Watersport in het R.A.I.-gebouw ZATERDAG 7 APRIL 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 12 De Hiswa-tentoonstelling biedt veel nieuws. Een dorado voor liefhebbers. Het R.AJ.-gebouw is gelijk een amphibie: nauwelijks is de eene tentoonstelling geëin digd of een andere wordt er weer ingericht. [Van 6 tot 9 April is er de Hiswa-watersport- tentoonstelling. de tweede tentoonstelling op dit gebied in het R.A.I.-gebouw. Voor hen die de naam Hïswa eigenaardig in de ooren moge klinken zij gezegd dat het slechts één der vele afkortingen is waarmee wij tegenwoordig worden verrast en waaraan vooral puzzlelaars hun hart kunnen ophalen. Hiswa dan beteekent: Watersporttentoon- stelling van de Nederlandsche Vereeniging voor Handel en Industrie voor Scheepsbouw en Watersport. Er is veel te zien in de kleine zaal van het R.AJ.-gebouw en een volledige opsomming zou niet alleen onmogelijk zijn doch tevens over bodig daar elk rechtgeaard liefhebber van de watersport deze tentoonstelling gaat zien, want er valt veel nieuws te aanschouwen. Talrijke motorbooten en zeilschepen in ver schillende modellen en prijzen zijn op bizarre wijze bijeengebracht en men heeft het gevoel dat zij zijn „trés étonnés de se trouver en semble". Bijzondere aandacht verdient de stand van tien Nederlandschen Bond tot het Redden van Drenkelingen die op overzichtelijke wijze aan toont welk nut de toepassing van de spreuk: Elk Nederlander zwemmer elk zwemmer redder" kan hebben. Desalniettemin verdrin ken er jaarlijks in ons land toch nog ruim 600 menschen! Vroeger was dit aantal echter ver over de 900. Een andere bezienswaardigheid vindt men in de afdeeling waar verschillende vereenigin- gen hun stands hebben ingericht. Op die van de Unie van Watertoeristen vindt men drie borden met voorwerpen welke men in koeien- magen heeft aangetroffen bij slachting in het slachthuis te Haarlem. Het dienen als waar schuwing aan kampeerders niet van alles op weilanden achter te laten, als: een contact sleuteltje van een auto, haarspelden, guldens, schroeven en moeren en alle mogelijke, on denkbare en denkbare, scherpe en botte voor werpen. Interessant is ook een maquette van een reddingboot, die na omgeslagen te zijn zich zelf in een minuut en veertig seconden opricht. Kampeerartikelen zijn eveneens in groote verscheidenheid aanwezig waarbij vele nieuwigheden te ontdekken zijn. De A.N.W.B. stelt talrijke nieuwe kaarten ten toon van groote en kleine waterwegen. Voor deskundigen is op het gebied van boot- bekleeding de aanwezigheid van geperst hout belangwekkend dat zich voor dit doel uiter mate goed leent. Elders wordt een verfsoort getoond die tegen alle weersomstandigheden bestand is en ook niet door water wordt aan getast. Vele bouwers van booten toonen hun zelf gemaakte ontwerpen en dat verleent aan deze tentoonstelling een eigen cachet. Van unifor miteit is geen sprake en de ontwerpers gaven gaarne alle gewenschte toelichtingen. In een hoek bevindt zich een skiff van een bijzon der licht soort hout. Typisch is het voorbeeld van een meubel fabriek die de bakens heeft verzet (om in zee termen te blijven) en met kanofabricage is begonnen. Een zeilboot die tevens als motor boot kan fungeeren zal zeker veel belangstel ling wekken. De goedkoopste boot zal ongetwijfeld de aandacht der jeugd trekken: een motorboot van twee kwartjes.... gedreven door een Meta-blokje dat verdampt, waardoor het ding als een razende door een teil water stuift! Zooals gezegd is: de