INCASSO-BANK VROUWE JUSTITIA. DE BILT HAAR STRAFRECHTSPRAAK. PAASCHFEEST N.V. DEPOSITO'S ZATERDAG 31 MAART 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 2 Nog even moet ik terugkomen op het onder werp in mijn vorig artikel behandeld n.l. de voorwaardelijke veroordeeling. Volledigheids halve zij hier nog vermeld dat de rechter ook de bevoegdheid heeft een voorwaardelijke ver oordeeling uit te spreken ten aanzien van een door hem te bepalen gedeelte der straf. Zoo kan hij b.v. opleggen een gevangenisstraf van acht maanden, doch daarbij bepalen, dat slechts de helft of een ander deel daarvan zal moeten worden ondergaan en de rest alleen in het geval, dat de veroordeelde binnen een zekeren proeftijd wederom een strafbaar feit pleegt, of zich niet houdt aan de hem opge legde voorwaarden. Van deze z.g.n. „gecombi neerde straf' zal de rechter gebruik maken als hij van oordeel is dat het gepleegde misdrijf te ernstig is om met een geheel voorwaarde lijke straf te worden afgedaan en het toch nuttig acht dat op den veroordeelde nadat deze zijn straf zal hebben ondergaan nog ge durende eenigen tijd toezicht wordt uitge oefend en zulks onder de bedreiging met een vrijheidsstraf als stok achter de deur. De wet gever heeft dan ook bepaald dat in een geval als dit de rechter verplicht is bij zijn vonnis tevens bijzondere voorwaarden te stellen en aan een Reclasseeringsinstelling opdracht te geven om den veroordeelde met raad en daad bij te staan na zijn ontslag uit de gevangenis. Behalve deze gecombineerde straf kan ook nog een andere combinatie gevormd worden en wel een voorwaardelijke vrijheidstraf met daarbij: oplegging van een geldboete. Ik stel mij voor dat de rechter deze combinatie zal toepassen indien hij meent dat een onvoor waardelijke vrijheidstraf den veroordeelde te zwaar zou treffen natuurlijk in verband met de ernst van het door dezen begane feit en de omstandigheden waaronder dat werd ge pleegd dat echter de stok achter de deur ook hier niet gemist kan worden en het boven dien gewenscht is dat de veroordeelde toch direct „aan den beurze" gevoelt dat hij zich heeft misdragen. Uit dit alles moge duidelijk blijken dat het met de differentiatie in ons strafstelsel tegen woordig wel zoodanig gesteld is, dat er om zoo te zeggen keuze genoeg bestaat en dat de voorwaardelijke veroordeeling hierbij een groote rol speelt. Hoe wordt nu de Reclasseering in ons straf proces ingevoerd? Reeds gedurende het opsporingsonderzoek kan het Openbaar Ministerie en gedurende het gerechtelijk vooronderzoek de Rechter-Com- missaris de medewerking inroepen van perso nen en lichamen welke op het gebied der re classeering op de kinderbescherming of op dergelijk gebied werkzaam zijn, en ook aan deze de noodige opdrachten geven. In den regel zullen die personen en lichamen zich daartoe bereid hebben verklaard en zal die bereidverklaring moeten zijn aanvaard. Vooral voor het Openbaar Ministerie dat, zooals wij vroeger zagen, bevoegd is naar eigen goeddunken een strafzaak al of niet of voorloopig niet te vervolgen, bleek het noo- dig dat het zich omvangrijker gegevens kon verschaffen omtrent de persoonlijkheid van den verdachte, de omgeving waaruit hij voort komt, zijn opvoeding, zijn gedrag op school vroeger, zijn zedelijk leven en de