GEVEL- PRIJSVRAAG W Groot en klein. Lijk gevonden in de Reeuwijksche Plassen. Het Behutftqk&te 51e Jaargang No. 15581 Verschiint dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Woensdag 11 April 1934 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTEN: per week 0-25, per maand 1.10, per 3 maanden 3.25, franco per post 3.55, losse nrs. 0.06. Geïllustreerd Zondagsblad per week ƒ0.05, per maand ƒ0.22. per 3 mnd. 0.65 franco per post '0.7214. UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos.: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIëNj5 regels 1.75, elke regel meer ƒ0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Reductie bij abonnement. Vraag en aanbod 14 regels ƒ0.60, elke regel meer ƒ0.15, buiten Arrondissement dubbele prijs. Onze Groentjes fiederen dag) 13 regels 0.30. elke regel meer ƒ0.10, uitsluitend a contant- Gratis Ongevallenverzekering voor Maand- en Weekabonnés Levenslange ongeschiktheid en Overlijden 600— Verlies van Hand. Voet of Oog f 400-, Duim f 250-, Wijsvinger f I 50... Elke andere vinget 150 -, Arm- of Beenbreuk f 100— Idem voor Abonnés op het Geïll. Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid 12000... Overlijden (600-, Verlies van Hand. Voet ol Oog f400— Verlies Duim f75— Verlies Wijsvinger f75— Verlies andere vinger f 30.-. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN BLADZIJDEN HAARLEM, 1! April. Een Definitie. Eenige maanden geleden heeft de Neder- landsche auteur die onder den naam Albert Helman schrijft een vervaarlijk dik geestes kind. geheeten „Waarom niet" in de open baarheid geslingerd. Het telt duizend drie en-veertig bladzijden. Onze letterkundige criticus, de heer J. H. de Bois, is er even van geschrokken, maar hij is een dapper man en weldra had deze dokter zijn keuring vol tooid. met de rustige objectiviteit die hem kenmerkt. Zijn psycho-analyse van Hel- man's dikke geesteskind leidde tot de ont dekking van deugden en van defeoten, van schoonheid en van leelijke afwijkingen. En ik herinner mij dat hij even aanstipte dat de schepper een soort definitie van den journa list had pogen te geven. Dè Bois negeerde die verder. Nu, ik heb haar inmiddels ook eens ge lezen. De heer Albert Helman heeft met vele andere romanschrijvers althans dit gemeen, dat hij tegen journalisten fulmineert. Dit is een kenmerkend verschijnsel, dat nooit ten- volle is verklaard. Het is een feit dat er weinig romanschrijvers zijn, die niet in het een of andere werk een min of meer nijdi- gen uitval naar de journalisten hebben ge daan, terwijl ik mij geen enkelen journalist kan herinneren, die ooit de romanschrijvers, als groep dan beschouwd, op een dergelijke wijze heeft behandeld. Wij en zij lezen eikaars werk. Wij onzerzijds zijn zeker dankbaar voor de hoeveelheid litteraire schoonheid, die wij eruit putten kunnen en verduwen noodge dwongen de rest, omdat het leven nu een maal leert dat onder alle koren veel kaf is. Zij hunnerzijds kunnen uit de couranten heel wat feitenkennis plus „het tijdsbeeld" opdoen en bovendien, bij de besten onder ons, een aantal min of meer oorspronkelijke gedach ten die zelfs in hun breinen nog niet altijd zijn gerezen. De ervaring leert dat zij daar nogal eens hun voordeel mee doen. Zij citee- ren de journalisten nooit De journalisten ci- teeren hen wel. Dat vind ik heelemaal niet erg; het is niet mijn bedoeling de Auteurs wet erbij te halen. Maar diezonderlinge boosheid blijft me verwonderen, temeer omdat zij heelemaal niet overtuigd zijn van de voor treffelijkheid van hun eigen schrijvers-kaste. Integendeel: als ik lees op welke wijze zij zoo vaak elkaar in hun tijdschriften bejegenen is de critiek, die litteraire