ware watersportlief hebber zal niet nalaten dezen drogen vijver te bezichtigen en zijn hart ophalen aan de ranke zeilschepen, de snelle en sterke motorbooten, de een luxueuzer dan de ander en dienover eenkomstig prijziger, de lichte skiffs, de op vouwbare en de andere kanos en de duizend en een artikelen die ermee annex zijn. Wellicht zal hij dan koopen ook Want dat is toch de bedoeling van de expo santen! BEVERWIJK DE MOEILIJKHEDEN VAN „KENNE MERLAND' EN „VRIJE VEILING" HET BESTUUR TRACHT EEN RAMP TE VOORKOMEN. DAMES-HOCKEY. DE WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. Voor a.s. Zondag staan er twee internationale ontmoetingen op het dames-hockeyprogram- ma, die belden te Arnhem zullen plaats vin den. Het Nederlandsch A-elftal speelt tegen West-Duitschland-A, terwijl ook de beide B ploegen van Nederland en West-Duitschland elkaar zullen bestrijden. In deze beide vertegenwoordigende Holland- sche elftallen komen maar liefst acht Haar- lemsche hockeyspeelsters uit. Voor het A-team werden drie speelsters van B.D.H.C. gekozen, en één van Rood-Wit, voor het B-elftal zullen twee Bloemendaalsche en twee Heemsteedsche dames uitkomen. Het A-elftal heeft belangrijke wijzigingen ondergaan. Zondag spelen drie debutanten mee. die alle drie uit B.D.H.C. komen. In de eerste plaats de keepster, mej. Andreas, die de moeilijke taak zal hebben mej. Molhuysen te vervangen. Mocht mej. Andreas echter even goed op dreef zijn als de vorige week tegen het Engelsche dameselftal van Miss Pollard, dan zal een Hollandsche overwinning Zondag niet uitgesloten zijn. bers vormen sinds twee jaar de B.D.H.C. ach terhoede. H. Andreas. De andere beide Bloemendaalspelers zijn de kant-halfs, mej. Leendertz en mej. De Vletter Beiden waren de laatste wedstrijden uit stekend op dreef, en de combinatie met de midhalf, mej. Vreede uit Rood-Wit, voorspelde j.l. Zondag veel goeds. E. Leendertz A. de Vletter. Dat besloten werd tot verandering van mid half was te verwachten. De Amsterdamsche midhalf, mevrouw Eilers, die reeds jaren de spilplaats in het Nederlandsch elftal bezet heeft werd de laatste wedstrijden overvleugeld door mej. H. Vreede, die in het internationale elftal rechtshalf speelde, hoewel haar plaats mid-half is. Het spel van deze jonge half linie doet ons voor Zondag veel verwachten. D. Roos G. Rigbers. Mej. Roos kwam reeds eerder in 't B-elftal uit, en speelde ook meerdere malen in proex- wedstrijden mee, of werd als reserve gekozen. Mej. Rigbers gaat haar première tegemoet. Wc zullen hopen dat deze achterhoede de taak van keepster zoogering mogelijk zal maken. Mevrouw Eilers speelt mid-half, en haar jaren lange routine zal een groote steun voor het elftal zijn. De links-half beschikt ook al over internationale routine; mej. Meeveis speelde reeds eenmaal in het Nederlandsch A-elftal mee. Als rechtshalf werd mej. Bijvoet gekozen, ook geen onbekende in proefwedstri.i- den. Het is echter mogelijk dat zij Zondag niet beschikbaar kan zijn. In de voorhoede zijn de twee Rood-Witspeel- sters Leeuwenberg en M. van Beeck Vollen hoven opgenomen. T. Leeuwenberg M. van Beeck Vollenhaven De andere plaatsen In het elftal zijn allen Ingenomen door „oude bekenden". De backs zijn mej. Rollin Couquerque en mej. Dubois, die reeds meerdere malen in deze combinatie gespeeld hebben. Ook de voorhoede bestaat uit beproefde krachten. Mej. Terwindt (Amsterdam) weer op de middenvoorplaats, terwijl de beide vleu gels bekend sterke combinaties zijn: links