reclassee- ringsmogelijkheden. En die voorlichting kan niet altijd worden verkregen door de rappor ten van de politie, althans niet in die mate en met die zorgvuldigheid die toegepast kun nen worden door onderzoek van personen die zich op het gebied der reclasseering en derge lijke bewegen, en de noodige ervaring hebben om een dusdanig vaak moeilijk onderzoek zoo volledig mogelijk te doen zijn. Hieruit blijkt reeds dat de taak van de Re classeering zich geheel gewijzigd heeft. Wan neer men vroeger sprak over reclasseering werd daarmede in hoofdzaak bedoeld het ver- leenen van hulp en bijstand aan personen die uit de gevangenis waren ontslagen; het aan wenden van pogingen om deze weer op de been te helpen, opdat zij zoo kort mogelijk de na- deelen van hun straf zouden ondervinden. Tegenwoordig is deze taak veel omvangrijker geworden. Zij bestaat thans ook hierin; om op aanvrage van het Openbaar Ministerie of van den Rechter-Commissaris rapporten over ver dachten op te maken, deze rapporten weder om te onderscheiden in voorlichtingsrappor ten en reclasseeringsrapporten (ook véél in één rapport vereenigd). Het zal natuurlijk ook wel voorkomen dat het initiatief van den ver dachte of diens raadsman uitgaat en dat via de reclasseering aan het O.M. of den R.C. ge vraagd wordt een rapport te mogen inzenden. Mocht dit verzoek eventueel om de een of andere reden worden afgewezen dan kan men zich nog altijd wenden tot de Rechtbank die ook ambtshalve zelf een rapport kan vragen. Bij sommige rechtbanken schijnt het zelfs gewoonte te zijn dat in overleg met een re- classeeringsvereeniging steeds iemand tegen woordig is ter terechtzitting om eventueel nog opdrachten tot onderzoek te ontvangen. Door zijn aanwezigheid op de zitting leert hij na tuurlijk de bijzonderheden omtrent de straf zaak en den verdachte kennen die zijn onder zoek zullen kunnen vergemakkelijken. Af te keuren is echter de methode die ook wel eens schijnt te worden gevolgd dat de Rechtbank nog gedurende de beraadslaging over de straf aan iemand op het gebied der reclasseering werkzaam een onderzoek naar de persoonlijke omstandigheden van den verdachte opdraagt en de uitkomst daarvan in de te nemen be slissing verwerkt. Want de Rechtbank mag alleen beraadslagen naar aanleiding van het onderzoek op de terechtzitting, en dat zoo'n onderzoek misschien wel in het belang van den verdachte zal zijn verandert hieraan niets. Het staat trouwens nooit vast of het onder zoek niet juist nog iets van bezwarenden aard voor den verdachte aan het licht zal brengen, waartegen deze zich dan niet heeft kunnen verdedigen. Mocht dus gedurende de beraad slaging in raadkamer over de op te legger straf de wenschelijkheid blijken dat alsnog meer inlichtingen over de persoon van den verdachte worden verschaft, dan kan de Rechtbank altijd een hervatting van het on derzoek ter terechtzitting bevelen en aldaar nadere opdrachten geven. In ieder ressort waar een rechtbank is ge vestigd bestaat een reclasseeringsbureau waar heen de processen-verbaal die daarvoor in aanmerking komen worden gezonden met ver zoek om een rapport omtrent den verdachte te doen opstellen. Die processen-verbaal met daarbij de noodige gegevens wedden daar weer uitgezocht en verdeeld en da aria doorgezon den aan de verschillende