medewerkers der dag bladen op hun werk geven, daarbij vergeleken, de mildheid zelf. De heer Albert Helman heeft in het afgeven op den journalistenstand thans zooiets als een nieuw record gevestigd. Ik zal niet al zijn scheldwoorden citeeren, omdat de goede smaak dit belet, maar hier volgt het een en ander: „Een journalist, de omroeper van het onopge merkte, wordt een onzinnig en hulpeloos wezen wanneer hij zijn toehoorders mist". Dit laatste kan ik niet ontkennen. Hetzelfde doet zich overigens voor bij een romanschrij ver, een dominé, een advocaat (in zijn functie van pleiter), een concertzanger, een tooneel- speler en enkele anderen. Het is, om zoo te zeggen, een waarheid als een koe. Maar de heer Helman gaat aldus voort: Hij is een lager soort tooneelspeler, omdat hij bij voorkeur de roddel acteert, mime is bij het kletspraatje en zich leent voor de gemeenste soort demagogie. Hij handelt zoo uit lafheid of uit gebrek of uit aangeboren corruptie en intrigantendom, maar dat neemt niet weg dat zijn ware aard is samengesteld uit omkoop baarheid, serviliteit en kletszucht". Hierna wordt de taal van des heeren Helman te Zeedijksch om te citeeren, maar verderop zegt hij nog dat „wie er zich aan onttrekt of eraan onttrokken wordt, kans heeft weer een beter mensch te worden; wie er zich in thuis voelt of blijft hangen, onherroepelijk dieper wegzinkt in deze drek van drukinkt en ver raad". Later laat de schrijver een van zijn hoofd personen nog eens vertellen: „De kranten zijn de schreeuwerige luidsprekers van onder nemingen en bedrijven, die niets anders tot doel hebben dan geld verdienen en de macht van het geld versterken", enz. Oh. Kijk eens. het is altijd gemakkelijk en veilig een heele groep menschen te belasteren. Zoo iets is niet strafbaar volgens de wet, en er zijn altijd wel wat ezels te vinden die niets van de werkelijkheid weten en om scheldwoorden gnuiven. Maar het is griezelig-goedkoop. en het verraadt een akelig gebrek aan menschen- kennis. Al dat afkammen van gansehe pro fessies is telkens weer even dom. Wonderlijk dat de heer Helman, die toch zoo graag origineel wil zijn, niet -merkt dat hij zich met zulke uitlatingen aansluit bij het analoog soort bittertafel-praatje dat „den advocaat" vereenigt met „kwade zaken", „den notaris" met fraude, „den ambtenaar" met luieren, „den dokter" met rekeningen schrijven en eigenlijk-weet-ie-er-niets-van, enzoovoorts. Er zijn inderdaad advocaten (en anderen) die zich op kwade zaken toeleggen, er zijn inder daad notarissen (en anderen) die gefraudeerd hebben, er zijn ambtenaren (en anderen) die er de kantjes afloopen en er zijn dokters (en anderen) die teveel rekenen en hun vak niet te best verstaan. Ook bestaan er werkelijk cor rupte journalisten in de wereld. (Van het monster van universeele laagheid, dat de heer Helman schildert, heb ik nog nooit gehoord). Maar daartegenover staat een meerderheid van advocaten, notarissen, ambtenaren, dok ters en journalisten die hun plicht doen naar hun beste weten, al blijft dat weten nu een maal onvermijdelijk binnen de grenzen van het menschelijk vernuft en de menschelijke natuur beperkt. Onder al die groepen vindt men buitendien een aantal uitblinkers, die zeer veel voor hun medemenschen gedaan hebben en nog doen. Zoo is het in iedere cate gorie van de samenleving, en daarom vindt ij vragen in het bijzonder de aandacht onzer lezers voor de in dit nummer voorkomende Winkelgevel-Prijsvraag. Men gelieve de voorwaarden, bij de prijsvraag afgedrukt, nauw keurig te lezen. Wij twijfelen niet, of een groot aantal lezers zal aan dezen interessanten wedstrijd, waarvoor vele en belangrijke prijzen beschik baar