xh5 b5Xc4 Ondanks het geringe materieele voordeel staat Zwart glad gewonnen, want de vrij-pion dreigt Dame te halen en de witte Toren is geheel buiten spel. 31. Kg2 fl Na. 31. Pf3—g5 verhindert Zwart door 31. Pf8g6 dat de Toren ontkomt: op 31. Le3g5, Le7xg5: 32. Th5xg5 volgt even eens 32.Pf8g6! (3.. Tg5g4, Td3x f3!; 34. Kg2xf3, Pg6xe5 f enz.) 31 .Td3-a3 32. Le3—g5 Le7-c5 33. Th5-h4? Een blunder, maar Wit is in elk geval ver loren. 33Ta3-f3 34. Th4Xc4 Pf8-d7! 35. Kfl—e2 Tf3Xf2+ 36. Ke2—el Tf2Xa2 Opgegeven. Oplossing Schertsprobleem No. 66. (No. 10 van den wedstrijd, 26e ladder). Stand der stukken: Wit: Kf5, Ph4. Zwart: Kh6, h5, h7. (Wilhelm Steinitz, 1836—1900). Zelfs de groote meester en wereldkampioen Steinitz hield van een grapje op het schaak- oord: Zet het Paard boven op den witten Koning en klaar is Kees! 't Spreekt vanzelf, dat allerlei andere op lossingen werden ingezonden. Zulks ligt nu eenmaal in den aard van een schertsopgave, maar zender correspondentie leggen wij die terzijde. Vandaar ook, dat wij voor dergelijke opgaven, hoe moeilijk die dikwijls ook zijn. maar één punt toekennen, Goed opgelost door: H. J. S. Beek. te Bloe- mendaal; J. J. H. Bauer. H. W. van Dort, P. A. Hoogendoorn. J. Hoogeveen (ook nog Pro bleem no. 731. drie punten). J. H. Meilink. A. J. Mocy. W. Nijenhuis. H. Postuma P. Rotte veel, J. Schippers. D. Willemsen en J. A. G. Zo mer. allen te Haarlem: J. E. Baalbergen. en L. A. Patoir, beiden te Heemstede; K. Siege- rist, te Santpoort (allen één punt). Voorts werd Probleem no. 731 alsnog goed opgelost door: D. J. Leeflang, te Haarlem, (drie pun ten. CORRESPONDENTIE. Driehuis—Velsen, E. G. v. d. K. Die oplos singen kwamen inderdaad niet in ons bezit, maar wij hebben u alsnog in totaal 5 punten toegekend voor de nrs. 728 en 729. Haarlem. H. M. en C. F. W. Als boven; wij hebben u alsnog 2 punten toegekend voor no. 730. De jaarlijksche schoolvoetbalwedstrijden; Wat eten zes- dagenrenners; Een goede raad van Alexander Dumas fils; De bokser en zijn zorgzame manager; Loopt een neger harder dan een blanke?; De liefde heeft vleugels; Jimmy Cox Is 46 jaar; Het zware Paaschprogramma voor de Engelsche beroepsvoetballers; Manchester City scoort een doelpunt te weinig. DAME-GAMBIET. 1. d2 d4 d7—d5 2. Pgl-f3 Pg8—f6 3. c2—c4 d5Xc4 4. e2—e3 c7—c5 5. LflXc4 e7-e6 6. O—O a7—a6 7. Ddl—e2 b7—b5 8. Lc4d3 Lc8-b7 Ziet er gevaarlijk uit, wegens de mogelijk heid 9. d4xc5, Lf8c5?; 10. Ld3xb5 t! met verlies van minstens een pion. Zwart wilde echter 9. d4xc5 met 9.Pb8c6! (en eerst dan Lf8xc5) beantwoorden. 9. Tfl—dl Pb8-d7 10. Pbl—d2 Lf8—e7 11. e3—e4 Wanneer Wit op deze manier iets berei ken wil, moet hij, evenals in de partij Prof, BeckerGrünfeld (Weenen, 1933) eerst 11. a2—a4 (b5b4) inlasschen. 11 .c5Xd4 12. e4—e5 Pf6—d5 Nu ziet men het verschil: de belangrijke zet Pd2c4 is onmogelijk! Daar 13. Pd2e4 j na h7h6! tot niets leidt, blijft alleen over de tamme zet: 13. Pd2—b3 Pd5—b4! Forceert den ruil van den witten Konings- looper tegen een Paard, zoodat de witte Loo- per van Zwart (Lb7) in sterke positie blijft. Op 14, Ld3e4 volgt namelijk 14.d4— d3 14. Pf3Xd4 Niet met het andere Paard, omdat Wit den Tdl naar den Koningsvleugel wil brengen. 14 .Pb4Xd3 15. TdlXd3 0-0 16. Lel—f4 Lb7-d5 Sluiting van de d-lijn, tegen de dreiging Tadl en daarna Pd4xe6. 17. Td3-h3 Tf8—e8 Om verzwakking der pionnen op den Ko ningsvleugel te vermijden (18. De2h5, Pd7 f8). 18 Taf—dl Pd7—f8! 