Nationaal Zwemfeest van „Haarlem". FRIESCHE BAA110,13 en 15 HEESCHE KEEL DONDERDAG 5 APRIL 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 10 SPORT EN SPEL. ZWEMMEN. Willy den Ouden wint weer het nummer 100 M. vrije slag voor dames. Mej. Willy den Ouden (in badmantel) te midden van de deelneemsters en deelnemers in Stoop's Bad. In Stoops' Bad organiseerde de zwemclub „Haarlem" Woensdagavond een nationaal zwemfeest, dat in alle opzichten geslaagd mag heeten. De publieke belangstelling was groot; geen plaats was onbezet. Het programma werd geopend met een af- valwedstrijd voor adspiranten van „Haar lem", Tenslotte bleven bij dit aardige nummer de verschillende winnaars over. Bij de 10 x 50 M. vrije slag estafette voor jongens tot 18 jaar van H.P.C. Haarlem en H.V.G.B. bleek, dat er veel belovende krach ten schuilen. In de 100 M. schoolslag plaatste Van Kalken zich met een grooten voorsprong nummer een. Een spannende strijd ontspon zich tus schen Van Aelst en Scheffer in de 100 M. vrije slag. Ongeveer 75 M. gingen beiden gelijk op, doch bij het laatste keerpunt werkte eerst genoemde zich los en won met enkele meters verschil. Voor de estafette-wedstrijden voor leden van sportvereenigingen bestond groote be langstelling. Het is prettig als bij sportver eenigingen de belangstelling voor andere takken van sport toeneemt. Dit laatste geldt ook voor de middelbare scholen. Eenige scholen waren in staat om een sterke ploeg af te vaardigen. Bij de 200 M. schoolslag voor dames was de aandacht vooral gericht op de verrichtingen van mej. Jenny Kastein en mej. F. Hessel. De 100 M. rugslag voor dames had een bij zondere aantrekkelijkheid door hfet starten van mej. Puck Oversloot, die onbetwist de sterkste was. Ook waren de verwachtingen hoog gespan nen bij de 100 M. vrije slag voor dames waarin mej. Willy den Ouden uitkwam. Van den start af liep ze regelmatig uit en tikte bijna 5 sec. eerder aan dan mej. A. Tim mermans. De strijd op de 400 M. vrije slag heeren ging tusschen Jan van Hemsbergen en W. Delwel. Eerst op het laatste gedeelte zegevierde Van Hemsbergen; hij won met een miniem ver schil van 1/5 sec. Prachtige sprongen werden te zien gegeven bij de demonstratie schoonspringen. Van de aanwezigheid der R.D.Z.-dames, die verleden week het record 4 x 100 M. vrije slag hadden verbeterd, maakte de voorzitter van „Haarlem", de heer V. Visser, gebruik om haar met de trainster mevr. Wuyckhuizen te huldigen. De dames ontvingen bloemen in de Haarlemsche kleuren. Het publiek juichte de dames hartelijk toe. Hierdoor blijkbaar geïnspireerd wonnen ze gemakkelijk de 3 x 50 M. wisselslag-estafette. Mochten de bezoekers vrijwel den ge- heelen avond spannende kampen zien, dit was ook het geval met het laatste nummer 100 M. rugslag heeren. Van der Meer slaagde er in, de overwin ning te behalen. De polowedstrijd HaarlemR.Z.C. was zeer interessant. Er werd snel gespeeld. De rust stand luidde 1—0 voor Haarlem, de eind stand 11. Na afloop had de prijs uitreiking plaats van dit zoo schitterend geslaagd zwemfeest, zoo vlot verloopen en waaraan zooveel deel nemers hadden meegedaan. De uitslagen luiden: Af val wedstrijd voor „Haarlem"-adspiranten 1. L. Kuyk. 2. A. Oosterveld. 