zijn, deelnemen. ik het zoo griezelig goedkoop, een soort uni verseele scheldpartij op de een of andere groep te gaan houden. Het toont op zijn best on wetendheid, gebrek aan menschenkennis, het geen in een romanschrijver wel een zeer ernstig tekort is. Dit verwondert in iemand als Albert Helman, wiens onloochenbare ga ven vaak erkend zijn. Juist de dagbladcritie- ken getuigen daarvan. Is het bitterheid die hem aldus zijn zelfbeheersching doet verlie zen, dan kan ik hem daarom alleen bekla gen. Hij is nog jong. Maar hij zal het, als hij bezield wordt door verbittering jegens zijn medemenschen, nooit tot waarlijk groot werk brengen. Hetgeen iets anders is dan dik werk. R. P. DE EMMABLOEM-COLLECTE. OPBRENGST IN DEN HAAG BIJNA 14.500. Het Handelsblad verneemt uit Den Haag De opbrengst van de gisteren gehouden Emmabloem-collecte hêeft bijna f 14.500 opge bracht. Dit is de hoogste opbrengst, welke sedert het houden van deze collecte is bereikt. (Terzelfdertijd dat te Boedapest het loereldcongres van dwergen waarvoor reeds honderden deel nemers zijnwordt gehouden, zal in dezelfde stad ook een congres van circusreuzen plaatsvinden). Toen de circusreuzen hoorden, Van het dwergcongres idee, Vonden zij 't een reuzendenkbeeld En nu komen er dus twee. Groot zijn is een kunst in 't leven. Die men niet zoo maklijk leert, Daarentegen wordt het kleine Niet naar waarde steeds geëerd. Beide groepen zullen waken Voor hun rechten, zij aan zij, In twee vreedzame congressen, Zonder Boedapesterij. Ook een dwerg kan reuzegroot zijn. Ook een reus is wel eens klein, Evenals nol-male menschen Somtijds beide kunnen zijn. Reuzen kijken uit de hoogte, Dan wel neer op dwergen, maar, In hun wenschen en hun nooden Vinden zij per slot elkaar. ?t Dwergcongres wordt door het aantal 'n Reu zen mee ting, en daarbij Toont het reuscongres veel kleiner, Want dat is een dwergpartij. Van een vermist M. T. S. leerling. Hel lichaam met ijzer bezwaard. Dinsdagmiddag is uit de Reeuwijksche Plas sen opgehaald het reeds in staat van ontbin ding verkeerend lijk van een Haarlemsehen jongeman, die sedert November van het vo rig jaar vermist werd, den 24-jarigen C. A. H. E. Wubben. Het lijk was met drie ijzers be zwaard. Omstreeks twee uur voer de Reeuwijksche visscher S. Koster, meldt de Tel., op een afge legen plek van de Plassen, toen hij plotseling het lichaam zag drijven. Hij waarschuwde onmiddellijk te autoriteiten. Onder leiding van den Reeuwijkschen bur gemeester, den heer L. J. Lucasse, werd ter stond een onderzoek ingesteld. Eerst werd het lijk aan den kant gebracht. De aanblik was zeer onstellend. Op den oever kwam hjrt lichaam van een jongeman, dat reeds in zoo- danigen staat van ontbinding verkeerde, dat herkenning onmogelijk was. Het lijk moest naar schatting reeds eenige maanden in het water hebben gelegen. Het slachtoffer was ge heel en net gekleed De vortds kreeg dadelijk een geheimzinnig karakter omdat om borst en rug van het lijk ijzeren staven waren gebonden. Op de borst zaten twee ijzers, een van 5 cM. breed en 35 c.M. lang en een vierkante staaf ijzer van 24 vierkante centimeter doorsnede en 60 c.M lengte. Op den rug van den vei-dronkene was een stuk ijzer bevestigd, 10 cM. breed en een halven meter lang. De staven waren om het lichaam gebonden met behulp van riemen van het soort, dat men op bagagedragers van fietsen pleegt te gebruiken. De riemen zaten stevig om het lichaam vastgesjord. Nadat de riemen waren losgemaakt en het ijzer verwijderd, vond men drie couverts waarvan twee met een brief, op het lichaam, een schooltasch op den rug onder de jas en verschillende andere voorwerpen, als porte feuille, enz. Dr. J. Batelaan uit Reeuwijk