NEDERLANDSCHE ZEGE TE PARIJS. DAMES-HOCKEY GYMNASTIEK. KORFBAL HANDBAL. ZWEMMEN GOLF WIELRIJDEN BILJARTEN DAMMEN MAANDAG 9 APRIL 1934 HAARLEM'S DAGBLAD HOCKEY Franschen met 21 geslagen op slecht hockeyterrein. Een laatste kwartier,dat spande (Van onzen specialen verslaggever). PARIJS. 7 April. Het Stade Jean Bouin, dat dicht in de buurt ligt van het bekende Pare des Princes.. Roland Garros, Molitor Zwembad en andere beroemde sportcentra herbergde Zaterdag middag niet veel bezoekers. Misschien een Duizend. Hockey is in Frankrijk, het land van den wielrenner, den rugbyspeler en den bokser niet populair, zeker nog niet zoo populair gelijk het in Nederland is. De ont moeting evenwel tusschen twee pure amateur ■teams van landen heeft altijd iets zeer bij zonders en wat er aan sport gegeven wordt is er niet minder, omdat het slechts door weinige bezoekers wordt bijgewoond. We zagen op de tribune o.a. onzen Neder- landsche gezant te Parijs Jhr. Loudon, den directeur van de Ned. kanselarij Ten Cate, den secretaris van de legatie Star Busman en den legatieraad mr. Van Bylandt, benevens de Nederlandsche hockey-officials Jhr. J. L. Quarles van Ufford. Mr. Geyl, Hoffman en het eere-lid J. D. Tresling Si*, terwijl vele Nederlanders de ploeg als supporters had den gevolgd. Het dreigde traditie te worden, dat Ne derland in Holland gemakkelijk van de Franschen kon winnen 'twee keeren 50) en daarbuiten nederlagen, ging lijden. In 1931 hebben de oranjehemden met 42 ver oren De traditie gaat niet door want een 21-zege in het Jean Bouin-Stadion heeft aan de illussies van het Fransche team een einde gemaakt. Het weer was prachtig. Te mooi eigenlijk want een beetje regen had het droge terrein geen kwaad gedaan. Er werd namelijk ge speeld op het veld van de C.G.AS.. dat wel geschikt was voor voetbal maar niet voor hockey. De onzen waren er al op geprepa reerd. want ze hebben op slecht, terrein ge traindeom niet vreemd te staan ten op zichte van het veld. Het terrein zat vol on effenheden. waardoor de kleine bal een voortdurende spring-in-het-veld bleef, een omstandigheid, die voorkomt, dat men het ding goed voor den stick kan krijgen en elk initiatief om mooi combinatiespel te leve ren gebroken werd. Tot schoon samenspel is het feitelijk nooit gekomen. Toch is het vreemd, dat men dit terrein gekozen heeft, want er was een ander beschikbaar, name lijk dat van de Stade Francais, dat echter niet zulk een accomodatie bood als het Jean Bouin-Stadion. We zijn echter van meening dat het sportieve had moeten zwichten voor het luxueuse. Hoe het zij: er moest op ge speeld worden en dat hebben de Nederlan ders die uitkwamen met doel: Van der Does; achter: De Waal. Tresling; midden: Hout zager. Ter Haar, Van Lierop; voor: Gunning, Schook, Van den Berg, Maas, en v. d. Haar. ook gedaan, maar het is, evenals in België toen men met een terrein zat, dat zoo'n beetje onder water lag, niet naar wensch gegaan, zoodat op de laatste wedstrijden qua importantie en spel geen peil te trekken valt. Dat is natuurlijk heel jammer. In België waren de Belgen beter. Thans zijn de Neder landers over het algemeen ongetwijfeld ster ker gebleven, doch hun meerderheid zeide niet veel, omdat de meeste attaques een on gevaarlijk karakter droegen. Het eigenaar