mej. Hofland—mej. Bauduin. rechts mej. Pola- nomej. Th. Broese van Groenou. Wat het B-elftal betreft, ook hierin werden enkele wijzigingen gebracht. Mej. Broekhuis uit Deventer staat in den goal. Het is haar eerste wedstrijd in een vertegenwoordigend elftal. Zelfs in de proef wedstrijden kwam zij tot nu toe nog niet uit. Wel maakte zij haar debuut in de districtswedstrijden in Bilthoven, waar zij dan ook blijk gaf, ondanks haar jeugd, reeds over goede keeptalenten te be schikken. De backs, mej. D. Roos en mej. Rig- Mej. Leeuwenberg speelde meerdere malen internationale wedstrijden mede, en zal naar wij hopen de West-Duitsche keepster handen vol werk geven. De keuze van mej. M. van Beeck Vollenhoven lijkt ons, gezien de resul taten der afgeloopen competitie, en haar spel- kwaliteiten tegen het Engelsche elftal verleden week, uitstekend op haar plaats in het B- elftal. De vleugelspeelsters zijn links mej. Arriëns (Zutphen) en rechts mej. S. Broese van Groe nou (Kieviten). Beiden zijn snel, en beschik ken over een hard schot. De rechtsbinnen is mej. O. Kok (Hilversum) die enkele weken geleden haar eersten inter nationale wedstrijd meespeelde tegen Frank rijk, daar mej. Terwindt toen niet beschikbaar was. Alles met alles dus een elftal dat succes kan hebben West-Duitschland zet de volgende elftallen hier tegen over: West-Duitschland A.: Doel: Techman. Achter: Jechal en Bayer. Midden: Richter, Piedboeuf en Peters. Vóór: Rosenbaum, Petniecky, Lessenick, Sauer en Schürmann. West-Duitschland B.: Doel: Grünwald. Achter: Schreiber en Valkmann. Midden: Wienadts, Schellhard en Engels. Vóór: Bremicker, Dernbach, Infanti, Krüger en Schöbel. Verder zijn nog enkele competitie-wedstrij den te spelen: 2e Klasse A: VictoriaO.K. 3e Klasse B: O.K. 2—T.H.C. 3e klasse D: Baarnsch Lyceum 2Utrecht 2 Promotie en Degradatie-competitie: 3e Klasse F: Victoria 2H.D.S. H.H.Y.C.—Hilversum. (Beslissingswedstrijd op het Rood-Wit terrein om 11 uur.) Van den uitslag van den wedstrijd hangt het af of Hilversum zich in de eerste klasse zal kunnen handhaven, of moet degradeeren zoodat H. H. Y. C. haar plaats inneemt). Voor de promotie-klasse moet T.O.G.O. haar plaats verdedigen tegen Hurley. Slechts een overwinning kan T.O.G.O. helpen, daar de strijd anders verder tusschen Hurley en Lei den moet worden beslist. Voor de tweede-klasse-promotie staan enkele wedstrijden op het programma, n.l.: H.H.Y.C 2—Rood Wit 3. Gooi 5De Vierde. Gooi 2—B.D.H.C. 4. Naar aanleiding van de onlangs gehouden vergadering van groepen leden van de R.-K. Coöp. Tuindersvereeniging „Kennemerland" en de Coöp. Veiling en Aankoopvereenigmg „Vrije Groenten en Fruitveiling, in welke bij eenkomst de heer W. van Dok de financieele moeilijkheden van beide vereenigingen heeft behandeld, heeft het bestuur van de R.-K. Coöp. Tuindersvereeniging „Kennemerland" een circulaire aan de leden gericht van den volgenden inhoud: Door een groep leden wordt het werk van ons bestuur in deze moeilijke tijden sterk be- critiseerd. Terwijl ons ter bevoegder plaatse is gezegd, dat een faillissement onzer vereeniging niet is te vermijden, tenzij alsnog een regeling tot stand komt, zijn wij onafgebroken met tal van instanties en autoriteiten aan het werk geweest om te voorkomen, dat onze ver eeniging en met haar tal van leden, maat schappelijk ten onder zouden gaan. Dit kost tijd en inspanning van onzen kant en vertrouwen van uw kant. Aan vertrouwen gaat het den laatsten tijd ontbreken en het blijkt zelfs