HOCKEY DAMES-HOCKEY GYMNASTIEK. HANDBAL. U zoekt 'n fijne sigaret? KYRIAII KRACHTSPORT ZWEMMEN BILJARTEN WIELRIJDEN LAWNTENNIS DAMES-ATHLETIEK. SCHAKEN ZEILEN WANDELSPORT SCHIETEN KEGELEN DAMMEN MAANDAG 16 APRIL 1934 HAARLEM'S DAGBLAD NED. HOCKEY- EN BANDY-BOND Om het kampioenschap van Nederland: Amsterdam—P.W. 61 Promotie Oostelijke eerste klasse: UpwardWageningen 42 Promotie Westelijke tweede klasse: Utrecht 2—Hilversum 3 3—0 T.H.C. '25Pinokkio 13 Promotie Westelijke 3e klasse: Alliance 2Kraaien 30 Om den Bloemendaalbeker, halve eindstrijd: Amsterdam 1—Amsterdam 3 91 H.D.M.Hilversum 12 Amsterdam 1 en Hilversum komen dus in den eindstrijd. Om den Treslingbeker, kwart eindstrijd: Utrecht 2Hilversum 3 3--0 Cadetten—Amsterdam 2 3—0 DuitschlandNederland. HET NEDERLAXDSCH ELFTAL SAMEN GESTELD. Naar wij vernemen is het Nederlandsch hockey-elftal. dat op Zondag 22 April a.s. te Dusseldorf tegen Duitschland speelt, als volgt samengesteld: Doel: Van der Does (H.O.C.) Achter: De Waal (Amsterdam) en Tres- ling (H.O.C.) Midden: Houtzager (Gooi), Ter Haar (Amsterdam) en Van Lierop (Hilversum). Vóór: Wagner (Amsterdam), Heybroek (Amsterdam 1. Van der Berg (Amsterdam), Schook (Hilversum) en Gunning Bloemen- daal). België-Nederland (0-2) EEN VERDIENDE OVERWINNING. (Van onze medewerkster). De negende landen wedstrijd tusschen Bel gië en Nederland heeft een verdiende over winning voor de Hollandsche dames opgele verd, waardoor de stand aldus wordt: g^p. gew. gel. verl. goals pnt Nederland 9 4 2 3 13—13 10 België 9 3 2 4 13—13 8 Deze ontmoeting had plaats in het stadion van de Brusselsche Hockeyclub Leopold. Het veld was door de groote droogte zeer hard gewerden, waardoor de bal vaak eigenaardige effecten kreeg, wat het spelen niet gemakke lijker maakte. Bovendien was de temperatuur zeer hoog. Deze factoren schenen echter geen Invloed uit te oefenen op de Hollandsche ploeg; het elftal kan op een goeden wedstrijd terugzien. Het spel over alle linies was goed te noemen, waartegen de Belgische dames weinig konden doen. Hadden zij dan ook niet zoo n uitmun tende keepster gehad in Madame Duvigneau. dan had België zeker een zware nederlaag ge leden. Slechts tweemaal liet zij zich passee- ren, waardoor Nederland zich met een 2D overwinning tevreden moest stellen; een uit slag, waarin zeker niet tot uitdrukking kwam, dat de Hollandsche dames voortdurend in de meerderheid zijn geweest. Om drie uur stellen de elftallen zich order leiding van de heeren Vereken 'België) en van 't Lam (Holland) als volgt op: Holland: Andreas, Roos, Rigbers. de Vletter. Vreede, Leendertz Polano, Broese van Groe- nau. Terwindt, Bauduin en Hofland. België:. Duvigneau, van Assche. Adams, Baudoux, de Sprilet, Kulmen, Contant. Spe- leers. Bosman. Reqout en van den Eynde. De Belgen loopen hard van stapel doch het blijkt niet van langen duur, want de Neder- landsche aanval wordt direct aan het werk gezet, wat deze goed doet. De Belgische ach terhoede krijgt veel te doen, eenige malen kan slechts ten koste van strafcorners gered wor den. doch dezen worden zóó slecht genomen, dat er niet eens eenig gevaar uit ontstaat. Hoewel