HONIG'S BOUILLONBLOKJES th ans lOct. voor REGENJASSEN YOORJAARSJASSEN GR.H0UT5TR hoek GR MARKT HAARLEM WOENSDAG 4 APRIL 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 8 LAWNTENNIS. INDEELING DER EERSTE EN OVERGANGS KLASSE. Hoewel de nieuwe indeeling der competitie van den N.L.T.B. zeer veel werk met zich mee brengt, is de regelingscommissie er toch in ge slaagd, nu reeds tot publicatie van de indee ling van de drie hoogste klassen over te gaan. Officieus was de hoofdklasse reeds vastge steld, maar omdat „Philharmonie" uit Tilburg zich heeft teruggetrokken (in verband met de verre reizen), is hierin een kleine wijziginL komen; er nemen slechts zes clubs aan deze competitie deel, die door het halve-compe- titie-systeem dus elk vijf wedstrijden te spe len krijgen, wat naar aanleiding van het groote aantal andere wedstrijden, dat door deze spelers gespeeld wordt, zeker niet te wei nig is. Thans karnen in deze hoofdklasse dus uit: Festina en D.D.V. (beide Amsterdam» Lei- monias I en II (Den Haag) Hilversum en Anglo Dutch (Rotterdam). Welke spelers en speelsters dit jaar voor deze vereeniging zul len uitkomen, is nog niet definitief bekend. Bij Festina zullen Leembruggen en Koopman, wanneer zij geregeld meespelen, zeker v *ei tot een overwinning kunnen bijdragen, terwijl ook Mr. Sigmond en Mr. Feith daar toe hopen mede te werken, terwijl de mogelijkheid niet uitgesloten is dat Nauta ook van de partij kan zijn. Wat de dames betreft, zal mej. Ier- windt vermoedelijk niet van de partij zijn. Mevrouw Koopman en mevr. Reydon zullen hier moeten steunen. Bij D.D.V. zijn de meeste beproefde krachten nog ter beschikking gebleven, de dames me vrouw Straub-Jansen, mej. J. Jurrema en mevr. Meyer, en de heeren Hughan, Van Olst en Van der Heide, terwijl de kans bestaat dat ook enkele der jongere spelers eens aan de beurt zullen komen. Dat Leimonias met twee teams in de hoofd klasse zal uitkomen, hetgeen oorspronkelijk eenig opzien verwekte, komt doordat deze Haagsche club uitstekende krachten tot haar beschikking heeft. Uit een zoo ruime keuze als mevr. Boutmy, mej. Bclzer, mej. KercVho', mej. de Jong, mevr. Jonquiere en de heeren Karsten, Scheurleer, Weber, Van Berkel. H?"nen, Mr. Marinkelle. de Graaff e.a. zijn zeker twee sterke teams samen te stellen. Hilversum moet het dit jaar zonder mevrouw Vleugels Sehutter-Soit stellen, zoodat het team wat dames betreft vermoedelijk zal be staan uit de dames E. van Herwijnen, T. Groe- neweegen en mevr. de Jong. Sterk zal ook het gemis van J. Knottenbelt zich doen gelden, daar deze wegens studieredenen zich niet be schikbaar kan stellen, waardoor dus de heeren Nienaber. Bartelds en de gebroeders van der Hagen de eer zullen moeten ophouden. Anglo Dutch heeft ook weer enkele verande ringen ondergaan. Ditmaal zijn mej. Van Lin- donk en mevrouw Dralle de nieuwe dames leden. De heeren die voor deze Rotterdams'-he vereeniging zullen uitkomen, zijn vermoede lijk Castendijk. Leyenaar en Teschmacher. De eerste klasse, waarin evenals ver'eden jaar ook 10 partijen gespeeld zullen wor den, is dit seizoen in drie af deelingen onder verdeeld, twee in het Westen en één in het Zuiden. Daar in het Oosten geen eerste klasse was, komt Arnhem in de Zuidelijke afdeeling uit. De volledige indeeling is als volgt; Eerste klasse: Afd. I: Haarlem I, D.D.V. 2 (Amsterdam), Hilversum 2 en Thor (Den Haag). Afd. II: T.C.H. (Haarlem), Groen-Wit (Am sterdam), Het Spiegel (Bussum), Festina 2 (Amsterdam). Afd. III: 'Het Zuiden) Philharmonie (Til burg), Woburn (Den Bosch), Eindhoven, Arn- hemsche T.V. en Venlo. In de nieuw ingestelde Overgangsklasse, waarin evenals in de tweede en derde klasse maar acht partijen gespeeld worden, werd een onderverdeeling in vier afdeelingen gemaakt. De volgende vereenigingen komen hierin uit: Overgangsklasse Afd. I: Haarlem 2, K.A.T. (Amsterdam). Leiden, Marlot (Den Haag). Afd. n: Festina 2 (Amsterdam), Alta (Amersfoort), Shot (Zeist), Rhynauwen (Utrecht). Afd. Ill: Schiedamsche L. V. Game (Schie dam), Dordtsche L.T.C., Bredasche L.T.V. Afd. IV: Arnhemsche L.T.B., Daisy (Apel doorn), Deventer, Enschedé. Zoowel in de eerste, als in de overgangs klasse wordt een heele competitie gespeeld, zoodat alle teams, die hierin zijn opgenomen, zes wedstrijden moeten spelen, met uitzonde ring van de Zuidelijke eerste klasse, waarin vijf teams uitkomen, zoodat daar dus acht wedstrijden worden gespeeld. Zooals reeds gemeld werd heeft het oude pro- motie-systeem afgedaan. De kampioenen der drie eerste klasse afdeelingen spelen beslis singswedstrijden; de kampioen daarvan wis selt van plaats met de laatste plaats van de hoofdklasse. De drie laatst-geplaatsten van de eerste klasse-afdeelingen degradeeren echter niet automatisch. Dit is de eenige uitzonde ring in dit systeem. Hier worden wel promotie degradatiewedstrijden verspeeld met de kam- plioenen der overgangsklasse, omdat men de verandering van acht op tien partijen hier een te groote overgang vindt. Over de indeeling van de tweede en derde klasse hopen wij binnenkort meer te melden. DE TIJDELIJKE UITBREIDING VAN HET STADION. EN DE NIEUWE LICHTINSTALLATIE. WANDELSPORT AFSTANDSMARS CHEN NAT. WANDEL SPORT VEREENIGING. Bovengenoemde Wandelsport Vereeniging uit Den Haag organiseert op 7 en 8 April a.s. haar tweede jaarlïjksche nationale afstands- marschen over 30 en 40 K.M. te Den Haag. De start heeft plaats van café-restaurant „Over- bosch" Bezuidenhout 389, 's Zaterdags om 2 uur en 's Zondags om 10 uur. Als belooning wordt onmiddellijk na binnenkomst het be kende N.W.V.-kruis uitgereikt. Groepen van 11 of meer personen ontvangen den 14 c.M. hoogen N.W.V.-beker, terwijl er extra-prijzen beschikbaar zijn voor de verstkomende. de grootste Burger- en de grootste Militairen- groep, alsmede voor de oudste en de verst komende deelnemers. Inschrijvingen aan P. L. Hamilton of Sil- verton Hill, Atjehstraat 88 te Den Haag. J. J. v. d. Berg. Was het vroeger reeds duidelijk, dat voor sommige gelegenheden het nieuwe Stadion 'n Amsterdam te klein was wij denken aan de Olympische Spelen met Argentinië en Uruguay en aan de NederlandBelgië- ontmoetingen thans, bij den laatsten interlandwedstrijd, die de onzen zoo over tuigend hebben gewonnen van de gevreesde Belgen, en blijkens de enorme belangstelling die er bestaat voor den wedstrijd Nederland- Ierland komt deze kwestie weer met kracht naar boven. Men heeft reeds kunnen hooren dat het aantal aanvragen voor dien laatsten match het aantal beschikbare plaatsen verre en verre overtreft. De directie der Maatschappij, die het Stadion exploiteert, zit echter niet stil. Toen wij den direceur, den heer J. van den Berg opzochten, liet hij een wakend oog gaan over de voorbereidselen, die getroffen