19. De2-g4 Wit blijft bij zijn plan, den vijandelijken Koningsvleugel te willen bestormen. Het blijkt echter, dat zijn aanvalsmiddelen niet vol doende zijn en dat het zwarte tegenspel in het centrum sneller tot zijn recht komt. Beter was het, door 19. Pd4—c6. gevolgd door Pc6—e7 t, het vijandelijke Looperpaar op te heffen, of schoon Zwart ook dan heel goed staat. Niet minder dan 1419 scolieren uit Haar lem en omstreken zullen in de zoo juist be gonnen Paaschvacantie de voetbalschoenen aantrekken met het vaste plan, den eersten prijs in het jaarlijksche tournooi, georgani seerd door den Haarlemschen Voetbal Bond, te veroveren. De 129 elftallen, die in vijf af- deelingen. naar gelang van leeftijd zijn on dergebracht, zullen, met de verliezersronden medegerekend, in totaal 159 matches moeten spelen, alvorens het pleit beslecht is. Elk jaar neemt het aantal inschrijvingen toe en men zal begrijpen, hoeveel moeite het kost, het wedstrijdprogramma zoodanig in el kaar te zetten, dat alles op tijd wordt afge werkt. De groote moeilijkheid zit in het vrij geringe aantal terreinen, dat beschikbaar is en wanneer men niet op de medewerking van verschillen Haarlemsche clubs had kunnen rekenen, een medewerking, die zeer op prijs wordt gesteld, dan zou er van de wedstrijden, waarnaar de schooljeugd telken jare verlan gend uitziet, ditmaal weinig terecht gekomen zijn. Immers, van de vier Gemeente-sport terreinen zijn er reeds twee verdwenen, zon der dat daarvoor tot nu toe iets anders in de plaats werd gesteld. Onze stad is op dit punt wel erg schaars bedeeld en blijft bij andere steden veel ten achter. Weliswaar zijn er plannen tot het stichten van nieuwe sportvelden, doch het euvel zal blijven be staan, dat deze veel te ver uit het centrum liggen, hetgeen voor spelers, zoowel als be zoekers een handicap is. Wat in een dicht bevolkte stad als Londen mogelijk is. waar terreinencomplexen in het centrum liggen in gebouwd, kan toch zeker in Haarlem ook bereikt worden. Intusschen, met veel wikken en wegen is het gelukt, voor eiken wedstrijd een terrein te vinden en als het weer nu maar goed blijft, beloven de matches wederom een groot succes te worden. De eer van dit succes komt dan. evenals in vorige jaren, voor het grootste deel toe aan den volijverigen secretaris der Schoolvoetbal- commissie. den heer W. P. J. Ente. die tijd noch moeite gespaard heeft om het tournooi vlot te doen verloopen. Spreekt men onder de Amsterdamsche scholieren van „Vader" Bon., hier in Haarlem zou men gevoegelijk van „Vader" Ente kunnen spreken, ware het niet dat laatstgenoemde nog iets te jong voor een dergelijken patriachalen titel is. Het is nu maar te hopen, dat ook: de scheidrechters hun benoemingen aannemen en op tijd aanwezig zijn, dan zullen er ook onder den veelbelovende kachten voor den Haarlemschen of Nederlandschen Voelbal- bond gevonden worden. z Tenslotte kunnen we een ieder aanraden, eens een kijkje te komen nemen bij de wed strijd. Hier vindt men nog de sport op zijn mooist en groot en klein strijdt met volle energie voor de overwinning van zijn elftal, zonder aan iets anders te denken. En niet- zelden is de spanning grooter dan in de groote competitie-matches. De lezer zal wel gemerkt hebben, dat van tijd tot tijd in deze sportrubriek culinaire bizonder heden vermeld worden, hetgeen be wijst. dat het beoefenen van eenigen tak van sport, uitge zonderd dan wellicht het schaak spel, den eetlust opwekt. In verhoogde mate is dit het geval met de zesdagenrenners. Men zal zich ongetwijfeld wel eens afgevraagd heb ben, wat er gebeurt, wanneer een der cou reurs een plotselinge uitlooppoging onder neemt, terwijl een collega juist op dat mo ment een runderboutje zit af te