3. D. Petersen 4. F. Wetter. 5. M. Weehuizen. 10 x 50 M. vrije slag estafettel voor jongens tot 18 jaar. 1. H. V. G. B. 5 min. 31 sec. 2. Haarlem 5 min. 42.4 sec. H. P. C. gedisqualificeerd. 100 M. Schoolslag heeren seniores. 1. A. v. Kalken )D.J.K.) 1 min. 19 sec. 2. P. kruithof (R.Z.C.) 1 min. 20.4 sec. 3 L. Korpershoek (V.Z.C.) 1 min. 20.8 sec. 100 M. vrije slag, heeren seniores. 1. C. G. van Aalst (H.Z. en P.C.) 1 min. 3.3 sec. 2. J. C. Scheffer (D.J.K.) 1 min. 6 sec. 3. G. Regter 'R.Z.C.) 1 min 6.2 sec. 4 x 50 M. vrije slag estafette voor sport vereenigingen. om den „Haarlem '-wissel beker imet wedstrijd zwemmers.) 1. H. F. C. 2 min. 8 sec. 2. Sportafdeeling M. T. S. 2 min. 8.2 sec 3. H.I.L.O. 2 min. 8.6 sec. 4 x 50 )L vrije slag estafette voor sport- afdeelingen om het „Haarlem"-wisselschild (zonder wedstrijdzwemmers). 1. H. C. Alliance 2 min. 29.6 sec. 2. Haarl. Kanovereenigmg. 2 min. 41.6 sec 3. V. V. Zandvoort 2 min. 45.2 sec. 4. Honkbalclub Haarlem 2 min. 51.4 sec. 5. V. V. Halfweg 2 min. 51.6 sec. 200 31. schoolslag dames seniores. 1. J. Kastein (H.D.Z.) 3 min. 7.2 sec. 2. F. Hessel (Het IJ) 3 min. 8.8 sec. 3. Gr. Brouwers (R-D.Z.) 3 min. 18.8 sec. 5 x 50 31. vre slag estafette heeren. 1. D. J. K. 2 min. 26.8 sec. 2. U. Z. C. 2 min. 27 sec. 3. H.P.C. 2 min. 27.2 sec. 100 M. rugslag dames seniores. 1. P. Oversloot (O.D.Z.) 1 min. 20.8 sec. 2. T. Wagner (Het IJ) 1 min. 23.6 sec. 3. N. Senff (A.D.Z. 1 min. 27.2 sec. 3 x 50 31. wisselslag estafette voor H.B.S., Lycea. Gymnasia en Ul.O.-scholen. 1. H.B.S. b. 1 min. 50.8 sec. 2. Kennemer Lyceum 1 min. 53.2 sec. 3. H.B.S. a 1 min. 58 sec. 100 3L vrije slag dames seniores. 1. W. den Ouden (R.D.Z.) 1 min. 6.6. sec. 2. A. Timmermans (R.D.Z.) 1 min. 11 sec. 3. J. Selbach (A.D.Z.) 1 min. 12.6 sec. 400 31. vrije slag heeren seniores. 1. J. van Hemsbergen (Haarlem), 5 min. 37.6 sec. 2. W. Delwel (R.Z.C.) 5 min. 37.8 sec. 3. G. van Voorst (A.Z. 1870). 3 x 50 31. wisselslag estafette dames. 1. R.D.Z. 1 min. 50.6 sec. 2. Het U 1 min. 53.4 3. A.D.Z. 1 min. 54.8 sec. 100 31. rugslag heeren seniores. 1. A. J. v. d. Meer (Haarlem) 1 min. 17.2 sec. 2. J. C. Scheffer (D.J.K.) 1 min. 17.4 sec. 3 W. Ambagtheer (A.Z. 1870) Waterpolo: HaarlemR. Z. C. 11. SCHAKEN OM HET WERELDKAMPIOEN SCHAP. ALJECHIN WINT DE TWEEDE PARTIJ. Uit Baden Baden: Woensdag werd in het Kurhaus de tweede partij gespeeld in den tweekamp om het wereldkampioenschap tus schen Aljechin en Bogoljubow. Aljechin speel de met wit. In den 16en zet offerde Aljechin een pion, waardoor hij zijn positie verbeterde. Bogoljubow trachtte nog door combinaties zijn minder goede stelling te redden, doch hij ge raakte in tijdnood. Bogoljubow gaf tenslotte even voor zijn tijd verstreken was, de partij op. De stand is thans: Aljechin 11/2 punt, Bo goljubow 1/2 punt. De derde partij wordt Vrijdag