de vtrdediging der gastvrouwen met de keepster aan het hoofd lang stand houdt, kan zij tenslotte niet verhinderen, dat het eerste Hollandsche doelpunt gescoord wordt. Mej. Polano lost een scherp schuin schot, dat Mme Duvigneau slechts gedeeltelijk kan stop pen. De bal komt bij dezelfde speelster te recht. die weer in schiet. De Belgische keep ster, die haar stick hierbij kwijtgeraakt is. slaat den ba! met haar hand weg voor de voe ten van mei. Th Broese van Groenau. die zich niet bedenkt en met een push aan Neder land de leiding geeft (0 Dit schijnt onze tegenpartij tot grooete da den te inspireeren tenminste direct daarna wordt een Eelgisch doelpunt gemaakt, dat evenwel door den referee Vereken geannuleerd wordt wegens trappen. Dadelijk hierna breekt de rust aan. In de tweede speelhelft is Nederland voort durend in de meerderheid, dcch doordat mej. Terwindt op het beslissend oogenblik steeds buitenspel staat blijft de stand voorloopig de zelfde. De halflinie van' onze Zuidelijke zus ters verricht enorm veel werk, doch doordat de voorhoede zeer zwak combineert, kan de Hol landsche verdediging gemakkelijk ingrijpen en de bal retourneeren. waardoor weer een groot Hollandsch offensief ingezet wordt. Bij een aanval krijgt mej. Hofland den bal en na een mooien roloren. weet zij onhoudbaar te scoren (02). nadat de keepster even van te voren een dergelijke rush op meesterlijke wijze on schadelijk gemaakt heeft. Hoewel er nog kort gespeeld moet worden, schijnt het of na deze goal meerdere zullen volgen, doch Mme Duvigneau voorkomt alle onheil, zoodat. de eindstand 02 blijft in het voordeel van de Nederlandsche dames. Hurley promoveert naar de Overgangsklasse. Zondag is te Leiden de hockeywedstrijd gesoeeld tusschen Leiden en Hurley. De uit slag luidt 1-2. zoodat Hurley gepromoveerd is naar de overgangsklasse. Uitslagen. Beslissingswedstrijd. Hilversum—H.H.Y.C. Oostelijke 2e klasse: Almelo—Deventer 3 Promotie-degradatie. R.W. 3—Gooi 2 B.D.H.C. 4—De Vierde H.H.Y.C. 2—Gooi 5 Leiden—Hurley Bloemendaal-beker. H.D.M.Hilversum 1—5 1—2 50** 5o*a 2—3 1—2* 1—2 Regl. Hurley promoveert naar de overgangs klasse. Driekringenwedstrijd. (Van onzen medewerker). Zaterdagavond werd in Krommenie een wedstrijd gehouden tusschen den Kennemer Turnkring, den Zaauschen Turnkring en den turnkring Noord-Holland's Zuiderkwartier. De leiding berustte bij mej. A. Schaap. De jury bestond uitsluitend uit Amsterdamsche technici. Wat den Kennemer Turnkring betreft, heeft deze wedstrijd alleen voor de dames succes opgeleverd. De dames-wedstrijd. Eén van de allerbeste dames uit den K.T.K. mej. C. v. d. Mije, was verhinderd. Voor haar viel mej. A. Osterthun in, die zelfs meer deed, dan verwacht werd. Maar ook de Zaansche ploeg was niet volledig, zoodat de uitslag, voor zoover beide bovengenoemde kringen betreft, de werkelijke verhouding juist weer geeft. De dames van den Z.T.K. bleken sinds vorig jaar sterk te zijn vooruitgegaan, want de strijd eindigde onbeslist. De ploeg van het Zuiderkwartier was daar entegen veel sterker verzwakt dan haar tegen standsters, zoodat zij (die vorig jaar no. 1 werd) nu als r.o. 3 uit den strijd kwam, zelfs met belangrijken achterstand. Al in het begin van den wedstrijd kon worden vastgesteld, dat het Zuiderkwartier de zwakste van de drie kringen was. Zelfs op alle 5 onderdeelen bleken de dames uit de Haarlemmermeer e.o. 