uit de vele loopende geruchten, als zouden er onregelmatigheden zijn ge schied, dat dit vertrouwen door allerlei laster wordt ondermijnd. Moet dit zoo door gaan. dan zal ons werk worden vernietigd en zal de ramp over u komen, die wij nu met alle mid- kelen trachten te keeren. Door een groot aantal leden is op wettige wijze een ledenvergadering aangevraagd, die vergadering zal worden gehouden, het be stuur hoopt dan tegelijker tijd een regeling te kimnen voorleggen ter goedkeuring en vrije beoordeeling. Als eerste eisch voor een regeling heeft het bestuur gesteld, dat de vereeniging en de le den daardoor niet zwaarder met schulden mogen worden belast. De opzet eener regeling is echter nog in handen van autoriteiten en instanties, die daarbij zullen betrokken wor den en medewerking zullen verleenen. In deze omstandigheden mag het bestuur het roer niet uit handen geven en moet het handelen zooals het meent te moeten doen, daartoe van alle kanten voorgelicht. Wij, die tal van jaren naar beste weten de vereeni ging hebben geleid, zijn niet anders gewor den en hebben in dat opzicht niets te verber gen. Om het wantrouwen echter volledig weg te nemen, heeft het bestuur geen enkel be zwaar, dat door een commissie uit de leden met een onpartijdig accountant een boeken onderzoek zal plaats hebben, waarna schrif telijk of mondeling op een vergadering, een rapport zal worden uitgebracht, waarmede dan de lasterpraatjes die over personen en bestuursleden zijn fond gestrooid den kop kunnen worden ingedrukt, en waardoor een rustige en zakelijke bespreking van de te ne men maatregelen zal kunnen plaats hebben. Wij hopen u daartoe spoedig in de gelegen heid te kunnen stellen". Blijkens deze mede deeling is het bestuur dus tegemoet gekomen aan de wenschen, neergelegd in de motie, welke in de vergade ring van de tuindersgroepen werd aangeno men. Deze verzoeken betroffen het beleggen eener ledenvergadering en het toestaanvan een onpartijdig accountantsonderzoek ten overstaan van een commissie uit de leden. R.K. COÖP. TUINDERSVEREENIGING „KENNEMERLAND." BEVERWIJK, 6 April 1934. Boerekool per kist 1530 Spinazie per kist 3075 Sla per kist 5095 Andijvie per kist 80 Wortelen per bos 13 Rabarber per bos 513 Raapstelen per bos 2 1/23 1/2 Radijs pe rbos 2 1/25 Selderie per bos 45 Prei per bos 515 Bloemkool I per stuk 1035 Witlof per K.G. 8—18 Uien per K.G. 12 Aardbeien per bakje 3650 Roode kool per stuk 512 Gele kool per stuk 412 Spruiten per K.G. 1215 BALDADIGE JEUGD. VUURTJES STOKEN EN RUITEN INGOOIEN Het is de politie gebleken, dat de baldadig heid der jeugd weer zeer aanzienlijk gaat toenemen. In het bijzonder in de buurt van de Stumphiusstraat, de Kees Delfsweg en de Baanstraat worden de bewoners herhaalde lijk door baldadigheden gehinderd. Vuurtje stoken en ruiten ingooien veroorzaken den omwonenden heel wat last en schade. De politie is voornemens, strenge maat regelen tegen deze euveldaden te nemen. Wanneer opnieuw ruiten worden ingegooid zal zij geen genoegen meer nemen met de regeling van de schade door de ouders, maar tegen de bedrijvers van de baldadigheden procesverbaal opmaken. IJMUIDEN BAZAR VOOR HET WITTE KRUIS. OPENING DOOR MEVROUW RAMBONNET—SPEET. Naar wij vernemen zal de bazar ten bate van Het Witte Kruis, die van 11 tot 14 April in het Witte Kruisgebouw Kennemerlaan 125 gehou den zal worden, a.s. Woensdagmiddag 3 12 uur worden geopend. De opening zal geschie den door mevrouw RambonnetSoeet. VELSER ZWEMINRICHTING. OPGELEGD. In