a.s. eveneens te Baden Baden gespeeld. MISS MENCHIK TE BLOEMEN- DAAL. SIMULTAAN-SéANCE AAN Vera Menchik. Zoo hebben we dan de wereldkampioene der schaaksters Woensdagavond in Bloemen- daal gehad. Uitsluitend voor de leden van de Bloemendaalsche Schaak Club gaf Miss Vera Menchik in het Jeugdhuis aan de Donkere Laan een simultaanséance tegen niet minder dan 33 tegenstandsters en tegenstanders. Te acht uur waren leden en belangstellen den aanwezig om Miss Menchik te begroeten. De heer G. Blom sprak haar als volgt toe: „Het is voor onze club een groot genoegen, u als onze gast in ons midden te hebben. Daar onze vereeniging een van de weinige is met dames-leden, hebben wij de gelegenheid niet voorbij willen laten gaan om u als vrouwe lijke wereldkampioen voor deze séance uit te noodigen. Wij zijn ervan overtuigd, dat on danks het groote aantal van 33 tegenstanders deze avond voor u niet zwaarder zal zijn, dan de andere van uw tournee, daar op enkele vrij goede spelers na. onze leden tot de ge middelde amateurs behooren. Wij weten, dat voor u een mooie partij schaak een genoegen is, wat het resultaat ook moge zijn. In dezen Een goed begin f9'f* balve werk^ Daarom voordat U aan. den slag gaat, een pijpje (Adv. lngez. Med.) geest spelen wij vanavond allen; wij wen- schen u van harte een hoogst aangenamen avond toe". Mevrouw G. OnvleeLans bood daarna met eenige vriendelijke woorden Miss Men chik een bouquet rozen aan. De heer J. Lanskamp, secretaris der B.S.C. verzocht aan de deelnemers plaats te nemen en deelde als voorwaarde mede, dat wanneer Miss Menchik bij het bord zou komen, on middellijk een zet moest worden gedaan, ter wijl geen zet mocht worden teruggenomen. Hij verzocht nog, zeer slecht staande par tijen niet noodeloos te rekken, doch direct op te geven en wees er op, dat niet mocht worden geconsulteerd. Miss Menchik opende nu de partijen en reeds onmiddellijk viel op, dat een groot aan tal verschillende openingen door haar wer den gespeeld. We zagen niet alleen de meer gebruikelijke d4 en e4 openingen, maar ook Pf3 en zelfs f4. Hec gevolg was dan ook dat de partijen een bijzonder afwisselenden aanblik boden. Slechts een enkele maal kon het Miss Men chik gelukken, om spoedig een voordeel te behalen in stukken of kwaliteit. Wel echter werd in de meeste partijen 'n gevaarlijke stel ling door haar opgebouwd, daar zij zoowel haar stukken als haar pionnen in prachtige combinaties wist te plaatsen en daarbij den meesten tegenstanders geen gelegenheid gaf. hetzelfde te doen. Het kon ons dan ook niet verwonderen, dat te ongeveer half tien de eerste verliezer zich aanmeldde, na eenigen tijd door een tweede gevolgd. De derde partij die geëindigd werd, gaf aan de Bloemen dalers weer wat moed. Mevrouw R. Onvlee Lans had n.l. kans gezien om remise te for ceer en. Het aantal verliezers nam echter toe en toen om kwart voor twaalf de ongeëindigde par tijen werden beslist, waren nog slechts twee remise-standen bereikt. Over de innemende persoonlijkheid van Miss Menchik schreven wij