't laagst genoteerd te zijn. Groote spanning was er evenwel in den strijd tusschen de Zaankanters en de Ken- nemers. Bij de pauze na 3 van de 5 on derdeelen was de stand voor deze krin gen: Z.T.K. 131 p.. K.T.K. 129,5 p. Paardspringen bracht voor beide ploegen een gelijk aantal punten, zoodat de vrije oefeningen de beslissing moesten geven. Hier slaagden de Kennemer-dames er in, de 1.5 p., die zij achter waren, juist in te halen, zoodat de Kennemer en Zaansche ploegen als no. 1 eindigden, beide met 220.5 p., terwijl het Zuiderkwartier 202 p. behaalde. Toch school de beste turnster bij de ver liezende ploeg, want mej. M. Witziers van het Zuiderkwartier bleek no. 1 van alle deelne mende dames Voor zoover den K.T.K. betreft, werd in dat opzicht C. Kwant no. 4, C. Ko- ningsbruggen no. 5, en H. v. Driel no. 6. Mej. C. Kwant was dus de beste van de Kenne- mer-dames. Haar oefeningen waren niet van bovenmatig gehalte, maar haar afwerking stond op verrassende hoogte. Bij enkele dames van den K.T.K. bleek er een te kort aan wedstrijd-routine te zijn. Toch kwamen alle Kennemer-turnsters boven een gemiddelde van 6. De heeren-wedstrijd. De heeren van den K.T.K. brachten 't er niet bijster goed af, ondanks volledigheid van de ploeg. Misschien kan deze ploeg sterker uitkomen, maar dan dienen de omstandighe den dienstbaar gemaakt te worden aan een scherper wijze van vaststelling van de ploe gen. De Kennemer ploeg was op zichzelf niet slecht, maar de tegenstanders bleken veel meer vooruitgegaan te zijn. De Z.T.K. was in tegenstelling met vorig jaar van groote kracht, gevolg vooral van opneming van uitmuntende turners als A. Gruijs, J. M. Verbeek, J. Bonte en H. Fabri- tius, die zich resp. no. 2, 3, 4 en 5 plaatsten. Maar ook hét Zuiderkwartier toonde zijn meerderheid boven den K.T.K., en dat zeker niet alleen, doordat de Zuiderkwartier-man T. v. Beek de beste was van alle deelnemers: bijna man voor man blonk 't Zuiderkwartier ofschoon 't ruim achter bleef bij den Z. T. K. uit boven den K.T.K. Voor de Kennemer turners was de wedstrijd dus een teleurstelling, al bleek er slechts één van hen 't gemiddelde van 6 niet te kunnen bereiken. De Kennemer J Verkes was de beste van zijn ploeg; hij werd no. 6 van alle deelnemers. Met de pauze, toen 3 van de 6 onderdeelen waren afgewerkt, bleken alleen de vrije oefe ningen van den K.T.K. op peil te hebben ge staan. Zij stonden toen dan ook reeds vrij wel hopeloos achter, want de stand was op dat oogenblik: K.T.K. 118 p., Zuiderkwartier 130.5 p.. Z.T.K. 135 p. Eenige spanning was er dus alleen ten op zichte van de Zaankanters en de Haarlemmer meerders. Maar die spanning verdween al lengs. toen bleek, dat deze laatsten zwak in paardspringen waren, terwijl de Zaansche turners tot 't einde hun goeden vorm be waarden. Ook de K.T.K. leverde na de pauze fraai werk: zijn ploeg heeft dan ook de vrij groote