reclasseeringsinstel- lingen of vertegenwoordigers ter plaatse waai de verdachte woont. Het spreekt van zelf dat die schifting niet willekeurig zal kunnen zijn; zoo zal een onderzoek betreffende een Roomseh Katholiek verdachte in den regel worden op gedragen aan een R.K. Reclasseeringsvereeni- Reclasseering. ging; een geval van drankmisbruik zal onder zocht worden door een drankbestrijdersver- eeniging: andere gevallen zullen weer behan deld worden door het Genootschap tot zede lijke verbetering der gevangenen of door het Leger des Heils, terwijl bij strafrechtelijk min derjarigen vereenigingen als Pro Juventute optreden. De door de Reclasseering opgemaakte rap porten worden dan ingezonden in een z.g.n. persoonsdossier" aan de autoriteit die deze heeft aangevraagd, die weer zorg draagt dat het rapport zoo mogelijk vóór de behandeling ter terechtzitting in handen van den rechter komt. Wanneer zoo'n persoonsdossier zijn dienst heeft gedaan wordt het wederom uit het strafdossier gelicht en opgezonden naar het Departement van Justitie alwaar het wordt bewaard. Eventueel kan dus later aldaar altijd worden geïnformeerd of er ten aanzien van zekeren verdachte reeds een persoons dossier met rapport bestaat, wat natuurlijk veel arbeid kan besparen. Waar het in die voorlichtingsrapporten in de eerste plaats op aankomt is zoo mogelijk het Openbaar Ministerie en den rechter een juist inzicht te geven in de persoonlijkheid van den verdachte, verder een beschrijving van zijn vroegere en tegenwoordige levens omstandigheden en van zijn naaste omgeving, zoodat daaruit wellicht een conclusie kan wor den getrokken hoe de verdachte tot zijn mis drijf is gekomen. Wat de straf betreft zal verder in een of andere richting worden geadviseerd hetzij tot opschorting van strafvervolging, hetzij tot al of niet voorwaardelijke vrijheidstraf of tot geldboete. Echter zal de rapporteur er zich bij zijn onderzoek van dienen te onthouden zoo wel om een soort recherche-werk te verrich ten als voor raadsman te fungeeren en er voor moeten waken niet te treden in een beoordee ling van het feit waarvan de verdachte be schuldigd wordt daar hij zich zelf daarmede op den rechterstoel zou plaatsen, wat geens zins de bedoeling is! Natuurlijk moet de rechter volkomen kun nen vertrouwen op de onpartijdigheid van de rapporten en zoo zal de Reclasseeringsleiding dan ook met de uiterste zorg hare medewer kers moeten kiezen. Hoe een opgedragen on derzoek ook moge uitvallen, niets zal mogen worden verzwegen hetzij ten voordeeie, net- zij ten nadeele van den verdachte. Ook hier gaat het er om de waarheid te vinden ten einde den meest juisten strafmaatregel te kunnen toepassen en niet zooals wel eens ten onrechte gemeend wordt omvalleen factoren naar voren te brengen die vóór den verdachte pleiten. Tenslotte zal ten opzichte van iederen ver dachte onderzocht moeten zijn of de moge lijkheid van reclasseering bestaat, in de eerste plaats in moreel en zoo mogelijk ook in ma terieel opzicht; of in het algemeen factoren aanwezig zijn die de verwachting rechtvaar digen dat de verdachte zich in de toekomst maatschappelijk zal gedragen indien hem een voorwaardelijke straf zou worden opgelegd Alleen dan toch zal de rechter met vertrou wen een voorwaardelijke veroordeeling kun nen uitspreken en aan