Als daar brand ontstaat agenda. Moderne ornamenten Rubriek voor Vragen. marktnieuws DONDERDAG 5 APRIL 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 6 R.-K. ORATORIUM- VEREENIGING. HULDIGING HUBERT CUYPERS. Men schrijft ons- Bij de uitvoering van de R.K. Oratorium- vereeniging op ta.s. Vrijdagavond waar twee beroemde doch in Haarlem slechts weinig ge hoorde werken van Fransche componisten worden uitgevoerd onder leiding van Hubert Cuypers zal de bekende koorleider ook gehul digd worden naar aanleiding van zijn on langs gevierden 60sten verjaardag. Hubert Cuypers is een geboren Limburger. Zijn vader was organist en dirigent en onder richtte hem in de beginselen der kunst. Later vervolgde hij zijn studies te Roer mond en bij den beroemden Rijnlandschen meester Franz Nekes te Aken. Van dezen heeft hij ongetwijfeld zijn vol maakte beheersching der techniek. Reeds op 18-jarigen leeftijd werd hij orga nist-dirigent van de O. L. Vrouwekerk aan de Keizersgracht te Amsterdam. Steeds grooter werd zijn activiteit en pro ductiviteit. Over geheel het terrein der mu ziek strekte zijn arbeid zich uit en overal met succes. Maar ondanks zijn vermaardheid bleef Cuy pers zichzelf gelijk; de bescheiden stille werker. Zijn missen kent iedere koorzanger; ze worden gezongen in de kathedralen van Rijn land en Noord-Frankrijk en in ae buiten kerkjes van de Tropen. Zijn uitvoeringen trek ken steeds volle zalen. In 1921 werd hij verheven tot ridder in de orde var. St. Gregorius den Grooten. Ook zijn wereldlijke composities vonden al- gemeene waardeering en werden zonder uit zondering groote successen. Zijn operette „Bacchantin'" ging meer dan honderd maal in het grootste theater van Berlijn. De viering van zijn 60sten verjaardag op Kerstmis van het vorige jaar in Amsterdam trok de belangstelling van geheel Nederland. Thans is de beurt aan do Haarlemmers om den grooten meester hun sympathie te be tuigen. „VORSTELIJKE EMIGRANTEN". Daar de voorstelling van Vorstelijke Emi granten", j.l. Zaterdag, wederom geheel uitver kocht was, heeft de tooneelgroep „Het Masker" (artistieke leiding: Else Mauhs, Jan Musch en Ko Arnoldibesloten nog een laatste voorstel ling van dit blijspel te geven op Zaterdag 7 April, in den Stadsschouwburg. DE STEUNREGELING. EEN WIJZIGING AANGEBRACHT. Naar aanleiding van een aanschrijving van den Rijksdienst zal er in de verschillende ge meenten een wijziging dienen te worden ge bracht in de steunregeling, welke wijziging echter niet van zeer ingrijpenden aard zal zijn. Hier ter stede is de steunregeling evenals die van de groote steden als volgt; Indien een werklooze het volle aantal dagen uit de Werkloozenkas heeft ontvangen, dan is hij „uitgetrokken" en ontvangt dan f 13.50 voor man en vrouw plus f 1.50 voor ieder kind, tot een max. van 65 pet. der normale verdiensten, welke men in het bedrijf, waaruit de betref fende werklooze komt. momenteel verdient. Zijn er vijf of meer kinderen, dan kan het maximum opgevoerd worden tot 70 pet. Voorts kan het uitkeeringsbedrag nog ver hoogd worden met een huurtoeslag, namelijk 2 3 van de huur boven f 3.50 per week, doch steun met huurtoeslag mag nimmer het maxi mum percentage overschrijden. Voor „dubbel-uitgetrokkenen" (dat zijn zij, die in een jaarperiode 24 weken als uitgetrok- kene ondersteuning ontvingen) is het bedrag f 12 50 voor man en vrouw en f 1.25 voor ieder kind. met dezelfde regeling van huurtoeslag als voor de uitgetrokkenen, doch voor dezen is het maximumpercentage niet 65 en 70, maar 60 en 65. Van het aldus berekende uitkeeringsbedrag wordt van de gezinsinkomsten, uit arbeid ver kregen, 2 3 in mindering gebracht en van ge zin sin komsten, niet uit arbeid verkregen, het volle bedrag. Indien echter de werklooze in een bepaalde week zelf wat verdiend heeft, dan wordt ook 2 3 van het verdiende bedrag in mindering van het steunbedrag gebracht. De fijnste ongezouten boter levert de Hofstede OUD-BUSSEM Marktprijs. Filiaal te BLOEMENDAAL: Verbinding.weg 59 Telef. 