verband met de ongunstige resultaten van de visscherij zijn de stoomtrawlers Zwa luw, Sperwer, Zeeleeuw en Liesbeth Betty op gelegd. CHR. BESTURENBOND. Nader vernemen wij, dat in de vergadering van den Christelijken Besturenbond, die 18 April a.s. in het R.K. Vereenigingsgebouw in de Mahustraat gehouden zal worden het nieuwe vaandel onthuld zal worden. Deze plechtigheid zal geschieden door burgemees ter Rambonnet. Als spreker treedt op de heer K. Kruithof, voorzitter van het Christelijk Nationaal Vak verbond. Verder zal vertoond worden de film „Achter de wolken schijnt toch de zon". GROOTSCHE PLANNEN VOOR HET KOMENDE SEIZOEN. Het fraaie zomerweer van de laatste dagen is aanleiding voor ons geweest, ons licht eens op te steken bij het bestuur der V.Z.I. Daar bij is ons gebleken, dat men reeds druk bezig is organisatorische voorbereidingen te tref fen voor het a.s. seizoen, want, onvoorziene omstandigheden coorbehouden wordt ook dit jaar de zweminrichting nabij de Noorder- sluis weder in gebruik genomen. Naar ons ter oore kwam, heeft het be stuur grootsche plannen voor de toekomst. Belangrijke uitbreidingen en verbeteringen zullen worden aangebracht, waardoor de in richting o.a. ook geschikt zal worden ge maakt voor wedstrijden. Dezelfde lage tarieven als het vorig seizoen blijven gehandhaafd, terwijl er tevens de ge legenheid tot vóórverkoop van abonnementen tegen gereduceerden prijs, zal worden open gesteld. Binnenkort komen wij op een en ander nader terug. PERSONALIA. De rijksambtenaren J. v. d. Gaast, J. Oos- terloo en B. Vlaming zijn overgeplatast resp. van Zierikzee, Putte en Hansweert naar IJmuiden. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 1.20—0.90. Griet per 50 K.G. f 32—16. Tongen per K.G. f 1.200.65. Midelschol per 50 K.G. f 16. Zetschol per 50 K.G. f 21—17.50. Kleine schol per 50 K.G. f 13.501.30. Bot per 50 K.G. f 0.60—0.20. Schar per 50 K.G. f 1.70—0.65. Rog per 20 stuks f 98. Vleet per stuk f 1.10. Kleine poon per 50 K.G. f 5.402.30. Groote schelvisch per 50 K.G. f 2114. Midelschelvisch per 50 K.G. f 16.5014. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 159. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 81.80. Kabeljauw per 125 K.G. f 26—14. Gullen per 50 K.G. (groote) f 4.702.60. Idem (kleine) f 4.603.50. Leng per stuk f 1.50—0.70. Heilbot per K.G. f 0.85—0.80. Wijting per 50 K.G. f 3.80—1.40. Koolvisch per stuk f 0.320.02. Makreel per 50 K.G. f 3.802.70. Groote hake per 125 K.G. f 65. Middel-hake, per 125 K.G. f 7069. Kleinemiddel hake per 50 K.G. f 25—22. Kleine hake per 50 K.G. f 20—10. HAARLEMMERLIEDE HAARLEMMERMEER ERNSTIGE BOTSING. Donderdagmorgen kwam op den Kruisweg te Hoofddorp een luxe-auto van den heer v. D. in botsing met een vrachtauto van de N.V. de Cycloop, waarmede zand werd vervoerd voor den nieuwen Rijksweg AmsterdamSassen- heim. De schok was zoo hevig dat van de luxe-auto het voorste gedeelte in elkaar werd gedrukt, terwijl van de vrachtauto de stuur inrichting werd vernield. De bestuurders kwa men met den schrik vrij. De politie stelde een onderzoek in. L. J. RINKEL, t In zijn woning aan den Lisserdijk alhier, is op 76-jarigen leeftijd overleden de heer L. J. Rinkel, gepensionneerd beambte van den Haarlemmermeerpolder, die gedurende vele jaren in dienst van dit waterschap als machi nist is werkzaam geweest aan de watermachine „de Lee ghwater" DE HAARLEMMERMEERLIJNEN. Van de Directie der Nederlandsche Spoor wegen is bij het bestuur van den