dige van den kamp te Parijs is ook geweest, dat beide doelverdedigers betrekkelijk weinig te doen hebben gekregen, als gevolg van de sterke verdediging, die de aanvallen be- heerschten. Maar dan moet een uitzondering gemaakt worden voor het laatste kwartier, toen de Franschen wel zoo ontzaglijk fana tiek kwamen opzetten, dat we vreesden met grooten vreeze. dat de zege tenslotte zou worden getransformeerd in een gelijkspel. Dank zij de Hagenaar Van der Does is het zoover niet gekomen. Die heeft in de laatste vijf minuten, toen Nederland zoo goed als ingesloten was, zeker vijf heel gevaarlijke schoten uit zijn doel gehouden, waarvan het stoppen van het laatste de kroon zette op zijn vruchtbaar werk in den geheelen kamp. Zonder een bekwamen doelverdediger als van der Does van H. O. C. zou de overwinning zeker niet bevochten zijn. Spannend is de ontmoeting niet geweest. In de eerste helft hadden de Nederlanders over het algemeen meerderheid, doch de aanvallen bleven ongevaarlijk en zelfs ge lukte het den Franschen na twaalf minuten de leiding te nemen toen Soulé, die de beste man van de Fransche ploeg was, uit een strafcorner doelpuntte. Op dat oogenblik gaf de stand de verhouding zeker niet weer. Even er na hadden we het ongeluk v. d. Haar te moeten missen (voor wien zooveel werk was gedaan om hem mee naar Parijs te krijgen, daar men in het Ned. elftal suk kelt met de bezetting van de linksbuiten plaats) die een spier verrekte, waardoor hij reeds na tien minuten feitelijk buiten ge vecht was gesteld De eenige reserve, Wes terkamp van H.D.M. kwam toen in het veld en heeft op den linkervleugel gedaan 'wat hij kon, maar de plaats lag hem niet bepaald. Men wilde natuurlijk de bezetting in het team niet verder wijzigen. Intusschen bleek uit verschillende aanvallen der Franschen, dat de geestdrift bij de gastheeren grooter was dan bij de Nederlanders, De, hoewel weinige, attaques van hen droegen een in tensiever karakter. De oranjehemden misten het sacré, dat hen zoo beroemd had ge maakt. De wedstrijd leverde voor de vele Hollanders iets onbevredigends. En dit is zoo gebleven, voortdurend, omdat het niet wilde lukken. Elke poging tot goed spel werd om zeep gebracht door de oneffenheden en dat was tenslotte ook om moedeloos te worden. Na 28 minuten had Schook hét geluk een bal na een schot van een der oranjeaanval lers terug te krijgen en hij passeerde Guibal zonder aarzelen (1—D. Er was dus gelijk ge maakt. Nog kregen de onzen kansen, maar Maas en v. d. Berg liepen elkaar in den weg terwijl het zelfs één keer voorkwam, dat Westerkamp tegen Maas aanschoot die vlak op hem zat. In de tweede helft heeft het spel van de eerste zich herhaald, met dit verschil dat het korte spel den rug werd toegekeerd. En v.d. Berg, die voor de rust heel weinig had kunnen uitvoeren kwam nu eens tot schieten, hoewel het lang mei van het gehalte was. dat we van hem gewend zijn. Ook Gunning kon beter uit de voeten komen. De binnen- spelers Maas en Schook bleven in het alge meen daardoor meer achter. Na zeventien minuten was v. d. Berg zoo gelukkig twee keeren te kunnen schieten en met de laatste maal scoorde hij het tweede en winnende punt voor de oranjehemden. Na dit doelpunt evenwel was het met de meerderheid der Nederlanders gedaan. Even