de Reclasseeringsin stelling die het onderzoek verrichtte met een gerust hart opdragen het noodige toe zicht op den veroordeelde te houden en hem zooals de wettelijke term luidt, hulp en steun te verleenen. Om misverstand te voorkomen zal het ver standig zijn dat zoowel de rapporteur reeds bij zijn onderzoek als de rechter bij het uit spreken van zijn vonnis, den verdachte er op wijst dat hij niet zooals tegenwoordig wel voorkomt moet verwachten dat hij door een voorwaardelijke veroordeeling „steun trekker" van de Reclasseering wordt, maar dat die woorden „hulp en steun" vooral in moreelen zin moeten worden opgevat. Nadat de rechter eventueel het advies van het Reclasseermgsrapport heeft gevolgd en b.v. een voorwaardelijke vrijheidstraf heeft opgelegd met een proeftijd van eenige jaren, is de taak van de Reclasseering in de meeste gevallen dus nog niet afgeloopfen. Het succes van een voorwaardelijke veroordeeling hangt juist veelal af van de wijze waarop het rt*- zicht door de reclasseeringsinstelling op den veroordeelde wordt uitgeoefend. Hier wordt vaak veel tact gevergd van de toezichthou ders om het vooropgestelde doel te bereiken, aan den eenen kant zal de band tusschen toezichthouder en veroordeelde niet te knel lend mogen zijn, terwijl aan den anderen kant de toezichthouder niet zal mogen na laten het Openbaar Ministerie dat het op pertoezicht heeft, te waarschuwen zoodra hij van oordeel is dat zijn pupil zich aan dat toezicht, of aan de opgelegde voorwaarden onttrekt. EEN JURIST. KINDERKOOR „KLIMOP". Bovengenoemd koor onder leiding van den heer A. Kareisen, geeft 2en Paaschdag, des middags een uitvoering in 't gebouw St. Bavo. O.a. wordt opgevoerd de kinderoperette „Len tes Ontwaken" (regie van den heer Th. Da- miaans). Ook verleent een goochelaar zijn medewerking. AANNEMING CATECHISANTEN IN DE WAALSCHE KERK. In de Waalsche kerk zullen Zondagmorgen de catechisanten worden aangenomen, waar na het Avondmaal volgt. De heer Louis de la Chaux, viool, zal zijn medewerking verleenen en een geschilderd bord met den tekst van het Onze Vader dat vervaardigd is door mej. Hen- riette Marcus zal worden ingewijd. Om 8 uur 's avonds is er een dankzeggingsdienst. Voor een nieuw kerkraam zal een inzameling wor den gehouden. GEHEELONTHOUDERS TOONEELVEREEN. NIEUW LEVEN. 7 April zal in de Gemeentel. Concertzaal de jaarlijksche Cabaretavond gegeven worden voor kunstlievende leden. Het programma vermeldt het optreden van Bartoes. humorist-conferencier. Beuker en Denijs, Betty v. d. Bosch-Schmidt, Les Rettichmi's, The Brions Comp. Na afloop van het cabaretprogramma volgt bal. Entre-acte- en balmuziek wordt verzorgd door Haarl. Salonorkest o.l.v. den heer Jack Stoffer. Cifé Rett. DU COMMERCE Telef. 14796 MENU f 1.25 Sal. Isabelle Zalmmayonnaise Schildpadsoep Koninginnesoep Wienerschnitzel Lamsrug Spinazie Brusselsch lof Ananas IJs Fruit VERSCHE KREEFT SAL MAY.TOAST BOTER f0.75 met soep vooraf. (Adv. Uigez. Med.) HET DUINBEZIT VAN NOORD-HOLLAND. 