kluiven. Inderdaad lijkt dit een pénibele situatie, want wie garandeert den, in zijn middag maal wreed gestoorden, renner, dat hij bij terugkomst in zijn cabine dit verrukkelijk hapje nog in denzelfden toestand, d.w.z. zwemmende in de gesmolten boter terug vindt. Doch dit zijn moeilijkheden, die ons niet aangaan en ons doel was slechts, te wijzen op de merkwaardige verlangens, die zesdagenrenners soms ten opzichte van hun menu koesteren. Zoo^wilde bij de Parijsche Zesdaagsche de Franschman Broccardo beslist aardbeien hebben, en dat in de maand Maart, de Belg Deneef snakte naar een chichorei- salade, bepaald iets speciaal Belgisch, terwijl Coupry beweerde, niet eerder te kunnen spurten, alvorens hij groenten-bouillon met eieren had genoten. Men ziet, de heeren hebben een verfijnden smaak. Alexander Dumas fils geeft in één zijner geschriften een dagelijksche leefregel aan. die voor den sportbeoefenaar in het algemeen van onschatbare waarde kan zijn. mits men er zich getrouw aan houdt. Deze luidt aldus: Loop eiken dag twee uur. slaap eiken nacht zeven uur (dit is betrekkelijk eenvoudig), sta op, zoodra ge ontwaakt (nou! nou!), werk van het oogenblik af, dat ge opstaat (hm! hm!). Eet slechts, als ge honger hebt (dus geen bonbons of gebakjes) en drink alleen als ge dorstig zijt (eiken dag één glaasje). Spreek slechts het allernoodigste en zeg de helft van wat ge denkt (arme Tweede Ka mer), schrijf alleen, wat ge onderteekenen kunt (de ingezonden stukken-rubriek krijgt bloedarmoede) en doe, wat ge zegt (doodsche stilte). Is dat niet een prachtige levensregel? De neger bokser Kid Coffee (what' in a name?) kreeg eenigen tijd geleden in Nieuw- Orleans een ongeval, hetgeen zijn opname in het ziekenhuis noodzakelijk maakte. Natuur lijk kwam zijn manager hem direct opzoeken en hij herhaalde dit bezoek eiken dag. Bo vendien achtte hij het zijn plicht, het kapi taal van Kid Coffee, groot 10.000 dollar, on der zijn hoede te nemen, zoodat het geld vei lig was. Om maar zoo dicht mogelijik bij zijn poulain te zijn, huurde de zorgzame manager een elegant ingericht flat, nam een secretaresse om de reclame voor den bokser te verzorgen, en stuurde den zieke eiken morgen bloemen en vruchten. Na drie weken werd Coffee uit het zieken huis ontslagen, doch de dokter vei'bood hem, ooit weer te gaan boksen. De „Kid" vroeg toen zijn manager om de tienduizend dollars, doch deze gaf er hem slechts één terug, te zamen met de volgende, zeer zorgvuldig en netjes opgemaakte rekening: Kosten, gedurende uw ziekte: Reis met secretaresse van New-YorkNew-Orleans en terug 5500 dollar, verblijft te N.-Orleans 3000 dollar, persberichten 1000 dollar, aankoop van bloemen, vruchten, sigaretten, enz. 499 dollar, totaal 9.999 dollar. Moet men geen eerbied hebben voor de stricte eerlijkheid van den manager, dat hij Coffee dien eenen dollar zonder aftrek van kosten zoo maar terug gaf. Men schijnt zich in athletiek-kringen met bezorgdheid af te vragen, of een neger harder kan loopen dan een blanke. En men zou het bijna gelooven, gezien het succes van Eddie Tolan en Ralph Metcalfe bij de Olympi sche Spelen te Los Angeles in 1932. Kort geleden heeft het blanke ras, ter ge legenheid van de Amerikaansche kampioen schappen op overdekte banen een poging ge waagd. om revanche te nemen, vooral op de 60 Meter. Doch wederom zegevierde Metcalfe in 6 7/10 seconden vóór zijn rasgenooten Johnson en Jess Owens. Laatstgenoemde sprong bovendien meer dan iy. Meter ver. Dat had hij zeker bij de Rumba geleerd. Men zegt (het zijn voorloopig slechts on- conroleerbare geruchen) dat