werd ontbo den, die het lichaam nauwkeurig onder zocht. Sporen van geweldpleging werden niet gevonden; het lichaam was onbeschadigd. De gevonden brieven waren geadresseerd aan iemand in Haarlem en bij het door burge meester Lucasse ingestelde onderzoek kon spoedig de identiteit van het slachtoffer wor den vastgesteld. Het is de 24-jarige Chris- tophel Adriaan, Hendrik Ebbinge Wubben leerling der M. T. S. te Haarlem, waar hij woonde. De jongeman was afkomstig uit Den Haag, waar zijn ouders wonen. Bij dit onder zoek bleek eveneens dat de jongeman sedert November 1933 vermist werd en dat zijn op sporing in het politieblad van 21 November 1933 door den commissaris der afdeeling C. te Den Haag verzocht was. Dit klopt met het vermoeden dat het lijk bijna vijf maanden in het water gelegen heeft. Dit zijn de feiten welke op het oogenblik bekend zijn. Verder tast men nog geheel in het duister. Ongeluk is door de aanwezig heid van de stukken ijzer op het lichaam uit gesloten. Het vermoeden, dat de jongeman, die van goede familie was. de hand aan zichzelf heeft geslagen, is op dit oogenblik niet heel sterk. Ook de gevonden brieven wijzen er niet op. BEZOEKTonze ruime STAND No. 9, neemt eengemakkelijkestoel en laat U door ons ter zake kundig personeel rustig inlichten omtrent prijzen en kwaliteiten. N.V. HOENDERDOS' BRAN DSTOFFEN HANDEL Kantoor en Magazijnen Kinderhuissingel 2, Tel. 11979 (2 lijnen) (Adv. Ingez. Med.) De ramp aan de Taf jord m Noorwegen. Meer dan 40 personen lieten het leven bij d^e catastrophe, waarbij een neerstortende rotswand groote springvloeden veroorzaakte, die de omgeving teisterden. Zooals gezegd bevatten twee der drie enve- loppes een brief. De eene was van een pad- vindersvereeniging en de andere van een Haagsche jongedame, wier correspondentie in zakelijken stijl was gesteld en welke geen en kel vermoeden aan een liefdesdrama wettigt. Voorloopig houdt de politie er rekening mee, dat de onbewogen Reeuwijksche wate ren langen tijd een ernstig en monsterach tig misdrijf verborgen hebben gehouden. De mogelijkheid bestaat dat het slachtoffer al dan niet levend van elders naar de plassen is vervoerd en daar in het water is geworpen. Het onderzoek richt zich er allereerst op op heldering over de aanleiding tot dit drama te verschaffen. De ouders van het slachtoffer zijn van de vreeselijke ontdekking op de hoogte gesteld. Zij zouden hedenavond te Reeuwijk arriveeren. Ook de justitie is van het geval in kennis gesteld. Bijzonderheden over het slachtoffer. Wij hebben een onderzoek ingesteld naar het slachtoffer. De directeur van de M. T. S. Ir. Dr. G. de Gelder, deelde ons mede. dat C. A. H. E. Wubben 3 jaar op deze school is geweest, om opgeleid te worden als werk tuigkundige. waarvan hij 1 jaar in de prak tijk had gewerkt. Hij was nu in het laatste studiejaar. De directeur meende, dat de gedachte aan zelfmoord uitgesloten was. Op school was daarvoor heelemaal geen reden. Wubben was wel geen uitblinker, maar kon toch behoorlijk het onderwijs volgen. Hij ha deen gesloten karakter. Daaraan wa shet toe te schrijven, dat hij weinig vrienden had. Maar ook geen vijanden. Hoewel hij gesloten van aard was, deed tij toch aan het schoolleven mede. Ook was hij lid van het corps van leerlingen. Ook de jongelui waarmee Wubben wel om ging, hebben niets" gemerkt van zwaarmoedig heid. Wel is gebleken, dat Wubben eenige dagen voor zijn verdwijning eenigszins eigenaardig deed. Hij had een voorstelling bijgewoond van de film „Dokter Mabuse", waarin veel voor komt over misdaden. Die film had blijkbaar veel indruk op hem gemaakt. Met een Gym nasiast die met hem in een pension was. heeft hij op latere avonden