3266 HA. VOOR WATERWINNING EN RECREATIE. Bij de behandeling van in de Prov. Staten van Noord-Holland van het voorstel van Ged. Staten tot aankoop van het zgn. Geversduin te Castricum is in de desbetreffende Com missie uit de Prov. Staten, in verband met het feit dat de Provincie door den voorge stelden aankoop haar aaneengesloten duin- bezit tot een belangrijk complex zou uitbrei den, aan Ged. Staten de vraag gesteld, hoe het zich de exploitatie van dat bezit had voorgesteld. Toen is geantwoord, dat het col lege zich over de wijze, waarop het duinen complex der Provincie in de toekomst zou worden geëxploiteerd, nog geen meening had gevormd. Op een vraag dienaangaande deel de het college tevens mede, dat het niet in de bedoeling lag daarvoor een aparten dienst in te stellen en evenmin om daarmede den Provincialen Waterstaat te belasten. Inmiddels zijn door den directeur van het P.W.N., onder welk bedrijf de terreinen groo- tendeels ressorteeren nadere voorstellen ge daan. Over die voorstellen hebben Ged. Sta ten het oordeal ingewonnen van den rent meester der Provinciale Landgoederen te Bakkum, die zich daarmede geheel kan ver eenigen. Ged. Staten geven een overzicht van de terreinen waarom het hier gaat en van de waterhoeveelheder., welke aan die terreinen worden onttrokken: A. Het duingebied te Bergen, ter grootte van ruim 254 HA., waaraan het P.W.N. thans naar den maatstaf van 1933 5.750.000 M3. per jaar water onttrekt. B. Het duingebied te Egmond, ter grootte van ruim 985 H.A. waaraan men thans nog geen water onttrekt. C. Het duingebied te Bakkum ter grootte van ongeveer 969 H.A. waaraan 3.450.000 M3. water per jaar wordt onttrokken. D. Het duingebied te Castricum ter grootte van ruim 744 H.A., waaraan nog geen water onttrokken is. E. Het duingebied te Heemskerk, ter grootte van ruim 303 H.A., waaraan 1.850.000 M3. water per jaar onttrokken wordt. F. Het terrein te Bennebroek, ter grootte van ruim 3 H.A., waaruit 650.000 M3. water per jaar water is gehaald. G Het terrein te Laren, ter grootte van bijna 8 HA.., waaraan 700.000 M3. water per jaar is onttrokken. Aan dit terein zal ver moedelijk nog 5 H.A. worden toegevoegd. In totaal bestaat het waterwingebied van het P.W.N. dan uit ruim 3266 II.A., terwijl daaraan volgens den huidigen maatstaf rond 12.400.000 M3. per jaar water wordt onttrok ken. Het complex bij Castricum te Bakkum om vat 5 boerderijen en 7 woningen. De verpach ting van bouw- en weiland brengt voorts met zich het contact met ruim 200 pachters. Bij die bemoeienissen voegen zich nog de ver pachting van de jacht en het toezicht op hen, die met of zonder vergunning de terrei nen betreden. Voorts zullen ook de verdere bemoeiingen, zooals men die kent uit het, ook uit een re creatief oogpunt van belang zijnde, terrein te Bakkum (het beschikbaar stellen van toe gangskaarten voor wandelaars, van kampeer- vergunningen voor gegadigden, den aanleg zoowel van wegen en paden als van kampeer terrein en de daarbij behoorende installaties ongetwijfeld in aantal en omvang toenemen, terwijl ook de exploitatie der randgebieden de noodige aandacht zal vorderen. Steeds zal het bij alles noodig zijn zulks met het oog op de primaire bestemming van de terreinen voor waterwinning, aan de wa- terleidingenbelangen een overwegenden in vloed toe te kennen. Teneinde een deugdelijk beheer van de hier bedoelde terreinen te bevorderen zal bij het P.W.N., en nieuwe afdeeling terreinen gefor meerd moeten worden. Voor het bezetten van dezen nieuwen post hebben Ged. Staten, overeenkomstig het voorstel van den Directeur van het P.W.N., hun