reeds eerder. Op deze séance hebben wij haar leeren kennen als een rustige, voorzichtige speelster. Zooals gezegd speelt zij van den eersten zet af met veel variaties, hoewel het opviel, dat zij bij de zwakkere spelers algemeen de e4 opening prefereerde. In haar verdere partijen wacht zij gewoonlijk geruimen tijd met den aanval, doch weet haar stukken zoo te plaatsen, dat wanneer zij eenmaal tot den aanval over gaat. deze vrijwel nooit te keeren is. Het is voor de Bloemendaalsche Schaak Club een mooie avond geweest en het eind resultaat (van de 33 partijen 25 door Miss Menchik gewonnen,/ 7 i-emise en 1 verloren) kunnen wij zeer bevredigend noemen, De eenige winnaar was de heer J. Vermeer. Remise werd behaald door mevr. R. Onvlee Lans en de heeren P. A. C. van den Bronk, C. Bolsenbroek, J. Lankamp, Wibo van dei- Werf, J. A. Stals en A. Hinlopen. VOETBAL DE SCHOOLWEDSTRIJDEN TE VELSEN. Ook Woensdag was er wederom, dank zij het goede weer, groote belangstelling. In beide afdeelingen stonden weer eenige spannende wedstrijden op het programma. De verrassing van den dag was de nederlaag van het reeds als kampioen gedoodverfde vierde elftal van de H.B.S. Met 10 verloor het van de U.L.O. uit IJm.-Oost. Veel belangstelling bestond er ook voor de ontmoeting School JSchool G. Wel eenigs- zins tegen de verwachting in won School J tenslotte met flinke cijfers. Ook de Insinger- school, die dit jaar voor het eerst meedoet, won wederom haar wedstrijd. De algemeene verwachting is, dat het in den eindstrijd tenslotte tusschen School J en de Insinger- school zal gaan. Zij tenslotte nog gemeld, dat het bestuur van Stormvogels een bedrag heeft beschik baar gesteld teneinde de jeugdige voetballers op chocoladereepen te tracteeren, een geste, welke door de commissie op hoogen prijs is gesteld. De uitslagen van Woensdag waren: Afdeeling D: 2e ronde (Winnaars). UX.O. (IJm.-O.)—H.B.S. 4 (Velsen) 1—0 Nijverheidsschool (Velsen) School 4 (Beverwijk) 42 2e ronde (Verliezers). H.B.S. 5 (Velsen)— Duinwyckschool (W. a. Duin) 32 M.U.L.O. 2 (Beverwijk)— School D (IJm.-O.) 7—1 Afdeeling E. 2e ronde (Winnaars). School E (IJm.O.) School K 'IJm.-O.) 1—1 School K wint. School J (IJm.—School G (Velsen) 6—2 Irisingerschool (IJm.) School F (Santpoort) 41 O. L. School (W. a. Zee) P. Vermeulenschool (IJm.) 11 P. Vermeulenschool (IJm.) wint 2e ronde (Verliezers). School D IGr. v. Prinstererschool 25 Gr. v. Pr. school gedisqualificeerd. School A (IJm.) Comité-school (IJm.) 50 w.n.o School C (IJm.) School 1 (Beverwijk 52 School 2 (Beverwijk) School 3 (Beverwijk) 08 Hedenmiddag worden gespeeld: Afdeeling D: Eindstrijd (Winnaars). U.L.O. (IJm.-O.) Nijverheidsschool (Um.-O.) 23 uur Ein dstrijd (Verliezers) H. B. S. 5—M.U.L.O. 2 (Beverwijk) 2—3 uur Afdeeling E. Halve eindstrijd (Winnaars). School K (IJm.-O.)— School J (LJm.) 23 uur. Insingerschool (IJm.) P. Vermeulenschool (IJm.-O.) 23 uur Halve eindstrijd (Verliezers). School D I (IJm. O.)