volgde een gelijkopgaand spel, tot de Fran schen het laatste kwartilir geheel in het of fensief kwamen en bleven spelen op de Nederlandsche helft. Het was in die oogen- blikken aan De Waal en Tresling, niet het minst aan v. d. Does te danken, dat de score 2-1 voor Nederland is gebleven, waardoor de zege behouden bleef. Deze ontmoeting is geleid (voor het eerst in de hockeygeschiedenis van internationale wedstrijden) door neutrale rechtsprekers. (Een uitzondering moet natuurlijk gemaakt worden voor de O.S.) En deze rechtspraak door neutrale menschen moet wel een ieder bevredigd hebben. Er was bijv. in de tweede helft een geval van annuleermg van een doelpunt door den Belg Coenen. Nemen we aan, dat daar een Franschman of een Ne derlander zou hebben gestaan dan zou dit ongeldig-maken van een gelijkmakend punt heel vreemd zijn geweest. We kunnen dan ook de neutrale rechtspraak niet anders dan toejuichen. Trouwens ook tijdens Nederland- België op 29 April te Amsterdam zullen neutralen leiden. Het Ned. elftal herhalen we heeft geen bijzonderen wedstrijd gespeeld. Beide teams waren gehandicapt door het terrein. Maar toch mogen we trotsch zijn op de prestatie, ai gelooven we niet, dat er op het oogenblik tusschen het Fransche en Neder landsche spel vijf doelpunten verschil zitten. De Franschen hebben snelle menschen in de ploegen, die verraderlijk kunnen doorbreken Bij de Nederlanders waren ditmaal geen be paalde uitblinkers. Van der Does mag mis schien als ster van het veld, zeker door het laatste kwartier worden gewaarmerkt.. En dan waren De Waal en Tresling zeer goed en het zou zeker riskant zijn beiden thans reeds door jongeren te doen vervangen. Houtzager als invaller voor Cor v. d. Hagen heeft ver dienstelijk werk verricht. Hij is soms iets onbesuisd, maar dat hadden de Franschen ook, die veel afhielden, hetgeen ook bestraft werd. Gunning bijv. kon door afhouden vaak niet doorloopen. Ter Haar verdeelde het spel naar zijn beste krachten. Van Lierop was dit maal verdedigend beter dan aanvallend. In de voorhoede heeft v. d. Berg niet gespeeld zooals anders. Bepaalde uitblinkers waren ook daar niet te vinden. Nederland-West Duitschland A (2-1) (Van één onzer medewerksters). De tweede internationale pntmoeting is weer in een overwinning geëindigd. Hoewel de Hollandsche dames grootendeels in de meerderheid waren, wat zij niet in goals wis ten uit te drukken, want langen tijd was de stand 11 (eerste goal Mej. Polano, tegen- goal Frau Sauer), lukte het hun eerst in het laatst van den strijd het winnende doelpunt te scoren door een mooi schuin schot van mej. Hofland. Dat Nederland het niet verder kon brengen, heeft zij v.n.l. te wijten aan de Duit- sche keepster, die behalve, dat zij over bui tengewone capaciteiten beschikte niet over pech te klagen heeft gehad, want zelfs de doelpalen hielpen haar de prachtige pushes van mej. Terwindt tegen te houden. Ook werd het de voorhoede, die overigens goed voldeed niet gemakkelijk gemaakt, daar de Duitsche dames zich met veel vuur, misschien wel eens te groot, in den strijd wierpen. De Hollandsche halves hadden het zwaar te verantwoorden. Behalve, dat zij zi'ch voor een buitengewoon moeilijke taak geplaatst zagen door het uiterst snelle tempo, waarin deze wedstrijd