nederlaag alleen te wijten aan 't voor afgaande rek- en paard-turnen. De eindstand was: K.T.K. 249 p., Zuider kwartier 264.5 p., Z.T.K. 276 p. (Heeren). RapiditasSimson (43) Reeds direct bleek dat de Amsterdammers Rapiditas in tactiek verre de baas waren; al spoedig wist de goed combineerende voorhoede te scoren (01). Simson blijft in de meerder heid. maar weet het niet tot scoren te bren gen. De voorhoede der thuisclub raakt er nu beter in; na mooi samenspel scoort J. Duyff fraai (11). Voor rust scoort Simson nogmaals (1-2». Direct na rust zet Simson er een geweldig tempo in en spoedig scoort zijn weer (13). Rapiditas heeft den moed nog niet verloren; hoewel in de minderheid weet J. Duyff den achterstand te verkleinen (23). Tot onge veer vijf minuten voor tijd gaat het spel gelijk op. Plotseling scoort Pal uit een goed aange geven pass (33). Rapiditas speelt nu zeer enthousiast; uit een doorbraak weet C. Har tendorp den winnenden goal te scoren (43). Rapiditas 2Concordia 1 (04) (Dames). Jammer was het dat Concordia tegenover het korte Rapiditas-spel geen open spel speel de, ongetwijfeld was het succes nog grooter geweest. Concordia leidde met rust met 2—0. Rapiditas probeerde een andere doelverdedig- ster, die doordat Concordia nu ver in de meer derheid kwam, zeer druk werk kreeg; de goals die gemaakt werden waren evenwel onhoud baar. Slechts tweemaal na rust werd zij ge passeerd (0—4). Koop 'n doosje Ferik! Dan heeft U wat U zoekt: een heerlijke sigaret van be proefde kwaliteit, die U altijd met genoegen rookt. Het puikje van de Egypti sche oogst is er in ver werkt... dat proeft U direct, als U Uw eerste Ferik op steekt! 20 stuks voor 'n kwartje méér rookgenot dan U ooit voor dat geld kunt krijgen! Geniet van (Adv. Ingez. Med.) Kampioenschappen van Nederland te Amsterdam. Gewichtheffen en worstelen. Door de Amsterdamsche Athleten Club K.D.O.. Amsterdam, werden Zondag boven genoemde wedstrijden georganiseerd in haar clubgebouw aan de Plantage Franschelaan. Het gewichtheffen, waarmede werd begon nen, was open gesteld op dezen dag voor alle gewichtsklassen. Voor het worstelen was alleen opengesteld de gewichtsklasse Extra Vedergewicht. De gewichthefoefeningen waren tweehan dig drukken, trekken en stooten en werden berecht door de heeren J. Bruinvels, H. M. de Wolf en P. Busch. Het worstelen werd be recht door de heeren G. Peters, N. de Wolf en P. Busch. Uitslag gewichtheffen: Y. Boterbloem lid van H.K.V. .Haarlem" behaalde thans voor de derde maal het kampioenschap in de afd Middengewicht. C. Kerckhof, algem. lid Breda verbeterde het Nederlandsch record tweeharidig stooten van 122.8 K.G. op 125 K.G. Vedergewicht: Kampioen W. Reemers. „Hercules", Eind hoven. drukken 75. trekken 70, stooten 95 2. J. Kouwenhoven „Wilh.