22754 (Adv. Ingez. Med.) Heden: DONDERDAG 5 APRIL Groote Ke:k: Orgelbespeling 3—4 uur. Julianakerk: Concert Noorderkerkkoor. 8 uur. Stadsschouwburg: Jushny's Blauer Vogel, 8.15 uur. Luxor Sound Theater: „S. O. S. LJsberg". 2.30 en 8.15 uur. Palace: „Er was eens een prins". Op het tooneel: Russakoff Duo. Grande attraction de Dance. 2.30. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Hanneles Hemel vaart". Op het tooneel: Acht Rolling Ladies, rolschaats-ballet. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Halsmuseum. Tentoonstelling werk van leden van „Kunst zij ons Doel". 10-4 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Zandvoort: Raadsvergadering 7.30 u. VRIJDAG 6 APRIL Gem. Concertzaal: Uitvoering R-K. Orato- riumvereeniging. ..Le déluge" en „l'Enfant prodigue" 8.15 uur Stadsschouwburg: Rotterd. Hofstad Too neel. „Sheppey" 815 uur Veilinggebouw KI. Houtweg 16: 44e Beurs van de Dameskroniek. 2 uur opening. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds Stel nu eens voor dat een „uitgetrokken" werklooze met 4 kinderen en een huishuur van f 5 in een week niets verdiend heeft, dan ontvangt hij f 13.50 4 maal f 1.50, plus 1 gulden huurtoeslag f 20.50, indien ten min ste het bedrag van f 20.50 niet boven de 65 pet. is en er ook geen gezinsinkomsten zijn. Zou deze zelfde werklooze nu drie dagen arbeid verrichten en bijvoorbeeld hiermede verdienen f 15. dan wordt er f 10 van den steun in min dering gebracht; dus ontvangt hij f 20.50f 10, is f 10.50. Volgens de laatste aanschrijving van den Rijksdienst zal echter aldus niet meer mogen worden gerekend, want (zegt de Rijksdienst) deze man verdiende f 15 en ontvangt er f 10 50 aan steun bij, is gezamenlijk f 25.50, en steun en verdienste mogen niet meer bedragen, dan 80 pet. van het loon, dat in het beroep van den werklooze wordt verdiend. Als nu eens de werklooze een handlanger is in de metaal industrie, waarin het loon is pl.m. f 22: dan is 80 pet. hiervan f 17.60 en zal dus de be trokkene boven zijn f 15 verdienste f 2.60 steun mogen ontvangen, inplaats van f 10.50. Door de beide diensten, welke in onze ge meente met de steunregeling zijn belast, te weten de Gemeentelijke Dienst der Werkloos heidsbestrijding en Maatschappelijk Hulp betoon, worden nu loonnormen voor de ver schillende beroepen vastgesteld; dan zal ook de nieuwe wijziging deze week worden inge voerd. De uitkeeringsnormen worden dus niet aan getast en alleen bij eventueeele verdienste brengt dit in het steunbedrag eenige wijziging, welke vooral beduidend zal zijn, naarmate het loon in het bepaalde beroep lager is. DE EMMABLOEMENDAG HAARLEM. WOENSDAG 25 APRIL. TE Men schrijft ons: De jaarlijksche Emmabloemcollecte zal te Haarlem en Bloemendaal gehouden worden op Woensdag 25 April a.s. Het comité voor deze collecte rekent er weer op, aller steun en medewerking te ontvangen voor dezen bloemendag. Een steun, dien de tuberculose bestrijding zeker noodig heeft en verdient en.... in dezen tijd van financieelen ach teruitgang dubbel noodzakelijk maakt om het behaalde succes te behouden. Dames en jongedames, die willen medewerken aan de Emmabloemcollecte, kunnen zich opgeven aan het Consultatiebureau. Ged. Oude Gracht 41: voor Bloemendaal bij mevr. Velt- man, „Varenberg"; voor Overveen bij mevr. Dr. Bornwater; voor Aerdenhout bij mevr. Baronesse van Dsdem, en voor Spaarndam bij mevr. Dr. Smit. De meisjes moeten minstens veertien jaar oud zijn. willen zij aan de collecte mogen deelnemen. doelmatige en goede Terlichtingaomanea- C. C. KfOUWefeS CHR. ZANGVEREEN. „EBEN HAëZER" De Chr. Zangvereeniging „Eben Haëzer" viert op 17 April