gespeeld werd, werd deze nog verzwaard door het harde spel der tegenpartij, vooral in het mid denveld. De backs, die beiden een zeer goede partij speelden, bleken geen moeite te hebben met den Duitschen aanval, die keer op keer goed on derbroken werd waardoor de keepster bijzon der weinig te doen kreeg. Dit was jammer, daar zij niet veel kon doen aan de goal, die de Duitsche dames scoorden, daar de bal. die zij door tijdig ultloopen gekeerd had, opge vangen werd door de linksbinnen, Frau Sauer en kalm in het Nederlandsche doel geslagen werd. Nederland-West Duitschland B (0-0) Aan d.eze wedstrijd ging vooraf een strijd tusschen de B ploegen van beide landen, die in vergelijking met het vertoonde spel van het A team. werkelijk een klasse verschilde. Mis schien is een oorzaak gelegen in het feit, dat deze ploegen direct na aankomst van een voor velen lange treinreis moesten sjoelen, ter wijl de Nederlandsche B ploeg nog drie in valsters telde voor de keepster, rechtshalf en middenvoor Het was overigens een strijd van twee gelijkwaardige ploegen, die zich hoofd zakelijk in het middenveld afspeelde. Want wel werden aan weerskanten enkele schoten op de goal gelost, doch geen van allen waren gevaarlijk genoeg om succes te hebben. Ook een reeks strafcorners op het Duitsche doel genomen levert niets op, zoodat met blanken stand gedraaid wordt. De tweede helft is een herhaling van de eerste een op en neergaande strijd met wis selende kansen die niet benut worden. Een oogenblik lijkt het nog dat Duitschland de leiding zal nemen, maar het hooge schot gaat via de bovenlat over de goal. Eenige strafcor ners, die nog volgen hebben door tijdig uit- loopen geen succes. Hoewel het spel nog ver plaatst wordt en nog eenige aanvallen op het Duitsche doel ondernomen worden komt er geen veranderinig in den stand, waardoor deze wedstrijd onbeslist eindigt. De elftallen waren: A Andreas (B.D.H.C.), Dubois (Breda), Rollin Couqueque iH.O.C.), de Vletter (B.D. H.C.), Vreede (Rood Wit), E. Leen- dertz (B. D. H. C.), Polano (H. O C.), Th. Broese van Groenou (Kieviten), Ter- windt (Amsterdam). Bauduin (Zutphen) en Hofland (Gooi). B v. Gelder (Hilversum). Roos «B.D.H.C.), Rigbers (B.DE.C.), Smithuysen (Amsterdam). Eilers (A'dam), Meevers (Gooi), Leeuwenberg (Rood Wit). Kok (Hilversum), v. Grinsven (Nijmegen), van Beeck Vollenhoven (Rood Wit) en Arriëns (Zutphen). BelgiëNederland. Het Nederlandsch dames-team. dat Zater dag a.s. te Brussel uit zal komen tegen het Belgische elftal, zal in dezelfde formatie uit komen, waarin het tegen West Duitschland speelde. Alleen zal de plaats van mej. R. Rol lin Couquerque die geruimen tijd afwezig is, ingenomen worden door mej, Roos (B.D.H.C.). De opstelling wordt dan: Andreas (B.D.H.C.). Roos (BDH.C.i. Du bois (Breda), de Vletter (B.D.H.C.), Vreede (Rood Wit) Leendertz (B.D.H.C.), Polano (H.O.C.), Th. Broese van Groenou (Kieviten), Terwindt (Amsterdam), Bauduin (Zutphen) en Hofland (Gooi). NED. HOCKEY- EN BANDY-BOND Uitslagen. West. 2e klasse; Laren—Leiden 50 3e klasse C: A.M.V.J.Be Fair 2 3—0 Promotie-competitie 3e klasse; PinokkioHilversum 3 31 DAMES: Promotie Gooi 5De Vierde 51 OM DEN BLOEMENDAAL-BEKER. M. H. C.Amsterdam (12) Amsterdam was op v. d. Berg en ter Haar na volledig; diverse spelers