-Garde". Rotter dam. dr. 70. tr. 70 st. 90: 3. P. ten Wolde.jSan- dow" Zaandam dr. 62;/, tr. 70, st. 95; Lichtgewicht. Kampioen C. Kerckhof. Algem. lid Breda, dr. 77;/, tr. 95. st. 125: 2. C. Tabak. D.O.K.. Beverwijk dr. 75, tr. 92J/, st. 120; Midden gewicht: Kampioen Y. Boterbloem, H.K.V. „Haar lem' dr. 85, tr. 95, st. 120; 2. Ouwerling, alg. lid Breda dr. 85, tr. 92;/, st. 115; 3. Joh. Strastra „Wilh-Garde" dr. 85, st. 85, dr. 115. Midden Zwaar: Kampioen J. Schouten D.O.K., Amster dam, dr. 75, tr. 92)/, st. 120; 2. W. van Bas ten „Olympia" Utrecht, dr. 85, tr. 77;/, st. 115; 3. J. Sinteur, Hercules, Den Haag, dr, 85, tr. 80, st. 110. Zwaargewicht; Kampioen: H. Verheyen, Hercules, Den Haag, dr. 102)/, tr 105, st. 130; 2. A. Bur ger, D.O.K. Beverwijk, dr. 97)/, tr. 92 1/2, st. 120; 2. C. Vessies, D.O.K., Beverwijk, dr. 80, tr. 90. st. 115. H. Brinkman „Hercules" Amsterdam, kam pioen wint 2 partijen op touche en 1 op pun ten. G. Vink „Simson" den Haag 2e prijs, wint 3 partijen op touche en verliest 1 partij op punten. W. Savenkoel, „K.D.O." Deventer 3e prijs, wint 2 partijen op touche, verliest 1 partij op t-ouche en 1 op punten. Nieuwe wereldrecords. Bij de zwemwedstrijden, die Zaterdag avond te Rotterdam plaats hadden, heeft de aamesploeg J. Selbach, A. Timmermans, R. Mastenbroek, Willy den Ouden, het wereld record op de vier maal 100 M. vrije slag met niet minder dan 4.7 sec. verbeterd en het ge bracht van 4 min. 38 sec. op 4 min. 33,3 sec. Willy den Ouden steeds sneller! Bij de zwemwedstrijden van de Sportver- eeniging „Hillegersberg", Zaterdagmiddag' in het Oostelijk zwembad te Rotterdam ge houden. heeft Willy den Ouden op de 100 meter vrije slag, haar wereldrecord, dat op 1 min. 5 sec. stond, verbeterd en gebracht op 1 min. 4 4/5 sec. Wereldkampioenschap drie banden. Uit Barcelona: De wereldkampioenschap per biljarten drie banden worden dit jaar te Barcelona gehouden. De resultaten van den eersten wedstrijddag luidden: Sengers (Nederland) 50 punten, h.s. 9, gem. 0.500. Prather (Amerika) 47 punten h.s. 3. gem. 0.470. Davin (Frankrijk) 50 punten, h.s. 5, gem. 0.694. Albert (Frankrijk) 16 punten, h.s. 2, gem. 0.222. Unshelm, 50 punten, h.s. 5, gem. 0.516. Zaman (België) 45 punten, h.s. 6, gem. 0.505. Puigvert (Spanje) 50 punten, h.s. 4, gem. 0.714. Miro (Spanje) 44 pnt., h.s. 3 gem. 0.628. HOF VAN HOLLAND-BEKER EN NOBELS-BEKER. De Haarlemsche biljartvereeniging „D.E.S." heeft weder de jaarlijksche wedstrijden om bovengenoemde wisselprijzen uitgeschreven. Aan het eerste tournooi zullen de volgende 8 spelers deelnemen: D. A. de Foeljaeger (D.E.S.) W. G. Metz (B.C.H.), A. Denker (Haarlem Noord», alle drie Haarlem; A. Moolhuysen (Be noorden het IJ), P. van Someren (H.E.T.E.Y.) Dekker (Vondel) en A. Polak (Amsterdam», alle vier Amsterdam. Voor de 8ste plaats is aangezocht Tjoa Sie Liem (Die Haghe), Den Het tournooi wordt gehouden op 25, 26, 27. 28 en 29 April e.k. in het clublokaal van D.E.S.. Hotel 't Hof van Holland. Om den Nobels-beker wordt gespeeld met teams van 12 spelers telkens op Dinsdag en Vrijdag. Voor deze nederlaagwedstrijden zullen 10 vereenigingen den strijd aanbinden, n.l.: Haarlem Noord en Vriendenkring uit Haar lem: Excelsior uit Velsen-Noord; Vondel K.E.T.S., Benoorden het IJ (BekerhoudsterL V.O.G., Sarphati, Concordia en H.E.T.E.Y., alle uit Amsterdam. Deze wedstrijden beginnen a.s. Dinsdag avond tegen Haarnem-Noord. Achilles. Zondag nam deze vereeniging deel aan den open pelotonrit van de Amsterdamsche Wie