a,s. haar 15-jarig bestaan met een feestavond in de Broederkerk aan de Parklaan. De heeren W. Snoeks (tenor) en Valenijn Schoonderbeek (orgel) beiden uir Bussum, zullen hun medewerking verleenen op dezen avond. Ds. C. J. van Paassen zal de bijeenkomst openen en sluiten. NUTS - SPA ARB ANK TE HAARLEM. Vergelijkend overzicht over Maart 1934 - 1933. Aantal behandelde posten 13838 (vorig jaar 12869); aantal inlagen 8817 <v. j. 8477); aan tal terugbetalingen 5021 (v. j. 4392). Inge legd f 484.580.35 (v. j. f 458.568.95); terugbe taald f 596.013.20 (v. j. f 445.524.98): minder ingelegd f 111.432,85 (v.j. meer f 13.043.97). Aantal nieuwe boekjes 284 (v. j. 197>. Aantal afbetaalde boekjes 181 (v.j. 162). Spaarbusjes op 31 Maart 1934 in omloop: 3504. Geledigd in Maart 1934 300 busjes met totaal inhoud van f 5973.19. Aantal verhuurde kluisloketten op 31 Maart 1934. 443. (en koopt U bet ...rj.ciig.i hü Koninginneweg 6 (Adv. Ingez. Med.) SYNAGOGEDIENSTEN Ned. Isr. Gemeente Donderdag: Middagdienst te 1 uur. Avond dienst te 7 uur. 7e en 8e dag Pésach: Ochtenddiensten te 7.30 uur. Vrijdag: M'ddag en avonddienst te 6 uur. Sabbath: Middagdienst. te 2 uur. Avond dienst te 7.26 uur. Werkdagen: Ochtenddiensten te 7 uur. Zon dag te 7.30 u. Middagdiensten te 7 u. Avond diensten bij het invallen van nacht. Talmoed Thora: Tusschen de middag- en avonddiensten. Alle diensten alsmede Talmoed Thora vin den plaats ter Synagoge Lange Begijnstraat no. 11. Benzinegassen over de Haarlemmermeer. Honderdduizenden liters tusschen het stroo, de krullen en het varkenshok. „Maar we hebben toch nog nooit brand ge had „Och meneer, ze zijn haast allemaal leeg.." „Iedereen heeft ze immers ,,'k Geloof niet dat het zoo'n vaart loopt.. Goedmoedig en een weinig spotlachend antwoorden de Haarlemmermeerbewoners op deze wijze onze vraag of de leege en volle ben- zinevaten die achter de huizen en boerde rijen liggen geen brandgevaar opleveren. Wij stellen een vraag, die getuigenis aflegt van een steedsch-moderne voorzichtigheid. Het is anders haast niet te gelooven dat er geen huis is waar geen vat benzine of petroleum ligt. Terwijl in de steden strenge bepalingen zijn gemaakt over de wijze van bewaren van ben zine. het veelal verboden is meer dan 100 li ter „los" in bussen te bezitten, terwijl de ben zineschepen die door de vaarten varen, de vlag „gevaarlijk" in top hebben, terwijl wij dagelijks weer lezen welke ontzettende gevol gen het onachtzaam omgaan met een kleine hoeveelheid van deze vloeistof kan hebben, liggen in de Haarlemmermeer geen duizen den of tienduizenden, ettelijke honderddui zenden liters ongecontroleerd, onbeveiligd, zonder eenigen voorzorg aan den kant van den weg, tusschen de huizen, op de landerijen naast het varkenshok, achter de kippen ren. in het schuurtje tusschen de krullen, in het stroo voor de deur en op alle andere, vooral onbegrijpelijke plaatsen. Waarom? Is dat noodig? Ziehier twee vra gen. die onmiddellijk aan de orde komen. „Het is noodig" luidt allerwege het ant woord en de verklaring is niet ver te zoe ken. De tractors die het land moeten bewer ken worden met petroleum gestookt en moe ten met benzine worden aangeslagen. Ergo bevindt zich bij eiken boer. die een tractor bezit, minstens één vat benzine en één vat pe troleum. En niemand zal van hem kunnen eischen dat hij met het logge ding naar een benzinepomp rijdt, afgezien van de onmoge lijkheid en het verbod met landbouwtractors over onze dure wogen te rijden. Daarbij komt nog dat benzine een artikel-met-speculatie is, en wanneer men meent dat de prijs een cent hooger zal worden, beteekent de tijdige in koop van tien vaten a 200 liter een winst van f 20. En iedereen gunt den boer, vooral tegenwoordig, een buitenkansje. De vaten liggen dus rustig schots en scheef door elkander, de een leunt