waren na den Za terdag in Parijs gespeelden wedstrijd Frank rijk—Nederland per vliegmachine terugge keerd ,om Amsterdam zoo sterk mogelijk te doen uitkomen en dit bleek noodig tegen het goed en enthousiast spelende M. H. C. Gedurende de eerste twintig minuten val len de Musschen lustig aan. maar vooral De Waal weet telkens voor Amsterdam te red den. Tegen de verhouding in maakt Van Leu ven voor Amsterdam een doelpunt. Rust komt met 01. Ook in de tweede helft houdt M. H. C. het hooge tempo goed vol. Een strafcorner wordt M.H.C. echter noodlottig, hoewel het schot van De Waal niet onhoudbaar was i02). Ongeveer een kwartier voor tijd zet M. H. C. een sterk offensief in; Amsterdam krijgt het nu hard te verantwoorden. Brusse heeft dan eindelijk een verdiend succes. (12). Dit moedigt de Musschen nog meer aan. Telkens wordt Amsterdam fel bestookt. Een hard schot van Hooft, ging tegen den paal; een push-bal van Brusse ging tus schen de beenen van den keeper door langs den verkeerden kant van den paal. Onder groote spanning komt het einde. OM DEN „HAARLEM"-BEKER. BloemendaalM. H. C. (12) Beide teams hebben eenige invallers. Het wordt dan ook een genoeglijk, gelijk opgaand spel. Na ongeveer een kwartier weet Pondman aan M. H. C. de leiding te geven, maar reeds kort daarop maakt Schönthaler gelijk. De rust komt met 1—1. Ook in de tweede helft gaat het spel gelijk op. De beide voorhoedes worden door de ver dedigingen op voldoende wijze bedwongen. Reeds lijkt de wedstrijd in een gelijk 1-1- spel te zullen eindigen, als enkele oogenblik- ken voor het einde Brusse den winnenden goal scoort, zoodat M. H. C. den „Haarlem' - beker weer voor één jaar in het bezit mag houden. De K. N. G. V.-Wandelmarsch. De overige marschen worden gehouden op 29 April, 15 Juli, 16 September en 30 Sep tember, Ook zal de K. T. K. gemeenschappelijke wandeltochten ondernemen, en wel op 10 Mei, 21 Mei en 1 Juli. Hiervoor wordt geen bepaalde tijdsduur gevorderd. De leiding van alle marschen en tochten berust bij den heer W. Marsman, lid der Technische Commissie van den Kennemer Turnkring. Driekringenwedstrijd. Zooals wij reeds meldden, wordt a.s. Zater dag in Krommenie een gymnastiekwedstrijd gehouden tusschen vertegenwoordigende ploe gen van den Kennemer Turnkring, den Zaan- schen Turnkring en den Turnkring Noord- Holland's Zuiderkwartier. Dit is de tweede maal, dat een zoodanige wedstrijd plaats vindt. De eerste werd vorig jaar gehouden en toen was de uitslag bij de dames: 1. Zuiderkwartier, 2. K.T.K., 3 Z.T.K., en bij de heeren: 1. K.T.K., 2. Zuiderkwartier, 3. Z.T.K Als wij de kansen voor den a.s. wedstrijd be rekenen, dan zien we den winnenden kring bij de dames van vorig jaar, het Zuiderkwartier, verzwakt door het niet deelnemen van de dames T. van Beem en N. Olijmans, turnsters, die in 1933 alles dames van den K.T.K. over troffen. De damesploeg van den Z.T.K. is bijna geheel gelijk aan dien van het vorig jaar, toen deze ploeg slechts enkele punten achter dien van den K.T.K. bleef. Laatstgenoemde kring komt zeker niet zwakker uit dan vorig jaar. Er is dus een spannende strijd te verwachten, en van de kansen valt niets te voorspellen, dat eenigszins aan den zekeren kant is. Ook de heerenploeg van den K.T.K. staat niet lachter bij die i van