Haarlem mermeerpolder bericht ontvangen, dat er vooralsnog niet over gedacht wordt om de Haarlemmermeerlijnen op te heffen. Op de lijnen passeerde Donderdag op het traject HaarlemHoofddorpAalsmeer een uit drie wagens bestaande Dieseltrein, die een overweldigenden aanblik opleverde en dan ook veel bekijks had, 30 Maart5 April 1934. Bevallen: M. Verhoevev. d Berg d.; T. GelukTamboer d.; A. v. d. Veldende Haan z.; E. OussorenKrijtenberg z.; H. J. Bou- manJansen d.; H. D. de Vries—-Bras z.; E. KooleVromans d.; A. v. d. Weeleden Daas d.: B. M. van Saarloosv. d. Berg z. Ondertrouwd: A. J. Dijksman 29 j. en J. van den Berg 26 j.; J. van der Bijl 57 j. en J. van Tol 42 j.; P. de Vries 21 j. enJ. Buis 18 j. Gehuwd: B. M. van Lodensteijn 25 j. en G. de Waal 23 j. H. de Jonge 29 j. en J. Spruiten burg 28 j.; M. A. Haring 24 j. en C. A. Knibbe 24 j. Overleden: Johannes Moleman 66 j. geh. met M. de Jong: Pieter Cornelisse 45 j. onge huwd; Wilhelmina 13 j., dochter v. J. Griek- spoor en A. de Gier; Hendrik Hoogenes, 51 jaar, geh. met A. Wittekoek; Lambertus Jo hannes Rinkel, 76 j., wed. van N. Meijer; Lena Timmers 69 j. wed. van H. van Dongen. GEMEENTERAAD. Er wordt een vergadering van den ge meenteraad van Haarlemmerliede en Spaarn woude gehouden op Dinsdag den lOen April 1934 des voormiddags te 10 uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. Ingekomen stukken. 2. Voorschotten Bijz. Scholen 3. Wijziging Ambtenarenreglement. 4. Rapport Salariscommissie. 5. Wijziging verordening veldwachters. 6. Beroep geweigerde bouwvergunning. 7. Vergoeding art. 13 L.O. Wet 1920. 8. Vaststelling kohier hondenbelasting. WIJZIGING AMBTENARENREGLEMENT. B. en W. stellen den Raad voor, in het Ambtenarenreglement de bekende wijzigin gen aan te brengen betreffende het uniform verbod, ontslag aan de gehuwde ambtenares enz. HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE. 30 Maart—5 April 1934 Geboren: Th. GrootKlouwer d.; N. A. LoogmanZandvliet d. Ondertrouwd: J. G. van Zanten, wonende te Ter Aar en A. C. van Zanten, wonende alhier. Overleden: P. Cornelissen, weduwe van P. Vroonland; E. Tange, echtgenoote van Joh. van Strien. GRAANBEURS. Op de Donderdag te Hoofddorp gehouden Graanbeurs was de aanvoer als volgt: Rogge f 7.50; Gerst (chevalier) en Wintergerst f 4.50; Haver, Paardeboonen en Kanariezaad f 6; Duiveboonen, bruine boonen en groene erwten f 8, Vale erwten en geel mosterd f 11.50; Kar- wijzaad f 22; Blauwmaanzaad f 18. Alles per 100 K.G. AANBESTEDINGEN. Bij de door het bestuur van den Haarlem mermeerpolder gehouden aanbestedingen van de levering van grind en basaltslag voor de wegen, werd aan de firma A. J. de Bock Zn. te Ubbergen gegund de levering van 500 M3. grind a f 2.16 per M3. en aan W. Stavelkoets te Rotterdam de levering van 2725 M3. basalt slag a f 4.16 per M3. Het maken van gesloten wegdekken op ge deelten van den Westelijken Hoofdweg, Oos telijken Lisserweg en Hoofdweg werd bij on- derhandsche aanbesteding gegund aan de N.V. Mijnbouw ea Cultuurmaatschappij „Boeton" te 's-Gravenhage, voor de som van f 45.700. HILLECOM ORATORIUM JUDAS MACCABaUS. Met de uitvoering van dit grootsche werk van Handel heeft de Chr. Gem. Zangvereeni- gig „Asaf", onder leiding van den heer C. J. de Koning, Donderdagavond een buitengewoon en welverdiend succes behaald. Evenals ver leden jaar mag ook nu gesproken worden van het hoogtepunt in het Hillegomsche muziek leven. Als solisten werkten mede Edith Wald- den, Den Haag (sorpaan)Jitske