lerclub Excelsior. Hoewel het peloton van .Achilles" be staande uit de renners Meskers, Van Wees, v d. Aart. v. d. Hoeven, v. Staveren en Meijer, door pech en diverse valpartijen den wed strijd niet konden uitrijden kan toch gezega worden, dat zij goed gereden hebben. Als laatste van de 13 nieuwelingen-pelotons startte Achilles. Er werd direct een zeer hoog tempo gereden. Reeds na 4 K.M. moest Mes kers den strijd staken, daar tot tweemaal toe zijn ketting er af liep. Fven voorbij Purmer- end viel Th. v. Staveren, die daarbij verschil lende ontvellingen opliep en daar ook zijn fiets defect was. moest ook hij den strijd sta ken. Inmiddels zette het peloton met onver moeide energie den strijd voort. Bij het keer punt te Hoorn bleek, dat de Haarlemmers buitengewoon goed gereden hadden, daar zij op twee vóór hen gestarte pelotons twee mi nuten waren ingeloopen. Met goeden moed begonnen de vier over ge bleven renners v. Wees. v. d. Aart, v. d. Hoe ven en Meijer den terugtocht, doch even over den onbewaakten overweg, 6 K.M. van het keerpunt, viel v. d. Hoeven; Meijer viel over hem heen. Daar er nu nog maar twee renners over waren, moesten zij den strijd staken, daar er minstens drie renners van elke ver eeniging moesten aankomen. Na de geblesseerde renners wat opgeknapt te hebben, waarmee minstens zeven minuten verloren gingen, wilden zij toch den strijd doorzetten, doch voor v. d. Hoeven bleek dit niet meer mogelijk, daar zijn wiel gebroken was. De overgeblevenen gingen toen weer op pad. doch 2 K.M. verder kreeg v. d. Aart een spijker in zijn band. waarna besloten werd definitief den wedstrijd te staken. Jaarvergadering Ned. Lawntennisbond De Nederlandsche Lawn Tennis Bond heeft Zaterdagmiddag in café Bristol te Rotterdam zijn jaarlijksche algemeene ledenvergadering gehouden, bij afwezigheid van den voorzitter, mr. A. Broese van Groenau, onder leiding van den vice-voorzitter mr. C. Punt. Over het afgeloopen vereenigingsjaar is men tevreden. Ondanks de moeilijkheden, waarmee ook de N.L.T.B. te kampen heeft gehad, is er toch van een vooruitgang sprake geweest. Wederom is een groot aantal vereenigingen toegetreden, zoodat de Bond thans in totaal 360 vereenigingen telt. De verslagen van den secretaris en pen ningmeester, zoomede de begrooting, werden goedgekeurd. Aan de orde kwam vervolgens de bestuvrrs- verkiezing. Periodiek aftredend waren: de voorzitter mr. A. Broese van Groenau en ae heeren W. G. Janssen en J. J. B. J. Swaan. Ingevolge artikel 33 van het Huishoudelijk Reglement zou de heer Swaan, wegens het aanvaarden van een directeurs-positie bij de N.V. Sportpark Apollo te Amsterdam niet voor herkiezing als bestuurslid in aanmerking kunnen komen. Tevens werden herkozen de voorzitter mr. Broese van Groenau en de heer Janssen. De Haarlemsche vereeniging Leimonias, welke vertegenwoordigd was door den heer Scheur leer, stelde nog voor het bestuur, dat momen teel uit 20 leden bestaat, met één lid uit te breiden en noemde als candidaat den beken den speler Timmer. Daar dit in de vergadering evenwel op moeilijkheden stuitte, trok de heer Scheurleer namens den heer Timmer de