— School A (IJm.) 34 uur. School C (IJm.) School 3 (Beverwijk) 34 uur. HAARL. VOETBALBOND DE SCHOOLWEDSTRIJDEN. De afdeelingen A en B hadden Woensdag een rustdag; in afdeeling C werden de halve finales bereikt. Dit gebeurde na spannenden strijd, want 'wee der vier wedstrijden eindig den in een gelijk spel. De U.L.O.-school uit IJmuiden deed haar kans te niet, door met een ongerechtigden speler uit te komen, on der valschen naam nog wel. Het spreekt van zelf dat dergelijke dingen niet geduld worden. Zulke onsportieve daden worden onherroe pelijk met uitsluiting bestraft. Het instituut „Oranje Nassau" zal de opengevallen plaats innemen. In afdeeling D werd de 3e ronde afgewerkt. Ook daar zijn thans de demi-finales bereikt voor verliezers- en winnaars afdeeling. En ten slotte afd. E. In de verliezersronde sprak Willem de Zwijger (school), een hartig woordje met J. P. Coen (school), al leert de historie,, dat dit niet mogelijk was, terwijl O.L.S. 4 van Zeggelen (school) met een neder laag naar huis stuurde. Gelukkig, dat de ver liezers tenminste nog een reep chocolade kre gen! In de winnaarsafdeeling voetbalden de Nic. Beets- en Da Costa-school, waarbij Da Costa won. Tegen de verwachting in leed O.L.S. 39 iSpaarndam) een nederlaag tegen O. L. S. 25, die nu heel goede kansen krijgt. Maar de Marnixschool is er ook nog! Vrijdagmorgen komen deze twee concur renten tegenover elkaar. De uitslagen van Woensdag 5 April waren: Afdeeling C. 4e ronde. Ie H.B.S. B 3—Ambachtsschool 6 11 le H.B.S. B3 wint met strafschoppen. R.K. U.L.O. (Beverwijk)—H.B.S. 2 (Velsen) 1—1 R.K, U.L.O. wint met strafschoppen. U.L.O. B2Ambachtsschool 9 13 Kennemer Lyceum 2U.L.O. (IJmuiden) gedisq. Afdeeling D. 3e ronde (verliezers.) 2e Centrale school 22e H.B.S. B 8 60 le Doopsgez. schoolle H.B.S. B 6 120 Bronsteeschool 2 (Heemstede)2e H. B. S. B 7 2—2 Bronsteeschool wint met strafsch. le Centrale school 4H. B. S. A7 31 3e ronde (winnaars), le Centrale school 32e Centrale school I 0—2 U.L.O. B 4—U.L.O. A 5 11—0 le Centrale school 2U.L.O. B 5 12 Ambachtsschool 10le H.B.S. B 5 102 Afdeeling E. 4e ronde (verliezers). O.L.S. C (BloemendaalNoorderschool 2 0—3 Willem de ZwijgerschoolJ. P. Coenschool (O.L.S. 44) 7—2 v. Zeggelenschool (O.L.S. 41)O.L.S. 4 14 NassauschoolDreefschool (Heemstede) 0—0 Dreefschool wint met strafsch. 4e ronde (winnaai-s). Nic. Beetsschool (Heemstede)Da Costa- leerschool 01 O. L. S. 32Linnaeusschool (O.L.S. 42) 1—4 O. L. S. 25—O. L. S. 39 (Spaarndam) 4—1 O. L. S. 5Marnixschool 05 Het programma voor Vrijdag luidt nu: Halve eindstrijden, Afdeeling B: U. L. O. B 1—Kennemer Lyceum I 10 uur, terrein E.D.O. Afd. C. le H.B.S. B 3Instituut „Oranje Nassau". 10 uur, Vergierdeweg. R.K. U.L.O. (Beverwijk)Ambachtsschool 9, 10 uur, Vergierdeweg. Afdeeling D', Verliezers: 2e Centrale school 2le Doopsgezinde school. 9.30 uur, Haarlem. Bronsteeschool 2 (Heemstede)le Centrale school 4, 9.30 uur, Haarlem. Winnaars. 2e Centrale school IU.L.O. B 4 10 uur, E.D.O. U.L.O. B 5Ambachtsschool 10, 10 uur, E. D. O. Afd. E, Verliezers: Noorderschool 2Willem de Zwijgerschool 9.15 uur, Middenweg. O.L.S. 4Dreefschool (Heemstede) 9.15 uur. Middenweg. Winnaars: Da CostaschoolLinnaeusschool (O.L.S. 42). 