keuze gevestigd op den heer E. Vogelen zang. De aangewezen weg lijkt Ged Staten, dat het PW.N., zooals indertijd ook bij de terrei nen te Bergen en Heemskerk geschied is, alle kapitaalsuitgaven voor zijne rekening neemt, doch dan aan de Provincie die kosten, welke, na aftrek van de baten, uit hoofde van de recreatie gemaakt worden, telken jare in re kening stelt. Deze gelden zullen dan, zooals van zelf spreekt, op de begrooting der provinciale in komsten en uitgaven moeten voorkomen. PERSONALIA. De Minister van Onderwijs, K. en W., heeft tot lid in de commissie, in 1934 belast met het afnemen van de eind-examens aan de van Rijkswege gesubsidieerde zeevaart- en machinistenscholen benoemd de heer G. B. J. Sorgdrager te Haarlem. N.V. VOORHEEN P. C. ANDRé DE LA PORTE Co. TE HAARLEM. Op de algemeene vergadering van aandeel houders, werd besloten de door den directeur voorgestelde statutenwijzigingen te aanvaar den. Tevens werden de balans en de verlies- en winstrekening over het afgeloopen boek jaar vastgesteld. Er werd besloten geen divi dend uit.te keeren en het exploitatiesaldo op de nieuwe rekening te brengen. ANDER TERREIN VOOR RTPPERDA. Daar de vereeniging „Ripperda" niet meer de beschikking heeft over haar voormalig terrein aan de Kleverlaan. zullen te be ginnen met Maandag 2 April de voor die vereeniging vastgestelde thuiswedstrijden in het vervolg gespeeld worden op het Gemeen telijk speelterrein aan den Vergierden weg. Maandag 2 April Ripperda 1—^Haarlem 3, tien uur en Ripperda Jun.—Stormvogels b 2 uur. meldt: Hoogste barometerstand 778.m.M. te Haparanda. Laagste barometerstand 748.5 m.M. te La Coruna. en voorspelt: Zwakken tot matigen wind uit Oostelijke richtingen. Lich tot half bewolkt. Droog weer Later iets zachter. Uit het Buitenland WELLICHT MOOI WEER MET PASCHEN Na het wegtrekken van de kleine storing welke Vrijdag in den lande Noord-Westelijke winden bracht, heeft de hooge drukking zich verder uitgebreid over het Noord-Westen en Zuid-Oosten en is de depressie op den oceaan inderdaad naar de Golf van Biscaje, maar neemt in beteekenis af, zoodat van Noorwe gen en Zuid Zweden tot Midden Europa en de Golf van Biscaje zwakke tot matige Oos telijke winden waaien, bij over het alge meen stijgenden barometer. Er is gisteren zeer weinige neerslag gevallen. De vooruit zichten zijn dus gunstig met kans op gelei delijk stilliggende temperatuur. In Zuid- Zweden valt nog een weinig regen en sneeuw. Ook in Ierland is de lucht betrokken en er valt een weinig regen. In West-Duitschland was vanochtend mist, die voor de zon wel zal wijken. In Zuid-Frankrijk heerscht' op veel plaatsen windstilte bij stijgende tempe ratuur. De vorst in Scandinavië is nog slechts van weinig beteekenis. Barometer Stand van heden 763 m.M. Vorige stand 758 m.M. Neiging; Vooruit. Opgegeven door de FA. FEDERMANN. Opticien. Groote Houtstraat 37. Tel. 11059. Thermometer 31 Maart: Hoogste gisteren 47 F. Laogste heden nacht 41 F. Hoogste heden tot 10 uur 44 F. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 31 Maart. Ondertrouwd 30 Maart: J. Wij ma en A. W. Waaning. Bevallen 28 Maart: J. VisbeenHoogen- doorn, d.; M. L. RikkersProot, z.; W. A. M. Spierings—v. d. Veldt, z.: A. M. J. v. d. Kerk hofv. d. Kroft, d.; C. W. H. ElfrinkJunij, d; P. M. Klouwers—Hapt. z.: 29 Maart: M. P. J. v. d. MolenHeijne, d.; P. T. C. M. Schelle- kensKamp, d.; A. W. v. d. Sprenkelvan 't Hoff, d.; 30 Maart: M. M. Toledo—Kroon, z. Overleden28 Maart C. B., 5 j., d, v. C. F. Nupoort, Gasthuisvest; 29 Maart: A. van LeeuwenWinkel, 90 j.. Jansstraat; C. D. Ra- vensbergenSpringer, 64 j., Gasthuisvest; E. Langedijk, 85 j., L. Molenstraat; 30 Maart: M. F., 10 mnd., d. v. H. Loerakker, Ternatestraat; E. de WinterMosk, 61 j„ Scheepmakersdijk; Jhr. E. L. G. Boreel, 81 j., Kamperlaan. EERSTE LUSTRUM DER TOONEELVEREEN. „POSTAAL GENOEGEN". De Tooneelvereeniging „Postaal Genoe gen" viert op Zaterdag 7 April a.s. haar eerste lustrum met een jubileum-uitvoering met bal in de Turnzaal van het Gem. Con certgebouw van de „Wikrafama Band". Opgevoerd zal wroden „Het Genera als- vrouwtje", blijspel in drie bedrijven van Htenri 't Sas. „Postaal Genoegen" werd indertijd opge richt, omdat het P.T.T.-personeel, na op heffing van de Postharmonie, zonder amu- sementsvereeniging was. JHR. L. G. BOREEL OVERLEDEN. Op 81-jarigen leeftijd is in de Maria-Sticn- ting, waar hij werd verpleegd, overleden Jhr. L. G. Boreel. te Vogelenzang, een bekend fi guur in paardensportkringen. Van 1901 tot 1909 was de overledene lid van den Gemeenteraad van Bloemendaal. De begrafenis heeft plaats Dinsdagmiddag op de familiebegraafplaats ,De Kikvorsch", te Velsen. DE BOLLENVELDEN ZIJN NOG KAAL MET PASCHEN. De vroegen Paschen en de vrij koude da gen die de Paaschdagen zijn voorafgegaan, zijn oorzaak dat er van de bloembollenlief hebbers nog weinig te beleven is. Hier en daar een veld crocussen is vrijwel alles wat de Paaschdagen te aansehouwen geven. Van het meerendeeil der velden is het dekriet weggenomen en kon men het jonge groen bewonderen, dat straks door bloemen pracht verdrongen zal worden. 25 JAAR HOOFDONDERWIJZER. Zondag 1 April herdenkt de heer J. v. d. Stam den dag waarop hij vóór 25 jaar be- noemid werd tot hoofdonderwijzer bij het bijzonder onderwijs. Dit was hij 2y: .iaar tï Oegstgeest en 221/, jaar te Heemstede, eerst aan de school aan den Voorweg en nu aan de Bosch en Hovenschool BLOEMENDAAL PAASCH-MUZIEK. Op den eersten Paaschdag des mou ms om 8 uur zal het Chr. Fanfarecorps „Sursum" enkele koralen en opstandingsliederen ten gehoore brengen bij de Ned. Herv. Kerk. HILLECOM DE BLOEMBOLLEN-MAAND. OPSCHORTING WINKELSLUITING. Gedurende de maand April, den zooge- naamden bloementijd, is het geoorloofd de winkels op Zondag geopend te hebben. BESLAGNEMING ZIEKE BOLLEN Niet afgeschrikt door het strenge vonnis door den Haarlemschen kantonrechter ge veld tegen een Hillegomsch bloembollen exporteur wegens een dergelijk feit, hebben eenige personen wederom getracht eenige flinke partijen zieke hollen te exporteeren. Door de politie is, in samenwerking met den Plantenziektenkundigen Dienst, beslag gelegd op de zieke bollen, terwijl tegen de overtreders proces-verbaal werd opgemaakt. Kaoitaal 30.000.000.— Reserve f 9 300.000 KANTOOR: HAARLEM KRUISWEG 59 llllllllilllillililllllllllllliM (Adv. Ingez. MedJ SPORT EN SPEL HAARLEMSCH ELFTALOOSTELIJK ELFTAL. Het Haarlemsch elftal dat Zaterdagmiddag 7 April op het H. F. C.