worden om nog meer bezoekers toe te kunnen laten dan vroeger: over den bouw van de tribunes achter de doelen. ,Die leveren ons ruim 5000 zitplaatsen meer op", zij hij. ..Achter elke goal komen er 2600. Recht er achter een rechte tribune met 18 rijen en twee vleugels met wat minder, om dat die in de bochten komen, waar de vaste tribunes lager liggen. En zoodoende kunnen we nou bij de 40.000 menschen bergen: 31000 zitplaatsen zijn nu aanwezig en ongeveer 8000 staanplaatsen. Het oude Stadion had er nog geen 30.000". Deze tijdelijke tribunes komen op de wieier- en de athletiekbaan te staan. Veer tien dagen geleden nam men het besluit hier toe en het ligt in de bedoeling ze alleen voor Ierland te bestemmen. Mocht de wedstrijd tegen Frankrijk ook een geweldigen toeloop trekken dan kunnen ze desnoods in enkele dagen weer opgeslagen worden. ..Maar ik zou het Stadion ook wel eens weer norrfiaal willen zien, zoo zonder die tijdelijke dingen op de wielerbaan", merkte de heer van den Berg op, wijzende ook op de houten zittribunes vóór beide overdekte, die er al geruimen tijd staan. Op onze opmerking, dat het Stadion toch wel degelijk te klein is, antwoordde de directeur, dat inderdaad den laatsten tijd te veel aanvragen om toegang gekomen zijn. Men mag echter niet vergeten, dat daar on getwijfeld vele aanvragen bij zijn van hen, die veel meer plaatsen vragen dan ze noodig hebben, om zekerheid te hebben, dat ze er in elk geval genoeg krijgen. En er zijn toch Interlandwedstrijden genoeg, die het Stadion niet uitverkocht doen zijn. Tenslotte worden er ook andere voetbalwedstrijden gespeeld en het is niet prettig in een stadion te spelen, dat maar voor een klein gedeelte bezet is. Wij vroegen den heer van den Berg naar mogelijke uitbreiding. .Plannen zijn er niet voor", zei hij. „Maar dit Stadion zou in dier voege kunnen worden vergroot, dat er ver over de 50.000 toeschou wers een plaats in zouden kunnen vinden. Niet met het systeem van twee tribunes boven elkaar. Dat zou te duur worden en bovendien past het m.i. niet in het kader van dit stadion. Maar wel door uitbouw van de onoverdekte tribunes achter de doelen, naar achteren en hooger. Ook zouden nog vele plaatsen gewonnen kunnen worden door de wieier- en athletiekbaan op te ófferen, dus door zitplaatsen te bouwen tot aan het gras toe. Maar dat zou jammer zijn, omdat men in het sportpark toch ook weieens andere spor ten dan voetbal alleen wil zien. Maar als ge zegd, plannen voor uitbreiding bestaan nog niet". Aan de hoeken, buiten de muren was men bezig aan het oprichten van stalen masten. „Dat is voor de verlichting", lichtte de directeur toe. „Achter in April zal dat klaar zijn, en dan hebben we hier gelegenheid voor voetbal bij avond. Dat zal dan de tweede in stallatie in Amsterdam zijn, de andere Ls op het A.F.C.-terrein. Onze inrichting wordt grooter dan die op he Haagsche V. U. C.- terrein, want deze masten worden ongeveer 37 M. hoog en zullen elk 33 lampen tellen, die in een cirkel worden aangebracht, aan eiken hoek van het stadion zoo'n mast. Het is waarlijk geen overbodige luxe, zoo'n lichtinstallatie in het Stadion (Adv. Ingez. Med.) Wedstrijd voor Juniores over 10 ronden: 1 S. de Vries, 2 W Oordthuizen. 