de liefde vleu gels heeft. Intusschen heeft de Fransche cross-country-kampioen Rérolle getracht, dit te bewijzen. Hij had reeds tweemaal het Fransche kampioenschap gewonnen en achtte thans het oogenblik gekomen, in het huwe lijksbootje te stijgen. Edoch, dat ging zóó maar niet. Zijn bruid stond er op, dat hij, alvorens het stadhuis te bestormen, ten derde male toonde, de snelste aller Fransche cross- coimtry-loopers te zijn. En aldus geschiedde: Rérolle liep. wat hij loopen kon en in 42 mi nuten bereikte hij het eindpunt met een grooten voorsprong op Rochard, een doorge fourneerde vrijgezel. Derhalve: de liefde heeft vleugels, het geen te bewijzen was. Hoe oud kan een bokser worden? Net zoo oud als een gewoon mensch, zult ge zeggen, doch daar gaat 't niet om, De bedoeling is, te weten te komen, hoe oud een bokser kan worden zonder dat hij met boksen ophoudt. In Engeland woont een pugilist. Jimmy Cox genaamd, die 46 jaar is en nog geregeld in den ring komt, ja, wat merkwaardiger is. zelfs nu en dan nog wedstrijden wint. Trouwens, de Australische zwaargewicht George Cook, tegen wien Piet van der Veer in 1922 een draw over twintig ronden bokste, neemt ook nog geregeld aan matches deel. En waarom ook niet? Het is beter te geven dan te ontvangen, en men kan honderden blauwe oogen uitdeelen, terwijl men er zelf hoogstens twee kan oploopen. Vrijgevigheid in alles, is George Cook's motto. Terwijl het meerendeel uwer met de Paaschdagen kalmweg achter een versch eitje gaat zitten en op meer of minder ge- noegelijke wijze den tijd tracht te verluieren, moeten de Engelsche beroepsvoetballers maar even drie zware competitie-wedstrijden spe len. waarbij niet zelden kampioenschap, pro motie of degradatie een rol speelt. Zoo heeft Arsenal o.a. twee matches tegen Derby County en een uitwedstrijd tegen Stoke, terwijl Huddersfield Manchester City ontvangt entweemaal tegen Liverpool moet strijden. Ook in de tweede divisie staan belangrijke wedstrijden op het programma, de twee top clubs Grimsby en Brentford ontmoeten el kaar uit en thuis, hetgeen voor Brentford's promotiekansen wel eens fataal kon blijken. In 1927 heeft Manchester City haar laatsten competitiewedstrijd met 8—0 tegen Bradford City gewonnen en toch een doelpunt te wei nig gescoord. We vermelden dit historische feit in verband met hetgeen we de vorige week over de beteekenis van de doelcijfers in Engelsch voetbal schreven. De kwestie was deze: Vóór de laatste match van het seizoen hadden Portsmouth en Manchester City even veel punten en beiden kans op promotie. Portsmouth had een thuiswedstrijd tegen Derby County(al deze clubs waren toen nog in de tweede klasse) en Manchester ontving de hekkensluiters uit Bradford. De club uit de havenstad moest met 3—0 zegevieren, om practisch zeker van promotie te zijn. doch ze had het ongeluk, reeds na twee minuten een 1—0 achterstand te heb ben. Daar tegenpunten bij het berekenen van het doelgemiddelde veel zwaarder tellen dan zelf gescoorde goals, kwam Portsmouth voor de taak te staan, thans vijf in plaats van drie doelpunten te maken om Manchester vóór te blijven. Met de rust was het 11 en deze stand werd onmiddellijk naar Manches ter getelegrafeerd, waar de City een 50 voorsprong op haar tegenstanders had. Deze score werd tot 80 opgevoerd en bij 't einde van de match juichten de toeschouwers de overwinnaars toe in overtuiging, dat de City gepromoveerd was. Toen kwam het eindresul taat van den wedstrijd in Portsmouth bin nen. hetwelk een 51 zege voor de thuisclub vermeldde. Na ingewikkelde berekeningen, waaraan bijna