tegen de ander, de ander weer tegen een derde, de derde steekt ten deele in de mestvaalt en de vierde bezit trotsch een aftrapkraan, die niet altijd zoo erg best zal functionneeren. de gassen verspreiden zich onbelemmerd over de vaten heen, de boerenzoon steekt er net zijn pijp op en de gebuur brengt het vuur in een eindje sigaret. Dat er nu juist geen brand ontstaat is een zuiver toeval, een groot geluk! De Haarlemmermeer stinkt van de benzine, vooral zomers. In de timmermanswerkplaats, onder de stoeltjes van het café-terras, voor het huis van den fietsenmaker, op het erf van den benzine-depothouder, bij den aan legsteiger van het kanaal, tegen het hegje van den melkhandelaar daar vinden wij de vaten en als bijtend sarcasme hangen de ge ëmailleerde bordjes met reclames van brand verzekeringsmaatschappijen als een nette achtergrond boven de benzinevaten, die ge flankeerd worden door de vaten met petro leum en teer. Drie producten, die een innig bondgenootschap hebben gesloten met vlam men en brandellende. „Maar we hebben toch nog nooit brand ge had zegt de vrouw van den timmer- man-benzineverkooper, „en wat daar ligt is allemaal leeg". „Leege vaten zijn gevaarlij ker dan volle", meenen wij, „want leege vaten bevatten benzinegassen en vooral de gassen zijn brand- en ontplofbaar." „Nou, maar wij hebben toch nog nooit brand gehadhoudt de vrouw vol en zij heeft volkomen gelijk. Goddank dat zij nog nooit brand heeft gehad. En de moeder van den depóthouder, die achter de tulle gordijntjes naar den foto graaf kijkt die een klein groepje van driehon derd vaten op den rijweg neemt, en die jaar- in-jaar-uit naar deze honderden vaten keek, is stomverbaasd als wij de mogelijkheid van een catastrofe veronderstellen. „Er komt geen brand!" en daarmee is het uit. „Maar als er nu toch eens een klein vuurtje weze wijze onze vraag of de leege en volle ben zou ontstaandat kan toch wel, niet waar?houden wij vol. „Meneer, er köóoomt geen brand!" De brandweercommandant- van Haarlem mermeer. de heer J. F. R. Gevers zegt. dat half Hoofddorp tot een woestenij gemaakt zou worden als daar wel brand zou komen. „Er komt geen brandzei de moeder van den depothouder en wij hopen het. Maar er was al eens brand, niet bij den depothouder, maar niet ver er vandaan. De brand was niet ont staan door de benzine die er lag. maar dat beweert ook niemand. Overal kan brand ont staan en ontstaat ook brand, maar de om standigheden in de Haarlemmermeer zijn uniek, zijn misdadig in haar onnoozele een voud! De brandweer heeft toen weten te voor komen dat de dertien vaten heet werden, want als dat het geval is, is de ontploffing uiteraard niet ver meer verwijderd. „Als ons dat niet was gelukt." zei de heer Gevers, „was het huis verwoest en wellicht de huizen daarnaast ook Dat waren dertien vaten, en aan den weg lagen er drie honderd, liggen er soms nog een paar honderd meer en in de heele Haarlem mermeer liggen er een paar duizend, want elk huis heeft er een. en de meeste hebben er twee of drie. Maar„er kómt geen brand" is de geruststelling. Mag dat nou wel allemaal? Is er geen wet, voorschrift, bepaling, of verordening? Na tuurlijk zijn er wetten en bepalingen, voor schriften en verordeningen, waarin precies gezegd wordt, hoe een schoorsteen moet loo- pen langs een houten schot, waar vuur ge maakt mag worden en waar niet, want deze wetten bestaan overal, evenzoo als de over treding ervan algemeen is. En over de ben zinevaten zal misschien ook wel iets staan, maar, ach, wie let daar nu zoo precies op, want er is immers nog nooit brand geweest, iedereen doet het toch, en het zal wel zoo'n vaart niet loopen. On der tusschen vergeet men dat de brandweer reeds enkele malen ervoor heeft gezorgd dat het werkelijk zoo'n vaart niet liep, maar het zou vandaag of morgen wel eens zoo'n vaart