op zijn kamer stukken uit die film voorgesteld. Op Zaterdag 12 November heeft de direc teur een mededeeling van Wubben ontvangen dat hij wegens ziekte niet op school kon ko men. Dit is wel eigenaardig omdat hij toch dienzelfden dag met een vriend per spoor naar den Haag gegaan is. De directeur heeft de gewoonte om, als leerlingen zich ziek mei den, daarvan mededeeling te doen aan de ouders of verzorgers. Dit is ook in dit geval geschied. Later is evenwel gebleken, dat Wubben zelf aan zijn ouders (die in den Haag wonen) geschreven heeft, dat als zij de mededeeling van den directeur kregen, dat hij zich ziek gemeld had, zij zich niet onge^ rust behoefden te maken en ook niet bij den directeur behoefden te informeeren. Hij zou zelf later wel mededeelen waarom niet. De vriend waarmee Wubben naar den Haag ging, heeft, naar hij indertijd vertelde, op het pension in den Haag afscheid genomen Wubben is evenwel niet naar zijn ouders ge gaan. Hij is nog dienzelfden middag in een verdachte buurt in den Haag gezien. Dat was het laatst dat hij levend is gezien. De directeur achtte het uitgesloten, dat Wubben zelf het ijzer uit de M. T. S. heeft meegenomen om zelfmoord te kunnen plegen. Er wordt streng toegezien op het ijzer dat in de werkplaats is. Bovendien werkte Wubben dien tijd niet in de werkplaats. Het is uit gesloten dat een leerling zoo'n groote hoe veelheid ijzer uit het schoolgebouw zou mee nemen. zonder dat dit gezien zou worden. Bovendien is die vracht (de directeur schatte het wel op 80 K.G.) te zwaar om zoo mee te nemen. Toen Wubben niet in zijn pension terug kwam. maakte zijn vriend de veronderstel ling, dat hij in den Haag ziek geworden was. Na eenig dagen heeft de ho.ipita naar zijn ouders in den Haag geschreven. Toen kwam uit. dat de jongeling daar niet was aangeko men. De ouders hebben daarop de Haagsche politie gewaarschuwd, die een verzoek tot eopsporing uitzond. De hospita heeft ook aan Wubben niets bemerkt dat op planne ntot zelfmoord wees. Wubben heeft den dag dat hij naar den Haag ging niet veel geld bij zich gehad. Hij heeft namelijk van zijn zakgeld nog 15 gul den achtergelaten. e Gissingen over misdaad. Wij hadden over het voorgevallene een on derhoud met een autoriteit op het gebied van misdrijfzaken. Hij achtte, na kennisneming van de bijzonderheden voor zoover die thans bekend geworden zijn, veel meer reden om misdaad aan te nemen dan zelfmoord. Te meer nu bekend geworden is. dat Wubben vermoedelijk niet zwemmen kan. Hij deed na melijk niet aan sport. Iemand die niet kan zwemmen gaat. als hij zich wil verdrinken, geen ijzer aan het lichaam binden. Dit zou een zwemmer misschien we! doen. Bovendien was het ijzer niet alleen met riemen aan zijn lichaam vastgesnoerd, maar die riemen wa ren ook nog aan zijn winterjas vastgenaaid. De meest voor de hand liggende veronder stelling is. dat Wubben een avontuur gezocht heeft. De gemoedstoestand waarin hij in die dagen verkeerde maken dit waarschijnlijk. De veronderstelling wordt nog versterkt door het feit, dat hij het laatst in een verdacht? omgeving in Den Haag gezien is. Het is niet onmogelijk, dat dit avontuur hem met ge vaarlijke misdadigers in aanraking heeft ge bracht. welk avonuur hij dan met den dood heeft moeten betalen. Om het lichaam van het slachtoffer te doen ver d wij pen, kunnen In de Reeuwijksche plassen is het lijk gevon den van een Haarlemschen M. T. S. er. pag. 1 Treedt dr. Schacht af als directeur van de Duitsche Rijksbank? pag. 3 Een moordcomplot tegen koning Carol en mevr. Loepeoroe? pag. 3 De Christelijk Sociale partij in Oostenrijk wordt ontbonden. pag. 3 Het presidium van de ontwapeningsconfe rentie bijeen. pag. 3 