den vorigen wed strijd. Deze ploeg heeft het nadeel, dat hij buitengewoone turners mist zooals J. M. Ver beek van den 3W.K. of A. Klomp en T. van Beek van het Zuiderkwartier. Maar daar staat tegenover, dat de Kennemer vertegenwoor diging geen zwakke plekken heeft. De Z.T.K. komt sterker uit dan in 1933. Ook bij de heeren kunnen wij ons dus niet aan een voorspelling omtrent den uitslag wagen. Op de damesploeg van den Z.T.K. na ver- schillen alle ploege x sterk van die van vorig jaar. Zoo is de Kennemer vertegenwoordiging zelfs slechts voor 6 van de 16 plaatsen gelijk aan die van den vorigen wedstrijd. NED KORFBALBOND De uitslagen. Kampioenschap van Nederland: Wordt KwiekKoog Zaandijk 02 Kampioenschap Oostelijke Eerste klasse: D.O.S.—E.K.C.A. 3—1 Eerste klasse Oost: RapiditasHellas 51 Be Quick't Overschotje 71 RigtersbleekAchilles met 11 gestaakt. Eerste klasse Noord: Vitesse—W.W.M.D. 1—5 Promotie en Degradatie eerste klasse Noord Holland: D.D.V.Sportief met 55 gestaakt. Tweede klasse West Noord Holland: D.E.D.Koog Zaandijk 15—0 D.E.D. kampioen. EendrachtLuto 22 Z.K.V.Allen Weerbaar 52 BilthovenK.V.D. 66 Promotie en degradatie Tweede klasse Zuid Holland Rood Wit—Ready 1—3 NieuwedammerhamHaarlem 13 Samos 2Sport 03 Blauw Wit 4Wester kwartier 3 3—5 Groen GeelSportief 2 22 Sparta—Z.K.V. 2 4—0 Kwiek—D.E.D. 2 0—1 NieuwendammerhamHaarlem (1-3) Vergezeld dooi- een groot aantal suppor ters vertrok Haarlem naar Amsterdam. Een verdiende overwinning is het gewordeix, waar mee Haarlem op de tweede plaats van de ranglijst eindigt en promotie-wedstrijden mag spelen. Het begin is slecht. Het samenspel wil in den aanval niet vlotten, terwijl het plaatsen sloi-dig is. C. van Vreeden maakt een punt, dat wegens loopen geannuleei'd wordt. Nieuweixdammerham is iets sterker, wat zij na 20 minuten door een goeden goal weet uit te drukken. Na een mislukt schot vangt mej. Roose den bal goed onder den paal op en schiet in (1—1). De vakwisseling is de Haarlemmers gun stig. Het middenvak speelt keurig door. Ook na de rust blijven de Haarlem-aan- len sneller en gevaarlijker. Eindelijk weet J. Baay 12 te maken. De thuisclub zit ook niet stil. doch de Haarlem-verdediging is op dreef, vooral Van Lohuizen weet veel te on derscheppen. Enthousiast spelen beide par tijen door. Dan weet J. Baay drie minuten voor het einde met een mooïen doorloopbal het derde doelpunt te scoren waarmee het einde komt van dezen prettigen wedstrijd. Noord-Zuid. Deze alom bekende en altijd met spanning verwachte ontmoeting tusschen de kern ploegen van de provincie Noord- en Zuid- Holland heeft ook dit jaar weer te Haarlem plaats en zal, bijzondere omstandigheden uitgesloten, plaats hebben op 't E. D. O.-ter- rein op 10 Mei a.s. (Hemelvaartsdag). De voorbereidingscommissie wordt gevormd door de heeren Pruschen, Ligtvoet en Kruger. NederlandBelgië. Deze internationale ontmoeting wordt ge speeld in Den Haag en wel op 3 Juni a.s- HAARL. KORFBALBOND Osno. Zondag 8 April: Osno—Zilvermeeuwen af gekeurd. Zoxxdag 15 April: Osno—Animo H. Terrein Gem. Sportterrein aan de Van Oosten de Bruijnstraat, te tien uur. Oefenen: 's Zaterdags 2—J4.30. Tempo. Zondag gespeeld Tempo IIIMeerlebosch n 41. Zondag te spelen Tempo IIAlways Ready III, terrein Middenweg, te twee uur. Oefenen