3 D. Oudshoorn Club-achtervolging: 1 Achilles, 2 Kenne- merland. Koppelwedstrijd over 100 ronden: 1 v. Weer, v. d. Aart, 2 v. Beugen, Taffijn, 3 Engel, Mes kers. Direct na afloop reikte de voorzitter van Kennemerland de heer L. Peele in café Oud- Meerensteyn met een toepasselijk woord de prijzen uit. PAARDENSPORT VEREENIGING „DE HAARLEMSCHE MANèGE". Men deelt ons mede, dat de vereeniging „De Haarlemsche Manége" a.s. Zaterdagmid dag een jachtrit met middel hindernissen heeft uitgeschreven. Er zullen hindernissen worden geplaatst in de van Haemstedelaan en op het Bloemendaalsche strand bij het einde van den Zeeweg. ATHLETIEK. DE VIERDAAGSCHE AFSTANDSDLARSCH IN 1934. Evenals vorige jaren zal in dit jaar de vierdaagsche afstandmarsch weder interna tionaal zijn en worden gehouden te Nijmegen op 24, 25 26 en 27 Juli. Het reglement voor de Nederlandsche deel nemers bepaalt onder meer dat aan de mar- schen kan worden deelgenomen door: a. burgers (zoowel vrouwelijke als manne lijke); b. leden van Vrijwillige Burgerwachten en Politiekorpsen; c. en d. personeel van de Kon. Land- en Zeemacht en van den Vrijwilligen Landstorm. Voor de deelneemsters is het marcheeren in skibroeken trainingspakken en rijbroeken verboden en voor allen het marcheeren in aan politieke gezindheid uiting gevende klee ding. Behoudens bijzondere omstandigheden ge schiedt de afmarsch dagelijks tusschen 5 en "1 uur. Alle marschen moeten binnen elf uur tijds na afmelding zijn afgelegd. Buitenlandsche deelnemers en Nederland sche burgers logeeren in de kazerne der Ko loniale Reserve, tenzij zelf in de huisvesting en voeding wordt voorzien, hetgeen tegelijk met de inschrijving moet worden opgegeven. De deelneemsters voorzien zelf in huisves ting en voeding. Voor een goede onderbrenging tegen bf- lijken prijs worden inlichtingen verstrekt door de V.V.V. „Nijmegen Vooruit". Aan alle deelnemers(sters) wordt uitdrukkelijk aan bevolen, zich vooraf aan een geneeskundig onderzoek te onderwerpen. Ingeschreven moet worden voor 30 Juni a.s. bij den Secre- tars van den N.B.L.O., den heer J. M. Breu- nesse. Tamarinde straat No. 3 's-Gravenhage. hebbeji èen individueel karakter (Adv. Ingez. Mcd.) WIELRIJDEN. WEDSTRIJDEN TE BEVERWIJK. Op eersten Paaschdag organiseerde de wie lerclub Kennemerland met de Haarlemsche Wielervereniging Achilles" een grooten gras- ba an wedstrijd te Beverwijk. De heer Kleere, secretaris der vereeniging Kennemerland had voor uitzetting der baan gezorgd, welke 200 meter lang was. Reeds een half uur vóór het begin stroomde het publiek toe en toen precies twee uur de wedstrijd begon, waren er naar schatting minstens 2000 bezoekers. De wedstrijden waren zeer spannend, voor al de achtervolging tusschen beide clubs. De uitslag was als volgt: Sprint over 3 ronden: 1 de Zaaier, 2 Braas, 3 v. Beugen. Wedstrijd over 10 ronden: 1 Taffijn, 2 Mul, 3 v. Staveren. HAARL. VOETBALBOND DE SCHOOLWEDSTRIJDEN. Op het programma stonden voor Dinsdag 37 wedstrijden genoteerd, zoodat er een ware op ruiming werd gehouden. In afd. A. verraste M.T.S. door tegen H.B.S. A gelijk te spelen en haar bij het nemen van strafschoppen als kampioen van 1933 te ont tronen. In afd. B won Da Costa kweekschool van Chr. Lyceum. Het toeval wil, dat de Da Costakweekschool, welke bijgeloot was voor de 2e ronde, thans weer tegen haar oude tegen standster uit de le ronde zal komen. n.l. U.L.O. A I. In deze afdeeling is de halve eindstrijd Ken- nemer LyceumU.L.O. B I op verzoek van eerstgenoemde vastgesteld op Vrijdagmorgen 