Samenvoeging van politie en brandweer te Amsterdam. pag. 5 ln het proces Onnes van Xijenrode is het tot een heftig incident gekomen. pag. 5 Het spoorwegongeluk bij Ostenring werd door kwaadwilligen veroorzaakt. pag. 3 Bezwaren van de Haagsche Kamer van Koophandel tegen de belasting op besloten vennootschappen. pag. 5 ARTIKELEN, ENZ. R. P.: Een definitie. pag 1 K. de Jong: Amsterdamsche Opera. „Faust" pag. 15 de moordenaars het met ijzer verzwaard in het water der Reeuwijksche plassen gewor pen hebben. Op het lichaam van Wubben zijn bij het eerste onderzoek wel geen teekenen van geweld gevonden, maar er is natuurlijk nog geen secetie verricht. De mogelijkheid dat Wubben zonder uiterlijke teekenen van geweld gedood is, zal nog onderzocht moeten worden. Het gebeurde heeft op de M.T.S. natuurlijk veel indruk gemaakt. Trouwens in deze ge- heele stad. Met spanning wordt het resultaat van het onderzoek van de politie afgewacht. De politie te Haarlem is natuurlijk slechts zijdelings bij het onderzoek berokken. Dins dagavond werd door den burgemeester van Reeuwijk geïnformeerd over de vermissing van Wubben. Er kon toen verwezen worden naar het signalement door de Haagsche po litie verspreid, waardoor kwam vast te staan, dat het te Reeuwijk gevonden lijk inderdaad van Wubben was. (Ongecorrigeerd.) CRISISPOSTZEGELS. DE GRAVURES VERVAARDIGD DOOR H. SEEGERS, TE HAARLEM. Zooals bekend zal binnenkort een tweetal bijzondere frankeerzegels met bijslag wor den uitgegeven, waarvan de extra-opbrengst ten bate komt van het Nationaal Crisis comité. De zegels zullen gedurende het tijdvak 30 April t.m. 31 Juli a.s. verkrijgbaar zijn met een frankeerwaarde van resp. 5 en 6 cent. terwijl de toeslag is bepaald op resp. 4 en 5 cent. De geldigheidsduur ook vor het in ternationaal verkeer eindigt 31 Mei 1935. De zegels dragen de beeltenis resp van de Koningin. Beschermvrouwe en van Prin ses Juliana, Eere-voorzitster van het Natio naal Crisiscomité. De gravures zijn vervaardigd door H. Seegers te Haarlem naar teekeningen van Fokke Mees en P. W. van Baarsel. De zegels zijn van hetzelfde formaat als de Prins van Oranjezegels; het 5-centzegel is uitgevoerd in blauwe kleur, dat van 6 cent in paars. GEDENKTEEKEN VOOR WIJLEN KONINGIN EMMA. DE COMMISSIE GEÏNSTALLEERD. Op initiatief van de Permanente Oranje Commisie vond Dinsdag ten gemeentehuize te Baarn de installatie-vergadering plaats van de Commissie tot Oprichting van een Gedenk- teeken te Baarn voor wijlen de Koningin- Moeder. Alvorens tot deze instalatie over te gaan, hield de burgemeester. Jhr. Dr. O. J. C. van Reenen. die het eere-voorzit terschap van de Commissie heeft aanvaard, een openingsrede. Tot voorzitter van genoemde commissie werd gekozen dr. P. C. Astro, voorzitter van de Pe- manehte Oranje Commissie. De werkzaam heden van de Commissie zullen zich niet alleen beperken tot Baarn, doch ook daarbui ten. Iedereen zal de gelegenheid geboden wor den mede te werken aan de tot standkoming van het beoogde doel. SCHILDERIJ VAN VAN EYCK GESTOLEN. GENT, 11 April (Reuter). Toen heden ochtend half 6 de koster van de kathedraal Saint Bavon zijn rondgang ded en de gor dijnen voor de schilderijen wegtrok, bleek dat het linkerpaneel van de triptiek, het mystieke Lam. een meesterwerk van de gebr. Van Evck uit de lijst was vrdwenen. Het paneel stelt aan de eene zijde voor De Rechtse'^—>en Rechters en aan de andere zijd? St. Jol es de Dooper. Het eerste onderzoek wees uit, dat de dief zich heeft laten insluiten. Om de kathedraal te verlaten heeft hij het slot van de linksche deur geforceerd, zoodat hij op de Place Saint Bavon uitkwam.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 1