Zaterdags van 2 tot 4.30 uur. (DAMES). OOK DE RAPIDITAS-DAMES KAMPIOEN! RAPIDITAS—CONCORDLA (3—0). Aanvankelijk wegen de partijen goed tegen elkaar op. dan komt Rapiditas in de meer derheid. Met een hard schot geeft mej. Poor ter aan de thuisclub de leiding (1—0). Concordia doet een serie aanvallen, die niets opleveren. Even voor rust scoort mej. Po os ter 20). Na de rust is de wedstrijd nog spannen der. Concordia doet hardnekkige pogingen om den achterstand in te loopen maar slaagt hierin niet. Bij een doelworsteling scoort mej. Visser zeer handig 30. Wanneer scheidsrechter Bart het einde fluit, is Rapiditas wederom kampioen van den K. T. K. (■HEEREN). CONCORDIA—RAPIDITAS (0—2). De eerste aanvallen zijn voor Concordia, maar dan neemt Rapiditas het initiatief tot een serie aanvallen. Pal weet met een hard schot aan de bezoekers de leiding te geven (01). Na de rust is Concox'dia beter op di-eef. Het juiste samenspel ontbreekt echter. Na een soloren scoort J. Duyff (02). Hiermee komt het einde. V. E. M.RAPIDITAS-COMB. (6—5). Rust kwam met 41 en het einde met 6—5. Het zwemfeest van „Haarlem". In de uitslagen van de Donderdag gehou den zwemwedstrijden van de Z wemclub „Haarlem" is abusievelijk gemeld, dat de Haarlemsche Kanovereeniging den 2den prijs gewonnen had in de B-klasse voor Sportver- eenigingen (niet-wedstrijdzwemmers). Dit moet zijn de Kanovereeniging „De Trekvo gels"-. Kennemer Golf- en Country Club. Zaterdag en Zondag is te Zaixdvoox*t de maandelijksche wedstrijd gespeeld van de Kennemer Golf Club die door J. R. Koning gewonnen is. KennemerDen Haag (43) Voor de handicap-competitie is te Zand- voort de wedstrijd Kennemer tegen Den Haag gespeeld. De resultaten van de foursomes waren: jhr. J. van Spengler en jhr. J. v. d. Brandeler win- neir van dr. en mevrouw Gallois 43: jhr. P. N. Quarles van Ufford en mr. W. E. baron van Till winixen van ir. F G. Waller en jhr. R. v. d. Wijck 21; Beels van Heemstede en N. N. verliezen van H. C. Horstman en mr. J. E. Scholten met 1 up. De utislagen van de singles waren: Jhr. J. van Spengler speelt all square met dr. H. C. Gallois: Beels van Heemstede wint van ir. F. G. Waller; Jhr. P. N. Quarles van Ufford ver liest van Jhr. R. v. d. Wijck: mr. W. E. baron van Till speelt all square met H. O. Horst man; jhr. J. v. d. Brandeler wint van me vrouw Gallois; N. N verliest van mr. J. E. Scholten. „Achilles". Zondag hield bovengenoemde vereeniging een handicap-pelotonrit voor A- en B-klasse over 60 K.M. De Juniores reden een handicap-peloton rit over 20 K.M. Er verschenen veertig ren ners aan den start. Het eerste peloton vertrok met een voor gift van 9 min., daarna een peloton met 6 min. en één met 3 min. voorgift, waarna het A-peloton, bestaaxxde uit Meskers, v. Wees, v. d. Aart, v d. Hoeven. J Engel en P. v, Kes- sel, startte bm te trachten de reeds vertrok ken pelotons in te halexx. Dit gelukte niet al leen, het wist zelfs met 2 min. voorsprong binnen te komen. De uitslag was ten slotte: 1 Peloton A (scratch). 2. Peloton C (6 min. voorgift) best. uit Bakker. H. v. Staveren. A. v. d. Meye, Langelaan, Rijnbeek en Rust-man. 3- Peloton B (3 min.) Th v. Waveren, C. Meyer, W. Jans sen, P. Bosman, L. v, Kessel, en P. v. Dam. 4 Peloton D (9 min.) P. v. Duin, G. Koper, M. en F. Klinkenberg. J. Rooyers, P. Kramer en J. Jansen. De Juniores-pelotons startten met een on derling verschil van 1 minuut. Winnend jxe- loton werd Peloton B >1 min W. v. Leeuwen, J. Hex'man. v. Maris en J Hobbelen. 