10.30 uur. Middenweg. O.L.S. 25Marnixschool, 10.30 uur, Midden weg. DAMMEN. CLUBKAMPIOFNSCH APPEN HAARL. DAMCLUB. Dinsdagavond jl. werd de afgebroken parti: uit den wedstrijd om het hoofdklasse club kampioenschap 1933-1934 der Haarlemsche Damclub tusschen J. B. Sluiter Jr. en J. van Looij voortgezet en door Sluiter gewonnen. LEDENVERGADERING HAARL. DAMCLUB. Dinsdagavond jl. hield de Haarlemsche Damclub een buitengewone ledenvergade ring. Te acht uur opende de voorzitter de heer J. W. van Dartelen, de vergadering en memoreerde het overlijden van den heer C. H. Broekkamp (eere-lid der Haarlemsche Damclub). Ten teeken van instemming en hulde aan de nagedachtenis van den doode verhieven alle aanwezigen zich van hun ze tels. Hierna brachten de heeren H. G. Teunisse en W. J. A. Matla verslag uit als afgevaar digden, resp. van de op 26 Augustus 1933 en 25 November 1933 gehouden jaarvergadering en ledenvergadering van den districtsbond Vlug en aan- genaam ver- f5j holpen met IK ZE HELPEN GOED - ZE SMAKEN GOED (Adv. Ingez. Med.) „Noord-Holland". Beide verslagen werden on der dank goedgekeurd. Als afgevaardigden naar de op 21 April a.s. te houden jaarvergadering van den districts bond „Noord-Holland" werden gekozen de heeren P. J. Bijrij en W. J. A. Matla. De agenda der op Hemelvaartsdag te Utrecht te houden jaarvergadering van den Nederl. Dambond werd uitvoerig besproken. Als afgevaardigde naar deze vergadering werd gekozen de heer J. W. van Dartelen. Na uitvoerige discussie werd besloten met September a.s. van clublokaal te veranderen. In verband met de gestadige uitbreiding van het ledental is het noodzakelijk geworden naar een grootere lokaliteit uit te zien. De wedstrijden om de clubkampioenschap pen 19331934 werden uitvoerig besproken. Bij de rondvraag herdacht de voorzitter nog het overlijden van het lid J. C. Bom. Te 11 uur werd de vergadering gesloten. PAARDENSPORT VEREENIGING „RITMEESTER DE KRUYFF" Men schrijft ons: Deze vereeniigng organiseerde haar jaar lij kschen Paasch-rit. Niet minder dan 19 le den namen deel aan dezen tocht. Door schit terend voorjaarsweer begunstigd reed de stoet 's morgens door de duinen naar Zand voort. 's Middags werd van daar weer gestart om langs het strand en door de bosschen van den heer Kremer den terugtocht te aanvaar den. Met dezen mooien rit heeft de vereeni ging haar oefenseizoen weer ingezet. Het ligt in de bedoeling dit jaar weer aan eenige concoursen deel te nemen. De land bouwers uit Halfweg en omgeving beseffen nog niet voldoende het groote nut van de Landelijke Ruitersport. De rijlessen worden te Halfweg gehouden op het Sektorpark en in Santpoort op een nader aan te wijzen plaats. DAMES-HOCKEY. B.D.H.C. OP DEN JEUGD-HOCKEYDAG TE BUSSUM. In de eerste ronde boekte Bloemendaal een 8—0 overwinning op Be-Fair b. De goals wer den gemaakt door S. van Toulon v. d. Koog (2) N. v. d. Brandeler (2), M. Stehouwer (3) en A. Kout (1). De andere resultaten waren: Gooi c—Be Fair a 0—3; Gooi a—Baarnsch Lyc. 20; KievitenGooi e 30: Utrecht—Gooi b 05 (w.n.o.)Gooi dVictoria 01, terwijl Amsterdam en Hilversum een bye hadden. In de tweede ronde ondervond B.D.HC. meer tegenstand van Be Fair a. Langen tijd' was de stand 10, (S. v. d. Koog), doch na rust was het gedaan met Be Fair's krachten en gemakkelijk werd de score Opgevoerd tot 5—0 door M. Stehouwer en N. v. d. Brandeler Verder was Hilversum een gemakkelijke prooi van Amsterdam (7—0). Gooi a bleef met 3—0 de baas over de jeugdige Kieviten, terwijl bij het gelijke spel tusschen Victoria en Gooi b het doelschieten besliste, wat de Rotterdam- sche meisjes in de volgende ronde bracht. In de eerste demi-finale, die ging tusschen Amsterdam en Bloemendaal, was B.D.H.C. vóór rust sterk in de meerderheid, doch schie ten op het droge zanderige veld bleek niet mogelijk. De tweede speelhelft gaf een gelijk- opgaanden strijd met wisselende kansen te zien; 5 min. voor tijd scoorde Amsterdam door haar middenvoor; een laatste krachtinspan ning bracht de Bloemendaalsche jeugd het ge- wenschte tegenpunt (S. v. d. Koog). Na 2 x 11 doelschoten op beide keepsters gelost was de stand nog gelijk, het 30ste doelschot bezorgde Amsterdam de overwinning. In de tweede demi-finale hield Gooi a Victoria er met 40 onder. In de finale, die tusschen Amsterdam en Gooi e verspeeld werd, nam de laatste club de leiding, die spoedig vergroot werd tot 3—0. Hoewel Amsterdam kranig partij gaf, kon zij het niet verder brengen dan haar eer te redden, zoodat Gooi a winnares werd van het Jeugdhockey-tournooi, dat dit jaar voor het eerst gehouden werd. KINDERVOEDING. De Vereeniging „Kindervoeding" reikte in de afgeloopen week uit in hare afdeelingen: Zoetestraat 565 porties; Overtonstraat 514 porties: Byzantiumstraat 349 porties. Bovendien werden aan de scholen voor Buitengewoon L.O 125 porties verstrekt. NIEUWS UIT INDIE. 3500 LANDSDIENAREN GEPENSIONEERD. BATAVIA, 4 April (Aneta). Volgens het Departement van Financiën zijn in 1933 3500 landsdienaren gepensioneerd, n.l. 1556 uit de A-, 504 uit de B-. 429 uit de C-groep en 1011 uit de Landsbedrijven. S.S.-KANTOOR AFGEBRAND. TASIK MALAJA 4 April (Aneta). Het kantoor van de Staatsspoor te Kalipoetj ang, Bandjar. is afgebrand. Kwaadwilligheid is vastgesteld. De schuldige een koelie heeft een •volledige bekentenis afgelegd. EMERITUS-PREDIKANT OVERLEDEN. SEMARANG. 4 April (Aneta) Bij de fa milie; is uit Freiburg bericht ontvangen van het overlijden van Ds. G. C. A. A. van den Wijngaard, bekend Indisch emeritus-predi kant. VAN VERDUISTERING VRIJGESPROKEN. BATAVIA, 4 April (Aneta) Het Hoog Mi litair Gerechtshof heeft den kapitein H(oor- weg), die door den Krijgsraad te Tjimahi we gens verduistering tot acht maanden gevan genisstraf was veroordeeld met vervallenver klaring uit den militairen stand, vrijge sproken. De advocaat-fiscaal had bevestiging van het vonnis van den Krijgsraad geëischt.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 12