Damstra, Rijswijk (alt); Henk Borkent, Den Haag (tenor)Ed. v. d. Ploeg, Amsterdam (bas)de begeleiding werd verzorgd door een uitstekend orkest uit de H.O.V., Haarlem; H. Hermans, Haarlem (piano) en M. W. v. d. Laan, Den Haag (orgel). Het werk dat ontleend is aan de boeken der Maccabeeën beschrijft in het eerste deel den dood Van Mattathias en de keuze van Judas (zijn zoon) tot veldheer; het tweede deel om vat den strijd tegen Syriers en Antiochus, waar na in het derde de vreugde weerklinkt over de overwinning en Rome's bijstand. Bijzonder veel plaats is ingeruimd aan koorzang en „Asaf" heeft getoond tegen de moeilijkheden van dit magistrale werk opgewassen te zijn. Met uitzondering van een paar onbeduidende glissandi kwamen de prachtige koren vol komen tot zijn recht. De stemmenverhouding is den laatsten tijd nog verbeterd, zoodat vergeleken bij verleden jaar de eenheid veel meer tot uiting kwam. Van de solisten waren mevr. Walden en de heer Borkent geen onbekenden; zij zijn hier reeds meermalen opgetreden en andermaal was het een groot genot naar hen te lusteren, zoo wel solistisch als tezamen. De kennismaking met de altzangeres Damstra was een zeer aan gename; zij beschikt over een zeer zuiver ge luid en een warme voordracht. Vooral haar aria no. 50 in het derde deel was van een bijzondere schoonheid. De heer v. d. Ploeg kennen wij als opera-zanger, hoewel hij, naar wij meenen, nog niet te Hillegom optrad. Hij scheen ons minder gedisponeerd toe, het fraaist zong hij zijn aria no. 9. De muzikale begeleiding was in alle deelen af, vooral de ouverture van een largo over gaand in een allegro was buitengewoon. Samenvattend kunnen wij dan ook niet an ders zeggen dan dat de heer De Koning kunst lievend Hillegom ten zeerste aan zich heeft verplicht met de uitvoering van dit fraaie werk dat voor hem de kroon heeft beteekend op een jaar van ingespannen studie. De zaal was, hoewel flink bezet, niet zoo vol als anders hetgeen wel aan de omstandig heden geweten moet worden. Aan de dames solisten en den heer De Koning werden fraaie bloemen aangeboden. Ds. Krabbe sprak in een slotwoord namens alle aanwezigen een harte lijk dankwoord tot executanten en dirigent dat door een luid applaus werd onderstreept. JAARVERGADERING VAN „DE HANZE". Woensdagavond hield de afd. Hillegom van de Hanze haar jaarvergadering in Hotel Sistermans. Voor de volgende vergadering zal bespro ken worden de termijn van 21 dagen inzake de winkelsluiting, een en ander in overleg met de Centrale. Een afdeeling van Jonge Middenstanders is in wording; het coupon- informatieboekje wordt aanbevolen. Het jaarverslag van den secretaris wees een gestadigen aanwas van leden aan: men nadert de 80. De penningmeester sloot zijn boeken met een kassaldo van f 472.075. Vervolgens kwam in behandeling een voor- tsel der Middenstandscentrale inzake 't ver strekken van bonnen voor kinderfeest. Verschillende nadeelen, die aan het systeem zijn verbonden werden besproken waarna met algemeene stemmen werd besloten, het voor stel af te wijzen. De heer F. J. A. J. van Gennip werd als bestuurslid bij acclamatie herkozen. DE BEURS. Deze werd Donderdag bezocht door 106 personen; handel rustig. Door de N.V. F. Rijnveld en Zn., waren geëxposeerd: het juweel Hollands Delight, een zeldzame narcis alsmede Madame Lefeber, Tersterrana een zeldzame tulp. De heer van Til—Broekhuize toonde ona E. N. Helios, een mooie trompet narcis. L

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 12