2. Peloton A (scratch) P. v. Leeuwen, S. de Vries, v. Puivelde en Koppen. 3 Peloton C (2 min.) S. Spoor, G. Telman. IJkhof en J. v. Wort. Kampioenschap van Nederland le kl. klein biljart. Bovengenoemd kampioenschap, dat in Ho tel ,,'t Hof van Holland" alhier verspeeld is, werd gewonnen door F. van Leeuwarden uit Amsterdam met de volgende cijfers: gew. 4, punten 1360, brt. 1C9, h.s. 64, algem. gem. 12.47. Lx ons volgend nummer komen we hierop uitvoerig terug. OM DEN HAN-BEKER. De nederlaagwedstrijden om den Han-beker zijn met de B.v. Ons Genoegen uit Zaandam in het clublokaal van „Vriendenkring" voort gezet. De Zaandammei-s kwamen met hun tweede viertal den strijd aanbinden. De uitslag hier van was als volgt: Tex-lingen-Terrehorst 5090; C. M. Lam- mes-v. d. Pavert, 150128; Holwedel-v. d. Gevel 110—85; Griffioen-Banning, 71—80. (De spelers van „Ons Genoegen" staan voor aan) Ons Genoegen 381, Vriendenkring 383, De totaalstand luidt nu: Ons Genoegen 736 en Vx-iendenki'ing 838, zoodat de Zaandammers verlox-en met 102 cax-amboles. Maandag komt D.E.S. op bezoek. PROF. KOEHOF EN SOLIëN IN DE „SOCIëTEIT VEREENIGING". Bovengenoemde biljart-meesters gaven voor leden en genoodigden van de Sociëteit Ver eeniging in de biljartzaal aan den Zijlweg een biljait-seance. Er werden twee partijen op kleixx-biljart gespeeld van 300 caramboles cadre. De eerste was zeer spannend. Beide pixxfs waren in goe den vox*m. Het seriespel was veiwonderlijk van nauwkeurigheid. De rappels waren juist op ma'at en de geamortiseerde ti'ekstooten onverbeterlijk. Van missen bij piqueeren of masseeren was geen spx*ake. Het was werke lijk .af". De score dezer partijen luidt als volgt: Koehof: 0, 93. 92. 0, 66, 38 is 289; Soliën 42. 10, 69. 140, 17, 22 is 300. 2e partij: Koehof 0, 1, 115, 30, 67. 2, 76, 9 is 300; Soliën 0, <3. 49, 55, 16, 14. 41 is 175. Na deze partijen werden door prof. Koehof eenige zeer goed geslaagde kunst- en fanta- siestooteix ten beste gegeven, die een ver- diexxd applaus uitloktexi. Clubkampioenschap 2e kl. van Nederland. Zondag speelde te Haarlem voor de eind strijd om hmet nationaal tweede klasse club- kampioenschap de Haarlemsche Daificlub II tegen het Rotterdamsch Damgenootlchap I. De uitslag luidt; Haarlemsche Rotterdamsch Damclub II: Damgenootschap I: Joh. FabelHenri J. v. d. Broek 02 J. J. GroenewoudJ. P. Hui'bers 11 D. KleexiJ. Lodewijkx 11 J. PoppexxC. v. d. Spek 20 Ph. F. Amelung Sr.C. Stoppèlberg 11 Th. WesselmanW. M v. d. Velden 02 J. H. ReedijkA. v. d. Laan 02 F. 'V. de PaterH. L. Boogaards 02 Ph. G. Amelung Jr.B. C. Wouters 20 „Schijf"J. Benxiis 02 Totaal 7—13 „Constant" gestraft. Het bestuur van den Ned. Dambond heeft de Dam vereeniging Constant I (hoofdklasse clubkampioene district Rotterdam) wegens het niet-opkomen in den wedstrijd Haarlem sche Damclub IConstant I op 11 Maart 1.1. gestraft met twee verliespunten en betaling der door de Haarlemsche Damclub gemaakte kost-en. Deze wedstrijd zal nu opnieuw te Haarlem worden vastgesteld.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 12