10 uur terrein E.D.O. Dus niet op Donderdag, zooals het programma meldt. In C nog enkele hooge uitslagen, terwijl afd. D. nog geen bijzonderheden bracht. In C hadden 16 wedstrijden plaats. In de verliezersronde komt teekening. Wanneer we een voorspelling doen, dan zien we O.L.S. 4 tegen Willem de Zwijgerschool in den eind strijd komen van de verliezersafdeeling, waar bij we dan school 4 de beste kans geven, 't Is jammer, dat deze school in de eerste ronde tegen O.L.S. 39 uitkwam en toen verloor, on getwijfeld had ze den winnaarseindstrijd ge haald. Waarmede we zeggen willen, dat O.L.S. 29 in de winnaarsafdeeling de mooiste kan sen maakt voor een plaats in den eindstrijd. Doch daartoe zal ze eerst van O.L.S. 25 en dan van O.L.S. 5 of Marnixschool moeten winnen. Wie de andere eindstrijdster zal zijn is niet te zeggen. De uitslagen waren als volgt: Afd. A 2e ronde: Gymnasium—H.B.S. (Velsen) 08 H.B.S. A I—M.T.S. 1—1 M.T.S. wint met strafschoppen. Afd. B 2e ronde: U.L.O. B 1—2e H.B.S. B 1 3—1 Kennemer Lyceum IH.B.S. A 2 61 Chr. Lyceum 2U.L.O. A 1 13 Chr. Lyceum 1—Da Costa kweekschool 34 Afd. C 3e ronde: le H.B.S. B 3—H.B.S. 3 (Velsen) 7—0 Ambachtsschool 6Ambachtsschool 2 22 Ambachtsschool 6 wint met strafschoppen. Kennemer Lyceum 2Nijverheidsschool 2 (IJm.) 2—1 U.L.O. (IJm.)Instituut „Oranje Nassau" 10 R.K. U.L.O. (Beverwijk)Ambachtsschool 4 0—0 R.K. U.L.O. Beverwijk wint met strafschoppen. H.B.S. 2 (Velsen)Gr. v. Prinstererschool (IJm) 4—1 U.L.O. B 2Ambachtsschool 8 Ambachtsschool 9U.L.O. A 2 9—0 7—0 Afd. D. 2e ronde (tusschenronde) Verliezers: H.B.S. A 8—2de H.B.S. B 7 0—6 le Centrale School 1le Centrale School 4 1—3 Gymnasium 3H.B.S. A 7 0—6 2e ronde (tusschenronde) Winnaars: 2e H.B.S. B 6—le Centrale school 2 35 U.L.O. B5Ambachtsschool 11 41 U.L.O. C 2Ambachtsschool 10 0- M.U.L.O. 2 (Bl'daal)le H.B.S. B 5 1—4 Afd. E. 3e ronde (Verliezers). O.L.S. C (Bl'daal)O.L.S. 18 7- O.L.S. 13Noorderschool 2 2- Dr. KuyperschoolWillem de Zwijgerschool 0—8 School „Buitenrust"J. P. Coenschool (O.L.S. 44. 1—4 O.L.S. 4 (Hoofddorp)v. Zeggelenschool (O.L.S. 41) 0—2 O.L.S. 4—O.L.S. 23 9 O.L.S. 11Nassauschool 13 Dreefschool (H'stede)O.L.S. D (Overveen) 10—0 3de ronde (Winnaars) Nic. Beetsschool (H'stede)Gr. van Prinste- rerschool 21 Da Costa leerschoolO.L.S. 16 21 O.L.S. 32—O.L.S. 7 (O.L.S. 7 gedisq.) O.L.S. 42 (Linnaeusschool)O.L.S. 34 11 O.L.S. 42 wint met strafschoppen. O.L.S. 3—O.L.S. 25 3—4 O.L.S. 39—O.L.S. 19 6—0 Junoschool (O.L.S. 46)O.L.S. 5 01 MarnixschoolOl.S. F (Aerdenhout) 1—0 DE SCHOOLWEDSTRIJDEN TE VELSEN. Dinsdag werden de schoolvoetbalswedstrij- den onder buitengewoon fraaie weersom standigheden voortgezet. De belangstelling was dan ook groot. Er werden tal van aardige wedstrijden gespeeld en gelukkig, er moesten ook eenige wedstrijden door strafschoppen worden be slist. Vooral bij School A I en School D was de penalty-beslissing spannend. School D be nutte er geen. De eerste twee strafschopne mers van A I boekten ook geen succes. Toen kwam nummer drie, die „niet schieten kon aldus de aanvoerder en.... deze trapte den bal in het doel. Ook de wedstrijd tusschen School J Marnixschool had een zeer spannend ver loop. Pas in de laatste seconden scoorde School J het winnende punt. Hieronder volgen de uitslagen: Afdeeling D. le ronde. UJL.O. (IJm.-O.)