kunnen loopen als de brandweer de zaak niet meer meester zou kunnen worden. Moet het kalf nu weer eerst verdrinken? Dat is niet noodig en de heer Gevers is het met ons eens. Het is immers zoo eenvoudig om de put te dempen en het kalf is de ge ringe moeite van het dempen overwaard. Wanneer de Haarlemmermeerbewoners ver plicht werden de vaten een behoorlijke plaars te geven. b.v. 50 meter van de woning in een omheind gedeelte, al of niet in een kuil, dan zou reeds veel zijn bereikt. Voor vele wo ningen, en vooral voor de groote boerderijen zou deze bepaling geen enkele moeilijkheid in den weg leggen. Alleen zou eigen en anderer veiligheid er mee zijn gebaat. Ook al is men de meening toegedaan dat er toch geen brand komt. Welke maatregelen er echter nog meer genomen zouden moeten worden, kunnen de benzinebezitters zelf waarschijnlijk het bes te uitmaken, als zij er maar van doordron gen waren dat zij voortdurend in gevaar ver- keeren, Want als is men nog zoo voorzichtig met vuur en brandbaar materiaal, het zou niet de eerste keer zijn als de bliksem een boerderij in lichterlaaie zette. Indien dan ook nog de vaten benzine in het varkenshok en tegen de kippenren liggen, is er heelemaal niet meer aan redding te denken, waarbij het bovendien de vraag is of er veel liefhebbers zullen zijn, die reddingspogingen willen on dernemen, terwijl zij de verzekering hebben elk oogenblik een ontploffing van nabij mee te kunnen maken. Een mooie gelegenheid deze zaak afdoende te regelen, doet zich voor nu de politieveror dening aan een herziening wordt onderwor pen. Dat dit spoedig moge geschieden, want de kwestie is urgent en dringender dan de bedreigden zelf wel meenen! Voor het huis van een particulier spelen de kindertjes krijgertje op de vaten. Straks spe len ze vuurtje stokenVerderop wordt een vat afgestampt in een pomp. De hevel is in werking en wij zien het straaltje loopen. Toe zicht zien we echter nietWeer een eindje verder Het wordt te eentonig: brandgevaar, brand gevaar. brandgevaar, brand. Wie treft hier schuld als het optimisme van de moeder van den depothouder nu eens niet waar is en er tóch brand komt?.... DUIDELIJK GESTELDE VRAGEN van alle Abonné's van dit blad worden door een specialen Redacteur en zijn talrijke medewerkers zoo mogelijk en ten spoedigste beantwoord. De vragen moeten worden geadresseerd aan het bureau van ons blad, met duidelijke vermelding van naam en woonplaats. Vragen, waaraan naam en adres ontbreken, worden terzijde gelegd. De antwoorden worden GEHEEL KOSTE LOOS thuis bezorgd. De namen der vragers blijven redactie geheim. RECHTZAKEN VRAAG: Als vader of moeder uit de ouder lijke macht ontzet is, is dan bij eventueel trou wen of in dienst gaan toch nog hun handtee- kening noodig? ANTWOORD: Neen. BELASTING ZAKEN VRAAG: 1. Tot welk bedrag is een inkomen vrij van belasting? 2. Als een kind. dat bij de ouders inwoont en dus geheel ten laste komt der ouders, een eigen inkomen heeft, dat nog vrij Is van Ink. bel. moet dan dit inkomen voor de aangifte ge voegd worden bij het inkomen van den vader, zoodat deze er belasting van moet betalen? ANTWOORD: 1. Voor de rijksinkomstenbe- lasting beneden S00.—voor de gem. fondsbe lasting kan 500.reeds belast zijn, als men bvb. ongehuwd is en bij zijn ouders inwoont. 