-terrein tegen het Ooste lijk elftal speelt is als volgt samengesteld: Doel: Kos (R. C. H.). Achter: Krom (R. C. H.) en Haak (Storm vogels). Midden: Fijen (Stormvogels), Kammeijer (Haarlem) en R. Jongeneel (H. F. C.) Vóór: Iseger (Haarlem), De Bock (Bloe mendaal), Koper (H. F. C.), Sterk (V. S. V. en Paape (R. C. H.) HAARL. VOETBALBOND DE SCHOOLWEDSTRIJDEN. Voor Vrijdag stonden niet minder dan 35 wedstrijden op het programma. Dank zij hefc gunstig weer verliep dit programma vlot. Voor afdeeling A werd thans ook ge speeld. De beide wedstrijden in deze afdee ling wa/en zeer spannend. In afdeeling B. bleek het Kennemer Ly ceum veel te sterk voor het tweede elftal van de Rijkskweekschool. In C trokken de Ambachtsschoolelftallen geweldig van leer. Topscorer was hier het 3e elftal, dat zijn tegenstander met 170 af maakte, terwijl het 6e won met 130 en het 7de met 7—1 zijn meerderheid toonde. Maar de hoogste score van den dag wercl in afdeeling D gemaakt. 2e Centrale School I zag kans het 2e H.B.S. B 8 met 210 te ver pletteren. Hoe is het mogelijk onder jongens van gelijken leeftijd! Intusschen is er van spanning in zoo'n wedstrijd geen sprake. Waarschijnlijk is hier ook wel liet sterkste elftal van afdeeling D aan het woord ge weest. Eigenlijk was er in deze afdeeling maar een normale uitslag, nl. de 43 van Ambachtsschool 11. Dit elftal is tenminste niet zoo onbescheiiden als haar schoolelftal len in afd. C. Tenslotte afd. E: Daar was ditmaal al heel wat spanning. 6 van de 12 wedstrijden moesten hier door strafschoppen worden be slist. Ook de kampioen 1933O.L.S. 34 had een „narrow escape". De uitslagen waren Afd. A. Ie ronde: HH.S. I (Velsen)—le H.B.S. B I 2—2 le H.B.S. B I wint met strafschoppen. Rijkskweekschool IM. T. S. 32 Afd. B le'ronde (voortzetting). 2e H. B. S. B I U.L. O. (Bl.'daal) 5—2 Rijkskweekschool 2Kennemer Lyceum I 0—12 U. L. O. I (Zandvoort)—H. B. S. A 2 1—3 Afd. C. le ronde (voortzetting). Ambachtsschool 8Gymnasium 2 21 U.L.O. C I-UL.O. I (Hoofddorp) 6—1 Nijverheidsschool I (IJm.)Ambachtssch. 9 1—1 Ambachtsschool 9 wint met strafsch. le H.B.S. B 4Ambachtsschool 7 17 U.L.O. A 4Ambachtsschool 3 017 U.L.O. A 2—U.L.O. 2 (Zandvoort) 5—1 Ambachtsschool 5le H.B.S. 3 12 Ui.O. B 3—H. B. S. 3 (Velsen) 2—2 H.B.S. 3 (Velsen) wint met strrfsch. Ambachtsschool 6H. B. S. A 6 130 H.B.S. A 5Ambachtsschool 2 23 2e H.B.S. B 3Kennemer Lyceum 2 34 2e H. B. S. B 5Nijverheidsschool 2 (IJm.) 0—3 Afd. D le ronde (voortzetting). 2e H.B.S. B 82e Centrale school 1 021 le Centrale School IU.L.O. B 5 04 U.L.O. B 4le Doopgez. school 71 Ambachtsschool 11le Centrale school 4 4—3 le H.B.S. B 6— U.L.O. A 5 0—11 U.L.O. C 2Gymnasium 3 50 Afd. E le ronde (voortzetting). School „Buitenrust"Linnaeusschool (O.L.S. 42) 2—2 Linnaeusschool wint met strafschoppen. Dreefschool (Heemstede)O.L.S. 38 14 O.L.S. 34—J. P. Coenschool (O.L.S. 34) 2—2 O.L.S. 34 wint met strafschoppen. O.L.S. F (Aerdenhout)—O.L.S. 17 7—0 O.L.S. 3—O. L. S. 4 (Hoofddorp) 1—1 O.L.S. 3 wint met strafschoppen. Corn. Houtmanschool (O.L.S. 43)O.L.S. D (Overveen) 00 O.L.S. 43 wint met strafsch. 2e ronde (winnaars). O.L.S. 25Voorwegschool (Heemstede) 11 O.L.S. 25 wint met strafsch. O.L.S. 39—Rijksleerschool 30 O.L.S. 37—O.L.S. 19 1—1 O.L.S. 19 wint met strafsch. 2, ronde (verliezers), v. Zeggelenschool (O.L.S. 41—O. L. S. 47 8—0 O.L.S. 4—O.L.S. 36 3—0 Oi.S. 14—Oi.S. 23 0-3

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 2