—H.B.S. 5 (Velsen) 3—0 Duinwijckschool (W. a. Duin) H.B.S. 4 (Velsen) 0—10 M.U.L.O. 2 (Beverwijk) Nijverheidsschool 3 (IJm.) 02 School 4 (Beverwijk) School D LJm.-O.) 40 Afdeeling E. le ronde. School 1 (Beverwijk) School F (Santpoort) 05 School 2 (Beverwijk) O. L. School (W. a. Zee) 26 School 3 (Beverwijk) P. Vermeulenschool (IJm.-O.) 01 Afdeeling E. Tusschenronde (winnaars). School J. (IJm.)Marnixschool IJm. 21 Juliana school (IJm.-O.) School G (Velsen 3—5 School H (IJm.-O.) Insingerschool (IJm.) 55 Insingerschool wint. Tusschenrodne (Verliezers). School A ISchool D 33 School A wint. Cort v. d. Lindenschool (IJm.) Comité-school (IJm.) 05 (wegens niet opkomen' School C (IJm.) Bijz. Lagere School (W. a. Duin) 11 School C wint. Hedenmiddag worden gespeeld: Afdeeling D. 2e ronde (Winnaars). U.L.O. (IJm.-O.)—H.B.S. 4 (Velsen) 2—3 Nijverheidsschool (IJm). School 4 (Beverwijk) 23 2e ronde (Verliezers). H.B.S. 5 (Velsen)— Duinwyckschool (W. a. Duin) 23 M.U.L.O. 2 (Beverwijk)— School D (IJm.-O.) 2—3 Afdeeling E. 2de ronde (Winnaars). School E (IJm.)School K (IJm.) 34 School J (IJm.)—School G (Velsen) 3—4 Insingerschool (IJm.) Sschoól F (Santpoort) 34 O. L. School (Wijk a. Zee) P. Vermeulenschool (IJm.) 34 2e ronde (Verliezers) School D I (IJm.-O.) Gr. v. Prinster erschool (IJm.) 45 School A (IJm.)Comitéschool (IJm.) 45 School C (IJm.) School 1 (Beverwijk) 45 School 2 (Beverwijk) School 3 (Beverwijk) 45 VOETBAL. BEVERWIJKWATERGRAAFSMEER (3—1) Onder leiding van scheidsrechter P. Th. Koning laat Watergraafsmeer de Wijkers te gen den sterken wind aftrappen. Uit een corner scoort Watergraafsmeer (01). Nog voor de rust weten de Wij kers door goed doorzetten gelijk te maken (11). Na de rust hebben de Wij kers het wind- voordeel. Weldra moet de keeper van de be zoekers zwichten voor een goed gericht schot (2—1). Ongeveer tien minuten voor het einde ko men de Wijkers weer in den aanval; onhoud baar wordt gescoord (31) waarmee het einde komt. DE WERKLOOZEN-COWETITIE. Daar de meeste terreinen door de school- wedstrijden bezet zijn, is voor deze week geen programma vastgesteld. HOLLAND—AMERIKA LIJN Drechtdijk. Vancouver naar Rotterdam 1 te Liverpool HALCYONLIJN Stad Dordrecht 2 van Melilla n. Emden. Stad Vlaardingen 3 van Kirkenes Stad Amsterdam, Oxeiosund naar Vlaar dingen p. 2 Brunsbuttel. Stad Zaandam 2 van Oran naar Theems. Rozenburg 1 van Lorient naar Castro Alen. Stad Zalt Bommel, 3 v. Sas van Gent naar Rotterdam. HOLLAND—AFRIKA LIJN Heemskerk (thuisreis) 1 te Antw. vertr. 4 Klipfontein (uitreis) 2 (12.48 n.m.) 3 mijl O. van Niton. Rietfontein (uitreis) 2 van Suez. Springfontein (thuisreis) 1 v. Mombassa. Nieuwkerk (uitreis) 3 te Durban. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN Maaskerk (thuisreis) 1 van Lagos. Eemland (thuisreis) 1 te Kotonou. IJstroom 2 van Amsterdam te Hamburg. Amstelkerk (uitreis) 1 (1.44 n.m.) 32 mijl Z. v. Niton. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN Zuiderkerk (uitreis) 1 van Singapore Gaasterkerk (thuisreis) 2 te Dairen. Ouderkerk (thuisreis) 29 te Shanghai. Serooskerk (uitreis) p. 2 Gibraltar. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN Grootekerk (thuisreis) p. 3 Gibraltar. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN Hoogkerk (uitreis) 31 (10.22 v.m.) 80 mijl Z.O. van Land's End. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Ajax 2 van Aalborg te Amsterdam. Alkmaar Amsterdam naar Chili 1 te Callao. Aurora 31 van Catania naar Venetië. Barneveld Chili n. Amsterdam 1 v. Cristobal Calypso 2 van Napels naar Burriana. Ceres 1 van Stamboul naar Salonika. Costa Rica 1 van Hamburg te Amsterdam. Cottica Paramaribo n. Amsterdam 2 v. Ma deira. Deucalion 2 van Lissabon te Villa Real de San Antonio. Fauna 2 van Tunis te Tarragona. Hercules 2 van Malta te Piraeus. Hermes Bourgas n. Amsterdam 2 te Ant werpen. Irene 2 van Valencia te Rotterdam Mars Valencia naar Amsterdam p. 2 Gi braltar. Nereus 2 van Musel te Oporto. Perseus 3 van Amsterdam te Kopenhagen. Poseidon Pto Barrios naar Amsterdam 31 (12 midd.) 400 mijl N.W. van Flores. Van Rensselaer 1 van Curacao naar Pto Cabello. Rhea 2 van Oporto te Amsterdam. Saturnus 1 van Hamburg te Amsterdam. Stuyvesant Amsterdam n. Paramaribo 1 v. Madeira. Telamon 1 van Pt. au Prince n. Kaap Hai- tien. Trajanus 2 van Genua te Savona. Venus 2 (2.3)0 v.m.) v. Amsterdam te Ham burg. Vulcanus 1 van Napels te Amsterdam Bennekom Chili n. Amsterdam via Liver pool. 1 (10.7 n.m.) 1100 mijl Z.W. van Land's End. Orestes Rotterdam naar Tanger 1 (9.41 v.m.) 30 mijl O. van Niton. Luna 1 van West-Indië te New-York. v\ Iris 30 van Amsterdam te Colon. Euterpe Amsterdam naar Bordeaux, p. 31 Dungeness. Ariadne Rotterdam n. Gibraltar, p. 31 Dungeness Berenice 1 v. Kopenhagen te Gdynia. Vesta 3 v. Melilla n Carthagena. Agamemnon, 3 v. Pto. Barrios te Amster dam. KON. HOLLANDSCHE LLOYD Flandria (uitreis) 2 van Rio de Janeiro. Orania (thuisreis) p. 1 (4 n.m.) Fern Nor. Salland (thuisreis) 1 (11 n.m.) v. Las Pal- mas. Gelria 31 van Buenos-Ayres naar Am sterdam. ROTTERDAMSCHE LLOYD Kota Tjandi vertr. 3 v. Londen n. Rotter dam. Dempo (uitreis) 3 (2 n.m.) v. Gibraltar. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN Alphacca (thuisreis) 1 van Bahia. Aldabi (thuisreis). 2 van Montevideo. Alcyone (uitreis) 2 te Montevideo. STOOMVAART MIJ NEDERLAND J. P. Coen (thuisreis) 3 te Suez Tanimbar (thuisreis) 3 van Genua. Johan van Oldenbarnevelt (uitreis) 3 te Port Said. Tabinta 2 van Batavia te Amsterdam. Tawali (uitreis) 2 van Suez. Tajandoen (thuisreis) 1 van Port Said- Marnix van St. Aldegonde (thuisreis p. 2 Perim. Poelau Laut (uitreis) p. 1 Perim. Simaloer (thuisreis) 1 van Padang. Poelau Roebiah 3 v. Amsterdam te Batavia. STOOMVAART MIJ. OCEAAN Stentor Liverpool naar Java. p. 1 Perim. Deucalion Japan n. Londen en Rotterdam p. 3 Prawle Point. City of Christchurch Japan n. Rotterdam 3 v. Pt. Swettenham. Benmacdhui Vladivostock naar Rotterdam 31 van Gibraltar. City of Bath Dairen n. Rotterdam p. 31 Perim. Atreus Rotterdam naar Japan, 2 van Sin gapore. Patroclus Japan naar Rotterdam p. 3 Perim Philoctetes Dairen naar Rotterdam, 1 v. Singapore. Polydorüs 1 van Batavia te Amsterdam. Phrontis 31 van Batavia naar Amsterdam. Polyphemus Amsterdam naar Java p. 1 (1.20 n.m.) Niton. Helenus 1 van Yokohama te Liverpool. Benlawers Kohsichang naar Rotterdam via Huil p. 30 Spurn Head. Troilus Batavia n. Amsterdam 30 v. Sabang City of Khartoum Dairen naar Rotterdam p. 31 Gibraltar. Calchas Japan naar Rotterdam 1 te Londen SILVER—JAVA—PACIFICLIJN Batoe Vancouver n. Calcutta 30 te Belawan Kota Radja N.-Orleans n, Calcutta 1 v. Bombay. Bengalen Vancouver n. Calcutta, 29 v. Los Angeles. Ilverwillow Vancouver n. N.-Orleans 30 van San Francisco.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 12