2. Neen. de vader behoeft daarvan geen belas ting te betalen. RECEPTEN VRAAG: Hoe verwijdert men een vetvlek uit een bruin lederen koffer? ANTWOORD: Wrijf de vlek stevig af met een zachten doek met xylol Zoo noodig nog eens herhalen. Den volgenden dag wrijven met goe de meubelwas in de kleur van het leer. VRAAG: Hoe verwijdert men donkerbruine theevlekken uit een eikenhouten dressoir, zon der het hout te beschadigen? ANTWOORD: Die theevlekken zijn zeker in het hout gedrongen: in dat geval kunnen zij niet worden verwijderd, zonder dat het hout een weinig wordt beschadigd, maar dit wordt door wrijven met goede meubelwas in de kleur van het hout wel spoedig weer bijgewerkt, of anders werkt gij het met beits bij. Maak de vlekken goed nat met waterstof su- peroxyde 1J^ pCt. Laat 10 minuten inwerken en spons dan met koud water af. Droog met zeeinleeren lap goed af. Zoo noodig. nog eens herhalen. VRAAGIk heb verf op een ganglooper ge morst en kan die met terpentijn niet wegkrij- gen. "Wat moet ik doen? ANTWOORD: Drenk een In vieren gevouwen stuk wit filtreerpapier in terpentijn: leg hierop de vlekken en leg op den achterkant der-vlek ken een droog stuk wit filtreerpapier. Druk hierop stevig met een koude strijkbout. Deze behandeling eenige keeren herhalen. De terpen- tijnvlek, die mogelijk achterblijft, vervliegt van zelf. VRAAG: 1. Hoe moet men een rood crêpe jurkje wasschen, dat het niet krimpt? 2. Hoe bakt met een luchtige dikke koek? ANTWOORD: 1. Aangezien gij niet opgeeft, welke soort crêpe het is en of hét zij'de of stof is, kunnen wij u alleen maar aanradenhet jrukje, dichtgedekt, 10 min ten te laten staan in een steenen komt met ruim waschbenzine. Sla het er dan even door en hang, zonder wringen, te drogen. Deze geheele behanleding moet bul ten in de schaduw geschieden en vooral geen vuur of licht in de nabijheid! z 2. Benoodigd: 2 ons blem, 2 ons boekweiten- meel; ongeveer A]/2 d.L. lauwe melk, 35 gram gist: 2 ons schoone krenten, rozijnen en ge snipperde sucade; 2 eieren, wat zout en 20 gram reuzel of ander vet. Voeg de twee meelsoorten bij elkaar; maak de gist met wat van de lauwe melk aan en maak dan van alle bestanddeelen behalve het zout, een mooi stevig deeg. Laat dit dichtgedekt op lauwwarme plaats ongeveer een uur rijzen. Voeg er daarna het zout bij. Maak het vet heet in een ijzeren potje en besmeer er de zijkanten mee. Doe er het deeg in en laat in matig warmn oven ongeveer een uur lichtbruin en gaar bakken. Leg er, zoo noodig een dek sel op. VRAAG: Mijn licht beige Big Ben gummi re genjas vertoont regenkringen en vlekken. Kan ik deze zelf schoonmaken? ANTWOORD: Stevig afsponsen met lauw zeepsop en nasponsen met schoon water. Met schcone doeken afdrogen. Laat op een kleer hanger buiten in de schaduw nadrogen. VRAAG: 1. Waarmee kan men een flanellen pantalon het beste wasschen, met gewone, of met houtzeep? 2. Hoe moet men een pantalon van een hee- rencostuum wasschen? ANTWOORD: 1. Met een lauw ammoniak zeepsopje. Laat de pantalon er een uur,- dicht gedekt, in staan; wasch dan uit en spoel, zon der wringen, in ruim schoon water na. Hang, ook zonder wringen, buiten in de schaduw te drogen. 2. Zet een nacht in uitgekookt houtzeepsop, waaraan gij zooveel koud water hebt toege voegd, dat de pantalon er ruim in kan staan. Handel verder als onder 1. Aan den rechten kant persen, met een doek er over. VRAAG: Hoe maakt men een witte,, imitatie Panamahoed schoon? ANTWOORD: Met strobin. verkrijgbaar bij drogisten. De gebruiksaanwijzing staat op het pakje. DIVERSEN. VRAAG: Kunt u ook voor mij nazien, aan wien de kanaalverbreeding van Velsen tot Bui tenhuis gegund is? Laagste inschrijver was de Firma ten Breeën v. d. Bout. ANTWOORD: Het werk is opgedragen aan de Fa. F. den Breejen v. d. Bout te Nijmegen. GROENTEMARKT HAARLEM. Haarlem, 4 April 1934. Veldsla 1620 cent per K.G. Lof 1218 cent per K.G. Knakpeen 812 cent per K.G. Boerekool 3760 cent per kist. Andijvie 5080 cent per kist. Gele kool 4070 cent per kist. Spinazie 35—70 cent per kist. Roode kool 8—13 cent per stuk. Knolselderij 26 cent per stuk. Sla f 4.50f 6 per 100 krop. Raapstelen f 1—f 1.50 per 100 stuks. Rabarber 1215 cent per bos. Pieterselie 5—15 cent per bos. Prei 410 cent per bos. Selderij 1025 cent per bos. Radijs 4—6 cent per bos.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 10