can- didatuur in. Vervolgens werden eenige reglements-wijzi gingen aangenomen. „GITA". Deze damesathelthiek-vereeniging heeft haar zomer-buitentraining hervat op het portterrein aan de Van Oosten de Bruyn- straat. Hier wordt geoefend op Zondagmor gen van 10 tot 12 uur, onder leiding van mej. S. Bakker. De zeil vlieger Wolf Hrith vestigde een wereld record door van Buenos Ayres naar Rosario en terug in een zeilvliegtuig te vliegen. De match AljechinBogoljubow. Bogoljubow heeft nog steeds geen partij van de match om het wereldkampioenschap kunnen winnen. De vijfde partij is remise geworden. De stand luidt nu: Aljechin 3 1/2 p., Bogol jubow 11 2 p. De schaakmatch om het wereld-kampioen schap wordt a.s. Woensdag te Freiburg voort gezet. Lezing G. Bollebakker. Dinsdagavond houdt de heer G. Bollebak ker in het clublokaal van het Haarlemse!! Schaakgezelschap Jansstraat 49 voor leden en belangstellenden een lezing over de partij, die hij met den heer A. S. Katan heeft ge speeld tegen Dr. Aljechin. Nat. wedstrijden Haarl. Jachtclub. De Haarlemsche Jachtclub houdt nationale zeilwedstrijden op Zondag 13 Mei op het Noorder Buitenspaarne. Het programma luidt als volgt: 1. 12-voets jollen seniores. 2. 12-voets jollen juniores. 3. 12-voets jollen dames 4. 16 M2. klasse. 5. Vogelklasse. Bij onvoldoende deelneming worden deze klassen event, samengevoegd. 6. 45 M'2. klasse. 7. Regenboogklasse. 8. Pampusklasse. 9. 12 M2. Sharpie-klasse. 10. B. M. klasse. Voor elke klasse twee wedstrijden. BLOEMBOLLENMARSCH „DUDOK DE WIT" Ook de Haarlemsche Wandelsportvereeni- ging „Dudok de )Vit" houdt op Zondag 22' April een z.g. bloembollenmarsch, waarvoor 's morgens tien uur van het gebouw Caeeilia gestart wordt. „GENERAAL VAN MERLEN" Tot secretaris van de Schietvereeniging „Generaal van Merlen" is benoemd de heer J. Verzijlbergen, te Heemstede. HAARLEMSCHE KEGELBOND. Dinsdag 17 April houdt de Haarl. Kegelbond een z.g. non-stop-avond ter gelegenheid van de uitreiking der prijzen van de drietallen- wedstrijd en van den wedstrijd om het Club kampioenschap van den HjK.B. 1934. Hievoor is een aantrekkelijk programma samengesteld. Perso onlijk damkampioenschap van Nederland. Zaterdag jl. werd te Amsterdam de voor laatste ronde van den wedstrijd om het per soonlijk damkampioenschap van Nederland gespeeld. De uitslagen luiden als volgt: P. J. van Dartelen remise met C. J. Loch- tenberg. B. Dukel wint van N. Cohen. F. Raman remise met J. H. Vos. R. C. Kellr wint van A. Ligthart. Dukel en Keiler eindigen op de eerste plaats. Zondag jl werd de laatste ronde van den' wedstrijd om het persoonlijk damkampioen schap van Nederland gespueeld. De uitslagen luiden als volgt: W. Rustenburg wint van P. J. van Dar telen. I N. Cohen wint van R. C. Keiler. B. Dukel remise met J. H. Vos. A. K. W. Damme wint van A, Ligthart. F. Raman remise met C. J. Lochtenberg. Alleen Dukel was zijn zenuwen de baas; hij deelde de punten met Vos, waardoor hij gelijk met Keiler op de eerste plaats eindigde. Beiden zullen nu een herkamp van drie par tijen spelen om het landskampioenschap.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 12