alle toeschouwers met meer of minder succes deelnamen, bleek, dat Man chester City met een verschil van 33 duizend ste gedeelte van een doelpunt gefaald had in haar poging om te promoveeren. Doch als pleister op de wonde zij vermeld, iat zijn een jaar later gelukkiger was en met vlag en wimpel naar de eerste divisie over ging. Thans ontmoeten Portsmouth en Manches ter City elkaar binnenkort in den eindstrijd om den beker. Hier een scheut en daar een steek, hangerig, rillerig, koortsig en lusteloos? Gij hebt kou gevat! Neem een "AKKERTJE" en nog een als Nedariondich Ge naar bed gaat. Morgen voelt Ge U 'n ander mensch. AKKER-CACHETS helpen buitengewoon bij Griep, Influenza, Spierpijn Kiespijn, Hoofdpijn en Rheumatiek. Per 12 stuks slechts 50 cent. Gebruikt dut voortaan uitsluitend i Volgent re:epf van Apotheker Dum< "333Q2IS (Adv. l*ngez. Mcd.) VOETBAL. ZATERDAGMIDDAG COMPETITIE. Voor morgen is het volgende programma samengesteld: Af deeling A: V. V. IJ,Kennemerland, TelefoniaIjskegels Afdeeling B' IJ.F.C. 2V.E.W. Afdeeling C: S.I.Z.O. 2Kennemerland 4 IJ.F.C. 3—V.J.B. S.I.Z.O. 3Zeevogels 2 In Santpoort nabij de Ruïne van Brederode heeft de interessante ontmoeting plaats tus- schen V.V.IJ. en Kennemerland, resp. no. 1 en 2 der ranglijst. Hoewel er van dezen wed strijd weinig meer afhangt, omdat de IJmui- denaren reeds kampioen zijn, zal het er o.l. toch geducht spannen, want Kennemerland zal wel al het mogelijke doen om het onge slagen record van de thuisclub te breken. In Haarlem eindigde de eerste ontmoeting op 28 October j.l. in een gelijk spel Telefonia. dat den laatsten tijd beter in vorm is dan in het begin van het seizoen, krijgt een fraaie gelegenheid om twee punten te veroveren op Ijskegels. De Haar lemmers zullen echter flnk moeten aanpak ken. IJ.F.C. 2 heeft niet de minste moeite om van V.E.W. te winnen. In afdeeling C wordt een aardige wedstrijd gespeeld tusschen IJ.F.C. 3 en V.J.B. Wij achten IJ. F. C. iets sterker, waardoor de IJmuidenaren weer een stapje nader bij het kampioenschap komen. (Adv. Ingez. Med.) DAMMEN. EINDSTRIJD 2e KLASSE CLUB- KAMPIOEXSCHAP VAN NEDERLAND. De Haarlemsche Damclub n zal op 2den Paaschdag in den kampioenswedstrijd tegen de Damvereenging „Excelsior" I (Amster dam) uitkomen met invallers voor Ph. F. Antèlung Sr. en J. M. A. Minderhoud. Hier voor zullen invallen F. W. de Pater en Ph. G. Amelung Jr. ATHLETIEK. INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN TE GINNEKEN. Op tweeden Paaschdag worden te Ginne- ken tijdens de wielerwedstrijden aldaar, in ternationale wedstrijden gehouden op 1500 M. en 5000 M„ waaraan verschillende bekende buitenlandsche athleten deelnemen. Ook onze stadgenooten Scherpenhuizen en v. d. Booren zullen van de partij zijn en wel op het nummer 1500 M„ waaróp zij o.a. den Belgischen recordhouder Marechal. v. Rumst en den Duitschen kampioen Kaufmann te bekampen krijgen. ZWEMMEN DE ZWEMWEDSTRIJDEN VAN „HAARLEM". Op het zwemfeest van de zwemclub ..Haar lem'' op 4 April as. in Stoop's Bad. speelt het eerste zevental van deze vereeniging een polo wedstrijd tegen de Rotterdamsche Zwemclub (R. Z. C.) Beide ploegen wisten het vorige seizoen in hun resp. afdeelingen van de 2e klasse, het kampioenschap te behalen, zoodat er een aantrekkelijken strijd ver wacht kan worden. Door vervanging van enkele spelers heeft de „Haarlem"-pIoeg een groote verandering on dergaan. De opstelling is thans als volgt. Th. Hölsken. G. Captain, W. Hölsken, H. Piebers. D. v. Gelderen, C. Zeeman, J. v. Hemsbergen.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 13